Liga Światowa 2013 - Mecze reprezentacji Polski

Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2904
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013 - Mecze reprezentacji Polski

Post autor: hubert »

W sumie to dobrze, że w papę dostali bo gotowi pomyśleć, że na IO to była wpadka a tak naprawdę to my jesteśmy potęgą.
Prawda jest taka, że poza pojedynczymi podrygami do Brazylii nie mamy podejścia. Bez znaczenia, czy Rezende wymieniu 2 czy 20graczy.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Be3
Posty: 31
Rejestracja: 4 cze 2012, o 11:36

Re: Liga Światowa 2013 - Mecze reprezentacji Polski

Post autor: Be3 »

Komentarz, który ciągle nasuwa mi się po pierwszym meczu reprezentacji Polski w tegorocznej LŚ brzmi następująco: "Jeden Zatorski wiosny nie czyni...".
kuki91
Posty: 1130
Rejestracja: 20 sie 2012, o 08:54
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013 - Mecze reprezentacji Polski

Post autor: kuki91 »

hubert pisze:Prawda jest taka, że poza pojedynczymi podrygami do Brazylii nie mamy podejścia. Bez znaczenia, czy Rezende wymieniu 2 czy 20graczy.
Nie wiem czemu,ale zawsze mnie denerwuje taka opinia, bo pokazuje mi, ze stereotypy, ze umiemy tylko narzekać są niestety prawdziwe. Jakoś w naprawde ważnym Pucharze Świata byliśmy nad Brazylią - pojedynczy podryg? Błagam, rozumiem zdenerwowanie, ale choć troche obiektywizmu by się przydało, a nie tylko wylewanie żółci... Rok temu wygrana w LŚ - "co z tego, mało ważny turniej",teraz przygrywamy JEDEN mecz(chwile nie patrzmy na styl) z Brazylią w LŚ - "od razu widać, nie mamy startu do Brazylii"

Ogólnie malkontentom polecam przełączyć na inne programy, piątek jest, na TVN jakieś super kino jest ;) .
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Światowa 2013 - Mecze reprezentacji Polski

Post autor: dreamer »

OlaMleko pisze:Nic już z tego nie będzie, sorry. Nie żeby to była jakaś tragedia, ten mecz niewiele znaczy...
Bardzo oryginalna opinia. Możesz zatem powiedzieć, które mecze będą znaczące? Czy te, które będą już o pietruszkę gdy będzie już jasne, że w Final Six nie zagramy?

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Matius

Re: Liga Światowa 2013 - Mecze reprezentacji Polski

Post autor: Matius »

Wiemy jak nasi zawodnicy potrafią grać, więc jedynie przyczepie się do Anastasiego, który kolejny raz pokazał, że nie umie reagować na boisku. Kubiak nie zapewniał dobrego przyjęcia, można było wprowadzić Winiara lub nawet Rucka, Nowakowski grał padakę, Żygadło niezgrany, Bartman też nie miał dnia. A trener dalej ich wszystkich trzymał na boisku. Ja rozumiem zgrywanie się i dawanie szansy ale większość tych zawodników znamy i wiemy co potrafią, więc w takim meczu trzeba szukać wszystkich możliwych rozwiązań aby go wygrać, jedynie Kubiaka można było zostawić, żeby nabył trochę więcej doświadczenia w takich meczach. Do tego jeszcze taktyka serwowania na Mario, najlepszego ich przyjmującego...

Zatorski zagrał świetny mecz, ostoja w przyjęciu, o dziwo ofensywny Możdżonek i Kurek który bardzo regularnie serwował, może jednak Rosja coś mu dała :)
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2904
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013 - Mecze reprezentacji Polski

Post autor: hubert »

kuki91 pisze: Nie wiem czemu,ale zawsze mnie denerwuje taka opinia, bo pokazuje mi, ze stereotypy, ze umiemy tylko narzekać są niestety prawdziwe. Jakoś w naprawde ważnym Pucharze Świata byliśmy nad Brazylią - pojedynczy podryg? Błagam, rozumiem zdenerwowanie, ale choć troche obiektywizmu by się przydało, a nie tylko wylewanie żółci... Rok temu wygrana w LŚ - "co z tego, mało ważny turniej",teraz przygrywamy JEDEN mecz(chwile nie patrzmy na styl) z Brazylią w LŚ - "od razu widać, nie mamy startu do Brazylii"
No dobra - dwa razy. Wypisywanie sukcesów obydwu ekip chyba nie ma sensu bo to kopanie leżącego. Nie mam pretensji o samą przegraną ale o styl - po twarzach widać, że morale do walki wynosi zero. Do tego "sportowe" zachowanie Żygadły, którego głowa jest tak szeroka, że się w drzwiach niedługo nie zmieści.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
kuki91
Posty: 1130
Rejestracja: 20 sie 2012, o 08:54
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013 - Mecze reprezentacji Polski

Post autor: kuki91 »

Ale to zupełnie inaczej brzmi, że styl mył gówniany, bo taki był. Tylko w zeszłym roku na 5 meczy wygraliśmy 4, wiec bez przesady,że po jednym meczu nagle dostalismy w pape i poznaliśmy miejsce w szeregu :) .

Co do zachowania Żygadły - spryciak chyba z Trentino to wyniósł :] :]

Btw : narzekacie na przegrana z Brazylia, a kopacze 1:1 z Mołdawią ;)
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013 - Mecze reprezentacji Polski

Post autor: Mateusz1993 »

Jedna porażka i już hejterzy wyrastają jak grzyby po deszcu. To dopiero jeden mecz przed nami jeszcze 9, jak można już pisać, że w Final Six nie zagramy? Zagraliśmy słabo to fakt, ale takie ocenianie jest kompletnie bez sensu,
jak np. tutaj:
W sumie to dobrze, że w papę dostali bo gotowi pomyśleć, że na IO to była wpadka a tak naprawdę to my jestejśmy potęgą.
Prawda jest taka, że poza pojedynczymi podrygami do Brazylii nie mamy odejścia. Bez znaczenia, czy Rezende wymieniu 2 czy 20graczy.
Pewnie, że pojedyncze, rok temu Brazylijczycy przegrali z nami 4 razy, ale kto by tym się przejmował, tak samo najeżdżanie na Anastasiego, gdzie za jego poprzedników od takiej Brazylii, dostawaliśmy regularnie manto po 3:0. To tylko jeden mecz i nic nie jest przesądzone. Co do samego meczu to zgadzam się, że Zatorski zagrał bardzo dobrze, jednak ja wyróżniłbym obok niego jak najbardziej Możdżonka, zdecydowanie najlepszy wśród graczy z pola. Reszta zagrała słabo, po Bartmanie widać zdecydowanie zmęczenie- jak przypuszczam po ciężkich treningach, współpraca z drugim środkowym też tragiczna Nowakowski dostał może jedną dobrą piłkę. Kurek dobrze na zagrywce, co do Kubiaka to nie do końca zgadzam się, że słabo w przyjęciu, może faktycznie nie byłyszczał jakoś, ale te przyjęcie zaniżyło mu kilka baboli, bo generalnie przyjmował nieźle, dodatkowo w dużej mierze dzięki niemu wygraliśmy 3 seta. Na plus o Brazylii, pewnie każdego można by wyróżnić, ale ja postawie na Lucarelliego, bo zaczął bardzo źle, a jak było później wszyscy wiemy.
Mnie osobiście, mniej od wyniku (choć mi się on bardzo nie podoba) martwi styl, bo było widać ociężałość, z każdym dniem, tygodniem będzie lepiej.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Światowa 2013 - Mecze reprezentacji Polski

Post autor: dreamer »

kuki91 pisze:...w zeszłym roku na 5 meczy wygraliśmy 4, wiec bez przesady, że po jednym meczu nagle dostalismy w pape i poznaliśmy miejsce w szeregu :)...
Btw : narzekacie na przegrana z Brazylia, a kopacze 1:1 z Mołdawią ;)
1. Tak, poznaliśmy miejsce naszej drużyny w szeregu, bo szczerze mówiąc irytuje mnie to zadzieranie nosa, gdy przytrafi nam się lepszy sezon reprezentacyjny (zresztą, czy taki dobry był ten poprzedni to bym polemizował - w końcu ewidentnie wiele dobrych drużyn odpuściło wszystko po drodze, żeby mieć sukces w Londynie).
2. No właśnie, nasi z Mołdawią w kopaną zremisowali... siatkarze niestety przegrali w złym stylu, mimo że rywal zagrał kiepski mecz, Polacy byli jeszcze gorsi.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
kuki91
Posty: 1130
Rejestracja: 20 sie 2012, o 08:54
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013 - Mecze reprezentacji Polski

Post autor: kuki91 »

Kurek w sumie całkiem ok atakował, 12/22 , dla porówania Vissotto 14/28 - słabiej w przyjęciu, ale może po prostu ustawienie z Kubiakiem i Kurkiem na raz się nie sprawdza? Patrząc na ostatnią formę, to chciałbym zobaczyć Kurka w parze z Ruckiem, no ale widać, że Rucek już wrócił do stałego zagrywacza :(
majonez
Posty: 779
Rejestracja: 29 sty 2012, o 13:53
Płeć: K

Re: Liga Światowa 2013 - Mecze reprezentacji Polski

Post autor: majonez »

dreamer pisze:
OlaMleko pisze:Nic już z tego nie będzie, sorry. Nie żeby to była jakaś tragedia, ten mecz niewiele znaczy...
Bardzo oryginalna opinia. Możesz zatem powiedzieć, które mecze będą znaczące? Czy te, które będą już o pietruszkę gdy będzie już jasne, że w Final Six nie zagramy?

dreamer
Myślę, że OliMleko chodziło o to, że był to pierwszy mecz w LS i wszystko jest jeszcze w naszych rękach... Także pisanie na takim etapie rozgrywek, że w Final Six możemy nie zagrać ponieważ przegraliśmy jeden mecz z Brazylią jest trochę bez sensu...
kuki91
Posty: 1130
Rejestracja: 20 sie 2012, o 08:54
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013 - Mecze reprezentacji Polski

Post autor: kuki91 »

dreamer pisze:1. Tak, poznaliśmy miejsce naszej drużyny w szeregu, bo szczerze mówiąc irytuje mnie to zadzieranie nosa, gdy przytrafi nam się lepszy sezon reprezentacyjny (zresztą, czy taki dobry był ten poprzedni to bym polemizował - w końcu ewidentnie wiele dobrych drużyn odpuściło wszystko po drodze, żeby mieć sukces w Londynie).
Jedno to zacieranie nosa, jedno robienie z nas San Marino siatkówki, to jest po prostu przykre. Czy można powiedzieć,ze Brazylia poznała miejsce w szeregu przegrywajac z nami rok temu w LŚ? BŁAGAM, dalej jesteśmy czołówką, zobaczymy jak będize dalej, ale "lepszy sezon reprezentacyjny" na kolejno brąz LŚ, brąz ME, srebro PŚ, złoto LŚ to jest brednia i godzi to w moje poczucie patriotyzmu...


dreamer pisze: 2. No właśnie, nasi z Mołdawią w kopaną zremisowali... siatkarze niestety przegrali w złym stylu, mimo że rywal zagrał kiepski mecz, Polacy byli jeszcze gorsi.
Jakbyś to napisał po meczu z Australią, to bym się zgodził, ale przegralismy w słabym stylu z niby wielką Brazylią, a nie ogórkiem
fwasilcz
Posty: 851
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:43
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Liga Światowa 2013 - Mecze reprezentacji Polski

Post autor: fwasilcz »

dreamer pisze:
kuki91 pisze:...w zeszłym roku na 5 meczy wygraliśmy 4, wiec bez przesady, że po jednym meczu nagle dostalismy w pape i poznaliśmy miejsce w szeregu :)...
1. Tak, poznaliśmy miejsce naszej drużyny w szeregu, bo szczerze mówiąc irytuje mnie to zadzieranie nosa, gdy przytrafi nam się lepszy sezon reprezentacyjny (zresztą, czy taki dobry był ten poprzedni to bym polemizował - w końcu ewidentnie wiele dobrych drużyn odpuściło wszystko po drodze, żeby mieć sukces w Londynie).
Może i poznaliśmy miejsce w szeregu (ja bym co prawda poczekał z szeregowaniem do końca sezonu), ale mimo wszystko jest to miejsce wśród 5/10 najlepszych drużyn Świata, z możliwością medali w każdej imprezie.
Bartman jak się weźmie za techniczne plasy, to jeszcze gorzej się na to patrzy, niż na jego rozbijanie bloku na siłę.
Niestety jest to w tym momencie atakujący za słaby na kadrę, ale niestety, chyba nie ma nikogo lepszego (o Konarze w kontekście reprezentacji niewiele póki co wiadomo). Na miejscu Anastasiego spróbowałbym posadzić Bartmana na ławce w następnym meczu, jak Konar sobie będzie radził gorzej, niż on w tym, to spokojnie można zrobić zmianę. Może bycie drugim ZB9 poddenerwuje i będzie miał jakieś wejście smoka, żeby udowodnić swoją wartość.
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013 - Mecze reprezentacji Polski

Post autor: Skrzypek »

Brazylia na pewno nie "pokazała naszego miejsca w szeregu'', ponieważ w tym szeregu stoimy przed nią. Taka jest moja opinia i nawet słaby mecz czego konsekwencją była porażka, ale ten mecz mógł się potoczyć inaczej gdyby... (babcia miała wąsy). Niestety, gra z Brazylią 3 zawodnikami, z których tylko 2 pełni funkcje ofensywne nie może być skuteczna. A tak na marginesie, wciąż uważam, że skład Polski nie składa się z najlepszych graczy na swoich pozycjach. A tak być powinno!
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Światowa 2013 - Mecze reprezentacji Polski

Post autor: dreamer »

majonez pisze:...Myślę, że OliMleko chodziło o to, że był to pierwszy mecz w LS i wszystko jest jeszcze w naszych rękach... Także pisanie na takim etapie rozgrywek, że w Final Six możemy nie zagrać ponieważ przegraliśmy jeden mecz z Brazylią jest trochę bez sensu...
Ja nie pisałem, że nie będziemy w turnieju finałowym. Drażni mnie tylko takie naiwne podejście do oceny sytuacji, zakładające, że w następnych spotkaniach z pewnością będzie lepiej. Co najwyżej może być lepiej, jeżeli wyraźnie poprawi się nasza gra, a jej obraz jest na razie fatalny. Dlatego znacznie bardziej obiektywne wydają mi się te głosy, które manifestują zaniepokojenie dyspozycją naszej drużyny i jej przyszłością, niż te, które chyba tylko na podstawie wróżenia z fusów lub (po starorzymsku) z wnętrzności zwierząt ofiarnych, przekonują, że nie stało się nic, bo jeszcze dziewięć spotkań mamy przed sobą.

dreamer
Ostatnio zmieniony 7 cze 2013, o 22:05 przez dreamer, łącznie zmieniany 1 raz.
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013 - Mecze reprezentacji Polski

Post autor: Basil »

Jedyne wartościowe obserwacje jakie można wyciągnąć po tym meczu to:
Polacy
1.Zagrywka, nad którą popracowaliśmy bardzo solidnie podczas zgrupowania i dzisiaj Polacy w tym elemencie imponowali - przynajmniej mi.
2.Dobra forma przyjmujących i Zatorskiego - brawa.
3.Bardzo zła forma Nowakowskiego
4.Fatalna forma Bartmana i Anastasiego - brak zmiany dla Zbyszka, który grał tragicznie to jakaś patogeniczna sytuacja, która może się zemścić na psychice naszej drużyny. Trenerze nie idź tą drogą!
5.Żygadło nie umie grać kombinacyjnie - o czym wszyscy wiemy tylko dlaczego próbował?
Brazylijczycy
Bruno i środkowi jak zwykle wyborni czasami włączali się do tej kategorii Visotto i Dante. Lucarelli w stosunku do tego co grał w Superlidze mocno rozczarował.
[edit]
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Światowa 2013 - Mecze reprezentacji Polski

Post autor: dreamer »

Basil pisze:...Bruno i środkowi jak zwykle wyborni czasami włączali się do tej kategorii Visotto i Dante. Lucarelli w stosunku do tego co grał w Superlidze mocno rozczarował.
Możesz krótko odpowiedzieć jakie powiązania widzisz między poziomem gry Lucarelliego dzisiaj i w ostatnim sezonie superligi? Przecież to całkowicie nieprzystające do siebie sytuacje. Myślę, że ważniejsze byłoby zwrócenie uwagi na coś innego, a mianowicie na to, że Rezende (nie tylko zresztą w przypadku Lucarelliego) wykazuje prawdziwie mistrzowskie podejście do ogrywania nowych zawodników. Zresztą jak pośledzisz doniesienia prasowe z Brazylii to zrozumiesz, czemu Lucarelli nie został zdjęty przez trenera. On jest teraz oczkiem w głowie trenera i całego zespołu - a wszystko po to, żeby jak najszybciej nabrać ogłady i stać się zawodnikiem światowego formatu na miarę swojego potencjału. Zresztą, tak samo zrobił niedawno Rezende z Wallacem i też kadrze Brazylii to wychodzi na dobre. Nasi trenerzy powinni uczyć się od niego co to znaczy wprowadzać zawodnika do drużyny.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Światowa 2013 - Mecze reprezentacji Polski

Post autor: Lineczka »

Bardzo słaby mecz naszych siatkarzy. :( Od początku się męczyli i ja męczyłam się razem z nimi. Poza pierwszym i trzecim setem emocje jak na grzybach. Brazylijczycy nic wielkiego nie grali, popełnili sporo błędów. my zagraliśmy słabo: w ataku 45% przy 55% Brazylijczyków, fatalna gra w kontrataku, problemy z przyjęciem, bloków o dwa mniej, asów też o dwa mniej.

Na plus:
+ Paweł Zatorski i jego gra. Był jedną z najjaśniejszych postaci w naszej drużynie. Radził sobie w przyjęciu, a miał obok Kurka i Kubiaka więc zadanie do najłatwiejszych nie należało. W obronie na plus. Udany występ Zatorskiego.

+ Zagrywka Bartka Kurka. Kolejny mecz i kolejny raz regularna, mocna, utrudniająca grę rywalowi zagrywka.

+ Możdżonek r11; 13 punktów, 4 bloki, nieźle w ataku. Całkiem niezły mecz naszego kapitana.


Na minus:

- Słaby występ Bartmana, zdobył te 15 punktów, ale skuteczność tylko 39%. I co najgorsze 7 błędów w tym elemencie!

- Nowakowski, czyli cień samego siebie. Słabiutki występ, w ataku całe 17%, zdobył trzy punkty r11; dwa blokiem. W porównaniu z brazylijskim środkiem wypadł fatalnie.

- przyjęcie Kubiaka i Kurka słabe, do tego pierwszy 3 błędy a drugi 4. Jeśli chodzi o atak to Kurek 55%, Kubiak 50%, ale trochę błędów popełnili. Obaj zagrali średnie zawody. Nie nadrobili słabego przyjęcia lepszą grą w ataku, nie pociągnęli zespołu.



Wrona miał dobre wejście w trzecim secie, w czwartym już blado. Żygadło średnio, nietrafione wybory i uparte "przełamywanie zawodnikówr1" np. te trzy akcje do Kubiaka. Winiarski, Drzyzga i Konarski nic nie pokazali, zresztą weszli na boisko jak już było po ptokach.


Co do Brazylijczyków to mają naprawdę fajny skład i będą cholernie groźni. Lucas świetny! Najlepszy moim zdaniem był Vissotto - 16 punktów, trzymał atak. Ale fryzurę ma beznadziejną! :o Fajnie było zobaczyć Lipe, widać że czuje się tam jak ryba w wodzie :D Ożywiony na czasach, oby sobie pograł w kolejnych meczach. Bruno na plus, świetna współpraca ze środkiem. Dante przyjęcie przytrzymał, w ataku coś dodał, a Lucarelli mecz rozpoczął fatalnie, ale później się rozkręcił.



Jestem zdenerwowana i niezadowolona. Nie podobał mi się ten mecz, nasza drużyna zagrała źle, słabo. Mam nadzieje, że w niedziele pokażą się z lepszej strony.
arbas
Posty: 562
Rejestracja: 20 sie 2008, o 00:16
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013 - Mecze reprezentacji Polski

Post autor: arbas »

dreamer pisze: 2. No właśnie, nasi z Mołdawią w kopaną zremisowali... siatkarze niestety przegrali w złym stylu, mimo że rywal zagrał kiepski mecz, Polacy byli jeszcze gorsi.
dreamer
Brazylia od dłuższego czasu gra słabo, brzydko, mając gdzieś fair play, co sezon ktoś wieszczy, że to już koniec Rezende itd a jak się kończy - wiadomo.
Riad69
Posty: 492
Rejestracja: 2 paź 2010, o 21:33
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013 - Mecze reprezentacji Polski

Post autor: Riad69 »

Oglądam sobie ten mecz jeszcze raz na zimno i nie rozumiem tych hejtów ( no moze w ostatnim secie denerowowały te spuszczone głowy). Nie oczekujcie od chłopaków najwyzszej dyspozycji od poczatku sezonu. Jak na zaledwie dwa sparingi i minigierki na stadionie to nie przynieśli wstydu. Widac progres w zagrywce u Kurka (rosyjska szkoła coś dałą?? ) Nie było też wielu niewymuszonych błędów. Wydają się ospali ale tak zawsze było na początku sezonu za Anastasiego ( dwa razy w pape z Francją bodajze dwa lata temu??? Męczarnie z Australią rok temu? Coś w tym jest :D) Dajmy chłopakom wejść w rytm meczowy. Wydaje mi się w Łodzi mecz bedzie miał zupełnie inny przebieg. Napewno bedzie bardziej wyrównane spotkanie. Pierwsze koty za płoty. Optymizmu ludzie. Najwierniejsi kibice kopanej nadal go nie tracą choć tego zupełnie nie rozumem :D
Streem
Posty: 34
Rejestracja: 10 maja 2012, o 19:21
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013 - Mecze reprezentacji Polski

Post autor: Streem »

Zatorski, Kurek i Możdżon bardzo na plus, chyba podrygi igły na swoim blogu dużo mu nie dadzą, nowy libero się sprawdził, czekam na mniej stresowe granie chłopaczków
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Liga Światowa 2013 - Mecze reprezentacji Polski

Post autor: figol »

Po pierwszym spotkaniu ciężko cokolwiek jeszcze wieszczyć. Pewnie mecz potoczyłby się inaczej gdybyśmy mieli atakującego z prawdziwego zdarzenia, no ale może akurat jeszcze Bartman obudzi nam się w pozostałych spotkaniach, ja tam w to wierze w końcu nie mam innego wyjścia :P
Zatorski najlepszy na boisku po naszej stronie, do tego Kurek + Kubiak wyglądało to całkiem fajnie. Ewidentnie trzeba tą parę zgrywać ze sobą. Para środkowych MM bardzo dobre zawody, Nowakowski beznadziejny mecz.
Najgorzej wygląda nasza gra na młocie i tylko od pary AA + ZB9 zależy jak to będzie funkcjonowało w pozostałych spotkaniach.
poznasz głupiego po czynach jego
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013 - Mecze reprezentacji Polski

Post autor: compact »

Żeby nas to bezgraniczne zaufanie AA do ZB9 nie zgubiło. Przecież Konarski to nie jest Jarosz, którego strach wpuścić na boisko...
robal
Posty: 111
Rejestracja: 21 wrz 2012, o 15:02
Płeć: K
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Liga Światowa 2013 - Mecze reprezentacji Polski

Post autor: robal »

compact pisze:Żeby nas to bezgraniczne zaufanie AA do ZB9 nie zgubiło. Przecież Konarski to nie jest Jarosz, którego strach wpuścić na boisko...
Ja mimo wszystko wierzę, że z Zibim z każdym meczem będzie lepiej. Zagrywkę już poprawił.
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013 - Mecze reprezentacji Polski

Post autor: Basil »

Możesz krótko odpowiedzieć jakie powiązania widzisz między poziomem gry Lucarelliego dzisiaj i w ostatnim sezonie superligi?
Możliwie najkrócej - Souza w Superlidze imponował dojrzałością, trafnością wyborów itd. Mimo, iż nie najlepszy to jest to siatkarz, który rozwijał się chyba najszybciej ze wszystkich przyjmujących w swojej nazwijmy to "kategorii wiekowej". Wczoraj natomiast grał tak jak przedstawił go Wojciech Drzyzga (który zapewne pierwszy raz widział go w akcji) - jak przerażony junior stawiający pierwsze kroki w reprezentacji. Miał niestety bardzo dużo złych wyborów zarówno w ataku jak i przyjęciu (np. kuriozalne próby przyjęcia zagrywki Kurka na palce...) i na pewno nie był to dobry mecz młodego Brazylijczyka choć miał przebłyski pokazując jakie umiejętności w nim drzemią. Dodajmy jeszcze, że Polska zagrała tragicznie w większości elementów grając praktycznie bez bloku przy pierwszej akcji Brazylijczyków więc tym bardziej gra Ricardo nie mogła się podobać. Na szczęście to dopiero pierwszy mecz.
Myślę, że ważniejsze byłoby zwrócenie uwagi na coś innego, a mianowicie na to, że Rezende (nie tylko zresztą w przypadku Lucarelliego) wykazuje prawdziwie mistrzowskie podejście do ogrywania nowych zawodników.
To w końcu najlepszy trener na świecie o ile w ogóle nie najlepszy w historii tej dyscypliny. Jednak na tym polu w Polsce również zrobiono kawał bardzo dobrej roboty i dysponujemy bardzo młodą kadrą a mimo to jedną z najlepszych na śwecie.

Troszkę rozbawiły mnie kpiny Drzyzgi i Swędrowskiego z Edera, którego nazwali w pewnym momencie "przecinaczem" komentując jego "niedoskonałości w operowaniu nadgarstkiem podczas ataku". Brazylijczyk grał lepiej niż cała trójka naszych środkowych razem wzięta - a podobno środkowych wg studio w Polsacie zazdrości nam cały świat...
Żeby nas to bezgraniczne zaufanie AA do ZB9 nie zgubiło.
Obawiam się, że mogło nas wczoraj zgubić - myślę, że gdyby nie ZB9 mecz byłby wygrany bo tak słabej Brazylii nie widziałem od dawna. Teraz Rezende grając naprawdę fatalnie wygrał wyraźnie z najpoważniejszym konkurentem do awansu więc jeśli nie utrzymamy status quo po meczach w Łodzi zrobi się naprawdę nieciekawie. Mecz w Łodzi zrobił się w tym momencie meczem super ważnym a Zbyszek, który nie zmienił się nic a nic i nadal w sytuacjach 100% jest podbijany albo blokowany może nam w tym przeszkodzić :(
[edit]
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Światowa 2013 - Mecze reprezentacji Polski

Post autor: Lineczka »

Mnie najbardziej rozłożyło na łopatki jak Lepa robił wywiad z Wandą i powiedział coś w stylu "mamy najlepszych środkowych/największy potencjał na środku". To są jakieś jaja. Nie lubię popadania w skrajności. Brazylijski środek ośmieszył nasz.
Sobollo
Posty: 198
Rejestracja: 26 sie 2011, o 21:44
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013 - Mecze reprezentacji Polski

Post autor: Sobollo »

A mi sie wydaje ze nasz srodek jest zbyt przereklamowany. Wspolpraca z Zygadla jest wrecz fatalna. Zygadlo wg mnie jest glownym winowajca wczorajszej porazki. Nowakowski wogole nie istnial, Wrona za to znakomity w bloku ale w ataku tak glaszcze pilke ze to masakra. Pilki na srodek byly tak zle ze srodka wogole nie bylo i ciagle musielismy meczyc sie przez to na podwojnym bloku na skrzydlach. Mimo to kubiak radzil sobie bardzo dobrze, kurek tez ale dostawal mniej pilek. Bartman strasznie falami, za duzo prostych bledow. W sumie nie mial co AA zrobic jedynym rozwiazaniem bylo wprowadzenie Konarskiego bo Winiar i Ruciak to ewentualnie do przyjecia a nasze przyjecie nie bylo fatalne po prostu byl problem ze skonczeniem ataku a oni by tego nie poprawili napewno. Z takimi zawodnikami bez srodka nie wygramy z nikim powaznym bo nie mamy nikogo na poziomie Visotto czy jakiegos czolga typu kazijski ktory mierzy blok nawet przy fatalnych pilkach. My musimy grac kombinacyjnie, gubic blok a do tego jest potrzebny dobry srodek.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013 - Mecze reprezentacji Polski

Post autor: krzysiu »

I tu niektórzy mówili, że Łukasz poprawił grę ze środkiem , ja tak nie sądzę i uważam , że przy lepszym zgraniu Fabian by lepiej to grał i tyle . Świetnie wystawia do tyłu do Zibiego i to mu trzeba oddać. Ale Łukasz tu nie jest jedynym winnym wg.mnie
Lucarelli ma ogromny potencjał i Rezende widzi , że jak go teraz nawet przytrzyma w gorszych momentach to za rok , 2 lata będzie miał pewnego,ogranego przyjmującego o dużej klasie , jeśli nie przytrafi mu się daj boże żadna kontuzja.
rocky
Posty: 1164
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 09:16
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013 - Mecze reprezentacji Polski

Post autor: rocky »

Nowakowski przy Żygadle nigdy mnie nie zachwycał. Niestety żeby środkowi grali to musi być dobry rozgrywający, a gra kombinacyjna u Łukasza wygląda jak wygląda. Cały czas mam wrażenie, że Żygadło jest prowadzony za rączkę przez AA i gra tylko wyuczonymi schematami, a nie własną kreatywnością.
Loszek
Posty: 585
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 09:45
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013 - Mecze reprezentacji Polski

Post autor: Loszek »

Lineczka pisze:Mnie najbardziej rozłożyło na łopatki jak Lepa robił wywiad z Wandą i powiedział coś w stylu "mamy najlepszych środkowych/największy potencjał na środku". To są jakieś jaja. Nie lubię popadania w skrajności. Brazylijski środek ośmieszył nasz.
Ta my mamy najlepszych środkowych na świecie, a wczoraj ich brazylijscy odpowiednicy zdobyli tyle punktów co nasi przyjmujący :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”