Final Six WL 2013

OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Final Six WL 2013

Post autor: OlaMleko »

Naprawdę się cieszę :) Jeszcze raz gratuluję i do zobaczenia we wrześniu ;)
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: krzysiu »

Rosja pokazała kto ma największy potencjał na świecie i go wykorzystała,choć nie grali jeszcze wszyscy najlepsi zawodnicy. Meczu nie widziałem , ale jestem pewien,że Rosjanie znowu pokazali na czym polega mocna i regularna zagrywka. I wg.mnie jedyną szansą na wygraną z Rosjanami jest taka sama zagrywka,ale taką mają tylko Włosi w najwyższej formie,choć mniej regularną.
yanczylik
Posty: 150
Rejestracja: 7 lis 2011, o 19:49

Re: Final Six WL 2013

Post autor: yanczylik »

z Rosjanami jest w stanie w najwyższej formie wygrać tylko Polska i tego trzymajmy się na ME to udowodni
Milten
Posty: 1137
Rejestracja: 23 cze 2013, o 19:16
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: Milten »

Rozumiem zachwyt kibiców Rosji nad tym bądź co bądź bardzo przekonywującym zwycięstwem ale byłbym nieco bardziej ostrożny w ogłaszaniu całkowitej dominacji Rosjan na najbliższe lata. Przekonamy się,
Bartosz Kurek jest tytanem siatkówki. <3
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Final Six WL 2013

Post autor: Streeter »

madlark pisze:
Streeter pisze:
madlark pisze:Dziwne te nagrody
Sam pomysl chyba lepszy, wybieraja tak jakby "szostke" turnieju + MVP. Lepsze to, niz grajacy 2 sety Berezhko zdobywajacy najlepiej przyjmujacego LM :)
Zaytzev przyjmujący?
Ta jedna nagroda rzeczywiscie byla dosyc dziwna, jednak Ivan bardzo czesto stawal do przyjecia badz tam po prostu wystepowal, wiec moze tym sie sugerowali organizatorzy. Jest tez opcja, ze chcieli, by nagrody indywidualne dostalo po dwoch srebrnych i brazowych medalistow, a we Wloszech poza Birarellim to ciezko bylo wyroznic kogos poza wlasnie Zaytsevem.

___
Przepraszam za brak polskich znakow, ale pisze z urzadzenia, na ktorym ich nie mam.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: krzysiu »

Jeżeli Rosjanie wzmocnią się jeszcze bardziej mentalnie i nie odbije im kaska to będzie dobrze. Sam ich nie lubię ,ale to jest obecnie drużyna o największym potencjale i trzeba ją traktować na wszystkich imprezach jako główny faworyt.
Milten
Posty: 1137
Rejestracja: 23 cze 2013, o 19:16
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: Milten »

Ależ oni są traktowani jako główny albo jeden z głównych faworytów od długiego czasu. Po prostu teraz wreszcie to miano przestało być dla nich ciężarem mentalnym nie do przeskoczenia
Bartosz Kurek jest tytanem siatkówki. <3
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: sb.slav »

Milten pisze:Rozumiem zachwyt kibiców Rosji nad tym bądź co bądź bardzo przekonywującym zwycięstwem ale byłbym nieco bardziej ostrożny w ogłaszaniu całkowitej dominacji Rosjan na najbliższe lata. Przekonamy się,
Podpisuję się. Dzisiejszy mecz nie był do końca miarodajny. Zakładając, że obie drużyny byłyby w optymalnej formie i składach - taki wynik byłby upokorzeniem przeciwnika, ale tak nie było. Myślę, że też kwestia dnia trochę zdecydowała, a dodatkowo Rosjanie zagrali bardzo chytrze, tak właśnie jak trzeba przeciwko Kanarkom. Przygwoździli ich zagrywką, zneutralizowali ataki blokiem i wykończyli swoją strategiczną bronią - zabójczą kontrą.
Co nie zmienia faktu, że rzeczywiście teraz radzą sobie z presją faworyta, chodzi u nich wszystko jak w szwajcarskim zegarku, bardzo na zimno rozgrywają przeciwnika, nie podpalają się. Jest szansa na tę dominację, o której mówicie, bardzo duża.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
lukdruk
Posty: 1
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:41
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: lukdruk »

Hej wszystkim.


Źle się dzieje jeśli ostatnie dwa ostatnie mecze finałowe LŚ ogląda łącznie circa 8500 widzów w halach, które łącznie mają przeszło 20000 miejsc i to w krajach, gdzie zwykle wszystkie miejsca na meczach gospodarzy są zajęte. Podobnie było w Brazylii, Serbii (na finałach było po 20 tysiaka, bo grała Serbia). ........ a no przecież brakuje kibiców drużyn przyjezdnych. Jednak FIVB w ogóle to nie interesuje, bo:

a) Pomiędzy faza grupową a finałami jest baaaaaaaaardzo mało czasu.

b) Gdzie do jasnej cholery jakiekolwiek info o biletach na stronie FIVB????


Wychodzi, że jesteśmy JEDYNYM (sic!) państwem w czołówce, gdzie będzie komplet na finale bez względu na jego skład.
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: Mateusz1993 »

Brawo Rosjanie- przykro mi, że przed Final Six ich nie doceniłem, ale nie spodziewałem się poprawy aż takiej w stosunku do fazy grupowej. A może to Brazylijczycy czy Włosi zagrali słabiej. Bo Ci drudzy potrafili zdobyć w Rosji 4 punkty (drugi mecz, od końcówki 4 seta grając, bez na ten czas bezapelacyjnego lidera- Zajcewa). Nic Rosjanom nie chcę odbierać, bo zgadzam się z opinią, że zasłużyli na zwycięstwo bo w tym tygodniu byli bezapelacyjnie najlepsi. Jednak, rozczarowali mnie Włosi (zdobyli medal), a to na nich stawiałem jako kandydatów do wygrania. Może nie sam wynik jest rozczarowujący (bo z medalu są raczej zadowoleni), ale styl mnie nie przekonywał. Savani słabo, Parodi falami, Zajcew niby dobrze, ale chyba nikt nie wątpi, że stać go na wiele więcej, a i Travica też jakoś tak go nie uruchamiał tak często, co wcześniej było z wyraźną korzyścią dla ich zespołu. No i sam rozgrywający, zawiódł na całej linii, złe wystawy, a i często złe wybory, dodatkowo mentalnie nie podołał w półfinale.
Rosjanie- gratuluje złota i potwierdzenia dominacji, na swoje usprawiedliwienie, że ich nie doceniłem, powiem rozgrywki grupowe- to po pierwsze, a i myślałem, że bez Maga Alekny ciężko (w nieoptymalnym składzie) wygrać LŚ.
Co do nagród indywidualnych, to gdbyśmy oceniali tak jak zwykle, tj. blokujący, zagrywający itp. to MVP mimo świetnej gdy Pavlova, przyznałbym Muserskiemu. Jednak przy wyborze zespołu- swoją drogą fajny pomysł! To Pavlovowi się należało.

O poziomie meczów pisać nie będę bo zgadzam się z opiniami, że FS nie stało na wysokim poziomie.
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: Erchembod »

Ha! To ci nasi "kochani" "bracia" ze Wschodu jednak wygrali... No dejta, ludzie, spokój...
A no, mają teraz naprawdę dobrą reprezentację.
Ale - Brazylia ostatniego słowa nie powiedziała - a takoż pewnie i Włosi. Spokojnie :)

Ciekawe czemu tylko tak nie da się nic zrobić, żeby Polska grała bardziej równo w dłuższym okresie. Zawsze są takie wahania.
Ale to jest kwestia głębsza niż powierzchowne dyskusje o Anastazim czy o sile PlusLigi na tle innych lig. Zresztą, to nie jest tam żaden poziom ligi, tylko "poziom sportowy kilku czołowych zespołów" - i tyle. Poziom ligi to jednak coś dużo szerszego.
No ale to tam już jak kto uważa. Jeśli myśli, że to chodzi tylko o trenera i o ligę, to... cóż, wolno mu.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Final Six WL 2013

Post autor: dreamer »

W niedzielę w nocy miałem okazję zobaczyć tylko dwa sety finałowego meczu. Ostatni obejrzałem w powtórce wczoraj. Rosjanie zrobili wrażenie na mnie, ale nie swoją grą - której jeszcze trochę brakuje do ideału - a wyraźną dominacją nad Brazylijczykami. Rosyjska nowa fala jakoś z mniejszym bólem wkracza na areny światowe niż brazylijska. Jak najbardziej zasłużone MVP dla Wołkowa.Mimo wszystko chciałbym wyrazić nadzieję, że Rezende i federacja brazylijska wytrzymają napięcie i presję i nie zrezygnują z budowania nowej kadry - zresztą, chyba nie mają zbyt dużego wyboru. Dla mnie Lucarelli jest mimo wszystko cały czas - a może nawet coraz bardziej, patrząc na jego rozwój w mgnieniu oka - głównym kandydatem do objęcia vakatu gwizady światowych parkietów po Gibie, w ciągu najbliższego czasu.
Generalnie poszedł mocno w dół poziom światowej siatkówki (o przyczynach już pisałem wcześniej). Mam nadzieję, że jednak przynajmniej Rosjanie i Brazylijczycy, których gospodarki nie dołują tak strasznie jak inne, nie pozwolą spaść u siebie z finansowaniem tego sportu poniżej pewnej granicy przyzwoitości, pozwalającej na odbudowanie kondycji dyscypliny w możliwie krótkim czasie.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Adamo88
Posty: 223
Rejestracja: 29 kwie 2012, o 22:20
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: Adamo88 »

dreamer pisze:W niedzielę w nocy miałem okazję zobaczyć tylko dwa sety finałowego meczu. Ostatni obejrzałem w powtórce wczoraj. Rosjanie zrobili wrażenie na mnie, ale nie swoją grą - której jeszcze trochę brakuje do ideału - a wyraźną dominacją nad Brazylijczykami. Rosyjska nowa fala jakoś z mniejszym bólem wkracza na areny światowe niż brazylijska. Jak najbardziej zasłużone MVP dla Wołkowa.Mimo wszystko chciałbym wyrazić nadzieję, że Rezende i federacja brazylijska wytrzymają napięcie i presję i nie zrezygnują z budowania nowej kadry - zresztą, chyba nie mają zbyt dużego wyboru. Dla mnie Lucarelli jest mimo wszystko cały czas - a może nawet coraz bardziej, patrząc na jego rozwój w mgnieniu oka - głównym kandydatem do objęcia vakatu gwizady światowych parkietów po Gibie, w ciągu najbliższego czasu.
Generalnie poszedł mocno w dół poziom światowej siatkówki (o przyczynach już pisałem wcześniej). Mam nadzieję, że jednak przynajmniej Rosjanie i Brazylijczycy, których gospodarki nie dołują tak strasznie jak inne, nie pozwolą spaść u siebie z finansowaniem tego sportu poniżej pewnej granicy przyzwoitości, pozwalającej na odbudowanie kondycji dyscypliny w możliwie krótkim czasie.

dreamer
Mała pomyłka Ci się wdarła. Lucarelli nawet w ataku jest niezwykle podobny do swego poprzednika, w tym jak sie zbiera, składa.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: madlark »

dreamer pisze: Jak najbardziej zasłużone MVP dla Wołkowa.
Pawłowa ;)
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Final Six WL 2013

Post autor: dreamer »

Przepraszam za pomyłkę. Oczywiście chodziło mi o Pawłowa. Pisząc, że zasłużył na MVP miałem szczerze jego właśnie na myśli, a nie wiem skąd wzięło mi się to "Wołkow".
Swoją drogą, trzeba przyznać, że ostatnie dziesięciolecie to naprawdę piękna sztafeta klasowych atakujących w siatkówce rosyjskiej, nawet gdyby ograniczyć ją tylko do tych trzech nazwisk: Połtawski, Michajłow i Pawłow.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: Skrzypek »

dreamer pisze:Przepraszam za pomyłkę. Oczywiście chodziło mi o Pawłowa. Pisząc, że zasłużył na MVP miałem szczerze jego właśnie na myśli, a nie wiem skąd wzięło mi się to "Wołkow".
Swoją drogą, trzeba przyznać, że ostatnie dziesięciolecie to naprawdę piękna sztafeta klasowych atakujących w siatkówce rosyjskiej, nawet gdyby ograniczyć ją tylko do tych trzech nazwisk: Połtawski, Michajłow i Pawłow.

dreamer
A w kolejce już czyha kolejny świetny atakujący Maxim Zhigalov.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: sb.slav »

Trudno powiedzieć, czy przy takiej konkurencji Żygałow sobie kiedykolwiek pogra, najmłodszy już nie jest(haha - ma tyle co Michajłow)... A w kolejce już czeka MVP wszystkich możliwych kadeckich oraz juniorskich turniejów(tych co to dostajemy w nich lanie od Ruskich), od przyszłego sezonu rezerwowy Zenitu Kazań - Wiktor Polietajew.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Final Six WL 2013

Post autor: Streeter »

sb.slav pisze:od przyszłego sezonu rezerwowy Zenitu Kazań - Wiktor Polietajew.
W Zenicie jest Michajlov i Jakowlew, więc zbyt wiele sobie nie pogra. No chyba, że w drugiej drużynie. Co do Lucarelliego zapadł mi w pamięć Jego atak taki po skosie zza antenki w meczu z Rosją, to było mistrzowskie. W sumie jedno dobre, co zapamiętałem z postawy Brazylii w finale, ale to pewnie dlatego, że poza tym zagraniem, to niewiele tego dobrego było.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
jimiq
Posty: 766
Rejestracja: 1 mar 2013, o 12:25
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: jimiq »

Streeter pisze:
sb.slav pisze:od przyszłego sezonu rezerwowy Zenitu Kazań - Wiktor Polietajew.
W Zenicie jest Michajlov i Jakowlew, więc zbyt wiele sobie nie pogra. No chyba, że w drugiej drużynie. Co do Lucarelliego zapadł mi w pamięć Jego atak taki po skosie zza antenki w meczu z Rosją, to było mistrzowskie. W sumie jedno dobre, co zapamiętałem z postawy Brazylii w finale, ale to pewnie dlatego, że poza tym zagraniem, to niewiele tego dobrego było.
zgadzam się to było niesamowite...ale poza Lucarellim to Brazilia w finale naprawdę wypadła słabo.
Zadatki ma na super przyjmującego ma ,oby nie wystąpił w "reklamach"...

Jedna jest rzecz pozytywna jak z tego jak i z zeszłorocznego finału...Brazylii nie ma się co bać!!.
Jakże miło było gdy prawie w rozgrywkach grupowych w 2012 a potem w finale wyrzuciliśmy za burtę Brazylię!!!

Myślę że na ME dojdą nasi do siebie...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Final Six WL 2013

Post autor: dreamer »

jimiq pisze:...Jedna jest rzecz pozytywna jak z tego jak i z zeszłorocznego finału...Brazylii nie ma się co bać!!.
Jakże miło było gdy prawie w rozgrywkach grupowych w 2012 a potem w finale wyrzuciliśmy za burtę Brazylię!!!
Myślę że na ME dojdą nasi do siebie...
Jesteś przekonany, że po rozgrywkach grupowych LŚ 2013 te słowa mają w sobie choć odrobinę prawdy? Nie sądzę, aby dwa rozegrane z Brazylią mecze przez nasz ą drużynę napawały czymkolwiek pozytywnym na przyszłość i mam poważne wątpliwości czy będziemy jako zespół przygotowani do ME tak jak trzeba.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
jimiq
Posty: 766
Rejestracja: 1 mar 2013, o 12:25
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: jimiq »

dreamer pisze:
jimiq pisze:...Jedna jest rzecz pozytywna jak z tego jak i z zeszłorocznego finału...Brazylii nie ma się co bać!!.
Jakże miło było gdy prawie w rozgrywkach grupowych w 2012 a potem w finale wyrzuciliśmy za burtę Brazylię!!!
Myślę że na ME dojdą nasi do siebie...
Jesteś przekonany, że po rozgrywkach grupowych LŚ 2013 te słowa mają w sobie choć odrobinę prawdy? Nie sądzę, aby dwa rozegrane z Brazylią mecze przez nasz ą drużynę napawały czymkolwiek pozytywnym na przyszłość i mam poważne wątpliwości czy będziemy jako zespół przygotowani do ME tak jak trzeba.

dreamer

nie mówiłem tylko o naszych, system brazylijski został rozpracowany lub jak wolisz brasilana...nie ma co się ich bać, trzeba walczyć i da się!! pokazują to po raz kolejny Rosjanie i to w składzie "dla nas-kibiców" dalekim od optymalnego....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”