Final Six WL 2013

Awatar użytkownika
Angulo
Posty: 362
Rejestracja: 30 cze 2011, o 18:52
Płeć: M
Kontakt:

Re: Final Six WL 2013

Post autor: Angulo »

Jednak to wymęczyli... Bo inaczej tego nie można nazwać.
Drugi mecz sobie odpuszczę, bo stawiam, że nie będzie ani zacięty, ani ciekawy.
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Final Six WL 2013

Post autor: Hirako »

Może Rezende miał racje i Spirionov jest chory psychicznie :D

Wyobrażam sobie co by sie działo na Podpromiu jakby tak ciągle sapał do Resoviaków :o
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Final Six WL 2013

Post autor: OlaMleko »

Hirako pisze:
Wyobrażam sobie co by sie działo na Podpromiu jakby tak ciągle sapał do Resoviaków :o
Na pewno by się tym bardzo przejął ;)
Miło mi widzieć, że pan Mazur ma podobne odczucia do reprezentacji Rosji oraz Spiridonova. No cóż, dobrze, że to wyrzucenie zdarzyło się w samej końcówce. Oznacza to,że najpewniej będziemy mieć powtórkę z Igrzysk. I mam nadzieję, że finał skończy się tak samo.

Swoją drogą - w siatkówce naprawdę nie ma srogich kar, skoro wyrzucenie z boiska jest tylko na jednego seta (i to z wliczoną zmianą ukaranego zawodnika).
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: sb.slav »

To bardzo dobrze @Olu. To znaczy, że siatkówka jest grą dżentelmenów(w większości) - i stanie z batem nad zawodnikami nie jest potrzebne, bo spięcia nie są intensywne i częste :) .
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
kibic_siatki
Posty: 2593
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: kibic_siatki »

Zasłużone zwycięstwo Rosjan: postawili warunki, narzucili swój styl (całkiem odrębny od Alekny) i dociągnęli do końca. Wadą ich gry był 3 niewykorzystany set i Spirydonow. W sumie to może dobrze dla nich, że został zgaszony w odpowiednim momencie, a nie przy stanie 23:23. Trener ma z nim duży problem, bo nie potrafi wymusić odpowiedniego zachowania w trakcie meczu, a zachowanie jakie prezentuje naprawdę wskazuje jakby "miał wiele we krwi" -jak powiedział p. Mazur. Najbardziej podobała mi się gra Pawłowa, który ma mocne nerwy przy piłce setowej i Apalikow na zagrywce.
Co do Włochów to oprócz Zajcewa to wszyscy wyglądali na przygaszonych, nawet nie mieli ochoty się kłócić pod siatką. Ich koncepcja gry polegała na zgaszeniu przeciwnika zagrywką co im nie poszło, bo Sborna przyjmowała dobrze, a floty (oprócz 3 seta) kończyły się zwykle gwoździem Muserskiego. Widać było strach skrzydłowych przed atakiem przez Muserskiego co kończyło się dla nich... blokiem skrzydłowych.
Ogólnie mecz ciekawy- grę prowadziła jedna drużyna. Rosjanie chyba po raz pierwszy podeszli w tym turnieju do meczu na poważnie: z Brazylią grali rozluźnieni, uśmiechy po udanej akcji- szczególnie Muserskiego, z Kanadą myślę, ze po 2 setach byli też rozluźnieni i nie mogli przy kłopotach znaleźć swojego rytmu. Z Włochami nawet w 3 secie byli mocno skupieni i spięci i przy zmianie zagrywki mieli problemy w końcówce.
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Final Six WL 2013

Post autor: OlaMleko »

sb.slav pisze:To bardzo dobrze @Olu. To znaczy, że siatkówka jest grą dżentelmenów(w większości) - i stanie z batem nad zawodnikami nie jest potrzebne, bo spięcia nie są intensywne i częste :) .
Ależ ja się zgadzam!
Mam nadzieję, że jakoś się dowiemy, o co dokładnie poszło...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Final Six WL 2013

Post autor: dreamer »

ciorny17 pisze:MOże ktoś krótko naświetlić o co chodzi ze Spiridonovem bo nie mam dostępu do Tv w chwili obecnej.
Chodzi o to, że to jest niezrównoważony wariat, który powinien od jakiegoś władnego gremium dostać dożywotni zakaz uprawiania sportu wyczynowego. Na trawniku koło własnej daczy niech sobie robi co chce.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Asta
Posty: 1084
Rejestracja: 2 sty 2011, o 12:22
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Final Six WL 2013

Post autor: Asta »

Jestem wielkim fanem Spiridonova. Bardzo ciekawe osobliwość i nie zgadzam się z Tobą dreamer. On jest na właściwym miejscu ;)
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: sb.slav »

On już raz dostał od własnej federacji - zawieszanie na rok. I rok nie grał, tylko trenował.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Final Six WL 2013

Post autor: OlaMleko »

Jeśli ktoś tu zna rosyjski, to niech może spróbuje dziś lub jutro przeczesać ichnie strony i fora, może tam się wyjaśni, co tam nasz blondynek przeskrobał.
Hesusinho
Posty: 53
Rejestracja: 16 gru 2012, o 17:33
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: Hesusinho »

Po dzisiejszym meczu oficjalnie i ostatecznie stwierdzam, że Dragan Travica może spokojnie podać sobie rękę z Vlado Petkovicem i Georgi Bratoevem.

Tragedia co Travica grał w tym Final Six.
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Final Six WL 2013

Post autor: OlaMleko »

A tak na marginesie, to Bułgaria ma jeden z najpiękniejszych hymnów, jakie w życiu słyszałam (a słyszałam wiele). Polecam wersję ze słowami

http://www.youtube.com/watch?v=FP3zAdLkVrQ
Asta
Posty: 1084
Rejestracja: 2 sty 2011, o 12:22
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Final Six WL 2013

Post autor: Asta »

Hesusinho pisze:Po dzisiejszym meczu oficjalnie i ostatecznie stwierdzam, że Dragan Travica może spokojnie podać sobie rękę z Vlado Petkovicem i Georgi Bratoevem.

Tragedia co Travica grał w tym Final Six.
Jak tak dalej pójdzie to ciekawe ile tygodni zagrzeje w Biełgorodzie....
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: madlark »

Chyba będzie gładkie 3:0 dla kanarków
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Final Six WL 2013

Post autor: OlaMleko »

Okej, ten mecz nie jest wart zarwanej nocy.
Dobranoc wszystkim :)
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: madlark »

OlaMleko pisze:Okej, ten mecz nie jest wart zarwanej nocy.
Dobranoc wszystkim :)
Zawsze możesz przełączyć na tvp2 jest niezły koncert Cassandry Wilson ;)

Bułgarów po prostu nie ma.
Ostatnio zmieniony 21 lip 2013, o 00:51 przez madlark, łącznie zmieniany 1 raz.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: hugo »

Poziom tego F6 jest do duszy i nie ma się co oszukiwać. To niestety kolejna po IO 2012 tak słaba poziomem impreza.
\
Loszek
Posty: 587
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 09:45
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: Loszek »

Nie rozumiem co kieruje Placim trzymając na boisku Aleksieva. Na ławce jest Penchev tak?
Jeśli Nikołaj jest na ławce(nie widziałem 12 meczowych) to nie wpuszczenie go na boisko to dla mnie sabotaż.
Ostatnio zmieniony 21 lip 2013, o 01:05 przez Loszek, łącznie zmieniany 1 raz.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: sb.slav »

Poczekam jeszcze na początek 3, i jak nie zobaczę innych przyjmujących, to wyłączam :)

U Bułgarów of course.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: madlark »

Inwestycja w Kułagę okazała się mocno nietrafiona.

Beznadziejny mecz :x
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Final Six WL 2013

Post autor: dreamer »

madlark pisze:1. Inwestycja w Kułagę okazała się mocno nietrafiona... 2. Beznadziejny mecz :x
ad. 1. Ciekawi mnie dlaczego (w twojej opinii)? Czyżbyś miał mu za złe, że za mało forsował nasz narodowy przebój o "Małym Rycerzu"?
ad. 2. W pełni zgadzam się. Tak to niestety jest, jeżeli spotykają się dwa zespoły z których jeden jeszcze nie osiągnął w tym sezonie połowy swoich możliwości (Brazylia) a drugi ma dwóch graczy godnych tego, by występować w takim turnieju (Sokołow i Aleksiew). Niestety, "bardzo silna Bułgaria" weszła do finału, bo my byliśmy jeszcze silniejsi... Żałuję, że obok Brazylii z tej grupy nie awansowała Francja, bo widać było w fazie grupowej, e ten zespół jest w dużym pędzie, a jeszcze zwiększa go z meczu na mecz. Francuzom prawdopodobnie bardzo przydałby sie ten turniej dla wypracowania bardzo wysokiej formy na ME. Choć i tak mam przeczucie, że będzie to podczas europejskiego championatu jedna z groźniejszych drużyn.

Jeżeli chodzi o finał, to nie mam faworyta - choćby dlatego, że Brazylia nie spełnia moich sportowych oczekiwań co do poziomu gry (już od dłuższego czasu), a postawę Rosji przyjmuję za to z dużo większym "chłodem", i chociaż widzę potencjał tego zespołu, to nie kręci mnie on za bardzo. Zresztą, dla oka gra Rosjan nigdy nie była balsamem.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Mar1977
Posty: 765
Rejestracja: 25 lis 2012, o 20:56
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: Mar1977 »

dreamer pisze:
madlark pisze:1. Inwestycja w Kułagę okazała się mocno nietrafiona... 2. Beznadziejny mecz :x
ad. 1. Ciekawi mnie dlaczego (w twojej opinii)? Czyżbyś miał mu za złe, że za mało forsował nasz narodowy przebój o "Małym Rycerzu"?
ad. 2. W pełni zgadzam się. Tak to niestety jest, jeżeli spotykają się dwa zespoły z których jeden jeszcze nie osiągnął w tym sezonie połowy swoich możliwości (Brazylia) a drugi ma dwóch graczy godnych tego, by występować w takim turnieju (Sokołow i Aleksiew). Niestety, "bardzo silna Bułgaria" weszła do finału, bo my byliśmy jeszcze silniejsi... Żałuję, że obok Brazylii z tej grupy nie awansowała Francja, bo widać było w fazie grupowej, e ten zespół jest w dużym pędzie, a jeszcze zwiększa go z meczu na mecz. Francuzom prawdopodobnie bardzo przydałby sie ten turniej dla wypracowania bardzo wysokiej formy na ME. Choć i tak mam przeczucie, że będzie to podczas europejskiego championatu jedna z groźniejszych drużyn.

Jeżeli chodzi o finał, to nie mam faworyta - choćby dlatego, że Brazylia nie spełnia moich sportowych oczekiwań co do poziomu gry (już od dłuższego czasu), a postawę Rosji przyjmuję za to z dużo większym "chłodem", i chociaż widzę potencjał tego zespołu, to nie kręci mnie on za bardzo. Zresztą, dla oka gra Rosjan nigdy nie była balsamem.

dreamer
Dreamer, gra Rosji nie jest balsamem jak piszesz, ale to co w jej poczynaniach tak mnie się podoba to zimna głowa, każdy element w ich grze jest wyrachowany, do bólu profesjonalny a już chyba najbardziej zagrywka zaraz za tym gra środkiem. Bardzo lubię patrzeć jak zagrywają zawsze posyłana jest bomba na drugą stroną z wyjątkiem Grankina oczywiście i co najważniejsze aż tak często się nie mylą, są po prostu dobrze wyszkoleni i widać jak zawodnicy podchodzą do wykonywania swoich obowiązków, chyba warto zapierdzielać na trenigu jak Rosjanie aby mieć później takie wyniki, nawet Spiridonov wariat z niego ale jego poziom gry jest wielki. Wartościowy w ataku zwłaszcza z trudnych piłek gdyby nie był skuteczny to od razu wyleciałby z ekipy.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Final Six WL 2013

Post autor: Guilder »

dreamer pisze:Tak to niestety jest, jeżeli spotykają się dwa zespoły z których jeden jeszcze nie osiągnął w tym sezonie połowy swoich możliwości (Brazylia) a drugi ma dwóch graczy godnych tego, by występować w takim turnieju (Sokołow i Aleksiew).
Skoro już użyłeś takiej formy wypowiedzi, która odnosi się do umiejętności, a nie formy zawodnika, to jednak wypadałoby pamiętać o Yosifovie. Ma on o tyle problem, że go Bratoev nie rozpieszcza, jeśli chodzi o wystawy, ale i tak wg mnie w swojej średniej dyspozycji bije wszystkich naszych środkowych na głowę. Kiedyś jeszcze bardzo dobry był Salparov, ale się rozmienił na drobne, choć i tak jest lepszy od takiego Ignaczaka.

Sam mecz Bułgarów z Brazylijczykami fatalny. Sam wynik w zasadzie mówi wszystko, poza trzecim setem nie działo się nic, Brazylijczycy odskakiwali od rywali w zasadzie tuż po pierwszej przerwie technicznej (czasem nawet szybciej, drugi set zaczęli od 4:0 i 6:1) i dopiero w końcówce zaczynali grać nonszalancko, dzięki czemu Bułgarzy trochę poprawili wynik, i przegrali do 16-17 (tragedia), zamiast do 11-12 (kompromitacja). Mocna zagrywka, blok pasywny, i w zasadzie tylko tyle było wczoraj trzeba na Bułgarów, nawet Aleksiev został do pewnego stopnia poskromiony (bo Sokolov wczoraj piach totalny, więcej chyba zepsuł niż skończył). W zasadzie mam nadzieję, że w finale będzie tyle emocji, co w pierwszym meczu tych ekip (wynik w sumie też chciałbym powtórzony), bo na jakiś poziom straciłem już nadzieję. Ktoś gdzieś trafnie to określił, ogólny poziom gry prezentowany przez wszystkie grające drużyny, poleciał ostro w dół.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Final Six WL 2013

Post autor: KChudz »

Rozruszanie publiki gdy nie gra gospodarz to zadanie bardzo trudne. Kułaga nie miał łatwo. Zresztą jak na południowców to Argentyńczycy byli wyjątkowo "teatralni".
Cała obecna LŚ jest słaba, a F6 to kwintesencja tegoż. Poziom siatkówki reprezentacyjnej po olimpiadzie drastycznie się obniżył. Ciekaw jestem jak będzie na ME 2013.
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: Skrzypek »

Trzeba obiektywnie przyznać, że obecnie jest znacznie mniej klasowych siatkarzy niż to miało miejsce choćby 10 lat temu.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: hugo »

Trzeba też obiektywnie powiedzieć, że Liga Światowa to dla wielu drużyn wielki poligon doświadczalny przed MŚ, Mkontynetu czy Igrzyskami Olimpijskimi. Nie oglądamy w rzeczywistości Ligi Światowej, a coś w rodzaje Letniej Ligi w NBA.
\
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: Skrzypek »

hugo pisze:Trzeba też obiektywnie powiedzieć, że Liga Światowa to dla wielu drużyn wielki poligon doświadczalny przed MŚ, Mkontynetu czy Igrzyskami Olimpijskimi. Nie oglądamy w rzeczywistości Ligi Światowej, a coś w rodzaje Letniej Ligi w NBA.
Dla wielu? Chyba tylko dla Rosji...
ciorny17
Posty: 8519
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: ciorny17 »

hugo pisze:Trzeba też obiektywnie powiedzieć, że Liga Światowa to dla wielu drużyn wielki poligon doświadczalny przed MŚ, Mkontynetu czy Igrzyskami Olimpijskimi. Nie oglądamy w rzeczywistości Ligi Światowej, a coś w rodzaje Letniej Ligi w NBA.
Z tą ligą letnią w NBA to trochę przegiąłeś bo tam szczególnie jeśli chodzi o obronę to jest poziom amatorski, a i każdy gra dla własnego interesu by jak najlepiej wypaść przed scoutami i jeśli nie został wybrany w drafcie liczyć na angaż pozadraftowy. W LŚ w tym sezonie to drużyny dłuuuugo się rozkręcały, a niektóre się w ogóle nie rozkręciły. W F6 nie ma jakiś spotkań na poziomie choćby z zeszłorocznych finałów czy IO, ale wiadomo jeśli kasa się zgadza to lepiej się oszczędzać.
Kłamca.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Final Six WL 2013

Post autor: madlark »

dreamer pisze:
madlark pisze:1. Inwestycja w Kułagę okazała się mocno nietrafiona... 2. Beznadziejny mecz :x
ad. 1. Ciekawi mnie dlaczego (w twojej opinii)? Czyżbyś miał mu za złe, że za mało forsował nasz narodowy przebój o "Małym Rycerzu"?
Ciągnęli go przez pół świata, a efektów nie widać.
Trochę to kasy kosztowało.
Czy on zna hiszpański, czy tak jak w Brazylii korzystał z pomocy tłumacza?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Final Six WL 2013

Post autor: OlaMleko »

A moim zdaniem już ubiegłoroczne Igrzyska poskąpiły nam dobrych meczów. Wszystko przybladło po tym fenomenalnym finale i wirtuozerii Alekny, ale pamiętam,że byłam rozczarowana Londynem.
To smutne, że coraz trudniej o piękną siatkówkę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”