[ zamknij ]

Informacja o plikach cookies

Informujemy, że używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych techniologii w następujących celach: reklamowych, statystycznych oraz w celu umożliwienia logowania się w serwisie.

Te technologie mogą też stosować współpracujące z nami firmy badawcze, partnerskie oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W Twojej przeglądarce możesz zmieniać ustawienia dotyczące cookies. Informujemy jednak, że jeżeli to zrobisz, nie będziesz mógł w pełni wykorzystywać funkcjonalności serwisu.

Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących plików cookies oznacza, że akceptujesz umieszczanie cookies na twoim urządzeniu.

Liga Światowa 2014

Liga Światowa 2014

Postprzez SerCos » 1 gru 2013, o 12:30

http://www.pzps.pl/Liga-Swiatowa-2014-sklad-grup.html

Skład grup w Lidze Światowej 2014:

Grupa A (elita): Polska, Brazylia, Włochy, Iran

Grupa B (elita): Bułgaria, Serbia, Rosja, USA

Grupa C (zaplecze elity): Australia, Belgia, Finlandia, Kanada

Grupa D (zaplecze elity): Argentyna, Francja, Niemcy, Japonia

Grupa E (pretendenci): Czechy, Korea, Holandia, Portugalia

Grupa F (pretendenci): Hiszpania, Kuba, Tunezja, Turcja

Grupa G (pretendenci): Chiny, Meksyk, Portoryko, Słowacja

Znowu zmiana formuły. Ne wiem czy tylko mnie w siatkówce to denerwuje, że co roku następują zmiany rozgrywania rozgrywek, dzikie karty i zmiany przepisów, raczej nie pomaga to popularyzacji siatkówki.
SerCos

Re: Liga Światowa 2014

Postprzez GolMar » 1 gru 2013, o 12:38

Kuba w "pretendentach", a Australia w "zapleczu elity"? Trochę dziwnie...

I zgadzam się, że nie powinno być ciągłych zmian. Siatkówka to tak piękny sport, że wprowadzanie wciąż zmian w przepisach, turniejach, etc. tylko ją zabija. Lepsze (przynajmniej wg niektórych te zmiany są lepsze) jest wrogiem dobrego.
GolMar

Postprzez hugo » 1 gru 2013, o 13:15

Ciekawe, co zrobi CEV nie mając w LE: Belgii, Czech, Słowacji, Turcji, Hiszpanii i Portugalii?

Ponadto mam wrażenie graniczące z pewnością, że pierwszy sezon Japonii w gronie "zaplecza elity" będzie jej jedynym przez przynajmniej kilka następnych lat. No chyba, że FIVB zareaguje kolejną zmianą formuły.
\
hugo

Postprzez Edyta » 1 gru 2013, o 13:26

A czy ktoś wie wobec tego, w jaki sposób zostanie wyłoniony zwycięzca owego "zaplecza elity"? Wcześniej miała być jedna grupa i zwycięzca miał awansować do F6. Zrobili dwie, więc co, wygra ten z najlepszym bilansem? Wystarczy popatrzeć na nierówność rozkładu sił w tych grupach. Argentyna, Francja, Niemcy, trzy wyrównane ekipy, a w drugiej grupie leszcze.

Mam wrażenie, że ten genialny pomysł przetrwa cały, okrągły rok. A potem znowu korekta.
Edyta

Postprzez Pan Wacek » 1 gru 2013, o 13:37

No i to mnie najbardziej wkurza w siatkówce. Co impreza to inny system rozgrywek. Dlaczego nie skorzystać np z rozwiązań jakie są w piłce nożnej? Od lat większość turniejów toczy się według tego samego schematu a największą nowością ostatnich lat będzie zwiększenie liczby uczestników EURO. Szkoda ze tak się w siatkówce dzieje bo na pewno nie pływa to na wzrost jej popularności. Za rok mamy MŚ a podejrzewam że nawet na tym forum sporo zorientowanych osób nie wie ile jest uczestników i jaka wygląda drabinka turniejowa (sam też nie wiem :D )
No one likes us, we don't care!
Pan Wacek

Postprzez madlark » 1 gru 2013, o 13:46

Edyta napisał(a):A czy ktoś wie wobec tego, w jaki sposób zostanie wyłoniony zwycięzca owego "zaplecza elity"? Wcześniej miała być jedna grupa i zwycięzca miał awansować do F6. Zrobili dwie, więc co, wygra ten z najlepszym bilansem? Wystarczy popatrzeć na nierówność rozkładu sił w tych grupach. Argentyna, Francja, Niemcy, trzy wyrównane ekipy, a w drugiej grupie leszcze.

Po grach w grupach mają być chyba turnieje zwycięzców elity, zaplecza i pretendentów.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
madlark

Ostrzeżenia: 1

Postprzez lucass90 » 1 gru 2013, o 13:56

Znowu ustawione losowanie, coraz śmieszniejsza robi się ta dyscyplina... No nic, walczymy o 3 miejsce w grupie z Iranem!
"Any community that gets its laughs by pretending to be idiots, will eventually be flooded by actual idiots, who mistakenly believe, that they're in good company."
lucass90
Korespondent   Korespondent

Postprzez Edyta » 1 gru 2013, o 13:57

madlark napisał(a):Po grach w grupach mają być chyba turnieje zwycięzców elity, zaplecza i pretendentów.

Turnieje? Nie bardzo rozumiem, co masz na myśli.
Do F6 miały awansować po dwa zespoły z elity, zwycięzca grupy zaplecza i gospodarz. Więc jak zostanie wyłoniony zwycięzca spośród tamtej ósemki?
Edyta

Postprzez Brasil » 1 gru 2013, o 14:24

Ja się pytam, po co?
Brasil

Postprzez OlaMleko » 1 gru 2013, o 14:56

Boże, znowu Brazylia. Czy jestem jedyną osobą, której mecze z Brazylią się już totalnie ZNUDZIŁY?
Proszę wybaczyć, jeżeli w najbliższym czasie zadam pytanie godne człowieka nieogarniającego tematu. Przebywam za granicą i nie jestem na bieżąco z newsami, wywiadami, itd.
OlaMleko

Postprzez ciorny17 » 1 gru 2013, o 14:59

OlaMleko napisał(a):Boże, znowu Brazylia. Czy jestem jedyną osobą, której mecze z Brazylią się już totalnie ZNUDZIŁY?

Może Tobie i części kibiców bardziej siedzących w siatkówce tak, ale PR-owcom i Polsatowi oraz podmiotom pośrednio lub bezpośrednio związanych z organizacją spotkań siatkarskich nie. Ważne, że kasa się będzie zgadzać.
ciorny17

Postprzez OlaMleko » 1 gru 2013, o 15:05

ciorny17 napisał(a):
OlaMleko napisał(a):Boże, znowu Brazylia. Czy jestem jedyną osobą, której mecze z Brazylią się już totalnie ZNUDZIŁY?

Może Tobie i części kibiców bardziej siedzących w siatkówce tak, ale PR-owcom i Polsatowi oraz podmiotom pośrednio lub bezpośrednio związanych z organizacją spotkań siatkarskich nie. Ważne, że kasa się będzie zgadzać.

W sumie masz rację, ale dlaczego chociaż raz nie możemy się pobawić z braćmi z Rosji? To też mi się wydaje w miarę "medialne", a na to dużo chętniej bym popatrzyła.

Związanym ;) taka drobna uwaga.
Proszę wybaczyć, jeżeli w najbliższym czasie zadam pytanie godne człowieka nieogarniającego tematu. Przebywam za granicą i nie jestem na bieżąco z newsami, wywiadami, itd.
OlaMleko

Postprzez ciorny17 » 1 gru 2013, o 15:53

Dzięki Ola za poprawkę ;)

Może i Rosjanie byliby tak samo medialni, ale wiesz jak w Polsce odbierani są "Ruscy". Brazylia toż to kunszt i wyrobiony wizerunek chociażby na podstawie zaangażowani Giby w pomoc fundacji związanej z mężem Agaty Mróz. Sam bardziej wolę Brazylijczyków niż sąsiadów ze wschodu i mimo, że czasami denerwuje mnie aroganckie i wybuchowe zachowanie Latynosów.
ciorny17

Postprzez weary_skier » 1 gru 2013, o 16:05

Edyta napisał(a):Do F6 miały awansować po dwa zespoły z elity, zwycięzca grupy zaplecza i gospodarz. Więc jak zostanie wyłoniony zwycięzca spośród tamtej ósemki?

A pretendenci o co grają?
Trudna grupa. Przy coraz lepszej grze Iranu obawiam się kompromitacji w tej LŚ, bo Brazylia z Włochami to wybitnie na nie leżą.
Propozycję przyjąłem, bo odmowa byłaby dużym błędem z mojej strony.
weary_skier
Moderator   Moderator

Postprzez Riad69 » 1 gru 2013, o 16:16

Całe szczeście nikt nie wpadł na pomysł aby Japońców zaliczyć do elity :D W sumie nawet by mnie to nei zdziwiło
Riad69

Postprzez SerCos » 1 gru 2013, o 16:29

Oczywiście, że ktoś wpadł na taki pomysł, Japończycy pierwotnie mieli grać zamiast Iranu.

Na chłopski rozum, pretendenci będą grać o to, aby w przyszłym roku zagrać w elicie, chociaż za FIVB nikt do końca nie trafi.
SerCos

Postprzez Edyta » 1 gru 2013, o 16:38

Zwycięzca grupy pretendentów awansuje w przyszłej edycji o pięterko wyżej, czyli do zaplecza elity. Tylko że podobnie jak w przypadku "zaplecza" nie wiadomo, w jaki sposób zostanie wyłoniony ów zwycięzca. Wcześniejszy projekt zakładał jedną grupę "zaplecza" i jedną grupę pretendentów. Jeśli zamierzają na koniec ułożyć jedną tabelę to, jak wspominałam, nie będzie to w żaden sposób adekwatne do sił, bo podział grup jest bardzo nierówny.
Edyta

Postprzez OlaMleko » 1 gru 2013, o 17:55

Edyta napisał(a):

Zwycięzca grupy pretendentów awansuje w przyszłej edycji o pięterko wyżej, czyli do zaplecza elity..

Taki system zakłada przetrwanie tych zmian do kolejnej edycji LŚ, w co osobiście nie wierzę.
OlaMleko

Postprzez hugo » 1 gru 2013, o 23:39

@OlaMleko

FIVB po prostu nie ma żadnego pomysłu na Lichwę (hehe - wydaje mi się to adekwatne) Światową.

Gdyby LŚ była czymś w rodzaju corocznych MŚ w hokeju to bym to przyjął owacją na stojąco. Jednak to jeden z wielu turniejów w przeładowanym do granic możliwości kalendarzu.
\
hugo

Postprzez luck191 » 2 gru 2013, o 12:03

http://www.plusliga.pl/news/id/8266

Moim zdaniem ostatecznie ten turniej przypadnie Włochom,ale gdyby sytuacja się zmieniła to okaże się,że nieźle wpadliśmy
luck191

Postprzez rodzyn3k » 2 gru 2013, o 13:44

Grupa A
I weekend 30. maja – 01. czerwca
BRAZYLIA – POLSKA
WŁOCHY – IRAN

II weekend 6-8 czerwca
BRAZYLIA – IRAN
WŁOCHY– POLSKA

III weekend
23. – 25. maja

BRAZYLIA – WŁOCHY
13. – 15. czerwca
POLSKA – IRAN

IV weekend 20. – 22. czerwca
POLSKA – WŁOCHY
IRAN – BRAZYLIA

V weekend 27. – 29. czerwca
WŁOCHY – BRAZYLIA
IRAN – POLSKA

VI weekend 04. – 06. lipca
POLSKA – BRAZYLIA
IRAN – WŁOCHY

źródło
"Statystyka jest jak latarnia w dzień. Niczego nie rozjaśnia, niczego nie oświetla ale… zawsze się można o nią oprzeć…"
rodzyn3k

Postprzez Mateusz1993 » 2 gru 2013, o 14:34

co do Final Six to liczę, że odbędzie się on we Włoszech, już nawet nie z tego że dla nas łatwiej będzie o awans, a także z takij, że po ostatniej postawie Argentyny należy przyznać turniej mocnej reprezentacji, a do takiej należą Włochy. Iran to jeszcze nie ten czas, ale kto wie za rok, dwa, jak najbardziej.
Terminarz, chodzi mi o pierwsze dwa weekendy, mamy bardzo trudny, że gorzej być nie mogło. Ale potem już z górki. Choć jak sam prezes przyznał wynik w LŚ nie jest najważniejszy, a sprawdzenie materiału ludzkiego jaki posiadamy i różnych wariantów.
Tak z innej beczki, to mam nadzieję, że z Włochami zagramy gdzieś na południu Polski, bo z chęcią bym się na te mecze wybrał, jakby bilety były w rozsądnych cenach.
Mateusz1993

Postprzez luck191 » 2 gru 2013, o 16:41

http://www.pzps.pl/Terminarz-spotkan-Po ... szech.html

Turniej finałowy odbędzie się we Włoszech, a Iran może startować o organizację w przyszłym roku, naprawdę wiele osób ma złą opinię na temat tego kraju i nie wie jak dynamicznie się rozwijają
luck191

Postprzez hugo » 2 gru 2013, o 16:47

Co myślicie o podebraniu CEV najlepszych kąsków z LE (zarówno męskiej jak i żeńskiej)? Wojna?
\
hugo

Postprzez luck191 » 2 gru 2013, o 16:58

hugo napisał(a):Co myślicie o podebraniu CEV najlepszych kąsków z LE (zarówno męskiej jak i żeńskiej)? Wojna?

Naprawdę tamte zespoły mają szanse się ograć w konfrontacji z najlepszymi. Jestem przekonany, że jeden bądź dwa państwa dobiją do czołówki w ciągu 5-10 lat. Iran już tam jest, ale zawodnicy z tego kraju muszą wyjechać i się ogrywać z najsilniejszymi w Europie, dopiero wtedy będą w stanie zdobyć medal na imprezie rangi LŚ, MŚ czy IO.
luck191

Postprzez hugo » 2 gru 2013, o 20:20

Nie wątpie, ale chodziło mi o coś innego. LE bez Hiszpanii, Czech, Słowacji, Belgii i Turcji stoi pod ogromnym znakiem zapytania. Ciekawe, kto będzie skłonny do organizacji F4?
\
hugo

Postprzez luck191 » 2 gru 2013, o 20:35

Jakiś kraj się znajdzie, dopiero jak poznamy zespoły, które wystąpią w przyszłym roku będziemy wiedzieć więcej.
luck191

Postprzez madlark » 2 gru 2013, o 20:38

Może w LE dopuszczą drugie reprezentacje?
madlark

Postprzez hugo » 2 gru 2013, o 22:39

madlark napisał(a):Może w LE dopuszczą drugie reprezentacje?

Wtedy CEV będzie potrzebował cudu aby ktoś kupił prawa (lub nawet przeznaczył swój czas antenowy) do tych rozgrywek.
\
hugo

Postprzez madlark » 2 gru 2013, o 23:17

hugo napisał(a):
madlark napisał(a):Może w LE dopuszczą drugie reprezentacje?

Wtedy CEV będzie potrzebował cudu aby ktoś kupił prawa (lub nawet przeznaczył swój czas antenowy) do tych rozgrywek.

A teraz kto kupował prawa?
madlark

Następna strona

Powrót do Liga Narodów (dawniej LŚ)