Liga Światowa 2014

Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: Kamil92 »

Mnie równie to, że nie potrafią się przygotować do meczu, drażni to, że nawet przez 5 setów nie potrafią dostrzec tak oczywistej sprawy jak to, że Sander nie jest atakującym. Chociaż atakował z pajpa X razy i przyjął Y piłek to Wanio i tak na koniec podsumował, że Stany mogą mieć ATAKUJĄCEGO światowego formatu! A na sam już koniec nazwał go Sandersem, czekałem tylko aż nazwie go Sandersonem czy innym Sanderballem. Narzeka na bułgarską realizację telewizyjną, a sami jakby prezentował choć połowę jakości tej transmisji to byłoby dobrze.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2563
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: Murilo0 »

Takich kwiatków była cała masa: Aleksiej Todorow (Todor Aleksiev), czy Sander jako młody atakujący. Poziom nieogarnięcia jest u nich niedościgniony, mam wrażenie że przeciętny użytkownik tego forum ma większą wiedzę o siatkówce na świecie niż większość polsatowych "ekspertów".
PS Śmiać mi się chciało jak Wanio błyskotliwie zauważył, że teraz jest taka tendencja by atakujący byli niskimi zawodnikami poniżej 2m nawiązując do Sandera :]
All work and no play makes Jack a dull boy...
Adamo88
Posty: 223
Rejestracja: 29 kwie 2012, o 22:20
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: Adamo88 »

Początek sezonu a Włosi niezwykle solidni.
KuNowymHoryzontom
Posty: 437
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 14:11
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: KuNowymHoryzontom »

Niesamowita gra Włochów:o
:))
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: Skrzypek »

KuNowymHoryzontom pisze:Niesamowita gra Włochów:o
Równie dobrze można stwierdzić, że fatalna Brazylijczyków.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: Kamil92 »

Piano jak na razie dzień konia :) a Travica jak zawsze reguralny na zagrywce :)
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6839
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: leeon »

Brazylia się błaźni. Travica zagrywa lekko a kanarkowi psują na potęgę.
Adamo88
Posty: 223
Rejestracja: 29 kwie 2012, o 22:20
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: Adamo88 »

Włosi pokazujący że było boisko... a to nowość :D
KuNowymHoryzontom
Posty: 437
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 14:11
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: KuNowymHoryzontom »

Skrzypek pisze:
KuNowymHoryzontom pisze:Niesamowita gra Włochów:o
Równie dobrze można stwierdzić, że fatalna Brazylijczyków.
Wolę chwalić, niż krytykować.:)
:))
Milten
Posty: 1137
Rejestracja: 23 cze 2013, o 19:16
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: Milten »

Sidao w aut z przechodzącej bez bloku. Padłem :D
Bartosz Kurek jest tytanem siatkówki. <3
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: sb.slav »

Zajcewowi strasznie szybko rosną włosy :)

Dopiero w finale ligi był łysawy, a teraz znowu ma tę grzywę 8-)

Lucarelli uczy się seniorskiej siatkówki i małych kłamstewek, godne uwagi poświęcenie w walce o elementarną uczciwość, ale spokojnie, pobędzie parę sezonów pod okiem Bernardo, i sam zacznie się wypierać, że dotknął, przeszedł linię, czy było boisko... :)

PS. Jak wam się podoba atmosfera na trybunach? Chociaż głośno, to ten doping mnie nie porywa. Chyba wolę trochę więcej festynu z muzyką i przyśpiewkami Magiery :o
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Milten
Posty: 1137
Rejestracja: 23 cze 2013, o 19:16
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: Milten »

Mam nadzieje, ze Kanarki powtorza scenariusz z 2012. Łomot w LŚ, finał na wielkiej imprezie ;)
Bartosz Kurek jest tytanem siatkówki. <3
Adamo88
Posty: 223
Rejestracja: 29 kwie 2012, o 22:20
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: Adamo88 »

Tak patrzę na Parodiego, Zaytseva czy nawet wcześniej Savaniego - dlaczego nasi zawodnicy nie mogą tak "nacierać" na piłkę? Przy ich uderzeniach pracuje cały korpus, niewiarygodnie dynamiczni zawodnicy. Przykładowo Kurek w swoim ataku jest niesamowicie statyczny, prostuję ciało i głównie uderza z ramienia. Pozostałość ze szkolenia juniorskiego?
Awatar użytkownika
maciek0812
Posty: 674
Rejestracja: 22 kwie 2013, o 14:46
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: maciek0812 »

Pytanie tylko dlaczego klubowi koledzy Kurka grają o on nie?
Zagumny, Świderski, Kadziewicz, Wlazły, Winiarski, Pliński, Ignaczak
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: sb.slav »

Strasznie słabe sędziowanie i dużo drukowania. Z paru punktów Włochów oszwabili, z drugiej strony pomyłki zdarzały się także na ich korzyść, ale to raczej wynik roztargnienia arbitra, niż bezczelnego drukowania jak w przypadku Kanarków.

edit: no i przegrali w najbardziej głupi sposób. Trawica piękne czytelne rozegranie pod koniec :x
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Milten
Posty: 1137
Rejestracja: 23 cze 2013, o 19:16
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: Milten »

Jak jakiś laik spojrzy na nazwiska Włochow to moze pomyśleć, że reaktywowano Jugosławie ;)
Bartosz Kurek jest tytanem siatkówki. <3
faf
Posty: 172
Rejestracja: 19 kwie 2013, o 09:55
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: faf »

Nawiązując do wczorajszych spotkań, to aż k*rwica człowieka brała, gdy Wanio robił z Edgara gracza anonimowego, tego samego Edgara który zlał nas ze swoją drużyna na IO w Londynie. Australijczyk ma na swoim koncie występy w Polsce, w pierwszej lidze co prawda, ale spędził również sezon we Włoskiej serie A. Mimo tego Wanio wyraził nadzieję, że może wreszcie zawita do Europy, może nawet do Polski....Poraża również brak wiedzy na temat aktualnej przynależności klubowej zawodników.
a
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: Skrzypek »

W niektórych krajach najwyraźniej nie nauczają fizyki. Bravo sędziowie!
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: Elgarten »

sb.slav pisze:Strasznie słabe sędziowanie i dużo drukowania. Z paru punktów Włochów oszwabili, z drugiej strony pomyłki zdarzały się także na ich korzyść, ale to raczej wynik roztargnienia arbitra, niż bezczelnego drukowania jak w przypadku Kanarków.
Typowe dla meczów rozgrywanych w Brazylii. Niedawno byliśmy tego świadkami w KMŚ w Belo Horizonte, teraz czas na reprezentację. Mimo wszystko jest szansa, żeby Włosi po raz drugi wygrali.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Edyta

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: Edyta »

Mówcie co chcecie, dla mnie Zaytsev to w tej chwili najlepszy siatkarz świata. A na pewno najlepszy atakujący. Ależ kawał grajka, ależ Travica ma komfort, odnosząc do niego każdą nawet najtrudniejszą piłkę.

Swoją drogą fajnie się ogląda ten elektryczny mecz, jak przeważnie, gdy się zbierają dwie najbardziej pyskate ekipy świata :)
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: Kamil92 »

Edyta pisze:Mówcie co chcecie, dla mnie Zaytsev to w tej chwili najlepszy siatkarz świata. A na pewno najlepszy atakujący. Ależ kawał grajka, ależ Travica ma komfort, odnosząc do niego każdą nawet najtrudniejszą piłkę.

Swoją drogą fajnie się ogląda ten elektryczny mecz, jak przeważnie, gdy się zbierają dwie najbardziej pyskate ekipy świata :)
Ja też tak uważam i uważałem, że będzie z niego najlepszy gracz już za czasów gdy w pojedynkę ciągnął wózek znany Roma Volley, gdzie nie tylko genialnie grał w ataku to jeszcze świetnie przyjmował i był w tym elemencie w czołówce ligi. Chyba żaden inny zawodnik na świecie nie ma takiej dynamiki jak on. Do tego jest bardzo wszechstronny.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: sb.slav »

Siła i dynamika to jedno, znajdzie się kilkunastu graczy o porównywalnych możliwościach. Ale jej opanowanie i kontrola to drugie, i tutaj fantastyczne wyszkolenie Włocha pozwala nazywać go najlepszym.

O - własnie, nawet przyjmując bombę Sidao na drugą stronę siatki potrafi zdobyć punkt :]

***
Elgarten pisze:Typowe dla meczów rozgrywanych w Brazylii. Niedawno byliśmy tego świadkami w KMŚ w Belo Horizonte, teraz czas na reprezentację. Mimo wszystko jest szansa, żeby Włosi po raz drugi wygrali.
Ja bym powiedział, że w ogóle typowe - u nas tydzień temu też drukowali trochę pod nas. Ale w Brazylii przeginają trochę. Skąd jest arbiter?
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
Joker
Posty: 1473
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:50
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: Joker »

Zaytsev...niesamowity koleś! No jak Sidao w końcu udało się przebić na drugą strone i jak ta piłka wróciła jak bumerang w boisko i to po jego zagraniu to tylko było "hahahaha" :D Naprawdę kapitalnie gra i to już dłuższy czas. Jak by Włosi mieli jakiegoś chociaż jednego lepszego środkowego to by mieli super team, a tak to troszke lipa.

Boje się o nas bo jak Brazylia nie grająca praktycznie nic tak się stawiała to co oni z nami tam zrobią ;(
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: Kamil92 »

Joker pisze: Jak by Włosi mieli jakiegoś chociaż jednego lepszego środkowego to by mieli super team, a tak to troszke lipa.
A czy aby na pewno potrzebują tego środkowego? Mają dwóch takich bardziej defensywnych, którzy notują bardzo dużo bloków i wybloków, a atak ogarniają skrzydłowi. Z resztą też mają takich rozgrywających, którzy nie są skorzy do grania dużej ilości piłek przez środek, dlatego to wszystko wygląda na dobrze zbilansowane w ich drużynie.
Wymiatashi
Posty: 375
Rejestracja: 30 sty 2014, o 14:16
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: Wymiatashi »

Edyta pisze:Mówcie co chcecie, dla mnie Zaytsev to w tej chwili najlepszy siatkarz świata. A na pewno najlepszy atakujący. Ależ kawał grajka, ależ Travica ma komfort, odnosząc do niego każdą nawet najtrudniejszą piłkę.
Zaytsev to geniusz.
Jak się na niego patrzy to wydaje się po prostu, że siatkówka to taka prosta gra. Tak samo jak się patrzy np. na Djokovica w tenisie. Niesamowita lekkość, płynność. Ogromny talent, oczywiście poparty ciężka pracą.


Niesamowicie się odnalazł na ataku, a swego czasu (pamiętny genialny w jego wykonaniu sezon w Romie Volley) uważałem go za jednego z najlepszych przyjmujących na świecie. W ataku grał świetnie, ale właśnie jego bardzo dobre przyjęcie to było lekkie zaskoczenie.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: madlark »

Wanio wkurzający i te jego publicystyka :o
Najbardziej drażni mnie ta jego maniera "będziemy grali to i to.." strasznie się wczuwa :]
Jeszcze gdyby grali nasi, a to chodzi o grę Niemców.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
bakek
Posty: 743
Rejestracja: 24 sty 2013, o 02:22
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: bakek »

Nie przesadzajcie z tym Zajcevem. Piszecie jakby to był zawodnik wszechczasów, a to tylko topowy zawodnik naszych czasów :)

Też mi się bardzo podobają ataki Włochów, szczególnie wspomnianego wcześniej byłego kapitana reprezentacji Savaniego. Poziom raczej nie był kosmiczny i jak ktoś wspomniał Brazylijczycy nie grali zbyt dobrze, ale nie ma się co dziwić patrząc na ich zestawienie na przyjęciu.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: StanLee »

Kiedyś taka wszechstronność jak ta Zajcewa była normalnością. Brazylijczycy jak zwykle dno w ostatnim czasie denni na początku sezonu, Włosi - jak to za Berruto, w formie od początku, sympatyczniejsza drużyna wygrała. I to dwa razy. 8-)

Na przekór opinii innych, Sander, który jednak trochę rozczarowuje mnie w przyjęciu, gra naprawdę rzetelnie w ataku, agresywnie w bloku i skutecznie na zagrywce.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2563
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: Murilo0 »

Obecnie rzeczywiście zasługuje na miano najlepszego atakującego, ale gdybym miał wskazać 1 siatkarza, którego chciałbym mieć w swojej drużynie to byłby to Muserski. ;)
All work and no play makes Jack a dull boy...
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5928
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: weary_skier »

A ja jestem rozczarowany rolą Penczewa zarówno w klubie jak i reprezentacji.
W Rzeszowie nic nie gra, przychodzi Puchar Lata a Placi ma do niego takie zaufanie, że jak obaj skrzydłowi grają na jakieś 30% w ataku Nikołaj pojawia się na głupkowate zmiany zadaniowe.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”