Liga Światowa 2014

SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Liga Światowa 2014

Post autor: SerCos »

http://www.pzps.pl/Liga-Swiatowa-2014-sklad-grup.html

Skład grup w Lidze Światowej 2014:

Grupa A (elita): Polska, Brazylia, Włochy, Iran

Grupa B (elita): Bułgaria, Serbia, Rosja, USA

Grupa C (zaplecze elity): Australia, Belgia, Finlandia, Kanada

Grupa D (zaplecze elity): Argentyna, Francja, Niemcy, Japonia

Grupa E (pretendenci): Czechy, Korea, Holandia, Portugalia

Grupa F (pretendenci): Hiszpania, Kuba, Tunezja, Turcja

Grupa G (pretendenci): Chiny, Meksyk, Portoryko, Słowacja

Znowu zmiana formuły. Ne wiem czy tylko mnie w siatkówce to denerwuje, że co roku następują zmiany rozgrywania rozgrywek, dzikie karty i zmiany przepisów, raczej nie pomaga to popularyzacji siatkówki.
GolMar
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: GolMar »

Kuba w "pretendentach", a Australia w "zapleczu elity"? Trochę dziwnie...

I zgadzam się, że nie powinno być ciągłych zmian. Siatkówka to tak piękny sport, że wprowadzanie wciąż zmian w przepisach, turniejach, etc. tylko ją zabija. Lepsze (przynajmniej wg niektórych te zmiany są lepsze) jest wrogiem dobrego.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: hugo »

Ciekawe, co zrobi CEV nie mając w LE: Belgii, Czech, Słowacji, Turcji, Hiszpanii i Portugalii?

Ponadto mam wrażenie graniczące z pewnością, że pierwszy sezon Japonii w gronie "zaplecza elity" będzie jej jedynym przez przynajmniej kilka następnych lat. No chyba, że FIVB zareaguje kolejną zmianą formuły.
\
Edyta

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: Edyta »

A czy ktoś wie wobec tego, w jaki sposób zostanie wyłoniony zwycięzca owego "zaplecza elity"? Wcześniej miała być jedna grupa i zwycięzca miał awansować do F6. Zrobili dwie, więc co, wygra ten z najlepszym bilansem? Wystarczy popatrzeć na nierówność rozkładu sił w tych grupach. Argentyna, Francja, Niemcy, trzy wyrównane ekipy, a w drugiej grupie leszcze.

Mam wrażenie, że ten genialny pomysł przetrwa cały, okrągły rok. A potem znowu korekta.
Pan Wacek
Posty: 346
Rejestracja: 28 paź 2012, o 12:25
Płeć: M
Lokalizacja: Opole

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: Pan Wacek »

No i to mnie najbardziej wkurza w siatkówce. Co impreza to inny system rozgrywek. Dlaczego nie skorzystać np z rozwiązań jakie są w piłce nożnej? Od lat większość turniejów toczy się według tego samego schematu a największą nowością ostatnich lat będzie zwiększenie liczby uczestników EURO. Szkoda ze tak się w siatkówce dzieje bo na pewno nie pływa to na wzrost jej popularności. Za rok mamy MŚ a podejrzewam że nawet na tym forum sporo zorientowanych osób nie wie ile jest uczestników i jaka wygląda drabinka turniejowa (sam też nie wiem :D )
No one likes us, we don't care!
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: madlark »

Edyta pisze:A czy ktoś wie wobec tego, w jaki sposób zostanie wyłoniony zwycięzca owego "zaplecza elity"? Wcześniej miała być jedna grupa i zwycięzca miał awansować do F6. Zrobili dwie, więc co, wygra ten z najlepszym bilansem? Wystarczy popatrzeć na nierówność rozkładu sił w tych grupach. Argentyna, Francja, Niemcy, trzy wyrównane ekipy, a w drugiej grupie leszcze.
Po grach w grupach mają być chyba turnieje zwycięzców elity, zaplecza i pretendentów.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: lucass90 »

Znowu ustawione losowanie, coraz śmieszniejsza robi się ta dyscyplina... No nic, walczymy o 3 miejsce w grupie z Iranem!
AZS CZĘSTOCHOWA!
Edyta

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: Edyta »

madlark pisze: Po grach w grupach mają być chyba turnieje zwycięzców elity, zaplecza i pretendentów.
Turnieje? Nie bardzo rozumiem, co masz na myśli.
Do F6 miały awansować po dwa zespoły z elity, zwycięzca grupy zaplecza i gospodarz. Więc jak zostanie wyłoniony zwycięzca spośród tamtej ósemki?
Brasil

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: Brasil »

Ja się pytam, po co?
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: OlaMleko »

Boże, znowu Brazylia. Czy jestem jedyną osobą, której mecze z Brazylią się już totalnie ZNUDZIŁY?
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: ciorny17 »

OlaMleko pisze:Boże, znowu Brazylia. Czy jestem jedyną osobą, której mecze z Brazylią się już totalnie ZNUDZIŁY?
Może Tobie i części kibiców bardziej siedzących w siatkówce tak, ale PR-owcom i Polsatowi oraz podmiotom pośrednio lub bezpośrednio związanych z organizacją spotkań siatkarskich nie. Ważne, że kasa się będzie zgadzać.
Kłamca.
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: OlaMleko »

ciorny17 pisze:
OlaMleko pisze:Boże, znowu Brazylia. Czy jestem jedyną osobą, której mecze z Brazylią się już totalnie ZNUDZIŁY?
Może Tobie i części kibiców bardziej siedzących w siatkówce tak, ale PR-owcom i Polsatowi oraz podmiotom pośrednio lub bezpośrednio związanych z organizacją spotkań siatkarskich nie. Ważne, że kasa się będzie zgadzać.
W sumie masz rację, ale dlaczego chociaż raz nie możemy się pobawić z braćmi z Rosji? To też mi się wydaje w miarę "medialne", a na to dużo chętniej bym popatrzyła.

Związanym ;) taka drobna uwaga.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: ciorny17 »

Dzięki Ola za poprawkę ;)

Może i Rosjanie byliby tak samo medialni, ale wiesz jak w Polsce odbierani są "Ruscy". Brazylia toż to kunszt i wyrobiony wizerunek chociażby na podstawie zaangażowani Giby w pomoc fundacji związanej z mężem Agaty Mróz. Sam bardziej wolę Brazylijczyków niż sąsiadów ze wschodu i mimo, że czasami denerwuje mnie aroganckie i wybuchowe zachowanie Latynosów.
Kłamca.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: weary_skier »

Edyta pisze: Do F6 miały awansować po dwa zespoły z elity, zwycięzca grupy zaplecza i gospodarz. Więc jak zostanie wyłoniony zwycięzca spośród tamtej ósemki?
A pretendenci o co grają?
Trudna grupa. Przy coraz lepszej grze Iranu obawiam się kompromitacji w tej LŚ, bo Brazylia z Włochami to wybitnie na nie leżą.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Riad69
Posty: 492
Rejestracja: 2 paź 2010, o 21:33
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: Riad69 »

Całe szczeście nikt nie wpadł na pomysł aby Japońców zaliczyć do elity :D W sumie nawet by mnie to nei zdziwiło
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: SerCos »

Oczywiście, że ktoś wpadł na taki pomysł, Japończycy pierwotnie mieli grać zamiast Iranu.

Na chłopski rozum, pretendenci będą grać o to, aby w przyszłym roku zagrać w elicie, chociaż za FIVB nikt do końca nie trafi.
Edyta

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: Edyta »

A pretendenci o co grają?
Zwycięzca grupy pretendentów awansuje w przyszłej edycji o pięterko wyżej, czyli do zaplecza elity. Tylko że podobnie jak w przypadku "zaplecza" nie wiadomo, w jaki sposób zostanie wyłoniony ów zwycięzca. Wcześniejszy projekt zakładał jedną grupę "zaplecza" i jedną grupę pretendentów. Jeśli zamierzają na koniec ułożyć jedną tabelę to, jak wspominałam, nie będzie to w żaden sposób adekwatne do sił, bo podział grup jest bardzo nierówny.
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: OlaMleko »

Edyta pisze:
A pretendenci o co grają?
Zwycięzca grupy pretendentów awansuje w przyszłej edycji o pięterko wyżej, czyli do zaplecza elity..
Taki system zakłada przetrwanie tych zmian do kolejnej edycji LŚ, w co osobiście nie wierzę.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: hugo »

@OlaMleko

FIVB po prostu nie ma żadnego pomysłu na Lichwę (hehe - wydaje mi się to adekwatne) Światową.

Gdyby LŚ była czymś w rodzaju corocznych MŚ w hokeju to bym to przyjął owacją na stojąco. Jednak to jeden z wielu turniejów w przeładowanym do granic możliwości kalendarzu.
\
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: luck191 »

http://www.plusliga.pl/news/id/8266

Moim zdaniem ostatecznie ten turniej przypadnie Włochom,ale gdyby sytuacja się zmieniła to okaże się,że nieźle wpadliśmy
Awatar użytkownika
rodzyn3k
Posty: 60
Rejestracja: 5 gru 2009, o 11:22
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: rodzyn3k »

Grupa A
I weekend 30. maja – 01. czerwca
BRAZYLIA – POLSKA
WŁOCHY – IRAN

II weekend 6-8 czerwca
BRAZYLIA – IRAN
WŁOCHY– POLSKA

III weekend
23. – 25. maja

BRAZYLIA – WŁOCHY
13. – 15. czerwca
POLSKA – IRAN

IV weekend 20. – 22. czerwca
POLSKA – WŁOCHY
IRAN – BRAZYLIA

V weekend 27. – 29. czerwca
WŁOCHY – BRAZYLIA
IRAN – POLSKA

VI weekend 04. – 06. lipca
POLSKA – BRAZYLIA
IRAN – WŁOCHY

źródło
"Statystyka jest jak latarnia w dzień. Niczego nie rozjaśnia, niczego nie oświetla ale… zawsze się można o nią oprzeć…"
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: Mateusz1993 »

co do Final Six to liczę, że odbędzie się on we Włoszech, już nawet nie z tego że dla nas łatwiej będzie o awans, a także z takij, że po ostatniej postawie Argentyny należy przyznać turniej mocnej reprezentacji, a do takiej należą Włochy. Iran to jeszcze nie ten czas, ale kto wie za rok, dwa, jak najbardziej.
Terminarz, chodzi mi o pierwsze dwa weekendy, mamy bardzo trudny, że gorzej być nie mogło. Ale potem już z górki. Choć jak sam prezes przyznał wynik w LŚ nie jest najważniejszy, a sprawdzenie materiału ludzkiego jaki posiadamy i różnych wariantów.
Tak z innej beczki, to mam nadzieję, że z Włochami zagramy gdzieś na południu Polski, bo z chęcią bym się na te mecze wybrał, jakby bilety były w rozsądnych cenach.
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: luck191 »

http://www.pzps.pl/Terminarz-spotkan-Po ... szech.html

Turniej finałowy odbędzie się we Włoszech, a Iran może startować o organizację w przyszłym roku, naprawdę wiele osób ma złą opinię na temat tego kraju i nie wie jak dynamicznie się rozwijają
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: hugo »

Co myślicie o podebraniu CEV najlepszych kąsków z LE (zarówno męskiej jak i żeńskiej)? Wojna?
\
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: luck191 »

hugo pisze:Co myślicie o podebraniu CEV najlepszych kąsków z LE (zarówno męskiej jak i żeńskiej)? Wojna?
Naprawdę tamte zespoły mają szanse się ograć w konfrontacji z najlepszymi. Jestem przekonany, że jeden bądź dwa państwa dobiją do czołówki w ciągu 5-10 lat. Iran już tam jest, ale zawodnicy z tego kraju muszą wyjechać i się ogrywać z najsilniejszymi w Europie, dopiero wtedy będą w stanie zdobyć medal na imprezie rangi LŚ, MŚ czy IO.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: hugo »

Nie wątpie, ale chodziło mi o coś innego. LE bez Hiszpanii, Czech, Słowacji, Belgii i Turcji stoi pod ogromnym znakiem zapytania. Ciekawe, kto będzie skłonny do organizacji F4?
\
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: luck191 »

Jakiś kraj się znajdzie, dopiero jak poznamy zespoły, które wystąpią w przyszłym roku będziemy wiedzieć więcej.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: madlark »

Może w LE dopuszczą drugie reprezentacje?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: hugo »

madlark pisze:Może w LE dopuszczą drugie reprezentacje?
Wtedy CEV będzie potrzebował cudu aby ktoś kupił prawa (lub nawet przeznaczył swój czas antenowy) do tych rozgrywek.
\
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: madlark »

hugo pisze:
madlark pisze:Może w LE dopuszczą drugie reprezentacje?
Wtedy CEV będzie potrzebował cudu aby ktoś kupił prawa (lub nawet przeznaczył swój czas antenowy) do tych rozgrywek.
A teraz kto kupował prawa?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”