Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: pewniak »

Świetnie się oglądało ten mecz, tym bardziej że to z Ruskimi :) Nie będę powtarzał oczywistych oczywistości o zawodnikach, bo wszystko już zostało napisane.
Chciałbym dzisiaj zobaczyć Drzyzgę za Łomacza, Nowakowskiego za Wronę i Buszka za Kubiaka. Bo jestem niemal pewny, że jeśli wyjdziemy tym samym składem, to meczu nr 2 nie wygramy. A po zmianach powinna być druga fala tsunami :)
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: ldz »

czy tylko mnie Łomacz zaimponował grą w obronie? Rozegranie mnie aż tak nie zachwyciło jak niektórych, ale było dobre, parę baboli do przełknięcia. Za to wyciągał w polu mnóstwo piłek. Podobnie Zatorski, nie wiem co mu się stało wczoraj, ale rewelacja to chyba najlepsze słowo.
Bieniek. Bieniek WOW. Co się będę powtarzać, wszystko już napisane :) Od dawna liczyłam na niego dużo bardziej niż na Dryję, w którym nie wiem czemu niektórzy widzą taki niezwykły potencjał. Lemański + Bieniek w jakiejś tam niezbyt odległej przyszłości... hmm, impressive :)
liczyłam na zwycięstwo (kto nie? :D), ale takiego lańska się nie spodziewałam. Oby tylko się nie okazało, że forma za wcześnie...
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Noworoczny »

klouczers pisze:Jestem dokładnie tego samego zdania. W statystykach wyglądało to lepiej niż w rzeczywistości.
Ale to był pierwszy od długiego czasu mecz!
grzegorzg pisze:Najlepszym przykładem owego bezsensu i marnacji jest ME Castellaniego. Ah, cóz za marnotrastwo. :]
Kurek ostatnio bywał w kiepskawej formie, jesli forma była, to potrafił sam wygrywac np brąz LŚ.

Wygląda, że nie zrozumiałeś. Kurek na lewym dobrze atakował i przyczynił się walnie do zdobycia przez Polskę kilku medali. Nie na tym jednak polegał problem. Polska miała kłopoty z atakującym. W 2007 brakowało. W 2008 nie było zmiennika. W 2009 trzeba było przestawić znowu Gruszkę (z dobrym efektem). W 2010 obaj atakujący grali popelinę. W 2011 Polska grała z tragicznym Gruszką. W 2012 trzeba było przestawiać Bartmana. W 2013 musiał grać Jarosz (-: A można było przez te lata mieć porządnego przekątnego. Na lewym nie było takiego problemu. Spokojnie można było grać kimś z lepszym przyjęciem i gorszym atakiem urozmaiconą siatkówkę, zamiast na pseudoatakującego i pseudoprzyjmującego a de facto atakującego.
Pomysły wykorzystania Kurka w kadrze na ataku były, ale Piechocki nie wyrażał na to zgody. Miał Wlazłego i w klubie Kurek na prawym nie był mu potrzebny. Uważał, że interes Skry jest ważniejszy, niż kadry. Bał się rozregulowania Kurka i nie wyrażał zgody na zmianę pozycji przez Bartka.
Na koniec: niektórzy zarzucają Resovii, że powtarza postępowanie Skry. Nie jestem idolem drużyny z Rzeszowa, ale uważam te stwierdzenia za krzywdzące. W podobnej sytuacji, gdy ich podstawowy atakujący został MVP sezonu, nie robią żadnych przeszkód. Wspomnę jeszcze, że postanowili walczyć o medale LM bez kupowania finałów.
kanimo pisze:Przyjme ten zaklad.
Proponuję stawkę 10zł. Jak Polska wygra IO Ty mi płacisz 20, jak nie, ja Tobie 10.
kanimo pisze:Lomacz podobal mi sie srednio. Owszem kombinacyjnie ale duzo niedokladnosci.
Ale ile oni trenowali? Z czasem będzie lepiej. A poza tym, z takimi wykonawcami gra szybka i niedokładna opłaca się bardziej, niż dokładna i wolna.
kanimo pisze:Jest sezon repry i te napinki klubowe mnie wk…..
To nie napinka i nie klubowa. Piszę o kadrze. Nie kibicuję szczególnie jakiejś drużynie i napinki mnie nie interesują. Opisuję tylko fakty - może nie wszyscy o nich wiedzieli.

Dodam jeszcze, że widzieliśmy wczoraj, wiele jest warta kadra Rosji bez dwóch Ukraińców i jednego Uzbeka (-:
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
kanimo

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: kanimo »

Podbijam na 50:100.
Tez licze na Nowakowskiego. Wrona najmniej przekonujacy.
Moze do tego Buszka i Drzyzge.
Co do tego ostatniego mam mieszane uczucia. Lomacz w obronie byl imponujacy. A w bloku niby nizszy ale jednak chyba skoczniejszy. Choc pare razy nad nim wbili sie w boisko, wiec wyjscie Fabiana moglo by troche im zagmatwac. Tylko zdaje sie, ze zawodnicy Resovii dotarli na zgrupowanie pozniej. No i kiedy sprawdzac zmiennikow jak nie teraz. Potem Ruscy moga byc w gazie.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: sb.slav »

bono pisze:
kuchcik77 pisze:N aile pewna jest informacja ze Kielce chciały/chca oddac bienka a Swider sypnął za mało grosza?
Pusty śmiech mnie ogarnia jak czytam o Bienku i ci experci z Rzeszowa :]
Kibice ZAKSY jak zwykle super-merytoryczni.
1) Kuchcik raczej jest sympatykiem JW.
2) Resoviacy się na Bieńka bynajmniej nie napalają, bo a) Mamy Dryję, b) Lemański może być jeszcze lepszy od MB i jest nasz, w przeciwieństwie do Bieńka, który wasz nie jest.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: PJ_volleyball »

Świetny wynik, bardzo dobra gra jak na pierwsze spotkanie w LS.
Bardzo dobrze wyglądała gra w obronie, ciekawe kontry (sporo pajpa, zwłaszcza na poczatku spotkania). Na duży plus zagrywka.

Inna sprawa, ze Rosjanie wyglądali na wolnych, ociezalych. Widzieliscie Michajłowa w trakcie sezonu klubowego i widzieliscie teraz.
Dzisiaj bedzie trudniej.
biancorossa
Posty: 33
Rejestracja: 25 lut 2015, o 19:35
Płeć: K

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: biancorossa »

sb.slav pisze: 2) Resoviacy się na Bieńka bynajmniej nie napalają, bo a) Mamy Dryję,
Proszę Cię, gdzie Dryja a gdzie Bieniek. Z miłą chęcią wymieniłabym Dawida na siatkarza Effectora, gdyż co tu dużo mówić, Bieniek to wielki talent i prezentuje ogromne możliwości mimo tak jeszcze młodego wieku. Dryja miał dużo szans w tym sezonie i nie wydaje mi się, aby wybijał się ponad przeciętność.
Przemyslaw
Posty: 737
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:29

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Przemyslaw »

Jezu Wy musicie pluć tą żółcią i wręcz chamstwem w każdym topiku?
Już się przyzwyczaiłem, że w temacie Transferów i Resovii tak jest ale musicie to przenosić na reprezentację i LŚ?
No po prostu się już tego czytać nie da.
Psujecie przyjemność czytania forum innym użytkownikom!
No co za ludzie!
Awatar użytkownika
Koso
Posty: 1249
Rejestracja: 13 cze 2012, o 09:53
Płeć: M
Lokalizacja: Kutno.

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Koso »

A ja dzisiaj przy tak zagrywających Rosjanach chętnie bym zobaczył koło Miki/Kubiaka, Bednorza. Może zobaczymy inną dwójkę na przyjęciu? Ciekawie by było. Wydaje mi się, że Fabię i Pietrka jeszcze nie będzie wprowadzał Stefan w tym pierwszym weekendzie. Może Gato dostanie przed "swoją" publicznością szanse?
Zależy też chyba czy w meczach u siebie gramy zawsze o zwycięstwo czy jednak sztab trenerski potestuje trochę bez względu na to, gdzie i z kim gramy.

edit#

Co to Bieńka. Numer koszulki Jordana zobowiązuje 8-)
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Chal »

sb.slav pisze:2) Resoviacy się na Bieńka bynajmniej nie napalają, bo a) Mamy Dryję
Klękajcie narody :D
kanimo pisze:Nie wiem gdzie wy widzicie fenomenalna reke Daszkiewicza. Ten chlopak od wielu lat prezentuje sie swietnie. W porownaniu do SMSu doszlo mu troche sily i pewnie koordynacji, bo jeszcze rosl. Szybki pod siatka, inteligentny i elastyczny byl juz w Spale (moze i wczesniej ale wtedy widzialam go pierwszy raz).
Jeśli był taki dobry, to czemu nie trafił do Skry/Resovii, które bardzo dokładnie penetrują rynek młodzieżowy? I czemu w pierwszym sezonie przegrywał rywalizację z Dryją i Polańskim?
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Sopel
Posty: 65
Rejestracja: 30 lip 2011, o 23:15
Płeć: M
Lokalizacja: Gubin / Poznań

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Sopel »

Przemyslaw pisze:Jezu Wy musicie pluć tą żółcią i wręcz chamstwem w każdym topiku?
Już się przyzwyczaiłem, że w temacie Transferów i Resovii tak jest ale musicie to przenosić na reprezentację i LŚ?
No po prostu się już tego czytać nie da.
Psujecie przyjemność czytania forum innym użytkownikom!
No co za ludzie!
No w końcu to ktoś powiedział! Już od jakiegoś czasu nie wchodzę na forum Sovii bo tam się wiecznie kłócą. A jak się znudzą, albo nie mają odpowiedzi to przechodzą na pozostałe fora i tam się sypią. Zwłaszcza na fora SKRY i ZAKSY i albo lecą na siebie, albo jadą na w/w zespoły pusząc się co to nie oni. No, klubowe klubowymi, ale teraz to już jest przegięcie.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: sb.slav »

Chal pisze:
sb.slav pisze:2) Resoviacy się na Bieńka bynajmniej nie napalają, bo a) Mamy Dryję
Klękajcie narody :D
A druga część cytatu? Nie bardzo wierzę w zainteresowanie Resovii Bieńkiem gdy ma Dryję, który starczy na 3 a w perspektywie swojego zawodnika, który jest uważany za największy talent na środku od czasów... od dawnych czasów.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: madlark »

Sopel pisze: Zwłaszcza na fora SKRY i ZAKSY i albo lecą na siebie, albo jadą na w/w zespoły
Możesz podać adresy tych forów?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Dee-Jay
Posty: 487
Rejestracja: 21 lut 2009, o 13:14
Lokalizacja: Żory

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Dee-Jay »

3. Kuraś! Teraz wiecie, co miałem na myśli pisząc, że Skra jest największym szkodnikiem polskiej siatkówki. Zauważmy, że mielibyśmy rozwiązany problem młotka przez te 8 lat. Jakoś Reska nie zabrania mu grać na czwórce, mimo, że u nich będzie przyjmował. A i Zagumny został zmarnowany, bo jego największym atutem było gubienie bloku, a przy przyjmowaniu w dwójkę słabo się to robi. Dodam też, że bardzo ładnie trzymał kierunki.
Skra szkodnikiem? Bez Skry nie byłoby Antigi i prawdopodobnie Mistrzostwa świata:)
Bieniek kapitalnie do środka z Pitem, Kurek daje nadzieje, że nie będzie nam brak klasowego młota. Zator klasa sama w sobie. Rzadko się ogląda Rosjan zbierających takie baty a kogo u nich brakowało? Muserskiego i Grankina?
kanimo

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: kanimo »

Jeśli był taki dobry, to czemu nie trafił do Skry/Resovii, które bardzo dokładnie penetrują rynek młodzieżowy?
Nie wiem czemu nie trafil. Powiedzialbym ze maja gorsze oko ;) . Z tym penetrowaniem to przesadzasz.Resovie bierze graczy Metra bo Goral pomaga finansowo. Skra bierze tych o ktorych glosno-vide Hebda, albo hurtem-bracia Fornal. Zapytaj czemu np nie trafil Gryc albo Szalpuk. Podobne pytanie. Albo czemu Kwolek z Plocka zawedrowal do JW. Albo czemu nikt nie napala sie na Kochanowskiego. Skra bierze zwykle w juniorze, mlodzikom to nie przyglada sie nikt a kadetom niewielu.

Zreszta pisalam tak ze 3 lata temu, ze Bieniek cholernie efektywny, mniej efektowny. Jak przyzwyczail sie do swojego wzrost zrobil sie i efektowny. Nie wiem czy przegral rywalizacje. Moze jeszcze troche sil braklo (taki bocianowaty typ to jednak troche sie musi obudowac miesniami) i wtedy decyzja Daszkiewicza rozsadna, a moze odwagi u trenera zabraklo.

Leman jak dla mnie bedzie z podobnej polki, wiec sie podzieli. I w dodatku wydaje sie troche gorzejradzic ze swoim wzrostem (moze podobny proces jak u Bienka?). Chyba tez mial troche problemow przeciazeniowych.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Aranger »

Dzisiaj wyszedłbym tym samym składem co wczoraj, ewentualnie za Kubiaka może grać Buszek. Drzyzga z Nowakowskim niech jeszcze postoją w kwadracie, można będzie zacząć ich wprowadzać od meczów z Iranem. Wczorajszy mecz pokazał, że Polacy wyglądają fizycznie lepiej od Rosjan, więc nie zmieniałbym zbytnio czegoś, co dobrze funkcjonowało. Jeżeli przebieg meczu będzie podobny (OBY :) ), to dałbym pograć Bednorzowi.

Ciekawe jakim zestawieniem wyjdą Rosjanie, wczoraj w trakcie meczu Woronkow wymienił ponad pół składu. Na przyjęciu obstawiam że na pewno wyjdzie Biryukov a obok niego Markin bądź Savin, Siwy wczoraj wchodził chyba jedynie zadaniowo, co mnie dziwi. Obaj atakujący wypadli beznadziejnie, aczkolwiek myślę, że jednak zagra Michajłow, a po przekątnej z nim Butko.
Gość takie bzdury wygaduje, że nie chce się oglądać, jak jeszcze dostanie mecz drużyn z nieco mniej znanymi zawodnikami to swoimi debilnymi tekstami stara się ukrywać braki wiedzy.
A jaką szóstką wyszli Włosi, bo nie mogę oglądać ? Jakieś największe perełki z komentarza Wanio ? :D Bo chętnie się pośmieję :P
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Chal »

kanimo pisze: Z tym penetrowaniem to przesadzasz.Resovie bierze graczy Metra bo Goral pomaga finansowo. Skra bierze tych o ktorych glosno-vide Hebda, albo hurtem-bracia Fornal. Zapytaj czemu np nie trafil Gryc albo Szalpuk. Podobne pytanie. Albo czemu Kwolek z Plocka zawedrowal do JW. Albo czemu nikt nie napala sie na Kochanowskiego. Skra bierze zwykle w juniorze, mlodzikom to nie przyglada sie nikt a kadetom niewielu.
Z Resovią w sumie racja, ale Skra wyłapuje dość mocno - Janusz, Bednorz czy nawet Badura. A jak nie te dwa, to właśnie JW czy Zaksa, jeszcze przed ukończeniem wieku juniora. Szalpuk grał w Warszawie i tam też jeszcze jako junior dostał szansę w PlusLidze (zresztą jego karierę mocno pilotuje ojciec), Kochanowski ma już długoletni kontrakt w Olsztynie, gdzie jest wychowankiem. A Bieniek wygrał MPJ i trafił do Kielc, bo lepszych ofert nie było. Sam Bednaruk przyznał, że się na nim wtedy nie poznał.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
chemical_brother
Posty: 848
Rejestracja: 12 lut 2015, o 16:49
Płeć: M

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: chemical_brother »

Tak sobie teraz myślę, że trochę kwas z tym Kłosem kapitanem dlatego, że Bieniek raczej nie wskoczy za niego do szóstki biorąc to pod uwagę...a wg mnie ma spokojnie potencjał, żeby grać docelowo w 6 obok Nowakowskiego już na ME czy PŚ.
"Lepiej być burakiem niż Resoviakiem" - Bartosz Kurek, były zawodnik Resovii
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Aranger »

chemical_brother pisze:Tak sobie teraz myślę, że trochę kwas z tym Kłosem kapitanem dlatego, że Bieniek raczej nie wskoczy za niego do szóstki biorąc to pod uwagę...a wg mnie ma spokojnie potencjał, żeby grać docelowo w 6 obok Nowakowskiego już na ME czy PŚ.
To kapitan w kwadracie jest aż taką przeszkodą ? Umówmy się - akurat w naszej reprezentacji ta rola raczej będzie do maksimum ograniczona, bo Kłos nie ma na tyle charyzmy by podrywać do walki kolegów, mamy pod tym względem lepszych ludzie w kadrze, z widokami na grę w szóstce. Na dzień dzisiejszy faktycznie wygląda na to, że Bieniek ma na miejsce w szóstce duże szanse, bo umiejętności już teraz mu nie brakuje. Dobrą grę pokazywał też w Kielcach, ale reprezentacja to już co innego i musi kolejnymi meczami udowadniać swoją wartość, czego mu życzę :) .
chemical_brother
Posty: 848
Rejestracja: 12 lut 2015, o 16:49
Płeć: M

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: chemical_brother »

Aranger pisze:
chemical_brother pisze:Tak sobie teraz myślę, że trochę kwas z tym Kłosem kapitanem dlatego, że Bieniek raczej nie wskoczy za niego do szóstki biorąc to pod uwagę...a wg mnie ma spokojnie potencjał, żeby grać docelowo w 6 obok Nowakowskiego już na ME czy PŚ.
To kapitan w kwadracie jest aż taką przeszkodą ? Umówmy się - akurat w naszej reprezentacji ta rola raczej będzie do maksimum ograniczona, bo Kłos nie ma na tyle charyzmy by podrywać do walki kolegów, mamy pod tym względem lepszych ludzie w kadrze, z widokami na grę w szóstce. Na dzień dzisiejszy faktycznie wygląda na to, że Bieniek ma na miejsce w szóstce duże szanse, bo umiejętności już teraz mu nie brakuje. Dobrą grę pokazywał też w Kielcach, ale reprezentacja to już co innego i musi kolejnymi meczami udowadniać swoją wartość, czego mu życzę :) .
No dla mnie nie byłby przeszkodą, no ale chyba się nie zdarzyło, żeby pierwszy kapitan nie był w pierwszej szóstce. Co do charyzmy Kłosa oczywiście pełna zgoda - na MŚ w końcu to Wlazły był mentalnym liderem zespołu, a nie Winiarski, więc akurat to nie jest żaden problem. Ja również Bieńkowi bardzo kibicuję, bo ma olbrzymi potencjał, no i w końcu będzie szansa na kompletnego, wysokiego środkowego, którego nie mieliśmy od dawna.
"Lepiej być burakiem niż Resoviakiem" - Bartosz Kurek, były zawodnik Resovii
FLPman
Posty: 308
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:51
Płeć: M

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: FLPman »

chemical_brother pisze:Jest szansa na torrent z tego meczu? Albo ktoś nagrał? StanLee?
Studio przedmeczowe:
https://userscloud.com/lcx8n0wxzjln

1 set:
https://userscloud.com/xg14yk6yg6m0

2 set:
https://userscloud.com/vyvpj16fbki3

3 set:
https://userscloud.com/blgtcw14u7c2
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Aranger »

Kłos jest reprezentatywny, ma dobry kontakt z mediami, raczej można mieć pewność, że na konferencji prasowej albo w wywiadzie nie palnie żadnej głupoty (najechanie na rywala itp.) - tym chyba była podyktowana decyzja o mianowaniu go kapitanem. Natomiast jeżeli Bieniek będzie od niego czysto sportowo lepszy, a grał będzie Kłos tylko dlatego, że oficjalnie jest kapitanem, a na boisku nie będzie to raczej miało większego znaczenia, to sytuacja może być komiczna.
rocky
Posty: 1164
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 09:16
Płeć: M

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: rocky »

We wczorajszym meczu najbardziej podobała mi się gra obronna naszego zespołu. Pomijając, że Zatorski jak nie on wczoraj bronił ataki to reszta zespołu też świetnie pomagała.
Przemyslaw
Posty: 737
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:29

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Przemyslaw »

Wczoraj praca nie pozwoliła mi oglądnąć meczu więc dzisiaj na spokojnie oglądnąłem sobie powtórkę.
Kilka wniosków jakie mi się nasunęły po oglądnięciu:

- mecz był kiepski, emocje były spowodowane chyba tylko tym, że to inauguracja sezonu reprezentacyjnego, nic specjalnego się w tym meczu nie działo. Rosjanie zagrali tak katastrofalnie, że faktycznie Polacy na ich tle mogli wyglądać na bardzo solidny zespół, ale w rzeczywistości aż tak różowo nie było.

- jedyne dwa elementy zasługują na uwagę ze strony Polaków: obrona i zagrywka. Bronili niemal wszyscy a nie licząc bodajże Wrony każdy na zagrywce był solidny i regularny.

- Postawa Bieńka bardzo dobra ale wg. mnie większość przesadza z tym zachwytem, aż tak rewelacyjnie nie zagrał, owszem zagrał dobrze ale bez szaleństwa. Oczywiście można podkreślić, że to debiut no ale sam aspekt sportowy pozostaje na poziomie dobry a nie wyśmienity

- Kurek widać jeszcze ma problemy na ataku, jeszcze się nie przestawił, źle nie zagrał ale jeszcze bardzo dużo brakuje aby ciągnął grę zespołu grając przeciw silniejszym (lepiej przygotowanym) przeciwnikom.

- Łomacz wg. mnie grał bardzo niedokładnie, nie było tego aż tak bardzo widać może dlatego, że Rosjanie do bloku zbierali się jak diesel, w przypadku dobrze przygotowanych fizycznie i szybkich blokujących drastycznie spadłby % skuteczności ataku (przynajmniej ja to tak zaobserwowałem). Zmiennikiem Drzyzgi w zasadzie może być bo na chwilę obecną ciężko wskazać innego.

I to byłoby na tyle co z tego meczu wywnioskowałem.
Aha, jeszcze jedno, bardzo słuszna decyzja Antigi aby ograć Bieńka, sprawdzić czy się nie będzie gotował oraz dał odpocząć Nowakowskiemu i Drzyzdze. O nich może być pewny a warto sprawdzić również inne warianty, sezon długi a kontuzje zawsze mogą się przytrafić (tfu, tfu).
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Aranger »

Przemyslaw pisze:- Postawa Bieńka bardzo dobra ale wg. mnie większość przesadza z tym zachwytem, aż tak rewelacyjnie nie zagrał, owszem zagrał dobrze ale bez szaleństwa. Oczywiście można podkreślić, że to debiut no ale sam aspekt sportowy pozostaje na poziomie dobry a nie wyśmienity
7/7 w ataku, 4 bloki, 3 asy, łącznie 14 punktów w trzech dosyć szybkich setach. No to robi jednak duże wrażenie. Zresztą te zachwyty są głównie spowodowane tym, że debiutował. Dla tych tych, którzy siatkówkę oglądają od święta, duża sensacja, wyskoczył nieznany gracz i był najlepszy na boisku w meczu z Rosją. Dla tych, którzy są wtajemniczeni, potwierdzenie jego umiejętności, nawet powyżej oczekiwań. Bo na przykład ja spodziewałem się, że powinien sobie dać radę, ale nie że aż tak.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: sb.slav »

Dzisiaj nominacja na najlepsze techniczne zagranie dla Andrzejka Wrony :)
A dla Kurka nagroda za całkoształt i kulawą technikę lądowania - bez telemarku 0 pkt.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: lucass90 »

Obrazek
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: azsiak88 »

sb.slav pisze:Dzisiaj nominacja na najlepsze techniczne zagranie dla Andrzejka Wrony :)
A dla Kurka nagroda za całkoształt i kulawą technikę lądowania - bez telemarku 0 pkt.
Jego lądowanie bardziej przeżywam żeby się nie połamał niż w przypadku Małysza i Stocha.

Coś dla statystyków. Kiedy ostatni raz wygraliśmy cztery sety z rzędu z Rosyją? ;)
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
Awatar użytkownika
Joker
Posty: 1473
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:50
Płeć: M

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Joker »

Wciąż się nie moge nadziwić jakim gigantem jest obecnie Mika.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: sb.slav »

azsiak88 pisze:Jego lądowanie bardziej przeżywam żeby się nie połamał niż w przypadku Małysza i Stocha.
Narazie to wygląda strasznie i po tym widać najbardziej zmianę pozycji. Też się boję o niego. Jeśli Resovia zostanie bez przyjmującego, który przez głupie eksperymenty złapie kontuzję, to nigdy Antidze nie wybaczę.

Wyniki ankiety - teraz będzie można głosować do początku spotkania:

Obrazek
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”