Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Michal5 »

Brak powołania dla Jarosza jeszcze jakoś rozumiem, ale rezygnację z Bieńka już nie. W tej chwili to nasz zdecydowanie najlepszy środkowy. Jeśli brak powołania jest podyktowany innymi względami niż przeciążenie to jest to co najmniej dziwna decyzja. Nie sądzę, że Kłoś który nie rozegrał żadnego spotkania wniesie więcej niż Mateusz. Już prędzej widziałbym poza składem Wronę niż Bieńka.

Oczywiście nie wiadomo czy jest to potwierdzona informacja.
Ostatnio zmieniony 5 lip 2015, o 12:43 przez Michal5, łącznie zmieniany 1 raz.
Edyta

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Edyta »

Brak Jarosza kosztem Konarskiego od biedy można wytłumaczyć, ale brak Bieńka to chyba tylko jakiś problem zdrowotny, bo co innego? Jest Wrona, nie wąchający parkietu MM, o Kłosie nie mówiąc, więc chyba tylko kontuzja wchodzi w grę.
O, kolega o sekundę szybszy i napisał to samo :)
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Lucarelli »

Chyba Antidze coś ciężkiego ostatnio spadło na głowę, zostawić w Polsce naszego zdecydowanie najlepszego w przekroju całej LŚ środkowego to skandal, kolejna absurdalna decyzja
lobmar
Posty: 760
Rejestracja: 22 mar 2015, o 23:38
Płeć: M

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: lobmar »

Jest jeszcze nadzieja,ze to wiadomość powielana z Onetu,a to sredniej jakości żródło.Zaden portal siatkarski na razie tego nie potwierdza.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Kamil92 »

To musi być jakiś błąd. W tym artykule nie ma słowa komentarza Antigi o Bieńku.
Co do Konarskiego to tak jak myślałem, Stephane ma swojego pewniaka na ataku i Konarski będzie tylko graczem zadaniowym.

@lobmar
Onet i Eurosport to to samo.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Kamil92 »

Joker pisze:Na polsatsport.pl podane, że Bieniek nie jedzie. Co to ku*** ma być?
To wszystko jest przedruk artykułu z pzps.pl gdzie, jak zauważył @niepoinformowany, napisano, że do Spały jedzie 15 zawodników, a podano skład z 14.

Raczej to jest błąd, poczekajmy na oficjalne potwierdzenie .
Edyta

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Edyta »

Tyle że wg pzps.pl skład jest 15-osobowy, a podają listę 14 nazwisk. Więc wg mnie po prostu przegapili nazwisko Bieńka, a cała reszta powiela błąd.
Znowu ktoś był szybszy ode mnie :)
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: SerCos »

Informację rozsyła PAP.

W styczniu była taka sama sytuacja, jeśli chodzi o tenis, gdzie podali, że dana zawodniczka nie wystąpi w turnieju, a zaraz na profilu twitterowym tej zawodniczki było podane, że nie może się doczekać występu :]
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Chal »

Z Bieńkiem to błąd: http://www.przegladsportowy.pl/siatkowk ... 13131.html

Jakbym poczytał forum po pierwszym meczu z Iranem, a później teraz, to bym chyba zgłupiał :D
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: ldz »

w 2,5 dnia 8 stron zaległości jednego tematu :D produktywni jesteście.
co do pierwszego meczu to w sumie o głowie tłucze mi się tylko jeden wniosek - siatkarsko Anderson to potwór. Co za piłki kończył. Momentami brakowało słów.
we wczorajszym meczu zauważyłam, że mieliśmy spory problem z rozczytaniem Shojiego, nie wiem czy nawet nie większy niż z Christensonem. Amerykanie ciągle atakowali na pojedynczym bloku, nieraz nawet bez. Na temat Wrony po meczu Perugia-Skra obiecałam nigdy więcej nie powiedzieć złego słowa, więc jedyne co mi pozostaje to nieukierunkowane bliżej przekleństwa pod nosem. Buszek fajnie, a Mika miał gorszy początek, potem się trochę bardziej rozkręcił, myślę, że to się mogło odbić w statystykach (w sensie, że wydawało się kiepsko, a wg stat jest inaczej).
Kraków Arena fajna do oglądania, nawet z wysokiego sektora wszystko fajnie widać. W kwestii publiczności i w ogóle bytności na meczach to w przeciwieństwie do wielu forumowiczów lubię sobie raz w roku "pojanuszować" z Magierą (na więcej mnie w sumie nie stać :D) i hasła o cyrku, małpkach etc choć uważam za słuszne to mnie nie rażą - jednak wczoraj zauważyłam bardzo smutną rzecz, nie wiem czy to było słychać w tv. Mianowicie w momencie, w którym G. Kułaga przestaje walić w bęben na hali robi się cisza...ludzie bez tego nie potrafią nawet klaskać, że już o jakimkolwiek dopingu nie wspominam !!! Kiedy przychodziło do zagrywki USA włączali się januszotrąbkowicze, reszta trochę pobuczała, pogwizdała i było ok, ale przy zagrywce naszych w większości sytuacji słychać było przelatujące muchy... Strasznie to smutne jest. W meczach w Atlas Arenie tego nie zauważyłam, dlatego się zastanawiam, czy to coś nowego, czy tam inna publiczność, czy po prostu przegapiłam.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
kanimo

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: kanimo »

Mnie zirytowalo w ktoryms momencie, przy 20:20 i naszym zawodniku idacym na serwis puszczenie na maksa braci Golcow i nie zatrzymanie nawet po gwizdku. W dodatku jeszcze po zamilknieciu muzyki slychac bylo ludzi dospiewujacych sobie fraze do konca.
Punkt dla Amerykanow a ci spiewaja ..
reeman
Posty: 1997
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: reeman »

kanimo pisze:Mnie zirytowalo w ktoryms momencie, przy 20:20 i naszym zawodniku idacym na serwis puszczenie na maksa braci Golcow i nie zatrzymanie nawet po gwizdku. W dodatku jeszcze po zamilknieciu muzyki slychac bylo ludzi dospiewujacych sobie fraze do konca.
Punkt dla Amerykanow a ci spiewaja ..
A czego się spodziewałaś po januszach i grażynach
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: ldz »

nie wspominam, że gramy z Amerykanami, a Magiera zapuszcza, że "ale będzie San Francisco", trochę kurde wyczucia by się przydało.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Mateusz1993 »

Kurcze tyle co dziś ploty z Bieńkiem emocji wywoływały to lepiej nie wspominać, na szczęście okazały się to tylko plotki. Skoro Kłos ma być w Spale to są nadzieję, że może nadaje się do gry i jednak najsłabszy środkowy wyleci, no, ale pewno tak się nie stanie. Choć w sumie jak nie będzie się działo nic złego to i tak pograją Bieniek i Nowakowski plus zmiany zadaniowe Możdżonka i nawet jak to będzie Wrona, to będzie znośne, choć, Kłos nawet dopiero zaczynający to lepsza alternatywa w kwadracie od Andrzeja. Kiedy nasi lecą do Rio? Bo tak generalnie to patrząc ile czasu jeszcze zostało, to można mieć sporo czasu na przygotowanie i aklimatyzację.
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: ldz »

Trener Stephane Antiga powołał piętnastu zawodników, którzy w środę spotkają się na zgrupowaniu w Spale i w sobotę odlecą do Rio de Janeiro na finałowy turniej Ligi Światowej (15-19 lipca). W kadrze jest m.in. pięciu środkowch.
http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/201 ... -j-jarosza
czasu na aklimatyzację będę mieć w miarę, choć boję się, że ten lot mają przez jakieś Kazachstany i inne ciekawe miejsca, co zajmie trochę czasu.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: pewniak »

Noworoczny pisze:
grzegorzg pisze:Cóż wypada na to, ze Jarosza odstrzelili z powodu tylko i wyłącznie zadaniowej roli drugiego atakiera.
Tak. Trochę ruletka, bo jak Kurek nie zachoruje to Blain wygra, a jak zachoruje, to przegra. Jarosz jest na dzisiaj lepszy, jako gracz. Jako blokujący, zdecydowanie Konarski, który w Bydgoszczu był zdecydowanie najlepiej blokującym skrzydłowym, o długość przed innymi.
Dokładnie o to chodzi. Ani Jarosz, ani Konarski nie pograją na ataku, bo grał będzie Kurek. A jeśli Kurek złapie kontuzje to ani z Jaroszem, ani z Konarskim nic nie osiągniemy.
Szkoda wylewać setki czcionek na udowadnianie kto jest lepszym atakującym: Jarosz czy Konarski. Obaj są tak samo słabi jesli chodzi o poziom reprezentacyjny.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
reeman
Posty: 1997
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: reeman »

pewniak pisze:[quote="Noworoczny"
Szkoda wylewać setki czcionek na udowadnianie kto jest lepszym atakującym: Jarosz czy Konarski. Obaj są tak samo słabi jesli chodzi o poziom reprezentacyjny.
ale Konarski ma lepszy blok !!!
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: pewniak »

reeman pisze:
pewniak pisze:[quote="Noworoczny"
Szkoda wylewać setki czcionek na udowadnianie kto jest lepszym atakującym: Jarosz czy Konarski. Obaj są tak samo słabi jesli chodzi o poziom reprezentacyjny.
ale Konarski ma lepszy blok !!!
Ale Konarski to nie środkowy, żeby go rozliczać z bloku. Zwrotem kluczem jest: "lepszym atakującym"!
Nimir jest lepszym rozgrywającym od Łomacza bo ma lepszą zagrywkę?
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Marcy$ »

pewniak pisze: Nimir jest lepszym rozgrywającym od Łomacza bo ma lepszą zagrywkę?
Ogólnie racja, ale kiepski rozgrywający polaryzuje na atak całej drużyny. A troszkę gorszy Konarski od Jarosza w ataku przy odpowiednim rozłożeniu gry to inna sytuacja :)
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Aranger »

Jak już pisałem, jeżeli chodzi o poziom sportowy w ataku tej dwójki, większej różnicy najprawdopodobniej by nie było. Owszem, Konarski może i potrafi pomóc w bloku, ale gwarancji że to zrobi też nie ma. Dlatego uważam, że Jaroszowi się ten wyjazd po ludzku należał. Gdyby się nie ogarnął na ten jeden mecz z Iranem, gdzie zagrał świetnie, być może występu w Rio w ogóle by nie było. Wcześniej był z drużyną od początku LŚ. Nie kupuję tego argumentu o lepszym bloku Konarskiego. Koniec końców, rola drugiego atakującego może się okazać kompletnie bez znaczenia, ale powinien pojechać ten, któremu się to należało.
allanjelly
Posty: 108
Rejestracja: 10 kwie 2012, o 20:32
Płeć: M

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: allanjelly »

reeman pisze:
pewniak pisze:[quote="Noworoczny"
Szkoda wylewać setki czcionek na udowadnianie kto jest lepszym atakującym: Jarosz czy Konarski. Obaj są tak samo słabi jesli chodzi o poziom reprezentacyjny.
ale Konarski ma lepszy blok !!!
Klucz w tym, że jest graczem, który w reprezentacji gra zdecydowanie gorzej niż w klubie. Tak samo jak Wrona niestety. Obu ich Stefan kojarzy z Bydgoszczy i na tym ich bydgoskim poziomie opiera swoje powołania. Szkoda tylko, że obaj: primo obniżyli loty, secundo zwyczajnie się w kadrze narodowej "gotują" i grają słabo.
W odróżnieniu od nich Kuba Jarosz w kadrze potrafi grać dobrze (czasami:-)). Nie zgadzam się też z tezą, że z Jaroszem w kadrze nic w Rio nie ugramy. Dlaczego? To są raptem cztery mecze, a medal można zdobyć wygrywając dwa:-) Niemożliwe? Mniej prawdopodobne niż z Kurkiem, ale dlaczego nie?
Awatar użytkownika
Castard8
Posty: 781
Rejestracja: 9 mar 2015, o 08:41
Płeć: M

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Castard8 »

Nie lubię Jarosza bo nigdy mnie nie przekonywał jako atakujący, ale teraz po tej akcji z Konarskim jest mi go po prostu najzwyczajniej szkoda. Chłopak zjeździł cały świat z tą kadrą, wygrał najważniejszy mecz tej LŚ podczas gdy Konarski przegrywał rywalizację z Romaciem w podrzędnym turnieju w Baku. Od roku każdą decyzję personalną Antigi szanowałem, ale tym posunięciem wywołał u mnie spory niesmak. Od razu przypomniały mi się słową Anastasiego, który na ewentualny powrót Wlazłego na IO '12 zapytał dziennikarzy jak ma powiedzieć tym którzy wywalczyli awans na igrzyska że za nich pojedzie ktoś kto o ten awans nie walczył. Podobnie jest z Jaroszem. Kluczowy drugi mecz w Iranie. Kurek wyłączony Jarosz rozgrywa kolejny mecz życia i brzydko mówiąc ratuje dupsko Antidze w tej LŚ, a ten powołuje Konarskiego? Nie widzę różnicy pomiędzy Konarskim a Jaroszem ale przyzwoitość powinna pokazać Antidze, że takich świnstw się nie robi. Uśmiałbym się po pachy, gdyby Konarski w Rio nie zaliczył żadnego bloku, bo to właśnie tym elementem gry Konarskiego argumentował jego powołanie Antiga.
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Lineczka »

pewniak pisze: Dokładnie o to chodzi. Ani Jarosz, ani Konarski nie pograją na ataku, bo grał będzie Kurek. A jeśli Kurek złapie kontuzje to ani z Jaroszem, ani z Konarskim nic nie osiągniemy.
Szkoda wylewać setki czcionek na udowadnianie kto jest lepszym atakującym: Jarosz czy Konarski. Obaj są tak samo słabi jesli chodzi o poziom reprezentacyjny.
Nie zgodzę się. Jarosz lubi grać mecze życia gdy stawką są medale. :)
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Noworoczny »

Castard8 pisze:wygrał najważniejszy mecz tej LŚ
W czym on był ważniejszy od meczu nr 1, 2, 3, 4, 7, 8, 10, 11?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Castard8
Posty: 781
Rejestracja: 9 mar 2015, o 08:41
Płeć: M

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Castard8 »

Noworoczny pisze:
Castard8 pisze:wygrał najważniejszy mecz tej LŚ
W czym on był ważniejszy od meczu nr 1, 2, 3, 4, 7, 8, 10, 11?
Na tle tak a nie inaczej rozegranych wszystkich pozostałych spotkań mecze w Iranie były najważniejsze. Patrząc globalnie po wszystkich spotkaniach gdyby nie 4 punkty w Teheranie Konarski nie pojechałby sobie na darmową wycieczkę do Rio, którą wywalczył tym, że niósł sztandar na otwarciu IE.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Kamil92 »

Aranger pisze:Koniec końców, rola drugiego atakującego może się okazać kompletnie bez znaczenia, ale powinien pojechać ten, któremu się to należało.
Nie no, proszę Cię, w sporcie nie ma czegoś takiego jak "należy mu się". Trener decyduje kogo zabiera i bierze tego, który według niego bardziej się przyda kadrze. Co z tego, że zjeździł pół Świata z kadrą i zagrał jeden dobry mecz skoro Antiga ma inny pomysł na drugiego atakującego? To ma być zawodnik zadaniowy, który będzie potrafił zagrać na 3 ustawieniach pod siatką skończyć atak i coś zablokować. Antiga na pewno zna diagnozę Kurka i wie, że da radę zagrać cały turniej w Rio, dlatego bierze tego, który na krótkim wejściu będzie potrafił zdobyć jakieś przełamanie dla drużyny.
Analogiczna sytuacja z Bednorzem i Szalpukiem.
I tak też jest mi szkoda Jarosza, ale jakie to ma znaczenie?
Awatar użytkownika
Castard8
Posty: 781
Rejestracja: 9 mar 2015, o 08:41
Płeć: M

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Castard8 »

Jetsem ciekaw gdzie był Antiga gdy z Kowalem przychodziło mu dzielić zawodników na LŚ i IE. Dlaczego wtedy nie wyciągnął swojego argumentu o doskonałym bloku Konarskiego?
Edyta

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Edyta »

Rozdzieracie szaty, jakby był najlepszym polskim atakującym, a na olimpiadę go nie wzięli.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: StanLee »

Ale o co Wam chodzi. :D
Aranger pisze:Owszem, Konarski może i potrafi pomóc w bloku, ale gwarancji że to zrobi też nie ma.
Oczywiście, że są, bo to najbardziej powtarzalny ze wszystkich elementów siatkarskich. Podwójne zmiany z Jaroszem nic nie dają, bo jak na atakującego ma słaby blok, Konarski - wręcz przeciwnie, rok temu Antiga regularnie korzystał z tej podwójnej zmiany (lub zmiany Konarskiego na blok) i potrafiła przynieść ona efekty nawet w kluczowych momentach (meczowa w IV secie z USA, Sander zablokowany przez Konarskiego), dlaczego miałby z tego rezygnować?
Ostatnio zmieniony 6 lip 2015, o 10:24 przez StanLee, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Castard8
Posty: 781
Rejestracja: 9 mar 2015, o 08:41
Płeć: M

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Castard8 »

Edyta pisze:Rozdzieracie szaty, jakby był najlepszym polskim atakującym, a na olimpiadę go nie wzięli.
To raczej brak jakiegokolwiek sensu tej decyzji tak na nas wpływa.
StanLee pisze:...Konarski - wręcz przeciwnie, rok temu Antiga regularnie korzystał z tej podwójnej zmiany i potrafiła przynieść ona efekty nawet w kluczowych momentach (meczowa w IV secie z USA, Sander zablokowany przez Konarskiego), dlaczego miałby z tego rezygnować?
WIęc dlaczego Antiga pozwolił Kowalowi zabrać Konarskiego na IE a nie brał go od razu do LŚ? Skoro Konarski jest tak powtarzalny i tak dobrze sprawdzający się jako atakujący w podwójnej zmianie to dlaczego nie wykorzystano go w meczach z USA, Iranem i Rosją?
Ostatnio zmieniony 6 lip 2015, o 10:24 przez Castard8, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”