Final Six LŚ 15

StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Final Six LŚ 15

Post autor: StanLee »

edit# No chyba, że to latanie do kibla to jakiś pic na wodę to USA zgranie brąz.
O, będzie czym usprawiedliwiać przynajmniej... Nie, nie będzie to miało znaczenia, grupy bardzo niewyrównane, to mogą odpaść. Dziwi mnie lekceważenie tej Brazylii.
bytrek
Posty: 878
Rejestracja: 16 sie 2012, o 15:00
Płeć: M

Re: Final Six LŚ 15

Post autor: bytrek »

Właściwie to impreza docelowa na ten sezon dla Brazylii, stawiam na to ze nie stracą na turnieju seta.
Brak walki i charakteru, to cechy Polaków podczas rozgrywania ćwierćfinałów Olimpijskich.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Final Six LŚ 15

Post autor: madlark »

Ciekawe, na ile to rozstanie z kadrą?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Final Six LŚ 15

Post autor: Jiroux »

Jakie Gianelli bez zmienika? Leci do nich Saitta, który kilka spotkań w tej LŚ z Włochami już zagrał zgrany do końca nie jest, ale też nie jest zupełnym zerem. Botto, który miał w tej LŚ całkiem dobre mecze. Nie pewnym z tego towarzystwa jest tylko młody atakujący Nelli. Lanza jest już w pełnym toku treningu z drużyną. A o ile dobrze pamiętam Bira do treningów z zespołem wrócił jeszcze przed początkiem tygodnia. Nie jest tak źle jak to próbujecie przedstawiać. Się zepną i bez Travicy i Zajcewa w szóstce może być lepiej niż było by z nimi. Szczególnie, że odchodzi cel do zdejmowania flotem w przyjęciu.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Final Six LŚ 15

Post autor: drukjul »

madlark pisze:Ciekawe, na ile to rozstanie z kadrą?
Sami banici mogą zastać bardzo szybko uniewinnieni - dla włoskiej federacji Igrzyska Olimpijskie, a wcześniej Puchar Świata, przecież będą również zdecydowanym priorytetem i w takim wypadku jak uczy historia, nie tylko siatkówki zresztą, niekiedy znacznie łatwiej zmienić jest selekcjonera, niż rezygnować na dłużej z kilku kluczowych dla reprezentacji i być może poważniej skonfliktowanych z nim zawodników. Więc wcale bym się nie zdziwił, gdyby ten turniej okazał się rozstaniem z squadra azzurra nie tyle dla Zajcewa, Travicy i pozostałej dwójki, ale dla Mauro Berruto. Wybitnych, wolnych i gotowych podjąć się pracy z włoską reprezentacją trenerów na miejscu we Włoszech znajdą bez trudu - przykładowo, czemu nie? - mogą zaproponować to Stojczewowi. I sądzę, że on się wtedy takiej misji podejmie....
Jiroux pisze:Jakie Gianelli bez zmienika? Leci do nich Saitta, który kilka spotkań w tej LŚ z Włochami już zagrał zgrany do końca nie jest, ale też nie jest zupełnym zerem. Botto, który miał w tej LŚ całkiem dobre mecze. Nie pewnym z tego towarzystwa jest tylko młody atakujący Nelli.
Młody i utalentowany Nelli jest akurat świetnie zgrany z Giannellim. Pytanie tylko, co do tej pory w te wakacje właściwie porabiał i czy nie pojechał do Rio, podobnie jak pozostała zawezwana teraz trójka, w plażowej formie? ;)
Ostatnio zmieniony 13 lip 2015, o 18:24 przez drukjul, łącznie zmieniany 2 razy.
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Final Six LŚ 15

Post autor: Jiroux »

drukjul pisze:
madlark pisze:Ciekawe, na ile to rozstanie z kadrą?
Sami banici mogą zastać bardzo szybko uniewinnieni - dla włoskiej federacji IO również, a wcześniej Pucha Świata, przecież będą również zdecydowanym priorytetem i w takim wypadku jak uczy historia, nie tylko siatkówki zresztą, niekiedy znacznie łatwiej zmienić jest selekcjonera, niż rezygnować na dłużej z kilku kluczowych dla reprezentacji i być może poważniej skonfliktowanych z nim zawodników. Więc wcale bym się nie zdziwił, gdyby ten turniej okazał się rozstaniem z squadra azzurra nie tyle dla Zajcewa, Travicy i pozostałej dwójki, ale dla Mauro Berruto. Wybitnych, wolnych i gotowych podjąć się pracy z włoską reprezentacją trenerów na miejscu we Włoszech znajdą bez trudu - przykładowo, czemu nie? - mogą zaproponować to Stojczewowi. I sądzę, że on się wtedy takiej misji podejmie...
Jiroux pisze:Jakie Gianelli bez zmienika? Leci do nich Saitta, który kilka spotkań w tej LŚ z Włochami już zagrał zgrany do końca nie jest, ale też nie jest zupełnym zerem. Botto, który miał w tej LŚ całkiem dobre mecze. Nie pewnym z tego towarzystwa jest tylko młody atakujący Nelli.
Młody i utalentowany Nelli jest akurat świetnie zgrany z Gianellim. Pytanie tylko, co do tej pory w te wakacje do tej pory właściwie porabiał i czy nie pojechał do Rio, podobnie jak pozostała zawezwana teraz trójka, w plażowej formie? ;)
Był podstawowym atakującym Włochów w Baku, więc myślę że nie jest tak źle ;) Aczkolwiek słowa niepewny użyłam w kontekście tego jak sobie poradzi na imprezie dużego kalibru z kadrą A. Simone już pokazał, że z presją daje sobie radę gdy wszedł i w drugim meczu z Australią kompletnie zmienił obraz gry Włochów - co pozwoliło im nie skompromitować się po raz drugi.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Final Six LŚ 15

Post autor: drukjul »

Jiroux pisze:Był podstawowym atakującym Włochów w Baku, więc myślę że nie jest tak źle ;) Aczkolwiek słowa niepewny użyłam w kontekście tego jak sobie poradzi na imprezie dużego kalibru z kadrą A.
Prawda. Przyznam się, że jakoś nie miałem okazji oglądać reprezentacji Włoch w Baku, więc zupełnie wyleciało mi z pamięci, że Nelli tego lata trenował i grał we włoskiej reprezentacji B.

Jiroux pisze:Simone już pokazał, że z presją daje sobie radę gdy wszedł i w drugim meczu z Australią kompletnie zmienił obraz gry Włochów - co pozwoliło im nie skompromitować się po raz drugi.
Kangury kangurami, ale warto przypomnieć, że Giannelliemu do spółki z Sabbim udała się ta sama niełatwa sztuka z odwróceniem losów spotkania także ze znacznie bardziej wartościowym rywalem, bo z samymi canarinhos, w ostatnim tegorocznym pojedynku squadra azzurra w fazie grupowej LŚ. A tam wynik w tie-breaku był naprawdę bardzo wysoki (21:19) i genialne dziecko włoskiej siatkówki jeszcze raz miało szansę udowodnić wszystkim niedowiarkom, że szczególnie jak na ten wiek ma nerwy ze stali i znakomicie panuje nad swoimi boiskowymi emocjami.
radek0389
Posty: 469
Rejestracja: 24 sie 2008, o 20:01
Płeć: M

Re: Final Six LŚ 15

Post autor: radek0389 »

Czy to celowe działanie brazylijskich gospodarzy? Tego wykluczyć nie można. Nasi zawodnicy zagrają w Rio de Janeiro cztery mecze w ciągu czterech dni.
http://sport.wp.pl/kat,1715,sort,14,tit ... aid=115385

Czyli już mamy zapewniony półfinał i walkę o medale 8-) ? Skoro nie martwimy się najbliższymi meczami a terminarzem 1/2 i finału :]
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Final Six LŚ 15

Post autor: StanLee »

Zemsta. :] Oj, Andrew...
serek
Posty: 299
Rejestracja: 25 kwie 2015, o 15:58
Płeć: K

Re: Final Six LŚ 15

Post autor: serek »

radek0389 pisze:
Czy to celowe działanie brazylijskich gospodarzy? Tego wykluczyć nie można. Nasi zawodnicy zagrają w Rio de Janeiro cztery mecze w ciągu czterech dni.
http://sport.wp.pl/kat,1715,sort,14,tit ... aid=115385

Czyli już mamy zapewniony półfinał i walkę o medale 8-) ? Skoro nie martwimy się najbliższymi meczami a terminarzem 1/2 i finału :]

Jakiś problem panowie?
To zagrać dwa mecze i wracać na świeżości do domu
Awatar użytkownika
martin123154
Posty: 337
Rejestracja: 21 wrz 2014, o 16:41
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Final Six LŚ 15

Post autor: martin123154 »

Przecież jak wszystko pójdzie zgodnie z planem to przed meczem ze Serbią powinniśmy mieć już awans, więc co za problem zmienników puścić wtedy
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Final Six LŚ 15

Post autor: azsiak88 »

Antiga i wpuszczenie zmienników :] dobre :]
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
Awatar użytkownika
Koso
Posty: 1249
Rejestracja: 13 cze 2012, o 09:53
Płeć: M
Lokalizacja: Kutno.

Re: Final Six LŚ 15

Post autor: Koso »

martin123154 pisze:Przecież jak wszystko pójdzie zgodnie z planem to przed meczem ze Serbią powinniśmy mieć już awans, więc co za problem zmienników puścić wtedy
Przecież ten mecz będzie decydował z kim zagramy w półfinale to o czym ty piszesz facet?...
luk_m5
Posty: 626
Rejestracja: 4 lip 2012, o 13:20
Płeć: M

Re: Final Six LŚ 15

Post autor: luk_m5 »

No i mamy lepszą sytuację o tyle, że mecze naszej grupy są później więc będziemy wiedzieć z kim ewentualnie się zmierzymy.
luk_m5
Posty: 626
Rejestracja: 4 lip 2012, o 13:20
Płeć: M

Re: Final Six LŚ 15

Post autor: luk_m5 »

Rozumiem, że w F6 również obowiązuje system punktacji, w którym najważniejsze są zwycięstwa?
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Final Six LŚ 15

Post autor: sb.slav »

To zlaeży co będzie pasowało Brazylijczykom :]
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
bytrek
Posty: 878
Rejestracja: 16 sie 2012, o 15:00
Płeć: M

Re: Final Six LŚ 15

Post autor: bytrek »

Koso pisze:
martin123154 pisze:Przecież jak wszystko pójdzie zgodnie z planem to przed meczem ze Serbią powinniśmy mieć już awans, więc co za problem zmienników puścić wtedy
Przecież ten mecz będzie decydował z kim zagramy w półfinale to o czym ty piszesz facet?...

Ok, ale z kim niby lepiej zagrać w półfinale?
Brak walki i charakteru, to cechy Polaków podczas rozgrywania ćwierćfinałów Olimpijskich.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Final Six LŚ 15

Post autor: StanLee »

Z Brazylią.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Final Six LŚ 15

Post autor: Chal »

luk_m5 pisze:Rozumiem, że w F6 również obowiązuje system punktacji, w którym najważniejsze są zwycięstwa?
Formalnie pewnie tak, ale nie ma to żadnego znaczenia.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
futuro88
Posty: 185
Rejestracja: 13 cze 2015, o 09:08
Płeć: M

Re: Final Six LŚ 15

Post autor: futuro88 »

StanLee pisze:Z Brazylią.
O zgrozo jak to brzmi, ale również uważam, źe lepszym rywalem dla naszej reprezentacji będzie Brazylia
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Final Six LŚ 15

Post autor: Noworoczny »

drukjul pisze:niekiedy znacznie łatwiej zmienić jest selekcjonera
Nie sądzę, że tak się stanie. Okazja idealna - ban na F6, gdzie i tak były marne szanse. Na następną imprezę już wrócą potulni, jak Baranowicze.
Koso pisze:USA zgarnie brąz
Już byście mogli przestać pisać o tej jelitówce.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Final Six LŚ 15

Post autor: madlark »

Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Final Six LŚ 15

Post autor: drukjul »

StanLee pisze:Z Brazylią.
futuro88 pisze:
StanLee pisze:Z Brazylią.
O zgrozo jak to brzmi, ale również uważam, źe lepszym rywalem dla naszej reprezentacji będzie Brazylia
Widzę, że zakładacie z góry, że Brazylia musi koniecznie awansować do półfinałów. A jeśli "kanarkom" ta sztuka się nie uda? ;)
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Final Six LŚ 15

Post autor: Lineczka »

Przynajmniej potrafi przyznać się do błędu, wyciąga wnioski i nie chowa głowy w piasek.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Final Six LŚ 15

Post autor: StanLee »

drukjul pisze:Widzę, że zakładacie z góry, że Brazylia musi koniecznie awansować do półfinałów. A jeśli "kanarkom" ta sztuka się nie uda? ;)
Chyba nawet zakładamy, że Brazylia tę grupę wygra, ale przecież to tylko teoretyzowanie. Faktem jest, że jeżeli rzeczywiście ta zemsta - z dużym przymrużeniem oka - Brazylijczyków tak bardzo naszym zawodnikom ma doskwierać, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wywalczyć sobie awans i drugi mecz fazy grupowej, przykładem tychże Brazylijczyków sprzed roku, odpuścić. Bo jeżeli z drugiej grupy mają wyjść - w takiej kolejności - Brazylia i USA, to niekoniecznie widziałbym sens walki o pierwsze miejsce.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Final Six LŚ 15

Post autor: Noworoczny »

Zaytsev pisze:- Zdradziłem swoich kolegów z kadry i straciłem ich zaufanie. Nie jestem już właściwym przykładem do naśladowania, człowiekiem, za którego czynami można podążać. Muszę prosić wszystkich o wybaczenie i mam nadzieję, że jeszcze będzie mi dane wystąpić w Rio de Janeiro - dodał Zajcew, jednocześnie kierując szczególną prośbę o przebaczenie do Mauro Berruto i prezydenta federacji Carlo Magriego.
I tyle w temacie (zwalniania trenera) - nie przed rokiem olimpijskim.
StanLee pisze:...
Zna ktoś Antigę i Blaina od tej strony? Może Edzia? Mieliby opory przed podłożeniem się, czy myślą pragmatycznie?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Final Six LŚ 15

Post autor: pewniak »

Noworoczny pisze:Zna ktoś Antigę i Blaina od tej strony? Może Edzia? Mieliby opory przed podłożeniem się, czy myślą pragmatycznie?
Nie będzie takiej potrzeby, bo z drugiego miejsca wyjdą Francuzi i to z nimi "Nasi" Francuzi będą chcieli grać 1/2 a nie z Brazylią.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Final Six LŚ 15

Post autor: drukjul »

Noworoczny pisze:
Zaytsev pisze:- Zdradziłem swoich kolegów z kadry i straciłem ich zaufanie. Nie jestem już właściwym przykładem do naśladowania, człowiekiem, za którego czynami można podążać. Muszę prosić wszystkich o wybaczenie i mam nadzieję, że jeszcze będzie mi dane wystąpić w Rio de Janeiro - dodał Zajcew, jednocześnie kierując szczególną prośbę o przebaczenie do Mauro Berruto i prezydenta federacji Carlo Magriego.
I tyle w temacie (zwalniania trenera) - nie przed rokiem olimpijskim.
Ten sam prezes Magri dziewięć lat temu po konflikcie nomen omen również z czterema czołowymi zawodniczkami, potrafił zwolnić z pracy ówczesnego (i zarazem aktualnego) selekcjonera włoskiej reprezentacji siatkarek, dobrze znanego nam Marco Bonitę, bodaj na cztery tygodnie przed mistrzostwami świata w Japonii i zarazem niecałe półtora roku przed IO, więc ja bym w tym momencie z góry jeszcze nie przesądzał, że Mauro Berruto musi utrzymać swoją posadę.

Nawet bez tego incydentu atmosfera we włoskiej reprezentacji od dawna nie jest na pewno najlepsza, przecież Berruto już wcześniej nie potrafił sobie poradzić m.in także z Baranowiczem, czy z Kovarem, których w poprzednich sezonach potrafił wyrzucić "karnie" z włoskiej kadry i tylko z powodów dyscyplinarnych nie zabierał na ważne imprezy siatkarskie. Zaś Zajcew całkiem niedawno, miał publicznie skarżyć się we włoskiej telewizji, że ma już trochę dosyć grania na dwóch pozycjach jednocześnie i chciałby wreszcie wiedzieć, czy selekcjoner w tym sezonie widzi go bardziej w roli atakującego, czy przyjmującego. Z tego wszystkiego widać, że relacje i komunikacja z zawodnikami u tego szkoleniowca mogącego pochwalić się między innymi dyplomem psychologa sportowego, nie od dziś w praktyce mocno szwankują.

Wydaje się, że przeprosiny samych zawodników w mediach społecznościowych w tej sytuacji jeszcze niczego definitywnie nie załatwiają i trudno będzie przywrócić właściwy klimat pracy w męskiej kadrze. Takie są zresztą także komentarze włoskich dziennikarzy sportowych, którzy piszą, że jest to bardziej ukłon przede wszystkim w stronę tych mediów, które na co dzień ani słowem nie zająkną się o siatkówce i wynikach w tej dyscyplinie, a teraz, w sezonie ogórkowym bardzo chętnie rzuciły się na podobną rozdmuchaną "sportową aferę". I konstatują przy tej okazji gorzko, że podobne przeprosiny "pozwolą spokojnie uprać wszystkie brudy w rodzinie, choć można mieć poważne wątpliwości, czy ta rodzina jeszcze w ogóle istnieje". Generalnie więc, cała ta afera traktowana jest jako symptom głębszego, poważniejszego i trudnego do szybkiego zasypania konfliktu na linii selekcjoner-zawodnicy, a nie tylko jak jednostkowy i trochę przypadkowy incydent. A to moim zdaniem przyszłości Mauro Berruto raczej wcale dobrze nie wróży.
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Final Six LŚ 15

Post autor: reeman »

drukjul pisze:
StanLee pisze:Z Brazylią.
futuro88 pisze:
StanLee pisze:Z Brazylią.
O zgrozo jak to brzmi, ale również uważam, źe lepszym rywalem dla naszej reprezentacji będzie Brazylia
Widzę, że zakładacie z góry, że Brazylia musi koniecznie awansować do półfinałów. A jeśli "kanarkom" ta sztuka się nie uda? ;)
Sędziowie nie dadzą "skrzywdzić" Brazylijczyków, vide mecz Brazylia Niemcy w GP :]
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Final Six LŚ 15

Post autor: Noworoczny »

reeman pisze:Sędziowie nie dadzą "skrzywdzić" Brazylijczyków, vide mecz Brazylia Niemcy w GP :]
W GP mają challenge? Przy okazji, czy challenge w F6 będzie obejmował blok?
drukjul pisze:Ten sam prezes Magri dziewięć lat temu po konflikcie nomen omen również z czterema czołowymi zawodniczkami, potrafił zwolnić z pracy ówczesnego (i zarazem aktualnego) selekcjonera włoskiej reprezentacji siatkarek, dobrze znanego nam Marco Bonitę, bodaj na cztery tygodnie przed mistrzostwami świata w Japonii i zarazem niecałe półtora roku przed IO, więc ja bym w tym momencie z góry jeszcze nie przesądzał, że Mauro Berruto musi utrzymać swoją posadę.
1. Czy ten konflikt u Bonitty również wynikał z łamania regulaminu przez zawodniczki, czy się z babami nie mógł po prostu dogadać?
2. Prędzej by związek powtórzył ten manewr, gdyby Włoszki odniosły wtedy sukces.
3. Oczywiście nie przesądzam, ale trochę ngultrum bym postawił, że go nie zwolnią.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”