Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: leeon »

Noworoczny pisze:Chcą go zwolnić, bo za długo nw sali treningowej siedzą. Elementarne.
Ooo kolejny szpisek...Najbardziej chcą Zaxiaki :]
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: tomasol »

Napisać, że De Giorgi się pogubił to nic nie napisać. Nie licząc pierwszych naszych lat to chyba jeden z najgorszych występów jaki zanotowaliśmy w LŚ. Coś jak w 2004, 2010 czy 2013 po Londynie. Biorąc pod uwagę, że tylko dwa zespoły z czołówki zagrały w najlepszych składach to jest to duża porażka.
kinagyo
Posty: 746
Rejestracja: 27 sty 2015, o 21:06
Płeć: K

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: kinagyo »

Kamil92 pisze:
Pomysł z Kurkiem, jak dla mnie skandaliczny lekko. Nie chcę przesadzać z opinią, ale Szalpuk grał dobrze, jako jedyny nie wstrzymywał ręki w ataku (chociaż jego procent w tym elemencie nie oszałamia, to atakował z naprawdę śmieciowych piłek) i w przyjęciu sobie radził (USA w pewnym momencie zagrywało prawie całą 6 flotem). Trener po jednym błędzie w przyjęciu go ściąga z boiska i daje do gry Bartka, który przez wcześniejsze 2 godziny nie powąchał parkietu.
też mi się ten ruch niezbyt podobał. Szalpukowi zdarzył się błąd w końcówce, ale była to trudna zagrywka, ale był w gazie. Za to Bartek nierozgrzany, w ogóle nie czuł piłki (te ataki w aut).
Cięzki orzech do zgryzienia ma Fefe bo żaden z przyjmujących nie jest w formie (no powiedźmy, że Śliwka i Szalpuk grają ma tyle na ile umieją w tym momencie)
estril1992
Posty: 709
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:51
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: estril1992 »

Za rok są MŚ , więc mam nadzieje , że przyszła liga światowa będzie grana bez podstawowych.

Ciekawe jak eksperty w studiu będą tłumaczyć :D
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Elgarten »

Trochę dziwiłem się takim optymistycznym prognozom przed naszym występem na LŚ (także na tym forum). Jednak aż tak słabo grającej reprezentacji, to zupełnie się nie spodziewałem. A lekceważeni Kanadyjczycy w Final Six.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
majka86
Posty: 752
Rejestracja: 5 paź 2008, o 18:59
Płeć: K

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: majka86 »

Noworoczny pisze:Chcą go zwolnić, bo za długo nw sali treningowej siedzą. Elementarne.
szczerze mówiąc przeszło mi to przez myśl :]

Sytuacja jest absurdalna, przecież Fefe to nie jest trenerski żóltodziób i dyletant. A oni po prostu wyglądają, jakby ZAPOMNIELI jak się piłkę sposobem dolnym odbija.
Zamorano pisze:Pamiętam jak lata temu w 2008 i 2009 grupa userek serwisu reprezentacja. net (kompetentnych żeby nie było w temacie siatkówki; chyba niektóre nicki nawet się tu przewijają trochę ;)), którą roboczo nazywałem "kościołem świętego Sebastiana Świderskiego" po Lozano postulowała konieczne zatrudnienie Fefe na stanowisku selekcjonera naszej kadry. I potem bardzo hejtowały, jak Castellani brał w skórę w LŚ i ogrywał Kurka ;) Wtedy skończyło się, złotem ME zdobytym bez Wlazłego i Winiarskiego, oraz klęską na Mundialu rok później (choć gdyby Castellani wtedy umiał taktycznie przewalić z Niemcami piątego seta, w drugiej połówce moglibyśmy spokojnie budować formę i piąć się do góry i nie musiało się tak tragicznie skończyć IMVHO, Anastasi by tu umiał zakombinować ;)). Na razie magia Fefe nie działa.
to były piękne czasy :D
''Gaude, mater Polonia, prole fecunda nobili.''

http://www.youtube.com/watch?v=8aHeGrJ8F7g
Szary Wilk
Posty: 7859
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Szary Wilk »

estril1992 pisze:Za rok są MŚ , więc mam nadzieje , że przyszła liga światowa będzie grana bez podstawowych.

A co to znaczy podstawowych? Przecież ci podstawowi są słabiutcy. Jest tylko trzon do odratowania - Kurek,Kubiak,Zatorski,Mika - Reszta jest po prostu do wymiany. Nie mówię tu o młodych siatkarzach jak Lemański,Bieniek,Muzaj.
Awatar użytkownika
maciek0812
Posty: 674
Rejestracja: 22 kwie 2013, o 14:46
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: maciek0812 »

Temat jak dla mnie adekwatny do obecnej sytuacji, pierwszy skład nic nie gra, "młodzi" powołani też nic, więc kim mamy grać? Jeden Włodarczyk czy Żaliński by nas nie uratował.
Zagumny, Świderski, Kadziewicz, Wlazły, Winiarski, Pliński, Ignaczak
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: ldz »

mnie przede wszystkim zastanawia, jakim cudem my jesteśmy w takiej "formie". Przecież Fefe nie jest trenerem od wczoraj, prowadził już różne drużyny i wie, jak przygotować zespół do grania, no ludzie. ZAKSA najlepszym przykładem. To co tu, delikatnie mówiąc, "nie pykło"?
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
kuchcik77
Posty: 2327
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: kuchcik77 »

największym wygranym ostatnich dwóch sezonów w polskiej siatkówce jest Zaksa.. Słaba liga, słabi zawodnicy, gra opierała sie na 2/3 stranieri plus ligowe zapchajdziury ( Buszek i Konar, cieniujący Zatorski i Bieniek który w lidze też nie blokuje.)- szanuje ich bardzo, nie wiem, czy inaczej trenowali niż w lidze, czy tak znaczna różnica rozegrania...

Gdyby założyć, że zawodnicy nie słuchali trenera to i tak lepiej powinni wypasc Zator Bieniek i Buszek bo Konar zagrał na swoim poziomie.
Gdyby założyć ze zbyt mocno trenowali...to przecież analogicznie Zaksa nie miałaby prawa grac tak jak grała...
Jedyne wytłumaczenie jest takie ze Polska, ekipa która będzie bronic MS, dysponuje po prostu słab(sz)ymi technicznie, mentalnie wydolnościowo zawodnikami niz obecne ekipy grające w LS, nie wspominając o tym, że ekipy te grały tzw rezerwami.
Dobrze że parę lat temu ustaliliśmy że ME, zwłaszcza w roku poolimpijskim to mało istotne zawody;)
kinagyo
Posty: 746
Rejestracja: 27 sty 2015, o 21:06
Płeć: K

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: kinagyo »

ldz pisze:mnie przede wszystkim zastanawia, jakim cudem my jesteśmy w takiej "formie". Przecież Fefe nie jest trenerem od wczoraj, prowadził już różne drużyny i wie, jak przygotować zespół do grania, no ludzie. ZAKSA najlepszym przykładem. To co tu, delikatnie mówiąc, "nie pykło"?
może rzeczywiście przeszarżowali z treningiem? Drzyzga mówił, że nigdy nie trenował 4 godzin dziennie :]
na Kubiaka takie obciążenia mogą wpływać ze względu na wzrost, a Konarski zmęczony sezonem, gdzie nie miał zmiennika..
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Kamil92 »

grzegorzg pisze:
Kamil92 pisze:Po fakcie to każdy mądry, ale Buszek wszedł w 4. secie i nie odmienił oblicza tej drużyny.
To nie chodzi o bycie madrym po fakcie, ani o odmiane druzyny, tylko o zwykłą zmiane zadaniową, poniewaz ciagle jest znacznie większe prawdopodobieństwo, że jak pójdzie bomba, to Buszek jakoś przyjmie. Tylko tyle, dlatego przywołałem Stojczewa, bo on wykorzystuje takie sprawy na maksa, chociaz powtórzę, że ogólnie nie jestem jego wielkim fanem.
Nie no, masz rację, mówiąc o byciu mądrym po fakcie, mówiłem o sobie. Trener popisał się już w pierwszym secie kiedy Szalpuka wpuścił do pierwszej linii, ale tak naprawdę do drugiej i na zagrywkę, po czym po chwili zrobił podwójną zmianę.
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: PJ_volleyball »

TommyLeeJones pisze:
A pamiętam jak StanLee mówił, że jesteśmy poważnym faworytem tej LŚ :D .
StanLee dużo rzeczy mówi :D
Tylko prawie nigdy jego dziwne teorię się nie sprawdzają.
horde
Posty: 42
Rejestracja: 9 cze 2017, o 18:18

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: horde »

Co Wy z tymi mitycznym treningami. Sam Fefe przyznał że od trzech tygodni nie trenowali ciężko bo nie mieli kiedy. Teraz Konar w wywiadzie to potwierdził.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Szary Wilk
Posty: 7859
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Szary Wilk »

Konar gra na swoim poziomie, ale to też nie jest gracz na zwycięstwo w wielkich turniejach, raczej.

Przy tak grającym Kurku jak rok temu, był zmiennikiem. Przy Wlazłym, był zmiennikiem. Jest to solidny gracz, ale teraz nie będzie grać z Toniuttim, przyjdzie mu grać z Drzyzgą i Tureckim wystawiaczem, więc za rok różnie może być.

Ta kadra stoi na glinianych nogach.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: madlark »

Wątek do zamknięcia :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
horde
Posty: 42
Rejestracja: 9 cze 2017, o 18:18

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: horde »

Brawo Ty :)

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
kuchcik77
Posty: 2327
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: kuchcik77 »

My jak zwykle obudzilismy sie z reka w nocniku. Nikogo praktycznie poza tą trójką regularnie nie ogrywalismy i mamy prawdopodobnei drugi rok pod rząd klęski bez trzonu starych siatkarzy. Dzięki wielkie dla tych, którzy są za to odpowedzialni.
Bo my musimy wygrywać a nie ogrywać. Choc w sumie można i ogrywać i wygrywać
Hm jak Polsat oleje siatkę to wtedy może będzie napływ narybku młodego...

skowronku you made our day;)
prześlijcie taki tweet siatkarzom....
Ostatnio zmieniony 18 cze 2017, o 22:14 przez kuchcik77, łącznie zmieniany 1 raz.
qtp
Posty: 2262
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: qtp »

O grze nie ma co pisać, natomiast prowadzenie dzisiejszego meczu przez Fefe :] taki idiotycznych decyzji to nawet Kowal w szczytowej formie nie podejmował.
kibic-alk
Posty: 414
Rejestracja: 3 sie 2016, o 17:32
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: kibic-alk »

Czy De Giorgi wpuścił Kurka żeby jeszcze bardziej go zdołować? Przecież Bartek sam czuje że nie jest w formie, więc co chciał trener tą zmianą osiągnąć? Moim zdaniem De Giorgi się zagubił.
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: TommyLeeJones »

Kubiak akurat dzisiaj hulał, może w Japonii jest jakaś liga ogórkowa (a może nie) ale nie mam wątpliwości, że Japończycy zasuwają na treningach jak roboty. Podobnie w Chinach i Korei. Taka mentalność.

Przeszarżowali albo będąc precyzyjnym - przestrzelili. W czwartek tragedia, wczoraj fruwali, dzisiaj jeszcze na początku mieli parę, potem znikli. Trudno powiedzieć ale coś nie zagrało. Może jakby przesunięto mecze choćby o 3 dni, wyglądałoby to inaczej?
Ostatnio zmieniony 18 cze 2017, o 22:14 przez TommyLeeJones, łącznie zmieniany 1 raz.
Witektor
Posty: 1
Rejestracja: 18 cze 2017, o 22:07
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Witektor »

Hmmmm a może po prostu niestety nasi obecni reprezentanci to nie są Ci z topu? może faktycznie jesteśmy 9-10 drużyną świata i po odejściu zawodników z grup Mazura i starszych niestety to już nie ten zespół z TOP? W sumie który z Naszych reprezentantów gra w Topowej drużynie? Walczymy staramy się ale........ młodzież z Rosji, amerykańscy studenci, czasami Irańczycy ogrywają Nas bezlitośnie, mimo że My gramy swoim teoretycznie najmocniejszym składem
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: ldz »

kibic-alk pisze:Czy De Giorgi wpuścił Kurka żeby jeszcze bardziej go zdołować? Przecież Bartek sam czuje że nie jest w formie, więc co chciał trener tą zmianą osiągnąć? Moim zdaniem De Giorgi się zagubił.
gościu, ja wiem, ze wszyscy jesteśmy rozgoryczeni, ale Twoje "Kółko różańcowe obrony Bartosza Kurka" robi się nie do zniesienia, weź daj sobie na wstrzymanie. Bartek pewnie jest w takiej samej formie jak reszta drużyny, ale nawet "bezformie" nie usprawiedliwia puszczania samolotu w trybuny z dobrej piłki na drugą linię.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: krzysiu »

Wstyd z takim skladem nie wejsc do F6
ciacho23
Posty: 951
Rejestracja: 2 sie 2012, o 23:09
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: ciacho23 »

ldz pisze:
kibic-alk pisze:Czy De Giorgi wpuścił Kurka żeby jeszcze bardziej go zdołować? Przecież Bartek sam czuje że nie jest w formie, więc co chciał trener tą zmianą osiągnąć? Moim zdaniem De Giorgi się zagubił.
gościu, ja wiem, ze wszyscy jesteśmy rozgoryczeni, ale Twoje "Kółko różańcowe obrony Bartosza Kurka" robi się nie do zniesienia, weź daj sobie na wstrzymanie. Bartek pewnie jest w takiej samej formie jak reszta drużyny, ale nawet "bezformie" nie usprawiedliwia puszczania samolotu w trybuny z dobrej piłki na drugą linię.
I jeszcze głupiego usmieszku chwilę później..
Awatar użytkownika
mitam
Posty: 1047
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:15

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: mitam »

ldz pisze:
kibic-alk pisze:Czy De Giorgi wpuścił Kurka żeby jeszcze bardziej go zdołować? Przecież Bartek sam czuje że nie jest w formie, więc co chciał trener tą zmianą osiągnąć? Moim zdaniem De Giorgi się zagubił.
gościu, ja wiem, ze wszyscy jesteśmy rozgoryczeni, ale Twoje "Kółko różańcowe obrony Bartosza Kurka" robi się nie do zniesienia, weź daj sobie na wstrzymanie. Bartek pewnie jest w takiej samej formie jak reszta drużyny, ale nawet "bezformie" nie usprawiedliwia puszczania samolotu w trybuny z dobrej piłki na drugą linię.
może jego laska siedziała na trybunach i .... chciał jej podać piłkę hehe
estril1992
Posty: 709
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:51
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: estril1992 »

Chyba sam Dawid był w formie.Bo reszta tak średnio , jak nie bardzo słabo.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: aezakmi »

Obawiałem się o trenera, a zawiedli zawodnicy, drużyna. Cholerka, Serbia pokazała, jaką drogą należy iść i trzeba podążać ich ścieżką. My musimy wrócić. Mamy potencjał, tak mamy k***a. Argentyna ograła Brazylię, mistrzów olimpijskich w najmocniejszym składzie, Argentyna ograła ich w fantastycznym stylu, w fenomenalnym, kapitalnym... Siatkówka wygrała! To była siatkówka, którą kocham - siatkówka współczesnych czasów, De Cecco na rozegraniu (extra szybkie rozegranie) i do tego rewelacyjna współpraca blok-obrona + cudowne czytanie gry przeciwnika. Bruno Rezende był w cieniu, a Argentyna pokazała wszystkim, aby pamiętali o Leicester City :)
Szary Wilk
Posty: 7859
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Szary Wilk »

A co to znaczy "z takim składem?". Siłę tej kadry obnażył już rok bez zawodników, którzy stanowili trzon kadry przez dobre 10 lat. Srebro w Japonii zdobyliśmy dzięki tym co zawsze, zaraz o nich wspomnę. Mistrzostwo Europy wygraliśmy dzięki świetnej grze Gruszki, bardzo dobrym rozegraniu Zagumnego i wielkim potencjale Kurka. Mistrzostwo Świata wygraliśmy dzięki kapitalnej grze Wlazłego, którego uzupełniał Winiarski i dobrym rozegraniem Zagumnego, przy ktorym Drzyzga również grał dobrze.
reeman
Posty: 1997
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: reeman »

Czego mamy się spodziewać po siatkarzach, skoro
- przyjmujący nie potrafią przyjmować,
- środkowi nie potrafią blokować,
- libero nie przyjmuje i nie broni.
- atakujący nie potrafi atakować.
Król jest nagi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”