Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Szary Wilk »

Zagumny,Winiarski,Wlazły,Ignaczak

To byli siatkarze, którzy ciągnęli tę kadrę latami. Wśród nich byli jeszcze Gruszka i Gacek, ale ich na szczęście się dało zastąpić. Niestety na tę chwilę nie mamy zastępstwa dla Wlazłego,Winiarskiego, a najbardziej dla Zagumnego, bo nasze rozegranie to kryminał.
Awatar użytkownika
Zamorano
Posty: 81
Rejestracja: 20 sie 2014, o 10:19
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Zamorano »

Jak były finały LŚ w Gdańsku za Anastasiego to już wtedy prognozowano Argentynie wielkość ;) Mi też się ich gra podobała i myślałem o scenariuszu wielki finał MŚ 2014 Polska - Argentyna (nie pykło, choć Argentyna pomogła nam wtedy w drodze do tego wielkiego finału ;))
Some men aren't looking for anything logical, like money. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Szary Wilk »

Zamorano pisze:Jak były finały LŚ w Gdańsku za Anastasiego to już wtedy prognozowano Argentynie wielkość ;)
Argentynie brakuje ławki, bo szóstkę mają nawet dobrą. Choć brakuje w niej atakującego. Wielcy nie będą, ale solidni przy skompletowaniu składu, tak. Jeśli się zepną i znajdą ewentualnie jeszcze jakieś rezerwy, to mogą być czarnym koniem na dużych imprezach.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: grzegorzg »

Przyznam, że słowa Konarskiego o dobrym samopoczuciu fizycznym odebrałem z niepokojem. Bo jesli to prawda (jęsli...), i przegralismy siatkarsko, to ja nie wiem co tu napisać...
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Aershis »

Przegrać u siebie z drużyną, która jechała na oparach po wczorajszym boju z Rosją, w której atakującym był Carson Clark, nie mający za bardzo pojęcia o zagrywaniu i ataku na wysokiej piłce, a środkowym student, to jednak jest spory wyczyn.

Żenujące spotkanie, ale ogólny poziom LŚ nie zachwyca.
kuchcik77
Posty: 2328
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: kuchcik77 »

Konar powiedział tak...może dlatego, że nie wypadało powiedzieć inaczej albo tak jak ten kopacz z U21....choc co, mógł stwierdzić, że siatkarsko jestesmy daleko za Amerykanami? why!@?
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: tomasol »

Nasi siatkarze może w szoku są, że takie rzeczy opowiadają.

Generalnie nie widzę żadnych pozytywów z tej LŚ. Nic nie ugraliśmy, nikogo nowego specjalnie nie ograliśmy i jeszcze tylko zespół zdołowany na maksa. Dobrze, że jakiś poważny uraz się nie przytrafił. Nie wiem co zrobi dalej De giorgi ale zmienić coś trzeba. Trening albo niektórych wykonawców a moim zdaniem jedno i drugie.
kinagyo
Posty: 746
Rejestracja: 27 sty 2015, o 21:06
Płeć: K

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: kinagyo »

Mielewski mówi o Mice na ME, ale mam nadzieję, że ten się najpierw doleczy.
Nowakowski by się przydał rzeczywiście, ale wszystkich problemów nie naprawi
Ostatnio zmieniony 18 cze 2017, o 22:35 przez kinagyo, łącznie zmieniany 1 raz.
averss
Posty: 62
Rejestracja: 25 maja 2010, o 10:40

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: averss »

Konarski 11 punktów z ataku na 31 prób czyli 35% w ataku do tego dołożył jeden blok = 12 punktów w meczu

http://worldleague.2017.fivb.com/en/gro ... st#Reports
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: aezakmi »

kinagyo pisze:Mielewski mówi o Mice na ME, ale mam nadzieję, że ten się najpierw doleczy.
Nowakowski by się przydał rzeczywiście, ale wszystkich problemów nie naprawi
Wystarczy Kosok + Wrona :)
estril1992
Posty: 709
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:51
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: estril1992 »

Mika to raczej małe szanse aby był na ME , za rok są MŚ.A tam będzie nam potrzebny zdrowy Mateusz , no chyba jak się mówi to Leon już będzie w kadrze.Tak jak Michała Kubiaka lubię , to uważam , że jak będzie Leon i Mika to będzie nasze przyjęcie.A Michał niech ucieka z tej Japonii bo tam nie podniesie poziomu.
Ostatnio zmieniony 18 cze 2017, o 22:41 przez estril1992, łącznie zmieniany 1 raz.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: aezakmi »

Tak sobie napisałem, ale kontynuacja tego, co jest nie może mieć dalszego miejsca, bo ta kadra jest spalona. Dziękuję, dobrej nocy, miłych snów, dobranoc :)
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Elgarten »

estril1992 pisze:Mika to raczej małe szanse aby był na ME , za rok są MŚ.A tam będzie nam potrzebny zdrowy Mateusz , no chyba jak się mówi to Leon już będzie w kadrze.
Tutaj to byłbym bardzo ostrożny ;)
ldz pisze:mnie przede wszystkim zastanawia, jakim cudem my jesteśmy w takiej "formie". Przecież Fefe nie jest trenerem od wczoraj, prowadził już różne drużyny i wie, jak przygotować zespół do grania, no ludzie. ZAKSA najlepszym przykładem. To co tu, delikatnie mówiąc, "nie pykło"?
Może to trochę wyświechtane stwierdzenie, ale klub a kadra to dwa różne światy. De Giorgi nigdy wcześniej nie pracował z reprezentacją.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
maciek0812
Posty: 674
Rejestracja: 22 kwie 2013, o 14:46
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: maciek0812 »

Antiga też nie a Mistrzostwo Świata zdobył :]
Zagumny, Świderski, Kadziewicz, Wlazły, Winiarski, Pliński, Ignaczak
estril1992
Posty: 709
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:51
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: estril1992 »

Ja wiem , że to wszystko jeszcze możliwe.Tak napisałem , że Mika-Leon , to pewniejsze przyjęcie , zdrowy Mika oczywiście.
kuchcik77
Posty: 2328
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: kuchcik77 »

Chciałem napisać, że teraz moznaby się Kubiaka zapytać czy nie chciałby wrócić do polskiej ligi...aczkolwiek kijowy to argument, bo Ci grający w PLS tez zagrali trauma tycznie
nasi jakies sparringi przed ME pewnie zagrają...

Jakies oczekiwania?

Estonię i Finlandię może pokonamy. Wiem, że wiki nie jest miarodajna strona ale tam ćwierćfinały wychodza A1-A2 itd...
Na szczęście CEV już precyzuje:
jesli wygramy z Serbami na Narodowym to:
QF Polska v 2C/3A czyli Bułgaria lub Słowenia więc mamy wybitnie bałkańska drabinkę

w razie wtopy z Serbami mamy:
PF 2A/3C czyli Polska-Słowenia/Bułgaria a potem w razie awansu QF z Rosja...

Realnie patrząc trza trenowac pod Serbie i Bułgarie...
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Aranger »

No jak Fefe nie wyciągnie wniosków i nie przygotuje drużyny osiem razy lepiej niż do LŚ, to na Narodowym otrzymamy odwróconą wersję inauguracji z MŚ 2014.
Mateja
Posty: 1084
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Mateja »

Moim zdaniem będzie powtórka z 2013. Z Finlandią i Estonią powinny być zwycięstwa, bo to w każdej konfiguracji drużyny słabsze od nas. Serbia mając do wyboru ćwierćfinał z Bułgarią/Słowenią a Rosją wzięłaby to pierwsze, ale przecież w innych grupach też mogą kombinować :D
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Hirako »

Co najbardziej wkurza to świadomość, że praktycznie nic wielkiego nie trzeba było zagrać żeby polecieć na F6. Po wygranych z Brazylią i Włochami tylko katastrofa mogła nam zabrać awans. I przyszła. Najpierw kompletnie niespodziewana porażka z Iranem, potem jeszcze bardziej niespodziewana z Bułgarią, a rzezi niewiniątek z rosyjską młodzieżą nawet nie skomentuje.

No i dzisiaj epicentrum żenady, pojechał nas Carson Clark na ataku, Garret Muagututia (dobrze napisałem?) na przyjęciu, a naszych utalentowanych środkowych ośmieszał Smith i Jendrek(?)

Także spoko, czekamy na impreze odcelową jak nie w tym roku to w następnym, albo za dwa lata, albo za trzy :D
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Aershis »

Hirako pisze:No i dzisiaj epicentrum żenady, pojechał nas Carson Clark na ataku, Garret Muagututia (dobrze napisałem?) na przyjęciu, a naszych utalentowanych środkowych ośmieszał Smith i Jendrek(?)
Dobrze, Jendryk :D
Z Garretta bym akurat taki nie szydził, grał w tej lidze światowej albo dobrze albo bardzo dobrze, nie tylko w przyjeciu ale i w ataku, jak i zagrywce. Mocno niedoceniany zawodnik
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: PJ_volleyball »

Porażka w sporcie to nie jest koniec świata. Zrozumcie to wreszcie.
Oczywiście, że liczyłem na awans do Final Six (zwłaszcza, że graliśmy najmocniejszym składem, Miki tylko brakuje). Trochę kompromitująco to wszystko wyszło, ale od razu pojawia się klucz, czyli Leon.

Nie chcę go w kadrze. Zwiększyłyby się nasze szanse na sukces, ale czy o to chodzi w rozgrywkach reprezentacji? Według mnie nie.
Wolę patrzeć nawet na kompromitujące porażki jak te ostatnie z Rosjanami czy Amerykanami niż na wygrywanie MŚ z Leonem w składzie. Nie idźmy tą drogą.
Mateja
Posty: 1084
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Mateja »

No tak, tylko jaka jest różnica między np. naturalizowaniem zawodnika a posiadaniem zagranicznego szkoleniowca, który nie zna nawet języka polskiego? Tak samo można powiedzieć, że już lepsze 17. miejsce na MŚ czy brak awansu na IO z polskim trenerem, niż medale wielkich imprez z obcokrajowcem za sterem. Posiadanie swojej tożsamości to bardzo ważna rzecz, ale równie ważna jest umiejętność pójścia na kompromis, przystosowywania się do środowiska. Szczególnie w sporcie.
estril1992
Posty: 709
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:51
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: estril1992 »

Tak właśnie sobie jeszcze raz spojrzałem na tabele elity i zaplecza.Nie wiem czy się ze mną zgodzicie , ale mam wrażenie , że byśmy mieli problem z awansem do final4 w tej drugiej grupie patrząc na grę np Słowenii tam czy Holandii.
Mateja
Posty: 1084
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Mateja »

Każdy z nas jest teraz w złym nastroju, ale nie idźmy w takie emocjonalne skrajności, że nasza drużyna nie wygrałaby co najmniej 5 meczów przeciwko m.in. Turcji, Portugalii, Egiptowi, Czechom czy Korei ;) Jedyni "sensowni" rywale w drugiej dywizji to Słowenia oraz Australia, choć patrząc po ich tegorocznych wyczynach (vide wpadki ze Słowacją czy Chinami), może to być opinia nieco na wyrost.
mmb
Posty: 1760
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: mmb »

To był pokaz antysiatkówki..

Obrazek
estril1992
Posty: 709
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:51
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: estril1992 »

Mateja pisze:Każdy z nas jest teraz w złym nastroju, ale nie idźmy w takie emocjonalne skrajności, że nasza drużyna nie wygrałaby co najmniej 5 meczów przeciwko m.in. Turcji, Portugalii, Egiptowi, Czechom czy Korei ;) Jedyni "sensowni" rywale w drugiej dywizji to Słowenia oraz Australia, choć patrząc po ich tegorocznych wyczynach (vide wpadki ze Słowacją czy Chinami), może to być opinia nieco na wyrost.
No może przesadzam trochę , ale my potrafimy przegrywać z zespołami , które są słabsze od nas.Porażki z Chinami nam się zdarzały , z Australią na IO np , z Egiptem.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: StanLee »

A pamiętam jak StanLee mówił, że jesteśmy poważnym faworytem tej LŚ .
A to ktokolwiek ma wątpliwości, że byliśmy jednymi z głównych faworytów Ligi Światowej? :o
Tylko prawie nigdy jego dziwne teorię się nie sprawdzają.
Niby chamskie, ale przynajmniej po raz 32989352 nie piszesz o Leonie. Och, wait.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Szary Wilk »

Korzystając z okazji, że mamy tu gorący temat, chciałbym zapytać, co dzieje się z Akhremem. Będzie gdzieś grać, czy nie? Do Polski jego powrót chyba mało realny, bo poza Resovią pewnie nic nie wchodziłoby w grę.

Sorry za off top :D
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: StanLee »

Aranger pisze:No jak Fefe nie wyciągnie wniosków i nie przygotuje drużyny osiem razy lepiej niż do LŚ, to na Narodowym otrzymamy odwróconą wersję inauguracji z MŚ 2014.
Jak na LŚ '13 graliśmy słabo, to na ME niby się trochę pozbieraliśmy, ale jednak nie, a w zasadzie nasza gra wtedy wyglądała w roku poolimpijskim i tak lepiej, bo np. z drugim składem Amerykanów dwukrotnie wygraliśmy. Więc ja jednak mam spore wątpliwości.
aezakmi pisze:Obawiałem się o trenera, a zawiedli zawodnicy, drużyna.
No ja nie chcę nic mówić, ale my w bardzo podobnym składzie personalnym - jedynie z tą różnicą, że z Mateuszem Miką w składzie, ogrywaliśmy z grającymi w podstawowymi składami: Rosją (PŚ '15), USA (PŚ '15), Serbią (kwalifikacje do Rio) czy Francją (F6 LŚ 16, Tokio), w innych meczach często grając z tymi zespołamai wyrównane spotkania - więc chyba możemy po tym składzie personalnym oczekiwać, że z Rosją bez kluczowych zawodników, Amerykanami bez połowy składu jednak będziemy wygrywać?

Dodając jeszcze drugi skład Włochów, Francuzów bez Ngapetha i Tillie, i grających bez Atanasijevicia na ten moment Serbów - to jak najbardziej ci zawodnicy powinni walczyć w tej LŚ o finał, bo przecież już teraz wiadomo, że w czwórce znajdą się Amerykanie, Bułgarzy, Kanadyjczycy lub Rosjanie. Ktoś naprawdę uważa, że Francuzi - którzy przegrali tylko jedno spotkanie, i to będąc pewnymi awansu do turnieju finałowego - z Clevenot, Lyneelem i Boyerem, to na papierze lepszy zespół niż my z Kurkiem, Kubiakiem czy Konarskim? :o Amerykanie z trzema zawodnikami z college'u, opcjonalnie z Muagututią i Clarkiem, którzy w naszej lidze nie byli wyróżniającymi się zawodnikami? Zupełnie nie w tym rzecz...

Nie chcę bronić poszczególnych zawodników, bo ani te porażki przesadnie mnie nie smucą, ani jakoś specjalnie nie lubię niektórych zawodników, ale skoro pod wodzą poprzedniego trenera, który do dyspozycji miał bardzo podobny skład, grali oni znacznie, znacznie lepiej, to jednak ciężko główną winę nie obarczyć trenera, który do tej LŚ przygotował formę wręcz groteskową.
tomikon
Posty: 382
Rejestracja: 22 kwie 2013, o 13:14

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: tomikon »

Powiedzmy sobie szczerze, nie mamy graczy, a także warto sobie powiedzieć że od kilku lat dostajemy ligowy wpierd... na arenie międzynarodowej od klubów Rosyjskich czy Włoskich, od bodajże 7 lat udało nam się wygrać z nimi dwa razy, z tego co pamiętam to Resovia z Nowosybirskiem i Skra z Lube, i chyba na ten czas te kluby nie posiadały gwiazd światowego formatu...
Nasza liga jest mocno przeceniana, a to przekłada się na przecenianie reprezentacji i jej zawodników którzy w większości klepią w tej lidze, o ile Winiarski, Wlazły w topie to zawodnicy których by niejeden klub z topu pragnął do pierwszej szóstki, Buszek, Śliwka, Szalpuk, Konarski, Drzyzga czy Muzaj niekoniecznie...
Kolejna sprawa to od kilku dobrych lat nie pojawił się w naszej lidze nikt rozbudzający wyobraźnie, ostatnim takim był Kurek, ale to było 8 lat temu kiedy jego talent wybuchł.
Prawda jest taka że trener ma cholernie trudną rzecz do zrobienia, zrobić drużynę w której każdy gra maksa, bo na ten moment nie mamy zawodników którzy wezmą reprezentacje na barki i sami wygrają mecz...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”