Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

bono
Posty: 3490
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: bono »

Brakowalo atakujacego ktory w koncowce w zagrywce i w ataku nie wstrzymuje reki i konczy.Konar dzisiaj slabiej w ataku ale jak zwykle nadrobil w bloku.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Matius

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Matius »

Ładnie. Gra wygląda dobrze, zdarzają się niedokładności i nieporozumienia ale styl zbliża się do Zaksy. Bieniek dobrze się rozwija, stabilna zagrywka i poprawił blok. Lemański dobry mecz, super zagrywka. Konar swoje, Drzyzga też po pierwszym secie wrócił do poziomu.

Jedynie martwi Kurek, który jest strasznie sztywny. Podejrzewam że nie znosi tak dobrze ostrej siłowni jak to się mówi, mam nadzieję że wróci dynamika.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Aranger »

Jutro bym wyszedł ze Śliwką w szóstce, i to jest chyba dobry moment na danie szansy Muzajowi, ale to drugie się raczej na pewno nie stanie.
patos27
Posty: 18
Rejestracja: 17 paź 2015, o 09:59
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: patos27 »

Hej forumowicze. Obejrzałem z przyjemnością mecz, bardzo mi się podobał. Wygrana z Włochami zawsze cieszy, niezależnie od składu, a przecież nie grały ogórki z ich strony, z resztą Juantorena też ma swoje lata i już nie jest takim kosmitą jak Go malują. Przede wszystkim szacunek dla FEFE za zmiany. Myślałem, że zakopie 4 przyjmującego ale nie było z tym źle. Jeżeli można byłoby się przyczepić to chyba Kubiak też prosił się o zmianę, zwłaszcza przez niską skuteczność w ataku, choć nadrobił nieco w końcówce. Martwi postawa Bartka Kurka bo kiedyś takie piłki kończyłby z palcem w nosie, możę to kwestia robionej siły i z czasem nabierze lekkości bo na razie wyróżnia się dobrym przyjęciem, natomiast kaleczy atak z lewego. Szacunek dla Konara, byłęm jednym z większych sceptyków odnośnie jego osoby ale bravo, oby grał w ten sposób jak najdłużej, co trochę przypomina PAVLOVA z Rosji 2013-2014. Dla mnie akurat zrozumiałe, że Muzaj dziś nie zagrał, bo na prawym ataku problemów większych nie było a przy słabszej postawie Bartka w ataku, nie było sensu wprowadzać zamieszania, skoro celem pozostała wygrana. Wejście Olka już nie takie spektakularne jak wczoraj, ale dobre przyjęcie, czyli potencjał w tym elemencie ma a słabość w PLS wynika chyba z psychiki. Trzymaj tak dalej Olek, a może doczekamy się pełnoprawnego uniwersalnego przyjmującego. Mimo wszystko szkoda odstrzelenia Włodarczyka. Przydałby sie ktoś o takich parametrach i robiący ciągłę choć nie oszałamiające postępy. I jeszcze jedno Forumowicze. Trochę szacunku dla Bartka Kurka, bo facet tyra jak wół w tej kadrze przez prawie 10 lat, a to że w klubach układa się tak jak słyszymy w mediach nie wiele nas to powinno obchodzić, to są jego pracodawcy a on ma jedna karierę, życzę mu wygrania LŚ i ME 2017 bo są naprwdę szanse. Bartek zasługuje na to jak nikt inny!!!
mmb
Posty: 1762
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: mmb »

Ta wystawa/obrona Fabię jedną ręką i atak Kubiaka to była akcja meczu :D
kibic_siatki
Posty: 2595
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: kibic_siatki »

Obejrzałem mecz ze względu na obecność Kurka na przyjęciu. Nadal nie jestem przekonany do jego umiejętności w przyjęciu. Niby przyjmował dobrze, ale przy jego obecności na boisku cała drużyna przyjmowała średnio: Kubiak i Zatorski mieli kłopoty. Jak wszedł Śliwka, to uspokoiło się. Gra Śliwki w ataku słaba, na te kiwki, to już nikt się nie nabiera, a Kurek ma problemy ze zmieszczeniem się w boisku na szerokości po skosie i długości po prostej.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Aranger »

Swoją drogą, Polacy dzisiaj znów robili bardzo mało błędów własnych - w trzech ostatnich setach było ich zaledwie 10, więc tyle samo, co w całym pierwszym, a np. w trzeciej partii było ich zaledwie 2. My oddaliśmy Włochom łącznie 20 punktów, a oni nam 35.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: aezakmi »

kibic_siatki pisze:(...) a Kurek ma problemy ze zmieszczeniem się w boisku na szerokości po skosie i długości po prostej.
Konarski, Anderson, Michajłow - nadgarstkiem pięknie dokręcają piłkę do boiska (bardzo fajne są te ataki, Śliwka też to ma), a Kurek prawie zawsze bił z góry, "płasko" bez rotacji. Wystarczy, że przestał tak wysoko i dynamicznie skakać, (nie jestem pierwszy, który to zauważył) i już jest problem, aby ten płaski strzał zmieścił się w obszarze boiska.
Matius

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Matius »

Nie chcę zapeszać, bo początki z nowym szkoleniowcem zawsze wyglądają dobrze w jakimś elemencie. Ale podoba mi się jak nasi zagrywają. Jest myśl, regularność i zmienność. Komentatorzy chwalą trening zagrywki i rzeczywiście widać efekty.
estril1992
Posty: 709
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:51
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: estril1992 »

I zmiany są :D. A tak na serio to chyba doczekaliśmy się na środku siatki blokującego a jest nim Lemański.
kanimo

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: kanimo »

To ja tez cos napisze, bo wlasnie obejrzalam na YT.

Co do LS i jej walorow: bylyby to fajne zawody, gdyby mozna bylo bez ograniczen ogrywac mlodszych. Jest marchewka: kasa do wygrania i punkty. Kazda federacja i trener powinni moc wybrac. Czy wola wyeksploatowac w 4-6 lat najlepszych, czy rotowac i wprowadzac mlodych. Nam ogladanie Sliwki i Muzaja sprawia radoche, innym ogladanie Boyer czy Pankowa pewnie tez. Niekoniecznie brak wszystkich gwiazd musi przekladac sie na mniejsza ogladalnosc.

Co do gry naszych:gdybysmy zaliczyli 2 wtopy, to niezaleznie od skladu (doswiadczony czy mlodziez) pewnie obserwowali bysmy fale krytyki.
Zwyciestwa buduja atmosfere w druzynie i pewnosc siebie.
Wiec to powtarzanie, ze nie ma co sie podniecac jest zbedne. Mamy sie martwic ze jest fajnie, mimo podobno bardzo ciezkich treningow? :< Nie ogladmy siatki pierwszy raz. Wiadomo, potem moze byc roznie. Ale czy mam plakac, bo Sliwka pokazuje sie lepiej od Randazzo?
Lemanski-nieco tylko przyhamowany przez Kowala w rozwoju. Widac bylo w pierwszym secie i wczoraj duze spoznienie w bloku i glaskanie pilki w ataku. Mysle, ze przy jego parametrach i wieku moze jeszcze miec problemy z przetrawieniem duzo ciezszej silki i generalnie treningu. Takze brak pewnosci siebie. W drugim secie 2 skonczone ataki i od razu poprawa calosci gry, rowniez w bloku. Szybsze poruszanie sie, szybsze decyzje, mocniejsze uderzenie.

Mily obrazek do ogladania. Rozne rzeczy pisano o charakterku Drzyzgi. A po 2 skonczonym ataku Lemana ten szczery, pelen akceptacji usmiech Fabie i pochwala Kurasie-fajne i pomocne dla mlodego. Atmosfera wyglada na dobra.

Narzekacie (niektorzy) na brak zmian. Jast drugi mecz, drugi wygrany i nie ma zawodnika, ktory nie poczul by boiska. Nawet Kuba, mimo iz na jedna akcje. Wiec wszyscy moga czuc sie potrzebni.
Takiego powiewu swiezosci to brakowalo od dawna. Oby nie skonczylo sie po pierwszym sukcesie, bo potencjal mamy.
A w Zaksie, niewymuszonych zmian, nie bylo jednak tak wiele. Semeniuk tez jakiegos ogromu szans nie dostal.

Co do gry Kurka. Rozne moga byc powody. Wolniejsze odchodzenie silki. Moze dynamika wroci. Byly tez w ciagu roku rozne wzmianki i problemach z plecami. Zobaczymy dalej w sezonie.

A Fabie sie jednak dzisiaj ogarnal. :P I chyba znowu troche szczuplejszy.
Ostatnio zmieniony 4 cze 2017, o 07:38 przez kanimo, łącznie zmieniany 1 raz.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Aranger »

Pamiętam, jak Kurek na LŚ rok temu był w totalnie tragikomicznej formie, a później na IO wymiatał. Nie ma co panikować.
mmb
Posty: 1762
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: mmb »

kanimo pisze:A Fabie sie jednak dzisiaj ogarnal. :P I chyba znowu troche szczuplejszy.
Co się dziwić, miał w końcu trochę wolnego, przeszedł jakieś zabiegi i jak senior mówił - z kolanem ma być spokój przynajmniej przez pół roku :P
kibic-alk
Posty: 414
Rejestracja: 3 sie 2016, o 17:32
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: kibic-alk »

Ja się o Kurka nie martwię. Nawet jeśli na razie nie gra na swoim najwyższym poziomie, to fajnie trzyma ten zespół. Trzeba go też pochwalić za przyjęcie. Przypominam też, że to jego 10 sezon kadra- klub bez odpuszczenia żadnej imprezy (oprócz MŚ). Jeżeli dodamy do tego, że nie jest już aż takim młodzieniaszkiem, to zrozumiałe, że potrzebuje więcej czasu na dojście do siebie. Ma on mój pełen szacunek za to oranie w reprezentacji i jak dla mnie w tej LŚ może nie zachwycać. Ważne, żeby był gotowy na ME.
Co do zespołu, to bardzo fajne rotacje. Każdy czuje się potrzebny. To też wpływa myślę na dobrą atmosferę. Starsi wspierają młodych i na razie spoko to wygląda.
Pietroo
Posty: 160
Rejestracja: 16 sie 2016, o 17:48
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Pietroo »

Już jakiś czas temu ktoś zauważył i wpada podpisać się pod tym, że Kurka wyraźnie bardziej trzyma ziemia. Już w sezonie ligowym było to widać.
Co do samej LŚ - to jednak dałbym ogrywać się większej ilości młodych zawodników. Zatorski gra non stop od kilku lat, Popiwczak tak bardzo by obniżał poziom? Kurek czy Kubiak mieli swoje problemy w ciągu sezonu, kontuzje itd. W ich miejsce widziałbym Fornala i może tego Szalupa albo Kwolka? Podobnie z Fabianem - jeżeli jego problemy z dobrą grą wynikają rzeczywiście z problemów z kolanami, to mógł LŚ odpocząć i zaleczyć nogi, a potem zebrać całą ekipę na zgrupowanie przed ME i niech rzeczywiście walczą najlepsi. Ogranie młodszych zawodników bardzo dobrze rokowałoby na przyszłość.

A i chyba obecny środek Leman + Bień niedługo może być lepszy niż Nowakowski +Kłos/Możdzonek za najlepszych czasów. Chociaż ja w tej układance, gdyby po sezonie ligowym Anastasi ogarnął Pita i przypomniał mu jak potrafił grać, bez wątpienia widziałbym go w 4-ce kadry.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: krzysiu »

Dajcie spokój w tym sezonie juniorom - serio tak są potrzebni na ten moment tej kadrze? Nie lepiej jak ci prawdopodobnie ze szkieletu się zgrają w tym sezonie a w następnym się doda młodych?
Młodzi mają swoją imprezę i powinno się dać im spokój ,a co do rozgrywek LŚ i tego,żeby można młodych wstawiac - można przecież, tylko,że wtedy nie będzie się miało ewentualnej kasy za wygranie LŚ ;) Ja jestem ciekaw co ten niby związek siatkarzy zrobi dla siatkarzy w rozmowach z FIVB czy tam CEV - bo to jest orka orka i jeszcze raz orka bo wszędzie trzeba grać , ręczni też mają mało wolnego raz na 4 lata ,ale tak to raczej lato mają wolne i tak powinno być ,a tylko w siatkówce się ora jakby się tu zarabiało ni wiadomo jakie kokosy ;)
kibic-alk
Posty: 414
Rejestracja: 3 sie 2016, o 17:32
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: kibic-alk »

Z tym wyskokiem, to chyba tak nie do końca http://www.instagramator.com/media/1389 ... 1685266119 ;)
ciorny17
Posty: 8530
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: ciorny17 »

kibic-alk pisze:Z tym wyskokiem, to chyba tak nie do końca http://www.instagramator.com/media/1389 ... 1685266119 ;)
Słowo klucz - perspektywa.
Kłamca.
kibic-alk
Posty: 414
Rejestracja: 3 sie 2016, o 17:32
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: kibic-alk »

ciorny17 pisze:
kibic-alk pisze:Z tym wyskokiem, to chyba tak nie do końca http://www.instagramator.com/media/1389 ... 1685266119 ;)
Słowo klucz - perspektywa.
Ja tylko zarzuciłem przykładowym zdjęciem, w odpowiedzi na poprzednie wpisy, ale analizować centymetrów wyskoku nie zamierzam. I swój udział w dyskusji na ten temat kończę :)
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Didek »

Pietroo pisze:Już jakiś czas temu ktoś zauważył i wpada podpisać się pod tym, że Kurka wyraźnie bardziej trzyma ziemia. Już w sezonie ligowym było to widać.
Co do samej LŚ - to jednak dałbym ogrywać się większej ilości młodych zawodników. Zatorski gra non stop od kilku lat, Popiwczak tak bardzo by obniżał poziom? Kurek czy Kubiak mieli swoje problemy w ciągu sezonu, kontuzje itd. W ich miejsce widziałbym Fornala i może tego Szalupa albo Kwolka? Podobnie z Fabianem - jeżeli jego problemy z dobrą grą wynikają rzeczywiście z problemów z kolanami, to mógł LŚ odpocząć i zaleczyć nogi, a potem zebrać całą ekipę na zgrupowanie przed ME i niech rzeczywiście walczą najlepsi. Ogranie młodszych zawodników bardzo dobrze rokowałoby na przyszłość.

A i chyba obecny środek Leman + Bień niedługo może być lepszy niż Nowakowski +Kłos/Możdzonek za najlepszych czasów. Chociaż ja w tej układance, gdyby po sezonie ligowym Anastasi ogarnął Pita i przypomniał mu jak potrafił grać, bez wątpienia widziałbym go w 4-ce kadry.
Brawo. Szkoła Jacka Nawrockiego! Odmładzać, odmładzać i jeszcze raz odmładzać!
rocky
Posty: 1183
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 09:16
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: rocky »

kanimo pisze:

Co do LS i jej walorow: bylyby to fajne zawody, gdyby mozna bylo bez ograniczen ogrywac mlodszych. Jest marchewka: kasa do wygrania i punkty. Kazda federacja i trener powinni moc wybrac. Czy wola wyeksploatowac w 4-6 lat najlepszych, czy rotowac i wprowadzac mlodych.
Panieeee co mnie obchodzi co będzie za 4lata jak za 2 będę musiał szukać nowej pracy jak tych młodych będę odgrywał?

Oczywiście zgadzam się że trenerzy powinni mieć wolna rękę w prowadzeniu zespołu ale w Polsce to nie przejdzie. Co roku mamy LŚ, do tego inna impreza rangi ME albo MŚ no to jak nie pojechać najsilniejszym składem albo jakieś kwalifikacje to już w ogóle nóż na gardle :]
Trenerów czy to reprezentacji średnio będzie obchodzi wyeksploatowanie zawodników, oni będą mówić 'graj bo nikogo lepszego nie mam'. Zawodnicy sami powinni wiedzieć kiedy powiedzieć STOP. Nie da się grać całego sezonu w pluslidze, z europejskimi pucharami będąc podstawowym zawodnikiem drużyny a potem pojechać na kadrę i też grać od początku do końca. Potem przychodzi turniej i jest (puke), jedni mówi że formuła się wyczerpana, inni że to wina trenera jeszcze inni że braku Możdżonka a po prostu organizm może sam siebie hamować.


Wysłane z mojego GRACE przy użyciu Tapatalka
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: StanLee »

rocky pisze:Oczywiście zgadzam się że trenerzy powinni mieć wolna rękę w prowadzeniu zespołu ale w Polsce to nie przejdzie. Co roku mamy LŚ, do tego inna impreza rangi ME albo MŚ no to jak nie pojechać najsilniejszym składem albo jakieś kwalifikacje to już w ogóle nóż na gardle
Zabawne, że najlepsza reprezentacja w historii siatkówki funkcjonuje w tym schemacie. ;)
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: grzegorzg »

Która?
chemical_brother
Posty: 848
Rejestracja: 12 lut 2015, o 16:49
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: chemical_brother »

grzegorzg pisze:Która?
Związek Radziecki/Rosja, która teraz gra dzieciakami w LŚ, tak jak to powinno wyglądać.
"Lepiej być burakiem niż Resoviakiem" - Bartosz Kurek, były zawodnik Resovii
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: StanLee »

grzegorzg pisze:Która?
Brazylia rokrocznie gra pierwszym składem i nikt nie narzeka na brak ogrywania młodych czy przemęczenie.
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: SerCos »

Średnia wieku rocznikowo pierwszych siódemek w pierwszych meczach. Rosjanie rzeczywiście grają dzieciakami :D

Rosja 22, 26, 30, 29, 28, 22, 23 = śr. 25,71
Polska 28, 29, 21, 27, 29, 27, 23 = śr. 26,28
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: grzegorzg »

StanLee pisze:Brazylia rokrocznie gra pierwszym składem i nikt nie narzeka na brak ogrywania młodych czy przemęczenie.
Ja absolutnie nie mam takiej wiedzy kto, kim, jak i gdzie gra jak Ty czy Drukjul. Jednak wydaje mi się, ze Brazylia ma o wiele łatwiejsze "Mistrzostwa Europy" , gdzie chyba grają -delikatnie pisząc- róznym składem. Kwalifikacje olimpijskie także sa bez porównania łatwiejsze. Z zaangazowaniem i grą wklubach, to tez nie było chyba tak absolutnie rózowo.
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: ursula127 »

nikt nie zwrócil uwagi,ale gracze którzy najbardziej zaskoczyli " na plus" w LS (Śliwka,Lemański,Wojtaszek,nawet Konarski)wyszli spod ręki Andrzeja Kowala :D
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Aranger »

Kompletnie nie łapię akurat takich rotacji w naszym składzie.
kibic-alk
Posty: 414
Rejestracja: 3 sie 2016, o 17:32
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: kibic-alk »

Macie jakiś działający stream?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”