Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

majka86
Posty: 752
Rejestracja: 5 paź 2008, o 18:59
Płeć: K

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: majka86 »

no i śliwka nie wpadła w kompot :D
''Gaude, mater Polonia, prole fecunda nobili.''

http://www.youtube.com/watch?v=8aHeGrJ8F7g
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: drukjul »

kinagyo pisze:
Ślwka szaleje, a jeszcze niedawno w temacie kadry czytałam, że którykolwiek pojedzie - Szalpuk czy Śliwka - boiska nie powącha :)
Bądźmy realistami - oczekujmy niemożliwego. :D :D

Brawa dla całej drużyny za walkę do końca.

Siatkarzom Dal Zotto skończyło się paliwo w dwóch ostatnich setach, ale to już problem brazylijskiego trenera że w przeciwieństwie do Fefe nie sięgnął po zmiany.
Ostatnio zmieniony 2 cze 2017, o 18:30 przez drukjul, łącznie zmieniany 1 raz.
Matius

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Matius »

Pięknie. Fefe przełamuje stereotyp Włocha :) Konar zagrał świetnie, cały czas trzymał atak. Śliwka i Łomacz odmienili obraz gry.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Szampon093 »

Ktos jeszcze ma watpliwosci Szalpuk - Sliwka..?
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: ursula127 »

wygrywamy Brazylia składem Łomacz Konarski Buszek Śliwka.
co więcej muszą zrobić ci zawodnicy by szanowne grono ekspertów siatka.org uznało ich za wartościowych graczy?
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
mader5
Posty: 43
Rejestracja: 18 maja 2017, o 19:08
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: mader5 »

Nie spodziewałem się zwycięstwa, a już zupelnie zwycięstwa takim składem. Brawo.
estril1992
Posty: 709
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:51
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: estril1992 »

Konarski po tej akcji gdzie upadł jakby się odrodził. Olek Śliwka i Grzesiu Łomacz świetne wejście.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: aezakmi »

Nie musiałem przecierać okularów, ale rano założyłem nowe soczewki i warto było, bo Śliwka, jak Mika w 2014 - do spółki z resztą ograli Brazylię. Najważniejsze jest to, że u Fefe 3 i 4 przyjmujący mogą grać razem, czego u Anitigi nie było (oprócz przy stanie 10:20) - czwarty był turystyczną piosenką raczej bardziej na złe niż dobre. A tutaj proszę. O to chodzi, takie reakcje trenera uwielbiam. Zrobić wszystko, co się da by wygrać mecz. Brawo.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: grzegorzg »

Dla mnie głównym architektem tego sukcesu(-iku) jest Łomacz. Nie zgadzam się, ze Drzyzga zagrał dobrze na początku.Moim zdaniem Konarski odzył przy Grześku. Ciekawy jestem, czy rywalizacja obu rozgrywajacych będzie podobna jak u Antigi, iczy na końcu kadencji de Giorgiego Drzyzga nie pokusi się o stosowne podsumowanie... ;)
No ale dajmy na razie temu pokój. Brawa dla zmienników. Rzeczywiście, mało kto sie takiego Śliwki spodziewał.
Ciekawy jestem, jak rozpoczną nastepny mecz.
qtp
Posty: 2277
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: qtp »

Chyba można napisać Fabię - Łomacz 0-1.
Drzyzga jak w Resovi, poci się w połowie 2 seta i jest po grze, bez poprawy fizyki nic z tego nie będzie.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Aranger »

Podoba mi się koncepcja Fefe, którą bardzo wyraźnie w tym meczu było widać - sztywny podział na defensywnego i ofensywnego przyjmującego, i rotacja na poziomie Kurek/Śliwka, Kubiak/Buszek. Skorzystał na tym Śliwka i zagrał fantastycznie. :)

Btw., Konarski nie musiał w żadnym momencie tego meczu odżywać, od początku do końca grał bardzo dobrze.
Ostatnio zmieniony 2 cze 2017, o 18:46 przez Aranger, łącznie zmieniany 1 raz.
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: TommyLeeJones »

Jeśli Fefe będzie ciągle ściągał Drzyzgę za Łomacza, wkrótce przeczytamy jakiś "fajny" wywiad Fabiana w prasie. A myślę, że Grzesiek koniec końców przeważy szale rywalizacji na swoją stronę w myśl zasady "lepszy Łomacz w garści, niż Drzyzga na dachu".

Kurek mógłby nie przepuszczać tak często piłki przez bark, bo uruchamia pasywny blok, przeciwnicy to dobrze odczytują.

Na plus Konarski, Śliwka i Bieniek, ten ostatni wydawał się bardziej ogarniający na siatce niż zwykle.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: grzegorzg »

Aranger pisze: Btw., Konarski nie musiał w żadnym momencie tego meczu odżywać, od początku do końca grał bardzo dobrze.
Moze zle sie wyraziłem. Po prostu mam wrażenie, ze z Łomaczem gra zdecydowanie pewniej.
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: figol »

ursula127 pisze:wygrywamy Brazylia składem Łomacz Konarski Buszek Śliwka.
co więcej muszą zrobić ci zawodnicy by szanowne grono ekspertów siatka.org uznało ich za wartościowych graczy?
Kiedy wywalczą miejsce w podstawowym składzie i wygrają jakiś medal a nie pojedyncze spotkanie ??
poznasz głupiego po czynach jego
Maximus2
Posty: 279
Rejestracja: 4 paź 2016, o 14:20
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Maximus2 »

Na razie nie ma co siać fermentu czy Drzyzga czy Łomacz. To dopiero pierwszy meczy.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: grzegorzg »

Maximus2 pisze:Na razie nie ma co siać fermentu czy Drzyzga czy Łomacz. To dopiero pierwszy meczy.
I tak i nie. Z jednej strony masz rację, to nowe otwarcie. Ale z drugiej strony historii ich rywalizacji zaczyna rosnąc pomału broda. ;) No tak z lekka porównując jak onegdaj, do pewnego czasu, histori rywalizacji Zagumnego i Stelmacha. Z lekkim ;) czywiście.
kibic-alk
Posty: 414
Rejestracja: 3 sie 2016, o 17:32
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: kibic-alk »

Ludzie ochłońcie trochę. Fajnie, że rezerwowi pociągnęli grę, od tego w końcu są. Ja bym zaczekał z robieniem ze Śliwki króla, z Buszka szóstkowego gracza, a z Łomacza pierwszego sypacza. To dopiero początek grania.
Maximus2
Posty: 279
Rejestracja: 4 paź 2016, o 14:20
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Maximus2 »

Pełna zgoda. Co można po jednym meczu wyrokować czy ten się nadaje a tamten nie. Po lidze światowej można będzie dyskutować o przydatności tego czy innego gracza. Dzisiaj na spory plus zmiennicy.
kinagyo
Posty: 753
Rejestracja: 27 sty 2015, o 21:06
Płeć: K

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: kinagyo »

Maximus2 pisze:Na razie nie ma co siać fermentu czy Drzyzga czy Łomacz. To dopiero pierwszy meczy.
dokładnie. Jeszcze muszą się dograć. W LŚ 2014 Drzyzga też grał bardzo niedokładnie (raczej pierwszą część), później się poprawiało, a na MŚ już wszystkie trybiki dobrze pracowały.
Więcej treningów i się z Kurkiem i Konarskim zgrają. (oby!)

Ale Śliwka miał wymarzony debiut, po drugiej strony gwiazdy, ale w słabszej formie i pustki na trybunach, więc bez presji. Nie zestresował się, myślał cały czas na boisku.
Bieniek też fajnie. W pewnym momencie, gdy narwanie zaatakował z drugiej piłki skojarzył mi się z Kadziewiczem :D
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Szampon093 »

kibic-alk pisze:Ludzie ochłońcie trochę. Fajnie, że rezerwowi pociągnęli grę, od tego w końcu są. Ja bym zaczekał z robieniem ze Śliwki króla, z Buszka szóstkowego gracza, a z Łomacza pierwszego sypacza. To dopiero początek grania.
Tu nikt nie robi z Łomacza 1 sypacza, bo nim jest po tym co prezentuje Drzyzga od 2 sezonow.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: aezakmi »

Kurde - Fefajnie :D, grasz słabo lub gra nie idzie - natychmiastowa zmiana. Jak mi tego brakowało w tej kadrze od 2 lat. :)
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: drukjul »

grzegorzg pisze:Dla mnie głównym architektem tego sukcesu(-iku) jest Łomacz.
Nie jestem przekonany, czy był w tym meczu jakiś jeden architekt zwycięstwa. Nie zapominajmy jednak, że do drugiej przerwy technicznej w IV secie kompletnie nic nie zapowiadało nawet tego, że będzie w tym meczu tie-break. Brazylijczycy od początku tej partii zdawali się kontrolować wynik, prowadzili 3-4 punktami, identycznie zresztą jak to było w niemal całym II i III secie. I w pewnym momencie przede wszystkim to właśnie u Brazylijczyków coś się w tej IV partii zacięło, nogi wyraźnie zaczęły im ciążyć, stracili wyraźnie dotychczasową dynamikę i efekcie przestali kończyć swoje ataki. Co w sumie łatwo można wytłumaczyć. Canarinhos też prawdopodobnie do dopiero co zeszli z ciężkich treningów, tym bardziej że turniej finałowy LŚ odbędzie się w tym roku w Brazylii i mają awans i tak zagwarantowany. Więc tej fizyki, pełnej pary i świeżości niektórym zawodnikom, a zwłaszcza tym chodzącym w "wadze ciężkiej" jak Borges, Evandro, czy Lucas miało prawo normalnie zabraknąć. Niektórzy brazylijscy siatkarze nie byli po prostu gotowi już teraz na ponad dwie godziny w miarę jednak intensywnej gry z wymagającym rywalem - to jest chyba akurat zrozumiałe. Nie umniejsza to oczywiście sukcesu naszych rezerwowych, że potrafili tę słabość fizyczną rywali wykorzystać, ale z drugiej strony warto pamiętać, że canarinhos z pierwszych trzech setów i dwóch ostatnich to mimo dokładnie tych samych nazwisk na koszulkach była już trochę inna drużyna.
kanimo

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: kanimo »

Maximus2 pisze:Na razie nie ma co siać fermentu czy Drzyzga czy Łomacz. To dopiero pierwszy meczy.
Zgadzam sie. Trener miesza skladem, wychodzi fajnie. Na tym etapie jak widac zastymulowalo zawodnikow. Nie warto szufladkowac, niech wykorzystuja swoje szanse. Moze i Fabie sie fizyczno-dietetycznie ogarnie. Moze trzeba zeby jakis mlody zaczal mu deptac po pietach, bo rywalizacja z Lomaczem juz mu nie wystarcza.
Bieniu-resuscytacja w bloku.
Sliwka-widac jakie ten chlopak ma mozliwosci techniczno-szybkosciowe. Moze to pokazac w szybko grajacym zespole, w silowej prostej siatkowce byloby gorzej. No i widac, co dalo mu siedzenie na lawce ;) pod napieciem. Wracam do komentarzy, ze jak siedzial na lawce to widac zasluzyl, ze zaden talent, przechwalony itp.
Dawid- od przyjscia do Zaksy-super i ciagle coraz lepszy. Oby bez kontuzji.
Buszek jako defensywney i 3-4 opcja w ataku radzi sobie dobrze.

Brawo Fefe, szczegolnie za zmiany. Za wpuszczenie swiezej krwi. Oby za rok czy 2 nie nastapila stagnacja.
Fefe tworca pierwszego sukcesu, w fajnym stylu (ogladalam od 4 seta).
Napawa optymizmem.
Jak gral Lemanski, bo rozumiem, ze zmieniony przez Karola?

To dopiero otwarcie, na powazniejsze granie przyjdzie czas. Ale lepiej wygrac niz przegac a debiutanci beda mieli wieksza motywacje.
ciacho23
Posty: 951
Rejestracja: 2 sie 2012, o 23:09
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: ciacho23 »

Co tam się stało?? Wyłączyłem przy 10:6 w 3 secie dla Brazylii :x
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: madlark »

ciacho23 pisze:Co tam się stało?? Wyłączyłem przy 10:6 w 3 secie dla Brazylii :x
Już nie musieli oszczędzać energii :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Noworoczny »

1. Jak przyszłem z pracy i włączyłem mecz, trafiłem akurat na ostatnie piłki trzeciego seta i popis przyjęcia Alexandra "Olka" Śliwki. Trzy bezpośrednie błędy w przyjęciu i koniec seta. Pomyślałem od razu o porównaniach z Winiarskim - Misterem Przyjęcie - bo przecież wiadomo, że popularny Winiar w ataku kojarzy się przede wszystkim z nieskończoną piłką w tie-breaku 1/4 IO w Pekinie i nieskończoną piłką w 1/4 LM 2016. A jednak w secie 4. i 5. mimo słabego przyjęcia, Olek zagrał pięknie w ataku, zagrywce, bloku. Kto wie. Może faktycznie nosi buławę marszałkowską w tornistrze.
2. Fefe jest moim fanem. Był nim już od dawna. Waldemar zwany złośliwie Bylejakim informował nawet, że będzie on selekcjonerem w 2011. Niestety, była to tylko BATNA dla Bidżeja. Szkoda, że nie jest już trenerem Zaxy. Mam nadzieję, że dobre serce Świdra opłaci się, jak w przypadku Witczaka.
3. Konarski - potwierdza się zdanie wielu expertów FSO. Jest w kadrze tylko ze względu na dobry blok.
4. A jednak można wygrywać bez Kurka?
5. A i Muzaj skończył ważną piłkę.
6. W meczu o pietruchę Fefe kozaczy ze zmianami. Ciekawe, czy będzie miał tyle nabiału w 1/4 tokIO. O wiele dotrwa.
7. Busz daremnie w ataku, lecz jednak jego wejście pomogło wygrać.
8. A tak wgógle to "Pooolskaaa, białoczerwoooniii!"
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: krzysiu »

Pamiętajmy,że Olek grał na luzie więc nie ma co go oceniać choć debiut super , Bieniu najlepszy środkowy i w końcu w miarę mocno atakuje , Lemanowi brak siły w ataku ;) Zagrywką gramy fajnie i to lubię ;)
Co do FD jak nie ogarnie dokładności rozegrania to IMO wyleci z kadry ;) No i Konar - najlepszy zawodnik :)
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: TommyLeeJones »

kanimo pisze:Jak gral Lemanski, bo rozumiem, ze zmieniony przez Karola?
W ataku czasem brak pary, potem miał aut, zagrywka w siatkę i zszedł. Lemański nie ma wyjścia, musi wykonać tytaniczną pracę nad swoją motoryką i koordynacją. Bez tego nie wykorzysta potencjału.
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Skrzypek »

kanimo pisze:Jak gral Lemanski, bo rozumiem, ze zmieniony przez Karola?
Jego akcji w ataku wciąż nie można nazwać pierwszym tempem. Był notorycznie spóźniony i Brazylijczycy albo czekali na niego we dwójkę na środku, albo w ciemno przemieszczali się na skrzydło.
kanimo

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: kanimo »

A w bloku?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”