Liga Narodów 2018

drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: drukjul »

Aranger pisze: Chociaż fakt, tego zupełnego chaosu na F6 nie rozumiem. Nie da się ocenić, jaka jest obecnie nasza najsilniejsza szóstka.
Da się. Przecież właściwie to już teraz można wytypować całą 14 na MŚ

Wyjściowa "7" Łomacz/Konarski, Nowakowski/Bieniek - Kubiak/Szalpuk - Zatorski
Rezerwowa "7" Drzyzga/Kurek, Kochanowski/Lemański- Mika/ Śliwka - Żurek

Z góry zastrzegam, że stawki Heynena właśnie na Lemańskiego i Żurka osobiście nie rozumiem, ale sądzę, że tak to właśnie będzie wyglądać, jeżeli Mika zdąży do początku sierpnia z rehabilitacją po operacji wyrostka. Jeżeli Mateusz nie zdąży się wykurować to najwyżej zastąpi go Kwolek, lub Bednorz.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Szary Wilk »

Wiecie z czym jest lipa? Z tym, że u nas brakuje tylko Nowakowskiego i Kubiaka, a ta kadra co grała w F6, to nasz prawie cały potencjał na tę chwilę. No bo Konarski to wcale nie będzie wzmocnienie, przy dobrze grajacym Kurku pewnie nie powacha parkietu, a przy słabo grajacym Kurku będzie tylko trochę lepszy niż Schulz dzisiaj, o ie taki będzie.

Mika to istny pechowiec. Jak nie kontuzja, to wyrostek, albo coś innego. Jeśli Mika się nie zdazy wykurować, to wróci tylko Kubiak z Nowakowskim. Ok, może to wystarczy? Bo drugiego przyjmujacego i drugiego środkowego nam zabrakło z Rosja (o rozgrywajacym nie mówię). Zator podłapie formę, Łomacz wyrówna trochę poziom i może tragedii nie będzie.


Powiem tak. Łomacz i Drzyzga sa sredni , to prawda. Natomiast u Łomacza wierzę, że jeżeli się wespnie na swoje wyżyny, to jakiś tam nawet niezły poziom może zaprezentować, no gorzej nie będzie. Wtedy zostaje nam bolaczka w postaci zagrywki i zmienników, bo z tym to już ciężko będzie.


Badzmy szczerzy. Kurek nie ustabilizuje formy, Kubiak złapie zadyszke i jesteśmy w ciemnej....no, wiadomo co. Chyba, że Mika się wykuruje, lub Bednorz obudzi. No ja i tak co do Śliwki czy Konarskiego nie mam większych oczekiwań, to się nie rozczaruje, bo myślę, że wiem, jak mniej więcej się to skończy. Chyba, że dzień konia.


@up

Konarski w wyjściowym składzie, nie rozbawiaj mnie. Powiedz, co on ma do zaoferowania wielkiego? Czym się wyróżnia jako atakujacy ? Już raz wzial ciezar na swoje barki i wyszło średnio, tak jak potem jego sezon. W Kurka super odrodzenie też średnio wierzę, ale jak on już łapie forme na kilka meczów, to jest prawdziwy młot, a nie klepacz.

Moj wyjsciowy skład: Łomacz-Kochanowski,Nowakowski-Kubiak,Szalpuk-Kurek-Zatorski
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: aezakmi »

Aranger pisze:Zadam więc pytanie - jak Waszym zdaniem powinniśmy podejść w tym roku do Ligi Narodów i Mistrzostw Świata, żeby było dobrze ?
Co do LN... Miały być zmiany, a beton na rozegraniu nie został skruszony. LN Heynen olał i słusznie. Nikt nie liczył na nic więcej. Kilku siatkarzy zostało boleśnie zweryfikowanych, nie będzie tematu. Problemem właśnie jest zabetonowanie pozycji rozgrywającego. Każdy, kto oglądał mecz z Brazylią, ten widział, jak fajnie rozgrywał Janusz. To jest największy zarzut do Heynena. Mam w pamięci LŚ 2014, jak Antiga postawił na Drzyzgę i wsparł go potem Zagumnym. Można byłoby to powtórzyć z Januszem i wesprzeć go Łomaczem lub wzorować się na Włoszech i postawić na Janusza oraz kogoś starego o mniejszej pozycji, np. Kozłowskiego. Zmiany na przyjęciu i ataku? Rotować na innych pozycjach, gdy kontuzjowani są Mika i Kubiak, Bieniek, odpoczywa Konarski, Kurek, Bieniek, Nowakowski, Zatorski - to łatwe jest przecież. Jeśli gramy na luzie, to dlaczego włączam mecz, a tam ciągle wkurzony Drzyzga? Ja też się już gubię, wszędzie Drzyzga. Otwieram lodówkę, a tam Drzyzga. Nie było pełni, pełni rotacji, stąd jest, jak jest. I rywalizacji też nie było, została skreślona przed LN. Rywalizacja na pozycjach. To była tylko ułuda.
Ostatnio zmieniony 5 lip 2018, o 23:44 przez aezakmi, łącznie zmieniany 1 raz.
Fueeego
Posty: 11
Rejestracja: 27 maja 2018, o 21:40
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Fueeego »

Atakujący: Kurek Konarski
Rozgrywający: Drzyzga Łomacz
Przyjmujący: Kubiak Szalpuk Kwolek Śliwka
Środkowy: Kochanowski Nowakowski Bieniek
Libero: Zatorski Żurek

Zawodnicy pogrubieni - zawodnicy szóstkowi, aczkolwiek może to się zmienić zależnie od konkretnego przeciwnika.

Vital świetnie rotował składem, ma gotowy obraz całej reprezentacji, ogrywał każdego zawodnika co zaskutkuje w przyszłości. Przy takiej ilości zmian, awans do final six był sukcesem. Gdyby ten turniej był priorytetem to oczywistym byłoby na przykład wystawienie w drugim meczu świetnego Kurka z poprzedniego meczu oraz nie zmienianie go w pierwszym meczu w czwartym secie, ale dla Vitala najważniejsza była równowaga. Ten człowiek wie co robi, ale chyba nie rozumieją tego forumowicze : ))) Niestety największym problemem jest cały czas rozegranie ale na to chyba póki co nie ma antidotum :( Jak dla mnie wszystko na duży plus :)
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Szary Wilk »

@Fuego
Dla ciebie duży plus? To jak wytłumaczysz fakt, że 2 sypaczy gra słabo i nie jest w czołówce światowej. Pojawia się jeden, który zaskoczył wszystkich w tym sezonie, jest sporo młodszy od tej dwójki. Twoi sypacze graja piach, a ten młodszy wchodzi z marszu na Brazylie i rozgrywa dobry mecz. Mimo wszystko bierzesz dalej te dwójke na finały, ktora zawodzi. Możesz zadzwonić jeszcze po tego chłopaka i zaprosić go na przygotowania, tylko po co? Skoro i tak wybierzesz dwójkę 'pewniaczków' :D

Przecież wiadomo, że jeśli Janusz pojedzie na jakieś przygotowania kadry do MŚ, to tylko w roli pomocnika do treningów. Nikt nie mówi, że ma odrazu wskoczyć do szóstki. Był zmiennikiem Łomacza w Skrze, jakby nie patrzeć. Natomiast jakiś potencjał jest, grał dobrze swój mecz w LŚ, teraz będzie grał w Treflu u Włocha. Może warto go poobserwować i wziac kosztem jednego z tych sypaczy, nawet na poczatek na ławke, dajac duzy kredyt zaufania temu nieskreślonemu? I potem w razie czego, to spróbować czegoś innego, przecież tonacy brzytwy sie chwyta. Jeśli będziemy grać kaszane na MŚ, to warto wszystkiego próbować.

No bo jaki jest sens brania tego gościa gdziekolwiek, skoro nikt nawet nie obserwuje jego poczynań, bo w notesie od dawna widnieja tylko 2 nazwiska rozgrywajacych. Skoro oni zawodza, to moze warto zaryzykowac i jednego skreślić?
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: aezakmi »

Szary Wilk pisze:No bo jaki jest sens brania tego gościa gdziekolwiek, skoro nikt nawet nie obserwuje jego poczynań, bo w notesie od dawna widnieja tylko 2 nazwiska rozgrywajacych. Skoro oni zawodza, to moze warto zaryzykowac i jednego skreślić?
Sens jest propagandowy, aby powiedzieć do kamery, że była rywalizacja na pozycjach. A te inne gadki, że młody musi najpierw poczuć atmosferę gry w kadrze, międzynarodowy poziom i tak dalej... Szkoda słów. Brazylia, Moskwa, Nowosybirsk. Ciągle dziadom mało. Przy tym, co gra Dryzga, to Neroj mógłby spokojnie grać w kadrze i pewnie z lepszym skutkiem.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: grzegorzg »

Aranger pisze: Zadam więc pytanie - jak Waszym zdaniem powinniśmy podejść w tym roku do Ligi Narodów i Mistrzostw Świata, żeby było dobrze ?
Ja oczekiwałem czegoś pośredniego pomiedzy TYM chaosem, a reprezentacją de Giorgiego. Czyli robimy np przez 3 turnieje ten "przegląd wojsk", a następnie skład zawężamy. De facto tego, co daje się zauważyc w innych reprezentacjach.

Oby Heynen miał rację...
Fueeego
Posty: 11
Rejestracja: 27 maja 2018, o 21:40
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Fueeego »

Szary Wilk pisze:@Fuego
Dla ciebie duży plus? To jak wytłumaczysz fakt, że 2 sypaczy gra słabo i nie jest w czołówce światowej. Pojawia się jeden, który zaskoczył wszystkich w tym sezonie, jest sporo młodszy od tej dwójki. Twoi sypacze graja piach, a ten młodszy wchodzi z marszu na Brazylie i rozgrywa dobry mecz. Mimo wszystko bierzesz dalej te dwójke na finały, ktora zawodzi. Możesz zadzwonić jeszcze po tego chłopaka i zaprosić go na przygotowania, tylko po co? Skoro i tak wybierzesz dwójkę 'pewniaczków' :D

Przecież wiadomo, że jeśli Janusz pojedzie na jakieś przygotowania kadry do MŚ, to tylko w roli pomocnika do treningów. Nikt nie mówi, że ma odrazu wskoczyć do szóstki. Był zmiennikiem Łomacza w Skrze, jakby nie patrzeć. Natomiast jakiś potencjał jest, grał dobrze swój mecz w LŚ, teraz będzie grał w Treflu u Włocha. Może warto go poobserwować i wziac kosztem jednego z tych sypaczy, nawet na poczatek na ławke, dajac duzy kredyt zaufania temu nieskreślonemu? I potem w razie czego, to spróbować czegoś innego, przecież tonacy brzytwy sie chwyta. Jeśli będziemy grać kaszane na MŚ, to warto wszystkiego próbować.

No bo jaki jest sens brania tego gościa gdziekolwiek, skoro nikt nawet nie obserwuje jego poczynań, bo w notesie od dawna widnieja tylko 2 nazwiska rozgrywajacych. Skoro oni zawodza, to moze warto zaryzykowac i jednego skreślić?
W sumie to się zgadzam;p Dlatego napisałem, że z rozgrywającymi jest największy problem ale jak przeczytałem co napisałeś to rzeczywiście myślę sobie, czemu nie zaryzykować skoro już gorzej i tak nie będzie :D
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Noworoczny »

dyletant pisze:A co powiecie żeby wykorzystać w tej całej sytuacji Woickiego nieco bardziej efektywnie niż nic nie znacząca obsada drugiego trenera? Przecież gorzej już się nie da zagrać niż nasz duet, a Heynen lubi doświadczonych. Ciekawe kiedy trener na to wpadnie.
Może już mu przyszło to do głowy, ale i tak tego nie zrobi. Powiem Wam bowiem to, czego może się niektórzy domyślają. Otóż Heynena odwiedził Luca Brasi i złożył mu propozycję nie do odrzucenia. Albo na MŚ pojedzie Drzyzga, albo (wiecie co).
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Verdungo »

Już Vincic pokazał Drzyzdze na ME jak się rozgrywa. Przy nim to Słoweniec wyglądał jak wirtuoz.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Pele »

Noworoczny pisze:
dyletant pisze:A co powiecie żeby wykorzystać w tej całej sytuacji Woickiego nieco bardziej efektywnie niż nic nie znacząca obsada drugiego trenera? Przecież gorzej już się nie da zagrać niż nasz duet, a Heynen lubi doświadczonych. Ciekawe kiedy trener na to wpadnie.
Może już mu przyszło to do głowy, ale i tak tego nie zrobi. Powiem Wam bowiem to, czego może się niektórzy domyślają. Otóż Heynena odwiedził Luca Brasi i złożył mu propozycję nie do odrzucenia. Albo na MŚ pojedzie Drzyzga, albo (wiecie co).
Nie przy śniadaniu, bo całą klawiaturę oplułem :]
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Aranger »

Noworoczny pisze:
dyletant pisze:A co powiecie żeby wykorzystać w tej całej sytuacji Woickiego nieco bardziej efektywnie niż nic nie znacząca obsada drugiego trenera? Przecież gorzej już się nie da zagrać niż nasz duet, a Heynen lubi doświadczonych. Ciekawe kiedy trener na to wpadnie.
Może już mu przyszło to do głowy, ale i tak tego nie zrobi. Powiem Wam bowiem to, czego może się niektórzy domyślają. Otóż Heynena odwiedził Luca Brasi i złożył mu propozycję nie do odrzucenia. Albo na MŚ pojedzie Drzyzga, albo (wiecie co).
A niech sobie jedzie, za Łomaczem też bym nie płakał...
Valente
Posty: 25
Rejestracja: 14 paź 2015, o 09:57
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Valente »

Kogo typujecie jako zwycięzce F6?
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: weary_skier »

POSTY O POWOŁANIACH PROSZĘ PISAĆ W TEMACIE REPREZENTACJI POLSKI
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: grzegorzg »

Ciekawy jestem, jaki nasza reprezentacja miała stosunek ilośc osób towarzyszących na F6 do wyniku. Jesli istotnie na finalach nasza ekipa wyglądała tak
https://siatka.org/pokaz/wstepny-sklad- ... i-narodow/
to chyba trzeba pogratulowac...
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Noworoczny »

Sztab tylko o dwie osoby większy, niż reprezentacja. Co chcesz??
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: madlark »

czterech lekarzy to chyba przesada
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Noworoczny »

Może wielu chorych pojechało?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: grzegorzg »

W każdym razie, ekipa na spotkanie ewentualnych "cudów" doprawdy imponujaca. Bardziej jednak przypomina składem wyprawę na sportowa wojnę. Tym bardziej szkoda, że w obliczu naporu przeciwników, tak szybko wywiesilismy białą flagę...

No i załatwilismy Amerykanom ogrywanie rezerw... :D
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: dyletant »

Wszystko zmierza (2:0 i 16:11) do wyrzucenia Serbów i półfinałów Rosja Brazylia i USA z gospodarzami. Serbowie chyba też przyjechali tu za karę.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Aranger »

My to chociaż ten łomot dostaliśmy przy takim a nie innym podejściu do turnieju, za to Serbowie chyba najmocniejszym składem. :o Co się musi dziać na serbskich forach... :P
Mateja
Posty: 1084
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Mateja »

Aranger pisze:Co się musi dziać na serbskich forach... :P
Serbowie nie mają się co przejmować, zobaczymy kto zajdzie dalej na MŚ - oni czy Francja ;) Nie chcę dyskredytować Trójkolorowych, bardzo dobrze zagrali w Polsce i w zdecydowanym stylu zdobyli złoto ME 2015, ale nadal poza Ligą Światową/Narodów ich wyniki wyglądają tak sobie.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: grzegorzg »

W sumie wyniki gier grupowych w F6 potwierdziły tylko wczesniejszą kolejnośc w tabeli.
Rzeczywiście, póki co gra Francuzów imponuje. Mi podobaja sie także Jankesi z Sanderem w świetnej formie fizycznej.
Aranger pisze:My to chociaż ten łomot dostaliśmy przy takim a nie innym podejściu do turnieju, za to Serbowie chyba najmocniejszym składem. Co się musi dziać na serbskich forach...
U Serbów nie było Petrica. A co sie dzieje na forach? Moze nic, może twardo chodzą po ziemi bez roztaczania wizji i przewag wydumanych. I wcale nie jestem pewien, która porazka lepsza. ;)
qtp
Posty: 2262
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: qtp »

Podesłał by ktoś link do Francji z USA ?

Śliczne dzięki.
Ostatnio zmieniony 7 lip 2018, o 13:18 przez qtp, łącznie zmieniany 1 raz.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: drukjul »

Na razie Francuzi kopią Amerykanów zagrywką. Wcześniej Rossard, teraz Ngapeth...
qtp pisze:Podesłał by ktoś link do Francji z USA ?
http://tiny.pl/gkllb
http://www.sportcategory.com/a-4/14/60/a-546005.html
Ostatnio zmieniony 7 lip 2018, o 13:17 przez drukjul, łącznie zmieniany 1 raz.
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: TommyLeeJones »

Nie widzę podstaw do tak ostrych opinii o Heynenie. Mówił, że LN będzie traktowana ulgowo i tak się stało. Rotowanie składem było, F6 udało się osiągnąć. Styl gry jest jaki jest, MŚ go zweryfikują, nie ma co szastać ocenami. Jedynie sypa mnie wnerwia ale chyba nie tylko mnie :D . Nie wiem czy Belgowi wraz z Miką nie posypał się cały plan. Mika i Kubiak w formie zapewniliby taką jakość przyjęcia, że udałoby się zminimalizować niedostatki rozgrywających. Obecnie nie ma na to szans i źle to wygląda. Tylko czy Vital jest winny atakowi wyrostka?

Leci USA - Francja. Wszystko super, tylko Kadziu sprawia, że odruchowo szukam siekiery.

Wie ktoś jak mierzona jest prędkość zagrywki? Chłopaki grają Mikasami, co rusz biją jakieś 125 km/h, a mam nieodparte (całkowicie subiektywne) wrażenie, że 2-3 lata temu te same zagrywki osiągały ok. 115 km/h.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: drukjul »

TommyLeeJones pisze:Nie widzę podstaw do tak ostrych opinii o Heynenie. Mówił, że LN będzie traktowana ulgowo i tak się stało. Rotowanie składem było, F6 udało się osiągnąć. Styl gry jest jaki jest, MŚ go zweryfikują
Tegoroczne mistrzostwa? Żebyś się nie zdziwił. Heynen poszedł za ciosem i MŚ też chce potraktować jako poligon doświadczalny. Według jego własnych słów, kiedyś będziemy grali lepiej, ale raczej dopiero w przyszłym sezonie reprezentacyjnym, a nie w tym. Słowem - wszyscy czekamy na Leona jak na zbawcę.
Zawodnicy muszą dorosnąć i to, co robiliśmy w tym sezonie przyniesie owoce, ale nie od razu. Zobaczycie efekty w polskiej lidze, w przyszłym sezonie reprezentacyjnym, a może i w mistrzostwach świata, chociaż w tym roku może być jeszcze na to za wcześnie – kończy trener reprezentacji siatkarzy.

https://sport.se.pl/siatkowka/final-six ... -sD8h.html
Nie pamiętam, żebym wiedział kiedyś reprezentację w Francji tak dobrze dysponowaną na bloku, jak w tym turnieju. :o Wszystko się zmienia - może faktycznie Francuzi nauczyli się wreszcie blokować?

21-letni Kyle Ensing zmienił Patcha na ataku Amerykanów w półfinale F6 Ligi Światowej. W ten sposób tacy Amerykanie też wprowadzają do swojej kadry i przy okazji ogrywają od razu w meczach o stawkę nowych zawodników i co ciekawe, żadne ideolo o "odmładzaniu kadry" nie im wcale potrzebne.
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: TommyLeeJones »

drukjul pisze:Tegoroczne mistrzostwa? Żebyś się nie zdziwił. Heynen poszedł za ciosem i MŚ też chce potraktować jako poligon doświadczalny. Według jego własnych słów, kiedyś będziemy grali lepiej, ale raczej dopiero w przyszłym sezonie reprezentacyjnym, a nie w tym. Słowem - wszyscy czekamy na Leona jak na zbawcę.
Mi się podoba, że Heynen nie bajdurzy o medalach. Jednak wątpię by PZPS pozwolił mu położyć pewną część ciała na MŚ. My nie mamy zawodników na sukces, nie widzę tego, dlatego nie mam oczekiwań.
drukjul pisze:21-letni Kyle Ensing zmienił Patcha na ataku Amerykanów w półfinale F6 Ligi Światowej. W ten sposób tacy Amerykanie też wprowadzają do swojej kadry i przy okazji ogrywają od razu w meczach o stawkę nowych zawodników i co ciekawe, żadne ideolo o "odmładzaniu kadry" nie im wcale potrzebne.
Amerykanie mają swoją specyfikę cyklu olimpijskiego, to raz. Dwa, też w F6 ogrywaliśmy Śliwkę :D . A oś zespołu, czyli libero, sypacz i atakujący byli weteranami.

Ponadto staram się spojrzeć szerzej na tę sytuację. Cały czas pamiętam Kmitę, jego forsowanie złotych juniorów oraz trenera Pawlika na I trenera kadry. Stąd teraz łatwiej przełknąć mi faktyczny chaos podczas F6 LN i gadanie Heynena. Zresztą czekanie na Leona wcale nie jest takie głupie, jeśli Belg układa wszystko już teraz pod kątem Wilfredo - jestem skłonny to zaakceptować.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: drukjul »

Amerykanie wyszarpali seta 2:1 :P
TommyLeeJones pisze:
drukjul pisze:Tegoroczne mistrzostwa? Żebyś się nie zdziwił. Heynen poszedł za ciosem i MŚ też chce potraktować jako poligon doświadczalny. Według jego własnych słów, kiedyś będziemy grali lepiej, ale raczej dopiero w przyszłym sezonie reprezentacyjnym, a nie w tym. Słowem - wszyscy czekamy na Leona jak na zbawcę.
Mi się podoba, że Heynen nie bajdurzy o medalach. Jednak wątpię by PZPS pozwolił mu położyć pewną część ciała na MŚ. My nie mamy zawodników na sukces, nie widzę tego, dlatego nie mam oczekiwań.
Przypomnę jednak, że Antiga został zwolniony, bo z praktycznie tą samą grupą zawodników nie udało mu się dwa lata zdobyć medalu na IO, a De Giorgi w ubiegłym roku medalu ME. Możliwe, że Heynen może liczyć na taryfę ulgową, bo nauczyliśmy się przegrywać, albo też bardziej realistycznie oceniamy możliwości i potencjał siatkarzy, którymi aktualnie dysponujemy czekając na Leona, ale nie sensu mydlić sobie oczu, że Heynen odmłodził naszą kadrę i że ta grupa (myślę o "14" wyselekcjonowanej na MŚ) zbiera dopiero potrzebne doświadczenie, które zaowocuje w przyszłości. A niestety największym mistrzem takiego mydlenia jest sam selekcjoner. I to mnie w sumie najbardziej drażni.
Ostatnio zmieniony 7 lip 2018, o 14:31 przez drukjul, łącznie zmieniany 1 raz.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: dyletant »

Nie widziałem Sandera w tak dobrej formie fizycznej od kiedy w zasadzie zadebiutował w tej kadrze i pokazał się światu, zgarniając tytuł mvp LŚ.

A Anderson spuszczony ze smyczy w ataku to świetny Anderson. Rola bardziej defensywnego przyjmującego w Kazaniu mocno go ogranicza, ciekawe jak to będzie wyglądało w parze z Ngapethem, który też ma inklinacje żęby ciągnąć atak drużynie, ale przyjmuje lepiej.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”