Liga Narodów 2018

Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Noworoczny »

Kaliberdacja kaliberdacją, ale przede wszystkim trzeba pamiętać, że w naszej biedadyscyplinie nie ma takich narzędzi pomiarowych, jak w, dajmy NATO, tenisie ziemnym. Myślę, że pomiar prędkości zagrywki w tenisie i siatkówce można porównać do hawk eye w białym sporcie i w naszej ulubionej grze. Jak się mierzy prędkość w Pluslidze? Za boiskiem siedzi taki emerytowany milicjant (szpakowate włosy, wąsy, okulary) z suszarką i celuje w piłkę. Wiadomym jest, że przy takim dużym oporze powietrza, jaką stawia piłka do siatkówki, a już szczególnie nowa mikasa, ze względu na swoje gabaryty ale i dzioby, prędkość ta musi bardzo mocno spadać wraz z drogą, którą pokonuje. W momencie uderzenia leci bardzo szybko a potem coraz wolniej. W zależności, więc, kiedy zostanie złapana przez pana milicjanta, np. gdy siedzi po stronie odbioru, nad siatką albo blisko przyjęcia, jej prędkość będzie pewnie o paręnaście procent niższa. Podobnie, gdy akurat pan siedzi po stronie zagrywającego: albo suszarka złapie piłkę tuż po uderzeniu, albo dopiero nad siatką. Różnica prędkości będzie znaczna. A gry przyrównamy skrajne położenia to już w ogóle. Więc dopóki nie dorobimy się własnego hawk eye, nie możemy notować rekordów, co najwyżej cieszyć się podczas wyświetlania cyferek.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: drukjul »

Noworoczny pisze:Kaliberdacja kaliberdacją, ale przede wszystkim trzeba pamiętać, że w naszej biedadyscyplinie nie ma takich narzędzi pomiarowych, jak w, dajmy NATO, tenisie ziemnym..
W tenisie i innych sportach stosuje się generalnie te same urządzenia do mierzenia prędkości zagrywki co w siatkówce, bo jednak nie opłaca się robić aż tak wyspecjalizowanego urządzenia specjalnie dla w sumie niewielkiego i jak się można domyślać mało chłonnego rynku siatkarskich trenerów. Tyle że tam te radarowe "suszarki" zamontowane będą już raczej na statywie i co więcej natura gry w tenisa jest jednak taka, że pewnie zwłaszcza w tych poważniejszych zawodach mamy tam aż cztery urządzenia zamontowane na stałe i to na odpowiedniej wysokości na statywach we wszystkich rogach kortu, dlatego że taki radar siłą rzeczy będzie dawał najmniejsze błędy i przekłamania przy mierzeniu prędkości ruchu przy trajektoriach możliwie najbardziej prostoliniowych, a nie krzywoliniowych. Ale że siatkówka to sport znacznie biedniejszy niż tenis, to rzeczywiście za cały ten system musi wystarczyć tutaj asystent trenera, albo też scout, który siedzi za boiskiem, żadnego statywu nie posiada, tylko trzyma radarową suszarkę w ręku i macha nią przed nosem w zależności od humoru i stanu emocjonalnego na wszelkie możliwe strony. Dodatkowo ponieważ są to urządzenia amerykańskie, to standardowo nawet w instrukcji dopuszczalny błąd takiego radaru to plus minus 1 mph, czyli już jednak 3-4 km/h. Sam moment wciśnięcia guzika na suszarce nie ma tutaj jednak znaczenia, oczywiście pod warunkiem, że zostanie on wciśnięty zanim piłka znajdzie się w powietrzu. Urządzenia radarowe są już na tyle inteligentne, że podają największą zarejestrowaną prędkość piłki, a ponieważ mierzą prędkość ruchu od jakiejś określonej prędkość np. 30 mph to raczej nie powinny też pomylić siatkarza z piłką.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Noworoczny »

Ma znaczenie, bo skoro podają największą zarejestrowaną, to, jeśli milicjant złapie za późno, to suszarka poda największą zarejestrowaną, lecz niższą, niż była przed chwilą, zanim złapał.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: drukjul »

Dlatego też mierzące prędkość maksymalną piłki "suszarkowe" radary tego typu są dedykowane specjalnie dla trenerów sportowych w takich dyscyplinach jak choćby tenis, siatkówka, baseball, ale nie dla policji drogowej. Mimo że praktycznie identyczna technologia, oraz podobny kształt i przeznaczenie - pomiar prędkości, to w tym pierwszym wypadku mierzy się właśnie prędkość maksymalną piłki, a nie jak w przypadku radarów policyjnych prędkość chwilową. http://www.bushnell.com/spectator/outdo ... speed-gun#
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Noworoczny »

Chodzi mnie o to, że pokazuje prędkość maxymalną ale tylko dla tego czasokresu lotu piłki, w którym milicjant zdąży ją złapać suszarką, a zanim ją złapie, leci szybciej. To, jak siedzi po stronie odbioru. Odwrotnie, gdy akurat mierzy zagrywkę zawodnika po tej samej stronie siatki.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: hubert »

drukjul pisze:Dlatego też mierzące prędkość maksymalną piłki "suszarkowe" radary tego typu są dedykowane specjalnie dla trenerów sportowych w takich dyscyplinach jak choćby tenis, siatkówka, baseball, ale nie dla policji drogowej. Mimo że praktycznie identyczna technologia, oraz podobny kształt i przeznaczenie - pomiar prędkości, to w tym pierwszym wypadku mierzy się właśnie prędkość maksymalną piłki, a nie jak w przypadku radarów policyjnych prędkość chwilową. http://www.bushnell.com/spectator/outdo ... speed-gun#
Prędkość maksymalna = maksimum z prędkości chwilowych. Jedna wielkość jest po prostu wyliczana.
W kontekście pomiaru prędkości piłki nie ma znaczenia bo prędkość maksymalna (czy też bliska maksymalnej) jest w momencie uderzenia więc pomiar chwilowy będzie taki sam jak maksymalny - po prostu pomiar na dłuższym kawałku nie ma sensu bo maksimum jest na samym początku.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: ursula127 »

chyba najważniejsza jest prędkość w chwili odbioru piłki a nie uderzenia
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
liniaprosta
Posty: 120
Rejestracja: 10 maja 2018, o 18:12
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: liniaprosta »

Czy można już gdzieś zobaczyć składy drużyn na nadchodzące turnieje?;) w szczególności składy czołówki :)
Pendriu
Posty: 64
Rejestracja: 19 maja 2012, o 15:34
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Pendriu »

Czy jest gdzieś rozpiska kto w danej kolejce jest gospodarzem turnieju? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji oprócz tego, gdzie Polacy grają w danych kolejkach.

Już znalazłem - może się komuś przyda: http://www.volleyball.world/en/vnl/schedule#/d20180601
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: OlaMleko »

Czy tylko ja nie mogę się skupić na meczu przez Ułanów?
dyletant
Posty: 5075
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: dyletant »

Na razie mocno widoczny brak Grebennikowa. Mouiel odstaje poziomem.
Na razie wszystko nam wychodzi
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Falan
Posty: 115
Rejestracja: 8 paź 2009, o 08:32
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Falan »

Kilka lat temu przestałem oglądać reprezentację w LŚ grającą w Polsce. Nie dało się oglądać tego festiwalu żenady na trybunach. Dzisiaj mnie coś podkusiło i włączyłem... jest jeszcze gorzej niż było.
dyletant
Posty: 5075
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: dyletant »

OlaMleko pisze:Czy tylko ja nie mogę się skupić na meczu przez Ułanów?
Kolejna hejterka, przy Ułanach im najbardziej odjechaliśmy. Pisałem już wcześniej, że Magiera nam to wygra a tylko od jego repertuaru zależy w jakim to będzie stosunku.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Marcy$ »

Nigdy nie potrafię tego znaleźć... ktoś podrzuci jakiś stream please?:)
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Verdungo »

Marcy$ pisze:Nigdy nie potrafię tego znaleźć... ktoś podrzuci jakiś stream please?:)
http://v4.ustreamix.com/stream.php?id=p ... d3a781e79c
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Marcy$ »

God Bless You :)
Szary Wilk
Posty: 7914
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Szary Wilk »

My musimy mieć w składzie kogoś, kto łapie wysoko piłkę i mocno bije, a jedynym zawodnikiem w całej kadrze jest tylko Kurek. Kaczmarek niby ok, Konarski też, ale przy nieco gorszym przyjęciu z ich siłą rażenia i zasięgie (tu w przypadku Konarskiego) nabijanie na blok, kiwki i plasowanie w środek, raczej nie przyniesie rezultatu. Potrzebny jest Bartosz i oby powrócił do formy z sezonu 2015/2016, bo potrzebny nam jest atakujący z prawdziwego zdarzenia.


W przyjęciu...No cóż. Szalpuk, podobno ofensywny przyjmujący, zagrywka flotem, siła i zasięg takie sobie. Kubiak przyłożyć potrafi, ale warunki fizyczne i zasięg takie sobie. Dalej Mika - dobre warunki, słaba siła. Kwolek - dobra zagrywka, niezłe uderzenie, słaby zasięg i warunki fizyczne. Bednorz - słabe przyjęcie, niezłe uderzenie.

Niestety, ale W FORMIE to tacy siatkarze jak Lucarelli,Fonteles,Wołkow,Kliuka,Juantorena,Russell,Anderson - Walą jak z armaty, to są bardzo mocne ataki, czego o klepaniu naszych przyjmujących nie można powiedzieć, więc trzeba za wszelką cene nadrobić zagrywką, dobrym przyjęciem i pomysłowym rozegraniem.

Nie mamy armat.
dyletant
Posty: 5075
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: dyletant »

W trzecim secie przy 23:23 poleci Majka Jeżowska "Wszystkie dzieci nasze są" (bo kiedy jak nie dziś?) i Kuba zagra 2 asy po taśmie, róbcie screeny.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
liniaprosta
Posty: 120
Rejestracja: 10 maja 2018, o 18:12
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: liniaprosta »

Leon siedzi na trybunach, śpiewa Polska Polska, klaszcze dłońmi a 5 sekund później musi oglądać serwis śliwki 30kmh flota w pół siatkę. ;)
ciacho23
Posty: 951
Rejestracja: 2 sie 2012, o 23:09
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: ciacho23 »

Bieniu jak młóci.

Ile to było? 8 pkt z rzędu?
Ostatnio zmieniony 1 cze 2018, o 15:53 przez ciacho23, łącznie zmieniany 1 raz.
dyletant
Posty: 5075
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: dyletant »

Kolejny zryw przy Ułanach, mam nadzieję, że zastąpią Pieśń o małym rycerzu
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Verdungo »

Aż mi się przypomniał mecz Brazylia-Francja, gdzie Brazylia zdobyła 10 punktów z rzędu od stanu 10:16 do 20:16.
Awatar użytkownika
kanonier
Posty: 1040
Rejestracja: 18 lis 2008, o 20:44
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: kanonier »

Dobrze, że Śliwka był na boisku przy zagrywkach Bieńka. Może się czegoś nauczy
15.03.87 - 7.05.17 30 lat w elicie.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Aranger »

Uwielbiam to forum sobie czasami poczytać. Wchodzisz, widzisz podśmiechujki z dopingu, krytykę na pojedynczą zagrywkę Śliwki, zaznaczenie, że nie mamy armat...

Gdzieś w tle Polska tłucze Francję, nie daje jej wyjść z 20 punktów w dwóch setach i jest 2:0.

Bez zaglądania w statystyki, Kochanowski po dwóch setach chyba 3/4 w ataku, 3 bloki i dobra zagrywka.
Ostatnio zmieniony 1 cze 2018, o 16:00 przez Aranger, łącznie zmieniany 1 raz.
dyletant
Posty: 5075
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: dyletant »

Magiera&Kułaga 2 Francja 0, przełączam na japońskich krasnali
Amerykanie rzucają wszystkie siły.
Ostatnio zmieniony 1 cze 2018, o 16:07 przez dyletant, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Szary Wilk
Posty: 7914
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Szary Wilk »

Aranger pisze:Uwielbiam to forum sobie czasami poczytać. Wchodzisz, widzisz podśmiechujki z dopingu, krytykę na pojedynczą zagrywkę Śliwki, zaznaczenie, że nie mamy armat...

Gdzieś w tle Polska tłucze Francję, nie daje jej wyjść z 20 punktów w dwóch setach i jest 2:0.

Bez zaglądania w statystyki, Kochanowski po dwóch setach chyba 3/4 w ataku, 3 bloki i dobra zagrywka.

A mamy ?
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: aezakmi »

Szalpuk nie przyjmuje, Śliwka nie przyjmuje... Widzę duże szanse dla Bednorza. Ten też nie przyjmuje, ale swoje dołoży w zagrywce i ataku.
TommyLeeJones
Posty: 1671
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: TommyLeeJones »

MVP II seta - Bieniu za fenomenalną serię zagrywek. Plus dla Heynena za dobrą podwójną zmianę.
Śliwka ma problemy z przebiciem piłki, upiera się na przyjmowanie flota dyszlem, zamiast dziarsko na palce i Heynen go epicko opitala "step in, you've got to step in!". I dobrze, chociaż nie wiem czy działa, bo Olek właśnie puścił żałosnego balona w aut.
Awatar użytkownika
Joker
Posty: 1473
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:50
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Joker »

Kto tak bardzo zawalił w szkoleniu Śliwki, że ten chłopak w wieku 23 lat nie wie co to zagrywka?

A co do dopingu to nie wiem, po co kolejny sezon zwracacie na to uwagę? Tak jest i będzie i Wasze narzekanie naprawdę nikogo nie obchodzi, bo ludzie na hali dobrze się przy tym bawią.
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Verdungo »

Nie ważne kto zawalił. Widać on sam nie czuje potrzeby poprawy zagrywki. Powinien zostawać po treningu i ćwiczyć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”