Liga Światowa 2008 - poligon doświadczalny dla Polaków...

Awatar użytkownika
szarlej
Posty: 207
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 12:20
Płeć: M

Liga Światowa 2008 - poligon doświadczalny dla Polaków...

Post autor: szarlej »

Jeśli dostaniemy się na olimpiadę to LŚ 2008 może okazać się poligonem doświadczalnym dla młodych i jeszcze nieobytych z kadra graczy. Powiedzcie kogo byście zobaczyli w tej kadrze, zakładając z góry ze to nie będzie nasza docelowa impreza...


Rozgrywający:
Paweł Woicki
Bartłomiej Neroj albo Grzegorz Łomacz

Atakujący:
Bartosz Janeczek
Michał Kamiński(w razie jak by nie wydobrzał proponuje Wojciech Żaliński)

Przyjmujący:
Marcin Wika(jeśli ma jechać na olimpiadę przyda mu się to)
Sebastian Pęcherz
Jakub Radomski
Paweł Siezieniewski(chetnie bym go zobaczył w reprezentacji)

Środkowi:
Piotr Nowakowski
Bartosz Gawryszewski
Grzegorz Kosok/Damian Domonik/Dawid Gunia(jest w czy6m wybierać)

Libero:
Paweł Rusek
Libero który atakuje...
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Poligon doświadczalny...

Post autor: evija »

Rozgrywający:
Paweł Woicki - trzeba by go było sprawdzić na trochę wyższym poziomie reprezentacyjnym, bo póki co nawet Uniwersjady wychodzą chłopakom w opłakanym stylu.
Bartek Neroj - j.w.

Atakujący
Bartosz Kurek - gdy wydobrzeją kadrowicze może zabraknąć dla niego miejsca, więc przydałoby mu się trochę gry by przekoanć Raula.
Bartosz Janeczek - na zmiennika

Przyjęcie
Zbyszek Bartman zdecydowanie i żadnego gadania! Jak można go tyle pomijać? Co jakiś czas niby w bardzo szerokiej kadrze, a szansy nie dostał. W lidze tureckiej się bardzo dobrze spisuje. Ma pewne doświadczenia z Italii... musi jechać jak dla mnie i to podstawowa szóstka, by go przetestować.
Marcin Wika - zgadzam się z przedmówcą
Sieziu - o ile nie będzie grzał ławy w Olsztynie
Michał Bąkiewicz - po roku grzania ławy w Skrze dla rozruszania kości ostatnia szansa na przekonanie trenera, że warto go zabrać na IO.

Środek:
Wojtek Jurkiewicz - warto by go jeszcze spróbować
Marcin Możdżonek - przy zdrowym Plinie i Kadziu, będzie musiał walczyć z Wojtkiem Grzybem, więc też potrzebuje pola do popisu.
Piotr Nowakowski - by zobaczyć jak sobie poradzi, wielki talent.

Libero
Paweł Rusek - etatowy kadrowicz "B". Może czas dać mu szansę? Na przykład na życie po Pekinie...
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
Awatar użytkownika
szarlej
Posty: 207
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 12:20
Płeć: M

Re: Poligon doświadczalny...

Post autor: szarlej »

No tak wiedziałem ze o kimś zapomniałem:D
Zbyszek Bartman powinien dostać powołanie, to co o nim słyszałem co wyprawia w tureckiej I lidze to szok ze nie jest w kadrze. Mało mam okazji do oglądania tego gracza na żywo, dlatego w kadrze mógłby się znaleźć.
Libero który atakuje...
Mania
Posty: 863
Rejestracja: 16 paź 2007, o 18:08
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Poligon doświadczalny...

Post autor: Mania »

evija znów mnie wyprzedziłaś :)

wszystko ok, tylko ja w kadrze nie bardzo widzę Neroja, wolę Łomacza :) A obok Janeczka postawiłabym Grygiela.
Moją wątpliwość budzi jeszcze nazwisko Siezieniewskiego, zdaje się, że on siebie w kadrze już nie widzi :/

Generalnie ja to widzę tak, że będą dwie równoległe kadry jednocześnie, jedna na LŚ, druga już w części będzie trenować na IO.
Więc pewnie w 18 znajdzie się kilku etatowych kadrowiczów na wszelki wypadek, ale w 12 meczowych będzie więcej nowości. ;]

ps. szarlej Radomski i Pęcherz? :]
"Można z nami wygrać, ale nie można nas pokonać" śp. Krzysztof Kowalczyk o AZS PW.
Awatar użytkownika
szarlej
Posty: 207
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 12:20
Płeć: M

Re: Poligon doświadczalny...

Post autor: szarlej »

No co? Jak już gramy to gramy;D
Pęcherz naprawdę jest obiecującym graczem, nie dziwie się ze Skra się o niego starała. A co do Radomskiego to co widziałem mi się spodobało:D więc dla mnie mógł by się pokazać na zmianach chodziarz by w 2 meczach.
Libero który atakuje...
Mania
Posty: 863
Rejestracja: 16 paź 2007, o 18:08
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Poligon doświadczalny...

Post autor: Mania »

No wiesz Radomski to się nawet do 6 Polibudy nie łapie. Nawet jako jego wielka sympatyczka nie widzę go w kadrze wcześniej niż za 3-4 lata, na następną Olimpiadę. :) no chyba, że zacznie regularnie i bardzo dobrze grać. :)

Zaś Pęcherz jakoś mnie na razie nie przekonuje, ale przyjrzę mu się już w najbliższą sobotę.
"Można z nami wygrać, ale nie można nas pokonać" śp. Krzysztof Kowalczyk o AZS PW.
szyderca
Posty: 944
Rejestracja: 4 lis 2007, o 17:52
Płeć: K

Re: Poligon doświadczalny...

Post autor: szyderca »

Przekonajcie mnie do kandydatury Bartmana, bo argument o tym, że swietnie radzi sobie w kraju kebabów do mnie nie trafia.
Grygiel? A czy nie za późno na eksperymenty z tym zawodnikiem, mimo jego nienakgorszej dyspozycji?
Kamiński? Chłopak nie gra od połowy grudnia z powodu kontuzji i do maja prawdopodbnie nie zagra, także ciężko brać go pod uwagę.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Poligon doświadczalny...

Post autor: Pele »

Był kiedyś taki atakujący co pukał do 1 reprezentacji grając dobrze w 2. Nazywał się Marcel Gromadowski i słuch po nim zaginął jak został wytransferowany do Włoch. Poza tym Domonik w reprezentacji to pomyłka przecież nawet w klubie grzeje ławę. Już prędzej Sławek Szczygieł, wprawdzie nie młody gniewny ale dobry na środku i nie schodzący poniżej poziomu. Co do Wojtka Zalińskiego to lepiej nie powoływać go jeszcze bo mu "sodówa" do głowy uderzy jak kiedyś Marcelowi.
Ostatnio zmieniony 11 lut 2008, o 10:30 przez Karolina, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Regulamin punkt 17.
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
GrindkamiL
Posty: 291
Rejestracja: 7 gru 2007, o 18:39
Płeć: M
Lokalizacja: KrainaTysiącaJezior
Kontakt:

Re: Poligon doświadczalny...

Post autor: GrindkamiL »

sypacz- Woicki, Neroj / Łomacz gdybym miał wybierac postawiłbym na Łomacza, jest bardziej perspektywiczny
atak- Janeczek i Kamiński 2 najzdolniejszych atakujących młodego pokolenia
libero- Rusek 3rd libero w Polsce
środek- Czarnowski,Nowakowski,Gawryszewski taka 3 pod warunkiem że Możdżon trenuje na IO
przyjęcie- Żaliński,Ruciak,Bartman,Kurek Ruciak ma jeszcze duży potencjał,Żaliński pokazuje sie ostatnio z fantastycznej strony,Kurka niestety nie widze w kadrze na IO,o Bartmanie 100 razy pisałem ;)

pod uwagę wziąłbym także:Siezieniewskiego,Zbierskiego i Perłowskiego
nie siłą lecz rozumem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”