Liga Europejska Mężczyzn 2014

SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: SerCos »

Już w najbliższy weekend rozpoczyna się kolejna 11. już edycja Ligi Europejskiej.

W 2014 roku zadebiutują trzy reprezentacje - Polska, Macedonia i Azerbejdżan.

Zasady są dość proste, 10 zespołów zostało podzielone na 2 grupy. Każdy zespół rozegra 4 dwumecze (2 u siebie i 2 na wyjeździe). W fazie grupowej walka toczyć się będzie przez 5 weekendów. W tym roku nie będzie Final Four, po dwie najlepsze zespoły z grup awansują do półfinału. Tam odbędzie się mecz i rewanż. Podobnie jak w finale. Gospodarzami pierwszych meczów półfinałowych będą drużyny z drugich miejsc. W finale gospodarzem pierwszego meczu będzie lepszy z pary półfinałowej pomiędzy zwycięzcą grupy B, a drugim zespołem grupy A. Zwycięzca ma otrzymać miejsce w Lidze Światowej.

Poprzednią edycję wygrali Belgowie przed Chorwatami i Czechami. W tym roku, żadna z tych ekip nie wystąpi.

Podział na grupy:

Grupa A:

Azerbejdżan
Czarnogóra
Grecja
Polska
Rumunia

Grupa B

Austria
Dania
Macedonia
Słowenia
Turcja

Z wszystkich meczów będzie produkowany sygnał telewizyjny.

Polacy u siebie zagrają oba mecze z Czarnogórą i Rumunią, mecze z tym pierwszymi odbędą się w Miliczu i Wałbrzychu. Oba mecze z Rumunią odbędą się w Płocku.

Skład Polaków:

Mimo, że został podany 20-osobowy skład, na pierwsze dwa weekendy wg CEV składy są uszczuplone do 15 zawodników:

Rozgrywający: Michał Kędzierski, Przemysław Stępień, Nikodem Wolański
Atakujący: Bartłomiej Bołądź, Michał Kaczyński, Maciej Muzaj
Przyjmujący: Bartosz Bednorz, Michał Filip, Sławomir Stolc, Jakub Wachnik
Środkowi: Dawid Dryja, Piotr Hain, Jan Nowakowski
Libero: Adam Kowalski, Michał Żurek
bytrek
Posty: 878
Rejestracja: 16 sie 2012, o 15:00
Płeć: M

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: bytrek »

Dlaczego Polsce umożliwiono wystawienie zespołu w Lidze Europejskiej?
Brak walki i charakteru, to cechy Polaków podczas rozgrywania ćwierćfinałów Olimpijskich.
Matius

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: Matius »

Czy Polsat będzie transmitował LE? czy może jakiś inny kanał?

Edycja: Znalazłem, o 17.30 w piątek na Polsat Sport News :)
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: compact »

Muzaj podobno kapitanem.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: SerCos »

bytrek pisze:Dlaczego Polsce umożliwiono wystawienie zespołu w Lidze Europejskiej?
A dlaczego nie? Każdy ma szanse na grę w Lidze Europejskiej, zwłaszcza, że chętnych brak. Chyba aktualnie najważniejszym kryterium jest transmisja telewizyjna.
jerry_a_
Posty: 21
Rejestracja: 3 cze 2014, o 10:16
Płeć: M

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: jerry_a_ »

hm skoro zwycięzca ma grać w LŚ w nowym sezonie to co tam robi Turcja i Polska ? , które grają już w LŚ. Czyli jak dobrze rozumiem , to Polska, Turcja się nie liczą w grze o awans , tylko reszta ekip tak ?
Awatar użytkownika
Skra_7
Posty: 535
Rejestracja: 8 sie 2013, o 10:47
Płeć: M

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: Skra_7 »

http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/201 ... czarnogora
Kowalski ma kontuzje, że będzie grał Żurek ? Jeśli nie to decyzje jak dla mnie chora.
Kaczyński na przyjęciu znów próbowany. Nie ma Bednorza a szkoda bo w moim odczuciu jest na pewno nie gorszy od Filipa i Stolca.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: Chal »

Nie da się nie odnieść wrażenia, że kontrakt z Resovią znacznie ułatwia rywalizację...
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: madlark »

Chal pisze:Nie da się nie odnieść wrażenia, że kontrakt z Resovią znacznie ułatwia rywalizację...
Tak samo można by skomentować wybory Antigi ;)
Zobaczymy jutro jak Kowal to poskładał.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: compact »

Które wybory Antigi? Bo chyba nie pominięcie Plińskiego i Włodarczyka, którzy w kadrze się nie znaleźli z poczucia przyzwoitości Antigi, bo powołania do szerokiego składu można spokojnie wybronić. :)
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: madlark »

compact pisze:Które wybory Antigi? Bo chyba nie pominięcie Plińskiego i Włodarczyka, którzy w kadrze się nie znaleźli z poczucia przyzwoitości Antigi, bo powołania do szerokiego składu można spokojnie wybronić. :)
Przecież żartuję ;)
Chodziło mi o 6 ogrywaną na Włochy.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: compact »

Kłos i Wrona? Bo dyskusji o wyższości Zatorskiego nad Ignaczakiem nawet nie chce mi się po raz setny rozpoczynać.
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: Basil »

O jeny, jak słabym rozgrywającym musi być Wolański, że przegrywa rywalizację o miejsce w składzie z takim Kędzierskim czy, o zgrozo Stępniem a przecież obaj panowie, którzy znaleźli się w kadrze to na rozegraniu cieniutko przędą... Kiedyś (dawno temu) czytałem jak Mazur zachwalał Nikodema i prorokował mu wspaniałą przyszłość... Tragiczna posucha na tej pozycji w Polsce.
[edit]
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: compact »

Ja zawsze czytałem, że Wolański to jest talent czystej wody, polski Brazylijczyk na rozegraniu, krótkie z 4-tego metra i te sprawy, a Janusz gra, bo jest ze Skry, a potem zobaczyłem go w grze i okazało się, że nie potrafi wystawić 3 dobrych piłek na lewe skrzydło.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: madlark »

compact pisze:Kłos i Wrona? Bo dyskusji o wyższości Zatorskiego nad Ignaczakiem nawet nie chce mi się po raz setny rozpoczynać.
Luz, niech Skra tyra :D Kończmy OT(Zatora w Skrze chyba już nie ma, a ostatni mecz Igły całkiem niezły ;) )
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: Basil »

Janusz jest/był świetny, najlepiej zapowiadający się się rozgrywający od lat szkoda, że trafił na Kardosa swoją drogą ciekawe co z niego (Janusza) zostało...
[edit]
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: compact »

Skra odpoczywa 8-) Kłos i Wrona i tak będą w kadrze na mundial, bo nie ma dla nich konkurencji na miejsca 3 i 4 środkowego. A Ignaczakowi szacunek za te lata oddane kadrze, ale gdyby nie "hurr durr jak to nie ma Igły" i ugięcie się pod presją Antigi, to w Brazylii grałby Wojtaszek. No ale mogę zaakceptować, że Ignaczak znajdzie się w 14-stce na MŚ za zasługi.

Janusz się nadaje na obecną siatkówkę. Umie dobrze i szybko grać po skrzydłach, świetnie gra do prawego. W zasadzie klon Żygadły, przy czym nie ma problemu z oparciem gry na środkowych. Słuszny wzrost, ciekawa zagrywka. Jeśli ma dalej męczyć się z Kardosem, a nie było chyba oficjalnego pożegnania, to wolałbym żeby grał w Skrze w tym sezonie, ale jest Brdjović.
Matius

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: Matius »

A no właśnie Janusz, może ktoś przybliżyć jego sytuacje? Bo dla mnie to niejasne, kiedy był sezon to szukałem informacji ale nic pewnego nie znalazłem, niby jakaś kontuzja, później nic nie wiadomo.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: compact »

Miał chyba wrócić na playoffy, bo miał otwierane kolano, ale jest na cenzorowanym u Kardosa, więc kto go tam wie. Myślę, że Janusz jest jednym z tych wypożyczonych ze Skry, na których Częstochowa nie może narzekać.
Bartex
Posty: 567
Rejestracja: 2 lip 2008, o 15:41
Płeć: M

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: Bartex »

Rozegranie i przyjęcie to niestety dramat. Słabość przyjęcia Czarnogórcy wypunktują bardzo szybko, na rozegraniu wypunktujemy się sami.
W pierwszym składzie wyjdzie ktoś z grona: Filip - w ML prezentował się znakomicie, ale nie wydaje mi się żeby był w stanie udźwignąć taki przeskok, Kaczyński - cały sezon na ataku, parę fajnych meczów, ale tak jak w ofensywie jest nierówny to w przyjęciu 10x bardziej, Stolc - cały sezon ławy w niezmiernie słabym Treflu. Nędza niesamowita.
Jakieś pocieszenie ? Na rozegraniu wygląda to jeszcze gorzej.
ja wam mówię - jest dobrze.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: madlark »

Matius pisze:A no właśnie Janusz, może ktoś przybliżyć jego sytuacje?
Może pora zmienić temat? ;)
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Pawel9221
Posty: 1170
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: Pawel9221 »

Pytanie za 100 pkt , dlaczego nie zostali powołani Łapszyński a przede wszystkim Bednorz ? Kontuzje ? Nie chcę mi się wierzyć, że przegrali rywalizację na pozycji z gościami łupiącymi głownie w ML ( Stolc, Filip)
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: Chal »

Łapszyński nie jest zgłoszony do LE. Kowal widać uznał, że od Bednorza lepszy będzie gość, który od roku występuje na ataku (i to z całkiem dobry efektem, w przeciwieństwie do wcześniej gry na przyjęciu), czy też taki, który w meczach o punkty na poziomie seniora nie dotknął jeszcze piłki.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Pawel9221
Posty: 1170
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: Pawel9221 »

Łapszyński jest powołany , początkowo nie był,
http://e-legnickie.pl/index.php/sport/l ... -narodowej
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: Chal »

Został dowołany do kadry B, ale nie jest zgłoszony do rozgrywek Ligi Europejskiej: http://www.cev.lu/Competition-Area/Comp ... 698&ID=705
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Memo
Posty: 359
Rejestracja: 18 maja 2014, o 16:55
Płeć: M

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: Memo »

Niestety nie moge ogladac meczu (praca) moglby ktos strescic gre naszych jak do tej pory? Jaka 6 wyszli i co lezy?
dziq
Posty: 359
Rejestracja: 6 maja 2008, o 21:07

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: dziq »

Pierwszy set słabiutki . Chłopcy wystraszeni wszyscy słabiutko . W drugim zaczeli grać . Zaczeli : Stępień , Muzaj , Filip , Hain , Dryja , Wachnik , Żurek . Potem( koniec 1 seta ) weszli Kędzierski i Bołądź . Na razie nieżle Bołądź , Wachnik i Hain .
macko
Posty: 99
Rejestracja: 10 mar 2013, o 18:35
Płeć: M

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: macko »

czy gdyby Polska wygrała LE to w Lidze Światowej za rok mielibyśmy dwie reprezentacje ?
dziq
Posty: 359
Rejestracja: 6 maja 2008, o 21:07

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: dziq »

Joke ? :D
macko
Posty: 99
Rejestracja: 10 mar 2013, o 18:35
Płeć: M

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: macko »

wiadomo że to byłby ciężki cel do zrealizowania, ale z tego co pamiętam w kilku dyscyplinach było tak że startowały 2 reprezentacje Polska A i Polska B ,i ciekawi mnie czy w siatkówce też jest to możliwe ? :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Europejska”