Liga Europejska mężczyzn 2015

lobmar
Posty: 760
Rejestracja: 22 mar 2015, o 23:38
Płeć: M

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: lobmar »

Z przyjemnoscią odszczekam,jesli wygrają.
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: PJ_volleyball »

lobmar pisze: Chciałbym,zeby wygrali,ale nic na to nie wskazuje.Nie wiem,czy my mamy tak marne zaplecze,czy tez trener nie daje rady.
To najpierw "ciśniesz" na Kowala, a potem dopiero się zastanawiasz czy mamy marne zaplecze czy też trener nie daje rady.
Trochę to nielogiczne.



Rozumiem, że Kowal przygotowuje formę na FF. Z drugiej strony jeżeli nawet Polacy wygrają LE (raczej nie wygrają) to jakie będą z tego korzyści?

Były mecze z Dania, Austria, Estonia, Izraelem i Macedonia. 10 spotkań po których tak naprawdę nic nie wiemy. Brakuje lidera, nie jestem w stanie nawet napisać czym charakteryzuje się ta reprezentacja (oprócz szarpanej i nierównej gry).

Buchowski pokazuje, że nawet kadra B (czy tam C) to dla niego za wysokie progi.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: madlark »

PJ_volleyball pisze: Rozumiem, że Kowal przygotowuje formę na FF. Z drugiej strony jeżeli nawet Polacy wygrają LE (raczej nie wygrają) to jakie będą z tego korzyści?
Ja nie widzę w działaniach tej kadru żadnej logiki.
Podobno Jarosz ma być w gotowości, to dlaczego nie ma go kadrze B?
Jak ma przygotowywać formę skoro Śliwka na wakacjach?
Raczej nikt nie liczy na wynik, skoro on nic nie daje.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: StanLee »

Bo kalendarz dla zaplecza (Igrzyska Europejskie, MŚ juniorów) jest tak przeładowany w tym sezonie, że ta ''kadra B'' musi tak wyglądać, bo w naszej sytuacji tym rzeczywistym zapleczem - czyli zawodnikami, którzy w niedługim czasie mogą przejść na poziom reprezentacyjny, jest chyba bardziej nasza kadra juniorów niż ta grupa zawodników. Nie rozumiem oczekiwań wobec stylu gry czy jakości, skoro ci zawodnicy nie dość, że występują w różnych konfiguracjach na parkiecie, to jeszcze żadnym rzeczywistym zapleczem nie są. W przypadku Konarskiego i Szalpuka, ta kadra B przecież rzeczywiście okazała się wartościowa, ale w tym momencie siłą rzeczy to musi wyglądać gorzej. Jeżeli chodzi o skrzydłowych - to mówimy albo o rezerwowych, albo o zawodnikach którzy w poprzednim sezonie grali w wyjściowych składach zespołów które nie awansowały do playoffów.

Ja bym jednak nie kwestionował jej sensu, bo akurat dla zawodników, którzy w poprzednim sezonie w naszej ldize wiele się nie nagrali, to występy na bądź co bądź międzynarodowych parkietach, pod okiem niezłego trenera - to całkiem dobra opcja na złapanie pewności i regularności w grze. My np. zapomnieliśmy trochę o Janku Nowakowskim, a to przecież środkowy, któremu po karierze młodzieżowej (na MEJ w Gdyni był obok Muzaja najlepszym polskim zawodnikiem) można było nawet wróżyć naprawdę poważną przyszłość - tutaj jest jednym z najlepszych blokujących zawodników LE, a w ataku przeważnie notuje bardzo wysoką skuteczność. Poziom nie jest zbyt wysoki, to prawda, ale to wciąż dopiero 21-letni zawodnik i po tych spotkaniach tutaj widać, że to może być naprawdę bardzo dobry zawodnik.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: madlark »

StanLee pisze: Ja bym jednak nie kwestionował jej sensu, bo akurat dla zawodników, którzy w poprzednim sezonie w naszej ldize wiele się nie nagrali, to występy na bądź co bądź międzynarodowych parkietach, pod okiem niezłego trenera - to całkiem dobra opcja na złapanie pewności i regularności w grze. My np. zapomnieliśmy trochę o Janku Nowakowskim, a to przecież środkowy, któremu po karierze młodzieżowej (na MEJ w Gdyni był obok Muzaja najlepszym polskim zawodnikiem) można było nawet wróżyć naprawdę poważną przyszłość - tutaj jest jednym z najlepszych blokujących zawodników LE, a w ataku przeważnie notuje bardzo wysoką skuteczność. Poziom nie jest zbyt wysoki, to prawda, ale to wciąż dopiero 21-letni zawodnik i po tych spotkaniach tutaj widać, że to może być naprawdę bardzo dobry zawodnik.
Może nie do końca precyzyjnie się wyraziłem. Fajnie, że kadra jest bo jest okazja do ogrywania.
Lecz brakło mi tu jakiegoś planu, systematyczności. I bardziej mam na myśli działania w sezonie, anie pojedyncze mecze.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: PJ_volleyball »

madlark pisze:
PJ_volleyball pisze: Rozumiem, że Kowal przygotowuje formę na FF. Z drugiej strony jeżeli nawet Polacy wygrają LE (raczej nie wygrają) to jakie będą z tego korzyści?
Ja nie widzę w działaniach tej kadru żadnej logiki.
Podobno Jarosz ma być w gotowości, to dlaczego nie ma go kadrze B?
Jak ma przygotowywać formę skoro Śliwka na wakacjach?
Raczej nikt nie liczy na wynik, skoro on nic nie daje.
Skoro nikt nie liczy na wynik to po co przygotowywać formę na turnie finałowy?
Śliwka odpoczywa, ale w Wałbrzychu będzie.

Też nie widzę w tym logiki.
A przecież można to było zrobić lepiej.


A co do Janka Nowakowskiego to pełna zgoda. Mam nadzieję, że trochę w tym sezonie w Bydgoszczy pogra, bo potencjał ma i widać, że się ciągle rozwija. Chyba najjaśniejsza postać podczas tego weekendu.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: Aranger »

PJ_volleyball pisze:Śliwka odpoczywa, ale w Wałbrzychu będzie.
Dzisiaj grał w sparingu kadry juniorów z Brazylią.
dakuul
Posty: 469
Rejestracja: 4 gru 2010, o 20:23
Płeć: K

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: dakuul »

Zgadzam się z przedmówcami, bo i moim zdaniem tegoroczna Kadra B to przedziwny zestaw zawodników prowadzony w przedziwny sposób przez trenera. Akurat mogę się trochę pomądrzyć, bo systematycznie (z braku innych imprez) oglądam ich "na żywo", łącznie z wczorajszym spotkaniem.
Ciągłe zmiany "zestawu meczowego" zawodników, rotowanie poszczególnymi meczowymi składami, a przy tym - jednak zbyt rzadkie korzystanie z możliwości zmian... Doprawdy nie wiem, czemu to miało służyć. A to pojawia się Włodarczyk w wakacyjnej formie, a to Ferens nie znajduje uznania w oczach trenera i klaszcze w kwadracie, mimo ogromnych problemów kolegów. Uderza brak zgrania poszczególnych formacji, wystawy nie dostosowane do warunków fizycznych i motorycznych poszczególnych graczy. Najgorzej wypadali przyjmujący, bo nieustający boiskowy nieład najbardziej dotknął tę formację, a chaos pogłębiały niedokładne, acz często ekspresowe rozegrania. Gra obronna mocno przypadkowa (znakomity Wojtaszek też nie podbije wszystkiego), kontra...A co to jest skuteczna kontra?
Nie wiem też, jak potraktowali udział w tych rozgrywkach sami zawodnicy, bo w niektórych energii i zapału było naprawdę niewiele. Na plus - Nowakowski, choć wczoraj Macedończycy skakali do niego "w ciemno" i Wojtaszek.

Ciekawa jestem finału, choć nie liczę ani do dobry występ naszej - jednak - reprezentacji ani na spektakularny sukces:P. Raczej pooglądam sobie Estończyków.
Ostatnio zmieniony 10 sie 2015, o 07:43 przez dakuul, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: Noworoczny »

Naprawdę ktoś jest w stanie to oglądać? Przecież to jest popelina. Gorsze od żeńskiej.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: PJ_volleyball »

Noworoczny pisze:Naprawdę ktoś jest w stanie to oglądać? Przecież to jest popelina. Gorsze od żeńskiej.
Ciężko się na to patrzy, to prawda.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: Noworoczny »

Czy kilka lat temu, powiedzmy wtedy, gdy Lozano wygrywał z Niemcami LE, to wyglądało tak samo, czy teraz się pogorszyło?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: Didek »

Celem tej kadry jest granie. Nikt po niej (prawie nikt ) nie oczekuje jakiś spektakularnych wyników. Zawodnicy w niej grający są za słabi (jeszcze) do kadry A i stanowią raczej bardzo głęboką rezerwę.
Jak wygrają to dobrze a jak nie to i tak nic się nie stanie. Niby to reprezentacja, ale i tak liczy się tylko kadra A i jej wyniki. Kadra B jest na boku.
Jedno jest szczęśliwe (a może i nie) iż Polsat funduje nam transmisję z tych rozgrywek. Ciężko się na to patrzy.
Zresztą ta kadra tez jest w niepełnym składzie. Cześć zawodników jest w kadrze Bednaruka. Bo sukces w rozgrywkach młodzieżowych jest cenniejsza niz w Lidze Europejskiej.
Upraszczając można napisać, iż ta kadra to Ci co są za słabi do kadry A oraz nie załapali się do kadry Bednaruka.
dakuul
Posty: 469
Rejestracja: 4 gru 2010, o 20:23
Płeć: K

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: dakuul »

Nie, Noworoczny. Męska B mimo wszystko o kilka poziomów lepsza od damskiej. Nawet z ciekawości zostałam, ale przy siódmym punkcie dla Greczynek zarządziłam natychmiastowy odwrót. Ja nawet na żeńskiej Gwardii byłam ze trzy lata temu. Bo tego też nie dałam rady oglądać...To już wolę męską II ligę.
lobmar
Posty: 760
Rejestracja: 22 mar 2015, o 23:38
Płeć: M

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: lobmar »

No to gramy w 1/2 ze Słowenią.Będzie ciężko.
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: PJ_volleyball »

lobmar pisze:No to gramy w 1/2 ze Słowenią.Będzie ciężko.
Szansę na awans do finału drastycznie zmalały.
Słoweńcy nie dosc, że maja zespół to jeszcze maja indywidualności, których brakuje w polskiej drużynie.

W ekipie prowadzonej przez Kowala brakuje kogoś kto weźmie ciężar gry na swoje barki. A gra całego zespołu jak na razie też nie wyglądała najlepiej. Mnóstwo szarpanych akcji, nierówny poziom.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: StanLee »

dakuul pisze:Nie, Noworoczny. Męska B mimo wszystko o kilka poziomów lepsza od damskiej. Nawet z ciekawości zostałam, ale przy siódmym punkcie dla Greczynek zarządziłam natychmiastowy odwrót.
Jemu ogólnie chodziło. Noworoczny to taki forumowy Donald Trump. ;-))
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: Mateusz1993 »

Czyli chyba było losowanie, skoro wpadamy na potencjalnie najmocniejszy zespół, z bardzo dobrymi zawodnikami. Bo szczerze to się zastanawiałem czy nie na Macedonię wpadniemy, ale skoro dwukrotnie z nimi przegraliśmy to...
Niemniej (jak dla mnie) wpadamy na głównego faworyta tych rozgrywek i szczerze mówiąc nie oczekuje zwycięstwa, mimo, że Macedonii nie uważam za mocny zespół, z resztą pisałem o tym jak w kilku elementach są surowi to i medal złym wynikiem nie będzie, choć sukcesem bym go mimo wszystko nie nazwał. Ale to sport i wszystko może się zdarzyć, jednak będę bardzo zaskoczony jeśli w finale nie dojdzie do starcia Słowenii z Estonią. A na zwycięzców typuje tych pierwszych, to przynajmniej za rok w LŚ powalczą ;)
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: PJ_volleyball »

Olek Śliwka w sparingu z Brazylia doznał urazu stawu skokowego i jego występ w Wałbrzychu stoi pod znakiem zapytania.
Matius

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: Matius »

Nie wiem czy mnie ominęło ale czy znany jest nasz skład na finał?
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: Jiroux »

Matius

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: Matius »

Nie, napisałem zapytanie wcześniej niż podali skład :P

Jest Śliwka, a ktoś pisał że niby kostkę skręcił, no i jest Romać... Ciekawe co z Filipem?
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: PJ_volleyball »

Matius pisze:Jest Śliwka, a ktoś pisał że niby kostkę skręcił, no i jest Romać... Ciekawe co z Filipem?
Nie skręcił kostkę, a doznał urazu stawu skokowego.
Został zabrany do szpitala, ale obecnie wygląda na to, że w Wałbrzychu zagra.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: StanLee »

Śliwka mógłby na poważnie się wyleczyć, bo przez te wszystkie urazy na swoim optymalnym poziomie to ostatnio grał w listopadzie...
Memo
Posty: 359
Rejestracja: 18 maja 2014, o 16:55
Płeć: M

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: Memo »

W Rzeszowie będzie miał na to czas :)
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: PJ_volleyball »

Ciekawe co dzisiaj pokażą Polscy.
Rywal najtrudniejszy z możliwych i o wygraną będzie ciężko.

Nie liczę na medal, chociaż byłby na pewno miłą nagrodą dla tych chłopaków. Mam jednak nadzieję, że zobaczę zespół, który wie po co wyszedł na parkiet, który walczy do samego końca. Po tych dwóch spotkaniach w Wałbrzychu chciałbym, żeby każdy z zawodników i każdy z członków sztabu mógł powiedzieć, że dali z siebie 100%. Czy to wystarczy? Może nie, ale nie o sam wynik według mnie chodzi.

Na razie jest lekki niesmak.
Wiadomo, że turniej finałowy w Polsce, więc na spotkania grupowe nie trzeba się było tak spinać. Ale z drugiej strony, dlaczego nie?
Co nam da to, że zespół przygotowywał się do turnieju finałowego? Co dałby nam ewentualny finał?

Jak na razie było 10 spotkań, z czego 7 słabych. Chciałoby się zobaczyć progres jaki ta drużyna w przeciągu tych 12 spotkań (wliczam spotkania w Wałbrzychu) zrobiła.
Na razie ciężko o optymizm.

Oczywiście to jest zaplecze. Podejrzewam, że większość zawodników, którzy są w składzie nigdy nie będzie kluczowymi postaciami w kadrze A. Przykre, ale prawdziwe.
Z drugiej strony jak coś się robi to fajnie by było to robić na 100%.
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: Blanco »

Uff ... Śliwka , Bednorz.
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: PJ_volleyball »

Ludzi malutko. Słabo to wygląda i chyba można to było zorganizować lepiej.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: StanLee »

Cudu chyba nie będzie.
Matius

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: Matius »

No cóż, Bednorz dalej pokazuje swoją "ofensywność", Pająk gra kryminał, Romać myślał że grał na boisku 13x13. Ale to tylko pierwszy set, dajmy się rozgrzać :)
fan990
Posty: 125
Rejestracja: 26 mar 2015, o 12:39
Płeć: M

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: fan990 »

Śliwka - król jest nagi. Jak oglądam te nieskończone ataki, nawet przechodzenie linii przy pajpie nasuwa mi się jak seriami te same błędy popełniał Jaeschke w LŚ, gdy dano mu szansę. Strach Resovio, strach... Niedoświadczenie jest okropne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Europejska”