WGP 2012

Awatar użytkownika
picaporte
Posty: 466
Rejestracja: 19 sie 2008, o 17:40

WGP 2012

Post autor: picaporte »

Już wstępnie wiadomo, że Polki podczas przyszłorocznego WGP w jednym z trzech turniejów zagrają z Serbkami, Niemkami i Włoszkami. Będzie to turniej rozgrywany w Polsce. Natomiast pozostałe dwa turnieje odbędą się u Tajek i Japonek, czyli można spodziewać się także tych dwóch drużyn jako przeciwniczek. Czy ktoś posiada może informacje o pozostałych rywalkach Polek?
Jakby nie było to z tych silnych zespołów, które będa stać na drodze naszym paniom jestem bardzo zadowolona. Dlaczego? Otóż byłam tak rozgoryczona wynikiem tegorocznej edycji WGP z udziałem naszych siatkarek, iż uważam, że nadeszła pora, aby skończyła się droga usłana różami do finału, której nie potrafilismy wykorzystać z tym przypadku. Nie było sukcesów z potencjalnie łatwymi rywalami, to teraz trzeba od początku budować swoją siłę sportową zaczynając od górnego C!
riki tiki tak!
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: WGP 2012

Post autor: SerCos »

Wygląda to tak jeśli w informacje pojawiające się na portalach, bo oficjalnej informacji na FIVB jeszcze nie ma:

1 turniej: Polska, Włochy, Serbia, Niemcy
2 turniej: Polska, Chiny, Korea, Kenia/Tajwan
3 turniej: Polska, Japonia, Korea, Turcja
Slovan
Posty: 355
Rejestracja: 9 lis 2011, o 09:13
Płeć: M

Re: WGP 2012

Post autor: Slovan »

Wcale nie są to takie trudne grupy, skoro po raz kolejny omijamy USA i Brazylię. Zresztą, jeśli przegramy eliminacje olimpijskie, to nasze potencjalne rywalki i tak nie mają sensu, gdyż trzeba budować zupełnie nowy zespół na kolejne lata, zatem awans do F6 będzie raczej wykluczony.
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: WGP 2012

Post autor: Antonella Hard Core »

Slovan pisze:Wcale nie są to takie trudne grupy, skoro po raz kolejny omijamy USA i Brazylię
Jednak nie omijamy Brazylijek ponieważ dosyć niespodziewanie nastapiła zmiana grup i gramy z Brazylijkami podczas pierwszego weekendu WGP w naszym kraju.

Aktualne przeciwniczki naszych siatkarek:
I weekend: Serbia,Włochy i Brazylia
II weekend: Chiny,Korea Południowa oraz Tajwan lub Kenia
III weekend: Włochy,Dominikana i Argentyna.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: WGP 2012

Post autor: dreamer »

Wiadomo już, że ostatnią drużyną która wywalczyła prawo udziału w turniejach World Grand Prix 2012 jest Tajwan.
Ostatecznie siatkarki Tajwanu o miejsce w Grand Prix nie rywalizowały z Kenijkami tylko z Algierkami. Pierwszy mecz (26 kwietnia) zakończył się zwycięstwem siatkarek Tajwanu 3:0, zaś 28 kwietnia w analogicznym stosunku wygrały zawodniczki Algierii. O awansie zadecydowały 3 małe punkty.
Tajwan - Algieria 3:0 (25:19, 26:24, 25:20)
Algieria - Tajwan 3:0

Siatkarki Tajwanu w dwumeczu zdobyły 141 małych punktów a straciły 138 i to pozwoliło im awansować do tegorocznej edycji Grand Prix.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
estranged
Posty: 22
Rejestracja: 7 gru 2010, o 19:30
Płeć: K

Re: WGP 2012

Post autor: estranged »

Ze Roberto podał już listę zawodniczek, które zagrają na turnieju w Łodzi. Skład raczej rezerwowy, Mari ma zagrać na ataku (choć oficjalnie na liście widnieje jako przyjmująca, ale to zmiana raczej na dłużej i w perspektywie to właśnie Mari ma być zmienniczkę Sheilli na Igrzyskach).

http://blokaut.net/aktualnosc/1441


Rozgrywające: Dani Lins, Fernardinha

Atakujące: Tandara, Jú Nogueira, Joycinha

Przyjmujące: Paula Pequeno, Mari, Fernanda Garay, Gabi

Środkowe: Adenízia, Juciely, Andressa, Natasha

Libero: Camila Brait
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: WGP 2012

Post autor: hugo »

http://www.sport.pl/sport-lodz/1,117108 ... karzy.html

Szkoda, że popełniono tak kardynalny błąd, ale to przecież nie nowość w siatkarskim światku...
\
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: WGP 2012

Post autor: Streeter »

hugo pisze:http://www.sport.pl/sport-lodz/1,117108 ... karzy.html

Szkoda, że popełniono tak kardynalny błąd, ale to przecież nie nowość w siatkarskim światku...
Przedpełski i reszta elity chyba nigdy nie przestanie mnie zaskakiwać. Niech nikt mi nie wmawia że w czasie meczu otwarcia ludzie pójdą na halę albo będą oglądać WGP, jeszcze w mocno rezerwowym składzie... Sam raczej wyląduję w miasteczku kibica obejrzeć na żywo otwarcie niż przed tv oglądał rezerwy siatkarek. Chyba że chcemy być na tyle cudownym krajem, że dajemy taki wybór kibicom, że jest EURO 2012 i WGP :-|
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: WGP 2012

Post autor: madlark »

Tu największy strzał w kolano oddał Polsat, bo to oni mieli wpływ na harmonogram.
Przedpełski to tylko taki dodatek do tego cyrku.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
estranged
Posty: 22
Rejestracja: 7 gru 2010, o 19:30
Płeć: K

Re: WGP 2012

Post autor: estranged »

Ale to nie Polsat ma chyba wpływ na wybór hali, w której odbywa się turniej? Który geniusz w PZPS wpadł na Atlas Arenę i na jakiej podstawie? Bo na ME 09 było tak cudownie? Mało jest mniejszych hal w Polsce?
dareko
Posty: 6
Rejestracja: 27 kwie 2012, o 19:21
Płeć: M

World Grand Prix

Post autor: dareko »

Skład ciekawy tyle, że Iza Żebrowska nie jest już zawodniczką MKS Tauron Dąbrowa Górnicza a PSPS CHEMIK POLICE :P
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: World Grand Prix

Post autor: Ted »

W nawiasach podaje się klub z minionego sezonu.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: WGP 2012

Post autor: madlark »

Program turnieju w Łodzi:

8 czerwca – piątek

17.30 Włochy – Brazylia
20.00 Polska – Serbia

9 czerwca – sobota

12.30 Serbia – Brazylia
15.00 Polska - Włochy

10 czerwca – niedziela

17.30 Włochy – Serbia
20.00 Polska - Brazylia



Podział na grupy:



8-10 czerwca

grupa A (Macao, Chiny): Portoryko, Chiny, Tajlandia, Argentyna
grupa B (Santo Domingo, Dominikana): USA, Niemcy, Dominikana, Tajwan
grupa C (Busan, Korea Płd.): Japonia, Korea Płd, Kuba, Turcja
grupa D (Łódź, Polska): Polska, Serbia, Włochy, Brazylia

15-17 czerwca

grupa E (Sao Bernardo Do Campo, Brazylia): Brazylia, Niemcy, Włochy, USA
grupa F (Komaki, Japonia): Japonia, Dominikana, Tajlandia, Portoryko
grupa G (Foshan, Chiny): Polska, Chiny, Tajwan, Korea Płd.
grupa H (Belgrad, Serbia): Kuba, Serbia, Turcja, Argentyna



22-24 czerwca

grupa I (Osaka, Japonia): Japonia, Niemcy, Korea Płd, Turcja
grupa J (Bangkok, Tajlandia): USA, Serbia, Tajlandia, Argentyna
grupa K (Luohe, Chiny): Brazylia, Chiny, Kuba, Portoryko
grupa L (Kaohsiung, Tajwan): Włochy, Polska, Dominikana, Tajwan



25 czerwca - 1 lipca

turniej finałowy z udziałem pięciu najlepszych drużyn oraz Chin jako gospodarza


Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: WGP 2012

Post autor: hugo »

Organizatorzy mówią, że rozprowadzili ponad 6000 biletów na każdy dzień. Rozprowadzili a nie sprzedali, bo sporo poszło jako darmówki. Pytanie ilu z posiadaczy biletów zdecyduje się przyjść na mecz Polek. Myślę, że 5000 będzie ogromnym sukcesem PZPS bez względu na to czy to rozdane czy sprzedane bilety.
\
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: WGP 2012

Post autor: madlark »

Wanio:
Przed hymnem: Śpiewamy wszyscy razem i...cisza :D
Mamy po 23. Zaczynamy grać na przewagi. ;)
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: WGP 2012

Post autor: dreamer »

Mimo porażki w pierwszym secie z Serbkami 24:26 widać, że nasze zawodniczki czują grę - szczególnie w polu zagrywki i w bloku. Set był zmienny, bo niestety ani nasze ani Serbki nie ustrzegły się błędów. Wydaje mi się jednak, że Polki są bliższe ustabilizowania gry.
Zresztą, dają tego dowód w drugim secie, prowadząc już 11:2 !!!

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: WGP 2012

Post autor: hugo »

Mam nadzieje, że dziewczyny przestaną tracić punkty seriami!

PS.Widać, że siatka nie wytrzymała rywalizacji z Euro 2012, pewnie nie przyszła połowa z tych 6000 co mieli bilety, ale cóż na następny raz nauczy się PZPS, że nie ma co się kopać z nożną.
\
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: WGP 2012

Post autor: dreamer »

hugo pisze:Mam nadzieje, że dziewczyny przestaną tracić punkty seriami!

PS.Widać, że siatka nie wytrzymała rywalizacji z Euro 2012, pewnie nie przyszła połowa z tych 6000 co mieli bilety, ale cóż na następny raz nauczy się PZPS, że nie ma co się kopać z nożną.
1. Niestety, chyba twoje myśli usłyszały i robią ci na złość... ;)
2. Sugerujesz, że należało zrezygnować z organizacji turnieju Grand Prix !!! ???
Bezsens.
Kto lubi kopaną niech się nią cieszy a zwolennicy siatkówki mają siatkówkę w niezłym wydaniu (w końcu są jeszcze Włoszki i Brazylijki).

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Machabe
Posty: 179
Rejestracja: 13 maja 2011, o 20:09
Płeć: M

Re: WGP 2012

Post autor: Machabe »

Tak patrzę na to co się dzieje i zastanawia mnie, na co liczył Świderek? Na cud? Grając na dwie atakujące i na przyjęcie dając Kasprzak? Albo Kosek? A do tego Strasz jako libero, a nie przyjmująca !!!
Do tego jak zwykle niedokładna Skorupa.

Wcale mnie nie zdziwi, jeżeli nasze siatkarki przegrają wszystkie trzy mecze.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: WGP 2012

Post autor: dreamer »

Machabe pisze:...Wcale mnie nie zdziwi, jeżeli nasze siatkarki przegrają wszystkie trzy mecze.
Ja zdziwiłbym się, gdyby znalazło się wielu zdziwionych trzema porażkami. W końcu Serbia, Włochy i Brazylia to nie pikuś... nawet jeżeli zagrają rezerwowymi składami. Raczej każde zwycięstwo będzie znacznym naszym sukcesem.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: WGP 2012

Post autor: Streeter »

Machabe pisze:Tak patrzę na to co się dzieje i zastanawia mnie, na co liczył Świderek? Na cud? Grając na dwie atakujące i na przyjęcie dając Kasprzak? Albo Kosek? A do tego Strasz jako libero, a nie przyjmująca !!!
Do tego jak zwykle niedokładna Skorupa.

Wcale mnie nie zdziwi, jeżeli nasze siatkarki przegrają wszystkie trzy mecze.
To fakt, mamy praktycznie jedną przyjmującą - Kosek. Reszta poza dwoma libero (co właśnie ciężko zrozumieć, że obie są w czerwonych strojach i grają naprzemiennie , a nie Strasz zmienia np. Żebrowską do drugiej linii) niewiele ma wspólnego z przyjęciem.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
arbas
Posty: 562
Rejestracja: 20 sie 2008, o 00:16
Płeć: M

Re: WGP 2012

Post autor: arbas »

Machabe pisze:Tak patrzę na to co się dzieje i zastanawia mnie, na co liczył Świderek? Na cud?
Cud nie cud - nie przeliczył się :P
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: WGP 2012

Post autor: dreamer »

Można powiedzieć, że Polki szokują siatkarską ekstrawagancją.
Właśnie udało im się udowodnić, że z zerowym przyjęciem, średnim atakiem i byle jakim rozegraniem, można efektywnie grać i wygrać mecz zagrywką, blokiem/wyblokiem i grą w obronie - którą o dziwo dzisiaj mnie zaskoczyły.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: WGP 2012

Post autor: hugo »

@Dreamer
Kto mówił o odwołaniu WGP w Polsce? :D
Można było rozegrać turniej tydzień wcześniej i wtedy byłoby ok. Kibice siatkówki i tylko siatkówki to niewielka część. A tak wiele osób wybrało to co się już nie powtórzy za ich życia - piłkarskie Euro w Polsce. Tylko tydzień wcześniej a liczba ludzi przed tv i na hali byłaby kilkukrotnie większa.Przed tv pewnie i kilkunastokrotnie większa...

Ja oglądałem mecze Euro na tv, a siatkę podglądałem na wysłużonym kompie z tunerem, ale niewiele osób ma takie możliwości.
\
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: WGP 2012

Post autor: Streeter »

Kubanki prowadzą 2:1 z Japonią. Jako ciekawostkę można dodać, że Kubanki jako jeden z niewielu zespołów na świecie gra na dwie rozgrywające w szóstce.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
daria-p-20
Posty: 45
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 19:18
Płeć: K

Re: WGP 2012

Post autor: daria-p-20 »

Największa nasza bolączka to złe przyjęcie, przez ten problem komplikujemy sobie i utrudniamy całą grę, niestety nawet Maj dziś spisuje się bardzo słabo, zdecydowanie należy nad tym popracować, choć wiele nie można tu zrobić, liczy się wyszkolenie techniczne.
Awatar użytkownika
picaporte
Posty: 466
Rejestracja: 19 sie 2008, o 17:40

Re: WGP 2012

Post autor: picaporte »

Kompletnie nie widzę już żadnej rady na rozwiązanie tego problemu- przyjęcia. Skoro już nawet Skowrońska została "zwerbowana" do pomocy w tym elemencie i przyjmuje czasami najlepiej. Rasowa atakująca, która grą w obronie błyszczy już nie od dziś, a od tego sezonu jeszcze przyjmuje. Zastanawiam się tylko kiedy nadejdzie ten czas, gdy rozegranie będzie na niej spoczywać. To niby I. Żebrowska miała zmienić pozycję z atakującej na przyjmującą, a wychodzi na to, że to Skowrońska ją w tym zastąpiła.
riki tiki tak!
elane
Posty: 456
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 15:54
Płeć: K
Lokalizacja: Śląsk

Re: WGP 2012

Post autor: elane »

A dzisiejsze sędziowanie - katastrofa.
Siatkówka to gra zespołowa, indywidualne nagrody mnie nie interesują, sukces odnosi cały zespół.
Autor: Sebastian Świderski.
daria-p-20
Posty: 45
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 19:18
Płeć: K

Re: WGP 2012

Post autor: daria-p-20 »

To ustawienie mnie nie przekonuje, wszyscy widzą jak przyjmujemy i zdobywają na tym górę punktów, może warto byłoby to przemyśleć, teraz jedynie co nam pozostaje to ogrywać się i podwyższać swój poziom.

p.s. o co chodzi z Wanio? czy tylko mi się wydaje, że bełkocze?
Awatar użytkownika
picaporte
Posty: 466
Rejestracja: 19 sie 2008, o 17:40

Re: WGP 2012

Post autor: picaporte »

No właśnie nie wiem co jest efektem tego bełkotu pana komentatora ;)
Sędziowanie rzeczywiście za dużo prezentów w naszym kierunku. Przegrana zasłużona. Niby potencjał jest, możliwości są, ale jak przyjdzie co do czego to mnóstwo niewykorzystanych okazji robi swoje i taki wynik. Jeszcze apropos pewnej rzeczy. Nie wiem czy mi się wydaje, czy tez nasze zawodniczki są za bardzo rozluźnione, zbyt "sielska" atmosfera. Po błędach zawodnik powinien być na siebie zły i w skupieniu dokonać koncetracji, a nie jakieś tam uśmieszki i to za każdym razem! To samo na czasach. A. Świderek to na drogie panie też powinien niekiedy warknąć, bo po to bierze czas, żeby przekazać cenne wskazówki i być słuchanym, a nie na rozluźnienie atmosfery, która jeszcze bardziej swawolna już chyba nie może być.
riki tiki tak!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów K (dawniej WGP)”