WGP 2013

Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: WGP 2013

Post autor: Artek1967 »

MWi pisze:Ja tam bym już stawiał na Igę Chojnacką. Mamy tak beznadziejne lewe skrzydło, że na pewno go nie pogorszy, a może pomóc. Dodatkowo inwestycja w przyszłość.
Kogo????? to chyba jakiś żart??? akurat mam okazje często obserwować Legionovie zarówno seniorską jak i juniorską, i jedno co mozna o Idze Chojnackiej powiedziec to że ma rewelacyjny PR (czego post MWi jest przykładem)
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: WGP 2013

Post autor: madlark »

Artek1967 pisze:
MWi pisze:Ja tam bym już stawiał na Igę Chojnacką. Mamy tak beznadziejne lewe skrzydło, że na pewno go nie pogorszy, a może pomóc. Dodatkowo inwestycja w przyszłość.
Kogo????? to chyba jakiś żart??? akurat mam okazje często obserwować Legionovie zarówno seniorską jak i juniorską, i jedno co mozna o Idze Chojnackiej powiedziec to że ma rewelacyjny PR (czego post MWi jest przykładem)
Statystyki rzucają na kolana ;)
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: WGP 2013

Post autor: phil »

madlark pisze:
Artek1967 pisze:
MWi pisze:Ja tam bym już stawiał na Igę Chojnacką. Mamy tak beznadziejne lewe skrzydło, że na pewno go nie pogorszy, a może pomóc. Dodatkowo inwestycja w przyszłość.
Kogo????? to chyba jakiś żart??? akurat mam okazje często obserwować Legionovie zarówno seniorską jak i juniorską, i jedno co mozna o Idze Chojnackiej powiedziec to że ma rewelacyjny PR (czego post MWi jest przykładem)
Statystyki rzucają na kolana ;)
Iga nie pokazała w lidze niczego specjalnego. Są lepsze: Grejman, Mucha, Paszek, Kurnikowska, Chmiel, (+ Krzywicka i Głaz, które za dużo sobie nie pograły)
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: WGP 2013

Post autor: troche zorientowany »

Polki prezentują poziom przedszkola siatkarskiego w każdym elemencie gry. Kaczor to nieporozumienie. Reszta mizeria, przyjęcie, rozegranie i atak. Nic nie funkcjonuje w tym zespole. Moim zdaniem nie ma co liczyć na przełamanie bo ten zespół w ogóle nie funkcjonuje. Tu trzeba zestawić inne zawodniczki. czekanie na to że coś się zmieni to tak ja " czekaj tatka latka". Degrengolada.
Konieczna to tylko przeciętna atakująca ligowa. Żadnej reakcji w grze.
mateuszFD
Posty: 56
Rejestracja: 24 cze 2012, o 09:05
Płeć: M

Re: WGP 2013

Post autor: mateuszFD »

Miałem takie wrażenie, jakby szczytem marzeń było dla Polek wygranie 1 seta. Wygrały go i dalej stanęły.
Skowrońska ma coraz mniejszą skuteczność. Dobrze, że w końcówce III seta pociągnęła.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: WGP 2013

Post autor: madlark »

Mnie dzisiaj rozbawił Niemczyk, który mówił, że trzeba dać czas (spokój) Makowskiemu do 2015,
po czym miał mnóstwo rad co Piotrek powinien zrobić ;)
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: WGP 2013

Post autor: troche zorientowany »

Przykro powiedzieć wprost ale poziom naszej żeńskiej reprezentacji stacza się z każdym rozegranym meczem. Nie interesuje mnie w tym momencie co stanie sie na ME bo zainteresowanie spada wraz ze spadkiem poziomu gry i emocji. Nie ma emocji bo nasze to panienki do bicia poziom Izraela, Słowacji, Austrii i kliku innych nawet nie średniaków europejskich. Śmieszą mnie komentarze pana Niemczyka i Mazura gdy mówią, że musimy się na coś zdecydować. Pytam na co? Jedyna opcja to wymiana połowy składu. Oczywiście dziś to niemożliwe zatem ME można uznać za kolejną wtopę. Pan Makowski pomimo starań nie jest autorytetem dla dziewczyn lepszych i dlatego mogą rezygnować z gry. Sam się nie dziwię, bo od lat pan Prezesik twierdzi, że najlepszy będzie polski trener. A zapytam jak wygląda sytuacja w innych reprezentacjach ( Turcja, Bułgaria, Niemcy) Gdzie obecnie są a gdzie my. Widać że jest coś takiego jak szkoły włoska czy brazylijska ale nie ma na pewno polskiej myśli szkoleniowej w żeńskiej a śmiem twierdzić że męskiej także.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: WGP 2013

Post autor: sb.slav »

Ogrywać kadetki. Jedyne rozsądne wyjście :). Już teraz, wywalić koski, sadurki, kaczory i resztę betonu. Postawić na te młode, utalentowane dziewczyny. Gorzej i tak nie zagrają, a ryzyko może się opłacić.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
kanimo

Re: WGP 2013

Post autor: kanimo »

No niewiem. Naucza sie zbierac lanie.
Potem beda obiecujace do 30tki. Cos jak meska reprezentacja Argentyny.
Fakt, ze o pozycji w zenskiej siatkowce zblizonej do Argentyny w meskiej to obecnie nawet pomarzyc nie mozna.
Ostatniego meczu nie ogladalam bo poprzednie mnie zniesmaczyly.
Rozumiem, ze nie stracilam jakiegos przeblysku?
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: WGP 2013

Post autor: troche zorientowany »

do kanimo- nie straciłaś nic a zyskałaś spokój wewnętrzny i brak zdenerwowania przy oglądaniu nieporadności naszych pań.
Już dziś można ogłosić , że era złotek to zamierzchła przeszłość a boję się pomyśleć kiedy nastąpi przypływ talentów bo co prawda kadetki sporo umieją ale też dostały lanie na MŚ. Zatem czy któraś z nich kiedyś zabłyszczy? Oby!!
Awatar użytkownika
picaporte
Posty: 466
Rejestracja: 19 sie 2008, o 17:40

Re: WGP 2013

Post autor: picaporte »

Dzisiaj znowu standardowa już przegrana, ale dwa ostatnie sety napawały optymizmem! Czyżby ustawienie z przyjęciem Kasprzak, Sieczka oraz ze Skowrońską na ataku przy rozegraniu Radeckiej było tym czego szukamy od początku sezonu? Myślę, że tak! Jeśli jednak Kaczor po tym, aż wreszcie się nagra i rozegra jak na prawdziwą atakującą przystało to spokojnie można wrócić do Skowrońskiej na przyjęciu. Jakieś alteranatywy w końcu trzeba mieć :D Nasze nowe odkrycie reprezentacyjne: libero Medyńska, brawo!
riki tiki tak!
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: WGP 2013

Post autor: krzysiu »

Kaczor się raczej już bardziej nie rozegra;to jest to co aktualnie potrafi i wg.mnie więcej już z siebie nie wyciągnie,niestety.
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: WGP 2013

Post autor: troche zorientowany »

za komentarz do umiejętności Kosek wystarczy jej ostatni tak w meczu z Chinkami. Ona zupełnie zapomniała jak się gra w siatkówkę. Zupełnie cofnęła się w rozwoju. Szkoda bo cały wysiłek zespołu zmarnowany przez indolencję jednej zawodniczki.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: WGP 2013

Post autor: madlark »

Chcesz popsuć sobie humor w niedzielny poranek?
Włącz mecz Polska-Argentyna.
Już dawno nie widziałem tak słabego meczu.
Wczoraj był nieśmiały powiew nadziei, a dzisiaj nie ma po nim śladu.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
malyjoe
Posty: 54
Rejestracja: 8 sty 2011, o 15:41

Re: WGP 2013

Post autor: malyjoe »

Alternatywnie można nie włączać telewizora, nie oglądać tej żenady, wybrać się na najbliższy piach i samemu coś poodbijać, korzystając z pięknego niedzielnego poranku (właśnie śmigam :D ) Może Polsat skuma że nikt nie ma ochoty oglądać tej przebijanki... Wyższy poziom umiejętności i zaangażowania jest w III lidze...
majonez
Posty: 779
Rejestracja: 29 sty 2012, o 13:53
Płeć: K

Re: WGP 2013

Post autor: majonez »

Trener Argentyny, kulturalna dyskusja z sędziami na koniec :]
mateuszFD
Posty: 56
Rejestracja: 24 cze 2012, o 09:05
Płeć: M

Re: WGP 2013

Post autor: mateuszFD »

Wytrwałem i obejrzałem cały mecz. Ciężko. A wczoraj było tak dobrze.
Szkoda mi Bułgarek. Kibicowałem im, by dostały się do Final Six.
mucha1759
Posty: 19
Rejestracja: 1 gru 2012, o 23:17

Re: WGP 2013

Post autor: mucha1759 »

Można już podsumowywać grę naszych pań w tegorocznym cyklu WGP 2013.Przyznam,że liczyłem,że Polki zdobędą ok 15 pkt,przy tak mocno obsadzonymi rywalami to byłby sukces naprawdę !!!,ale to co pokazały w 9 spotkaniach 6 pkt,to jest jakaś kpina.To nie jest reprezentacja młoda bo średnia wieku jest ok 26 lat,wiec wiek optymalny to podjęcia walki z najlepszymi.
Oceniając grę niektórych zawodniczek,to naprawdę nie wiem gdzie trener miał oczy ??? Gra Różyckiej na przyjęciu i ataku to kabaret i parodia,ataki Kaczor takie anemiczne,że w zwątpiłem czy oglądam mecz siatkówki i kabaret.
Od czasu pojawienie się Glinki w reprezentacji nie było zmienniczki dla niej,która ma podobny styl co Gośka.Teraz jest z tym problem i szukanie osoby na przyjęciu.Fakt jest Anka Werblińska,ale to jedna pozycja obsadzona a gdzie druga+zmiana ??? ,
Osobiście do pierwszej reprezentacji i do 12-stki meczowej widziałbym Kolete Łyszkiewicz i Magdalene Damaske. Koleta lat 20 312 cm w ataku i Madzia lat 17 i również 312 cm w ataku,obie są bardzo wysokimi przyjmującymi odpowiednio 193 cm i 185cm.
Jeżeli w Chinach gra 18-latka nr 2 T.Zhu,gdzie atakuje na wysokości 330 cm i też jest zawodniczką debiutująca na arenie międzynarodowej.
No mam nadzieję,że w przyszłym roku zobaczę obie zawodniczki Kolete i Magdę w stroju biało czerwonym.
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: WGP 2013

Post autor: troche zorientowany »

do mucha: twoje uwagi jak najbardziej na miejscu. Moim zdaniem w obecnej reprezentacji nie ma wielkiego potencjału a wiele obecnych już nie zdoła się wiele więcej nauczyć. Nie chce wymieniać nazwisk ale wszyscy wiemy o kim mowa. Zatem wiele nie stracimy jak wprowadzimy nowe utalentowane zawodniczki co przykłady Amerykanek i Chinek pokazują, że się opłaca. Z tego chleba obecnego nie będzie nic wielkiego, dajmy więc szansę młodym. I to na tyle. Widać jak zainteresowanie spadło żeńską siatkówką w Polsce. Jeszcze kolejny rok i nikt tego nie będzie oglądać. Oprócz może takich zagorzalców jak ja.
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: WGP 2013

Post autor: Erchembod »

Jestem ciekawy, jak będzie w F6. Skład bardzo interesujący; różne zespoły, różne kultury siatkarskie, konfrontacja stylów - są dwie ekipy z Azji, dwie z Europy i dwie z obu Ameryk.
Ktokolwiek wygra/przegra - niech będzie to demonstracja pięknej siatkówki.

A! - coś dla miłośników rosyjskich prowokacji : http://www.youtube.com/watch?v=fmeS6oVBLxU
"Popis" Natalii Gonczarowej z grupowego meczu z Brazylią, za który obejrzała żółtą kartkę.
Istnieje podejrzenie, że zaraziła się tym od rodaków - Spiritiusova and co.
No ale na szczęście nie ma Rosjanek w F6...
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Awatar użytkownika
picaporte
Posty: 466
Rejestracja: 19 sie 2008, o 17:40

Re: WGP 2013

Post autor: picaporte »

E tam. Nasza Skowrońska też już ze dwa razy za życia dostała żółtą za "zaciesz" do przeciwnika. Moim zdaniem to jest zupełnie co innego niż prowokacja prawie co akcję.... 8-)
riki tiki tak!
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: WGP 2013

Post autor: madlark »

Brazylia tłucze Amerykanki
Jaja przy wideoweryfikacji. :]
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: WGP 2013

Post autor: madlark »

Brazylia pokazała w tym turnieju kawał dobrej siatkówki.
Przyjemnie się na ich grę patrzy.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: WGP 2013

Post autor: troche zorientowany »

do madlark- tak tak to jest zespół gwiazd. Tam każda zawodniczka prezentuje klasę światową. Aż żal pomyśleć gdzie my jesteśmy.
Trzeba będzie poczekać pewnie około 10 lat na nowe talenty w Polsce.
ligamistrzow
Posty: 204
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 12:35
Płeć: M

Re: WGP 2013

Post autor: ligamistrzow »

Największe wrażenie zrobiła na mnie Gabi, dziewczyna ma 19 lat a już gra na niesamowitym poziomie, jestem przekonany ze tym turniejem wywalczy sobie miejsce w reprezentacji na długie lata.
Tak samo powinno być u nas, inwestycja w młode zawodniczki, bo jak będziemy grali takimi Koskami która przyjąć nie potrafi,a efektywność ataku ma grubo na minusie to nasze żeńska kadra zniknie z czołówki na długie lata
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: WGP 2013

Post autor: Erchembod »

Szczerze gratuluje Brazylii - wspaniay team! Radosc, ekspresja, perfekcja, swoboda i 150% chemii na boisku - tak trzeba grac!:) Wzor dla reszty swiata.
Teraz czekam juz na ME...
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów K (dawniej WGP)”