WGP 2015

SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

WGP 2015

Post autor: SerCos »

Mamy już ukształtowany kształt rozgrywek na sezon 2015

Finał I dywizji odbędzie się w USA (Omaha)
Finał II dywizji odbędzie się w Polsce
Finał III dywizji odbędzie się w Australii

Oczywiście turnieje będą rozsiane po całym świecie i tak Brazylijki zaczną w Tajlandii, potem grają u siebie, następnie przylatują do Europy i ewentualnie lecą do Ameryki Północnej na finały :]

Podobnie ma się sprawa w III dywizji, gdzie zespoły rozgrywające mecze w Peru i awansując do finałów, mają niezłą podróż do Australii.

Szczegóły rozkładu grup w II i III dywizji
http://www.fivb.org/EN/volleyball/compe ... anguage=en

W związku z wycofaniem Korei w WGP wystąpi Kolumbia, która zagra w III dywizji.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: WGP 2015

Post autor: hugo »

http://worldgrandprix.2015.fivb.com/en/ ... ptwofinals

Ewidetnie pomylili Lublin z Lubinem;) I to pewnie pomylili Polacy edytujący stronę.
Whilst it may be one of Poland’s smaller cities(...)
\
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: WGP 2015

Post autor: SerCos »

Mamy skład Polek na WGP:

Rozgrywające: Natalia Piekarczyk, Ewelina Tobiasz
Atakująca: Tamara Kaliszuk
Środkowe: Agnieszka Kąkolewska, Aleksandra Sikorska, Gabriela Polańska, Zuzanna Efimienko
Przyjmujące: Aleksandra Wójcik, Ewelina Sieczka, Anna Grejman, Daria Paszek
Libero: Aleksandra Krzos

http://katowickisport.pl/siatkowka/repr ... 12492.html

I gdzie tu konsekwencja, najpierw wmawia się, że nie mamy przyjmujących tylko atakujące, a jak przychodzi co do czego to jedziemy na turniej jedną atakującą :] Biorąc pod uwagę, że finał WGP gramy u siebie jestem ciekaw składu na sam turniej finałowy. Mamy dwa turnieje do obskoczenia i gramy różnymi składami, więc o zgraniu można zapomnieć.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: WGP 2015

Post autor: Artek1967 »

I to jaką atakującą :) Bardziej bym tu Malwine widział...
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
sharkinator
Posty: 131
Rejestracja: 7 paź 2012, o 13:28
Płeć: M

Re: WGP 2015

Post autor: sharkinator »

I dlaczego skład liczy 12 osób, a nie 14?
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: WGP 2015

Post autor: lipton »

Artek1967 pisze:I to jaką atakującą :) Bardziej bym tu Malwine widział...
A Malwina zaczęła już treningi z kadrą? Bo z tego co słyszałem, to po zakończeniu ligi i kadry juniorek miała przerwę na podreperowanie zdrowia, bo ostatni sezon się na nim dość znacznie odcisnął.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: WGP 2015

Post autor: Artek1967 »

Mature chyba napisała, o kłopotach zdrowotnych na koniec sezonu nic nie słyszałem. Jeśli takowe były to przepraszam, cos musiało mi umknąć. Od zakończenia ligi to juz prawie dwa miesiące, to jak na odpoczynek od piłki to chyba starczy. na piasku sie nie bawi. To myslałem że jednak ona pojedzie, a nie chyba najnizsza atakująca OL :) Kompletnie tego nie rozumiem, czemu ma to służyć??? Raz jedziemy z trzema atakującymi, raz z jedna... i to z poziomu z dolnej strefy OL....
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: WGP 2015

Post autor: SerCos »

Artek1967 pisze:Kompletnie tego nie rozumiem, czemu ma to służyć??? Raz jedziemy z trzema atakującymi, raz z jedna... i to z poziomu z dolnej strefy OL....
Trzeba dodać, że z atakującą, która sezon kończyła na przyjęciu :]
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: WGP 2015

Post autor: StanLee »

A kogo byście Wy powołali?
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: WGP 2015

Post autor: SerCos »

Ja bym powołał panią o nazwisku Konsekwencja !!!

Mamy do obskoczenia cztery turnieje:
Igrzyska Europejskie w Baku
wyjazdowe turnieje WGP
turniej finałowy WGP
Liga Europejska

W każdym zagramy kompletnie inną szóstką, do czego to doprowadzi, bo raczej nie do sukcesów.

Raz się wmawia, że nie mamy przyjmujących na wysokim poziomie i konieczne jest przestawianie atakującej, za chwilę ogłaszany jest skład na WGP, gdzie nie ma żadnej atakującej, bo jedyna atakująca grała w lidze na przyjęciu w ostatnim sezonie. Podstawowe zawodniczki z IE nie grają w ogóle, a te z szerokiego składu z LE nie zostają powołane do WGP. Pomijając fakt, że w turnieju finałowym WGP wystąpi prawdopodobnie całkowicie inna szóstka niż ta, która będzie grać w tych turniejach w Ameryce i inna niż ta, która zagrała w IE. bo mi. Werblińska w ogóle w WGP grać nie będzie.

Jaki jest więc cel tych powołań i tych meczów, bo szczerze mówiąc ja nie wiem, która reprezentacja tak gra?
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: WGP 2015

Post autor: lipton »

Artek1967 pisze:Mature chyba napisała, o kłopotach zdrowotnych na koniec sezonu nic nie słyszałem. Jeśli takowe były to przepraszam, cos musiało mi umknąć. Od zakończenia ligi to juz prawie dwa miesiące, to jak na odpoczynek od piłki to chyba starczy.
Była jeszcze kadra juniorek od razu po lidze.
Tak jak pisałem, z tego co słyszałem ze zdrowiem Malwiny było naprawdę kiepsko, była strasznie wyeksploatowana po dwóch latach grania bez przerwy praktycznie gdzie się da (seniorki, juniorki - kadra + liga). Dość powiedzieć, że były weekendy gdzie w piątek grała mecz w MP juniorek, w sobotę Orlen Ligę, gdzie dostała +/- 60 piłek przez cały mecz, a w niedzielę jechała z powrotem na juniorki.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: WGP 2015

Post autor: Artek1967 »

No cóż, musi byc jakiś "koń pociągowy" a tak generalnie to właśnie Malwinie Legionovia zawdzięcza MPJ, bo o mały włos z finałów Mazowsza by nie wyszli :D
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: WGP 2015

Post autor: Jiroux »

Ciekawa sytuacja jest u Włoszek, które w pierwszej dywizji na pierwszy weekend jadą z juniorką Alessią Orro i równie młodą Ofelią Malinov na rozegraniu. Miała jechać jako pierwsza Noemi Signorile, ale w dość dziwnych okolicznościach wróciła ze zgrupowania do domu
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: WGP 2015

Post autor: StanLee »

Jankesi mają fioła na określenie ''out of system'' - meczu z Włoszkami nie oglądałem, ale wnioskuję po liczbie ataków Robinson, że Amerykanki zdecydowanie były "out of system"... Podoba mi się skład Jenny.
Camillo Marcotti

Re: WGP 2015

Post autor: Camillo Marcotti »

Gdzie Polki grają z tymi Bułgarkami, że mecz o takiej sympatycznej 23:10? :)
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: WGP 2015

Post autor: SerCos »

Teraz w Portoryko, za tydzień w Argentynie.

Tak nawiasem mówiąc Bułgarki także wysłały rezerwy.
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: WGP 2015

Post autor: PJ_volleyball »

Turcja 0:3 Belgia
Sety do 13, 17, 23.

Wygrane Igrzyska Europejskie w Baku w kapitalnym stylu, a w WGP falstart.

Turczynki u siebie zostały znokautowany przez Belgijki (bez Van Hecke w meczowym składzie). W porównaniu do finału IE z Polkami brakowało w składzie u Turczynek tylko (a może aż) rozgrywającej Naz Aydemir.

Nie minął tydzień, ale z drugiej strony te zawodniczki w tym składzie już kilka spotkań w tym sezonie razem zagrały. Niektóre dosyć mocno obciążone jak np. Ozsoy. A warto wspomnieć, że na IE to zbyt wielu zmian w składzie trener turecki nie proponował. Tylko w meczu z Rumunkami pograly więcej rezerwowe.

Belgijki bardzo mi się podobają z tym swoim systemem gry. Myślałem, że po odejściu Dirickx, bez Rousseaux, bez Van Hecke (była na IE, ale grała strasznie nierówno) aż tak Belgijki groźne nie będą. Ilka Van De Vyver daje radę na rozegraniu, zresztą do Cannes przypadkowych zawodniczek nie biorą (kolejny sezon w Italii z tego co kojarze). Grobelna jakoś wybitnie nie gra, ale jest to solidny poziom. A Vandesteene z Leys tworzyły parę przyjmujących również wtedy jak w kadrze była Rousseaux, która nie zawsze dawała radę.

I jeszcze jedna rzecz. Ile dobrego wnosi do drużyny Freya Aelbrecht. Bardzo dobra środkowa, ale pomijając już tylko wartość sportową to jest nieoceniona jeśli chodzi o wartość mentalna.
serBalonSwann
Posty: 686
Rejestracja: 4 kwie 2014, o 22:24
Płeć: M

Re: WGP 2015

Post autor: serBalonSwann »

ja piernicze co Piekarczyk robi w kadrze...
SuperJ
Posty: 93
Rejestracja: 8 lip 2012, o 22:01
Płeć: M
Lokalizacja: Toronto
Kontakt:

Re: WGP 2015

Post autor: SuperJ »

Slaby mecz. Bulgarki przyslaly jakies licealistki. Nie byloby zadnego sensu slac naszego pierwszego zespolu na takie cos.

Kakolewska nabila niezle blokiem, ale postepow w ataku u niej nie widac. Rozegranie mamy slabe. Paszek pograla sobie troche, ale z lepszym przeciwnikiem to raczej bedzie jej ciezko. Grejman przejawy ma.

Roznie strony podaja parametry Kakolewskiej i Polanskiej. Jak stoja obok siebie, to widac, ze Polanska ma pare centrymetrow wiecej. Zna ktos jest dokladny wzrost?
Szlag kulery nie wiezmie!
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: WGP 2015

Post autor: SerCos »

Bułgarski pierwszy skład nie ma najlepszego przyjęcia, więc po rezerwach, które w większości kiszą się w tamtejszej lidze nie spodziewałem się niczego innego.

Statystyki kozackie

Nikołowa 1/20 w ataku
Siłwana Czauszewa 1/14 w ataku
Ewa Janewa 1/9 w ataku

U Polek Kąkolewska pozytywnie w bloku oraz Grejman w ataku oraz Krzos sprawiała dobre ogólne wrażenie.

W sumie 28 bloków w trzysetowym meczu (21 Polek, 7 Bułgarek) :o :o :o
Awatar użytkownika
Koso
Posty: 1249
Rejestracja: 13 cze 2012, o 09:53
Płeć: M
Lokalizacja: Kutno.

Re: WGP 2015

Post autor: Koso »

SuperJ pisze:Slaby mecz. Bulgarki przyslaly jakies licealistki. Nie byloby zadnego sensu slac naszego pierwszego zespolu na takie cos.

Kakolewska nabila niezle blokiem, ale postepow w ataku u niej nie widac. Rozegranie mamy slabe. Paszek pograla sobie troche, ale z lepszym przeciwnikiem to raczej bedzie jej ciezko. Grejman przejawy ma.

Roznie strony podaja parametry Kakolewskiej i Polanskiej. Jak stoja obok siebie, to widac, ze Polanska ma pare centrymetrow wiecej. Zna ktos jest dokladny wzrost?
Polańska rzekomo 202 cm, Kąkolewska 199 cm.
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: WGP 2015

Post autor: PJ_volleyball »

Zobaczymy co Polki pokaza dzisiaj. Po drugiej stronie będą Portorykanki, które rok temu w WGP ograly nas trzykrotnie.

Portorykanki maja doswiadczony, ograny i przede wszystkim bardzo zgrany zespół.
Ciężko będzie coś urwac.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: WGP 2015

Post autor: SevenUP »

SuperJ pisze:Kakolewska nabila niezle blokiem, ale postepow w ataku u niej nie widac. Rozegranie mamy slabe. Paszek pograla sobie troche, ale z lepszym przeciwnikiem to raczej bedzie jej ciezko. Grejman przejawy ma.
Paszek- 37% w ataku, 67% przyjęcia perfekcyjnego, Grejman- 52% w ataku, 10% perfekcyjnego, Krzos grała całkiem dobrze, Kąkolewska słaby atak, ale 9 bloków to powód do wybaczenia :], gorzej było na ataku, ale wiadomo było z góry że z Kaliszuk nie poszalejemy.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: WGP 2015

Post autor: Artek1967 »

Zamiast kaliszuk już bardziej Żebrowską bym widział na ten wyjazd
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
SuperJ
Posty: 93
Rejestracja: 8 lip 2012, o 22:01
Płeć: M
Lokalizacja: Toronto
Kontakt:

Re: WGP 2015

Post autor: SuperJ »

SevenUP pisze:Kąkolewska słaby atak, ale 9 bloków to powód do wybaczenia :]
No, czulem, ze moze Ci jedynka sprzed tej dziewiatki uciekla. :) Protokol daje jej 20. W samym meczu widac bylo, ze co chwile punktuje, ale transmisja tez sie rwala, wiec kilka blokow na pewno w ten sposob ucieklo.

To, ze Kakolewska nie ma lapy to oczywiste i moze tego sie u niej skorygowac juz nie da. Jednak na pewno musi poprawic skok w zmylke. Na te jej niewinne podskoki, to nawet te Bulgarki wczoraj sie nie nabieraly. To sie chyba da jakos skorygowac...
Szlag kulery nie wiezmie!
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: WGP 2015

Post autor: SevenUP »

SuperJ pisze:No, czulem, ze moze Ci jedynka sprzed tej dziewiatki uciekla. :) Protokol daje jej 20. W samym meczu widac bylo, ze co chwile punktuje, ale transmisja tez sie rwala, wiec kilka blokow na pewno w ten sposob ucieklo.
20 to jest prób bloków, 9 skutecznych.

Podsumowując cały weekend w WGP Polek mam następujące obserwacje. Środkowe Efimienko i Kąkolewska dobre w bloku, gorzej z atakiem.
Ola Krzos- bardzo dobre występy, w ogóle się tego nie spodziewałem a tu proszę.
Anna Grejman- może w końcu w OL zagra dużo więcej w Muszynie, bo jest potencjał, ale musi Ania więcej grać.
Tamara Kaliszuk- były 2 słabsze mecze i 1 dobry, ciężko w sumie coś napisać.
Paszek i Wójcik- w zasadzie podobne występy, stabilne.
Najmniej podobała mi się rozgrywająca.
SuperJ
Posty: 93
Rejestracja: 8 lip 2012, o 22:01
Płeć: M
Lokalizacja: Toronto
Kontakt:

Re: WGP 2015

Post autor: SuperJ »

To fajnie, ze ktos cos pozytywnego napisal, bo ja mam zgola zupelnie inne odczucia. W porownaniu z Baku, te mecze to tylko momentami siatkowka. Kanadyjki maja jedna grozna zawodniczke, fatalnie graja w przyjeciu, a mimo to moglismy z Kanada przegrac. Niedlugo igrzyska PanAm w Toronto. Jak oni mysla, ze ludzie sie tlumnie zjawia ogladac taki zespol, to sie przelicza.

Bulgarki i Kanadyjki wystawily slabiutkie zespoly i powinno byc gladko po 3-0. Portoryko bylo w naszym zasiegu. Szkoda, ze dziewczyny frajersko roztrwonily przewage w wygranym juz w zasadzie secie. Skonczylo sie porazka. Zupelnie niepotrzebnie.

U nas widac, ze na tle tych przeciwniczek zawodniczki cos potrafia grac, ale jako zespol musza okrzepnac. Z tym, ze mowimy o okrzepnieciu kadry B, bo do kadry A, to tu sie zadna nie dobija.

Najbardziej zawodzi mnie komentarz do meczu. Ci panowie mysla, ze sa zabawni. Nie sa. Gdybym mieszkal w Polsce i musial te mecze ogladac o Waszych porach, to albo bym wylaczyl dzwiek, albo olal to wszystko i poszedl spac.

Nawrocki tez zawodzi. Bierze nieograne i niezgrane laski na turniej o nic, a najwyrazniej zalezy mu na wyniku. Wydziera sie po dziewczynach gorzej niz Makowski. Polanska wzial w sobie tylko znamym celu. Dwa sety z Kanada wygrane na dlugo przed koncem, a Polanska nie powachala parkietu. Akurat z Kanada trzeba by ja bylo wpuscic, bo ta wysoka Tabi laduje z kazdej pozycji i wysoki blok by sie przydal. Jesli ktos lapie o co tu biega, to niech sie zlituje i mnie oswieci.

Wojcik nic nie gra. Nie spodziewalbym sie po niej za wiele. Gra jednak gorzej niz przed rokiem. Z takim serwisem, jaki pokazala nie powinna serwowac.

Paszek na zagrywce miala moment. Przyjecia nie pamietam za bardzo. Utkwilo mi, ze atakuje pilke znad glowy.

Efimienko troche w ataku, troche w bloku, bardziej troche na zagrywce, ale w zadnym elemencie konkretnie.

Grejman czasem niezle. Z taka Kanada te pajpy jej ladnie wchodzily. Ale tez z taka Kanada potrafi bezsensownie plasowac pilke nadajaca sie do ataku. Daje sie tez ustrzelic na przyjeciu. Cos bylo na zagrywce, ale czy ta zagrywka to problem dla dobrze przyjmujacego zespolu? Niech gra dalej, ale nie mowmy, ze to jest kadra A.

Kaliszuk to prawie Zaroslinska z poprzedniego sezonu. Nie, ze poziom ten sam, ale z tymi slabymi rywalkami ladowala sumiennie. Tylko, ze ona ma juz 25 lat, a za chwile dojdzie jeszcze Malwina.

Sikorska zupelnie nic nie gra. Krzos tez slabiutko. Powiedzmy, ze te dwie dziewczyny maja wieksze mozliwosci, ale najbardziej dotykal ich brak zgrania.

Piekarczyk gra coraz smielej. Rozgrywajaca musi dojrzec, wiec cierpliwosci. Niech gra dalej.

Kakolewska zadnego postepu. Fajnie, ze dziewczyna jest. Fajnie, ze chce sie jej grac. Na kadre A to chyba jakis atak bedzie musiala wypracowac.

Sieczke malo widzialem.

Polanskiej w ogole nie przypominam sobie na parkiecie.

Szkoda, ze Malwiny nie bylo. No, ale przyjdzie na nia czas.


To tyle smutow. Nie moge sie doczekac konfrontacji z Holenderkami. :)
Szlag kulery nie wiezmie!
serBalonSwann
Posty: 686
Rejestracja: 4 kwie 2014, o 22:24
Płeć: M

Re: WGP 2015

Post autor: serBalonSwann »

dzis gramy z Holandią, ogląda kts?
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: WGP 2015

Post autor: StanLee »

Jakby Vansant lepiej przyjmowała, to już by wylądowała w avatarze, urocza, urocza dziewczyna... A Rosjanki bez Koszeliewej nie istnieją.
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: WGP 2015

Post autor: phil »

StanLee pisze:Jakby Vansant lepiej przyjmowała, to już by wylądowała w avatarze, urocza, urocza dziewczyna... A Rosjanki bez Koszeliewej nie istnieją.
Zgadzam się. Vansant to młoda zawodniczka z potencjałem. Podobnie jak Robinson. W kadrze USA praktycznie co roku pojawia się jakieś nowe siatkarskie "objawienie".
Karch może mieć spory problem z wyborem drużyny na Igrzyska w Rio za rok.
Ma dobre siatkarki praktycznie na każdej pozycji i na każdej będzie walka o miejsce na igrzyskach.
Na rozegraniu jest: Glass, Thompson, Kreklow, gdzieś tam jeszcze Lloyd, Hagglund,
Na ataku: Fawcett, Lowe, potem Murphy, ewentualnie Faucette
Środek: Jackson, Paolini, Gibbemayer, Dixon, starsze Harmotto i Akinradewo czy Adams, która jest obecnie poza składem.
Libero: Davis (za którą nie przepadam), Banwart, Miyashiro.
Przyjęcie: tutaj już zdecydowanie widać problem "bogactwa". Jest Larson, Hill, Hodge-Easy, Hildebrand, młode Vansant czy Robinson.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów K (dawniej WGP)”