Puchar Świata 2011 mężczyzn

Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: Nagor »

W temacie transmisje pucharu świata ktoś podrzucił link do streama więc nie wiem po co te jęki, wszystko można było zobaczyć :D

A teraz powrócę do tematu, na który tak długo czekałem :D Otóż - najlepsza drużyna na świecie, absolutna czołówka, zespół nie do pokonania, wyznacznik siatkarskiej siły zajmuje... 7 miejsce :D Tak, Argentyna ma siódme miejsce, i taka z niej właśnie ścisła światowa czołówka. Z prawdziwych drużyn wyprzedzają jedynie Serbię i to o jeden punkt. Dziękuję za uwagę :D
Niby z jakiego powodu szkoda?
Tylko z takiego, że ktoś okazał się lepszy od niego?
Gdyby nie dostał tej nagrody, a przed nim byłby Igła i właśnie jemu by ona przypadła, to też byłoby strasznie szkoda, czy już nie?

dreamer
radzę nie wchodzić w dyskusję, wiadomo, że szkoda może być jedynie wtedy gdy nagrody nie dostanie ktoś z ameryki południowej. Niektórzy nie rozumieją, że Polacy kibicują Polakom.
...
Awatar użytkownika
Wojtas_
Posty: 121
Rejestracja: 13 wrz 2010, o 16:12
Płeć: M
Lokalizacja: Polonia

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: Wojtas_ »

dreamer pisze:
ewa-c4 pisze:szkoda, że Misiek WIniarski nie dostał nagrody najlepiej przyjmującego...
Niby z jakiego powodu szkoda?
Tylko z takiego, że ktoś okazał się lepszy od niego?
Gdyby nie dostał tej nagrody, a przed nim byłby Igła i właśnie jemu by ona przypadła, to też byłoby strasznie szkoda, czy już nie?

dreamer

uu Polska jest wyzej od Brazylii i Argentyny, no prosze nie wiedzialem :D
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: OlaMleko »

Polsat Sport leci sobie w ch*ja. Po tym turnieju nigdy nie zbliżę się do MBanku, bo ich irytujące reklamy puszczali do porzygania.
Awatar użytkownika
ewa-c4
Posty: 84
Rejestracja: 25 gru 2007, o 19:19
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: ewa-c4 »

dreamer pisze:
ewa-c4 pisze:szkoda, że Misiek WIniarski nie dostał nagrody najlepiej przyjmującego...
Niby z jakiego powodu szkoda?
Tylko z takiego, że ktoś okazał się lepszy od niego?
Gdyby nie dostał tej nagrody, a przed nim byłby Igła i właśnie jemu by ona przypadła, to też byłoby strasznie szkoda, czy już nie?

dreamer
Jakby nie patrzeć to był nasz "cichy zabójca" w poprzednich meczach, może nie grał tak widowiskowo jak np. Kurek czy Bartman dlatego fajnie byłoby gdyby otrzymał nagrodę. A co do Igły to wtedy byłoby bez znaczenia :) w końcu to również nasz rodzimy siatkarz.
" Za urodę ataku nie ma większej ilości punktów"
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: OlaMleko »

[ingerencja moderatora]


Jakoś ta dekoracja taka bez polotu... W ogóle, strasznie boli mnie to, że dają taki turniej Japończykom. Gratulacje dla Możdżona :) Rzeczywiście szkoda, że Michałowi się jednak nie udało.
Ostatnio zmieniony 4 gru 2011, o 13:53 przez OlaMleko, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ewa-c4
Posty: 84
Rejestracja: 25 gru 2007, o 19:19
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: ewa-c4 »

Niby z jakiego powodu szkoda?
Tylko z takiego, że ktoś okazał się lepszy od niego?
Gdyby nie dostał tej nagrody, a przed nim byłby Igła i właśnie jemu by ona przypadła, to też byłoby strasznie szkoda, czy już nie?

dreamer
radzę nie wchodzić w dyskusję, wiadomo, że szkoda może być jedynie wtedy gdy nagrody nie dostanie ktoś z ameryki południowej. Niektórzy nie rozumieją, że Polacy kibicują Polakom.[/quote]

Dobra rada, zapamiętam na przyszłość, ale niestety za późno przeczytałam i niestety skomentowałam :)

PS. I jest dekoracja na PS :/ nie fajnie się zachowali...
" Za urodę ataku nie ma większej ilości punktów"
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: Nagor »

dodonek pisze:
OlaMleko pisze:
dodonek pisze: No ja właśnie jakoś zawsze kojarzę że zespoły już stoją na hali i dopiero potem są nagrody indywidualne.. Tak bynajmniej najbardziej to kojarze z Izmiru gdzie nagrody odbierali Grucha z Gumą..
Nie używaj słów, jeśli nie znasz ich znaczenia :P
ke?
ke? co to jest ke? Naucz się używać słowa bynajmniej. To nie boli.

A zauważyliście, że rodgigao nawet nie zdjął czapki nawet na odebranie medalu, a jeden z brazylijczyków, jakiś z niższych nie zdjał nawet na hymn Rosji. To się nazywa dobre wychowanie i szacunek do rywala. Btw. to im sponsor każe nosić te durne czapki czy sami je zakładają z jakiegoś powodu?
...
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: OlaMleko »

Nagor pisze:
A zauważyliście, że rodgigao nawet nie zdjął czapki nawet na odebranie medalu, a jeden z brazylijczyków, jakiś z niższych nie zdjał nawet na hymn Rosji. To się nazywa dobre wychowanie i szacunek do rywala. Btw. to im sponsor każe nosić te durne czapki czy sami je zakładają z jakiegoś powodu?
Mnie to się trochę kojarzy ze wstydem... Dopiero oglądam dekorację, ale skoro mowisz,że ktoś nie zdjął czapki na hymn... oni są bez kitu jacyś dziwni ;/ Dopóki wygrywali to była wielka (wkurzająca) kurtuazja i miłość do przeciwnika, a teraz takie wyskoki.
Awatar użytkownika
Aliassy
Posty: 935
Rejestracja: 18 gru 2010, o 15:29
Płeć: K
Lokalizacja: Wwa / Błd

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: Aliassy »

chciałabym w momencie dekoracji zobaczyć miny Włochów :D
a u Brazylijczyków to nic nowego, wystarczy spojrzeć na wręczenie nagród na LŚ :D
" I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego. " Coma - Los, cebula i KROKOdyle łzy
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: OlaMleko »

[post usunięty]
Ostatnio zmieniony 4 gru 2011, o 14:10 przez Arff, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: koniec dyskusji na temat kultury na temat "bynajmniej" i kultury, bo poleca nagrody...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: Arff »

Nagor pisze:
A zauważyliście, że rodgigao nawet nie zdjął czapki nawet na odebranie medalu, a jeden z brazylijczyków, jakiś z niższych nie zdjał nawet na hymn Rosji. To się nazywa dobre wychowanie i szacunek do rywala. Btw. to im sponsor każe nosić te durne czapki czy sami je zakładają z jakiegoś powodu?
To akurat nie nowość... skoro można odwiedzić miejsce mordu kilku milionów ludzi w dresach, to co się dziwić, że ktoś nie zdjął czapki na wręczenie medalu, czy hymn innej nacji? :o
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3859
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: tomasol »

Mecz z Rosjanami delikatnie mówiąc nie udał się, ani niektórym zawodnikom ani trenerowi. Przegrać ze stanu 14:9 tie-breaka nie przystoi nawet średniakom a co dopiero drużynie aspirującej do ścisłej czołówki. Ale to może nawet i dobrze, bo i selekcjoner i zawodnicy dostali sygnał, że jest nad czym pracować. Oczywiście nie jest to powód do tragedii i nie ma nawet o co specjalnie kruszyć kopii. Zresztą mogę zrozumieć, że po tak morderczej dawce spotkań i po osiągnięciu zamierzonego celu, przychodzi moment kiedy brakuje już woli aby jeszcze ten jeden raz przemóc się i przełamać własne słabości.
Abstrahując od dwóch ostatnich spotkań, przegranych w dość dziwny sposób, trzeba docenić to co reprezentacja Polski osiągnęła na tym turnieju. A odniosła przecież ogromny sukces, którego mało kto się spodziewał. Drugie miejsce i awans olimpijski a zarazem trzecie w tym roku podium to wynik który przeszedł najśmielsze oczekiwania chyba nas wszystkich. Za to wszystko należą się zawodnikom, szkoleniowcom, sztabowi (lekarze, masażyści, statystycy, menadżerowie, kierownicy) gratulacje. Brawo, brawo i jeszcze raz brawo !!! Zespół pokazał, że mimo kilku zmian jest jak najbardziej gotów aby podjąć wyzwanie walki o najwyższe cele. Potencjał jest, są chęci, umiejętności też nie brakuje i oby tylko dopisało zdrowie.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: hubert »

tomasol pisze:Mecz z Rosjanami delikatnie mówiąc nie udał się, ani niektórym zawodnikom ani trenerowi. Przegrać ze stanu 14:9 tie-breaka nie przystoi nawet średniakom a co dopiero drużynie aspirującej do ścisłej czołówki. Ale to może nawet i dobrze, bo i selekcjoner i zawodnicy dostali sygnał, że jest nad czym pracować.
Tylko, że takie sygnały były już dwukrotnie. Przegrana z jeszcze Jugosławią chyba ze stanu 24:18. Rok 2005: półfinał LŚ mecz z Serbią i powtórka z rozrywki. I dzisiaj...
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3859
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: tomasol »

hubert pisze:
tomasol pisze:Mecz z Rosjanami delikatnie mówiąc nie udał się, ani niektórym zawodnikom ani trenerowi. Przegrać ze stanu 14:9 tie-breaka nie przystoi nawet średniakom a co dopiero drużynie aspirującej do ścisłej czołówki. Ale to może nawet i dobrze, bo i selekcjoner i zawodnicy dostali sygnał, że jest nad czym pracować.
Tylko, że takie sygnały były już dwukrotnie. Przegrana z jeszcze Jugosławią chyba ze stanu 24:18. Rok 2005: półfinał LŚ mecz z Serbią i powtórka z rozrywki. I dzisiaj...
Tylko, że to było parę ładnych lat temu, z Jugosławią nawet ponad 10. Teraz to jest zupełnie inna ekipa (poza Gumą i Igłą) i inne są tam wiodące postaci. Zresztą inny był też ciężar tamtych spotkań - teraz przegraliśmy mecze które nie miały już większego znaczenia tak naprawdę, bo zamierzony cel osiągnęliśmy wcześniej. Wtedy nie wytrzymaliśmy po prostu ciężaru gatunkowego tamtych meczy, a na PŚ po prostu zabrakło już nieco motywacji. Nie powinno się to oczywiście zdarzyć, ale można to chyba zrozumieć, udało się wywalczyć to po co się przyjechało i tak to już często bywa, że rozluźnienie przychodzi jakby podświadomie. Zresztą od tamtych spotkań chyba udało się jednak coś wygrać a porażek w podobnych okolicznościach w meczach o wysoką stawkę nie przypominam sobie.
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: OlaMleko »

Przyznam szczerze, że po opadnięciu tych pierwszych radosnych emocji po srebrnym medalu zrobiło mi się troszkę smutno, że to już koniec tego turnieju... Było w tym coś niecodziennego, że dzień zaczynał się od meczu i (zazwyczaj) zwycięstwa Polaków, od razu było radośniej i stanowiło to (przynajmniej dla mnie) jakąś siłę napędową na cały dzień. No ale wszystko co dobre kiedyś się kończy :)
PVD90
Posty: 105
Rejestracja: 8 sie 2009, o 21:45
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: PVD90 »

hubert pisze:
tomasol pisze:Mecz z Rosjanami delikatnie mówiąc nie udał się, ani niektórym zawodnikom ani trenerowi. Przegrać ze stanu 14:9 tie-breaka nie przystoi nawet średniakom a co dopiero drużynie aspirującej do ścisłej czołówki. Ale to może nawet i dobrze, bo i selekcjoner i zawodnicy dostali sygnał, że jest nad czym pracować.
Tylko, że takie sygnały były już dwukrotnie. Przegrana z jeszcze Jugosławią chyba ze stanu 24:18. Rok 2005: półfinał LŚ mecz z Serbią i powtórka z rozrywki. I dzisiaj...
Ja bym powiedział nawet, że te sygnały były na tym Pucharze Świata w meczach z Iranem(prowadzenie 2-1 i w czwartym secie 16-11) i Brazylią(2-0 i 13-8) tego chyba nie da wytrenować taka już nasza mentalność.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: hubert »

tomasol pisze: Zresztą inny był też ciężar tamtych spotkań - teraz przegraliśmy mecze które nie miały już większego znaczenia tak naprawdę, bo zamierzony cel osiągnęliśmy wcześniej. Wtedy nie wytrzymaliśmy po prostu ciężaru gatunkowego tamtych meczy, a na PŚ po prostu zabrakło już nieco motywacji. Nie powinno się to oczywiście zdarzyć, ale można to chyba zrozumieć, udało się wywalczyć to po co się przyjechało i tak to już często bywa, że rozluźnienie przychodzi jakby podświadomie. Zresztą od tamtych spotkań chyba udało się jednak coś wygrać a porażek w podobnych okolicznościach w meczach o wysoką stawkę nie przypominam sobie.
Nie ma meczy bez znaczenia. Jakbyśmy dzisiaj wygrali z Rosją to następnym razem by w ich głowach siedziało, że mają 2 wtopy z nami.
Zgadzam się, że od tamtych spotkań wygraliśmy sporo ale marzy mi się dominacja naszej ekpiy dlatego czepiam się wszystkiego co oddala ich od perfekcjonizmu :)
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
dodonek
Posty: 1057
Rejestracja: 27 maja 2009, o 12:29
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: dodonek »

Obrazek
[URL=https://matchnow.life]Real Women[/URL]
mily66
Posty: 953
Rejestracja: 2 kwie 2008, o 14:43
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: mily66 »

Co to za chłystki w dolnym prawym rzędzie? Dzieci prezesa?
"Jeszcze się nie zdarzyło, żeby piłka do siatkówki kogoś zabiła."
H.Wagner
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: Nagor »

Jeśli dobrze patrzę to ten po prawej to nie jest żaden chłystek tylko Sołoducha, statystyk czy tam skaut AZS Olsztyn i kadry.
...
mamswojgang
Posty: 5
Rejestracja: 4 gru 2011, o 06:45
Płeć: K

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: mamswojgang »

Tak sobie teraz mysle, ze bardziej cieszylabym sie i hm bylabym dumna z brazu zdobytego przez polakow, tak jak zrobili to brazylijczycy. Mam na mysli gre do konca i wole walki, bo pewne to nie bylo ze stana na podium. Polska choc walczyla to jednak nie potrafi utrzymac koncentracji i wygrac w kluczowych momentach. I badzmy szczerzy polska dosc frajersko wlasciwie oddala złoto najpierw przegrywajac z iranem potem przy stanie 2:0 i przewaga na poczatku seta z brazylia, a nastepnie przy 14:9 z rosja.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: Pele »

POlska drugim zespołem Pucharu Świata !!! Taka uwaga do poprzednika - zdobyliśmy to meijsce nikt nam go nie dał w prezencie !!
Oczywiście mam swoje uwagi co do gry naszego zespołu ale osiągnęli sukces i tyle. Wygrał zespół: Zygadło, Zagumny, Bartman, Jarosz, Możdżonek, Nowakowski, Wiśniewski, Czarnowski, Kubiak, Kurek, Ruciak, Winiarski, Ignaczak, Zatorski !! I cały sztab szkoleniowy !!!
ps. Mam odmien ne zdanie niż niektózy tu piszący i proszę !! Nie zabierajcie wlazłego do LOndynu !!
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
rocky
Posty: 1178
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 09:16
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: rocky »

Już nie przesadzajmy z tą mentalnością i brakiem koncentracji- to się zdarza każdemu. Chociażby Rosja w półfinale ME z Francją w 2009 roku.
trampek22
Posty: 251
Rejestracja: 3 lis 2010, o 23:13
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: trampek22 »

Cz ma ktos najnowszy ranking FIVB uwzgledniajacy PS??
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2563
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: Murilo0 »

All work and no play makes Jack a dull boy...
brunonz
Posty: 177
Rejestracja: 15 lis 2009, o 20:30
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: brunonz »

A ja założyłem się z żoną że Kurek dobrze "walnie zagrywką" o piwo i niestety zostałem alkoholikiem :x ale mistrz miny to robi super i kur.........sobie pod nosem mruczy.Dobrze że na koniec meczu z ruskimi koszulkę założył na łeb 8-) Brak słów
Ostatnio zmieniony 5 gru 2011, o 18:47 przez brunonz, łącznie zmieniany 1 raz.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: compact »

Brak słow to na takie posty. Abstrahujac od wartosci merytorycznej twojego postu, to chyba jego formę bardziej pasuje na komentarze na Onecie czy WP.
Awatar użytkownika
mitam
Posty: 1063
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:15

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: mitam »

czy ktoś wie kiedy wracają nasi siatkarze ???
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: Pele »

mitam pisze:czy ktoś wie kiedy wracają nasi siatkarze ???
Dziś około 20.40 na Okęciu lot z Monachium z tego co wiem
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Awatar użytkownika
Aliassy
Posty: 935
Rejestracja: 18 gru 2010, o 15:29
Płeć: K
Lokalizacja: Wwa / Błd

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: Aliassy »

Pele pisze:
mitam pisze:czy ktoś wie kiedy wracają nasi siatkarze ???
Dziś około 20.40 na Okęciu lot z Monachium z tego co wiem
o 20:10 :D
" I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego. " Coma - Los, cebula i KROKOdyle łzy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Puchar Świata”