Puchar Świata 2011 mężczyzn

norbertz90
Posty: 328
Rejestracja: 13 lut 2008, o 22:38
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: norbertz90 »

Wiadomo, że apetyty rosną w miarę jedzenia i z dnia na dzień szło nam coraz to lepiej. 2 miejsce ogromny sukces ale zawsze mogło być lepiej i sami zawodnicy o tym też wiedzą. Na razie należy im się odpoczynek i mam nadzieję, że w nastepnych meczach w reprezentacji pokażą również ogromną wolę walki determinacje. Wielka szkoda że się nie udało wygrać choćby samego meczu z Rosją. Mielibyśmy prznajmniej jakąś psychiczną przewagę. Wiadomo Rosjanie uwierzyli jeszcze bardziej w siebe . Nie wykorzystaliśmy ogromnej szansy, która może się długo juz nie powtórzyć. Mam nadzieję, że Anastasi wyeliminuje wszystkie nasze mankamenty w grze czyli przestoje, nieracjonalne rozwiązania, spadek koncentracji... bo przecież dużo słabsi od Rosji czy Brazylii nie jesteśmy tylko popelnialismy błedy które się tak klasowym drużynom powtarzać nie powinny
Norbert
Awatar użytkownika
GuessWhat
Posty: 109
Rejestracja: 5 lut 2011, o 16:22
Płeć: M
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: GuessWhat »

Dlatego nie ma co wpadać w samozachwyt...dalej nie potrafimy wygrać z Rosją, Brazylią w tych kluczowych momentach...
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: OlaMleko »

Ja się ogromnie cieszę z tego, co zrobiliśmy na tym turnieju. Graliśmy wspaniale, chłopaki mają z głowy wszelkie inne kwalifikacje, które tylko męczyłyby ich jeszcze bardziej. DO GŁOWY by mi nie przyszło, żeby narzekać i jakoś krytykować drużynę i trenera!! Owszem, mogło być lepiej, ale mogło być też o wiele gorzej!! Założę się o wszystko, że - jak ktoś wcześniej wspomniał - dwa tygodnie temu trzecie miejsce wszyscy wzięlibyśmy w ciemno.

GRATULACJE dla chłopaków, są świetni. I wielkie słowa uznania dla Anastasiego za to, co robi z polską reprezentacją, takiej passy to ja nie pamiętam,wiecznie mówiło się, że "nie da się przygotować do więcej niż jednej imprezy w sezonie". Jest super!! :) Aż szkoda, że ten turniej się kończy, w tym roku jakoś wolę oglądać reprezentacje niż kluby.
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: figol »

GuessWhat pisze:Dlatego nie ma co wpadać w samozachwyt...dalej nie potrafimy wygrać z Rosją, Brazylią w tych kluczowych momentach...
No tak bo z Rosją to się zrobił taki kluczowy mecz w pewnej chwili że Alekno poszedł spać.
poznasz głupiego po czynach jego
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: OlaMleko »

Poza tym - widzę, że po trzecim secie (po którym poszłam spać, bo nie kładłam się od 6:30 meczu poprzedniego) chłopaki dalej walczyli mimo ogromnego zmęczenia. Zresztą było ono widoczne już jakoś od pierwszych piłek, bo wydaje mi się, że kiedy główny cel został osiągnięty, uświadomili sobie,jak są zmordowani.

I chyba jednak Brazylia na podium... szkoda :)
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: KChudz »

ZRosją przegraliśmy przez słebe rozegranie w I secie. Za mało było krótkiej przy słabo kończących skrzydłach.
Polska osiągnęła na PŚ wielki sukces i chłopakom i całemu sztabowi należą się gratulacje.

Ceremonia zakończenia o 12.40
ewa
Posty: 676
Rejestracja: 11 sty 2009, o 19:07
Płeć: K
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: ewa »

Ceremonia zakończenia ok. 12.40
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: figol »

OlaMleko pisze: I chyba jednak Brazylia na podium... szkoda :)
Nawet na pewno pewnie wygrała z gospodarzami 3-0 i zakwalifikowała się do IO Londyn jako 3 zespół.
poznasz głupiego po czynach jego
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: pk+ »

GuessWhat pisze:Dlatego nie ma co wpadać w samozachwyt...dalej nie potrafimy wygrać z Rosją, Brazylią w tych kluczowych momentach...

Po pierwsze to nie był turniej rozgrywany metodą grup, drabinki (czyli przegrywający odpada) tylko każdy z każdym. Aby wygrać turniej nie musieliśmy wcale wygrać z Rosją! Przegranie pierwszego meczu w turnieju ma dokładnie takie samo znaczenie jak przegranie ostatniego spotkania.
Mecz z Rosjanami przegraliśmy w chwili gdy zdobyli 2 seta, ci wszyscy którzy żałują powinni jeszcze bardziej żałować przegranej z Iranem, który był absolutnie w naszym zasięgu.
Także bardziej niż przegranej z Rosją żałuję meczu z Brazylią... który też mógł nam dać 1 miejsce, pyrrusowe zwycięstwo za 2 punkty z Rosją, wcale by mnie nie ucieszyło.

Mam nadzieję że zawodnicy zapamiętają 5 set z Rosją i będą pamiętać że mecz jest wygrany gdy sędzia zakończy spotkanie, a nie jak się ma "bezpieczną" przewagę! Także sztab musi popracować nad psychiką, koncentracją drużyny, sportowo możemy walczyć z każdym, ale jeśli będziemy przegrywać w głowach to o złoto w dowolnym turnieju będzie trudno.

W każdym razie kończymy najlepszy sezon reprezentacyjny od lat i na szczęście nie będziemy się musieli tułać po turniejach kontynentalnych żeby dostać się na Olimpiadę!
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Kurek7
Posty: 696
Rejestracja: 3 paź 2011, o 14:10
Płeć: M
Kontakt:

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: Kurek7 »

Kapitalna sprawa, Polacy na podium najtrudniejszego turnieju świata- PŚ.
Ogromne brawa dla naszych Orłów i podziękowania za ogromne emocje przed TV :P
Ten awans daje nam mnóstwo możliwości, cały maj na przygotowania do IO zamiast męczenie się w turniejach kwalifikacyjnych.

Cieszy też brak awansu Włochów, utarliśmy im nosa odwracając mecz z 0-2 na 3-2 i zaprzepaszczając ich szanse na awans :P :P :P

Dawno w historii nie mieliśmy tak udanego sezonu reprezentacyjnego, 3 medale ważnych imprez, to budzi respekt :D

Oby następny rok był co najmniej równie udany- srebrem IO nie pogardziłbym :D :D :D
Mam też nadzieję, że do kadry wróci pewien Pan, którego nam brakowało w ważnych momentach, który by kończył najważniejsze piłki bez wstrzymywania ręki w ataku, chyba każdy wie o kogo chodzi :P


MVP turnieju pewnie Michajłow bo Rosja wygrała PŚ.
Polska biało-czerwoni... :)
norbertz90
Posty: 328
Rejestracja: 13 lut 2008, o 22:38
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: norbertz90 »

Na Polascie Sport czy Polascie Sport Extra będzie dekoracja i czy wiadomo już dokładnie o której godzinie?
Norbert
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: Nagor »

Szczerze mówiąc wyłączyłem mecz po trzecim secie :D Nie rozumiem żadnej decyzji Polaków. Bez sensu zagrywki, w ogóle grali bez jaj, chęci i odpowiedzialności. Najgorszy mecz w turnieju chyba.

Fakt cieszę się z chociaż drugiego miejsca, tak jak mówiłem, gdy będzie pudło to nie będę wypominał Iranu :D Boli mnie mnie z Brazylią. Gratulacje dla chłopaków i Anastasiego, który idzie jak burza! Oby tak dalej
...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: Arff »

Z Gębokśiążki Polskiej Siatkówki "O 13.35 w Polsacie Sport i Polsat Sport News będzie transmitowana ceremonia dekoracji drużyn w Pucharze Świata"
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
picaporte
Posty: 466
Rejestracja: 19 sie 2008, o 17:40

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: picaporte »

hmmm..ale to bedzie chyba retransmisja juz wtedy, bo z tego co mówili komentatotrzy to ceremonia zaczyna się lada moment.
Na PS teraz Cafe Futbol, a na extra jakis mecz kopanej.
riki tiki tak!
alimak
Posty: 437
Rejestracja: 8 lut 2009, o 10:54
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: alimak »

Na PS News trwa transmisja.
Awatar użytkownika
ewa-c4
Posty: 84
Rejestracja: 25 gru 2007, o 19:19
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: ewa-c4 »

Na zakonczenie meczu JPN-Brazylia komentatorzy wyraźnie mówili że transmisja będzie w PS za około 30 minut i co nadal trwa cafe football, macie inne pomysly gdzie to obejrzec?
" Za urodę ataku nie ma większej ilości punktów"
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: OlaMleko »

Ok,ale mam nadzieje,ze na pewno za 35 minut w PS? Troche jestem rozczarowana, że nie ma bezposredniej transmisji z wręczenia medali polskim siatkarzom, za to jest jakiś głupi mecz nie wiadomo kogo.
Awatar użytkownika
ewa-c4
Posty: 84
Rejestracja: 25 gru 2007, o 19:19
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: ewa-c4 »

dokladnie ja tez jestem lekko zazenowana, moze ta dekoracja sie jeszcze nie zaczela? tego przeciez nie wiemy, cafe football sie juz skonczylo wiec mocno wierze ze polaczymy sie zaraz ze studiem i poogladamy tak szczegolna dla nas dekoracje.
" Za urodę ataku nie ma większej ilości punktów"
alimak
Posty: 437
Rejestracja: 8 lut 2009, o 10:54
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: alimak »

Dekoracja się już kończy.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: madlark »

Ale matoły z tego Polsatu. Atleci-Ceremonia 1:0 :x
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
dodonek
Posty: 1057
Rejestracja: 27 maja 2009, o 12:29
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: dodonek »

Po ceremonii.. w necie była na volleyball-novies.net.. Nie było nagród indywidualnych i cała ceremonia trwała z 20 minut..Nuda..
[URL=https://matchnow.life]Conscious meetups: Dating without limitations[/URL]
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: madlark »

Nagrody indywidualne Pucharu Świata 2011:

Najlepiej atakujący: Ahmed "Salah" Abdelay (Egipt)
Najlepiej blokujący: Marcin Możdżonek (Polska)
Najlepiej zagrywający: Christian Savani (Włochy)
Najlepiej przyjmujący: Sergio Dutra Santos (Brazylia)
Najlepszy libero: Qi Ren(Chiny)
Najlepszy rozgrywający: Luciano De Cecco (Argentyna)
Najlepiej punktujący: Ramos Hernandez (Kuba)
MVP: Maksim Michajłow (Rosja)
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: Arff »

dekoracja była na kanale Polsat Sport News...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
dodonek
Posty: 1057
Rejestracja: 27 maja 2009, o 12:29
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: dodonek »

To jednak były nagrody wręczane?? Oficjalnie?? Ja włączyłem jak zawodnicy wchodzili do sali drużynami więc kiedy to było wręczane..czy tylko zostało ogłoszone gdzies po prostu..??

Savani najlepiej zagrywającym?? Asów na set miał w takim samym procencie do Stanley, co prawda mial o 2 asy więcej ale ratio asów do zepsutych i wykonanych zagrywek zdecydowanie na stronę jankesa..
Ostatnio zmieniony 4 gru 2011, o 13:22 przez dodonek, łącznie zmieniany 1 raz.
[URL=https://matchnow.life]Conscious meetups: Dating without limitations[/URL]
Awatar użytkownika
ewa-c4
Posty: 84
Rejestracja: 25 gru 2007, o 19:19
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: ewa-c4 »

szkoda, że Misiek WIniarski nie dostał nagrody najlepiej przyjmującego :( było bardzoo blisko
" Za urodę ataku nie ma większej ilości punktów"
alimak
Posty: 437
Rejestracja: 8 lut 2009, o 10:54
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: alimak »

Były wręczane przed dekoracją drużynową.
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: Mateusz1993 »

madlark pisze:Nagrody indywidualne Pucharu Świata 2011:

Najlepiej atakujący: Ahmed "Salah" Abdelay (Egipt)
Najlepiej blokujący: Marcin Możdżonek (Polska)
Najlepiej zagrywający: Christian Savani (Włochy)
Najlepiej przyjmujący: Sergio Dutra Santos (Brazylia)
Najlepszy libero: Qi Ren(Chiny)
Najlepszy rozgrywający: Luciano De Cecco (Argentyna)
Najlepiej punktujący: Ramos Hernandez (Kuba)
MVP: Maksim Michajłow (Rosja)
Nagrody jak dla mnie nie oddają w pełni wartości graczy podczas PŚ i mnie osbiście brakuje wyboru 6 całego turnieju, a dokładniej 7. Ale nie to jest najważniejsze brawo Polacy, brawo Anastasi.
Awatar użytkownika
Arogancja
Posty: 369
Rejestracja: 6 sie 2008, o 18:48
Płeć: K

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: Arogancja »

dodonek pisze:To jednak były nagrody wręczane?? Oficjalnie?? Ja włączyłem jak zawodnicy wchodzili do sali drużynami więc kiedy to było wręczane..czy tylko zostało ogłoszone gdzies po prostu..??
Nagrody indywidualne były wręczane przed dekoracją drużyn. Kategoria, nazwisko, wejście, wręczenie nagrody, pamiątkowe zdjęcia, wszyscy wchodzą na najwyższy stopień podium. Potem pojawiły się trzy najlepsze zespoły, które do tej pory czekały za kotarą. Ale to chyba w ostatnich latach dość normalny scenariuszy.
dodonek
Posty: 1057
Rejestracja: 27 maja 2009, o 12:29
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: dodonek »

alimak pisze:Były wręczane przed dekoracją drużynową.
Dzięks..to tego nie pokazali w necie bo PS News nie posiadam.. stąd moje zdziwienie bo zawsze tak było..
Nagrody indywidualne były wręczane przed dekoracją drużyn. Kategoria, nazwisko, wejście, wręczenie nagrody, pamiątkowe zdjęcia, wszyscy wchodzą na najwyższy stopień podium. Potem pojawiły się trzy najlepsze zespoły, które do tej pory czekały za kotarą. Ale to chyba w ostatnich latach dość normalny scenariuszy.
No ja właśnie jakoś zawsze kojarzę że zespoły już stoją na hali i dopiero potem są nagrody indywidualne.. Tak bynajmniej najbardziej to kojarze z Izmiru gdzie nagrody odbierali Grucha z Gumą..

Rzeczywiście szkoda Winiara. Wg mnie przyjmujący to powinna być kategoria bez zawodników libero - Libero się powinno wrzucać do jednego wora i sumować obrony z procentem przyjęcia i wtedy zawodnik libero otrzymuje nagrodę za zadania jakie mial wykonać. Przyjmujacy wtedy nie jest traktowany jako "ten co najlepiej przyjmuje zagrywkę" ale jako ten na pozycji przyjmującego. Przecież np: Nowakowski przyjął 3 razy z czego 2 razy idealnie to jego procent przyjęcia jest o wiele większy niż Sergio.. wiem że to absurdalne ale moim zdaniem tak powinno być. Przyjmujący ma jak wiadomo jeszcze inne zadania do wykonania i właczanie w tę kategorię zawodników libero to tak trochę..
Fakt jest taki że Misiek i tak udowodnił swoją klasę nie po raz pierwszy.
Cóż dziękujemy panowie.
[URL=https://matchnow.life]Conscious meetups: Dating without limitations[/URL]
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: dreamer »

ewa-c4 pisze:szkoda, że Misiek WIniarski nie dostał nagrody najlepiej przyjmującego...
Niby z jakiego powodu szkoda?
Tylko z takiego, że ktoś okazał się lepszy od niego?
Gdyby nie dostał tej nagrody, a przed nim byłby Igła i właśnie jemu by ona przypadła, to też byłoby strasznie szkoda, czy już nie?

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Puchar Świata”