Puchar Świata 2015

1. Czy Polska wywalczy olimpijską kwalifikację w rozgrywkach PŚ 2015? 2. Kto wygra PŚ 2015?

Poll ended at 9 Sep 2015, o 22:21

Wywalczy kwalifikację i zdobędzie złoto
13
15%
Wywalczy kwalifikację i osiągnie finał
28
32%
Nie wywalczy kwalifikacji olimpijskiej
17
19%
Argentyna
0
No votes
Iran
0
No votes
Kanada
0
No votes
Rosja
4
5%
USA
16
18%
Włochy
10
11%
Ktoś inny
0
No votes
 
Total votes : 88

Re: Puchar Świata 2015

Postby drukjul » 27 Sep 2015, o 12:10

radek0389 wrote:A czy kwalifikacje do IO nie mogłyby wyglądać następująco, MŚ i obecny MO kwalifikują się automatycznie, tak samo gospodarz. Następna trójka to podium z PŚ. A resztę zespołów wyłaniałby kwalifikacje, ale rozgrywane globalnie, bez podziału na strefy. Wtedy wszystkie najmocniejsze zespoły uczciwie miałyby szansę się dostać.


Nie mylmy Igrzysk Olimpijskich z Mistrzostwami Świata. Istotą idei olimpijskiej zawsze było w pierwszej kolejności gromadzenie sportowców i uwagi ludzi z całego świata, a niekoniecznie zaraz rywalizacja rzeczywiście aktualnie wszystkich najlepszych sportowców w danych dyscyplinach. Dlatego częstokroć wzbudziły wśród widowni duże zainteresowanie i aplauz, nie mniejszy niż późniejszy zwycięzcy, uczestnicy Igrzysk naprawdę egzotyczni w rodzaju bobsleistów z Jamajki, albo biegaczy narciarskich z Kenii. Z drugiej strony zdarzały się też nieraz takie wypadki, że faworyci IO i aktualni mistrzowie świata i rekordziści świata, na przykład lekkoatleci, czy pływacy nie mogli wystartować na Olimpiadzie w swoich dyscyplinach, bo przydarzył im się zły dzień i przegrywali wewnątrzamerykańskie kwalifikacje o miejsce w reprezentacji olimpijskiej. Myślę, że prostu trzeba zaakceptować to, że w IO nie zawsze startują wszyscy aktualnie najlepsi i najsilniejsi na świecie, za to jest to jedyna taka niezwykła impreza sportowa, która między innymi dzięki kluczowi geograficznemu skupia uwagę całego świata, a nie tylko i wyłącznie zaprzysięgłych kibiców danej dyscypliny. Coś za coś....
drukjul
 
Posts: 7415
Joined: 2 Jul 2015, o 16:23
Płeć: M


Re: Puchar Świata 2015

Postby StanLee » 27 Sep 2015, o 12:41

W tenisie stołowym chyba najlepiej widać różnicę w kontekście tego, o czym pisze Kolega powyżej - pomiędzy MŚ a Igrzyskami Olimpijskimi.
StanLee
 
Posts: 6841
Joined: 2 May 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Postby ldz » 27 Sep 2015, o 13:20

maciek77 wrote:
ldz wrote:Brazylia mogła po prostu zagrać o tytuł, tak jak USA - dla nich kwalifikacja olimpijska była tylko miłym dodatkiem, a celowali w zwycięstwo. A jeśli nie o PŚ to chociaż o medal - chyba mi nie powiecie, że srebro czy brąz PŚ są bezwartościowe? Oh wait...


Zdecydowanie bardziej cieszyłbym się z brązu na ME czy LŚ naszej drużyny. I wydaje mi się, że zawodnicy również.

mniej więcej to chciałam przekazać. Zresztą widać co dla naszych chłopaków znaczył ten brązowy medal PŚ w sytuacji, kiedy nie dał im kwalifikacji olimpijskiej. Dlatego sądzę, że system kwalifikacji powinien zostać zmodyfikowany.
drukjul wrote: Myślę, że prostu trzeba zaakceptować to, że w IO nie zawsze startują wszyscy aktualnie najlepsi i najsilniejsi na świecie, za to jest to jedyna taka niezwykła impreza sportowa, która między innymi dzięki kluczowi geograficznemu skupia uwagę całego świata, a nie tylko i wyłącznie zaprzysięgłych kibiców danej dyscypliny. Coś za coś....

jasne, tylko jeżeli się założy (moim zdaniem błędnie, ale taka chyba jest powszechna opinia), że celem FIVB jest popularyzacja siatkówki to skoro ta "uwaga całego świata" jest skupiona na igrzyskach to bardziej do zostania kibicem zachęciłoby oglądanie zaciętych pojedynków między np. Serbią a Brazylią niż lanie przez tych samych Brazylijczyków reprezentacji np. Chile? A w sytuacji jaką mamy najprawdopodobniej ta Serbia na IO nie pojedzie (można podstawić też Bułgarię, Rosję czy nas, nie wiadomo jak się ten turniej kwalifikacyjny zakończy), podczas gdy to Chile będzie miało realną szansę, wystarczy pokonać pozostałe ogórki z ostatniego turnieju...
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
ldz
 
Posts: 3082
Joined: 18 Feb 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Puchar Świata 2015

Postby drukjul » 27 Sep 2015, o 14:06

No proszę, na turnieju w Ludwisburgu Słoweńcy którzy wczoraj przegrali wyraźnie z II składem Niemców, dziś stają przed szansą ogrania Francuzów, którzy grają najsilniejsza szóstkę. Na razie prowadzą 2:0 http://www.sportingvideo.net/20150927/vv56075483a92ea3.34683582-1155018.html

ldz wrote:jasne, tylko jeżeli się założy (moim zdaniem błędnie, ale taka chyba jest powszechna opinia), że celem FIVB jest popularyzacja siatkówki to skoro ta "uwaga całego świata" jest skupiona na igrzyskach to bardziej do zostania kibicem zachęciłoby oglądanie zaciętych pojedynków między np. Serbią a Brazylią niż lanie przez tych samych Brazylijczyków reprezentacji np. Chile? .


Popularyzacja siatkówki w tym sensie, że podczas Igrzysk, jak to było w Londynie w 2012, angielska publiczność na trybunach faktycznie nawet dopisywała, ale za tym nie poszły pieniądze brytyjskiego komitetu olimpijskiego na rozwój siatkówki na wyspach, a wręcz przeciwnie, po IO dotacje na ten sport zostały wyraźnie obcięte i zredukowane, można traktować wyłącznie w kategorii efemerycznego zjawiska. Bo to jest efekt, który niestety błyskawicznie potem przemija.

Żeby popularyzować jakiś sport, potrzeba w pierwszej kolejności stworzyć odpowiednio szeroką bazę dla młodzieży. Przydaje jeszcze zainwestować w rozwój sportu amatorskiego w danej dyscyplinie, a do tego potrzebne są zawsze pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze. W większości państw świata w tym także i w Polsce, istnieje bardzo wyraźny podział na sporty olimpijskie, a w tym gronie jeszcze na sporty w których mamy jak w siatkówce na IO realne szanse medalowe, oraz na sporty nieolimpijskie. Te pierwsze mogą liczyć na pokaźne dotacje dla związków sportowych z kasy państwowej, czy indywidualne stypendia, a w tych drugich zwykle panuje bieda z nędzą, brak jest środków, straszy golizna, niedostatek i mamy finansowanie treningów nawet wybitnie uzdolnionych dziatek wyłącznie z kieszeni rodziców, albo jak w przypadku np. rugby w Polsce - samych sportowców. Więc bez tego wabika i przynęty, jakim jest możliwość zakwalifikowania się na Igrzyska także drużyn z siatkarskiego "II i III świata", nie łudźmy się, żadnej popularyzacji siatkówki na świecie nigdy nie będzie. Popatrzymy choćby nawet na status siatkówki w USA - ona funkcjonuje tam wyłącznie jako sport olimpijski i uniwersytecki, a nie jako sport mający status komercyjny jak to jest w Polsce, we Włoszech, Turcji, czy w Rosji. John Speraw prawie zawsze w amerykańskich mediach jest przedstawiany jako trener męskiej siatkarskiej drużyny olimpijskiej, a nie jako trener męskiej reprezentacji siatkarskiej po prostu. Siatkówka na świecie ma więc taki status jaki ma, z komercyjnego punktu widzenia nie jest piłką nożną, ani koszykówką i w skali globu pewnie nawet większość środków które idzie na siatkówkę, pozyskiwana jest właśnie dlatego, że jest to sport olimpijski. FIVB nie może tego faktu lekceważyć. Pamiętajmy również, że zasady kwalifikacji olimpijskiej są tworzone zarówno dla siatkówki męskiej, jak i żeńskiej, a w tej drugiej przynajmniej w ostatniej dekadzie Europa nie miała wcale tak silnej pozycji jak siatkówka męska i w porównaniu z naszym kontynentem drużyny z Azji na MŚ okupowały niekiedy nawet więcej czołowych miejsc.
drukjul
 
Posts: 7415
Joined: 2 Jul 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Postby kanimo » 27 Sep 2015, o 19:45

W tym drugim skladzie to byl min Kaliberda ;) .
I grali raczej strasznie dretwa siatkowke. Ledwie wymusilam na sobie obejrzenie 1 seta. Chyba zeby potem poziom wzrosl.
Schops jedyny,ktory tam cos ciekawego potrafil zagrac. Reszta potwornie toporna. No moze graja to na silce, jesli celem sa ME za 2 tygodnie. Do tego dosyc wolno.
kanimo
 

Re: Puchar Świata 2015

Postby madlark » 28 Sep 2015, o 22:06

Gamonie - wreszcie zrozumiałem sens(ironię) tej reklamy.
Brawo ja(ty). Chyba zabrakło "my" ;)
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
User avatar
madlark
 
Posts: 13544
Joined: 15 May 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Postby sb.slav » 7 Oct 2015, o 22:25

"Trafiłem", niestety w ankiecie 100%. Wyniki wszystkich - ku potomności.

Image
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
sb.slav
 
Posts: 3970
Joined: 20 May 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Postby ursula127 » 17 Oct 2015, o 08:44

teoria reklamy,mimo swojej głupoty sprawdziła się znowu :(
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
ursula127
 
Posts: 1411
Joined: 5 Mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Previous

Return to Puchar Świata

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests