Puchar Świata 2015

1. Czy Polska wywalczy olimpijską kwalifikację w rozgrywkach PŚ 2015? 2. Kto wygra PŚ 2015?

Czas głosowania minął 9 wrz 2015, o 22:21

Wywalczy kwalifikację i zdobędzie złoto
13
15%
Wywalczy kwalifikację i osiągnie finał
28
32%
Nie wywalczy kwalifikacji olimpijskiej
17
19%
Argentyna
0
Brak głosów
Iran
0
Brak głosów
Kanada
0
Brak głosów
Rosja
4
5%
USA
16
18%
Włochy
10
11%
Ktoś inny
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 88

StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: StanLee »

Ale serio ktoś kwestionuje, że ten system kwalifikacji jest fatalny, czy jak? Co więcej, nie ma nic dziwnego chyba w tym, że krytykujemy ten system, gdy nasza drużyna może stać się jego ofiarą, a że stało się jasne, że tak może być po Pucharze Świata - stąd też ta rozmowa w tym właśnie momencie. To tak jak oczekiwać, że przed nowelizacją KPK ostro miałbym krytykować instytucję tymczasowego aresztowania, bo w sumie teoretycznie mogła mnie kiedyś dotknąć patologia tego systemu. To nie do końca tak działa.

Widzieliśmy już na PŚ jaki skutek przynosi rozszerzanie rozgrywek na drużny nie do końca godnego występu na takim turnieju i zobaczymy to samo w Rio.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: lipton »

Chciałem zrobić na podstawie statystyk ze strony FIVB podsumowanie rozkładu ataku w poszczególnych zespołach z podziałem na pozycje (atakujący/przyjmujący/środkowy). Czy oprócz Argentyny (Conte) i Rosji (Muserski), ktoś jeszcze rotował zawodnikami na pozycjach?
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: ciorny17 »

Przez pracę nie miałem czasu pisać teraz trochę luźniej to i coś od siebie dodam. Psioczymy na system kwalifikacji do IO, wyzywamy FIVB do chorego zarządzania. Gdzie leży tego przyczyna? Ano dziwi mnie, że nikt nie zwrócił uwagi na kwestię poruszoną przez Wojciecha Drzyzgę. Mówił on o bezsensowności PŚ (akurat tutaj się z nim nie zgadzam), ale poruszył kwestię braku związku siatkarzy. Praktycznie oni nie mają nic do powiedzenia i brak przedstawicielstwa samych zainteresowanych przy negocjacjach, ustaleniach jest chory. Nie potrafię sobie wyobrazić jak w NBA, NFL właściciele klubów i ligi wraz z szefami telewizji za plecami zawodników negocjują umowy sponsorskie i transmisyjne. Druga strona medalu to to, że siatkówka to nie koszykówka i nie zawodowa liga przynosząca miliardy dochodów i gdzie zaledwie kilka krajów ma coś do powiedzenia. Boli też to, że nikt nie odważy się podważyć decyzji władz i każdy narzeka po cichutku, a jak wujek Graca powie, że ma być tak to jedynie przytakują.
Kłamca.
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: PJ_volleyball »

lipton pisze:Chciałem zrobić na podstawie statystyk ze strony FIVB podsumowanie rozkładu ataku w poszczególnych zespołach z podziałem na pozycje (atakujący/przyjmujący/środkowy). Czy oprócz Argentyny (Conte) i Rosji (Muserski), ktoś jeszcze rotował zawodnikami na pozycjach?
Edgar w ostatnim meczu grał chwilę (trochę ponad seta) na przyjęciu, ale to w sumie nie wiele zmienia.
El Kotb to nominalny atakujący, ale sporo grał na przyjęciu. A nie pamiętam, żeby dawał jakieś dłuższe zmiany Salahowi na ataku.
Nagga z Tunezji to też nominalny przyjmujący z tego co kojarzę, ale grał sporo na ataku, a na przyjęciu może epizod (a może wcale).

Nie wiem czy to coś zmienia (chyba nie), ale może komuś się przyda.
Więcej zmian pozycji nie pamiętam.
Awatar użytkownika
morswin
Posty: 302
Rejestracja: 17 wrz 2008, o 17:53
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: morswin »

radek0389 pisze:
PJ_volleyball pisze:
OlaMleko pisze: Na pewno nie rozmawialibyśmy o tym w przypadku zajęcia jednego z dwóch pierwszych miejsc, ale to nie zmienia faktu, że przydałyby się zmiany w tym temacie.
A według mnie to co napisałaś zmienia dużo.
Czyli przeszkadza to, że Polacy nie awansowali, a nie to, że system zły.

Według mnie to trochę nie fair.
Nie, przeszkadza to że Polacy akurat padli ofiarą tej chorej sytuacji. Gdyby Włosi byli na naszym miejscu, głosy byłby takie same z ich strony, analogicznie Amerykanie. W myśl zasady, że problemy innych nas nie interesują, te właśnie ekipy na system nie narzekają, bo ich bezpośrednio nie dotyczy ten absurd.
Akurat Włosi, podobnie jak Polacy mieliby powody do narzekania, ale USA to raczej wątpię. Przecież w turnieju kwalifikacyjnym i tak ograliby wszystkich z Ameryki płn czy środkowej.
Gdybyś miał wątpliwości, śpieszę wyjaśnić, że "nieprzyjemny szczurek" to taki płaski, szybki serwis (asowy) opadający z nagła na końcową linię boiska. (zasłyszane w TV, def. I.Mazur) ;-)
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: drukjul »

PJ_volleyball pisze:
lipton pisze:Chciałem zrobić na podstawie statystyk ze strony FIVB podsumowanie rozkładu ataku w poszczególnych zespołach z podziałem na pozycje (atakujący/przyjmujący/środkowy). Czy oprócz Argentyny (Conte) i Rosji (Muserski), ktoś jeszcze rotował zawodnikami na pozycjach?
Edgar w ostatnim meczu grał chwilę (trochę ponad seta) na przyjęciu, ale to w sumie nie wiele zmienia.
El Kotb to nominalny atakujący[....]
Można powiedzieć, że Muserski od dzisiejszego dnia, to już także nominalny atakujący, a "środkowy Muserski już nie istnieje" ;)

Plotkowało się o tym przynajmniej od kilku dni, że Muserski po to aby lepiej przygotować się do turnieju kwalifikacyjnego w Berlinie, a później ewentualnie do IO w Rio będzie grał jako atakujący także cały sezon w drużynie klubowej, ale dopiero dziś prezes i zarazem szkoleniowiec Biełgorodu Giennadij Szypulin oficjalnie już potwierdził, że Grozer w nadchodzącym sezonie nie będzie występował w "Biełogorje" i zostanie czasowo wypożyczony do innego klubu. Powodem takiego kroku wedle tego oświadczenia Szypulina nie są problemy finansowe "Biełogorje", albo niezadowolenie z poziomu sportowego i usług Georga, a właśnie chęć pomocy rosyjskiej drużynie narodowej. Jednym słowem - Grozer z "Biełogorje" musi odejść, aby na ataku mógł tam przez cały sezon pograć Muserski.

Całość oświadczenia Szypulina w tej właśnie sprawie na stronie Biełgorodu http://www.belogorievolley.ru/news/2/ot ... ulina.html
timshel
Posty: 414
Rejestracja: 25 maja 2014, o 08:52

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: timshel »

Pojawiły się głosy, że za turniej nie ma punktów. To nieprawda, zasada nietykalności dotyczy tylko nieuczestniczącego w PŚ gospodarza IO, w przypadku pozostałych drużyn liczba została zmodyfikowana.

(Nie czytałam wszystkich postów, więc może ktoś już skorygował.)
Learn to love the process.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: SerCos »

timshel pisze:Pojawiły się głosy, że za turniej nie ma punktów. To nieprawda, zasada nietykalności dotyczy tylko nieuczestniczącego w PŚ gospodarza IO, w przypadku pozostałych drużyn liczba została zmodyfikowana.

(Nie czytałam wszystkich postów, więc może ktoś już skorygował.)
Ja o tym pisałem, ale w kontekście, że punkty z PŚ nie mają znaczenia w kwalifikacjach olimpijskich, czyli w sumie tak jakby ich nie było ;)
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: sb.slav »

drukjul pisze:Całość oświadczenia Szypulina w tej właśnie sprawie na stronie Biełgorodu http://www.belogorievolley.ru/news/2/ot ... ulina.html
Właśnie, już w trakcie turnieju pojawiały się w rosyjskim internecie informacje o podobnych ruchach w klubach Superligi. Maksim Michajłow ma z kolei grać na przyjęciu pod okiem Alekny, Anderson zaś po przekątnej.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
radek0389
Posty: 469
Rejestracja: 24 sie 2008, o 20:01
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: radek0389 »

A u nas jak? Kurek będzie orał na przyjęciu? Czy na ataku dla dobra narodowego?
Mateja
Posty: 1084
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: Mateja »

radek0389 pisze:Czy na ataku dla dobra narodowego?
Dla dobrego narodowego, do reprezentacji powinien wrócić Mariusz Wlazły (jeśli oczywiście będzie taka opcja). Kurek to fajny zawodnik, ale nie ma odpowiedniej psychiki do gry w ataku na najwyższym poziomie (widać po nim emocje, gdy dostaje czapę, gdy nie idzie).
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: drukjul »

sb.slav pisze:
drukjul pisze:Całość oświadczenia Szypulina w tej właśnie sprawie na stronie Biełgorodu http://www.belogorievolley.ru/news/2/ot ... ulina.html
Właśnie, już w trakcie turnieju pojawiały się w rosyjskim internecie informacje o podobnych ruchach w klubach Superligi. Maksim Michajłow ma z kolei grać na przyjęciu pod okiem Alekny, Anderson zaś po przekątnej.
Podejrzewam, że już szybciej nasz Leon w "Zenicie" zostanie przestawiony na atak, a biedny Anderson cały sezon będzie musiał trzymać tam przyjęcie i w sezonie przedolimpijskim swoje siły trochę nadwyręży .. Zasada jest taka, że pomagamy sobie, natomiast nie musimy ułatwiać życia potencjalnym rywalom. ;)

Z tego punktu widzenia, ciekawe jest gdzie Biełgorije zamierza wypożyczyć Grozera ??? Za 450 000 Euro rocznie, bo właśnie tyle Georg miał dostawać w Biełgorodzie, w Europie w grę wchodzi tak naprawdę chyba jedynie Turcja. Ale przyznam się, że ja wśród czołowych klubów tureckich nie widzę teraz kandydata na pracodawcę Georga. Choć skoro taki Ziraat Bankasi stać było w tym sezonie, żeby zakontraktować na atak jednocześnie Marcus Nilssona i Oliviera Venno, to zapewne także Halkbank mógłby ewentualnie sięgnąć po drugiego obok Sokołowa klasowego atakującego, zamiast liczyć na to, że na początku sezonu godnie zastąpi go na prawym skrzydle Le Roux. Z drugiej strony rehabilitacja Bułgara ponoć przebiegała prawidłowo i od jakiegoś czasu Bułgar normalnie skacze, więc choć zabraknie go na zbliżających się ME, to na początek sezonu klubowego powinien być gotowy. Myślę, że Płamen Konstantinow pewnie też sobie nie wyobraża nawet takiej sytuacji, aby tego siatkarza mogło zabraknąć na styczniowym turnieju kwalifikacyjnym w Berlinie.

Teoretycznie w grę wchodzić też może wypożyczenie reprezentanta Niemiec do klubu azjatyckiego: czyli do Korei, Chin, lub do Japonii. Ale tu jest pytanie, że sam Grozer na coś takiego by się zgodził, mając gdzieś z tyłu głowy świadomość, że pewnie bardzo utrudniło by mu to życie, oraz przygotowanie w klubie wysokiej formy na wspomniany turniej kwalifikacyjny. Przecież on też nie ukrywał nigdy tego, że jego największym sportowym marzeniem jest wywalczenie z drużyną niemiecką medalu olimpijskiego - jak pamiętam w Londynie w 2012 Georg zafundował sobie nawet okolicznościowy, olimpijski tatuaż.

Vital Heynen jakieś tydzień temu przy okazji obserwacji spotkań PŚ, napisał na twitterze, że ma poważne wątpliwości do słuszności pomysłu Alkeny z przestawieniem Muserskiego na atak, oraz Michajłowa na przyjęcie i dodał jeszcze, że uważa, że Niemcy w Berlinie podczas turnieju kwalifikacyjnego będą mieli przewagę na tej pozycji nad sborną. Jak jednak widać Rosjanie wypożyczając Grozera z czołowego klubu Europy do jakiegoś Timbuktu, mogą mu ten jego błogostan i optymizm jednak trochę zmącić.
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2015, o 19:13 przez drukjul, łącznie zmieniany 1 raz.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: compact »

A Sokołow to nie miał jakiejś artroskopii barku?
Mateja
Posty: 1084
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: Mateja »

compact pisze:A Sokołow to nie miał jakiejś artroskopii barku?
Z tego co pamiętam, Bułgar jest wyłączony z gry do stycznia 2016. Czy wróci akurat na turniej w Berlinie, nie wiem.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: compact »

No, to była artroskopia barku. Conte miał to samo i operację jakoś w czerwcu, czyli miesiąc później niż Sokołow, a siła ataku i to końcowe domknięcie uderzenia wróciło dopiero po jakimś roku. Jak dla mnie to Sokołow w tym sezonie nie zagra na poziomie tureckiej czołówki i LM.
serek
Posty: 299
Rejestracja: 25 kwie 2015, o 15:58
Płeć: K

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: serek »

Stary szczwany lis Szypulin uprawia propagandę, jakiej nie powstydziłaby się najlepsza szkoła radziecka: nie chodzi o żadne dobro narodowe, ani reprezentację. Kasa w Biełogorie świeci pustkami, na gwałt tną kontrakty, stąd brak znaczących wzmocnień po sezonie. Nic dziwnego, ze pozbędą się gracza, który jest dla nich największym obciążeniem.
Co do Kazania: Alekno siedzi w kieszeni Gazpromu, kadrę prowadzi za darmo. Michajłow lepiej gra na ataku, a Anderson na przyjęciu. Tak grają w klubie od 3 lat. Nie będzie ryzykował, skoro mają wygrać wszystko i wszędzie. Zwłaszcza, ze żadnych play off w Superlidze nie będzie, mistrza wyłoni sezon regularny, gdzie każdy zagra po 2 kolejki z każdym. Tak, jak na PŚ będzie się liczył każdy set.
serBalonSwann
Posty: 686
Rejestracja: 4 kwie 2014, o 22:24
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: serBalonSwann »

Czyli wszystko zostaje po staremu?
luk_m5
Posty: 626
Rejestracja: 4 lip 2012, o 13:20
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: luk_m5 »

Z posta serek wynika , że chyba w Zenicie zostaje po staremu. Natomiast Grozer odchodzi na wypożyczenie, ale nie żeby zrobić miejsce dla Dimy, tylko z powodu braku kasy, dobrze rozumiem ?
serek
Posty: 299
Rejestracja: 25 kwie 2015, o 15:58
Płeć: K

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: serek »

Co prawda jeszcze wczoraj Michajłow mówi, ze na razie o graniu w Zenicie na przyjęciu nie było mowy, ale to co napisałam wyżej, to jedynie moja prywatna opinia.
Alekno nie jest głupi, sezon jest za krótki, moim zdaniem nie zaryzykuje.
Chyba, ze Leona wystawią na atak, w to jestem w stanie prędzej uwierzyć
serek
Posty: 299
Rejestracja: 25 kwie 2015, o 15:58
Płeć: K

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: serek »

Jak obstawiacie, gdzie wyląduje Grozer? Pójdzie za Trawicą do Kubiaka?
mmb
Posty: 1760
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: mmb »

GolMar
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: GolMar »

Z przecieków wiem, że Grozer będzie grać w Korei.
FLPman
Posty: 308
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:51
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: FLPman »

Ranking zagrywki po zakończeniu Pucharu Świata:
Obrazek

Ranking ataku po zakończeniu Pucharu Świata:
Obrazek

Z tych rankingów ataku które udostępniałem płynie przynajmniej jedna ciekawa informacja. W rankingach po 8, 10 i 11 meczach widać, że łączna efektywność w ataku Polaków regularnie spadała, są to wartości odpowiednio 43.6%, 42.38%, 41.43%. Im bliżej końca turnieju tym było gorzej. Zupełnie odwrotnie było u Włochów. Im bliżej końca turnieju tym średnia efektywność ich ataku rosła, są to wartości odpowiednio 39.75%, 41.25%, 42.23%.
kanimo

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: kanimo »

Chyba tez zaczynalismy ze slabszymi przeciwnikami?
Nie sledzilam kalendarza Wlochow.
Ponadto dla naszych podstawowym problemem nie bylo zgranie i ogranie a raczej utrzymanie szczytu formy po grze bez wiekszych przerw.
Wlosi poza Lanza mieli troche wolnego, byli sporo mniej wyeksploatowani, nawet jesli policzyc krotki wytep u szejkow.

Ale dla ustabilizowania stolka nowego prezesa bedziemy dusic ME tym skladem. Brawo dzialacze, brawo prezes. Zadza sukcesow ui i natychmiast bedzie przyczyna kolejnych wpadek. Mozemy pozalowac Opalonego.
Jesli pojedziemy na IO to taki Mika sie tam doczolga.

Moze nawet dla dobra polskiej siatkowki lepiej by nas tam zabraklo. To nauczylo by dzialaczy, ze ograniczone zasoby ludzkie trzeba wykorzystywac madrze.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: drukjul »

FLPman pisze:Zagrywki widzę wrzucone to dorzucam atak po komplecie dotychczasowych meczów:

Obrazek
FLPman pisze:Ranking zagrywki po zakończeniu Pucharu Świata:

Ranking ataku po zakończeniu Pucharu Świata:
Obrazek

Z tych rankingów ataku które udostępniałem płynie przynajmniej jedna ciekawa informacja. W rankingach po 8, 10 i 11 meczach widać, że łączna efektywność w ataku Polaków regularnie spadała, są to wartości odpowiednio 43.6%, 42.38%, 41.43%. Im bliżej końca turnieju tym było gorzej. Zupełnie odwrotnie było u Włochów. Im bliżej końca turnieju tym średnia efektywność ich ataku rosła, są to wartości odpowiednio 39.75%, 41.25%, 42.23%.
Porównanie Twoich statystyk efektywności ataku po zakończeniu ósmej rundy spotkań i po całym turnieju,

Dodajmy jeszcze, że ta główna przyczyna wzrostu włoskiego ataku miała nazywała się Osmany Juantorena. "Kosmita", który początek i środek turnieju miał bardzo przeciętny, ale w końcu wreszcie znalazł swoją formą, przypomniał sobie, że należy do grona kilku najlepszy siatkarzy świata i akurat w tych trzech ostatnich spotkaniach z Rosją, Argentyną i Polską niestety dla nas wyszedł na swoją kosmiczną orbitę. Drugi lider azzurri - Zajcew, dla odmiany cały turniej grał bardzo dobrze, ale to jednak Juantorena w tych dwóch ostatnich najcięższych dla Włochów spotkaniach został wyraźnym liderem drużyny.
GolMar pisze:Z przecieków wiem, że Grozer będzie grać w Korei.
To tego Vital Heynen raczej się chyba nie spodziewał i myślę, że w kontekście formy Grozera podczas turnieju kwalifikacyjnego w Berlinie w styczniu, go ta informacja raczej wcale nie ucieszy.
serek pisze:Stary szczwany lis Szypulin uprawia propagandę, jakiej nie powstydziłaby się najlepsza szkoła radziecka: nie chodzi o żadne dobro narodowe, ani reprezentację. Kasa w Biełogorie świeci pustkami, na gwałt tną kontrakty, stąd brak znaczących wzmocnień po sezonie. Nic dziwnego, ze pozbędą się gracza, który jest dla nich największym obciążeniem.
Szypulin dwa lata temu w wywiadzie, kiedy po sezonie 2011-2012 "Biełogorje" ukończyło zupełnie nieudany sezon dopiero na dalekim 9 miejscu, zdradził że w ostatnim czasie budżet klubu oscylował wokół 10 milionów Euro, ale główny sponsor koncern Metalinvest należący do rosyjskiego oligarchy Aliszera Usmanowa obciął mu wtedy roczną dotację, która zależała oczywiście od wyników o całe 40%. Rozżalony Szypulin nie ukrywał wtedy publicznie tego, że w związku z tym faktycznie brakuje mu pieniędzy, ale nie na kontrakty dla siatkarzy pierwszej drużyny, co na całe zaplecze - bo "Biełogorje" Biełgorod to tak naprawdę cały sportowy kombinat z dwoma lub trzema dodatkowymi drużynami w niższych ligach, szkołą sportową, podmiejskim dużym ośrodkiem rekreacyjnym (którego dyrektorką jest córka Szypulina i zarazem żona Tarasa Chtieja), a nawet własnymi "liniami lotniczymi" (klubowy Jak-42)

Jeśli w 2012 redukcja budżetu klubu o całe 40% nie miała wpływu na to, że drużyna z Biełgorodu mógł sobie wtedy pozwolić na ściągniecie Grozera z Resovii, to nawet przy dzisiejszych problemach finansowych Aliszera Usmanowa, który w 2014 miał stracić wedle różnych szacunków 4 do 5 mld $ (ale pierwsza połowa tego roku jest dla niego znacznie lepsza i mimo kryzysu w Rosji majątek Usmanowa znów się powiększył o jakieś 0.5 miliarda $), trudno zakładać, że ta dotacja została zmniejszona do tego stopnia, że klubowi Szypulina grozi katastrofa, czy wręcz plajta.

Moim zdaniem takie pogłoski są jednak bardzo mocno przesadzone. W Rosji oczywiście mamy wyraźny kryzys, ale w tym kraju bieda nigdy nie była dzielona równo, a Szypulin zawsze należał i należy do ludzi, który dobrze widział skąd wieje wiatr i miał najwyraźniej wysoko ustawionych przyjaciół w Moskwie. Świadczy o tym choćby i to, że właśnie w tym roku udało się mu wywalczyć rządową dotację, dzięki której w Biełgorodzie do 2017 ma zostać zbudowana dedykowana hala siatkarska do "Biełogorje" na bagatela 10 tysięcy widzów http://www.chr.aif.ru/belgorod/events/v ... h_zriteley

Trzeba więc Szypulinowi przyznać, że ma facet rozmach i wie z kim warto trzymać, a komu nie opłaca się wchodzić w drogę. I podejrzewam, że w przypadku Muserskiego i jego przestawienia na atak, to właśnie wiejące z Moskwy wiatry były takie, że czy chciał, czy nie chciał to musiał się tym naciskom podporządkować. W trakcie PŚ kilka razy podsłuchiwałem jedynym uchem co ma do powiedzenia rosyjski stały siatkarski komentator - Stecko, i on kilka razy jak mantra wracał do tego, że Muserski i Michajłow powinni grać na pozycjach na których grają teraz w reprezentacji także przez cały sezon w swoich klubach. Wydaje się więc, że wspomniany dziennikarz coś już tam jednak wcześniej mógł widzieć, bo naprawdę podczas transmisji równie uporczywie drążył ten temat, jak Drzyzga senior nie przymierzając temat odstawienia na boczny tor Anastasiego w 2013 roku, a kilka lat wcześniej w 2008 Raula Lozano.

Uważam też, że popełniamy błąd traktując rosyjskie kluby siatkarskie jako w pełni niezależne spółki komercyjne, podczas nie jest tajemnicą, że rosyjską siatkówką od lat, kiedyś zupełnie otwarcie i jawnie, po 2009 może trochę bardziej zakulisowo zawiadują ludzie z gmachu Łubianki. Szypulin też to tej grupy "czekistów" jak najbardziej należał i dalej należy - we wspomnianym wywiadzie sprzed dwóch lat, przyznał się dziennikarzom do tego, że ma stopień pułkownika FSB i traktuje pracę w siatkówce jako służbę. "Kilka lat temu dostałem odpowiedzialne zadanie - będziesz pełnić funkcję wiceprezesa siatkarskiej federacji. Odpowiedziałem ma się rozumieć: tak jest". Z pamięci cytuje, ale w każdym razie coś takiego wtedy tym dziennikarzom Szypulin opowiedział. I nawet tę legitymację pułkownika FSB chciał wyjąć i pokazać, ale biedni dziennikarze się wtedy wystraszyli, bo zaczęli swojego rozmówcę zaraz zapewniać, że nie trzeba im niczego pokazywać, bo i tak wierzą w ten jego stopień pułkownika tajnych służb na słowo. :]

Mogło więc więc po prostu wyglądać tak, że patron rosyjskich czekistów i siatkarzy prawa ręka Putina Nikołaj Patruszew podczas transmisji Rosja-Polska się zdenerwował, zadzwonił do Szypulina i zapytał się go "zgadzasz się z tym, co mówi nasz telewizyjny komentator, że Muserski i Michajłow muszą grać na tych samych pozycjach, na których grają teraz u Alekny w reprezentacji przez cały rok w klubie?". A Szypulin odpowiedział: "tak jest, panie generale-pułkowniku, sekretarzu rady bezpieczeństwa narodowego, oczywiście zgadzam się". Ze starszym stopniem nie można się zgadzać - to podstawowa zasada i pragmatyka służbowa obowiązująca we wszystkich służbach mundurowych. :]
kanimo pisze:
Ale dla ustabilizowania stolka nowego prezesa bedziemy dusic ME tym skladem. Brawo dzialacze, brawo prezes. Zadza sukcesow ui i natychmiast bedzie przyczyna kolejnych wpadek. Mozemy pozalowac Opalonego.
Jesli pojedziemy na IO to taki Mika sie tam doczolga.

Moze nawet dla dobra polskiej siatkowki lepiej by nas tam zabraklo. To nauczylo by dzialaczy, ze ograniczone zasoby ludzkie trzeba wykorzystywac madrze.
Rozumiem, że gdyby nasi reprezentanci z PŚ wrócili do klubów to nie musieliby trenować i grać sparringów, tylko mogliby się zająć słodkim "nicnierobieniem", albo wręcz pojechać na krótkie wakacje do ciepłych krajów? ;)

Pocieszmy się wiec może tym, że nasza kadra nie ma przed ME zaplanowanych żadnych spotkań kontrolnych, a przynajmniej ja nic o tym dotąd nie słyszałem. Alekno, który na ME z wyjątkiem Tietiuchina zabierze prawdopodobnie tę samą grupę siatkarzy, która grała na PŚ w Japonii, już umówił się z Vital Heynenem na dwa sparringi sbornej z Niemcami za tydzień (2 i 3 października)
serek pisze:Co prawda jeszcze wczoraj Michajłow mówi, ze na razie o graniu w Zenicie na przyjęciu nie było mowy, ale to co napisałam wyżej, to jedynie moja prywatna opinia.
Alekno nie jest głupi, sezon jest za krótki, moim zdaniem nie zaryzykuje.
Chyba, ze Leona wystawią na atak, w to jestem w stanie prędzej uwierzyć
Na championat.com pojawił się nowy, długi wywiad z Alekno, w którym potwierdza, że również w "Zenicie" w sezonie klubowym Michajłow będzie grał na przyjęciu, a Anderson na ataku http://www.championat.com/volleyball/ar ... ossii.html

Choć z drugiej strony Alekno nie kryje obaw, że z linią przyjęcia Michajłow - Leon "Zenit" Kazań z przyjęciem zagrywki może mieć niekiedy spore problemy, więc z góry wcale nie wyklucza korekt na pozycjach wśród wyżej wymienionej trójki w poszczególnych meczach.

Z tego co mówi Alekno, wynika, że pod nieobecność Tietiuchina Michajłow jako przyjmujący razem z Siwożelezem powinien tworzyć podstawową parę sbornej na tej pozycji na Mistrzostwach Europy. Na krótkie zgrupowanie sbornej przed turniejem z przyjmujących zostali też powołani nieobecni w Japonii Sawin i MVP MŚ U23 Jegor Kljuka. Na rozegraniu nową twarzą w sbornej będzie sypacz Alekny z Kazania - Kobzar, do kadry wraca także po kontuzji Werbow, a po kilku latach nieobecności Paweł Krugłow, który w ostatnim sezonie u Mariczewa w Dynamie Moskwa wygrał rywalizację z Iwanem Zajcewem. Oczywiście nie jest jeszcze przesądzone, że wszyscy ci siatkarze ostatecznie pojadą na ME, ale zameldują się od bodaj jutra na wspomnianym zgrupowaniu. Wśród powołanych zabrakło - można powiedzieć, że już tradycyjnie - innego siatkarza Dynama Moskwa Birjukowa.
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2015, o 14:45 przez drukjul, łącznie zmieniany 2 razy.
Ewa6
Posty: 422
Rejestracja: 15 gru 2013, o 18:11
Płeć: K

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: Ewa6 »

kanimo pisze:
Ale dla ustabilizowania stolka nowego prezesa bedziemy dusic ME tym skladem. Brawo dzialacze, brawo prezes. Zadza sukcesow ui i natychmiast bedzie przyczyna kolejnych wpadek. Mozemy pozalowac Opalonego.
Jesli pojedziemy na IO to taki Mika sie tam doczolga.

Moze nawet dla dobra polskiej siatkowki lepiej by nas tam zabraklo. To nauczylo by dzialaczy, ze ograniczone zasoby ludzkie trzeba wykorzystywac madrze.
Rozumiem, że gdyby nasi reprezentanci z PŚ wrócili do klubów to nie musieliby trenować i grać sparringów, tylko mogliby się zająć słodkim "nicnierobieniem", albo wręcz pojechać na krótkie wakacje do ciepłych krajów? ;) [/quote]


Dokładnie tak. Dziwne, że nikt wcześniej tego nie zauważył. Żaden trener nie puściłby kadrowiczów na dwutygodniowe urlopy dla "dobra narodowego" ;). Ponadto sparingi z Będzinami na pewno nie przyczyniłyby się do wyrzucenia takiej przykrej porażki z głowy. Mam nadzieję, że nasza drużyna odkuje się mentalnie na ME i pojedzie na styczniowe kwalifikacje z podniesioną głową.
kanimo

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: kanimo »

Co za problem?
Rosjanie wprowadzaja siatkarzy ze zwycieskiego zawsze rocznika do kadry, bedzie ich juz 2, na razie. Na Wolkowa moze troche poczekamy-rok, lub 2. Na Pankowa pewnie dluzej.
Wlosi zaryzykowali (choc przy tych skrzydlach to nieduze ryzyko) i wprowadzili Gianellego na pierwszego.


Tylko dla nas kazdy turniej jest zbyt powazny by sprawdzic mlodych, dac pograc innym atakujacym niz Bartek Kurek chocby 1 cale spotkanie. a nie koncowke seta. Zebysmy potem nie plakali, jesli jedna kontuzja rozwali nam sklad.
Kiedy odpuscilismy LS przed MS-wykreowalismy przynajmniej 1 gracza do 6.
Odpuszczenie swiatowki przed ME pod Castellanim tez zla nie przynioslo.Wprowadzenie Bienka nie bylo zadnym odpuszczeniem. Po prostu przerasta znacznie Wrone i Klosa w obecnej formie.

Fakt-nie widze obecnie gracza odpowiedniego kalibru, juz gotowego. Szalpukowi brakuje przyjecie, Sliwka jest zbyt niestabilny i sa problemy z serwisem.
Wlodarczyk -chyba (jeszcze?) nie ten poziom. Bociek i jego forma wielka niewiadoma. Maciek Muzaj po poprzednim sezonie tez raczej powinien zaczac od pogrania w klubie.
Ale w ktoryms momencie warto te mloda krew dopuscic; Na atak najpilniej, na 4 przyjecie (jesli wroci Winiar i Wlazly-tym lepiej, bedzie kleska urodzaju). Na sype po IO. A i minimum jeszcze jeden srodkowy (na ME bylby dobry moment na sprawdzenie jak wyglada gra Klosa)bo gralismy praktycznie ta sama 2.

Francuzi grali wczoraj sparing z Niemcami. Podobno Niemcy byli bardzo wrazliwi na flota. Do roboty ekipo dzielnych flotowcow.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: drukjul »

kanimo pisze: Francuzi grali wczoraj sparing z Niemcami. Podobno Niemcy byli bardzo wrazliwi na flota. Do roboty ekipo dzielnych flotowcow.
To w ramach większej imprezy - turnieju 4 narodów w Ludwigsburgu z udziałem Niemiec, Francji, Serbii i Słowenii. Dla każdej z tych drużyn daje możliwość rozegrania trzech spotkań z silnymi sparringpartnerami w ciągu trzech dni.

Jeśli chodzi o Niemców, to trzeba brać poprawkę, że Vital Heynen tradycyjnie w takich meczach kontrolnych bardzo miesza składem. Drugi Bednaruk. :D Wczoraj na przyjęciu z Francją grali Fromm z Schwarzem a na ataku Grozer, a dziś przeciwko Słowenii (mecz trwa jest 1:0 dla Niemców i po 19 w drugim secie http://www.sportingvideo.net/20150926/v ... 53790.html) wyszli Kaliberda i Tom Strohbach, a na ataku gra Jochen Schops. Środkowi w drużynie niemieckiej też są dziś inni, więc z wczorajszej szóstki w zasadzie na boisku został tylko Kampa. Prawdopodobnie docelowo na ME na przyjęciu w drużynie niemieckiej będą grać Kaliberda i Fromm.

Słowenia zaprezentowała się wczoraj bardzo dobrze i wygrał 3:2 z Serbią grającą w najsilniejszym swoim zestawieniu, identycznym jak meczu finałowym F6 LŚ z Francją w Rio. Zobaczymy jak Słowenia wypadnie dziś i ciekawe, czy Serbowie będą w stanie się zrewanżować Francuzom za tamtą porażkę 0:3. Początek tego meczu o 20:00 - bezpośrednią transmisję będzie można znaleźć na Laoli1
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: Chal »

Ale kto wpuszcza młodych, mimo że są słabsi od starszych? Polietajew, Własow i Kurkajew znaleźli się w kadrze, bo po prostu byli na odpowiednim miejscu "w kolejce" i wobec problemów z kontuzjami załapali się. Pankow nie ma szans na grę, póki zdrowi są Grankin i Butko, ba, nie grał też w LŚ, gdzie rozgrywał Kołodiński. Na przyjęciu Alekno woli przestawiać Michajłowa, niż powołać Kliukę czy Wołkowa. Amerykanie? Wchodzi Sander, wymiata. Wchodzi Christenson, wymiata. W tym roku Russell i Jaeschke to samo, mimo że w tamtym roku (poza epizodami tego pierwszego z Iranem) nikt się ich ogrywaniem nie martwił, zamiast tego jeździli Lotman z Muagututią. Lucarelli też od razu wskoczył do kadry jako jeden z jej liderów. Giannelli najpierw wygryzł Żygadłę, zagrał świetne finały Serie A, a w kadrze i tak szansę dostał dopiero po wyrzuceniu Travicy. I u nas tak samo jest z Bieńkiem. Jesteś dobry - grasz. Jesteś słaby - trenuj, aż będziesz dobry. Nie mamy jakiejś ogórkowej ligi, żeby wpuszczać młodych do kadry na siłę, bo inaczej zablokujemy ich rozwój (zresztą przykład USA pokazuje, że i bez ligi wcale nie trzeba tego robić). Przeskok z gry przeciw Resovii czy Skrze na potyczki z USA, Włochami czy Rosją nie jest kolosalny. To już ten ostatni niewielki schodek, zanim młodzi spróbują go pokonać, niech dotrą do przedostatniego.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
kanimo

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: kanimo »

Akurat chyba Alekno szuka partnera na przyjecie do Michailowa; takiego o umiejetnosciach Tietiuchina. I o ile czasowo to pewnie Siwy o tyle docelowo i niedlugo moze byc ktorys z mlodych wilkow. Kliuka? Semyszew?

I pamietam sporo bardzo rwanych wystepow Lucarellego. I ogolnie pare wystepow np Brazylii gdzie trwaly poszukiwania nastepcow.Dalej trwaja.

I sorry ale jakby zapomniales, ze nie mamy prawdziwego drugiego atakujacego (i niestabilnego pierwszego). Ze nie mamy 3go srodkowego (no chyba zeby policzyc Mozdzona) bo Klos niewiele zagral po kontuzji i chyba warto zeby pogral. I ze obecny 4ty przyjmujacy zagral dotychczas zaledwie pare pilek w wygranych koncowkach z ogorkami.
Jesli nie wroca Wlazly i Winiar to pojedziemy z tymi brakami (jesli) na IO. Bo zawsze bedzie jakis durny ped by grali Kurek, Kubiak, Mika…. no ewentualnie Buszek.
Bo sa najlepsi. Sa, ale czy to oznacza, ze mamy grac nimi kazdy set przez okragly rok, odwiezc ich prosto do szpitala na operacje kolan i kregoslupow a potem zabrac sie za szukanie nastepcow?

Probujac wygrac wszystko jak leci przegrywamy i turnieje i chyba zdrowie zawodnikow.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Puchar Świata”