Typer PŚ 2015 - zajawka

Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Typer PŚ 2015 - zajawka

Post autor: Noworoczny »

Niewykluczone, że zostanie zorganizowany. Potrzebuję kogoś do współpracy (minimum jedną osobę chętną do współprowadzenia).
Mam już w głowie zasady pretypera. Ale chciałem skonsultować punktację meczów.
O ile nikt nie podejmie się napisania formuły dającej punkty za tajbreki, podobnie, jak w ostatniej pluslidze będą punktowane tylko zwycięstwa i dokładne wyniki.
I teraz: skoro zwiększono wagę zwycięstw kosztem punktów, to czy utrzymujemy zasadę 5-3 czy może zmieniamy na 5-4?

Kolejna kwestia, to czy nie da się przenieść zabawy do typermanii?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Typer PŚ 2015 - zajawka

Post autor: pewniak »

Kiedyś pisałem o tym do Ciebie Noworoczny. Skoro może ruszyć nowy typer to zapodam pomysł wszem i wobec pod dyskusję.

Można by było wprowadzić (jakkolwiek to nazwać, ale...) "typ z bonusem". Często jest tak, że typ na mecz to dylemat 3-0 czy 3-1. Ale są też mecze, że w każdą stronę szanse są równe lub wielce prawdopodobne. Zatem. Żeby nie było uznaniowości można by przyjąć poziom od którego mecz staje się "Typem z bonusem". Pewnie byłyby to mecze gdzie rozkład typów oscylowałoby koło połowy, albo np. max 35%-65% na każdą z drużyn. W momencie rozpoczęcia kolejki organizator informowałby które mecze okazały się tymi bonusowymi. A wtedy punkty za nie byłyby liczone razy dwa.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Typer PŚ 2015 - zajawka

Post autor: Noworoczny »

Raczej nie pójdę na coś, czego nie liczy formuła.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Typer PŚ 2015 - zajawka

Post autor: madlark »

Noworoczny pisze: O ile nikt nie podejmie się napisania formuły dającej punkty za tajbreki, podobnie, jak w ostatniej pluslidze będą punktowane tylko zwycięstwa i dokładne wyniki.
W jednym z listów wysłałem Ci taką formułę.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Typer PŚ 2015 - zajawka

Post autor: Noworoczny »

Muszę sprawdzić. A jeśli zadziała to 542 czy 532 czy 541 czy 531?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Typer PŚ 2015 - zajawka

Post autor: madlark »

Noworoczny pisze:Muszę sprawdzić. A jeśli zadziała to 542 czy 532 czy 541 czy 531?
Jak znajdziesz ten arkusz(nie mam go, bo miałem awarię) i mi podeślesz to mogę go zmodyfikować jak będziesz chciał.
Nie chce mi się pisać od nowa
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Typer PŚ 2015 - zajawka

Post autor: pewniak »

Noworoczny pisze:Raczej nie pójdę na coś, czego nie liczy formuła.
Myślę, że to o czym pisałem to raczej prosta sprawa:
1. wyliczenie procentowego podziału typów (wygranych) na drużynę A i B
2. ustalenie progu od którego mecz jest z Bonusem (np. jeśli mieści się on w przedziale 40%-60%)
3. wpisanie ręcznie słowa np. BONUS przy danym meczu, który powoduje podwojenie punktów.
Done :)
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Typer PŚ 2015 - zajawka

Post autor: madlark »

pewniak pisze:
Noworoczny pisze:Raczej nie pójdę na coś, czego nie liczy formuła.
Myślę, że to o czym pisałem to raczej prosta sprawa:
1. wyliczenie procentowego podziału typów (wygranych) na drużynę A i B
2. ustalenie progu od którego mecz jest z Bonusem (np. jeśli mieści się on w przedziale 40%-60%)
3. wpisanie ręcznie słowa np. BONUS przy danym meczu, który powoduje podwojenie punktów.
Done :)
Skoro proste, to Noworoczny może podesłać arkusz, a TY uzupełnisz go o potrzebne formuły i po sprawie ;)
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Typer PŚ 2015 - zajawka

Post autor: pewniak »

madlark pisze:
pewniak pisze:
Noworoczny pisze:Raczej nie pójdę na coś, czego nie liczy formuła.
Myślę, że to o czym pisałem to raczej prosta sprawa:
1. wyliczenie procentowego podziału typów (wygranych) na drużynę A i B
2. ustalenie progu od którego mecz jest z Bonusem (np. jeśli mieści się on w przedziale 40%-60%)
3. wpisanie ręcznie słowa np. BONUS przy danym meczu, który powoduje podwojenie punktów.
Done :)
Skoro proste, to Noworoczny może podesłać arkusz, a TY uzupełnisz go o potrzebne formuły i po sprawie ;)
No problem

Tylko na razie rozmowa skupia się na formułach, a nie na sensie mojego pomysłu :)
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Typer PŚ 2015 - zajawka

Post autor: Noworoczny »

Pomysł podoba mi się średnio.
Po pierwsze, gdy w meczu nie ma faworyta, samo trafienie wyniku pozwala odskoczyć stawce.
Po drugie, może to świadczyć o znawstwie, ale może i o farcie. A w naszej zabawie chodzi o wyłonienie najlepszych expertów a nie największych farciarzy.
Nie jestem przekonany. To już prędzej dawałbym bonus tym, co wbrew wszystkim (wielu) obstawili jakiś mecz, ale i te typy w większości są na odbitkę.

Ale może się zgłosisz do pomocy?
Wiele roboty nie będzie, ale z szaconku dla grających nie chcę robić sam. Wypadną mi jakieś poważne obowiązki i wystawię graczy do wiatru.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
sowa
Posty: 395
Rejestracja: 14 kwie 2011, o 16:56
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Typer PŚ 2015 - zajawka

Post autor: sowa »

Zgadzam się z Noworocznym - w przypadku wyrównanych meczów nie liczy się tak bardzo ocena zespołu co farcik z przewidzeniem formy na ten dzień jednych i drugich, a bonus byłby podwójną nagrodą ( a skoro nie karze się 2 razy za to samo to czemu nagradzać ? )

Jeśli już tak nagradzać kogoś za trafionego zwycięzcę tak jak to bardziej premiują teraz przepisy to lepiej system 5-3
(wygrany z dokładnym wynikiem - tylko wygrany), a żeby podkreślić zwycięzcę a jednocześnie dać coś tym co typowali tb to przy tie-breakach zadziałać systemem 5-3-2 gdzie te 2 punkty dostawałby ten kto wytypował tb w drugą stronę, gdy oczywiście w meczu mieliśmy piątego seta.

W razie czego z chęcią pomogę, zarówno skryptami jak i potem liczeniem, bo zawsze to jakieś urozmaicenie oglądania ;).
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Typer PŚ 2015 - zajawka

Post autor: Noworoczny »

Zawsze staram się dostosowywać punktację do wagi faktycznych rozstrzygnięć. Przy systemie z ostatnich MŚ i naszej ligi 542 wydawał mi się rozsądnym kompromisem. Skoro jednak punkty zeszły na dalszy plan, a liczą się głównie zwycięstwa, to 541 wydaje mi się optymalne.
Ale przyszedł mi właśnie do głowy taki system:
5 za dokładny wynik - zawsze to coś, wytypować dokładnie.
4 za 3-0 gdy padło 3-1 i na odwrót. Różnica dla drużyn kosmetyczna i dla graczy niewielka.
3 za 3-0 i 3-1 gdy padło 3-2 i za 3-2 gdy padło 3-0 lub 3-1.
1 za 3-2 gdy padło 2-3.

Jeśli Sowa zgodzi się napisać formułę oraz jeśli nie będzie protestów ekspertów, mogłoby tak być.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
sowa
Posty: 395
Rejestracja: 14 kwie 2011, o 16:56
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Typer PŚ 2015 - zajawka

Post autor: sowa »

Jak dla mnie system mógłby być fajny, to jakby był zaakceptowany to mogę podziałać z automatyzacją liczenia punktów
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Typer PŚ 2015 - zajawka

Post autor: Noworoczny »

Typer PŚ 2015 w typermanii. Zapraszamy.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Typer PŚ 2015 - zajawka

Post autor: Noworoczny »

Regulamin typera uzupełniony. Ten wątek można już zamnkąć.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Puchar Świata”