Igrzyska Panamerykańskie 2011

Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Igrzyska Panamerykańskie 2011

Post autor: Erchembod »

Za dwa tygodnie - 14 października - zaczną się w meksykańskiej Guadalajarze XVI Igrzyska Panamerykańskie. To najważniejsza w tym roku siatkarska impreza panamerykańska.

Zakończy się 30 października. Co ciekawe, w tym turnieju halowe zawody kobiet i mężczyzn nie trwają równocześnie (jak np. na olimpiadzie), ale jeden po drugim. Czyli turniej kobiet potrwa od 15 do 20 października, potem dopiero odbędą się rozgrywki mężczyzn - od 24 do 29 października; całe igrzyska potrwają zaś od 14 do 30 października. Będzie też w ramach tego turnieju rozgrywana siatkówka plażowa.

Jak ktoś chce się zapoznać z wynikami tych zawodów z poprzednich lat, to polecam strony na Wikipedii, gdzie to wszystko można znaleźć. Tutaj podaję linki kolejno do dotychczasowych wyników siatkówki halowej i plażowej:
http://en.wikipedia.org/wiki/Volleyball ... ican_Games
http://en.wikipedia.org/wiki/Beach_voll ... ican_Games

USA i Kuba - drużyny tradycyjnie zaliczane do faworytów tego turnieju - nie podały jeszcze swoich składów. Zrobili to jak na razie tylko Brazylijczycy (mężczyźni). Podam ten skład, bo warto mu się przyjrzeć.

Rozgrywający: Bruno Rezende, Murilo Radke
Środkowi: Eder Carbonera, Gustavo Endres, Maurício Souza
Atakujący: Wallace Martins, Wallace de Souza
Przyjmujący: Thiago Alves, Luiz Felipe Fonteles, Renato Russomano, Ricardo Lucarelli
Libero: Mário Júnior.

Dość zaskakujące powołania!

Ciekawa mieszanka... Są tu i weterani (Gustavo), i aspiranci do podstawowej szóstki narodowej reprezentacji (Thiago Alves, Wallace de Souza), i żółtodzioby (Murilo Radke, Ricardo Lucarelli). Obecność Renato Russomano to największa niespodzianka. Ten 27-letni zawodnik to od kilku lat ostoja drużyny Cimedu; bardzo solidny ligowiec, kiedyś zdobył nawet tytuł MVP meczu finałowego Superligi. Jednak, o ile dobrze sięgam pamięcią, w kadrze nigdy nie grał. I raczej do niej nie wejdzie.

Jakim kluczem kierowali się zatem przy wyborze brazylijscy selekcjonerzy? Wydaje mi się, że można jakiś klucz tutaj znaleźć. Otóż w tej grupie, na każdej pozycji - poza libero - znajduje się jeden zawodnik młody, niedoświadczony w kadrze, ale uznawany w Brazylii za talent i potencjalnego reprezentanta. W sumie takich zawodników jest więc czterech: Murilo Radke - Mauricio Souza - Wallace de Souza - Ricardo Lucarelli. Wydaje się, że trenerzy zamierzają wykorzystać ten turniej m.in. do ogrywania tych właśnie siatkarzy, by pod okiem swoich starszych kolegów mogli nabywać doświadczenia i podnosić umiejętności.

No a na składy pozostałych ekip - poczekajmy.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Igrzyska Panamerykańskie 2011

Post autor: Erchembod »

Hamerykanie nie przyślą jednak podstawowych składów... a szkoda :) Tak liczyłem na świetny mecz USA-Brazylia kobiet, a tu trzeba czekać do PŚ ;)
Zobaczymy jeszcze co będzie z Kubańczykami.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Igrzyska Panamerykańskie 2011

Post autor: Erchembod »

Super :) W silnym składzie pojawią się Kubańczycy - z Leonem, Hierrezuelo, Hernandezem i Gutierrezem. Bez Simona...
Już się cieszę na myśl o ich meczu z eksperymentalnym zestawem Brazylii.

Jeszcze garść informacji.
- Brazylijki wystawią najsilniejszy skład, niemal identyczny jak na mistrzostwach Ameryki Płd. Jedyna zmiana to powrót do ekipy Pauli Pequeno - ma zastąpić Sassę.
- Trenerem Brazylijczyków w tym turnieju nie będzie Bernardinho - lecz jego wierny asystent Rubinho. To ten sam, który prowadził Brazylię na zeszłorocznym MHW, gdy Rezende miał problem z Achillesem. Bernardinho zostaje w Rio i pracuje z resztkami kadry nad przygotowaniem do Pucharu Świata. Z resztkami - bo oprócz Igrzysk Panamerykańskich, spora część kadrowiczów wyjechała z zespołem Sesi/SP na klubowe mistrzostwa świata.
Co do Rubinho - uważam, że najprawdopodobniej to właśnie on zostanie sukcesorem Rezende na stanowisku selekcjonera canarinhos. Ot, taka zwyczajna zmiana warty...
- Amerykanie mają przysłać jakieś młode drużyny (kobiecą i męską) - do ogrywania się. Trenerzy też mają być rezerwowi;)

I jeszcze podział na grupy.

Kobiety:
A: Dominikana, Kuba, Kanada,Brazylia
B: USA, Portoryko, Meksyk, Peru

Mężczyźni:
A: Brazylia, Kanada, Portoryko, USA.
B: Meksyk, Argentyna, Wenezuela, Kuba.

Każdy z każdym w grupach, zwycięzcy grup bezpośrednio do półfinałów, a zespoły z 2 i 3 miejsca grają dodatkowy ćwierćfinał. Potem półfinały na krzyż i finał - taki system.

Cóż, teraz już tylko czekać:)
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Igrzyska Panamerykańskie 2011

Post autor: Erchembod »

Będzie zmiana w składzie męskiej reprezentacji Brazylii - wymuszona kontuzją.

Doznał jej młody przyjmujący Ricardo Lucarelli, gracz dopiero co wychodzący z wieku juniorskiego.
Zastąpi go tylko ciut starszy (22-letni) Mauricio Borges Silva, mistrz świata juniorów z 2009 roku, i zarazem MVP tamtego turnieju.
Dla mnie to ok - bardzo lubię grę tego siatkarza.
A Lucarelli - niech zdrowieje! :)
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Igrzyska Panamerykańskie 2011

Post autor: Erchembod »

Turniej w pełni - dziś już zaczyna się play-off. Podam przydatny link: http://www.norceca.org/2011%20Events/Gu ... 202011.htm
Wyniki, wyniki na żywo, statystyki i tabele.

Przy okazji - Norceca ma nowe logo: http://www.norceca.org/Oct.%2006%202011 ... ngress.htm

Bardzo pozytywnie zaskoczyły mnie jak dotąd Kubanki. Skład mają niemal identyczny jak na WGP - ale grają zupełnie inaczej. Dużo lepiej. Spokojnie ograły Dominikanę (3:1) i Kanadę (3:0), a i sprawiły niejakie kłopoty Brazylii (1:3). Obok Brazylijek, są teraz faworytkami do występu w finale. Nieźle sobie poczynają też młode Amerykanki.

Zdjęcia Jaqueline Carvalho z kołnierzem ortopedycznym na szyi pojawiły się już w mediach... Pech coś jej wyjątkowo nie opuszcza w tym roku. O Pucharze Świata ta przyjmująca będzie musiała najprawdopodobniej (znowu!) zapomnieć.
Choć Ze Roberto wciąż liczy na cud...
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Igrzyska Panamerykańskie 2011

Post autor: Erchembod »

Rozstrzygnięcie zapadło! :)
Wygrała Brazylia, po pięciosetowym boju w finale z Kubą. Obu drużynom należą się gratulacje - Brazylijkom za wygraną, Kubankom za świetną postawę, duuużo lepszą grę niż na WGP i nagrodę indywidualną MVP dla Yoany Palacios. A poza tym, co przyznają same Brazylijki, Kubanki poza boiskiem są ponoć ok :)
Tak... Fabi stwierdziła, że są bardzo skromne, i że "gdyby grały w innym miejscu, mogłyby zarabiać miliony"... :(

Finał w całej okazałości jest tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=bwRdarIc3D4
Na trybunach, tak gdzieś w okolicach 6:50 i 12:30, można zobaczyć słynnego Romario, który komentuje mecze piłkarskie na tym turnieju.

Jeszcze jedno. Otóż ten pięciosetowy pojedynek świetnie wpisuje się w tradycję finałowych spotkań igrzysk panamerykańskich między Brazylią a Kubą. Poprzednio w finale te ekipy spotkały się w 1999 i 2007 roku, i te mecze były zawsze bardzo zacięte. W dowód - oba wyniki:
1999: Brazylia-Kuba 3:2 (20-25 25-22 25-27 25-22 15-13)
2007: Brazylia-Kuba 2:3 (27-25, 22-25, 25-22, 32-34, 15-17) - w sumie 244 punkty!!
Ostatnio zmieniony 22 paź 2011, o 10:03 przez Erchembod, łącznie zmieniany 1 raz.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Igrzyska Panamerykańskie 2011

Post autor: Erchembod »

Tymczasem już pojutrze zaczną się mecze mężczyzn.
Skład Argentyny na te zawody jest taki:
rozegranie - URIARTE Nicolás i CAVANNA Maximiliano
atak - PEREYRA Federico i CASTELLANI Iván
środek - SOLÉ Sebastián, CRER Pablo i GAUNA Maximiliano
przyjęcie - GIUSTINIANO Mariano, BRUNO Nicolás, QUIROGA Gonzalo i TORO Alejandro
libero - LÓPEZ Franco.
Czyli tak pół na pół - dokładnie sześciu z tych zawodników grało w mistrzostwach Ameryki Południowej, uzupełnienie to młodzież. Argentyńczycy będą się jednak musieli obejść bez Conte i De Cecco.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
miedziak
Posty: 169
Rejestracja: 1 kwie 2011, o 08:35
Płeć: M

Re: Igrzyska Panamerykańskie 2011

Post autor: miedziak »

USA w jakim składzie zagra?
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Igrzyska Panamerykańskie 2011

Post autor: Erchembod »

miedziak pisze:USA w jakim składzie zagra?
Zobacz tutaj: http://usavolleyball.org/news/2011/10/2 ... 6?ngb_id=2
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
GolMar
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Igrzyska Panamerykańskie 2011

Post autor: GolMar »

No, ciekawe z jakiej strony pokażą się uczestnicy Pucharu Świata. Oprócz Kuby, chyba żadna reprezentacja nie przyjechała w najsilniejszym składzie. Jakich macie faworytów? :) Ja oczywiście jak zawsze liczę na moją ulubioną kadrę Kuby i myślę, że przy osłabieniach przeciwników mają szansę na finał. Bez osłabień też by mieli, ale rzecz jasna mniejszą - Argentyna, USA i Brazylia w formie są groźne dla każdego.
walks
Posty: 11
Rejestracja: 7 maja 2011, o 23:24
Płeć: K
Lokalizacja: Wrocław

Re: Igrzyska Panamerykańskie 2011

Post autor: walks »

Czy wie ktoś może gdzie w internecie można zobaczyć te mecze?
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Igrzyska Panamerykańskie 2011

Post autor: Nagor »

Oprócz Kuby, chyba żadna reprezentacja nie przyjechała w najsilniejszym składzie.
Simon z Lealem wrócili do kadry?
...
GolMar
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Igrzyska Panamerykańskie 2011

Post autor: GolMar »

Oczywiście, że Simon z Lealem nie wrócili, ale piszę o obecnie najsilniejszym składzie (takim, jaki prezentowali podczas mistrzostw NORCECA, gdy do zespołu powrócił Hierrezuelo). Simon i Leal już nie wrócą do reprezentacji. Leal się ponoć mocno zapuścił (wiadomo jak to jest kiedy sportowiec przestaje trenować - często mocno tyje, tak było w jego przypadku), Simona wzięto do armii na parę lat... Takie życie na Kubie.

Ciekawa jestem jak będzie wyglądać kadra Kuby po IO (jeśli oczywiście się zakwalifikują)... Stawiam, że średnia wieku spadnie do około 18 lat :)
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Igrzyska Panamerykańskie 2011

Post autor: Nagor »

Jeśli spędzi w tej armii rzeczywiście parę lat, to do siatkówki nie wróci. Szkoda, najlepszy środkowy świata i jeden z wyróżniających się przyjmujących.
...
GolMar
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Igrzyska Panamerykańskie 2011

Post autor: GolMar »

Takie życie... To nie wiadomo czy można gdzieś w internecie (oprócz relacji punktowej live na stronie norceca.org) śledzić telewizyjną transmisję?
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Igrzyska Panamerykańskie 2011

Post autor: Erchembod »

GolMar pisze:Oprócz Kuby, chyba żadna reprezentacja nie przyjechała w najsilniejszym składzie.
Myślę że jest duża szansa że któraś ze słabszych reprezentacji, która nie zagra w PŚ, przyjechała w optymalnym zestawieniu. Ja tego nie sprawdzałem, a i tak dobrze tych gorszych ekip nie znam, ale myślę że może tak być.
GolMar pisze:Jakich macie faworytów? :)
Przed turniejem widziałem faworyta w Kubie, troszkę niżej oceniałem Brazylię i potem jeszcze Argentynę.
I nie zmieniłem dotąd zdania - choć Kubańczycy mocno się namęczyli z osłabioną bądź co bądź Argentyną. No ale po jednym meczu nie można jeszcze definitywnie wyrokować.
Brazylia jest jednak bez największych gwiazd i ma skład skomponowany ad hoc na ten turniej, więc stawiam ją w dalszej kolejności. Choć oczywiście jak najbardziej liczy się w walce o złoto.
No i potem Argentyna. Inne ekipy - praktycznie bez szans na triumf.
walks pisze:Czy wie ktoś może gdzie w internecie można zobaczyć te mecze?
Ja osobiście nie wiem. Tutaj można śledzić wyniki na żywo: http://www.norceca.org/2011%20Events/Gu ... 202011.htm
Zwykle bardzo dużo swojej siatkówki pokazują w necie Brazylijczycy, sądzę że akurat ich mecze się pojawią. Z niewielkim opóźnieniem, wiadomo. Z pozostałymi drużynami może być gorzej.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Igrzyska Panamerykańskie 2011

Post autor: Erchembod »

Ok :)
Sprawdziłem - w najlepszym składzie grają na przykład Portorykańczycy. Są z Victorem Riverą, Roberto Munizem, Enrique Escalante, Juanem Figueroą itd. Co więcej - jest Hector Soto, którego nie było na mistrzostwach Norceca.

A co do transmisji - chwilowo wyleciało mi z głowy, ale oczywiście mecze Brazylii są na evnews. Przed chwilą widziałem tam końcówkę spotkania Brazylii z Portoryko właśnie;) Trzeba wejść na tą stronę, potem w "Jogos ao vivo", potem kliknąć ikonkę stacji Record - oni to transmitują.
Jeśli chodzi o inne możliwości i mecze innych zespołów - też szukałem bezskutecznie...
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
GolMar
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Igrzyska Panamerykańskie 2011

Post autor: GolMar »

Nie lada sensację sprawiła Kanada, która po bardzo, ale to bardzo emocjonującym meczu pokonała USA 3:2 (21-25, 25-23, 37-39, 35-33, 15-12). 41 bloków w sumie obu drużyn robi wrażenie... Oczywiście, Stany nie są w Meksyku w najsilniejszym składzie, ale samo zwycięstwo Kanady może być rozpatrywane w kategorii niespodzianki.

Kuba bez problemu pokonała Wenezuelę, generalnie mecz bez fajerwerków, podobnie jak spotkanie Brazylii z Portorykańczykami. Natomiast Argentyna rozegrała już drugiego w tych zawodach tie-break'a. Widać, że chłopaki lubią się trochę pomęczyć :) Dziś w nocy zapadną ostateczne rozstrzygnięcia w obu grupach. Najbliżej bezpośredniego awansu do półfinału zdaje się być Brazylia i Kuba, ale wszystko może się jeszcze zdarzyć.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Igrzyska Panamerykańskie 2011

Post autor: Nagor »

http://www.youtube.com/watch?v=WQ8_AgYu ... e=youtu.be
Mecz Kuby w jakości niemal HD :D
U tego samego gościa na kanale jeszcze meczyk z Arg.
...
GolMar
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Igrzyska Panamerykańskie 2011

Post autor: GolMar »

Argentyńczycy dążą chyba do rekordu odsetku tie-break'ów granych w turnieju ;D Jak do tej pory rozegrali cztery mecze i wszystkie zakończyły się po pięciu setach. W nocy miały miejsce baraże do półfinałów. Po wygranej Argentyny i Meksyku, półfinałowe pary będą następujące: Meksyk - Kuba i Brazylia - Argentyna. Jak widać, aż trzy zespoły z grupy A dostały się do półfinału. Odpadnięcie USA mogłoby być zaskoczeniem, ale gdy spojrzy się na skład, to nie dziwi już tak bardzo.

Dziś w nocy mecze półfinałowe. Dla mnie stawka finałowa jest oczywista - Brazylia i Kuba. Ale jak to w siatkówce bywa, do ostatniej piłki niczego nie można być pewnym :)
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Igrzyska Panamerykańskie 2011

Post autor: Erchembod »

No i ciekawe :)
265 oczek w meczu USA-Kanada 2:3 (25-21, 23-25, 39-37, 33-35, 12-15) to dla mnie punktowy rekord w oficjalnym meczu międzypaństwowym...

No i finał będzie zgodny z oczekiwaniami: Brazylia-Kuba. Półfinały mnie jednak zaskoczyły. Mecz Brazylii z Argentyną - ogromną liczbą własnych błędów w wykonaniu obu drużyn (Argentyna - 37, Brazylia - 36! Olaboga... :)), gra Kuby z Meksykiem - końcowym wynikiem. Hm - Meksykanie występują u siebie, a Kubańczycy chyba zagrali słabszy mecz. Nie widzę innego wytłumaczenia dla faktu, że ci drudzy wygrali zaledwie po tie-breaku - 17:15.

Mam jednak nadzieję, że finał będzie przedni :)
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Igrzyska Panamerykańskie 2011

Post autor: Nagor »

Wszystkie mecze Kuby na youtube na kanale który wcześniej wkleiłem.
...
GolMar
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Igrzyska Panamerykańskie 2011

Post autor: GolMar »

http://rederecord.r7.com/pan-guadalajar ... -news.html

Tu możecie oglądać mecze :) Polecam na finał! :)
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Igrzyska Panamerykańskie 2011

Post autor: Erchembod »

Pierwsza impresja: set otwarcia był w wykonaniu Brazylijczyków bliski perfekcyjnemu. Zwracałem na to uwagę - i zauważyłem, że pierwszy błąd popełnili dopiero w samej końcówce, przy stanie bodaj 20:9(!), gdy Kuba miała już 6 własnych pomyłek. A w całym tym secie Canarinhos zaliczyli 2 niewymuszone błędy. No - nie da się utrzymać takiej średniej:), ale i tak Brazylia była pod tym względem znacznie lepsza niż w półfinale.

Moja ogólna ocena medalistów:
Argentyna - duży plus. Młodzież argentyńska grała zaskakująco dobrze, zwłaszcza w meczach z potentatami - sprawiła spore kłopoty Kubie, z Brazylią grała przez 3 sety jak równy z równym. Osobne uznanie dla Nicolasa Uriarte - godnego zastępcy de Cecco, i dla atakującego Pereyry.

Brazylia - na plus. Ogólnie dobra gra i bardzo dobry turniej. Minusy to mimo wszystko zbyt dużo błędów i niezbyt skuteczny kontratak. Indywidualnie, wyróżnić by trzeba właściwie większość drużyny - bo Brazylia grała bardzo dobrze zespołowo.

Zaraz przejdę do Kuby - ale wcześniej jedna uwaga a propos gry zespołowej. W ekipie Brazylii najlepiej punktującymi zawodnikami podczas kolejnych 5 meczów byli: Eder, Felipe, Wallace Martins, Wallace Souza, Wallace Souza. W ekipie Kuby byli to: Leon, Leon, Leon, Leon, Hernandez...

Kuba - na minus. Dla mnie byli faworytami - a kto wie, czy gdyby nie fantastyczna dyspozycja Leona w meczu z Meksykiem, tamten mecz nie zakończyłby się ich sensacyjną porażką. Wyróżnić trzeba na pewno Leona.
Kuba to drużyna, która zawsze może zaskoczyć, o czym w kontekście Puchar Świata trzeba pamiętać. A Kubańczycy - muszą pamiętać, że na PŚ trzeba będzie już grać z podstawowymi składami Brazylii i Argentyny. Między innymi...
Ostatnio zmieniony 30 paź 2011, o 14:22 przez Erchembod, łącznie zmieniany 1 raz.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
GolMar
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Igrzyska Panamerykańskie 2011

Post autor: GolMar »

Myślę, że ten turniej także dla Kubańczyków był jednym z kroków do osiągnięcia pełnej dyspozycji na PŚ. Zgadzam się z Erchembod a propos meczu z Meksykiem. Powiem więcej - z tego co widziałam po relacji punktowej, ten mecz był już właściwie przegrany (bodajże dwie piłki meczowe gospodarzy), ale Kuba w ostatnim momencie się obroniła.

Leon jak najbardziej zasłużony MVP tego turnieju. Ciągnął grę swojej drużyny i już pokazuje, że należy do grona najlepszych zawodników na swojej pozycji. Jeśli będzie się nadal rozwijał w takim tempie to pozycja Juantoreny jako najlepszego przyjmującego na świecie (według wielu osób) może być poważnie zagrożona.
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Igrzyska Panamerykańskie 2011

Post autor: Erchembod »

Jest ostatni set finału Brazylii z Kubą, w całości: http://www.youtube.com/watch?v=BbTcZ7Fo ... ideo_title
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Igrzyska Panamerykańskie 2011

Post autor: Erchembod »

Tutaj jest cały mecz finałowy - w świetnej jakości:
http://www.youtube.com/watch?v=zAhlAxRg ... re=related
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne turnieje na świecie”