Puchar Wielkich Mistrzów 2013

luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Puchar Wielkich Mistrzów 2013

Post autor: luck191 »

Znamy już skład Pucharu Wielkich Mistrzów,który w dniach od 19 do 24 listopada zostanie rozegrany w Tokio i Kioto
Uczestnicy:
-Brazylia
-Japonia
-USA
-Rosja
-Iran
-dzika karta, która przypadnie prawdopodobnie mistrzowi Afryki Egiptowi
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Puchar Wielkich Mistrzów 2013

Post autor: luck191 »

Szeroki skład Brazylii na turniej w Japonii
http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/201 ... h-mistrzow
na oficjalnej stronie fivb są 20-osobowe składy zespołów
http://www.fivb.org/EN/Volleyball/Compe ... /index.asp
Brasil

Re: Puchar Wielkich Mistrzów 2013

Post autor: Brasil »

Rosja jako jedyna z mocarzy zagra tutaj w optymalnym składzie. Nudy. Choć może jak Berruto pogra Baranowiczem... Ale nie pogra.
Awatar użytkownika
kalosz
Posty: 1375
Rejestracja: 30 paź 2009, o 20:03
Płeć: M

Re: Puchar Wielkich Mistrzów 2013

Post autor: kalosz »

kogo brakuje u Włochów czy Brazylijczyków?
1971, 1972, 1974, 1975, 2012, 2013
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Puchar Wielkich Mistrzów 2013

Post autor: sb.slav »

Rozumiem że pytasz kontestując post Brasila? :). Bo mam sam wrażenie, że co prawda Bernardinio powołał jakby "na testy" 6 nowych zawodników, ale - mimo wszystko z podstawowego składu będą wszyscy znaczący o sile Brazylijskiej siatkówki.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Puchar Wielkich Mistrzów 2013

Post autor: Mateusz1993 »

Nie ma u Brazylijczyków Dante chyba.
U Włochów wiadomo było, że nie będzie Parodiego, ale brak Savaniego (kapitana zespołu) dziwi, bo o kontuzji żadnej nie słyszałem.
Wraca Baranowicz, liczę, że pograją sobie Kovar z Lanzą, ale na co Berutto 3 atakujących? Tak wiem, może mieszać pozycjami, ale po co?

U Rosjan mimo, że to najmocniejszy skład Woronkova, to brakuje mi Ostapienki, Birjukowa i Butki (ale nie wiem czy on był w tej szerokiej kadrze).
Brasil

Re: Puchar Wielkich Mistrzów 2013

Post autor: Brasil »

Dante, Vissotto, o najważniejszym zawodniku - Murilo, nie wspominając?

Zajcew zacznie turniej jako podstawowy przyjmujący, a zmiennik Vettoriemu się przyda.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Puchar Wielkich Mistrzów 2013

Post autor: sb.slav »

Trudno traktować Visotto jako podstawowego zawodnika, skoro od dwóch sezonów trener stawia na Wallacea, Dante to już raczej też zmierzch bogów* :) Ale Murilo owszem, ten jest nieobecny i jego brak to poważne osłabienie Canarinhos.

Także zarówno Brazylia, jak i Italia wystawiają raczej to, co mają w tej chwili najmocniejsze, no - a że jest to mniej, niż to co może wystawić Rosja, to chyba nie wina naszych słowiańskich braci?
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Puchar Wielkich Mistrzów 2013

Post autor: Mateusz1993 »

Brasil pisze: Zajcew zacznie turniej jako podstawowy przyjmujący, a zmiennik Vettoriemu się przyda.
Jesteś pewien? Pytam bo nie wiem. A tak patrząc to jest to zupełnie bezsensowna decyzja, zarówno dla zawodnika, jego klubu a i dla kadry nie jakaś najlepsza. Równie dobrze, lepiej było dać Zajcewowi wolne (skoro podstawowych przyjmujących nie ma) i wystawić młodzież, bo i turniej nikomu niepotrzebny.
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Puchar Wielkich Mistrzów 2013

Post autor: luck191 »

Dla prestiżu fajnie mieć w CV medal z tej imprezy,najlepiej złoty
Awatar użytkownika
kalosz
Posty: 1375
Rejestracja: 30 paź 2009, o 20:03
Płeć: M

Re: Puchar Wielkich Mistrzów 2013

Post autor: kalosz »

Mateusz1993 pisze:
Brasil pisze: Zajcew zacznie turniej jako podstawowy przyjmujący, a zmiennik Vettoriemu się przyda.
Jesteś pewien? Pytam bo nie wiem. A tak patrząc to jest to zupełnie bezsensowna decyzja, zarówno dla zawodnika, jego klubu a i dla kadry nie jakaś najlepsza. Równie dobrze, lepiej było dać Zajcewowi wolne (skoro podstawowych przyjmujących nie ma) i wystawić młodzież, bo i turniej nikomu niepotrzebny.
nie zgadzam się. taki turniej to fajna okazja do przetestowania różnych ustawień. spodziewam się, że Beruto trochę porzuca Zaytseva po pozycjach by sprawdzić jak to wygląda. trochę słabo wygląda formacja przyjmujących reprezentacji Włoch bez Parodiego i Savaniego w formie, więc Zaytsev może się tam bardziej przydać niż na ataku gdzie jest przecież dobrze rokujący Vettori. mnie cieszy powołanie dla Sabbiego, lubię tego chłopaka.

wracając do przyjmujących - zakładam, że dla Parodiego nie będzie już miejsca w szóstce reprezentacji. po pierwsze, jak wróci po kontuzji będzie miał problem z wygraniem rywalizacji z Kovarem w Lube. a jeśli nie wygra z Jirim w klubie, to i w reprezentacji będzie miał problem. a przecież będzie walczył o miejsce w kadrze nie tylko z Kovarem, ale i z Lanzą.

kompletną zagadką będzie Savani po roku spędzonym w Chinach, ale podejrzewam, że wyjazd do Azji może zdyskwalifikować go w walce o miejsce w kadrze na MŚ.
1971, 1972, 1974, 1975, 2012, 2013
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Puchar Wielkich Mistrzów 2013

Post autor: Mateusz1993 »

kalosz pisze: nie zgadzam się. taki turniej to fajna okazja do przetestowania różnych ustawień. spodziewam się, że Beruto trochę porzuca Zaytseva po pozycjach by sprawdzić jak to wygląda. trochę słabo wygląda formacja przyjmujących reprezentacji Włoch bez Parodiego i Savaniego w formie, więc Zaytsev może się tam bardziej przydać niż na ataku gdzie jest przecież dobrze rokujący Vettori. mnie cieszy powołanie dla Sabbiego, lubię tego chłopaka.

wracając do przyjmujących - zakładam, że dla Parodiego nie będzie już miejsca w szóstce reprezentacji. po pierwsze, jak wróci po kontuzji będzie miał problem z wygraniem rywalizacji z Kovarem w Lube. a jeśli nie wygra z Jirim w klubie, to i w reprezentacji będzie miał problem. a przecież będzie walczył o miejsce w kadrze nie tylko z Kovarem, ale i z Lanzą.

kompletną zagadką będzie Savani po roku spędzonym w Chinach, ale podejrzewam, że wyjazd do Azji może zdyskwalifikować go w walce o miejsce w kadrze na MŚ.
Jak najbardziej masz prawo. Tyle, że za ten turniej nie ma żadnych punktów do rankingu, to pierwsza sprawa. Pora też niekorzystna, bo zabiera zawodników z klubów to druga sprawa.
Co do samej Italii, to raz, że Zajcew w klubie gra na ataku i grał będzie (bo w Lube głupi nie są i widzą jak to wygląda), sam zawodnik mówił, że tu czuje się najlepiej. (do tego ostatnio kontakty na linii Berutto-Macerata nie były najlepsze, co innego zagrać mecz czy dwa na innej pozycji, a co innego w klubie grać na ataku a na kadrze na przyjęciu). Vettori jest rokujący, ale do poziomu gry Zajcewa wyraźnie mu brakuje, a sam Ivan na przyjęciu (bynajmniej na kadrze, bo w klubie potrafił grać, na takim poziomie) gra słabiej (wyraźnie niż na ataku).
Savani- wątpie (choć już dziwne, że teraz go nie ma, jest przecież kapitanem) by Mauro zrezygnował z niego w przyszłe lato.
Lanza- rok dwa i będzie graczem nadającym się do gry w szóstce, tej przecież mocnej reprezentacji, jest bardzo dobrym ,,przyjmującym" w dosłownym znaczeniu a i atak może uzupełnić, co wobec kilera na ataku będzie wystarczające, podobnie Kovar się rozwija, każdy kolejny mecz w Lube gra lepiej.
Tak więc ta 4 powinna być na tej pozycji za rok.
Co do Savy, to kto wie, czy Berutto z nim nie rozmawiał i Cristian nie poszuka klubu w Europie?- ot taka luźna dywagacja.
Awatar użytkownika
kalosz
Posty: 1375
Rejestracja: 30 paź 2009, o 20:03
Płeć: M

Re: Puchar Wielkich Mistrzów 2013

Post autor: kalosz »

Mateusz1993 pisze:Tyle, że za ten turniej nie ma żadnych punktów do rankingu, to pierwsza sprawa.
no ale właśnie o to mi chodzi, turniej lekki to i przetestować wszystkie warianty można, tym bardziej, że Beruto mówił, że da w Japonii zagrać wszystkim powołanym zawodnikom.

mimo wszystko myślę, że i Lube i reprezentacja poradziły by sobie gdyby Zaytsev zmieniał pozycję z atakującego w Lube na przyjmującego w kadrze. zobaczymy jak się sytuacja rozwinie.

co do Savaniego, to chińskie rozgrywki jeszcze nie wystartowały chyba, więc ciężko przypuszczać by dostał powołanie. tym bardziej, że do PWM nie ma czasu na przygotowania. swoją drogą w którymś z wywiadów z Savanim, Włoch mówił, że w Chinach rozgrywki kończą się chyba w marcu, więc mógłby jeszcze załapać się na play-offy w Europie.
1971, 1972, 1974, 1975, 2012, 2013
Brasil

Re: Puchar Wielkich Mistrzów 2013

Post autor: Brasil »

sb.slav pisze:Także zarówno Brazylia, jak i Italia wystawiają raczej to, co mają w tej chwili najmocniejsze
Być może, po prostu skład Rosjan jest optymalny, w przyszłym roku nie spodziewam się, żeby był silniejszy (dla mnie Gołubiew jest na marginesie lepszy niż Werbow) - Włosi (Savani, Parodi, może Łasko) czy Brazylijczycy (Vissotto, Murilo, Dante, William) mają jeszcze spore pole manewrów.

Vissotto jest pierwszym atakującym tej kadry, jeżeli tylko może stać na dwóch nogach. A że często ma z tym problemy, to i mylne wrażenie, że Bernardinho ceni bardziej Wallace'a. Nie ceni - niektórzy kibice w Brazylii mają nawet o to pretensje.

Mateusz1993
Jesteś pewien? Pytam bo nie wiem
To całkiem logiczne, bo przecież gdyby Zajcew miał być pierwszym atakującym, to w kwadracie Berruto miałby dwóch atakujących - Sabbiego i Vettoriego, i tylko jednego - i to zupełnie nieogranego przyjmującego, czyli Dolfo, a więc praktycznie zero możliwości manewru. Zajcew jest powołany jako przyjmujący, osobiście nie mam co do tego możliwości.

A czy to dobre wyjście? Myślę, że Berruto tak zagra i w przyszłym roku na MŚ, mając Vettoriego, Łasko i kapitalnie jak na razie grającego (obok Atanasijevicia najlepszy skrzydłowy Serie A pierwszych kolejek IMHO) Sabbiego. Pogra 4-5 miesięcy przed MŚ na tej pozycji i będzie świetny.
kompletną zagadką będzie Savani po roku spędzonym w Chinach, ale podejrzewam, że wyjazd do Azji może zdyskwalifikować go w walce o miejsce w kadrze na MŚ.
Nie chcę hejtować, ale Lloy Ball miałby sporo do powiedzenia przeciwko słuszności takiej tezy...
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Puchar Wielkich Mistrzów 2013

Post autor: OlaMleko »

Czy ten turniej będzie transmitowany w PS? I kiedy on się w ogóle zaczyna?
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Puchar Wielkich Mistrzów 2013

Post autor: madlark »

OlaMleko pisze:Czy ten turniej będzie transmitowany w PS? I kiedy on się w ogóle zaczyna?
W Eurosport/2
http://pl.wikipedia.org/wiki/Puchar_Wie ... 3%B3w_2013
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Brasil

Re: Puchar Wielkich Mistrzów 2013

Post autor: Brasil »

Jutro się zaczyna.

Rosjanie wygrają, ale turniej i tak ciekawy. Sporo wyrównanych spotkań się zapowiada, kibicuję Velasco, Włochom i Jankesom. Jeśli Berruto da pograć Baranowiczowi będę usatysfakcjonowany.

Any thoughts?
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Puchar Wielkich Mistrzów 2013

Post autor: sb.slav »

Nie wiem jak z Travicą, bo ostatnio miał kontuzję kostki - pewnie rehabilitacja chwilę trwała, a potem pewnie też potrzebowałby trochę czasu na dojście do formy. Być może nie jest w pełni gotowy, żeby rozegrać cały turniej z marszu w pierwszej szóstce. Więc szansa dla Baranowicza może się pojawić. Oczywiście nawet zdrowy Dragan może tak grać, że Michelle na boisko zostanie odesłany tak czy inaczej.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
kalosz
Posty: 1375
Rejestracja: 30 paź 2009, o 20:03
Płeć: M

Re: Puchar Wielkich Mistrzów 2013

Post autor: kalosz »

Dragan świetnie zaczął turniej. Włosi pokonali Rosjan, a na skrzydłach wręcz ich zmiażdżyli. Dobry mecz Lanzy i Zajcewa.
1971, 1972, 1974, 1975, 2012, 2013
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Puchar Wielkich Mistrzów 2013

Post autor: Mateusz1993 »

Brawo Włosi, ale i brawo Berutto, miło mnie zaskoczył zestawieniem skrzydłowych, choć było z mojego punktu widzenia oczywiste.
Dziwi tylko brak w 6 Beretty.
Wie ktoś czy w internecie znajdę powtórke z tego meczu? Bo jak przypuszczam w tv ciężko mi będzie trafić.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Puchar Wielkich Mistrzów 2013

Post autor: madlark »

Mateusz1993 pisze: Wie ktoś czy w internecie znajdę powtórke z tego meczu? Bo jak przypuszczam w tv ciężko mi będzie trafić.
W programie Eurosport jest o 9:30/13:00/19:00/23.55
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
VernonRoche
Posty: 2305
Rejestracja: 2 lis 2011, o 18:30
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Odp: Puchar Wielkich Mistrzów 2013

Post autor: VernonRoche »

Ładnie ładują z zagrywki zarówno Włosi jak Rosjanie. Każdy praktycznie wychodzi i serwuje mocną zagrywkę. Ile znaczy mocna regularna zagrywka.
Brasil

Re: Puchar Wielkich Mistrzów 2013

Post autor: Brasil »

Ale swoje rozegranie przez ostatni rok ustabilizował Travica. Teraz czas powalczyć ze stereotypami.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Puchar Wielkich Mistrzów 2013

Post autor: hugo »

Jak to się dzieje, że sponsorzy wciąż chcą płacić na męską siatkówkę w Japonii? Kiedyś byli najlepsi na świecie. Potem została chociaż dominacja w Azji, a teraz są już 5 drużyną na kontynencie i pewnie przyjdzie czas, że dorwą ich Indie i Kazachstan.
\
Brasil

Re: Puchar Wielkich Mistrzów 2013

Post autor: Brasil »

Technika użytkowa Japończyków to najbardziej przereklamowana rzecz jaką znam. Wchodzi taki świetny floatowiec jak Lee na zagrywkę i nie istnieją. Czekam, jak do kadry wejdzie Takashi Dekita, może coś ruszy, ale też niekoniecznie...

Zaskakująco dobrze zagrała Brazylia, aż sobie zrobię nadzieję.

Piano gra lepiej w lidze od Beretty, lepszy na zagrywce, lepszy w bloku.
Awatar użytkownika
kalosz
Posty: 1375
Rejestracja: 30 paź 2009, o 20:03
Płeć: M

Re: Puchar Wielkich Mistrzów 2013

Post autor: kalosz »

jak ocenicie grę Christensona? chłopak ma 20 lat, a wyglądał bardzo fajnie w mojej opinii. z środkowymi współpracował wyśmienicie. do Andersona grał trochę podwieszone piłki, ale to chyba dlatego, żeby Matt nabrał zasięgu.

zastanawiałem się dlaczego Speraw w ogóle nie zmienia, ale pewnie w kolejnych meczach będzie próbował grać różnymi składami. no i Lotman do szóstki, a nie na na trybuny :| :x :(
1971, 1972, 1974, 1975, 2012, 2013
Brasil

Re: Puchar Wielkich Mistrzów 2013

Post autor: Brasil »

kalosz pisze:jak ocenicie grę Christensona? chłopak ma 20 lat, a wyglądał bardzo fajnie w mojej opinii. z środkowymi współpracował wyśmienicie. do Andersona grał trochę podwieszone piłki, ale to chyba dlatego, żeby Matt nabrał zasięgu.
Trochę ABC gra, nic ponad normę, dosyć dobry jest, ale z pola (co w obecnych czasach zwłaszcza nabiera na znaczeniu) na razie nie potrafi zagrać nic specjalnego, przy dobrym przyjęciu gra przez wszystkie strefy, aktywny w obronie, niezły na zagrywce i całkiem dobry w bloku, bardzo dobre, ''czyste'' odbicie, dosyć szybkie, nie gubi dokładności co bardzo mi u niego się podoba, gdy gra do tyłu do samego końca nie widać kierunku wystawy. Bardzo duży talent, ale to wiadomo od MŚJ '11.

Amerykanie mają trzech zawodników młodego pokolenia - Taylora Sandera, właśnie Christensona i Benjamina Patcha, którzy rok po roku, dostawali w ostatnich trzech sezonach nagrody dla najlepszych freshmanów NCAA i kto wie, czy całej tej trójki nie zobaczymy już w Rio, choć Patch będzie miał wtedy ledwie 22 lata, to jednak jest znakomity.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Puchar Wielkich Mistrzów 2013

Post autor: sb.slav »

W meczu z Włochami wybitnie zagrał Muserski. Bodajże 18 pkt? W każdym razie najwięcej w Sbornej, a najważniejsze - na znakomitym procencie. Zresztą, już nas do takich występów przyzwyczaił. Mnie ciekawi, ile można taką wysoką formę trzymać? Bo kiedyś chyba spadek musi nastąpić, a ten od jakichś dwóch lat, a szczególnie od poprzedniego sezonu gra jak potwór.
Brasil pisze:Piano gra lepiej w lidze od Beretty, lepszy na zagrywce, lepszy w bloku.
Śmiesznie wygląda jego "wyskok". Facet jakby w ogóle się od ziemi nie odrywał, szczególnie na zagrywce to widać. A co do gry zgoda. A Beretta zanotował bardzo dobre wejście. Mnie trochę dziwi, że trener na niego nie stawia po dość udanych ME, no i doświadczenie dzięki temu ma większe. Piano dla mnie był niewidoczny. Być może w wyblokach miał znaczący udział, bo taktycznie zespół Beruttto zagrał świetnie.

Słabiutki mecz zagrał Kovar, a mimo to Włosi wygrali. Ale też Rosjanie popełnili zatrważającą ilość własnych błędów, pewnie około 30 albo więcej, gdzie u Włochów tylko Jiri prezentował się słabo.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
OldTimer
Posty: 682
Rejestracja: 25 cze 2013, o 07:15
Płeć: M

Re: Puchar Wielkich Mistrzów 2013

Post autor: OldTimer »

Dziś porażka Włochów z Iranem, co wg mnie po wygranej Italii z Rosją jest spora niespodzianką. Berutto dziś z Baranowiczem i Beretta od początku co pokazuje, że wynik tego turnieju nie jest dla niego najważniejszy. Fajnie, że pojawił się Vettori za Zajcewa.

Podoba mi się coraz bardziej Brazylia w tym turnieju. Nareszcie Rezende poszedł po rozum do głowy po tragicznym finale LŚ i podziękował Dante za grę w kadrze (nota bene sam Dante w swojej wielkości powinien z tej kadry już zrezygnować). Mądry ruch ze wstawieniem Mauricio do szóstki, który z Lucarellim może stworzyć duet na lata. Ktoś wie dlaczego nie gra William?
Zagumny, Drzyzga, Wlazły, Konarski, Kubiak, Mika, Buszek, Winiarski, Kłos, Wrona, Nowakowski, Możdżonek, Zatorski, Ignaczak, Antiga, Blain. Chapeau bas!!!
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Puchar Wielkich Mistrzów 2013

Post autor: Elgarten »

OldTimer pisze:Dziś porażka Włochów z Iranem, co wg mnie po wygranej Italii z Rosją jest spora niespodzianką. Berutto dziś z Baranowiczem i Beretta od początku co pokazuje, że wynik tego turnieju nie jest dla niego najważniejszy. Fajnie, że pojawił się Vettori za Zajcewa.

Podoba mi się coraz bardziej Brazylia w tym turnieju. Nareszcie Rezende poszedł po rozum do głowy po tragicznym finale LŚ i podziękował Dante za grę w kadrze (nota bene sam Dante w swojej wielkości powinien z tej kadry już zrezygnować). Mądry ruch ze wstawieniem Mauricio do szóstki, który z Lucarellim może stworzyć duet na lata. Ktoś wie dlaczego nie gra William?
Co do Italii widać, że nie "napalają się" aż tak na wynik. Podobne odczucia mam w stosunku do Rosjan. W mojej opinii jedynym zespołem który stawia wszystko co najlepsze na ten turniej to Brazylia. Reszta traktuje zawody wybitnie szkoleniowo. Rezende nie może znieść ciągłych niepowodzeń i najpierw gadał bzdury, że będzie chciał sprawdzić młodych i to dla nich wielka szansa, a wystawił najsilniejszy skład na jaki go stać :D No, ale wiadomo jaki jest Bernardinho...Tylko czy mimo tak mocnej kadry Canarinhos zdołają wygrać turniej ??? Zobaczymy za kilka dni. William został po prostu odrzucony z szerokiej kadry, szansę dostał Raphael. Przynajmniej ja nic nie słyszałem o kłopotach Williama. Jeśli chodzi o Mauricio, wg mnie jest to siatkarz zdecydowanie zbyt słaby na pierwszą szóstkę Brazylii. Chociaż każdy może mieć swoje zdanie.

E: Brazylijczycy cieszą się po zdobyciu seta, jakby zdobyli złoto na IO. Chyba nie zauważyli, że reszta zespołów ma ten cały "wielki" Puchar w poważaniu :]
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne turnieje na świecie”