Igrzyska Ameryki Środkowej i Karaibów

Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Igrzyska Ameryki Środkowej i Karaibów

Post autor: Chal »

Wiem, że pewnie jestem jedną z bardzo nielicznych osób w Polsce, której zdarzyło się zerknąć na mecze tego turnieju, ale a nuż ktoś zechce się tu wpisać ;) Kapitalny pod względem emocji mecz w finale i zwycięstwo w tie-breaku Dominikany nad Portoryko 24:22 (!). W decydujących akcjach wyglądało to na pojedynek największych gwiazd - Contrerasa z Soto, wspieranych co jakiś czas przez odpowiednio Caceresa i Torresa (a więc też postaci, które w świecie siatkówki anonimowe nie są). W ostatniej akcji Torres zaatakował w aut z lewego z trudnej, odrzuconej od siatki piłki. Bardzo fajna atmosfera na trybunach i taki mecz, choć poziom może nie był najwyższy, od razu ogląda się z dużą przyjemnością.

Uwagę zwróciło jeszcze bardzo oryginalne ustawienie Dominikańczyków - na trzech przyjmujących, z czego jeden grał po przekątnej ze środkowym. W pierwszej linii, poza jednym ustawieniem, grał jednak na skrzydle, a rolę środkowego pełnił atakujący Caceres. Co najciekawsze, w ustawieniach, w których znajdował się w drugiej linii, do przyjęcia stawała cała trójka, a libero wchodził tylko do obrony.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Igrzyska Ameryki Środkowej i Karaibów

Post autor: SerCos »

Warto wspomnieć, że trzecie miejsce zajęli Kubańczycy ogrywając Meksyk 3-0. Drugi set skończył się wynikiem 43-41 !!!

Nagrody indywidualne:
Highest Scorer: Elvis Contreras (DOM) 102 points in attack,18 blocking, 3 serves

Best Attacker: Elvis Contreras (DOM) 92 attack 20 faults 54.76% positive average

Second Best Attacker: Javier Jimenez (CUB) 73 pts 15 faults 52.14% Efect.

Best Blocker: Wilfrido Hernández (DOM) 14 Blocking pts, 14 faults 0.74% set

Second Best Blocker: Germán Recio (DOM) 14 pts by block, 16 faults 0.74%

Best Defense: Pedro Cabrera (PUR) 88 effective defenses 20% set

Best Reception: Jorge Quiñones (MEX) 92 positive receptions, 2 faults 80.81%

Best Setter: Leandro Macías (CUB) 135 positive setting plays, 3 faults, 7.11% per set

Best Server: Javier Jiménez (CUB) 10 points 53% per set

Best Opposite: José Cáceres (DOM) 63 attacking points, 15 points by block

Best Libero: Jesus Rangel (MEX)

Most Valuable Player: Elvis Contreras (DOM)
Cepeda wchodził tylko na zmiany. A szóstka Kubańczyków prezentowała się następująco: Macias, Osoria, Mesa Chapman, Jimenez, Uriarte i grali na dwóch libero Gutierrez i Garcia.

I ciekawostka, złote, srebrne i brązowe medale u kobiet jak i u mężczyzn zdobyły te same reprezentacje.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Igrzyska Ameryki Środkowej i Karaibów

Post autor: StanLee »

Tak u Chala wygląda ''nie mam ostatnio czasu na siatkówkę'' ... :D

Będą gdzieś jakieś powtórki?
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Igrzyska Ameryki Środkowej i Karaibów

Post autor: Chal »

O tej porze alternatywą był tylko sen, a... spać mi się jakoś nie chciało ;)

Tutaj jest ten mecz, tylko w fatalnej jakości: https://www.youtube.com/watch?v=WehqjYH3DyE
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne turnieje na świecie”