Igrzyska Europejskie 2015 - kobiety

Czy polska reprezentacja wygra turniej IE Baku 2015?

Czas głosowania minął 30 cze 2015, o 16:59

Tak
8
30%
Nie
19
70%
 
Liczba głosów: 27

troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - kobiety

Post autor: troche zorientowany »

do fururo - chłopakom brak awansu nie grozi. One wejdą tam tylko bardzo dobrą grą. Nie ma szans aby z taką grą dostały się na IO
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - kobiety

Post autor: PJ_volleyball »

Nie twierdzę, że Turczynki to zupełnie nowy zespół (w takim składzie), ale chcialem pokazać, że to nie jest tak, że one już kilka lat grają w tym samym zestawieniu.

Jak widać można w krótkim czasie stworzyć zespół, który funkcjonuje na naprawdę wysokim poziomie.
Na mnie wrażenie robi przede wszystkim gra w obronie w wykonaniu Turczynek.

Warto chyba też wspomnieć, że w porównaniu do wszystkich poprzednich imprez Turczynki grały bez dwóch kluczowych zawodniczek. Przyjmująca Sonsirma to bez dwóch zdań kapitalna zawodniczka, atakujaca Neslihan najlepsze lata ma za sobą, ale taka zmiana po tylu latach też pewnie łatwa nie jest. Na srodku też przydalaby się lepsza zawodniczka do pary z Kubra Akman.
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - kobiety

Post autor: troche zorientowany »

nikt nie wspomniał że mistrz ME zakwalifikuje się bezpośrednio a to już pierwsza możliwość kwalifikacji. Potem jest PŚ w którym Polki nie wystartują, dalej turniej kontynentalny i wreszcie turniej interkontynentalny gdy zajmą 2 lub 3 miejsce w turnieju kontynentalnym. Praktycznie mają trzy możliwości. Ale tylko przy bardzo dobrej grze.
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - kobiety

Post autor: Elgarten »

Przede wszystkim gratulacje dla Polek za osiągnięty wynik w całych zawodach. Niestety dzisiaj prawie wszystkie zagrały fatalnie (wyjątkiem według mnie Zaroślińska). Jakoś brakowało tej wiary w odwrócenie losów pojedynku. Wśród Turczynek na wysokim poziomie Ozsoy i Uslupehlivan. Osobiście od dawna podziwiam libero Karaday. Dzisiaj również pewnie przyjmowała i świetnie broniła.
Dwa słowa o Mazurze...Coraz bardziej drażni mnie jego komentarz. Fakt faktem, że irytuje mnie jakieś 90% tzw. "ekspertów" z najróżniejszych dyscyplin sportowych. Niestety coraz częściej muszę wyciszać te jego "mądrości", bo nie da się tego słuchać. Pomijam już jego bardzo osobliwe poczucie humoru typu:
Mielewski: "I znowu znakomity atak Polen Uslupehlivan".
Mazur: "Nie Polen, tylko Polska."
Pomijam nawet wygadywanie tego, co tylko ślina na język przyniesie:
Mielewski: "Proszę sobie wyobrazić, że Turczynki przez niemal całe trzysetowe spotkanie popełniły tylko 4 błędy własne, my mamy już ich 19".
Mazur: "No ale trzeba zauważyć, że średnio wychodzi po 11.5!"
Czy takie pierdoły powinien opowiadać tzw. "ekspert" Polsatu ??? To już pozostawiam Waszej ocenie.
Jednak najbardziej drażni mnie jego nieprzygotowanie do wykonywanej pracy.
Mielewski: "Podkreślmy, że wiele drużyn przyjechało tutaj w mocno rezerwowych składach".
Mazur: "No ale niektórzy przyjechali w najsilniejszych zestawieniach, jak Serbia. O tym też warto mówić".

Jak Serbki z regularnie grającymi w Baku Drpą, Busą czy Mirković są siatkarkami najmocniejszej ekipy Terzicia, to chciałbym pogratulować Mazurowi. Fakt, że zabrakło między innymi: Brakocević, Bosković, Ognjenović, Krsmanović, Veljković, Malagurski, Cebić, a Bjelica wrzucono na libero. No, ale kto by się tam przejmował takimi błahostkami, nie ??? :D
Na miejscu Polsatu już dawno bym się z tym gościem pożegnał, ale widać "znakomity trener" jest niestety niezniszczalny.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - kobiety

Post autor: SerCos »

Pytanie czy trener Nawrocki wyciągnął wnioski z pierwszego meczu z Turczynkami? Moim zdaniem: nie! Co innego rywalki i stąd wynik taki, a nie inny. Werblińska w tym meczu niestety nie istniała w ataku, a w przyjęciu Turczynki sprytnie ją omijały. Mimo sromotnie przegranych setów, wychodzimy tą samą szóstką w każdym secie.

To wygląda tak jakby trener ustalił sobie skład i nim grał, a wynik zależy w dużej mierze od dyspozycji siatkarek w danym momencie.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - kobiety

Post autor: Artek1967 »

Obawiam się że wynik osiągnięty na zwyczajnym farcie przesłoni niedociągnięcia JN jak i poszczególnych zawodniczek. Nie przypominam sobie turnieju w którym srebro zdobyła drużna grająca tak fatalnie. Z taka grą, i tym wuefistą to za chwile Kenia, Peru będa dla nas poza zasięgiem.
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - kobiety

Post autor: troche zorientowany »

do serCos - JN nie wyciąga wniosków w ogóle. Dla mnie to tak jakby rozmawiać ze ścianą. Albo jest taki głupi albo wierzy w swoją
nieomylność pomimo faktów boiskowych ale ta druga wersja oznacza że szkodzi reprezentacji bo poziom inteligencji bliska 0
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - kobiety

Post autor: tomasol »

Szkoda, że na koniec bardzo udanego turnieju przydarzył się tak słaby występ. Ale może dało o sobie znać już zmęczenie ??? Niemniej jednak medal srebrny jest sukcesem, którego żeńskiej siatkówce potrzeba było jak kani dżdżu. Nawet jeśli impreza była raczej drugorzędna.
Co do dyskusji o naszym ustawieniu, to uważam, że granie Skowrońską na lewym to niestety konieczność. Po prostu tak fatalna jest sytuacja z naszymi przyjmującymi. Poza jedną Werblińską żadna na ten poziom się po prostu nie nadaje. Jak pisał w tym wątku już ktoś wcześniej, zawodniczki typu Różycka, Kaczorowska czy Kurnikowska ani nie przytrzymają nam przyjęcia ani ataku. Oczywiście obecne ustawienie ma swoje wady, które obnażyły dzisiaj Turczynki, ale jak pisałem alternatywy zwyczajnie nie ma. Zresztą czy nie jest dość wymowny fakt, że Nawrocki to kolejny już z rzędu trener, który manewrem przestawienia na lewy atak nominalnej atakującej próbuje zniwelować naszą mikrą siłę ognia właśnie z lewego skrzydła ??? Tym bardziej, że wszystkie czołowe reprezentacje świata stawiają na przyjmujące zapewniające odpowiednią moc ataku.
Jeżeli już bym się czymś martwił w tym kontekście, to raczej przyszłością. Za rok, dwa Skowrońskiej czy Werblińskiej w reprezentacji raczej już nie będzie a wtedy możemy znaleźć się z ręką w przysłowiowym nocniku. Z tego względu warto by było czasem odejść od tego ustawienia aby zacząć wprowadzać nowe zawodniczki do reprezentacji. Ale to raczej już po kwalifikacjach do igrzysk w Rio, oby udanych. Choć w tym względzie jestem pesymistą.
Ostatnio zmieniony 27 cze 2015, o 18:25 przez tomasol, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - kobiety

Post autor: grzegorzg »

Artek1967 pisze:Obawiam się że wynik osiągnięty na zwyczajnym farcie przesłoni niedociągnięcia JN jak i poszczególnych zawodniczek. Nie przypominam sobie turnieju w którym srebro zdobyła drużna grająca tak fatalnie. Z taka grą, i tym wuefistą to za chwile Kenia, Peru będa dla nas poza zasięgiem.
Rozszumiały się wierzby płaczące... :D
Elgarten pisze:Dwa słowa o Mazurze...Coraz bardziej drażni mnie jego komentarz.
Fakt. Onegdaj, bedzie zr ok a może i dwa, pozwolilem sobie zaadaptować do jego wypocin termin "mazurzyć" ;)
Elgarten pisze:wyjątkiem według mnie Zaroślińska
A tu się nie zgodzę (choc na podstawie dwóch setów, bo idiotycznie pomyslałem, że jak przestanę ogladać, to zaczną wygrywać :D )

Ogólnie po dzisiejszym spotkaniu nie mam pojecia o jakim charakterze mówiła Zaroslińska w niedawnym wywiadzie, bo na pewno nie - a niech tam, troszkę patosu nie zawadzi - z żelaza lub marmuru...

To jest spory sukces. Czy naprawde ktoś się łudzi, ze mamy skład na medalowe aspiracje chocby i na ME ? mamy na to może półtorej, może dwie zawodniczki.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - kobiety

Post autor: SerCos »

tomasol pisze: Co do dyskusji o naszym ustawieniu, to uważam, że granie Skowrońską na lewym to niestety konieczność. Po prostu tak fatalna jest sytuacja z naszymi przyjmującymi.
Przypomnę tylko, że trener Matlak wygrał brąz na ME w składzie z "anemiczną" Kaczor, Barańską i Jagieło na przyjęciu i Radecką (Sadurek) na rozegraniu. Na rezerwie była Kaczorowska i Witczak (Woźniakowska).

Nie było mocy w ataku, ale była lepsza gra w obronie i dużo lepiej tamtą reprezentację się oglądało.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - kobiety

Post autor: tomasol »

SerCos pisze:
tomasol pisze: Co do dyskusji o naszym ustawieniu, to uważam, że granie Skowrońską na lewym to niestety konieczność. Po prostu tak fatalna jest sytuacja z naszymi przyjmującymi.
Przypomnę tylko, że trener Matlak wygrał brąz na ME w składzie z "anemiczną" Kaczor, Barańską i Jagieło na przyjęciu i Radecką (Sadurek) na rozegraniu. Na rezerwie była Kaczorowska i Witczak (Woźniakowska).

Nie było mocy w ataku, ale była lepsza gra w obronie i dużo lepiej tamtą reprezentację się oglądało.
I z tego zestawu na dobrym poziomie gra już tylko Barańska(Werblińska), reszta ze swoją grą zjechała mocno w dół. Na rzeczywistość nie można patrzeć życzeniowo, tylko trzeba realnie. Jagieło z przed pięciu lat to klasa wyżej niż nasze obecne czołowe przyjmujące. Nie mówiąc już o tym, że najsilniejsze reprezentacje na świecie to te spoza Europy.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - kobiety

Post autor: grzegorzg »

tomasol pisze:I z tego zestawu na dobrym poziomie gra już tylko Barańska(Werblińska), reszta ze swoją grą zjechała mocno w dół.
To prawda. Mnie zastanzawiają jednak przyczyny takiego stanu rzeczy.
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - kobiety

Post autor: PJ_volleyball »

Szkoda, że ten finał wyglądał tak jak wyglądał.

Oczywiście trzeba się cieszyć ze srebrnego medalu, ale z drugiej strony trzeba też cały czas dążyć do doskonałości.
Dlaczego trener Nawrocki nie spróbował ustawienia z dwoma normalnymi przyjmujacymi Przegralismy dwa pierwsze sety do 11 i 19. Mogło być gorzej? Raczej nie.

W wygranym meczu z Turczynkami w grupie mecz został wyciągnięty że stanu 1:2 w ustawieniu ze Skowrońska na ataku i Kurnikowska na przyjeciu (plus dobre zmiany dały też Belcik i Tokarska).
Okej dzisiaj Zaroslinska dawała radę i grała bardzo dobrze. Można jednak było na dłużej ściągnąć Skowrońska i grać normalnie z dwoma przyjmującymi. Dzisiaj przyjęcia strasznie brakowało. I to tez przez Durajczyk, która cały sezon ligowy miała bardzo dobry, a tutaj grała slabiutko.
Nie wiem dlaczego Sawicka nie zostawała też do przyjecia.
SuperJ
Posty: 93
Rejestracja: 8 lip 2012, o 22:01
Płeć: M
Lokalizacja: Toronto
Kontakt:

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - kobiety

Post autor: SuperJ »

Imie Jacek, nazwisko zaczyna sie na "Na" wiec rozumie, ze nie mam sie co pokazywac na tym forum. :)

W sumie dobrze, ze nic wczesniej nie pisalem. Po przebiegnieciu 10K i wypiciu "paru" lampek wina, inaczej juz patrze na ta wtope. Dzieki Bogu mamy takie fajne dziewczyny, ze dostarczaja tyle emocji. Lepiej obejrzec taki mecz, niz jakies holilodzkie badziewie. Coz innego mialbym dzis rano do roboty? Dajmy na luz, ze Turczynki zlaly nas, jak uczennice. Starzy ludzie mowia, ze nie ma takiego zlego, co na dobre nie wyjdzie.

Kaska Skowronska wypadla ponizej oczekiwan. Nie ma co winic dziewczyny - zajechany kon pociagowy. Trzeba szukac nastepczyni - te lata to juz sie mysli o macierzynstwie. Najlepsza nasza siatkarka na chwile obecna.
Baranska zagrala OK zawody. Nie palam do niej sympatia, ale punkty u mnie teraz zarobila. Niezly serwis, ustawienie, przyjecie... Potencjal jest, tylko co w glowie siedzi..?
Zaroslinska potrzebuje ogrania na dobrym poziomie.
Bednarek wygralaby konkurs pieknosci. Sa za to punkty?
Pycia w ofensywie OK, w bloku czasem nie dochodzi. Tez juz te lata... Moze lepiej ogrywac mlodsze...
Wolosz - cos mi sie wydaje, ze na ta dziewczyne przyjdzie czas. Poki co, rozgrywa dla sredniaka.
Belcikowa kocham wiec powiem tylko tyle, ze Iza za malo grala, zeby sie rozgrzala. :)
Durajczyk zdecydowanie ponizej swoich mozliwosci. Nie miejmy na razie pretensji, bo moze sie czegos ciekawego dowiemy za chwile.
Sawicka grala poprawnie - szkoda ze malo. Oby to kolano wrocilo do normy.
Trenera mamy, jakiego mamy. Przynajmniej nie jest to makaroniarz, albo zabojad. Wrocily Skowronska i Baranska i to jest na plus. Zarzucacie mu upor, jako wade. Facet ma byc uparty. Ma dazyc do celu po swojemu, a nam pozostaje tylko oceniac efekty. Wg mnie nie grzeszy, az tak bardzo, jak niektorzy tutaj mu zarzucaja. Zgadzam sie jednak, ze za pozno robi zmiany. Czasem, potrafi ich po prostu zaniechac. Z Turcja w finale, w kazdym secie byl moment kiedy zespol juz wiedzial, ze przegra. Wtedy powinny byly wejsc rezerwowe, w tym Kakolewska. Nie mysle o odwroceniu losu spotkania. Mysle, ze jesli sie kogos bierze na zawody, to wypadaloby dac temu komus powachac parkiet. W tej chwili zawodniczka spoza pierwszej siodemki wcale nie musi czuc motywacji, by jechac na jakies zawody. A to jest blad, ktory spada na barki selekcjonera.
Szlag kulery nie wiezmie!
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - kobiety

Post autor: SevenUP »

A ja powiem tyle, przed turniejem nikt nie stawiał na dziewczyny, niektórzy mówili że przegramy z Rumunią albo Włoszkami i nawet ćwierćfinał jest poza zasięgiem! :]

A prawda jest taka, że pokonaliśmy jako jedyni Turczynki, pokonaliśmy Niemki i Serbki, z Belgią niewiele brakło. Szkoda tych dwóch meczów z Azerkami i finału, no ale ewidentnie wczoraj dziewczyny były jakieś przytłumione, bo aż tak fatalne to nasze przyjęcie nie było. Ale nic się nie stało tak naprawdę, a już na forum pojawiają się jakieś rozbudowane teorie wyciągnięte na podstawie, nie ma co się oszukiwać, pierwszego od dawna turnieju w jakimś przyzwoitym składzie.

Ewidentnie co mi się nie podobało w Baku to środek i libero, ale to już było napisane wcześniej.

Trzeba na WGP obserwować młodzież i mam nadzieję, że ten turniej rozegramy młodzieżą i Zaroślińska ze Skowrońską nie będę latać bez sensu po świecie, ale kto to wie. Turniej finałowy mamy u siebie, więc nie ma co się spinać. Może Trojan, może Polańska coś pokażą, zobaczymy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne turnieje na świecie”