Igrzyska Panamerykańskie - Toronto 2015

SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Igrzyska Panamerykańskie - Toronto 2015

Post autor: SerCos »

Dzisiaj zaczynają panie, jutro panowie.

W tym roku reprezentacje wystawiają bardzo mocne składy.

U Brazylijek w składzie jest mi. Jaqueline, Adenizia, Fe Garay czy Camila Brait. U Brazylijczyków Murilo Radke, Mauricio Silva czy Renan.
U Amerykanek Hildebrand, Lichtman, Hagglund, Fawcett, Adams, Lloyd, Fonoimoana czy Vansant. U Amerykanów mi. Zach La Cavera czy Andrew Nally. Co ciekawe ten pierwszy w rubryce klub ma wpisane "Luczniczka" ;)
Argentyńczycy mi. z Conte i Uriarte.

Tutaj składy:
Mężczyźni: http://results.toronto2015.org/IRS/en/v ... es-men.htm
Kobiety http://results.toronto2015.org/IRS/en/v ... -women.htm

Męski turniej

Grupa A
Argentyna
Brazylia
Kolumbia
Kuba

Grupa B
Kanada
Meksyk
Portoryko
USA

Żeński turniej

Grupa A
Argentyna
Dominikana
Kanada
Kuba

Grupa B
Brazylia
Peru
Portoryko
USA
Ostatnio zmieniony 17 lip 2015, o 18:39 przez SerCos, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Puchar Panamerykański - Toronto 2015

Post autor: Chal »

SerCos pisze:U Amerykanów mi. Zach La Cavera czy Andrew Nally. Co ciekawe ten pierwszy w rubryce klub ma wpisane "Luczniczka"
Raczej ten drugi, nic dziwnego, bo tak się nazywa spółka kierująca bydgoskim klubem.

Ciekawy turniej się szykuje, bo poza Brazylijczykami i Amerykanami inne reprezentacje w najmocniejszych składach, a i zwłaszcza kadra USA prezentuje się ciekawie z Patchem czy DeFalco.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Puchar Panamerykański - Toronto 2015

Post autor: SerCos »

Chal pisze:
SerCos pisze:U Amerykanów mi. Zach La Cavera czy Andrew Nally. Co ciekawe ten pierwszy w rubryce klub ma wpisane "Luczniczka"
Raczej ten drugi, nic dziwnego, bo tak się nazywa spółka kierująca bydgoskim klubem.
Zgadza się, coś mi się przestawiło. Możliwe, że tak miał w dokumentach, które przedstawił. Nie mniej kiepsko to wygląda z marketingowego punktu widzenia i gdybym bym sponsorem klubu raczej nie byłbym zadowolony.
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Puchar Panamerykański - Toronto 2015

Post autor: Erchembod »

Jaki Puchar? :) Przeciez to sa Igrzyska Panamerykanskie; cos podobnego jak Igrzyska Europejskie czy Azjatyckie, grane co cztery lata.
https://en.wikipedia.org/wiki/Pan_American_Games

Puchar Panamerykanski to cos kompletnie innego; i jest rozgrywany co roku:
https://en.wikipedia.org/wiki/Men%27s_P ... eyball_Cup
https://en.wikipedia.org/wiki/Women%27s ... eyball_Cup
plus rozgrywki w kategoriach juniorskich.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Igrzyska Panamerykańskie - Toronto 2015

Post autor: Erchembod »

Final u panow bedzie Brazylia-Argentyna.

W polfinalach grano:
Brazylia - Portoryko 3:0 (25-16, 25-17, 25-23), z najlepiej punktujacymi: dla Brazylii - Renan (16), dla Portoryko - Hector Soto (! - 11) - a lat ma chyba juz 38, i wciaz gra;)
Argentyna - Kanada 3:1 (28-26, 20-25, 25-21, 25-23), dla Argentyny: Conte (19), dla Kanady - Gavin Schmitt (25). Te ekipy graja podstawowymi skladami.

Pierwszy mecz Brazylia - Argentyna, jeszcze w grupie: https://www.youtube.com/watch?v=0YtjctpprcM
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Igrzyska Panamerykańskie - Toronto 2015

Post autor: StanLee »

Amerykanki mają na rozegraniu MVP Igrzysk Panamerykańskich (Lloyd), najlepszą rozgrywającą ostatnich MŚ (Glass), najlepszą rozgrywającą tegorocznego WGP (Kreklow), podstawową w przyszłym sezonie rozgrywającą mistrza Brazylii (Thompson) i najbardziej utalentowaną zawodniczkę na tej pozycji na świecie (Carlini). Dominacja Amerykanek jeżeli chodzi o szerokość składu nad resztą świata jest jednak niesamowita.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Igrzyska Panamerykańskie - Toronto 2015

Post autor: SevenUP »

StanLee pisze:Amerykanki mają na rozegraniu MVP Igrzysk Panamerykańskich (Lloyd), najlepszą rozgrywającą ostatnich MŚ (Glass), najlepszą rozgrywającą tegorocznego WGP (Kreklow), podstawową w przyszłym sezonie rozgrywającą mistrza Brazylii (Thompson) i najbardziej utalentowaną zawodniczkę na tej pozycji na świecie (Carlini). Dominacja Amerykanek jeżeli chodzi o szerokość składu nad resztą świata jest jednak niesamowita.
Jeśli chodzi o mnie to i tak najbardziej na świecie podoba mi się Naz, ale to moje prywatne odczucie. Co nie zmienia faktu, że skład mają mocny i szeroki. Choćby na przyjęciu MVP MŚ Hill, MVP LM Larson, Hodge, Robinson, Klineman... O ataku już kiedyś mówiliśmy, Hooker, Fawcett, Lowe, Murphy :] W zasadzie USA mogłoby wystawić 3 reprezentacje i duża szansa, że np. 3 byłyby w pierwszej "6" MŚ :]
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Igrzyska Panamerykańskie - Toronto 2015

Post autor: Erchembod »

No, trzeba naprawde Amerykanki podziwiac. :)
Wie ktos gdzie znalezc na necie final kobiet? Najlepiej w miare caly ;) Albo/I - jakims cudem - link do meczu Brazylii z USA w grupie? Podobno byl jeszcze lepszy.
Z gory dzieki.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Igrzyska Panamerykańskie - Toronto 2015

Post autor: Erchembod »

Ok, juz mam: https://www.youtube.com/watch?v=-tNdcWovZy8

A w meskim rozstrzygnieciu triumfowali Argentynczycy, pokonujac Canarinhos 3:2 (25-23, 18-25, 19-25, 25-23, 15-8) - Renan 28 oczek, Conte - 23.
Najlepiej skomentowal sprawe Diego 'Boski' Maradona, ze dla niego zwyciestwo rodakow to jak zdobycie pilkarskiego mistrzostwa swiata: http://pan.uol.com.br/noticias/2015/07/ ... -mundo.htm :o
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Igrzyska Panamerykańskie - Toronto 2015

Post autor: StanLee »

MVP turnieju panów został Conte.

Argentyna znowu zagrała poniżej oczekiwań, a gdyby nie Conte, który nie dość, że trzymał przyjęcie, to od końcówki czwartego seta kończył absolutnie wszystko - wyglądałoby to jeszcze gorzej. Brazylia była niezła i swoje zrobiła, ale i tu widać pewne braki. Dobry turniej Renana i Murilo.

Osobiście zwróciłbym uwagę na Douglasa Souzę, który do tytułów MVP Mistrzostw Ameryki Południowej do lat 20, MVP Mistrzostw Ameryki Południowej do lat 23 i wicemistrzostwo świata juniorów (jako podstawowy gracz) w wieku niespełna 18 lat - dołożył teraz medal i obecność w drużynie największych gwiazd imprezy. Fakt - że wypadł znacznie lepiej niż ograny już na wielu frontach Mauricio chyba powinien dać do myślenia, ale znając życie przyszły sezon znowu przestoi w kwadracie dla rezerwowych...
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Igrzyska Panamerykańskie - Toronto 2015

Post autor: Kamil92 »

StanLee pisze:Osobiście zwróciłbym uwagę na Douglasa Souzę, który do tytułów MVP Mistrzostw Ameryki Południowej do lat 20, MVP Mistrzostw Ameryki Południowej do lat 23 i wicemistrzostwo świata juniorów (jako podstawowy gracz) w wieku niespełna 18 lat - dołożył teraz medal i obecność w drużynie największych gwiazd imprezy. Fakt - że wypadł znacznie lepiej niż ograny już na wielu frontach Mauricio chyba powinien dać do myślenia, ale znając życie przyszły sezon znowu przestoi w kwadracie dla rezerwowych...
Ja patrzyłem na ten turniej tylko ze względu właśnie na niego i muszę przyznać, że się nie rozczarowałem. W większości meczów był najlepiej, bądź drugim najlepiej punktującym zawodnikiem swojej drużyny po Renanie, a do tego zaliczył dużo bloków i kilka asów. W przyjęciu ciężko ocenić, ale według statystyk przyjmował lepiej od swojego partnera na przyjęciu. Ogólnie bardzo pozytywny występ nadziei Brazylijskiej siatkówki.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Igrzyska Panamerykańskie - Toronto 2015

Post autor: compact »

Jest gdzieś na youtube mecz finalowy panów w wersji pełnej, bez przycinania i w znośnej jakości?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne turnieje na świecie”