Reprezentacja kobiet 2017

SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: SerCos »

Niech ktoś mi powie, że to normalne w meczu z Islandią do pierwszej przerwy technicznej Polki, aż 4 błędy własne.

EDIT: 9-9 i 5 ataków w aut :o
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: madlark »

SerCos pisze:Niech ktoś mi powie, że to normalne w meczu z Islandią do pierwszej przerwy technicznej Polki, aż 4 błędy własne.

EDIT: 9-9 i 5 ataków w aut :o
Wyłączyłem, bo nie dam rady na to patrzeć
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
mader5
Posty: 43
Rejestracja: 18 maja 2017, o 19:08
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: mader5 »

Nie widzę jakichkolwiek racjonalnych przesłanek, że ten zespół jest w stanie powalczyć choćby z Serbią. Dziewczyny z Islandii to amatorki grające dla frajdy, popełniają zatrważającą ilość banalnych błędów, a nasze im godnie wtórują. Auty, nieczyste zagrania, brak przyjęcia prostych flotów- ten mecz kaleczy oczy. Włączyłem na chwilę z zamiłowania do sportowego ducha Islandii niepowtarzalnego w wymiarze światowym i chyba więcej niż pół seta nie pociągnę. Może być problem z Czechami i Słowacją.
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: SerCos »

Statystyki 1 seta: Islandia zdobyła 16 punktów: 2 serwisem, 1 blokiem, 6 atakiem i 7 po błędach Polek

I to nie jest jednostkowy problem. Polki nieważne jakim składem grają i z kim popełniają zatrważającą ilość błędów.
ksjw90
Posty: 1889
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:53
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: ksjw90 »

Po co Polsat transmituje ten żenujący mecz dwóch amatorskich drużyn?
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: SerCos »

Za drugi set można pochwalić. Islandia 1 punkt atakiem i 4 (3 serwisowe i 1 w ataku) po błędach Polek.
Memo
Posty: 359
Rejestracja: 18 maja 2014, o 16:55
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: Memo »

Po to żebyś miał na co narzekać, co u Ciebie w sumie normalnie. Nie chcesz? nie oglądaj.

Wszyscy piszący że Polki robią drużo błędów itp. chyba nigdy nie grali w siatkówkę, ani w żaden inny sport zespołowy.
Nawet nie wiecie jak czasem ciężko się gra ze znacznie słabszymi rywalami. Tutaj nie chodzi o to że przeciwnik nam w tej grze jakoś przeszkadza, wszystko siedzi w głowie. Człowiek niżej skacze bo po prostu może, nie przykłada się do tego wszystkiego na odpowiednim poziomie gdyż po prostu nie musi i tyle.
Mecz z Czeszkami i Serbkami zweryfikuje co ta nasza kadra gra, a teraz grają pewnie w formie treningu.
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: SerCos »

Pisze jak jest i to po obserwacjach i meczach z tym samymi rywalkami. Polki w porównaniu do innych zespołów popełniają dużo więcej własnych błędów, a na tle takich zespołów jak Islandia czy Cypr, gdzie rywalki więcej punktów zdobywają po błędach Polek niż same z własnej gry to jest doskonale widoczne.
Memo
Posty: 359
Rejestracja: 18 maja 2014, o 16:55
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: Memo »

Bo po prostu więcej ryzykują, czują się pewniej i do meczu podchodzą luźniej.
Wcale nie bronie Polek bo to jednak kadra i o każdą piłkę powinno się starać, ale w głowie w takich meczach dzieje się na prawde dużo.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: Aranger »

ksjw90 pisze:Po co Polsat transmituje ten żenujący mecz dwóch amatorskich drużyn?
Odpłynąłeś.
astronauta
Posty: 2900
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: astronauta »

Aranger pisze:
ksjw90 pisze:Po co Polsat transmituje ten żenujący mecz dwóch amatorskich drużyn?
Odpłynąłeś.
Daleko od prawdy nie był. Przypomniały mi się czasy liceum gdy moje przesympatyczne nastoletnie koleżanki z klasy sportowej grały w lidze międzyszkolnej. Też było tyle wrzasku i emocji, tylko nie było muzyczki Martyniuka w tle ;)
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
ksjw90
Posty: 1889
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:53
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: ksjw90 »

Daleko od prawdy nie był. Przypomniały mi się czasy liceum gdy moje przesympatyczne nastoletnie koleżanki z klasy sportowej grały w lidze międzyszkolnej. Też było tyle wrzasku i emocji, tylko nie było muzyczki Martyniuka w tle ;)
O tym właśnie mówię. Przecież to jest poziom licealnego w-fu, a nie rozgrywek międzynarodowych. Wrzasku pełno, emocji jak w bierkach podwodnych a poziom żenujący jak Moda na Sukces.
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: SerCos »

ksjw90 pisze:emocji jak w bierkach podwodnych
Chętnie bym to obejrzał.

Polsat ma prawa do turnieju, więc pokazuje wszystko. Zwłaszcza, że nie ma nic innego do pokazania.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: Aranger »

Kompletnie nie znam się na damskiej siatkówce, tego meczu też nie oglądam, ale chyba nie trzeba być ekspertem żeby stwierdzić, że nazwywanie naszej reprezentacji amatorską i wrzucanie jej do jednego worka z Islandią jest kompletnie niepoważne.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: SevenUP »

Rzeczywiście super to nie wyglądało, a samo to że trenuje je Nawrocki nie poprawia wrażenia. Ale rok temu w WGP było to samo, męki z Argentyną, Czeszkami, po 10 popsutych zagrywek na set, ale jednak w finałach z Bułgarią i Dominikaną forma była. Na el. ME nasze rozniosły Węgierki mimo że grały 4. składem a Węgierki są 4x razy lepsze niże Cypr. Graliśmy z Jasek, Twardowską.

Więc aż nie chce się wierzyć że stało się od września coś tak niesamowitego, że nasze nie potrafią odbić piłki. Aczkolwiek po tych meczach dwóch mam mieszane uczucia. Belgia nawet grając na 30% możliwości swoich by nas 3 razy ograła jakby nasze tak grały.
STARYWYGA
Posty: 343
Rejestracja: 22 sie 2007, o 14:26
Płeć: M
Lokalizacja: Andrychów
Kontakt:

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: STARYWYGA »

Szukam tabelę turnieju kobiet
Jestem inwalidą 2 grupy , nie pracuje ,szukam pracy
utrzymuje się tylko z renty 1422
w grudniu na same opłaty muszę wydać 1300 zł
numer konta 70 1470 0002 2183 8652 9000 0001
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: phil »

SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: SerCos »

Przed Polkami test na pierwszym poziomie, czyli Słowacja.

Rozgrywające:
Barbora Koseková (178/1994, VK KP Brno, CZE),
Lucia Sedláčková (177/1999, VK Slávia EU Bratislava)
Przyjmujące:
Nikola Radosová (185/1992, CSM Bukurešť, ROU),
Dominika Drobňáková (182/1992, Pays D'Aix Venelles Volley-Ball, FRA),
Erika Salanciová (185/1991, VK KP Brno, CZE),
Karin Palgutová (183/1993, Lugano Volley, SUI)
Środkowe:
Jaroslava Pencová (191/1990, BKS Bielsko-Biala, POL),
Michaela Abrhámová (187/1993, St. Raphael, FRA),
Nina Herelová (182/1993, VK AGEL Prostějov, CZE)
Atakujące:
Romana Krišková (188/1993, University of Wisconsin, USA),
Nikola Pišteláková (184/1994, VK Slávia EU Bratislava),
Karin Šunderlíková (188/1999, VK Slávia EU Bratislava)
Libero:
Dominika Valachová (165/1986, Vandoeuvre Nancy, FRA)
Michaela Španková (169/199, Volley project UKF Nitra)

Nie da się ukryć, że to dość wysoki zespół, ale przynależność klubowa wydaje się być nieprzypadkowa i co pokazał przede wszystkim mecz z Czeszkami zespół słowacki jest raczej należy do średniaków siatkówki europejskiej. Dzisiaj powinniśmy już zobaczyć podstawowy wg trenera Nawrockiego skład reprezentacji i możliwie jak najlepszą grę. Brak zwycięstwa za trzy punkty uznam za sporą wpadkę Polek.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: krzysiu »

Jacek powiedział,że ciężko idzie wyklarować ten podstawowy skład heh
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: SerCos »

W takim razie tych błędów nigdy nie ograniczmy, bo chodzi przede wszystkim o zgranie i organizację gry, a jak będziemy grali za każdym razem innym składem to nie może się udać.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: krzysiu »

Albo jemu chodzi o to,że te z podstawowego składu nie daja takiej pewności,że mogą być spokojne i do tego 2,3 zmienniczki na zagrywke czy coś ..
Nie ukrywam, że pracując w Szczyrku i mając kontakt z tym zespołem, naprawdę mamy kłopot z wytypowaniem podstawowego składu. To nie jest tylko moje zdanie, ale też trenerów współpracujących. Myślę, ze na niektórych pozycjach siatkarki będą się musiały po prostu uzupełniać - powiedział trener Polek.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: madlark »

11:0 :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
kinagyo
Posty: 753
Rejestracja: 27 sty 2015, o 21:06
Płeć: K

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: kinagyo »

Tomsia świetnie gra. Dobrze byłoby zamknąć to w 3 setach
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: Michal5 »

To obraz telewizyjny, mi się tylko wydaje czy Wołosz gra strasznie wysoką i wolną parabolą te piłki?
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: phil »

Wołosz tak gra. Szczególnie w nerwowych momentach i końcówkach. Wybierze sobie jedną zawodniczkę i gra do niej wysokie. Jak pod koniec trzeciego seta z Tomsią.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: SevenUP »

Myślałem że dziś się czegoś dowiemy, a tak naprawdę gdyby nie te przestoje to by było do 15 razy 3. Natomiast na żywo nie da się nie odnieść wrażenia że nasze były jakieś takie mało mobilne, nie wiem czy one dostały jakąś ciężką siłownię, czy tak po prostu grają :] natomiast ja mam nadzieję że to nie było jeszcze 100% możliwości mimo dobrych procentow w ataku. Ale w przyjęciu dużo da się podciągnąć.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: grzegorzg »

SevenUP pisze:Ale w przyjęciu dużo da się podciągnąć.
Moim zdaniem nie bardzo. Przyjecie najczęsciej albo sie ma, albo sie nie ma. Chyba, że się ma, jak się chce ;). Ale na takie przyjecie to raczej bym nie liczył. Wydaje mi się, ze poziom przyjęcia dyskwalifikuje nas w graniu o cokolwiek poza ogrywaniem mniej lub bardziej średnich zespołów. Obym sie jednak mylił, a końcu siatkówke kobiet ogladam okazjonalnie.
A tak w ogóle, pytanie do zorientowanych - czy jest u nas siatkarka z przyjęciem na poziomie Aleksandry Jagieło, która byłaby zdolna do gry w reprezentacji??
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: krzysiu »

Raczej nie ma , no jest Werblinska ale ona już nie ma zdrowia ;) więc nie ma takiej zawodniczki , u nas się szkoli tylko do ataku heh zgadzam się,że bez przyjęcia się nie ujedzie - popatrzmy nawet na tą niby nową Glinkę - jak piłka leciała wprost w nią to przyjęła,ale jak piłka leciała przed nią albo na któryś bok to już była przysłowiowa dupa..
Zawsze można grać jak Holenderki czyli 3 wysokie kobitki, wtedy nawet jak nie przyjmą to zaatakują z wysokiej,ale Holenderki raczej są lepsze technicznie
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: SevenUP »

grzegorzg pisze:Moim zdaniem nie bardzo. Przyjecie najczęsciej albo sie ma, albo sie nie ma. Chyba, że się ma, jak się chce ;). Ale na takie przyjecie to raczej bym nie liczył. Wydaje mi się, ze poziom przyjęcia dyskwalifikuje nas w graniu o cokolwiek poza ogrywaniem mniej lub bardziej średnich zespołów. Obym sie jednak mylił, a końcu siatkówke kobiet ogladam okazjonalnie.
A tak w ogóle, pytanie do zorientowanych - czy jest u nas siatkarka z przyjęciem na poziomie Aleksandry Jagieło, która byłaby zdolna do gry w reprezentacji??
Taka sytuacja nie wystepuje tylko u nas- po prostu trend jest taki, ze stawia sie na dziewczyny wysokie i lepsze w ataku niz w przyjeciu... w kazdym kraju oprocz azjatyckich. Serbki graja z Mihajlovic na przyjeciu, Holenderki z Buijs, Rosjanki z Kosheleva, Wloszki z Sylla, Turczynki z Ozsoy... Najlepsza przyjmajaca wloska wciaz jest Piccinini, a Holenderska Stam, podbnie jak u nas Werblisnka/Jagielo. Pytanie jest tylko takie jak da sie przykryc te zawodncizke, bo jesli tak jak to Polki robily w Ankarze 2012 z Kowalinska, to super, ale trzeba miec do tego odpowiednie wykonawczynie jak wlasnie Werblinska/Grotheus/Malagurski/Scherban. Zreszta w tym ustawieniu nasza gra wygladala chyba najlepiej w ostatnim 8-leciu.
Co do naszego przyjecia, mialem na mysli ze na pewno kilka pilek dalo sie przyjac lepiej, a nie na 3. metr, nie chodzi mi o nagla techniczna poprawe tylko taka jakby dyspozycje dnia na przyjeciu :D Bo skoro Medrzyk przyjela 43 pilki, a Smarzek 22, natomiast w ataku wiecej dostala Natalia to cos tu jest nie tak...
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: phil »

SevenUP pisze: Serbki graja z Mihajlovic na przyjeciu, Holenderki z Buijs, Rosjanki z Kosheleva, Wloszki z Sylla, Turczynki z Ozsoy...
Z Holenderkami to w ogóle jest ciekawie. Guidetti w 2015 roku po objęciu stanowiska selekcjonera przesunął atakujące Plak i Pietersen na przyjęcie i obie od tego czasu zrobiły postępy w przyjęciu. Poza Buijs i Grothues do "normalnego" składu często włączał nominalną libero Knip, która w przypadku problemów zmieniała którąś z ofensywnych przyjmujących w drugiej linii, a doświadczoną przyjmującą Stam przesunął na libero.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”