Reprezentacja kobiet 2017

SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: SevenUP »

Przeciez Smarzek grala na ataku nawet w kadrze i to z dobrym skutkiem. Problem w tym ze teraz gra gorzej niz w 2013 czy 2014.... Miala dziewczyna duza sile ognia, tyle ze na prawym a nie na lewym, to co gra obecnie ma sie nijak do tego ;) W WGP/el. ME 2015 miala srednia z 50% w ataku.

Ale jeszcze wiele przed nia, moze trenerem kobiet zostanie Wspanialy albo Popik i jeszcze zagra na wystawie albo srodku :) Czasu ma duzo.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: grzegorzg »

Tych meczów nie ogladałem, albo nie pamietam. W koncu to tylko siatkówka. Chcę tylko powiedziec, ze ja chętnie sie pomylę z korzyścia dla zawodniczki i naszej siatkówki. No ale chwilowo mam takie zdanie. ;)
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: SevenUP »

No niestety od meczu z Modena w LM cos sie stalo z ta dziewczyna i cala moc zniknela. Ciezko to wytlumaczyc.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: Artek1967 »

grzegorzg nie mozna rozpatrywać jako ofensywna przyjmująca zawodniczkę które NIE UMIE przyjmować. Malwina grała na prawym i do pewnego momentu całkiem nieźle jej szło. Wydaje mi się że stanęła od momentu przejścia do Chemika, i to przejście było chyba błędem. Spokojnie mogła iść do innego klubu w OL na pierwszą atakująca, ale jak widac poszła za kasą na drugą/trzecią do Polic. A tam zaczęto robić eksperymenty z przestawieniem jej na przyjęcie, czyli powielano błąd z którego już jej trener z SMS sie wyleczył. A nasz geniusz selekcjoner dalej to powiela i zamiast mieć z niej druga atakująca z perspektywami na pierwszą jak Zaroślińska czy Tomsia już skończą karierę, to na drugą powołuje Kaliszuk, czyli dziewczynę, która wg mnie, nawet nie ma perspektyw na karierę reprezentacyjną. Chyba ze będziemy grali z samymi Cyprami czy Islandią...
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: grzegorzg »

Nie mam wiedzy, aby zastanawiac się, co sie stało z jej potencjałem fizycznym. Byc może jest to po prostu efekt ilosci gier.Podeprę się ulubionym przykładem Kubiaka - po jego motoryce z ostatniego sezonu w PLS nie ma sladu. Jedni znoszą lepiej taki nawał grania, inni gorzej. Ale ja generalnie mało wiem.
Natomiast mozna wysnuc ciekawy wniosek z tego co piszecie - skoro Smarzek zapikowała z formą, a Tomsia wyglądała jak było widac, to kim mieliśmy grac?

PS I jeszcze jedno - w przypadku zjazdu formy fizycznej, braki technicznę wychodza w czwórnasób
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: SevenUP »

Tzn. Malwina chyba nie miala za wiele do gadania, bo Chemik wykupil jej kontrakt z Legionowa, ktore stracilo sponsora. Pewnie mogla sie jakos nie zgodzic (?), ale wtedy zdaje sie gralaby za darmo :]

A nastepne w kolejce na ataku sa Zaroslinska, Bociek, Kowalinska. Zaroslinska brala slub w sobote. Natomiast Kowalinska i Bociek przegraly rywalizacje z perspektywiczna Tamara ;) Kowalinska to nawet na rzyjeciu mogla stanac, bo calkiem niezle jej to szlo :)
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: Artek1967 »

SevenUP pisze:Tzn. Malwina chyba nie miala za wiele do gadania, bo Chemik wykupil jej kontrakt z Legionowa, ktore stracilo sponsora. Pewnie mogla sie jakos nie zgodzic (?), ale wtedy zdaje sie gralaby za darmo :]
W pewnym momencie słyszalem coś o opcji wypozyczenia Malwiny do Włoch, aby sie ogrywała. Lecz chyba skusiła się na kase, bo sadzę że jakby sama chciała gdzieś pograć (!) to z pewnoscią niejeden chętny by się znalazł. ale b yło chyba "kasa, misiu, kasa" i efekt jest taki a nie inny.
SevenUP pisze:A nastepne w kolejce na ataku sa Zaroslinska, Bociek, Kowalinska. Zaroslinska brala slub w sobote. Natomiast Kowalinska i Bociek przegraly rywalizacje z perspektywiczna Tamara ;) Kowalinska to nawet na rzyjeciu mogla stanac, bo calkiem niezle jej to szlo :)
Żeberko kiedys grywała na przyjęciu , z musu bo z musu ale jednak, i tragedii nie było, Zaroślińska bez dwóch zdań obecnie jedna z czołowych atakujących OL (wcześniej to tak pieknie nie było :) ) a Bociek cóż... dla mnie to taki Nowakowski w spódnicy, niby coś potrafi ale... to serce i emocje do gry jak kamień narzutowy...
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: krzysiu »

Smarzek mówi o wyjeździe,więc pewnie jeszcze rok się pomęczy i wyjazd :) MIejmy nadzieje,że Włosi nadal będą ją chcieli i zrobią z niej atakującą a nie kulawą przyjmującą
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: SevenUP »

Przeciez skoro Chemik wykupil jej kontrakt, to Chemik decydowal czy ja wypozyczy. Nie wiadomo czy byly oferty czy nie, ale ustalenie bylo takie ze Malwina mialaby grac jako pierwsza, a nie jechac na lawke. Aczkolwiek potem okazalo sie ze budzet jest mniejszy i Helena odchodzi, to zrobiono z niej przyjmujaca.

Akurat Malwina sama nie raz mowila ze jej marzeniem jest grac w lidze wloskiej.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: lipton »

A z Malwiną w Chemiku nie było czasem tak, że przychodziła na atak (z opcją, że wypożyczą ją albo Montano), a dopiero po interwencji Nawrockiego Głuszak zaczął postawił ją na przyjęciu "dla dobra kadry"?
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: phil »

Tak było. Malwina miała być wypożyczona do ligi włoskiej jako atakująca. Mówiła o tym nawet w jednym z wywiadów podczas WGP. Później w Chemiku trochę się pozmieniało. Zwolniono Maricheva, pierwszym trenerem został Głuszak, a Malwinę zatrzymano w zespole jako przyjmującą.
krzysiu pisze:Smarzek mówi o wyjeździe,więc pewnie jeszcze rok się pomęczy i wyjazd :) MIejmy nadzieje,że Włosi nadal będą ją chcieli i zrobią z niej atakującą a nie kulawą przyjmującą
Przegląd Sportowy kiedyś pisał, że ma kontrakt do końca sezonu 19/20.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: SevenUP »

W magazynie Polska 2017 mowila, ze jeszcze na rok ;) Czyli do konca 17/18.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: Artek1967 »

phil pisze:Przegląd Sportowy kiedyś pisał, że ma kontrakt do końca sezonu 19/20.
Nie wdając się w jego wysokość, musi jakoś "odpracować" kasę jaka wyłożył Chemik aby Legionovia mogła dokończyć sezon :D
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: phil »

SevenUP pisze:W magazynie Polska 2017 mowila, ze jeszcze na rok ;) Czyli do konca 17/18.
Wierzę bardziej Malwinie niż Przeglądowi :)
To po następnym sezonie spokojnie będzie mogła opuścić Orlen Ligę.
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: SerCos »

Skład na WGP:

Rozgrywające: Ewelina Tobiasz, Ewelina Polak, Joanna Wołosz, Marlena Pleśnierowicz
Skrzydłowe: Berenika Tomsia, Monika Bociek, Malwina Smarzek, Olivia Różański, Małgorzata Jasek, Patrycja Polak, Martyna Grajber, Natalia Mędrzyk, Roksana Brzóska, Julia Twardowska
Środkowe: Klaudia Alagierska, Agnieszka Kąkolewska, Zuzanna Efimienko, Aleksandra Sikorska
Libero: Aleksandra Krzos, Agata Witkowska, Maria Stenzel

To się Polańska, Tokarska i Kaliszuk nagrały. Na te dwie i tak Nawrocki nie stawiał, więc po co je brał na eliminacje.
kondzio
Posty: 100
Rejestracja: 24 kwie 2017, o 12:58
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: kondzio »

to teraz czas obserwować grę z Kanadą, Argentyną (2x), Chorwacją, Peru, Koreą (2x), Kazachstanem i Kolumbią... znając życie i tak nie uda się nic osiągnąć, czyli awansować półkę wyżej

pytanie czy na ME czeka nas klapa typu odpadnięcie w 1/8 finału...
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: SevenUP »

A Tokarskiej to czemu niby?
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: Artek1967 »

Czegoś nie rozumiem, ale to nie po raz pierwszy po decyzji personalnej JN. Albo ogrywamy młode (to po co tam Tomsia i Wołosz) albo gramy najlepszymi (to co tam robi Polak, Alagierska czy Brzóska).

Finał pewnie bedzie taki ze ani młode sobie nie pograja a i tak nic nie ugramy...
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: SerCos »

SevenUP pisze:A Tokarskiej to czemu niby?
Za Tokarską podobno Nawrocki nie przepada, albo coś za dużo powiedziała, Kaliszuk wychodzi za mąż dlatego jej nie ma, a Polańska podobno grała z kontuzją :] :] :]
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: krzysiu »

a za kim on przepada - gdyby mógł to by Kaliszuk 3razy sklonował
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: SerCos »

Wypowiedź trenera Matlaka
Kiedyś jednak ten moment rozliczenia musi nastąpić, bo przecież nie można przez cały czas klepać ten zespół i powtarzać, że nie ma się czym martwić, bo za chwilę będzie lepiej.
http://eurosport.onet.pl/siatkowka/repr ... dry/78ww83
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: grzegorzg »

Szkoda tylko, ze podkresliłeś w sumie najmniej istotna rzecz. Są znacznie wazniejsze w wypowiedzi trenera Matlaka, i to pierwotne a nie wtórne...
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: SevenUP »

Aha, nie przepada, a nie powinny czasem grac najlepsze zawodniczki? Czyli gralismy eliminacje z kontuzjowana Polanska, bo Nawrocki nie lubi Mai?

.......
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: krzysiu »

http://siatka.org/pokaz/jacek-kasprzyk- ... nwestowac/
może Polanska ma bardziej wpływowego menedżera :D Nie wiem czemu - Maja zaczęła później przygotowania z drużyna, może też czymś podpadła i tyle
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: SerCos »

Maja zaczęła później, bo grała w Klubowych Mistrzostwach Świata.

Prezes Kasprzyk mówi, że Polki nie były zapraszane, a to nieprawda. Brazylijki chciały grać z Polkami i nie pamiętam czy nie Holenderki, ale ich zaproszenie pozostało bez echa.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: krzysiu »

Po co miały dostać baty , na tym się nie zbuduje pewności siebie :D powiedzmy sobie szczerze Papke jaki był taki był,ale chyba był lepszy od Kasprzyka choć też nic nie robił :D
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: SevenUP »

– Nie ma na pewnych pozycjach zawodniczek, które byłyby wartością dodaną reprezentacji Polski. Środkowe i rozgrywająca są ok, natomiast przyjęcie, to lewe skrzydło jest u nas dość słabe, jeśli nie znajdziemy nowych dziewczyn. Mam nadzieję, że już na najbliższych imprezach powinny zacząć grać siatkarki z roczników 2000, 2001, 2002. Tam mamy trochę zawodniczek parametrowo lepszych. Cieszy nas to, że w tym sezonie na mistrzostwa świata jadą i juniorki, i kadetki. Dawno na imprezach młodzieżowych nas nie było, po raz pierwszy od czterech czy sześciu lat jedziemy na imprezę – mistrzostwa. To znaczy, że zaplecze jest i potrzeba tylko czasu, aby przybliżać się do tych najlepszych drużyn w Europie i na świecie – wyjaśnił prezes PZPS-u, Jacek Kasprzyk. – Z tą reprezentacją musimy bardzo ciężko pracować. Dziewczyny sobie z tego zdają sprawę i pracują po kilkanaście godzin dziennie. To nie będzie zmiana pokoleniowa, tylko zmiana na kilku pozycjach, na których musimy wziąć siatkarki z lepszymi parametrami. Nie mamy potęg na skrzydłach, a żeby liczyć się w Europie i na świecie, to te zawodniczki z przyjęciem muszą mieć co najmniej 190 cm wzrostu i dosyć dużą siłę ataku – podkreślił szef polskiego związku.
– To wszystko, co zostało ustalone z trenerem Nawrockim, będzie realizowane. Turniej w Montreux, później Grand Prix i to bardzo ciężki turniej. Najpierw czeka nas obóz przed Grand Prix w Argentynie, powrót do Polski i turniej w Ostrowcu Świętokrzyskim, a chwilę potem wyjazd do Korei, która też już liczy się na świecie. Dziewczyny muszą na tych zawodach pokazać, że warto w nie inwestować.
:] :] :] Ktos tu odlecial..... 190 na skrzydlach a medale wygrywalismy z dzewczynami ponizej 180 :)
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: SerCos »

O tyle to ciekawe z tymi 190 cm, że o medale Orlen Ligi na przyjęciu grały: Werblińska 178, Jagieło - 180, Grajber - 182, Kaczorowska - 183 i Mędrzyk - 184. Wśród zagranicznych zawodniczek, które obok nich grały też nie udaje się znaleźć wielkoludów. Blagojević, Courtney, Beier, Kamenowa również nie mają 190. Nie wiem gdzie Nawrocki chce ich szukać.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: krzysiu »

Może będą w rocznikach 2005 itd. :D
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: SerCos »

Wywiad z trenerem Nawrockim na portalu, którego nazwy nie można wymawiać.
Ten dystans do Serbii jest aż tak ogromny, że z Serbkami stać nas na zaledwie 15, 16 punktów w secie?

To był nasz niezły mecz. W obronie i bloku dziewczyny robiły wszystko co mogły. Tak, ten dystans jest tak duży. Mam wrażenie, że mało kto zdaje sobie sprawę w jakim miejscu jesteśmy jeżeli chodzi o żeńską siatkówkę. Choć myślę też, że dziewczyny, które są w kadrze, akurat to wiedzą.
Gdzieś przeczytałem wpis, o tym, że komentatorzy cieszą się z każdego punktu z Serbią jakbyśmy byli Cyprem. Teraz wiem, że nie tylko oni.
Widzi pan na tej pozycji siatkarki, które mogą osiągnąć klasę europejską czy światową? Może trzeba zrobić tak, jak kiedyś świętej pamięci Andrzej Niemczyk? Zaryzykować i sięgnąć po bardzo młode i mało znane zawodniczki? Niemczykowi się to opłaciło.

Proszę mi wierzyć, mam tak zlustrowany rynek, że jeżeli tylko ktoś taki się pojawia, natychmiast go bierzemy. Przykładem jest Malwina Smarzek, którą z konieczności przekształcamy w zawodniczkę przyjmującą. Przyjechała do nas bez pewności siebie i w przyjęciu i w ataku. Nie mamy do nikogo pretensji, w klubie były inne zawodniczki i Malwina nie dostała możliwości gry w najważniejszych spotkaniach. To normalne. My w reprezentacji musimy to teraz nadrobić.
To Nawrocki odkrył Smarzek :]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”