Reprezentacja mężczyzn 2018

ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: ursula127 »

JanuszzPodkarpacia pisze:Paweł Zatorski zgodnie ze słowami Mielewskiego ma problemy z kręgosłupem, konkretnie odcinkiem lędzwiowym. Stąd też Wojtaszek grał wczoraj, będzie grał też dziś.
Wojtaszek wprowadził duże ożywienie w obronie ,a Zatorski tylko by stał i patrzył czy piłka leci w niego czy trochę dalej
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Aranger »

Ktoś się odważył obejrzeć całość ? Ja skapitulowałem po fragmentach pierwszego seta.

Kto na plus, kto na minus u nas ?
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: grzegorzg »

Moja opinia jest oczywiście całkowicie subiektywna, al nazwałbym ten "występ" jako status quo. Nawet Heynen nie zawiódł i otrzymał jako selekcjoner polskiej reprezentacji żółta kartke od polskiego sedziego. :D ;) Oczywiscie ja tez nie ogladałem "cięgiem". ;)
PS Na minus oczywiście brak Zatora, a na plus, ze wszyscy przeżyli... ;)
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: ursula127 »

grzegorzg pisze: PS Na minus oczywiście brak Zatora, a na plus, ze wszyscy przeżyli... ;)
dobry mecz Wojtaszka,czemu brak Zatora na minus?
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Aranger »

Dobra, to jedno pytanie - Kwolek porzucił wreszcie tego biednego floata ? Bo statystyki w zagrywce ma super.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: grzegorzg »

ursula127 pisze:czemu brak Zatora na minus
bo kontuzjowany...

Ogarnąłem jedną zarywke Kwolka - akurat asa. :D
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: ciorny17 »

Nie miałem możliwości oglądać spotkania z Kamerunem w sobotę i teraz powtórkę widzę. Jestem w ciężkim szoku z dwóch powodów:
1. Kadziewicz im dłużej jest ekspertem tym bardziej polsatowieje. Siatkarze niekrtykowalni są pomijani w negatywnej ocenie, słowotoki niczym Ignaczak, jak na byłego siatkarza mało górnolotne obserwacje.

2. nasza gra. Ile oni siedzą razem w tym Zakopanem już? To co wyprawiał Drzyzga to jest dramat. Idzie na lewe piłka do Kwolka, na wysokość taśmy. Kolejna wyrzucona. Kadziewicz mówi, że już niewiele czasu zostało na dopracowanie wspólnego, odpowiedniego tempa. coooooooooooo??? Ja wielkie WTF bo skoro nie "dopracowywują" oni tego teraz to kiedy? Nie będę mówił o piłkach na prawe bo to nie ma sensu.

Tak na szybko. Ja wiem, że mogą być po ciężkim treningu, ale mnie nie martwi fizyka siatkarzy, tylko to jak oni grają. Nie pomylę się za wiele, jak powiem, że w pierwszych spotkaniach pod wodzą Heynena z Kanadą, gra wyglądała podobnie.
Kłamca.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Aranger »

https://www.youtube.com/watch?v=wKxssWTUpjQ
https://www.youtube.com/watch?v=-TRFtVqOFc0

Dwa dość ciekawe i sympatyczne wywiady z czołowymi polskimi siatkarzami ostatnich kilku lat.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: aezakmi »

Przeszedłem do tego tematu.
Marcy$ pisze:No właśnie. Czyli rozchodzi się o doprowadzenie zawodników do formy :)
Alee, to są nowi zawodnicy. Nie ma Miki, Winiarskiego i Buszka oraz Kurka przyjmującego. Zostali tylko Kubiak i Zatorski z poprzednich sezonów więc kogo doprowadzać do formy: Szalpuka, Śliwkę, Kwolka? Oni są w formie, tylko przyjmować nie potrafią na najwyższym poziomie i zagrywać. To nie forma, tylko umiejętności. O nie się rozchodzi, bo fizycznie przecież wyglądają bardzo dobrze, jak na swoje możliwości. A Drzyzga? Kochanowski mówił ostatnio, że woli grać z Grześkiem. Wszyscy wolą, a trenerzy to p..... - ignorują. Chyba jedynie Kurka atakującego trzeba doprowadzić do formy. Reszta oprócz Dryzgi gra swoje.
A biorąc pod uwagę, że czarny koń turnieju - Kanada, prawdopodobnie przez kontuzje nim nie zostanie, osłabioną Brazylię i być może Rosję bez Kliuki, Bułgarię bez Sokołowa i tak dalej, to my serio jesteśmy w stanie awansować do Top6. Choć moje oczekiwania w tym sezonie są iście piłkarskie, czyli zadowoli mnie wyjście z grupy. A, że nie da się nie wyjść z tej najłatwiejszej grupy, to "będzie pan zadowolony" i już jestem. Jeszcze przed rozpoczęciem MŚ. :D Tylko szkoda dla turnieju, tylu kontuzji, bo makaroniarze mają ułatwioną drogę - spadnie liczba drużyn, które mogą zrobić im kuku, jak w 2010.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Aranger »

kanimo pisze:Potkniecia moga sie zdarzyc.
Oczywiście, ale jeśli chcemy coś ugrać, to moim zdaniem naszą siłą MUSI być to, żeby akurat nam się nie zdarzały.
kanimo

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: kanimo »

Tak jak patrze po grupach w drugiej czesci to chyba wychodzac z 2 pozycji mamy ewentualnie latwiejsza. Tylko te punkty ciagnace sie.
Z I mamy Rosja/USA plus solidna Kanada plus jakas niezla Belgia/Japonia.
Z II mamy ponownie USA/Rosja plus Iran/Bulgaria plus Holandia/Chiny/Egipt. Porownywalnie lub ciut latwiej.
Ciekawe jak tam sobie poradza Kanadyjczycy z kontuzjami, jak forma Iranczykow i Bulgarow.
USA zdazalo sie slabiej wchodzic w turniej ale druga runda to juz nie wejscie.

Chyba najoplacalniej isc na maksa i nastukac jak najwiecej punktow na wszystkich etapach. Wyjsc z jedynki, powalczyc ostro z hegemonem i zlac innych. Dla mnie to 120% normy z tak grajacym Kurkiem, ze Sliwka itd


Taka Francja, jak skonczy Isza (przed oslabiona Brazylia) to ma latwo bo grupa z samymi sredniakami. Jak skonczy druga musi powalczyc nawet o to drugie miejsce.
Oslabiona Francja bo bez Ngapetha. Ciekawe.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Aranger »

Tzn. Ngapeth na MŚ poleci, ale pogra mniej więcej w takim wymiarze, jak rok temu na ME ?

A kombinować moim zdaniem nie ma najmniejszego sensu i trzeba wygrać w grupie wszystko. A czy 100% czy 120% normy to można się przerzucać, zmierzyć się tego nie da, dla mnie 120% to zdobycie medalu. :)
kanimo

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: kanimo »

N’gapeth ma kontuzje w mniejszym zakresie niz poprzednio. Max 3 tygodnie przerwy (chyba od przedwczoraj), pewnie 2. Wiec takie dluzsze wakacje.Ostatnio wygladal srednio. Pytanie czy braklo mu swiezosci, czy odwrotnie-akumulator za slabo naladowany. I jak zagra po 2 tygodniach bez treningow. Teoretycznie moze juz zagrac w meczach grupowych pierwszej tury, a raczej na pewno zagra w drugiej.

W kazdym razie zagraja o pierwsze miejsce w grupie z Brazyla bez Lucarellego. Przegrany beddzie mial pewnie Wlochy i Serbie, a zespolem z 4tego miejsca bedzie prawdopodobnie Finlandia ( czyli najsilniejszy potencjalny 4ty). Wiec punkty moga potracic.
kamil1999
Posty: 5451
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: kamil1999 »

kanimo pisze:Przegrany beddzie mial pewnie Wlochy i Serbie, a zespolem z 4tego miejsca bedzie prawdopodobnie Finlandia ( czyli najsilniejszy potencjalny 4ty). Wiec punkty moga potracic.
No nie powiedziałbym ,że Finlandia tak silna.Silniejsza mi się wydaje Australia z Perrym ,Carrollem czy Zingelem lub Argentyna ,która prawdopodobnie powalczy z Japonią o 4 miejsca a ma w składzie Conte ,De Cecco(jeden z najlepszych sypaczy świata) lub Poglajena.Jakoś Finlandia z takimi gwiazdami jak Krastins czy Tervaportti nie wydaje się taka silna.Siltala czy Kunnari to już pewnie na emeryturze.Finlandia to dla mnie coś podobnego do Holandii czyli skład może na wyjście z grupy ,ale z nikim nie powalczą a już na pewno nie z Francją.
kanimo

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: kanimo »

Powalczyc nie powalcza ale seta moga urwac. A moze 2. Przypominam, ze w 2012, kiedy wygralismy LS to w pierwszej rundzie chyba z nimi przegralismy. Fakt, wtedy byli ciut mocniejsi. Ale oni sie nie poddaja.
Co do Argentyny to nie widze ich nizej niz 3. Badz 2.
Tylko to nie ten temat.
kamil1999
Posty: 5451
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: kamil1999 »

Uważam ,że w tej grupie miejsca 1/2 zajmą Włochy lub Słowenia i z nimi Argentyna nie powalczy.Może zająć miejsce 3 przed Belgia ,ale według mnie półfinaliści ME są obecnie lepszą drużyną.Conte jest bez formy po Chinach ,Poglajen dobry ,ale nie jest zawodnikiem klasy Deroo a De Cecco nie zagrał chyba żadnego meczu w LN ,więc nie wiem jak będzie wyglądała jego współpraca z kolegami.Jest jeszcze Sole z tych gwiazd ,ale Voorde jak dla mnie nie gorszy ,jeśli nie lepszy.Może temat nie dotyczy bezpośrednio reprezentacji polski no ,ale jest powiązany bo w końcu mówimy o potencjalnych rywalach Polski na mś i skoro ktoś wyciągnął temat Francji i Ngapetha ja nie widzę przeciwwskazań by napisać o Argentynie czy Belgii ,potencjalnych według mnie rywalach naszej reprezentacji w 2 rundzie.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Szampon093 »

Gniado nie jest juz trenerem przygotowania fizycznego..
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: PvK »

Ma ktos link do streama?
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: drukjul »

Jeszcze się MŚ nie zaczęły, a już widać, że naszą monotonną taktykę grania wszystkiego co się da przez środkowych nasi przeciwnicy mają rozczytaną.

Seria zagrywek Kochanowskiego w końcówce uratowało nam I seta, ale trudno powiedzieć, że nasza gra porywa.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: dyletant »

Na razie 2 Schulz i Deroo trzymają nam grę, ale jak na ten etap to bez szału.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: drukjul »

dyletant pisze:Na razie 2 Schulz i Deroo trzymają nam grę, ale jak na ten etap to bez szału.
Belgowie ostatnio grali sparingi z Holandią i Bułgarią. Z Bułgarami raz wygrali, raz przegrali, a w ten weekend z Holandia przegrali 2:3.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: dyletant »

posypała im się gra, prowadzimy 16:10, nawet mieliśmy jednego paipa a póki co akcją meczu jest zgubienie buta przez Kochanowskiego.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: drukjul »

dyletant pisze:posypała im się gra, prowadzimy 16:10, nawet mieliśmy jednego paipa a póki co akcją meczu jest zgubienie buta przez Kochanowskiego.
Cenerentola. :D Ale Kochanowski i bez tego jest najjaśniejszym punktem naszej drużyny. Gdy poszedł na zagrywkę Stojczew żywo gestykulował do swojego włoskiego asystenta. Szykuje się wykup z ula? :]
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Noworoczny »

Nie miałbym nic naprzeciwko.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Januszek
Posty: 31
Rejestracja: 12 kwie 2017, o 21:06

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Januszek »

Na "+" zmiany Drzyzgi i Konarskiego, zagrywki Kochanowskiego i obrony Zatorskiego.

Pamiętajcie, że to tylko sparing ;)
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: drukjul »

Noworoczny pisze:Nie miałbym nic naprzeciwko.
Jestem pewny, że dla prezesa Piechockiego Kochanowski jest zbyt cenny, aby zgodził się gdzieś go puścić.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: dyletant »

Popisów Łomacza ciąg dalszy, krótka wystawiona na potrójny blok, po czym natychmiastowy przebłysk geniuszu i...znowu krótka, zagrana na wysokości taśmy.

i Kochanowski zbiera kolejną czapę od Coolmana, jak Nowakowski zmieni Kubę to Łomacz albo zacznie grać albo zgłupieje do reszty,
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: drukjul »

dyletant pisze:Popisów Łomacza ciąg dalszy, krótka wystawiona na potrójny blok, po czym natychmiastowy przebłysk geniuszu i...znowu krótka, zagrana na wysokości taśmy.

i Kochanowski zbiera kolejną czapę od Coolmana, jak Nowakowski zmieni Kubę to Łomacz albo zacznie grać albo zgłupieje do reszty,
Po prostu trochę za dużo tej krótkiej w naszej grze, ale zdaje się że to narzucona przez Heynena taktyka (para defensywnych przyjmujących Kubiak-Śliwka na boisku jednak jest po coś), a nie inicjatywa Łomacza.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: dyletant »

Mam nadzieję, że to taktyka, ale obawiam się, że to raczej taki siatkarski fetysz i w bliżej nieokreślonej przyszłości przy stanie 22:22 położy nam seta a może i mecz.

Zaskakująco dobrze gra Rousseaux
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: drukjul »

Wbrew temu co mówią sprawozdawcy, Bram Van den Dries w ostatnich meczach kontrolnych Belgów był zdecydowanie nr. 1 Anastasiego na prawym ataku. Hendrik Tuerlinckx, którego AA wypuścił dziś niespodziewanie w "6" od początku w I i II secie grał w sparingach z Bułgarami i Holendrami nie tylko mało, ale też - jeżeli dostawał szansę - to prezentował się bardzo słabo. W przegranym meczu z drużyną Płamena Konstantinowa Tuerlinckx miał tylko 14% w ataku - skończył 1 na 7. Do tego 3 razy był blokowany i raz zerwał atak. W tej sytuacji nie dziwi ratio -3.

Jeżeli naszym celem podstawowym na dzisiejszy wieczór było rozegranie pięciu setów to jesteśmy na najlepszej drodze do tego. :|
Ostatnio zmieniony 4 wrz 2018, o 20:47 przez drukjul, łącznie zmieniany 1 raz.
Zablokowany

Wróć do „Polskie reprezentacje”