Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

zajczik
Posty: 367
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: zajczik »

Diomedea pisze: Obejrzalam sobe ostatni mecz z Spaly z Czarymi Rzasnia. Ladnie punktowal Dulski, ktory fizycznie sie troche rozrosl. Malo gry dostawal Markiewicz, ktory mnie troche rozczarowal, min swoim serwisem. Nie rozumiem zachwytow nad Kubickim, choc sama sie nim zachwycalam te 2 lata temu. Wydaje mi sie, ze mocno uproscil gre. Ale to moze objaw madrosci i dopasowanie do wykonawcow, ktorych mial na boisku. Tartaruch slabo, zastapiony przez mlodszego Sliwke
Piotrek Sliwka niestety nie urosl, sylwetke ma Kwolkowa i jest zaledwie kilka cm wyzszy od libero. Ale Olek tez podskoczyl pozniej, wiec zobaczymy. Za to uderzenie ma mocne ;)
Co prawda nie widziałem całego meczu, jednak widziałem Dulskiego ostatnio na żywo i widzę szanse, że gdzieś się odnajdzie w seniorskiej siatkówce jako jeden z nielicznych z wychodzącego rocznika. Być może na poziomie I ligi na początek. W najbliższy weekend zaczynają się ćwierćfinały MP Juniora (chyba muszę założyć jakiś wątek w rozgrywkach młodzieżowych, gdyż zarówno kadeci i juniorzy już po ćwiartkach) i prawdopodobnie będzie okazja zobaczyć na żywo jak wypadnie. Nota bene zagra przeciwko Tataruchowi, który gra z silnym w tym sezonie AZS Częstochowa. Kubicki może nie zawsze zachwyca, lecz warto go mieć na oku z uwagi na większą stabilność niż inni sypacze a i zagrywka kopie (tym bardziej, że to jeszcze rocznik 2003). Śliwka według strony Spały 188 cm. Na poważne granie może być mało.
Xenio
Posty: 211
Rejestracja: 30 wrz 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: Xenio »

"W najbliższy weekend zaczynają się ćwierćfinały MP Juniora (chyba muszę założyć jakiś wątek w rozgrywkach młodzieżowych, gdyż zarówno kadeci i juniorzy już po ćwiartkach)". zajczik po ilu Ty ćwiartkach :D :] pisałeś?
Półfinały się zaczynają.
Diomedea
Posty: 4248
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: Diomedea »

Xenio pisze:"W najbliższy weekend zaczynają się ćwierćfinały MP Juniora (chyba muszę założyć jakiś wątek w rozgrywkach młodzieżowych, gdyż zarówno kadeci i juniorzy już po ćwiartkach)". zajczik po ilu Ty ćwiartkach :D :] pisałeś?
Półfinały się zaczynają.

A tam, a tam, ja widze, ze kolega napisal w nastepnym zdaniu : "kadeci i juniorzy juz po cwiartkach". Czyli zwyczajnie wybiegl myslami o zdanie do przodu i mu sie napisalo cos innego niz zamierzal.
Bywa, problem ze zbyt lotnym umyslem :]

Nie czepiac sie tylko samemu zakladac. Zaczynam podejrzewac, ze pol forum wie co sie dzieje w mlodziezowej siatkowce, tylko pisac nie ma komu :(
zajczik
Posty: 367
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: zajczik »

Xenio pisze:"W najbliższy weekend zaczynają się ćwierćfinały MP Juniora (chyba muszę założyć jakiś wątek w rozgrywkach młodzieżowych, gdyż zarówno kadeci i juniorzy już po ćwiartkach)". zajczik po ilu Ty ćwiartkach :D :] pisałeś?
Półfinały się zaczynają.
Jasne moja pomyłka, lecz mógłbyś się wysilić :] i coś konstruktywnego napisać jak już zaglądasz do wątku...
Diomedea wolę zobaczyć mecze hybrydowo ;) zamiast czasami pisać, wielu użytkowników chyba podobnie.
Xenio
Posty: 211
Rejestracja: 30 wrz 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: Xenio »

Mieszkam w takim regionie Polski, że nie wiem co mógłbym konstruktywnego napisać o siatkówce na tym terenie. +Liga 10 miejsce, II liga spadła do III, juniorzy nie awansowali do 1/2 finałów MP. Kiedyś ten region sporo znaczył w krajowej siatkówce halowej a w plażowej zorganizował mistrzostwa świata. Kiedyś reprezentacja tego woj. wygrała TNO w Spale 2009 r. a kapitanem był Łukasik. Potem pojawił się jeszcze Kochanowski i koniec. Może coś się zmieni ale na dzień dzisiejszy siatkówka na WM umiera.
Diomedea
Posty: 4248
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: Diomedea »

A jak myslisz, czemu?
Bo w koncu sa jakies sukcesy reprezentacji, mlodzi powinni przychodzic chociaz troche. Trefl czy Czestochowa trzymaja poziom, tam chyba wielkiej kasy nie ma. nie mowiac o Grudziadzu itp.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Myślicie, że do początku lipca ta kadra roczników '05 może się realnie zmienić?

Oglądnąłem parę meczów WEVZA, bo akurat były bardzo ładne transmisje, które można było w 30 minut ogarnąć na YT z przewijaniem, jako, że zbiegły się w czasie ze świętami, no i sumarycznie to jest najmocniejsza grupa federacji (Belgia, Niemcy, Francja, Włochy + niezłe od czasu do czasu Holandia czy Hiszpania), więc dobry materiał poglądowy, i, biorąc pod uwagę poprawkę, że przepowiadanie rozgrywek młodzieżowych to loteria, obarczona dużą fluktuacją formy, dyspozycji, o pandemii i jej potencjalnych reperkusjach nie wspominając - poza Włochami, którzy wygrali ten turniej łatwiutko z bilansem 15-1, bylibyśmy dużymi faworytami z każdym rywalem, co sugeruje zasadność pot. finałowych aspiracji.

Pytam, bo w lipcu w Albanii startują mistrzostwa Europy w tej grupie wiekowej, więc tego czasu zostało bardzo niewiele i logika wskazywałaby, że docelowo pojedzie raczej ta sama grupa zawodników co w kwalfiikacjach.
Diomedea
Posty: 4248
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: Diomedea »

Ewentualnie namieszac moglyby lekko w skladzie MPK. A sa zawieszone. Pawnie jednak sie odbeda, z opoznieniem.


Na moje oko i slabe rozeznanie, to jest raczej kwestia ustalenia atakujacego, moze 3ciego i 4tego przyjmujacego i ewentualnie jakies male roszady na srodku (dojscie srodkowego Trefla?). Srodek gral niezle, sypa sie nie zmieni, pierwszy sypacz jest kapitanem ekipy i chyba odgrywa tam wazna role, libero -lepszego sie nie znajdzie w kilku rocznikach.
Przyjecie Chacinski, Potrykus wydaje sie najlepsze z ogladanych dotychczas wersji.
Czyli tak na prawde to atakujacy by sie przydal, bo gralismy czesto bez prawego.
W kontekscie ataku pisalam bodajze o atakujacym Lechii po MPMl, ale nie wiem jak sie rozwija, bo nie byl powolany.

A zawodnikow to lepiej zna @zajczik, moze Ci odpowie, czy jest szansa, ze ktos sie przebije.

W starszych rocznikach w zeszlym roku na MPJ wystrzelil Gomulka, dostal powolanie, potem sparingow za duzo nie bylo, z tego co pamietam i tak dostal nieco wiecej gry z racji kontuzji miesni brzucha Kupki w ostatniej serii spotkan, ale na imprezie docelowej (ME ) bylo widac i treme i brak zgrania.
Wiec nawet jak sie ktos znajdzie, calkiem nowy, to pytanie na ile zdazy wlaczyc sie w zespol, uniesie nowa psychicznie sytuacje itp.
Mysle, ze jak ktos blysnie na ataku, jesli MPK zostana zagrane po maturach, to pewnie powolanie dostanie i bedzie zalezalo od sparingow.
Edit: rozpedzilam sie. Sadze, ze jednak zagraja przed juniorami. W koncu do matur zakuwac ten rocznik jeszcze nie musi.
zajczik
Posty: 367
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: zajczik »

Co do atakujących trudno powiedzieć. W końcu w tym sezonie wiodący jest rocznik 2004. W Spale byli konsultowani jeszcze Artur Brzostowicz z Lechii Tomaszów Mazowiecki (nota bene ten zespół ma IMO spore szanse na medal w tym roku) oraz Jakub Piech z AKS Rzeszów. Na razie jednak nie znaleźli uznania w oczach selekcjonera. Po kilku meczach w młodzikach jeszcze bodajże w drużynie z Elbląga liczyłem na szybszy rozwój Pateckiego. Niestety na razie nie widzę stabilizacji w grze.
MP kadetów raczej w terminie, większy problem z juniorami.
Diomedea
Posty: 4248
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: Diomedea »

To wlasnie Brzostowicz wpadl mi w oko na MP mlodzika. Fajnie, ze jednak byl zauwazony. Zobaczymy cos wiecej na mistrzostwach.

W terminie tzn 19-23.05? Oby. Czyli polfinaly 30.04-02.05? Cwiartki byly poprzesuwane.
Na stronie PZPS wisi wiadomosc, ze wkrotce poznamy zaktualizowane terminy rozgrywek https://www.pzps.pl/pl/rozgrywki/rozgry ... i-juniorek

Sorki ale wiodace, w sensie rozgrywek miedzynarodowych i SMSu sa chyba nieparzyste?
zajczik
Posty: 367
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: zajczik »

Wiodące w sensie na jakim roczniku głównie opierają się składy drużyn w MP. Teraz o sile stanowi głównie 2004, przynajmniej w tych zespołach, z którymi mam bliższy kontakt. Z 2005 biorą głównie wyróżniających się i często są to właśnie reprezentanci i powoływani na konsultacje.
zajczik
Posty: 367
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: zajczik »

Diomedea
Posty: 4248
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: Diomedea »

zajczik pisze: 23 paź 2021, o 14:28 Za miesiąc EEVZA w Erewaniu
https://www-old.cev.eu/Competition-Area ... px?ID=1325
Upps. Nawet jesli bedzie stream to bede miec za duza roznice czasowe (5 godz) :( .
Moze ktos pokomentuje na biezaco?
Oby mozna bylo cos z odtworzenia obejrzec.

U18, czyli obecni brazowi medalisci ME, zespol minikadeta. Jako minkadeci zwyciezcy EEVZy
Zobaczymy, czy ktos dojdzie i jak z sypa.

Na stronie CEV widze 3 nieznanych mi zawodnikow. Pytanie-wartosciowe dodatki, czy zawodnicy, ktorzy figurowali tam juz poprzednio, a nie przebili sie?
Serwis-przyjmujacy, Momot-wysoki srodkowy, i Becker-sypacz, 194 cm.
Momot to pierwsza klasa w Spale, Serwis-druga.
A Beckera nie znajduje. Z Poznania, najlepszy rozgrywajacy w Mistrzostwach Wielkopolski Mlodzika 2020, z MP kadeta jakos nie utkwil mi w pamieci.
Zreszta w skaldzie na MPK 2021 go nie widze. Wypadl z gry?
Zajczik-rejony, ktore znasz. Powiedz cos wiecej.
Suski z Lechii byl niezly w kadecie, ale jego na stronce CEVu nie ma.

Troche denerwujace bylo rozegranie Szpernalowskiego jak musial sie przemiescic. Wiec tak patrze, czy ktos nowy sie nie pojawi.
zajczik
Posty: 367
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: zajczik »

rafak
Posty: 552
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: rafak »

zajczik, możesz coś więcej o tych powołaniach? Z moich obserwacji ignoranta wygląda to tak:
1) Sypa - Spałowicz Szpernalowski. Diomedea chyba go nie lubi :) Potrafi dokładnie i urozmaicenie rozegrać, ale ma duże problemy z dokładnością z pola.
Becker spoza Spały.
2) Atak - Diomedea pisała jakiś czas temu o Brzostowiczu. W Spale gra Patecki. Mocna zagrywka, dobre warunki fizyczne (prawie dwa metry).
3) Przyjęcie - tutaj liderami powinni być Potrykus i Chaciński, tak jak na ME. W Spale liderem powinien chyba być Pacholski, ale nie widzę nic specjalnego w jego grze.
Janczyk potrafi zaatakowa, zobaczymy czy urośnie.
4) Środek - Nowak z Tomaszowa, którego właśnie wywaliłem z moich zestawień, bo nie grał. Dwaj Spałowicze, Przybyłek i Gołębiowski. Nie jestem fanem ich gry - nie czytają gry (ciągle spóźnieni do bloku), oboje jacyś anemiczni w ataku.
5) Libero - obaj Spałowicze wylecieli, nie dziwię się, bo są słabi. Zarówno w przyjęciu, jak i w obronie. Kubacki wyleciał z moich 1-ligowych zestawień. No, ale jest Granieczny.


Jakbym miał obstawiać skład, to
Szpernalowski - Brzostowicz (Patecki), Potrykus - Chaciński, Gołębiowski - Nowak, Granieczny

Generalnie, najlepsi w tym roczniku poza Spałą.
Diomedea
Posty: 4248
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: Diomedea »

Lubie, nie lubie. " Pole" to duzo powiedziane. Juz 2-3 metr lekko w strone antenki stwarzal problemy na ME. No, i bardzo sygnalizowane byly te wystawy. Ogolnie chyba mial slabszy ostatni turniej, bo az tak zle z EEVZY np go nie wspominam, choc zachwytu tez nie budzil.
Dlatego ten sypacz z Poznania mnie zainteresowal.
Chyba nie popelnie niedyskrecji, jak wrzuce linka od @zajczika z jego gra. https://www.facebook.com/10002642474281 ... 015779534/
Nr 12, Energetyk 2 (czarne koszulki). Jeszcze nie obejrzalam calosci, widac, ze niezle serwuje i zdecydowanie woli grac przed siebie, niz za plecy. A ma na prawym wyrozniajacego sie Alana Okonia. Generalnie-ma nad czym pracowac, ale fajne warunki fizyczne.

Mysle, ze Nowik, ten z MOSu, syn Adama (2006?) ma szanse jako uzupelnienie przyjecia. Troche drewniany w odbiorze, duzy i silny, technicznie poprawny we wszystkich elementach. Sylwetka po tacie ;). Na ostatnich MP Ml -najlepszy atakujacy. Pewnie moglby wejsc, gdyby Chacinskiemu nie szlo.
Jakby pojechal tez Janczyk to byloby fajne zestawienie. Dwoch nizszych , szybkich i skocznych, niezle radzacych sobie razem, albo mogacych grac w parze z wysokim ofensywnym.

Kuba Nowak to rocznik 2005, wiec nie dziwie sie , ze "go wlasnie wyrzuciles". W wieku 16 lat to Kochanowski zaczynal w Mlodej Lidze, ktora chyba byla jednak slabsza niz obecna I Liga. Zaden z powolanych jeszcze nie dorosl do gry w I lidze, wiec spoko. Grac beda z rowiesnikami. Z tych, o ktorych rafak piszesz, w temacie I ligowym, to najmlodszy jest bodajze Mateusz Nowak-spalski srodkowy z 2004.

Z wyrozniajacych sie zawodnikow MP Kadeta nie zalapali sie sypacz Suski (wysoki gracz, sypacz zlotego medalisty-Lechii), ani przyjmujacy Lizynczyk czy MVP Hendzlewski.
A z mlodzika nie zyskal uznania ciekawie sie prezentujacy Salata (najlepszy przyjmujacy) mimo iz gral po przestawieniu ze srodka.

Ogolnie w tych rocznikach jest sporo ciekawych zawodnikow, rowniez poza powolanymi. I o ile w kadecie fajnie grali niscy skrzydlowi, to w mlodziku bylo paru wysokich. Spokojnie zobaczymy kto sie przebije. Ja zaluje braku Suskiego i Salaty.

Na ataku to Patecki koncowke poprzedniego sezonu mial slabiutka, nawet w klubie wiecej punktowal niziutki Patrykus. Ale warunki ma.
kri$
Posty: 100
Rejestracja: 21 lip 2021, o 13:36
Płeć: M

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: kri$ »

Kolejny ciekawy przyjmujcy o którym tutaj nie słychać - Bartek Nackowski (2005) z Wałbrzycha. Z tego co wiem też był powoływany na zgrupowania. Z racji klubu nie widać go na młodzieżowych MP (bardziej tych plażowych) ale w tym sezonie gra też w II lidze. Nie wiem dokładnie jak mu tam idzie ale na ostatnich zdjęciach widać go w wyjściowym składzie. Spora rywalizacja w tym roczniku ;)
Awatar użytkownika
Jaca13
Posty: 20
Rejestracja: 23 kwie 2015, o 13:33
Płeć: M

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: Jaca13 »

Ja natomiast żałuje że nie ma powołania dla Lizyńczyka, ciekawy jestem jego rozwoju, chyba bardziej podoba mi się jego gra niż Chacińskiego. Obaj są młodzi mają dobre warunki fizyczne więc liczę że przynajmniej jeden z nich zrobi karierę.
"Nie było żadnego wczoraj, nie ma żadnego jutro, jest tylko dziś"
Diomedea
Posty: 4248
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: Diomedea »

Dwie wygrane z Bialorusia i Lotwa.
https://www.pzps.pl/images/2021_11/Rapo ... %C5%9B.png
https://www.pzps.pl/images/2021_11/Rapo ... 81otwa.png

Na stronie pzps sa raporty i linki do spotkan na YT.
Sklad zgodnie z przewidywaniami, tylko w pierwszym meczu nie zagral Jakub Nowak, ktory wszedl tylko na seta w drugim. Jakas drobna dolegliwosc?

Ogladam wlasnie pierwszy mecz. Bardzo slaby poziom, ciezko sie oglada.
zajczik
Posty: 367
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: zajczik »

Oglądałem fragmenty obu meczów. Masz rację odnośnie poziomu. Nie zmusili zbytnio nas do wysiłku. Oglądałem też tie break meczu Ukraina-Rosja, gdzie raczej niespodziewanie zwyciężyli Ukraińcy. Nasz skład nie zaskakuje. Potrykus z Graniecznym trzyma przyjęcie, Chaciński w ofensywie ma być liderem. Nowak nie grał ale widzę, że dobrze w statach bloku wypadli pozostali środkowi. Zobaczymy jak dziś z Ukrainą. Zamierzam rzucić okiem bo przeciwnik powinien stawić większy opór.
Diomedea
Posty: 4248
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: Diomedea »

Obejrzalam calosc pierwszego meczu. W kazdym secie prowadzenie przeciwnika na poczatku, potem pogon naszych. W drugim secie pogon od 15:20.
Udana, bo jak przestalismy popelniac bledy wlasne, to zaczeli je popelniac seriami Bialorusini.
W zasadzie poza srodkowymi to mozna sie przyczepic do kazdego. Nawet Granieczny mial sporo przyjec na druga strone, czy zagapienia sie w obronie.
Fatalne przyjecie w 2 pierwszych setach. Chacinski kompletnie izolowany.
Brzostowicz troche nijako, ale jednak cos dodaje. Szpernalowski-wiadomo, glownie skrzydla. Pare razy zeby zabolaly od patrzenia, ale i pare ciekawych rozegran bylo.
W 3 secie bylo troche gry, bo i przyjecie bylo lepsze. Przeciwnik troche chyba zrezygnowal.

Coz, nowa sala, po podrozy itp. Ale gra nie zachwyca. Jonczyk wchodzil za Chacinskiego na krotkie fragmenty, niewiele zdazyl pokazac, a na pewno nie mozna bylo popatrzec na fajna szybka gre pary Potrykus-Jonczyk, co widzielismy na ME.

Sadzac po statach Chacinski lepiej zagral z Lotwa, ale i przeciwnik latwiejszy.
Diomedea
Posty: 4248
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: Diomedea »

Wygrana z Ukraina 3:0.
Sadzac po statach wygrana glownie dzieki blokowi, mniejszej ilosci bledow wlasnych i serwisowi. Bo i w przyjeciu i w ataku Ukraincy na lepszych procentach.
https://www.pzps.pl/images/2021_11/21740c.png
jak obejrze, to cos dorzuce.
Edit
Wreszcie mecz, ktory dalo sie obejrzec. Niezly mecz Szpernalowskiego. Brzostowicz sie rozkreca (dostaje tez troche wiecej pilek w tempo i mniej za plecy). Dla mnie cichym bohaterem jest Potrykus, ktory jest pierwszy w klasyfikacji najlepiej przyjmujacych, a 6 w atakujacych turnieju.
Wejscie drugiego sypacza na koncowke trzeciego seta zbyt krotkie by ocenic. Dowiozl przewage do konca, zespol nie stracil rytmu po jego wejsciu.
Mysle, ze z Estonia i szczegolnie Armenia powinny pograc rezerwy. na koniec mecz z Rosja.
Powinnismy to wygrac. Trojka Polakow w 10ce punktujacych i atakujacych, Zabijamy blokiem: Golebiowsk pierwszy, Przybylek trzeci, Potrykus 5ty, Brzostowicz 6ty. Gorzej w serwisie.
https://www-old.cev.eu/Competition-Area ... px?ID=1325
Diomedea
Posty: 4248
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: Diomedea »

No i udalo sie przegrac z Rosja, pomimo prowadzenia 2:0 w setach. Po drugim secie, wygranym do 14ty Polacy chyba uwierzyli, ze samo sie wygra.
Zaczeli grac na stojaco. Pare odbiorow na prostych nogach na 4 metr-> niedokladne wystawy Szpernalowskiego-> nieskonczone ataki, potem tez nieskonczone po dokladnych wystawach. I poszlo. W czwartym secie ciag dalszy. Zmiana na ataku Brzostowicz na Nowika wyszla srednio; za Chacinskiego gral z tylu drugi libero, co tez niespecjalnie poprawilo obraz gry. Widze, ze ma 1 odbior, a 0 pozytywnego.
Proba odmiany w TB, zmiana sypacza przy bodajze 7 pkt i prowadzeniu Rosjan. Wygladalo ciut lepiej, ale rezultat punktowo niewidoczny. Pare decyzji sedziowskich do zakwestionowania, szczegolnie obrony Rosjan w koncowce TB.

Reasumujac-zespol srednio przygotowany. Obrona i akcje z kontry to chaos. Kompletny brak asekuracji przy nabiciach, widac, ze atakujacy bedzie nabijal, a pod blokiem nie ma nikogo.Wiele razy wpadla nam nabijana pilka .
Szpernalowski-slabiutko w meczu finalowym. Przewidywalnie, niedokladnie, wolno. Wybory fatalne, szczegolnie przy powtorzeniach akcji.
U Copa grli albo Chacinski/Potrykus, albo jak nie szlo, to szybka para Potrykus/Janczyk. Tutaj to drugie ustawienie nie zostalo sprawdzone.
Janczyk wchodzil za Potrykusa, w meczu z Rosjanami chyba raz zmienil Chacinskiego.
Za Brzostowicza wchodzil Nowik, nominalny przyjmujacy. Akurat w meczu z Rosjanami wyszlo to srednio, skutecznosc 0%, jeden blok.

Przyda sie tym zawodnikom troche wiecej gry na poziomie miedzynarodowym.
Wiec niech graja druga ture eliminacji do ME.
Nie wiem, czy Cop nie wyciagnal maksa z tego skladu w ME do 16 lat.
Szkoda-wydaje sie, ze paru ciekawych zawodnikow tam jest, rowniez w nieobecnym, mlodszym roczniku.
Ostatnio zmieniony 28 lis 2021, o 19:43 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Spoko, ale chyba wygraliśmy ten turniej.
Diomedea
Posty: 4248
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: Diomedea »

Niby tak. :]
Myslalam, ze moze zmienili formule, bo gdzies pisalo o finale. A Rosjanie jakos niezwykle sie cieszyli.


Gralismy na tyle szarpanie, ze nawet zaluje, tego zwyciestwa. Nie bedzie specjalnie okazji do innych konfrontacji.

BTW-trener Maciej Bartodziejski-ktos cos wiecej? Poza takimi informacjami co moge je sobie wyguglac. Od kiedy jest w mlodziezowej?
Jak go odbieraja zawodnicy?
Ostatnio zmieniony 28 lis 2021, o 19:28 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Nie przywiązywałbym się przesadnie do tego turnieju, zważywszy na termin (wszystkie inne konfederacje grają w styczniu) i faktu, że docelowy turniej jest w wakacje. Za to faktem jest, że, o ile żadnego meczu jeszcze nie widziałem, to statystycznie wyglądało to kiepsko z Ukrainą i Rosją, z Rosją nawet na minusowej efektywności z tego co widzę w cyfrach z PZPSu. Ale, no, jak wyżej.

A nie, 3/4 gra w styczniu.
Diomedea
Posty: 4248
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: Diomedea »

Pod pewnym wzgledem masz racje, bo tam sporo zawodnikow spoza Spaly. Skrzydla i libero spoza Spaly, sypa i srodek spalski.
Moze trzeba czasu i dluzszego zgrupowania.
Ale gra slabiutka. Nie sadze, by w styczniu byla lepsza.
A Rosjanie tez pewnie zwolani na szybko.

Do docelowego turnieju to jeszcze beda MP. I mam nadzieje, ze jednak kilka sparingow, po ustaleniu skladu.

Z tym Szpernalowskim cos jest nie tak. Potrafi fajnie rozegrac, jak ma na nos, ale nawet wtedy potyrafi wybrac od czapy (np ponowienie do zawodnika, ktory nie zdazyl sie wycofac)
Ale jak zespol ma w plecy, na styku i pilki sa odsuniete, to jest dramat. Bardzo duzo swieczek za plecy skrzydlowych. Mam wrazenie, ze nie wytrzymuje nerwowo, oraz przekombinowuje, ale w stylu poznego Drzyzgi. No i ta czytelnosc.
Moze z tego wybrnie, wyglada na myslacego faceta. Dziwnie sie tez IMHO zachowal przy zmianie. Nie wiem, moze mi sie przewidzialo?
Czasem jak Szpernalowski broni, a wystawia zawodnik z pola, to ja sie ciesze, bo zwykle wystawa jest dokladniejsza.


Rosyjski sypacz tez wystawial na probe kregoslupy skrzydlowych, szczegolnie atakujacego. Gdyby nie bledy wlasne i te wystawy za plecy, to oni by nas zjedli. No ale kazdy ma wlasne problemy.
zajczik
Posty: 367
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: zajczik »

Odświeżam wątek, gdyż wchodzą do gry kolejne roczniki (2007) plus chyba jeden rodzynek 2008- Maciej Korona i powołania na mecze z Czechami.
https://www.pzps.pl/pl/siatkowka/reprez ... e-mlodziez
Mocna reprezentacja Trefla (fajny, wysoki sypacz Filip Falkowski plus atakujący Kiciński oraz bodajże z rocznika 2008 Korona chyba raczej pieśń przyszłości). Fajnie zapamiętałem grę Jakuba Szczurowskiego (geny siatkarskie). Z Korala ostatecznie dwóch rozwojowych graczy. Jakub Gołąbek widzę już zasilił AT Jastrzębskiego z Akademii Wójtowicza. Fajny motorycznie Durski z Jedynki Poznań ale z tego co pamiętam warunki "nishidowe". Z AKS Rzeszów został Trawka, nie ma widzę Lenika. Pora zapoznawać się z nowymi nazwiskami. Z chęcią spojrzę jak będą gdzieś relacje.
Diomedea
Posty: 4248
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: Diomedea »

Jak beda relacje to nie tylko spogladaj ale i wrzuc linka :)
kri$2
Posty: 2
Rejestracja: 4 sie 2022, o 09:06
Płeć: M

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: kri$2 »

Diomedea pisze: 3 sie 2022, o 21:09 Jak beda relacje to nie tylko spogladaj ale i wrzuc linka :)
Kiedyś w kontekście Łapszyńskiego pisałaś, że brakuje wysokich przyjmujących. Ja bym zwrócił uwagę na Janusa. Ma ok 197 i wizualnie długie kończyny ;p Także stawiam, że jeszcze trochę podrośnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”