Jak waszymi oczami powinien wyglądać nowy skład Polek?

prokonstal
Posty: 114
Rejestracja: 22 lut 2009, o 13:15
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jak waszymi oczami powinien wyglądać nowy skład Polek?

Post autor: prokonstal »

To zwracam honor. Czyli wchodzi w końcu przepis o zmienniczce dla libero?
A apropo czwartej środkowej to ze względu na nasz nieurodzaj na tej pozycji nie lepiej powołać piątą przyjmującą?
Np. Barańska, Mirek, Jagieło, Woźniakowska, Skowrońska.
Grę na środku przypomnieć by sobie mogła Natalia Bamber. Byłaby uniweraslną rezerwową zawodniczką na dwie pozycje :)
johny99999
Posty: 15
Rejestracja: 16 sty 2009, o 22:55
Płeć: M

Re: Jak waszymi oczami powinien wyglądać nowy skład Polek?

Post autor: johny99999 »

Moja 14:
Rozegranie: Bełcik, (Skorupa)
Przyjęcie: Mirek, Jagieło, (Barańska, Woźniakowska)
Środek: Pykosz, Dziękiewicz, (Gajgał, Bednarek)
Libero: Zenik, (Sawicka)
Atak: Skowrońska, (Kaczor)
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Jak waszymi oczami powinien wyglądać nowy skład Polek?

Post autor: kevinpsb »

Moja 14
Skorupa-nr 1 w Polsce
Sadurek-bo do wyboru jeszcze Bełcik która tylko wystawia
Zenik-chyba dalej najlepsza Polska libero ale Sawicka już bardzo blisko
Sawicka-moim zdaniem 2 libero naszego kraju a moze nawet juz niedługo 1!!!
Skowronska-nr 1 na tej pozycji
Bamber-przecież przez cały sezon Kaczor grzała ławe...
Barańska-najlepsza polska przyjmująca w kadrze
Mirek-bdb sezon
Skowronska...
Kaczorowska...
Bednarek....
Dziękiewicz...
Gajgał...
Pykosz...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
sirion
Posty: 11
Rejestracja: 21 kwie 2008, o 17:35
Płeć: M
Kontakt:

Re: Jak waszymi oczami powinien wyglądać nowy skład Polek?

Post autor: sirion »

Taak, Bełcik tylko wystawia. To ciekawe co robimy Skorupa w takim razie? Leży na boisku?
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Jak waszymi oczami powinien wyglądać nowy skład Polek?

Post autor: Nagor »

sirion pisze:Taak, Bełcik tylko wystawia. To ciekawe co robimy Skorupa w takim razie? Leży na boisku?
Ja popieram tego, kto napisał, że Bełcik tylko wystawia. W jej rozegraniu nie ma żadnej filozofii.
...
Awatar użytkownika
sirion
Posty: 11
Rejestracja: 21 kwie 2008, o 17:35
Płeć: M
Kontakt:

Re: Jak waszymi oczami powinien wyglądać nowy skład Polek?

Post autor: sirion »

Odpowiedz mi w takim razie (tylko konkretnie) jaką filozofię widzisz w rozegraniu Katarzyny Skorupy? (mówimy o stanie faktycznym, czyt. o tym sezonie). Skrzydło, skrzydło, środek za nisko, albo podwójna krótka na potrójny blok, który od razu wie gdzie stanąć?
johny99999
Posty: 15
Rejestracja: 16 sty 2009, o 22:55
Płeć: M

Re: Jak waszymi oczami powinien wyglądać nowy skład Polek?

Post autor: johny99999 »

Weźcie dajcie spokój już Izie - zachowajcie jakieś swoje uprzedzenia do jej osoby i przyznajcie, że miała wspaniały sezon i zasługuje na kadre...
lolo1234
Posty: 80
Rejestracja: 21 lut 2009, o 20:08
Płeć: M

Re: Jak waszymi oczami powinien wyglądać nowy skład Polek?

Post autor: lolo1234 »

Bełcik jest 1000000000000000000000000000000000000 i jeszcze wiecej lepsza niz Skorupa.

Gra Skorupy w normalnym meczu:Horka,Barańska,Horka,Horka,Bamber,Barańska,Barańska,Horka,Studzienna,Bamber,Dziękiewicz,Horka,Horka itd
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Jak waszymi oczami powinien wyglądać nowy skład Polek?

Post autor: Nagor »

Ta po czym Bamber zostaje najlepiej punktującą, a dostała jedną piłkę. Proponuję poczekać na kadrę, zobaczycie co (nie) potrafi Bełcik.
...
Awatar użytkownika
sirion
Posty: 11
Rejestracja: 21 kwie 2008, o 17:35
Płeć: M
Kontakt:

Re: Jak waszymi oczami powinien wyglądać nowy skład Polek?

Post autor: sirion »

Ta po czym Bamber zostaje najlepiej punktującą, a dostała jedną piłkę.
Nie łapię sensu. Nie potrafisz napisać konkretów, dlaczego Skorupa jest lepsza w tym sezonie od Bełcik? I w tym jest problem.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Jak waszymi oczami powinien wyglądać nowy skład Polek?

Post autor: Nagor »

sirion pisze:
Ta po czym Bamber zostaje najlepiej punktującą, a dostała jedną piłkę.
Nie łapię sensu. Nie potrafisz napisać konkretów, dlaczego Skorupa jest lepsza w tym sezonie od Bełcik? I w tym jest problem.
Rozumiem, że dla Ciebie mało to przejście całej rundy zasadniczej z zaledwie jedną porażką. Wybieranie jej niekiedy MVP. Może i nie był to jej najlepszy sezon, ale swoje pokazała, a Bełcik to taka rzemieślniczka, jak Żygadło.
...
Awatar użytkownika
sirion
Posty: 11
Rejestracja: 21 kwie 2008, o 17:35
Płeć: M
Kontakt:

Re: Jak waszymi oczami powinien wyglądać nowy skład Polek?

Post autor: sirion »

My tu nie rozmawiamy o walorach BKSu, a rozgrywających. Zgadzam sie, w tamtym sezonie Skorupa rozgrywała rewelacyjnie, ale to przeszłość. Wg mnie w tej chwili lepiej kreuje gre Bełcik. Jej wystawy najczęściej są albo na pojedyńczy, lub lotny podwójny blok, a niekiedy tak rozrzuca piłkę, że jest i bez bloku. W tym sezonie Skorupa natomiast niemiłosiernie wrzuca skrzydłowa w siatkę, a środkowe dostają tak niewygodne piłki, że ciężko się im z tego atakuje.
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Jak waszymi oczami powinien wyglądać nowy skład Polek?

Post autor: kevinpsb »

Jedno co robi Bełcik to wystawia ale była cała masa ludzi którzy kiedys już na tym forum pisali: Bełcik jest kapitalna rozgrywa genialnie i akurat pare dni pozniej moglismy ogladac starcie pomiedzy Bks-em a Muszyną wiec aby sprawdzić swoją bądz waszą racje spisałem ilosc rozegran Bełcik i Skorupy i o ile tej drugiej liczby nie pamietam bo nie była zła to tej pierwszej nie da sie zapomnieć Uwaga: 3 rozegrania na 2 sety... I to kadrowa rozgrywająca??? No oczywiscie pojawili sie tacy co zgodzili sie ze mną ale i tacy ktorzy twierdzili że mecz Izie nie wyszedł. No ale za pare dni mielismy LM i komentarz chyba Drzyzgi ktory poi złych rozegraniach na rozgrywających nie pozostawia suchej nitki... No wtedy o geniuszu Bełcik rozmowy ucichły...
Ale Matlak to dobry trener i szybko to zauważy :P
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
marcinos710
Posty: 7
Rejestracja: 2 gru 2008, o 22:01
Płeć: M

Re: Jak waszymi oczami powinien wyglądać nowy skład Polek?

Post autor: marcinos710 »

nie wiem dlaczego wzyscy tak krytukują Bełcik i Skorupę. Moim zdaniem obie miały dobry sezon i obie są bardzo dobre i Matlak będzie miał trude zadanie. Choć wydaje mi się że lepasza jest Skorupa.
kevinpsb pisze:Zenik-chyba dalej najlepsza Polska libero ale Sawicka już bardzo blisko
Sawicka-moim zdaniem 2 libero naszego kraju a moze nawet juz niedługo 1!!!
Człowieku gdzie Sawicka bardzo blisko Zenik, dopóki Zenik będzie grała nikt nie będzie od niej leepszy. Sawicka moze mierzyc się najwyzej z zenik w przyjęciu chodziaz Zenik i tak jest w przyjeciu od nie duzo lepsza, a w obronie to jest pomiedzy nimi przepasc Zenik jest po prostu duzo lepsza.

A mam jeszcze takie pytanie czy ktos wie czy Katarzyna Skowrońska będzie grała na turnieju w Montereux??? Bo siatka.org napisał:


Ciągle gra pani z urazem ścięgien Achillesa. Kiedy będzie mogła pani dołączyć do reprezentacji?




- Od 2003 roku występuję nieprzerwanie w klubach i kadrze. Nie miałam czasu na zregenerowanie organizmu i w tym sezonie odczuwam tego skutki. Biorę zastrzyki homeopatyczne oraz przed spotkaniami przeciwbólowe. Nie wiem, kiedy będę mogła zacząć zajęcia z reprezentacją. Po zakończeniu sezonu we Włoszech przylecę do Polski na konsultacje lekarskie. Wtedy będę już wiedziała, jak długa przerwa na rehabilitację mnie czeka. Mam dużo chęci do gry w kadrze, ale na razie muszę zadbać o zdrowie.

Czy to oznacza że Kasa będzie miała przerwe w grze a zarazem nie bedzie grala w kadrze w najblizszym czasie?? Mozecie mi odpowiedziec??
A i jeszcze jedno dlaczego nie ma w kadrze Mileny Rosner przecierz to czolowa zawodniczka??? Czekam na odpowiedzi!!!!
Saph
Posty: 109
Rejestracja: 26 lis 2008, o 17:20
Płeć: K
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Jak waszymi oczami powinien wyglądać nowy skład Polek?

Post autor: Saph »

marcinos710 pisze: A i jeszcze jedno dlaczego nie ma w kadrze Mileny Rosner przecierz to czolowa zawodniczka??? Czekam na odpowiedzi!!!!
Milena większość czasu spędza w tym roku w kwadracie. Wchodziła głównie na przyjęcie, bo kontuzji chyba żadnej nie miała? Widocznie trener uznał, że lepiej powołać kogoś innego w to miejsce. Jest wiele kandydatek, które grają w tym momencie.
Rozwalmy ścianę
Przed nami kosmos!
prokonstal
Posty: 114
Rejestracja: 22 lut 2009, o 13:15
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jak waszymi oczami powinien wyglądać nowy skład Polek?

Post autor: prokonstal »

Co do rozgrywających, w waszych porównaniach znajdują się tylko Skorupa i Bełcik co oznacza, że sadurek miałoby w ogóle nie być w dwunastce. Dla mnie to niedopuszczalna sytuacja. Mam nadzieje, że Matlak do tego nie dopuści. Swoją drogą ciekawe byłoby zestawienie Sadurek Bełcik, a Skorupa poza kadrą. Niezły ból głowy musi mieć nasz trener:)
mateo9
Posty: 316
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 19:45
Płeć: M

Re: Jak waszymi oczami powinien wyglądać nowy skład Polek?

Post autor: mateo9 »

szczerze to tez nie wyobrazam sobie 12 bez Mileny baa ja sobie nie wyobrazam 6 bez niej :D Sadurek z Belcik tworzyly fajny duet :) fajnie sie uzupelnialy mam nadzieje ze w 12 zbnajda sie wlasnie te 2 zawodniczki :)
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Jak waszymi oczami powinien wyglądać nowy skład Polek?

Post autor: Nagor »

Sadurek z Belcik tworzyly fajny duet
Coś w tym jest, gdy kombinacyjna gra Sadurek nie przyniesie efektów, wchodzi Bełcik ze swoimi świeczkami i morduje atakujące na 2-3 bloku, ale szansa na obicie zawsze jest. Nie to co przy czystej siatce Skorupy :]
...
lolo1234
Posty: 80
Rejestracja: 21 lut 2009, o 20:08
Płeć: M

Re: Jak waszymi oczami powinien wyglądać nowy skład Polek?

Post autor: lolo1234 »

W którym momencie Skorupa wystawiała w tym sezonie bez bloku?
Chyba że podwójny blok to dla ciebie bez bloku ;)
Kasia grała fatalnie,i myślę ze Matlak to zauwazy.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3859
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Jak waszymi oczami powinien wyglądać nowy skład Polek?

Post autor: tomasol »

Myslę, że Matlak będzie się kierował tym to zobaczy na treningach i podczas sparingów a nie tym co było w sezonie który juz się skończył. Zdaje się, że niektórzy z was jakos tego nie biorą pod uwagę. Sezon ligowy a sezon reprezentacyjny to dwie zupełnie (no prawie zupełnie) inne bajki.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Jak waszymi oczami powinien wyglądać nowy skład Polek?

Post autor: Nagor »

lolo1234 pisze:W którym momencie Skorupa wystawiała w tym sezonie bez bloku?
Chyba że podwójny blok to dla ciebie bez bloku ;)
Kasia grała fatalnie,i myślę ze Matlak to zauwazy.
Apeluję o nie branie udziału w dyskusji osób, które nie widziały żadnego meczu Bielska w tym sezonie. Nawet w finałach kilka razy była czysta siatka...
...
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Jak waszymi oczami powinien wyglądać nowy skład Polek?

Post autor: maksik »

Nagor pisze:
lolo1234 pisze:W którym momencie Skorupa wystawiała w tym sezonie bez bloku?
Chyba że podwójny blok to dla ciebie bez bloku ;)
Kasia grała fatalnie,i myślę ze Matlak to zauwazy.
Apeluję o nie branie udziału w dyskusji osób, które nie widziały żadnego meczu Bielska w tym sezonie. Nawet w finałach kilka razy była czysta siatka...
Naprawde Nagor przegapiłeś wszystkie mecze Bielska?? ;)
Miałem już się nie wypowiadać na temat Izy MIleny i Kasi bo na Bełcikowej się zawiodłem 2 razy po moich postach dotyczących jej osoby i stawiających ją na pierwszym miejscu w kadrze. Wycofałem się lecz udowodniono to po raz kolejny że finezja i rozgrywanie to nie tak bardzo są potrzebne w żeńskiej siatkówce. Jeszcze raz podkreślę...wolę żeby tak wystawiała Bełcik niż tak ma rozgrywać Skorupa. Owszem jest w tym ziarenko pomysłu przebłysku...ale co z tego jak jest wiele, masę niedokładnych piłek. Niech Wam będzie że Bełcik wystawia..i co z tego?? Tak wystawia że dziewczyny kończą..a może w Bielsku nie miał kto kończyć?? albo może nie miał z czego kończyć... CO z tego że była kilka razy czysta siatka..jak 3 razy tyle było poniżej siatki..
pozdrawiam
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Jak waszymi oczami powinien wyglądać nowy skład Polek?

Post autor: Nagor »

Wyobraź sobie taką drużynę: Omrcen, Bartman, Kazyiski, na środku też jakieś kozaki i... Dobrowolski na rozegraniu. Drużyna zgarniałaby wszystko jak leci, bo tamci atakujący potrafią atakować na trójbloku ze świeczki z palcem w d... . Tak jest w Muszynie.
...
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Jak waszymi oczami powinien wyglądać nowy skład Polek?

Post autor: maksik »

Nagor pisze:Wyobraź sobie taką drużynę: Omrcen, Bartman, Kazyiski, na środku też jakieś kozaki i... Dobrowolski na rozegraniu. Drużyna zgarniałaby wszystko jak leci, bo tamci atakujący potrafią atakować na trójbloku ze świeczki z palcem w d... . Tak jest w Muszynie.
przepraszam bardzo..ale wymień mi "kozaczki" które niby porównujesz do takich zawodników lub do ich sposobu gry. Kto tam taki jest? Frątczak? Mirek? Któraś ze środkowych? czy może Jagieło która wali w drugi metr... Naprawdę nie o to chodzi w żeńskiej siatkówce żeby wbijać gwoździe na czystej siatce... Sama Gamova czy Raava meczu nie wygra..

Zresztą to żę Bełcik nie gra az tak kombinacyjnie nie znaczy że w ogóle nie potrafi bo nie raz widziałem w tym sezonie jak wykonywała naprawdę fajne zagrania. Ogólnie nas mężczyzn pragnących szybkiej , kombinacyjnej gry (najlepiej potrójnegj którkiej z 2 linii w 3 metr ) - może razić taki sposób gry..ale jak widać w przeciągu 4 lat 3 razy przyniosło to skutek (czyli wystawianie Izy)..... bo to żeńska siatkówka.
I dodam więcej. Wg mnie więcej bombardierek znajduje się w Bielsku.
pozdrawiam
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
prokonstal
Posty: 114
Rejestracja: 22 lut 2009, o 13:15
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jak waszymi oczami powinien wyglądać nowy skład Polek?

Post autor: prokonstal »

Czyli podsumowując: Bełcik drugą rozgrywającą, o pierwszej zdecyduje ostatnie zgrupowanie (trzymam kciuki za Milene:))
Kto jest za?
Kto jest przeciw?
Kto wstrzymuje się od głosu?
:D :D :D
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4616
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Jak waszymi oczami powinien wyglądać nowy skład Polek?

Post autor: niepoinformowany »

prokonstal pisze:Czyli podsumowując: Bełcik drugą rozgrywającą, o pierwszej zdecyduje ostatnie zgrupowanie (trzymam kciuki za Milene:))
Kto jest za?
Kto jest przeciw?
Kto wstrzymuje się od głosu?
:D :D :D
Ja jestem przeciw (wiadomo czemu).
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
lolo1234
Posty: 80
Rejestracja: 21 lut 2009, o 20:08
Płeć: M

Re: Jak waszymi oczami powinien wyglądać nowy skład Polek?

Post autor: lolo1234 »

Nagor pisze:Wyobraź sobie taką drużynę: Omrcen, Bartman, Kazyiski, na środku też jakieś kozaki i... Dobrowolski na rozegraniu. Drużyna zgarniałaby wszystko jak leci, bo tamci atakujący potrafią atakować na trójbloku ze świeczki z palcem w d... . Tak jest w Muszynie.

Mówisz chyba o Bielsku pisząc ten post ;)

Kazyiski to Barańska,Omrcen to Bamber,a Bartman to Horka natomiast Dobrowolski to Skorupa,w sumie na środku też kozaki,Studzienna i Dziękiewicz ;). Marudzisz z tym ze większymi armatami są siatkarki Muszyny ;)

Teraz statystyki.

Barańska 422 pkt -Jagieło 354 pkt
Bamber 344pkt-Fratczak-317 pkt
Horka 285 pkt-Mirek 266pkt

teraz środek

podstawowe srodkowe
Pycia,Pykosz - Dziękiewicz,Studzienna=423 do 415 dla Doroty i Sylwi.


Natomiast wszyskie srodkowe

Muszynianka 596 pkt
Bielsko 528 pkt.


Ale nie, ty się bedziesz dalej upierał ze Bełcik nie umie grać srodkiem itd i zachwycał sie niskimi piłkami Skorupy lub świecami(Kasi Skorupy) ala Marina Akulova do Gamowej ;)
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Jak waszymi oczami powinien wyglądać nowy skład Polek?

Post autor: kevinpsb »

Muszynie gratuluje złota... Nie wiem jak to sie stało ale widziałem 3 mecze finałowe i niedowierzaniem patrzyłem na mecze. Ja mysle że Matlak zauwazy świece jaikie stawia Bełcik i wyrzuci ją z kadry(z12) bo i panny S. wysoko potrafią zagrać a po za tym to do tego dorzuca jakies rozegrania...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
marcinos710
Posty: 7
Rejestracja: 2 gru 2008, o 22:01
Płeć: M

turniej Volley Masters

Post autor: marcinos710 »

Jak myslicie jakie mamy szanse na wygraną w turniju Monteruex z Chinkami, Niemkami. i Brazylijkami.
Moim zdaniem nasza reprezentacja jest w stanie wygrac z chinkami ale będzie o to bradzo ciężko, z niemkami wygramy napewno, z brazylijkami jest szansa ale bardzo mała- wszytkie dziewczyny musiałyby byc w super formie :)
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Jak waszymi oczami powinien wyglądać nowy skład Polek?

Post autor: Nagor »

A teraz na kolana niech padnie ten, kto się śmiał z moich proroczych słów, że Woźniakowska będzie grała na ataku.
...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”