Daniel Castellani - trener reprezentacji Polski mężczyzn

Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Daniel Castellani - trener reprezentacji Polski mężczyzn

Post autor: dreamer »

Jako że już wiemy kto jest trenerem męskiej kadry, proponuję, aby dalej już nie ciągnąć spraw z nim związanych w ogólnym wątku, w jakim gdybaliśmy na temat ewentualnych następców Raula Lozano. Teraz piszmy o wszelkich problemach związanych z trenerem kadry w tym temacie.

Na początek jedno z pytań i odpowiedź Castellaniego z ostatniego wywiadu jakiego udzielił (już po wybraniu na trenera):

Pana słabe i mocne strony?

- Jestem bardzo pozytywną osobą. Lubię to, co robię, cieszy mnie praca, którą wykonuję, i staram się przekazywać tę radość zawodnikom. To, co bym chciał poprawić, to umiejętność kompleksowego zbierania informacji podczas meczu, czyli takiej szybkiej analizy wszystkich bodźców, które docierają do trenera. Poza tym wydaje się, że jestem otwarty na rozmowy i gotowy do nauki, której nigdy za wiele. Nie spoczywam na laurach i chętnie wysłucham opinii na temat mojej pracy, ale wymagam szacunku wobec tego, co robię. To dotyczy tak samo dziennikarzy, jak i działaczy, czy zawodników.

Wiem Panie trenerze o czym Pan mówi w tym wytłuszczonym fragmencie tekstu.
Mam nadzieję, że dla "siatkarskich alchemików", którzy pyszczą w sytuacji, gdy nie było ich stać na przeczytanie choćby dostepnych po polsku tekstów o Pana osiągnięciach, będzie Pan tak stanowczy i nieugięty jak dla argentyńskich gwiazd i działaczy (a także tych nie umiejacych się zachować kibiców).

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Antos
Posty: 2375
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:18
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Daniel Castellani - trener reprezentacji Polski mężczyzn

Post autor: Antos »

dreamer vel realistapzps z innego forum? ;)
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/c ... omosc.html
"- Po siedmiu sezonach ciągłej gry, muszę kiedyś odpocząć - mówił po ostatnim meczu z ZAKS-ą Wlazły"
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Daniel Castellani - trener reprezentacji Polski mężczyzn

Post autor: dreamer »

szczerze mówiąc, jakiś "realistapzps z innego forum" mnie niezbyt interesuje. Jeżeli ma podobne do mnie poglądy, to mogę się co najwyżej cieszyć, że jeszcze jest jakieś inne forum w Polsce poza forum Strefy, gdzie być może raz na jakiś czas pojawiają się jakieś fachowe opinie.

W wywiadzie którego fragment cytowałem, Castellani mówił też o fundamencie na którym buduje się własną pozycję - a tym fundamentem jest miedzy innymi poczucie własnej wartości i to co było dalej w cytowanym przeze mnie fragmencie - wymaganie od innych, aby moje umiejętności szanowali.

Castellani nie wziął się z nicości. To pseudo-fachowcy siatkarscy lansują tezę, że on nic w świecie siatkarskim nie znaczy.
Kto zna trochę historię siatkówki, a raczej myśli trenerskiej, ten wie, że 90% tego, co obecnie wielu mylnie nazywa włoską myślą szkoleniową, jest w istocie argentyńską myślą szkoleniową, bo po 1976 roku argentyńscy trenerzy zalali siatkarski świat i rozprzestrzenili swoje koncepcje szkoleniowe.

Castellani jest jednym z lepszych przedstawicieli obecnego pokolenia tej myśli trenerskiej.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
kozak
Posty: 48
Rejestracja: 22 paź 2008, o 16:37
Płeć: M
Kontakt:

Re: Daniel Castellani - trener reprezentacji Polski mężczyzn

Post autor: kozak »

Z prywatnych źródeł usłyszałem bardzo pochlebne opinie o trenerze Castellanim. Ponoć do wszystkiego podchodzi w sposób bardzo staranny i nie lubi, gdy ktoś się "leni", wtedy nie szczędzi w stosunku do danej osoby słów krytyki, i to dość ostrych. Mówią, że jest też osobą wesołą, a i po polsku już dość dużo rozmawia. Słyszałem również, iż jest z niego "za***isty koleś i człowiek". Muszę przyznać, że nie spodziewałem się takiej wiadomości, a w szczególności od człowieka, który rzadko podobne opinie wyraża, więc nie sposób nie uwierzyć. Oby tak dalej. :)
"Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska." Józef Piłsudzki
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Daniel Castellani - trener reprezentacji Polski mężczyzn

Post autor: Guilder »

Generalnie ja zwracałem uwagę na jedną informację, którą większość pomijała: Castellaniemu zależało na tej posadzie. Nie jestem więc zaskoczony takimi informacjami, bo facet zajmuje się tym czym chciał, a to zwiększa efektywność każdego pracownika niezależnie od zawodu.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Antos
Posty: 2375
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:18
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Daniel Castellani - trener reprezentacji Polski mężczyzn

Post autor: Antos »

Poczekajmy bo o Lozano tez sie na poczatku mowilo ze jest oh i ah a potem go Wlazly pograzyl.
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/c ... omosc.html
"- Po siedmiu sezonach ciągłej gry, muszę kiedyś odpocząć - mówił po ostatnim meczu z ZAKS-ą Wlazły"
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Daniel Castellani - trener reprezentacji Polski mężczyzn

Post autor: Guilder »

Co i tak nie zmieniło faktów, że przebił większość swoich poprzedników na tym stanowisku.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Daniel Castellani - trener reprezentacji Polski mężczyzn

Post autor: lucass90 »

Dennis Guilder pisze:Co i tak nie zmieniło faktów, że przebił większość swoich poprzedników na tym stanowisku.
Hmm chyba trudno byłoby ich nie przebić (poza Wagnerem)... ;)
AZS CZĘSTOCHOWA!
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Daniel Castellani - trener reprezentacji Polski mężczyzn

Post autor: kevinpsb »

dreamer pisze:szczerze mówiąc, jakiś "realistapzps z innego forum" mnie niezbyt interesuje. Jeżeli ma podobne do mnie poglądy, to mogę się co najwyżej cieszyć, że jeszcze jest jakieś inne forum w Polsce poza forum Strefy, gdzie być może raz na jakiś czas pojawiają się jakieś fachowe opinie.
Nie mam pytań!
czemu ty nie jestes trenerem kadry? Sciagnał bys 18 brazylijczyków zalatwił im Polskie paszporty i zdobyl mistrzostwo olimpijskie!!!
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
Antos
Posty: 2375
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:18
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Daniel Castellani - trener reprezentacji Polski mężczyzn

Post autor: Antos »

Bakiewicz zostal kapitanem kadry. Rezerwowy z klopotami z wyslowieniem sie ;)
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/c ... omosc.html
"- Po siedmiu sezonach ciągłej gry, muszę kiedyś odpocząć - mówił po ostatnim meczu z ZAKS-ą Wlazły"
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Daniel Castellani - trener reprezentacji Polski mężczyzn

Post autor: Elgarten »

Antos pisze:Bakiewicz zostal kapitanem kadry. Rezerwowy z klopotami z wyslowieniem sie ;)
Nie chodzi o wysławianie się, ale np. o poderwanie kolegów do walki, gdy wynik źle się układa.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
Antos
Posty: 2375
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:18
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Daniel Castellani - trener reprezentacji Polski mężczyzn

Post autor: Antos »

Jarosz i Kurek w kadrze, teraz Bakiewicz. To wszystko bylo do przewidzenia przy wyborze castusia :P
No ale jesli autorytetem dla innych jest zawodnik ktory ma ambicje na grzanie lawy to spoko, wszystko zrozumiem 8-)
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/c ... omosc.html
"- Po siedmiu sezonach ciągłej gry, muszę kiedyś odpocząć - mówił po ostatnim meczu z ZAKS-ą Wlazły"
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Daniel Castellani - trener reprezentacji Polski mężczyzn

Post autor: Elgarten »

Zgadzam się, że Jarosz i Kurek w kadrze to nieporozumienie. Zobaczymy może pozytywnie zaskoczą na LŚ?
A co do Bąkiewicza, to zauważ, że Michał już od wielu lata gra w kadrze i na pewno bardziej zasługuje na miano kapitana reprezentacji, niż niejeden zawodnik podstawowego składu ;) Poza tym w LŚ Michał chyba będzie mógł wreszcie więcej razy pokazać się na boisku.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Daniel Castellani - trener reprezentacji Polski mężczyzn

Post autor: Arff »

Obstawiam że w tym sezonie Bąkiewicz i Bartman będą stanowić podstawową parę przyjmujących, a więc wybór jak najbardziej słuszny :)

Bąkiewicz w wywiadzie powiedział że nie lubi i nie chce porównywać trenerów, za to bardzo skory do porównań jest Zbyszek Bartman :)
Zbigniew Bartman, jeden z naj;zdolniejszych siatkarzy młodego pokolenia też jest pełen wiary, że wykorzysta szansę. - "Z Castellanim można dyskutować na argumenty. U Lozano podpierałem ściany, bo pozjadał wszystkie rozumy i zamiast rozmawiać wygłaszał monologi" - powiedział „Rzeczpospolitej" przyjmujący (od nowego sezonu) Gazpromu Surdut.
Dla mnie Zibi to gigant jest, bez kitu :D
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Daniel Castellani - trener reprezentacji Polski mężczyzn

Post autor: pk+ »

Arff pisze:Obstawiam że w tym sezonie Bąkiewicz i Bartman będą stanowić podstawową parę przyjmujących, a więc wybór jak najbardziej słuszny :)

Bąkiewicz w wywiadzie powiedział że nie lubi i nie chce porównywać trenerów, za to bardzo skory do porównań jest Zbyszek Bartman :)
Zbigniew Bartman, jeden z naj;zdolniejszych siatkarzy młodego pokolenia też jest pełen wiary, że wykorzysta szansę. - "Z Castellanim można dyskutować na argumenty. U Lozano podpierałem ściany, bo pozjadał wszystkie rozumy i zamiast rozmawiać wygłaszał monologi" - powiedział „Rzeczpospolitej" przyjmujący (od nowego sezonu) Gazpromu Surdut.
Dla mnie Zibi to gigant jest, bez kitu :D

Już oceniał starszych kolegów, teraz ocenia trenerów... pewność siebie ważna rzecz ale miejmy nadzieję że go kiedyś nie zgubi. Trener powinien czasem wysłuchać zawodnika, jeśli Lozano tego nie robił to błąd, ale bardzo mnie ciekawi jakie to doświadczenia i przemyślenia ma Zbyszek że dyskutuje z trenerem na argumenty. O pozjadanie wszystkich rozumów chyba Zbyszka oskarżył kolega z zespołu...
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Daniel Castellani - trener reprezentacji Polski mężczyzn

Post autor: Nagor »

To Mlyakow niby oskarżył Bartmana o pozjadanie wszystkich rozumów, ale potem temu zaprzeczał, więc nie wiadomo.
...
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Daniel Castellani - trener reprezentacji Polski mężczyzn

Post autor: pk+ »

Nagor pisze:To Mlyakow niby oskarżył Bartmana o pozjadanie wszystkich rozumów, ale potem temu zaprzeczał, więc nie wiadomo.
Dlatego napisałem "chyba"; zaprzeczenia były po rozmowie dyscyplinującej ale nieważne.
Większość młodych debiutantów cieszy się z powołania, a chyba mało który debiutant szczególnie w sezonie olimpijskim spodziewa się że będzie oczkiem w głowie trenera i będzie z nim dyskutował co do swojego miejsca w kadrze czy nie daj boże prowadzenia całej kadry.
Teraz mamy trochę inny etap, Castellanii rozpoczyna pracę z kadrą, poznaje zawodników oni powinni poznać jego więc jest jak najbardziej czas na rozmowy, dyskusje... ale nie spodziewam się żeby przed Londynem trener dyskutował z debiutantami.

Co do Bartmana jak napisałem pewność siebie jest ważna, dla sportowca bardzo ważna ale trochę pokory też nie zaszkodzi, szczególnie w sportach zespołowych gdzie trzeba współpracować z kolegami. Im prędzej Zbyszek zrozumie że świat nie kręci się wokół niego tym lepiej dla niego, musi nauczyć się że zespół jest ważniejszy od niego. Jego słabe przyjęcie to już pomału mit, teraz największą jego wadą wydaje się być charakter.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Awatar użytkownika
Urban
Posty: 683
Rejestracja: 29 gru 2007, o 17:57
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Daniel Castellani - trener reprezentacji Polski mężczyzn

Post autor: Urban »

Moim zdaniem wybór Bąkiewicza na kapitana to bardzo dobra decyzja...Bo z doświadczonych zawodników na ten moment wielu ludzi nie ma teraz w kadrze a jakos Kadziewicza czy tym bardziej Grzyba w tej roli nie widzę... Inną sprawą jest, że kapitanem nie mógł zostać Igła.

A skład moim zdaniem może mniej więcej wyglądać tak:
Gromadowski
Łomacz
Bąkiewicz (Ruciak) i Bartman
Możdżonek i Nowakowski (Kadziewicz)
Ignaczak

A i jeszcze jedno.. Na reprezentacja.net są zdjęcia z treningu kadry i na jednym z nich jest Marcel z Jaroszem. Nie wyobrażam sobie, żeby Jarosz miał szanse w rywalizacji z Gromadowskim.
Przede wszystkim kibicuję... Polskiej Siatkówce!
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Daniel Castellani - trener reprezentacji Polski mężczyzn

Post autor: Kay »

Co do tych zdjęć i wypowiedzi Bartmana o tym, że z Lozano podpierał ściany a z Castellanim to co innego. Widać, że faktycznie na kilku fotkach zawzięcie rozmawiają. :D
To oczywiście w formie żartu... :P
AZS Częstochowa
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Daniel Castellani - trener reprezentacji Polski mężczyzn

Post autor: Guilder »

Urban pisze:Moim zdaniem wybór Bąkiewicza na kapitana to bardzo dobra decyzja...Bo z doświadczonych zawodników na ten moment wielu ludzi nie ma teraz w kadrze a jakos Kadziewicza czy tym bardziej Grzyba w tej roli nie widzę... Inną sprawą jest, że kapitanem nie mógł zostać Igła.
(...)
Libero nie może być kapitanem. ;) Ot, taki przepis dziwny.

Zamuliłem, faktycznie. Nie zauważyłem "nie". Sorry za zamieszanie. Dzięki Maksik ;)
Ostatnio zmieniony 20 maja 2009, o 17:33 przez Guilder, łącznie zmieniany 1 raz.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Daniel Castellani - trener reprezentacji Polski mężczyzn

Post autor: maksik »

Dennis Guilder pisze:
Urban pisze:Moim zdaniem wybór Bąkiewicza na kapitana to bardzo dobra decyzja...Bo z doświadczonych zawodników na ten moment wielu ludzi nie ma teraz w kadrze a jakos Kadziewicza czy tym bardziej Grzyba w tej roli nie widzę... Inną sprawą jest, że kapitanem nie mógł zostać Igła.
(...)
Libero nie może być kapitanem. ;) Ot, taki przepis dziwny.
No przecież Urban to napisał :) ;)
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
mily66
Posty: 953
Rejestracja: 2 kwie 2008, o 14:43
Płeć: M

Re: Daniel Castellani - trener reprezentacji Polski mężczyzn

Post autor: mily66 »

Guma powinien być kapitanem- konkretny gościu jest.
"Jeszcze się nie zdarzyło, żeby piłka do siatkówki kogoś zabiła."
H.Wagner
Awatar użytkownika
Urban
Posty: 683
Rejestracja: 29 gru 2007, o 17:57
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Daniel Castellani - trener reprezentacji Polski mężczyzn

Post autor: Urban »

tego co mi wiadomo to Zagumny jest podany jako oficjalny kapitan zespołu na LŚ, ale z tego powodu, że najwcześniej zagra dopiero ewentualnym FinalSix to trzeba było wybrać innego zawodnika..
Przede wszystkim kibicuję... Polskiej Siatkówce!
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Daniel Castellani - trener reprezentacji Polski mężczyzn

Post autor: lucass90 »

Sorki za offtopa, ale z grupy awansują po dwa zespoły ?
AZS CZĘSTOCHOWA!
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Daniel Castellani - trener reprezentacji Polski mężczyzn

Post autor: Arff »

Z każdej grupy awansuje, jak co roku, 1 drużyna :)
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Daniel Castellani - trener reprezentacji Polski mężczyzn

Post autor: lucass90 »

Arff pisze:Z każdej grupy awansuje, jak co roku, 1 drużyna :)
+ jedna z dziką kartą ??
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Daniel Castellani - trener reprezentacji Polski mężczyzn

Post autor: Mate »

Cztery pierwsze miejsca, organizator i dzika karta.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
miki1990
Posty: 168
Rejestracja: 2 gru 2008, o 16:48
Płeć: M

Re: Daniel Castellani - trener reprezentacji Polski mężczyzn

Post autor: miki1990 »

Na razie wszyscy sobie chwalą prace z panem Castelanim(zresztą jakby się ktoś odezwał to by miał ciepło) nikt złego słowa na Niego nie powiedział w przeciwieństwie do pana Raula LOZANO na którego nie duża liczba zawodników krytykuje np.Bartman którem proponuje żeby raczej nic nie mówił niech on pokaże i robi swoje na boisku.To w sumie tyle p.Raul Lozano zrobił swoje przyszedł zrobił sukces od którego wszystko się zaczeło to dzięki niemu jest teraz taki bum siatkówki w Polsce.Czekamy Panie Castelani na wynik!!!!
Awatar użytkownika
Antos
Posty: 2375
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:18
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Daniel Castellani - trener reprezentacji Polski mężczyzn

Post autor: Antos »

Nie przypominam sobie aby na Lozano w miesiac po objeciu przez niego trenerki ktos na niego narzekal z siatkarzy. Poczekajmy bo z Raulem tez bylo bardzo milo na poczatku.
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/c ... omosc.html
"- Po siedmiu sezonach ciągłej gry, muszę kiedyś odpocząć - mówił po ostatnim meczu z ZAKS-ą Wlazły"
Awatar użytkownika
Nefretete
Posty: 181
Rejestracja: 31 gru 2008, o 17:32
Płeć: K
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Daniel Castellani - trener reprezentacji Polski mężczyzn

Post autor: Nefretete »

Antos pisze:Nie przypominam sobie aby na Lozano w miesiac po objeciu przez niego trenerki ktos na niego narzekal z siatkarzy. Poczekajmy bo z Raulem tez bylo bardzo milo na poczatku.
Słuszna uwaga. Poczekamy - zobaczymy.

miki1990 pisze:np.Bartman którem proponuje żeby raczej nic nie mówił niech on pokaże i robi swoje na boisku.
W pełni podzielam tą opinie i czekam czy Zbyszek na boisku będzie równie mocny jak w mówieniu. Oby był.

miki1990 pisze:p.Raul Lozano zrobił swoje przyszedł zrobił sukces od którego wszystko się zaczeło to dzięki niemu jest teraz taki bum siatkówki w Polsce.
Czy ja wiem, wydaje mi się, ze siatkówka w Polsce była bardzo popularna jeszcze przed przyjściem Raula Lozano. Wicemistrzostwo świata tą popularność trochę powiększyło to prawda. Jednak nie tylko osoba Raula Lozano przyczyniła się do bumu na siatkówkę w Polsce, duża rola była w tym też wcześniejszych szkoleniowców, którzy zbudowali podwalinę pod sukcesy naszej kadry i samych zawodników, którzy na ten sukces ciężko zapracowali. Bez nich nie byłoby sukcesu Raula Lozano.
"Sport jest rywalizacją, nie zawsze się wygrywa, trzeba też umieć pogodzić się z porażką" - M. Bąkiewicz

SEBASTIAN ŚWIDERSKI!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”