Memoriał Wagnera 2009

Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: lucass90 »

Fajnie jest mieć dekoder, a nie mieć PSE :D
AZS CZĘSTOCHOWA!
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: Arff »

Mecz chłopaków re-we-la-cja... nie ustrzegli się oczywiście błędów, ale tutaj było 3 juniorów !!! a kolejni 3ej to rocznik '88-'87... tylko Kosok nieco starszy... ale może z rok czy 2 :) MVP to niewątpliwie Drzyzga i nie ma co tu dużo mówić... rewelacyjna reżyseria gry, bardzo często okrutnie gubiony blok... Buszek grał swoje i jest to najrówniej grający zawodnik przez cały turniej... bardzo zaimponował mi Mikołajczak... nie tylko niezwykle dynamicznym i skutecznym atakiem (52%, 13punktów w ataku), ale najbardiej zagrywką... i wręcz dobitnie potwierdziło się to, o czym pisaliśmy pry okazji uniwersjady... ten zawodnik ma niezwykle trudną ale i wręcz niespotykanie, jak na tak mocny wariant, regularną zagrywkę... brawo dla chłopaków... 2dniowe wycieczki do lasu z trenerem Wagnerem nie poszły... w las :D

PS: mecz leciał na ipla :D
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
ostry99
Posty: 281
Rejestracja: 18 lip 2009, o 22:19
Płeć: M

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: ostry99 »

Na PS HD też leciał ten mecz. Dzisiaj Drzyzga pokazał ile znaczy dla tej reprezentacji ! Brawo !
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: Nagor »

Z tą regularnością różnie bywa, np. wczoraj bym nie powiedział, że ktokolwiek z naszych jest regularny. Jednak potencjał Mikołajczak ma, popracować nad jego prostymi błędami i będzie świetny siatkarz.
...
Awatar użytkownika
mbor3k
Posty: 533
Rejestracja: 27 kwie 2009, o 12:07
Płeć: M
Lokalizacja: Resovia

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: mbor3k »

Dajcie na rozegranie kogoś z wczorajszej pary, a gwarantuję, że wynik nie był by taki, jaki był. Drzyzga dla kadry "B", to jak Zagumny dla "A" ;) W dwóch wcześniejszych spotkaniach zespół miał tylko jednego lidera, który ewidentnie się wyróżniał na tle pozostałych graczy. Dziś wszyscy zagrali na prawdę dobre zawody.
Świetne czucie w bloku obu środkowych, Mikołajczak na ataku wykorzystywał dziury w bloku, niższego blokującego, wyszukiwał kierunków, ale wciąż ma niewymuszone błędy, nad którymi popracuje na pewno w sezonie ligowym. Buszek jeśli poprawi przyjęcie i pokaże się z jeszcze lepszej strony niż w minionym sezonie, może zacząć straszyć (na razie tylko tyle) Zibiego i Kurka. Kubiak już nie to co z Italią, ale widać potencjał. Solidne przyjęcie, atak, zagrywka, na tym tle najwięcej pracy w bloku. Zatorski skuteczne parady, nie wiem czemu, ale nie zwróciłem jakiejś specjalnej uwagi na przyjęcie...
Do poprawy u wszystkich zagrywka. Regularność to zmieni, ale mimo wszystko... No i te braki techniczne, ale to mankament całego społeczeństwa siatkarskiego młodego pokolenia. PZPS- czas się tym zająć, solidnie i bez bajań, by takie wyniki były tylko rutyną, a nie określane mianem niespodzianek.

Wagner ładnie poustawiał zawodników, rozpracował Hiszpanów technicznie, przerwy wykorzystywał na konkretne wskazówki, jednocześnie mobilizując i podkreślając wartość drużyny (w przec. całego memoriału).

A jeszcze mistrzowie Europy faktycznie powinni się zmobilizować. Brak Miguela Angela widoczny jak księżyc w bezchmurną noc. Lecz mimo tego, gracze z Półwyspu pokazali momentami bezradność, aż mi ich było szkoda. A wprowadzenie na atak Casilli to już chyba chwytanie się brzytwy. Z taką grą, nie ma mowy o ponownym zawojowaniu Europy. Niech wyciągną szybko wnioski z ostatniego miejsca w Memoriale H.J.Wagnera i sprężą się, bo ME blisko, a forma odległa.
:)
To co oczywiste, przeczytaj jeszcze raz.
Lynn
Posty: 969
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: Lynn »

Fajnie jest mieć dekoder, a nie mieć PSE
fajnie jest nie mieć dekodera, a posiadać PS i PSE. :D
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: hubert »

Trudno wymagać od tak młodych graczy dużej regularności. Mnie najbardziej interesuje pozycja atakującego i rozgrywającego bo tu w kontekście kadry najszybciej powinny dojść posiłki. Szczególnie atakaujący bo dla Zagumnego raczej jako alternatywa na wypadek (odpukać) kontuzji. Dżyzga moim zdaniem powinien od przyszłego sezonu terminować jako drugi w kadrze A gdyż na pewno nie jest gorszy od Woickiego czy Łomacza a potencjał ma większy i to sporo. Mikołajczaka czeka jeszcze trochę pracy ale fajnie by mieć atakującego leworęcznego. Co do libero to uważam, że Zatorski coraz częsciej powinien być brany pod uwagę zamiast Ignaczaka.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: Nagor »

Iskrzy na boisku od pierwszych punktów, dobrze, że Bąku się postawił. Jeśli to jest szóstka na ME, to może nie jest źle, ale medale chyba odjeżdżają.
...
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4618
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: niepoinformowany »

Nagor pisze:. Jeśli to jest szóstka na ME, to może nie jest źle, ale medale chyba odjeżdżają.
A na jakiej podstawie tak mówisz ??? Bo przecież Niemcy i Francuzi to zespoły o dwie klasy lepsze od Włochów... :D

Po dwóch setach (17, 19) gra wygląda bardzo dobrze. Zagumny robi co chce, Bąkiewicz jak zwykle dobrze w przyjęciu i na zagrywce oraz raz świetnie skończył długą akcję obijając potrójny blok ;) . Kurek też bardzo dobrze, skuteczny w ataku i na zagrywce, ustrzelił go chyba tylko raz Savani ale była to potężna zagrywka. Środkiem pograliśmy bardzo dużo na początku, teraz mniej ale też jest widoczny. Pliński bardzo dobrze na bloku, widać, że często "czyta" Vermiglio. Szkoda tego minimalnego autu z drugiego seta. Gacek musi poprawić przyjęcie floatów, reszta dobrze. Gruszka po udanym ataku na początek potem się zaciął i chyba dopiero od drugiego seta zaczął punktować.

Ogólnie jest dobrze, żeby tylko Gruszka jeszcze poprawił grę i "4" na ME spokojnie do osiągnięcia. A może i nawet wyżej jak w półfinale trafimy na Włochów lub Bułgarów?
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: Arff »

Jako że to ostatni mecz przed ME, pokuszę się o krótkie podsumowanie...

Po tym co dzisiaj zobaczyłem, to jedynym zawodnikiem którego mi brakuje w kadrze to Winiarski... choć Bąkiewicz daje rade i te 60% gry Winiara daje radę wykonać :) Świderski i tak by siedział na ławie przy takiej dyspozycji Kurka, który gra po prostu rewelacyjnie, a atak ??? Dzisiaj Gruszka grał jak za dawnych lat, otworzył się całkowicie i na pewno Wlazły nie zagrałby lepiej... Myślę, że z taką formą nie będziemy mieć najmniejszego problemu z wejściem do czwórki ME, a tam już mogą się dziać różne rzeczy :)

PS: Zobaczyć reakcję Bartmana przy gratulacjach od Miss Polski- bezcenne :D Myślałem że padnę ze śmiechu :D
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: lucass90 »

Po raz kolejny ta 10-minutowa przerwa wybija naszych z rytmu... Głupi pomysł z tymi konkursami, nie robią sobie to przed meczem...


Mecz mógł się podobać. Pokonaliśmy Włochów w ładnym stylu, ale najlepsze jest to, że widać po nich perspektywę na jeszcze lepszą grę. Niech tylko Zagumny zgra się z atakującymi i będzie cacy.
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3859
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: tomasol »

Zwycięstwo nad Włochami w ładnym stylu i odniesione w sposób przekonujący. Szkoda tylko 3 seta gdzie naszych dopadła zadyszka ale i ta 10 minutowa przerwa też pewnie nieco naszych wybiła z rytmu. Z taką grą można śmiało atakować czołowe lokaty na ME. Cieszy to, że sposób gry opiera się na jak najlepszym wykonaniu wszystkich elementów: ataku, bloku, obronie, przyjęciu czy zagrywce. No i rozegranie Gumy pierwsza klasa. Moim zdaniem widać poprawę zwłaszcza na zagrywce, która w wielu meczach kadry Lozano nieco kulała.

Co do składu na ME to szkoda nieco Kadziewicza ale jak zauważył Drzyzga Kadziu nieco się nam posypał. Ostatnie dwa sezony to w jego wykonaniu bardziej walka z kontuzjami niż z przeciwnikiem na parkiecie. Przykro, że pokonały go urazy no ale niech Nowakowski jedzie bo nauka na takim turnieju jak ME bardzo mu się przyda.
Awatar użytkownika
mbor3k
Posty: 533
Rejestracja: 27 kwie 2009, o 12:07
Płeć: M
Lokalizacja: Resovia

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: mbor3k »

Arff pisze:Po tym co dzisiaj zobaczyłem, to jedynym zawodnikiem którego mi brakuje w kadrze to Winiarski... choć Bąkiewicz daje rade i te 60% gry Winiara daje radę wykonać :) Świderski i tak by siedział na ławie przy takiej dyspozycji Kurka, który gra po prostu rewelacyjnie, a atak ??? Dzisiaj Gruszka grał jak za dawnych lat, otworzył się całkowicie i na pewno Wlazły nie zagrałby lepiej... Myślę, że z taką formą nie będziemy mieć najmniejszego problemu z wejściem do czwórki ME, a tam już mogą się dziać różne rzeczy :)
Bąkiewiczowi brakuje zasięgu Winiara, obawiam się, czy wytrzyma na równym poziomie wszystkie spotkania, chociaż to tylko obawy. Świderski czy grzał by przy Kurku? Nie jestem pewien, ale była by walka, co do tego jestem przekonany. Gruszka Wlazłemu by nie podskoczył... 13% bodaj w pierwszym secie, potem lepiej, ostatecznie pewnie coś pod 50, ale chyba nie więcej. Przynajmniej widać, że z meczu na mecz coraz lepiej. No a Kuba Jarosz dziś znów udowodnił swoją wartość... Dla tego gracza kadra zaczyna się zbyt szybko, niech się jednako szybko skończy, chyba że nagle w lidze okaże się rewelacją (najpierw jednak niech powalczy z Witczakiem, a ten z kolei niech się nie robi rezerwowym, bo puki co to Jarosza przy nim jest przecinakiem. Ale powtarzam, żeby nie było- nie skreślam J.J.)
To co oczywiste, przeczytaj jeszcze raz.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: Arff »

Świderski czy grzał by przy Kurku? Nie jestem pewien, ale była by walka, co do tego jestem przekonany.
Może warto przypomnieć, że ostatnie imprezy w wykonaniu Świdra nie były najlepsze i bardzo często był zmieniany... w ostatnim czasie przez Wikę...

Mnie osobiście bardzo cieszy dobra postawa Plińskiego... już nie pamiętam kiedy ostatnio Daniel był w tak wybornej formie... chyba w play offach ligi w 2007roku jeszcze w barwach Jaszczombków... bo po kaszanie którą grał na IO jakoś ciężko było mi jeszcze wyobrazić sobie Plińskiego w kadrze... :)
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
smelasiatkarz
Posty: 244
Rejestracja: 15 sty 2009, o 13:04
Płeć: M
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: smelasiatkarz »

Widze po postach że wzieliście się za podsumowanie więc ja też się o to pokusze.

Powiem szczerze, że wiedziałem jaką klsą jest Paweł Zadumny i to udowadnia. Bardzo a to bardzo fajnie prowdzi grę. Wie że Gruszka to nie Wlazły i nie będzie atakaował praktycznie co 2 piłki. Patrząc w statystyki widać iż rozkład punktów nie opiera się na atakującym a na innych zawodnikach. Brawo.

Gratulacje dla często krytykowanego Bartka Kurka. Jak większość (oprócz niektórych komentatorów z polastu) nie lubi jak młodzi grzeją ławę w czołowym klubie. Bartkowi gra była potrzebna dostał szansę i ją wykorzystał w reprezentacji na 100%.

Aha bym zapomniał. Nie wiem ale może to ma coś z tym wspólnego. Paweł Woicki przy Zagumnym gra bardzo dobrze. Może to głupie pozory albo spowodowane sezonem w sovi, że grałl słabiej ale coś jest na rzeczy.
"Moje ciało jest moim kontem bankowym. Najpierw muszę dużo wpłacić żeby potem dużo wyjąć"
luna
Posty: 26
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 17:02
Płeć: K

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: luna »

hubert pisze: Dżyzga moim zdaniem powinien od przyszłego sezonu terminować jako drugi w kadrze A gdyż na pewno nie jest gorszy od Woickiego czy Łomacza a potencjał ma większy i to sporo.
Zgadzam się w 100 %. Jest to młody perspektywiczny gracz i im szybciej zacznie z kadrą "A" tym lepiej dla niego i dla reprezentacji.
Pierwsze mecze powinien już pograć w przyszłym roku na LŚ.
Awatar użytkownika
mbor3k
Posty: 533
Rejestracja: 27 kwie 2009, o 12:07
Płeć: M
Lokalizacja: Resovia

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: mbor3k »

luna pisze:
hubert pisze: Dżyzga moim zdaniem powinien od przyszłego sezonu terminować jako drugi w kadrze A gdyż na pewno nie jest gorszy od Woickiego czy Łomacza a potencjał ma większy i to sporo.
Zgadzam się w 100 %. Jest to młody perspektywiczny gracz i im szybciej zacznie z kadrą "A" tym lepiej dla niego i dla reprezentacji.
Pierwsze mecze powinien już pograć w przyszłym roku na LŚ.
A'propos Drzyzgi, nie chcę, by to wyglądało, że jestem jakoś stronniczy wobec tego chłopaka, wystarczy spojrzeć na moje posty z tegorocznej LŚ, gdzie wyraźnie przed Fabianem stawiałem Bartka Neroja. Jednak muszę szybciutko zmienić nieco swoją opinię i wyrównać, a nawet nieco przeważyć szalę na stronę młodszego sypacza. Bez niego na rozegraniu kadra-B nie potrafiła grać tego, co zaprezentowała pod jego dyktandem. Zawodnik jest wysoki, młody - nich czym prędzej uczy się od Zagumnego kunsztu rozegrania. A najlepszy sposób to wejście do reprezentacji jako 2gi rozgrywający. Jestem pewien, że Drzyzga poradził by sobie. Bo skoro poradził w LM... Zresztą już mniej więcej w połowie sezonu okaże się, który rozgrywający będzie brany pod uwagę.
Pozdrawiam
To co oczywiste, przeczytaj jeszcze raz.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: Mate »

Witam po dłuższej przerwie :) . Obejrzałem 3 mecze memoriału(dwa Kadry A i jeden B). A finału obejrzeć nie mogłem, bo byłem w łódzkim ZOO, które jest oddalone od hali gdzieś 2,5 km :D (heh ja to mam szczęście, jak jest jakiś wyjazd to wtedy w tym mieście jest memoriał :D ). Ale wracając to memoriału to bardzo spodobali mi się Kubiak i Mikołajczak(bazując na meczu z Serbami). Kłos udowodnił, że za rok/dwa może być już podstawowym graczem Kadry A. Momentami bardzo dobra gra młodych skrzydłowych. Ciekawa sytuacja zrobi się w Częstochowie. Jeśli leworęczność Mikołajczyka zostanie wykorzystana to myślę, że o podstawowego atakującego kadry nie będziemy się martwić.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
mbor3k
Posty: 533
Rejestracja: 27 kwie 2009, o 12:07
Płeć: M
Lokalizacja: Resovia

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: mbor3k »

Cóż, jeśli bazowałeś na spotkaniu z Serbami, powinieneś obejrzeć mecz przeciw Hiszpanom (postawa Mikołajczaka), jak i Italią (tam z kolei Kubiaka). ;) Na ipli jeszcze nie ma o 5te msc-e, ale pewnie niedługo wrzucą. :)
Mikołajczak i Janeczek mogą się uzupełniać, będzie konkurencja na ataku, więc raczej obaj będą mieli okazję pokazać, na co ich stać. Chociaż trener Wagner chyba nieco faworyzuje Mikołajczaka, ale jak trzeba było, to z Serbami wszedł Janeczek i był najjaśniejszą postacią. No i faktycznie, gdyby Mikołajczak rozwinął się jak należy, to koncepcja leworęcznego atakującego jest jak najbardziej na miejscu.
Pozdrawiam
To co oczywiste, przeczytaj jeszcze raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”