Memoriał Wagnera 2009

Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: madlark »

Dzisiejszy mecz pokazał, że nie mamy lidera, a nawet pretendentów.
Brakuje kogoś pokroju Świdra, a i Gacek mentalnie jest słabszy od Igły
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: lucass90 »

madlark pisze:Dzisiejszy mecz pokazał, że nie mamy lidera, a nawet pretendentów.
Brakuje kogoś pokroju Świdra, a i Gacek mentalnie jest słabszy od Igły
I niby po czym to wnosisz ? A nawet jeśli jest słabszy mentalnie (?!), to na boisku pokazuje, że na chwilę obecną więcej wnosi do zespołu pod względem sportowym. Poza tym, podczas Ligi Światowej, jakoś nie widziałem, by Ignaczak jakoś specjalnie mobilizował kolegów na boisku. Był równie bezbarwny pod względem mentalnym, jak i sportowym.
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
mbor3k
Posty: 533
Rejestracja: 27 kwie 2009, o 12:07
Płeć: M
Lokalizacja: Resovia

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: mbor3k »

Igła, w przeciwieństwie do Gacka, jest bardziej żywiołowy i na boisku umie być nawet liderem mentalnym, jeśli zaszła by taka potrzeba. A LŚ 2009 w jego wykonaniu niestety nie stała ani pod względem sportowym, ani przywódczym, jako tego najbardziej doświadczonego, na takim poziomie, jaki prezentować umie choćby w PlusLidze.
Jeśli natomiast rzecz rozchodzi się o lidera pod względem sportowym, to wyrasta na takowego Bartek Kurek. Dostaje najwięcej piłek, masę z nich kończy. Oczywiście takim na poły mentalnym, na poły sportowym liderem jest Paweł Zagumny, tyle, że wczoraj chociażby zastąpił go Woicki i liderowanie nie miało miejsca.
Puki co, polegliśmy na polu błędów własnych. Czasu mało, popracować nad tym będzie bardzo trudno, ale trzeba na to zwracać szczególną uwagę, bo przez to możemy przegrać niejeden mecz. Poza tym, obawiam się o ciągłość formy Bąkiewicza, który jako rezerwowy nie grał aż tak bardzo systematycznie, jak podczas sezonu reprezentacyjnego, od LŚ, przez Memoriał po ME. :)
To co oczywiste, przeczytaj jeszcze raz.
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: lucass90 »

Castellani przed dzisiejszym meczem zapowiada zmiany w składzie, czyżby Bartman z Wiką na przyjęciu... ?
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
mbor3k
Posty: 533
Rejestracja: 27 kwie 2009, o 12:07
Płeć: M
Lokalizacja: Resovia

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: mbor3k »

Skoro Castellani chce poprzyglądać się Marcinowi Wice, być może zobaczymy go dziś na parkiecie. Osobiście chciałbym zobaczyć tego zawodnika, raczej poziom jego gry po kontuzji. Może zobaczymy też zmiany na środku? No i ciekawi mnie kto wypadnie jako podstawowy atakujący.
No i czekam z niecierpliwością na mecz kadry-b przeciw Italii. Spodziewam się, ze fajerwerków pewnie nie będzie, ale liczę na walkę, bo to przecież nie amatorzy, ale podstawowi gracze swoich zespołów, choćby w PlusLidze. Ma ktoś informacje (przypuszczenia) jak może wyglądać szóstka kadry-b ???
Drzyzga, Janeczek, Zatorski, Kłos, Wrona/Wiśniewski, Buszek/Pawliński ??? :|
To co oczywiste, przeczytaj jeszcze raz.
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: lucass90 »

mbor3k pisze:Drzyzga, Janeczek, Zatorski, Kłos, Wrona/Wiśniewski, Buszek/Pawliński ??? :|

Osobiście nie miałbym nic przeciwko takiemu ustawieniu :D Ale wydaje mi się, że na rozegraniu zagra Oczko i nie zdziwiłbym się, gdyby za Janeczka zagrał Mikołajczak.
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
mbor3k
Posty: 533
Rejestracja: 27 kwie 2009, o 12:07
Płeć: M
Lokalizacja: Resovia

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: mbor3k »

Kadra-A patrz SKRA; kadra-B patrz młodzież AZS Częstochowa ??? :D
Nie widziałem jeszcze Mikołajczaka, więc czemu nie ;) No i Oczko też dobry. Dzięki :)
To co oczywiste, przeczytaj jeszcze raz.
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: lucass90 »

Nagor pisze:
Zagrywka: 6 asów serwisowych i 15 błędów. Najczęściej mylił się Kurek. Najskuteczniejszy był Nowakowski.
15 błędów... w najmniej odpowiednich momentach, dodatkowo serwując flotem. Flot ma być po to, żeby nie psuć. 6 asów, ok, ale na Euro poziom będzie większy.
Zagrywka
Nowakowski 2 pkt. – 3 błędy (16 prób)
Bąkiewicz 1 pkt. – 0 błędów (12 prób)
Kurek 1 pkt. – 4 błędy (16 prób)
Ruciak 1 pkt. – 0 błędów (9 prób)
Zagumny 1 pkt. – 1 błąd (4 próby)
Jarosz 0 pkt. – 2 błędy (5 prób)
Możdżonek 0 pkt. – 2 błędy (11 prób)
Woicki 0 pkt. – 3 błędów (12 prób)
Gruszka 0 pkt. – 0 błędów (12 prób)
Ogółem: 6 pkt. – 15 błędów (na 97 prób)

Wiedziałem, że coś tu jest nie tak... :D Trudno by jeden zawodnik zepsuł zagrywkę 15 razy... :P
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: Nagor »

lucass90 pisze:
Nagor pisze:
Zagrywka: 6 asów serwisowych i 15 błędów. Najczęściej mylił się Kurek. Najskuteczniejszy był Nowakowski.
15 błędów... w najmniej odpowiednich momentach, dodatkowo serwując flotem. Flot ma być po to, żeby nie psuć. 6 asów, ok, ale na Euro poziom będzie większy.
Zagrywka
Nowakowski 2 pkt. – 3 błędy (16 prób)
Bąkiewicz 1 pkt. – 0 błędów (12 prób)
Kurek 1 pkt. – 4 błędy (16 prób)
Ruciak 1 pkt. – 0 błędów (9 prób)
Zagumny 1 pkt. – 1 błąd (4 próby)
Jarosz 0 pkt. – 2 błędy (5 prób)
Możdżonek 0 pkt. – 2 błędy (11 prób)
Woicki 0 pkt. – 3 błędów (12 prób)
Gruszka 0 pkt. – 0 błędów (12 prób)
Ogółem: 6 pkt. – 15 błędów (na 97 prób)

Wiedziałem, że coś tu jest nie tak... :D Trudno by jeden zawodnik zepsuł zagrywkę 15 razy... :P
Też coś mi nie pasowało... No to niby 3 błędy, ale z sezonu ligowego pamiętam jak potrafił psuć niemal każdą... Powinien nad tym popracować, bo przyszłość przed nim wielka.
...
PGE
Posty: 164
Rejestracja: 6 maja 2009, o 19:14

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: PGE »

Ogólnie nasza kadra to Skra Bełchatów plus Zagumny. Nawet trener z Bełchatowa. A jego asystentem jest były zawodnik Skry.
Do tego Falasca wczoraj po drugiej stronie siatki. Polacy mimo wszystko męczyli się z Hiszpanami, którzy potęgą nie są.
Serbia, Rosja, Włosi to faworyci ME. Do tego trzeba wliczyć grupę czarnych koni - Polskę, Niemcy, Hiszpanie i Finów.
radek0389
Posty: 469
Rejestracja: 24 sie 2008, o 20:01
Płeć: M

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: radek0389 »

PGE pisze:Ogólnie nasza kadra to Skra Bełchatów plus Zagumny. Nawet trener z Bełchatowa. A jego asystentem jest były zawodnik Skry.
Do tego Falasca wczoraj po drugiej stronie siatki. Polacy mimo wszystko męczyli się z Hiszpanami, którzy potęgą nie są.
Serbia, Rosja, Włosi to faworyci ME. Do tego trzeba wliczyć grupę czarnych koni - Polskę, Niemcy, Hiszpanie i Finów.
To że akurat w kadrze jest dużo graczy ze Skry to nie dziwi, w końcu to najlepszy od kilku lat klub w Polsce i tam gra wielu najlepszych siatkarzy.

W dzisiejszym meczu na pewno ci co mieli jeszcze wątpliwości, kto powinien pojechać na ME czy Bartman czy Wika, to dostali odpowiedź - Zbyszek. Wika, czego się spodziewać należało, nie zdoła zbudować formy w tak krótkim czasie. Trochę też nie rozumiem decyzji Castellaniego, wiadomo było, że potrzeba szansy dla Kadziewicza aby pokazał na co go stać i żeby się odbudował. Łukaszowi potrzebne było granie u boku Zagumnego, aby zagrać swobodnie na ataku, wbić kilka gwoździ, co podniosłoby morale i z pewnością pozwoliło na spokojniejszą grę w innych elementach, czyli bloku i zagrywce. A tutaj Castellani skazuje go na męczarnie z Łomaczem, nie mógł sobie ani razu swobodnie zaatakować, a takie zepsute ataki, mimo że to błędy rozgrywającego, to jednak frustrują środkowego i też przekłada się to na inne elementy, gdzie gra się nerwowo. Jakoś Castellani nie pozwala na odbudowanie się Kadziewiczowi a moim zdaniem, jeśli Łukasz złapałby odpowiedni poziom, to na ME byłby potrzebny znacznie bardziej niż Nowakowski, posiada on doświadczenie, boiskowe cwaniactwo. Szkoda.

Zobaczymy jak nasz drużyna zagra w niedziele w finale, wszystko wskazuje, że z Włochami.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: Nagor »

Łomacz - pomyłka w kadrze, myślę, że Castellani teraz się wstydzi jego powołania
Jarosz - udowodnił, że Gromadowski powinien jechać na Euro
Bartman - dziś zagrał bardzo dobry mecz, grał z głową
Pliński - co tu dużo pisać...
Nowakowski - dobrze, ale proste błędy go czasem trapią
Ignaczak - w końcu ktoś przyjmował floty do rozgrywającego :D
Gromadowski - nie zagrał najlepszego meczu w życiu, a i tak był jakieś 5 razy lepszy niż Jarosz "półtora kroku rozbiegu"
Ruciak - koniecznie brać go do szóstki, dobrze atakuje i przyjmuje, nęka serwisem


Kadra B nic ciekawego nie pokazała, ale czego się spodziewać po meczu z Włochami. Jedynie Kubiak się wyróżniał z tego grona.
...
Awatar użytkownika
mbor3k
Posty: 533
Rejestracja: 27 kwie 2009, o 12:07
Płeć: M
Lokalizacja: Resovia

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: mbor3k »

Kadra B nic ciekawego nie pokazała, ale czego się spodziewać po meczu z Włochami. Jedynie Kubiak się wyróżniał z tego grona.
A ja sądzę inaczej...
Brawo, brawo, brawo! Nie za wynik, choć i za to po części również, ale za walkę, determinację, piękne, efektowne i efektywne obrony i rzuty za piłką. Juniorzy z których najstarszy na boisku ma 23 lata, napsuli niemało krwi doświadczonym, ogranym na światowych parkietach, przedstawicielom najlepszej ligi świata Włochom. Bezcenne doświadczenie. Jeszcze raz brawo i nie zmarnować talentu, potencjału tych chłopaków.

Konkrety. Bardzo dobra współpraca blok-obrona oraz rozegranie-libero (który błyskawicznie reagował podbiegając do wystawy, kiedy tylko sypacz nie zdołał). Pooglądałem sobie grę Mikołajczaka i nie dziwię się, czemu Grzegorz Wagner ciągnie za sobą tego zawodnika do Częstochowy. Paweł jeszcze niedoświadczony, ale jest odważny, nie dołują go niepowodzenia, gra otwarte ataki, szuka kierunków, do tego jest leworęczny. W sumie jedyne czego mu brakuje to, puki co, zasięgu (ale suma sumarum 345 nie jest źle). Fabian Drzyzga pokazał, że jest już na obecną chwilę graczem wartościowym, niemałym talentem i przyszłością polskiego rozegrania. Kolejny zawodnik warty zauważenia to Michał Kubiak. Widział bym go na parkietach PlusLigi, tylko nie wiem, w którym klubie go ulokować ;) Kończył wiele trudnych piłek, dobre przyjęcie, talent przynajmniej na miarę Bąkiewicza czy Ruciaka, zaryzykował bym, że przy odpowiednio obranym kierunku rozwoju nawet większy.
Niektóre wymiany godne największych imprez światowych.

Żeby nie było samych ochów i achów. Chłopcy napalali się za bardzo podczas niektórych akcji, w związku z czym nie kończyli wszystkiego, co można było skończyć. Przyjęcie zagrywki też troszkę niesolidne, szczególnie proste błędy przy odbiorze flotów, czy zbyt niedokładne dogrania podczas przyjmowania lżejszych zagrywek z wyskoku. No i dużo zamieszania podczas niektórych akcji, jak by nie wiedzieli do końca za co który zawodnik odpowiada na boisku.

Szkoda, że turniej rozgrywany jest w tak wielkiej hali i nie czuć wcale atmosfery. Nawet przy obecności 3 czy 4 tys ludzi nie było by to to samo, co 4 tys osób zapełniających obiekt sportowy, dlatego mniejsza pojemność hali wskazana. Olsztyn,Rzeszów, nowa hala Jastrzębian itp.
:)
To co oczywiste, przeczytaj jeszcze raz.
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: lucass90 »

Że tak się posłużę słowami Dreamera...

Czyżby wypowiadanie się na forum było mało atarakcyjne, gdy nie ma na kogo popsioczyć, a zwłaszcza na tego, który stał się ostatnio dyżurną postacią do zaczepek - czyli Zbyszka Bartmana ? :D

A już tak zupełnie serio :

Łomacz - słabiutko. Nie wytrzymał presji, udowodnił że jeszcze nie nadaje się nawet na drugiego rozgrywającego Kadry. Dużo pracy przed nim, ma całą przyszłość przed sobą.

Ruciak - niezły, solidny mecz.

Bartman - nasz lider, przejął wszystkie obowiązki Kurka z poprzednich meczów. Świetny w ataku i zagrywce, widać było też po nim lekką przemianę pod względem mentalnym. Ręka Castellaniego.

Wika - zupełnie nieprzygotowany do grania na najwyższym poziomie. Widać, że dopiero wyleczył kontuzję i będzie lepiej dla niego i dla części z nas, jeśli zostanie w kraju i w spokoju zajmie się przygotowaniami do sezonu.

Pliński - średnio.

Kadziewicz - beznadziejnie, ale tłumaczy go uraz.

Nowakowski - dobrze.

Jarosz i Gromadowski - albo jestem ślepy, albo nawet Gromadowski po kontuzji gra lepiej, niż zdrowy Jarosz...

Ignaczak - jego najlepszy mecz od zakończenia sezonu ligowego. Niezłe przyjęcie i bardzo dobrze w obronie, brawo.

-------

Prawdziwą przyjemność sprawił mi mecz naszej Kadry B z Italią :D Serce rośnie, że mamy taką ambitną i perspektywiczną młodzież. Mowa tu o Drzyzdze, Mikołajczaku, Kubiaku ( RE-WE-LA-CJA !!! ), Buszku, czy Kosoku. Oczywiście mnóstwo pracy przed nimi, ale przeciwko mistrzom gry taktycznej, Włochom, spisali się naprawdę dobrze. Moim skromnym zdaniem był to trochę zbyt ciężki test, jak na początek, ale jak dla mnie, to nasi młodzi zawodnicy go zdali :) Myślę, że z Chinami mogliby spokojnie powalczyć o zwycięstwo.
Ciekaw jestem jak zaprezentują się jutro, oby tą dzisiejszą tremę zostawili w szatni ;)
AZS CZĘSTOCHOWA!
PGE
Posty: 164
Rejestracja: 6 maja 2009, o 19:14

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: PGE »

Jarosz jest za słaby na kadre. Każdy to widzi. Bartman by lepiej grał jako młot. Gradowski mimo, że nie zagrał dobrze, mimo wszystko zrobił lepsze wrażenie od JArosza.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: Nagor »

PGE pisze:Jarosz jest za słaby na kadre. Każdy to widzi. Bartman by lepiej grał jako młot. Gradowski mimo, że nie zagrał dobrze, mimo wszystko zrobił lepsze wrażenie od JArosza.
Chyba Gromadowski. Wg mnie jednak Kurek na atak, bo i tak nie przyjmuje, a Bartman jednak ma ten element lepszy. Kurek na ataku, Bartman z Ruciakiem na przyjęciu i mamy ładne armaty, w razie czego wchodzi Bonku... Jarosz zagrał gorzej nawet od zawodników kadry B przeciwko Włochom.
...
jacek05
Posty: 189
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: jacek05 »

Są gdzieś jakies statystyki z Memoriału?
Bartex
Posty: 567
Rejestracja: 2 lip 2008, o 15:41
Płeć: M

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: Bartex »

Czy Michał Potera nie wyglada na typowego Brazyliskiego przyjmujacego ?
Niewysoki, z solidnym przyjeciem, bez powalajacego zasiegu, z bardzo dynamicznym i silnym atakiem. Wiadomo, ze to tylko jeden mecz ale wrazenie zrobil spore.

Nic dziwnego, ze w parze z Zbyszkiem Bartmanem odnosili takie sukcesy na plazy ;)

Fabian pokazal ze ma talent i wizje do rogrywania, brak jeszcze troche techniki i precyzji, ale to przyjdzie z czasem.
A Kosok powinien jednak grac w nieco mocniejszym klubie bo ma na to papiery.

Ogolnie bardzo fajna walka naszych mlodych kadrowiczow
ja wam mówię - jest dobrze.
mabel
Posty: 2
Rejestracja: 10 sie 2009, o 14:20
Płeć: K

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: mabel »

jacek05 pisze:Są gdzieś jakies statystyki z Memoriału?
z supervolleya:
Najskuteczniejszy w meczu z Chinami był Zbigniew Bartman, który zdobył 19 punktów. Zibi nazbierał najwięcej punktów w ataku i zagrywce. W bloku najwięcej „czap” miał Daniel Pliński (3). Przewaga biało-czerwonych nad Chinami najbardziej widoczna była w bloku (10:6) i zagrywce 8:2.

Atak
Bartman 13 pkt. (13/28 – 46 proc.; 5 błędów – 10 ataków podbitych)
Jarosz 7 pkt. (7/17 –41,00 proc.; 1 błąd, 9 ataków podbitych)
Gromadowski 6 pkt. (6/19 – 32 proc.; 2 błędy – 11 ataków podbitych)
Ruciak 6 pkt. (6/14 – 43,00 proc.; 3 błędy – 5 ataków podbitych)
Pliński 4 pkt. (4/9 – 44 proc.; 2 błędy – 3 ataki podbite)
Kadziewicz 4 pkt. (4/7 – 57 proc.; 1 błąd – 2 ataki podbite)
Nowakowski 3 (3/6 – 50 proc.; 1 błąd – 2 ataki podbite)
Wika 2 pkt. (2/8 – 25 proc.; 3 błędy – 3 ataki podbite)
Ogółem: 46 pkt. (na 111 prób) – 41,00 proc.


Blok
Pliński 3
Bartman 2
Ruciak 2
Wika 1
Gromadowski 1
Łomacz 1
Ogółem: 10 pkt.

Zagrywka
Bartman 4 pkt. – 4 błędy (21 prób)
Gromadowski 2 pkt – 1 błąd (7 prób)
Ruciak 1 pkt. – 2 błędy (9 prób)
Pliński 1 pkt. – 2 błędy (17 prób)
Nowakowski 0 pkt. – 1 błąd (4 próby)
Kadziewicz 0 pkt. – 2 błędy (8 prób)
Jarosz 0 pkt. – 2 błędy (9 prób)
Łomacz 0 pkt. – 1 błąd (16 prób)
Ogółem: 8 pkt. – 15 błędów (na 94 próby)

Przyjęcie zagrywki
Ignaczak 78,00 (33,00 perfekcyjnego) – 18 przyjęć – o błędów
Ruciak 67,00 (20,00 perfekcyjnego) – 30 przyjęć – 0 błędów
Bartman 73,00 (27,00 perfekcyjnego) – 11 przyjęć – 1 błąd
Wika 42,00 (17,00 perfekcyjnego) – 12 przyjęć – 2 błędy
Ogółem: 80 przyjęć (8 błędów) – 51,00 (18,00 przyjęcia perfekcyjnego)
jacek05
Posty: 189
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: jacek05 »

Dzięki.

No to ze statystyk jasno wynika, że tak wychwalany Gromadowski zagrał co najwyżej przeciętnie...
Ogólnie atak - 41%, nie dużo.. szczególnie jeśli na przeciwko jest chińska ściana.
Igła dobry mecz.

A jeśli chodzi o kadrę B, to Drzyzga super wejście, szybka gra i chyba tylko jedna taka poważna niedokładność; szczerze mówiąc pierwszy raz usłyszałem w ogóle o Kubiaku, ale widać, że jak dostaje szybkie piłki to jest bardzo skuteczny, do tego dobre przyjęcie; ciekawi mnie czy Mikołajczak w pierwszym składzie to wyraźny sygnał, że Janeczek w Częstochowie znów będzie drugim czy tylko tak wyszło; dobry występ Kłosa, Buszka, Kosoka. Tak ogólnie patrząc na mecz, to nikt mnie specjalnie nie zawiódł, wręcz przeciwnie, od drugiego seta grali to co potrafili, no może trochę tylko mniej nieporozumień przy prostych piłkach i byłoby jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
michaek
Posty: 918
Rejestracja: 24 kwie 2008, o 21:11
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: michaek »

Żałuję bardzo tylko jednego, że nie zobaczymy już zapewne w tym sezonie reprezentacyjnym Gromadowskiego bez kontuzji z Zagumnym na rozegraniu...
Jarosz nie jest zawodnikiem nawet na 2 atakującego reprezentacyjnego, jeśli już Castellani nie chciał korzystać z usług starszyzny to była choćby "Nagorowska opcja". :D Dalszej listy polskich atakujących z PLUSLigi lepszych(choć może nie perspektywicznych czy utalentowanych) robić nie będę. O ile w przyjęciu martwi mnie brak stabilności graczy "6", to tam mamy podobna(jeśli nie lepszą) w kwestii umiejętności ławkę, natomiast pozycja atakującego może się okazać newralgiczna. Umówmy się, że żaden z obecnych atakujących nie jest najlepszym zawodnikiem do kończenia piłek trudnych-twierdzę, że sporą część tego obciążenia przejmują nasi ofensywni przyjmujący, problem jednak istnieje, bo atakujący to nie zawodnik uzupełniający grę w ataku, a taki, który powinien te najtrudniejsze sytuacje(trójblok, 'wysokie wystawy') rozstrzygać. Wiedzą to chyba też Pawłowie Zagumny i Woicki, przynajmniej ja odnoszę wrażenie, że nie mają zaufania do naszych atakujących i czasami na siłę wystawiają do dwójki Kurek-Bartman. :|

Co do meczu z Chinami...
Woicki może się już chyba czuć pewny wyjazdu na ME, Łomacz przy większej presji nie wytrzymał, popełnił dużo błędów i parę razy się zagotował. Obecnie to nie zawodnik do kadry na ważne imprezy, ale pracą ludzie się bogacą, więc drzwi zostawiamy szeroko otwarte... :D
Ogromne brawa za dzisiejszy mecz należa się Zbyszkowi Bartmanowi- był "okiełznany", odpowiedzialny np. w zagrywce(b. podobały mi się słowa Krzyśka Stelmacha przy tej serii zagrywek ;) ), nie miał wpadek w przyjęciu, tempo dojścia do ataku nie pozostawiało wiele do życzenia, mogę powtórzyć tylko nadzieję T.Swędrowskiego na występ Zibiego pod Zagumnym w finale.
Bardzo widoczny w obronie był Krzysiek Ignaczak, podbił wiele piłek, pewny w przyjęciu i motywujący kolegów do gry. ;)
Co do Wiki to mam mieszane uczucia, zastanawiam się w jakiej mierze taka jego dyspozycja jest spowodowana brakiem formy, a w jakiej tym, że ostatni mecz rozegrał w finale PLUSLigi... Osobiście trudno mi uwierzyć w dojście do formy w tak krótkim czasie, ale trzymam kciuki. ;) :)
W sercu moim Sovia

"Co z tego, że mamy tak szeroki skład, skoro na boisku i tak może grać tylko sześciu z nas."
Paul Lotman
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4618
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: niepoinformowany »

lucass90 pisze: Myślę, że z Chinami mogliby spokojnie powalczyć o zwycięstwo [Kadra B].
Jak wszystko pójdzie z planem to będzie możliwość sprawdzenia tego.

Na finał z Włochami pewnie wyjdziemy mocnym składem. Ja bym chciał: Zagumny, Kurek, Pliński, Gruszka, Ruciak, Możdżonek, Gacek.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: lucass90 »

niepoinformowany pisze:
lucass90 pisze: Myślę, że z Chinami mogliby spokojnie powalczyć o zwycięstwo [Kadra B].
Jak wszystko pójdzie z planem to będzie możliwość sprawdzenia tego.

Na finał z Włochami pewnie wyjdziemy mocnym składem. Ja bym chciał: Zagumny, Kurek, Pliński, Gruszka, Ruciak, Możdżonek, Gacek.

No właśnie, podczas tego turnieju da się zauważyć, że Ruciak bardzo poważnie podszedł do walki o pierwszą szóstkę z Bąkiewiczem. Ciekaw jestem czy wygryzie go z pierwszego składu. Na razie jest na dobrej drodze, bo gra po prostu lepiej... :)
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: Nagor »

Nie wiadomo czy Guma wystąpi jeszcze w Memoriale.
...
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: lucass90 »

Skoro finał Memoriału jest już definitywnie ostatnią próbą przed Mistrzostwami Europy, to myślę że Castellani wypuści do boju najsilniejszy skład. Poza tym mamy z Włochami porachunki do wyrównania... :D
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: Nagor »

Ale Zagumnego szyjka boli i co poradzić :D
...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: Arff »

No i Polska B dostała baty od Serbii 3:0... bardzo szkoda że Wagner nie pozwolił grać Drzyzdze, który prezentował się znacznie lepiej od Oczki, szczególnie było to widoczne przy krótkich i pipe'ach... formę zgubił też Zatorski i wczorajszy występ Stańczaka wyglądał dużo lepiej... mam nadzieję, że na jutrzejszy mecz z Chinami wyjdą najsilniejszym składem, bo jest szansa wygrać...

chciałbym podkreślić jeszcze jak ogromną pracę wykonał Rafał Buszek... ten zawodnik zapowiada się w przyszłym sezonie na lidera polibudy, bo gra jeszcze lepiej niż w zeszłym sezonie...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: Nagor »

Ogólnie "B" odwaliła taką żenadę, że szkoda ich gdzieś puszczać na turnieje... W drugim secie oddaliśmy tysiąc punktów po zepsutych zagrywkach... Zero kultury gry, nieporozumienia, niedokładne wystawy, podpalanie się i jeszcze raz zepsute serwy...

Aha i te przyjęcie... tragedia.
...
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: Guilder »

Moim zdaniem brak Drzyzgi wynikał z tego, że Wagner przetestował go już, i ten zdał egzamin. Oczko dostał drugą szansę na dobre pokazanie się, okazję miał też Antosik. Obaj nie zachwycili, ale to już inny temat.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Memoriał Wagnera 2009

Post autor: krzysiu »

uważam , że Olsztyn będzię miał ciężko z Oczko na rozegraniu , on ma tyle lat a gra na niskim poziomie .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”