Reprezentacja mężczyzn sezon 09'

Awatar użytkownika
gix88
Posty: 204
Rejestracja: 22 lut 2008, o 15:23
Płeć: M
Lokalizacja: Zabrze

Re: Reprezentacja mężczyzn sezon 09'

Post autor: gix88 »

Giba i Wlazły grają na dwóch różnych pozycjach i u każdego z nich obciążenie rozkłada się trochę inaczej.Nie jestem lekarzem sportowym, by stwierdzić, kto jest bardziej narażony na wszelkiego rodzaju zwyrodnienia. Wiem jednak, że obciążenie atakujących nie może być dużo większe niż przyjmujących, bo inaczej ci pierwsi kończyli by kariery wcześniej, a nie jest to regułą (patrz Marcos Milinkowic). Poprzez przykład Giby chciałem jedynie pokazać, że są zawodnicy, którzy zdają sobie sprawę z tego, że sami wybrali kim zostaną i od początku byli świadomi, jakie to ze sobą niesie konsekwencje. Grają w siatkówkę, jest to ich praca, zarabiają dużo więcej niż przeciętny człowiek, więc jeśli ktoś im "karze" grać, to grają. Nie twierdzę, że Mariusz i spółka nie mają prawa do urlopu. Sądzę jednak, że nie zaszkodziłoby włączyć ich do dziewiętnastki kosztem kilku juniorów, którzy i tak pewnie ani razu nie zagrają. W momencie, gdyby pojawiła się szansa na ugranie czegoś więcej, trener mógłby rozważyć włączenie do meczowej dwunastki kogoś z trzonu reprezentacji. Mógłby, a nie musiał. Byłaby to fajna opcja, a tak, część miejsc w dziewiętnastce może się okazać zmarnowane.
miki1990 pisze:TEN TEMAT NOSI NAZWĘ "Reprezentacja mężczyzn sezon 09'" czyli rozmawiamy tu na tematy reprezentacji w sezonie 2009 a nie o ustawieniu ludzie
Drogi kolego! Rozmawiając o Wlazłym i Gibie analizujemy zasadność niepowołania tego pierwszego do reprezentacji na Ligę Światową. Moim zdaniem jest to dyskusja jak najbardziej zgodna z tematem. Jeśli nawet nie mam racji, to ani mnie, ani Tobie nie jest dane o tym decydować. Są na tym forum ludzie, którzy mają możliwość podejmowania odpowiednich decyzji w sprawach postów (moderatorzy) i bardzo proszę uszanuj to, że Ty do nich nie należysz. Nie miałbym nic przeciwko, gdybyś zasygnalizował, że być może odbiegamy od tematu (chociaż, jak już napisałem, tak prawdopodobnie nie jest, bo jakoś moderatorzy póki co nie interweniują), ale tak jawne strofowanie nas wywołało mój sprzeciw.
betty0201
Posty: 2
Rejestracja: 5 maja 2009, o 14:28
Płeć: K
Lokalizacja: Gorzów Wlkp./Szczecin

Re: Reprezentacja mężczyzn sezon 09'

Post autor: betty0201 »

Dokładnie ! dlaczego niby rozmowa na temat nie powołania Wlazłego na LŚ 2009! wykracza poza obszar tego tematu ??
czata
Posty: 53
Rejestracja: 17 sie 2009, o 07:27
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn sezon 09'

Post autor: czata »

No to znamy skład na ME:
http://sport.onet.pl/0,0,2030145,wiadomosc.html

Pozdrawiam, Czata
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn sezon 09'

Post autor: hubert »

Wcale się nie zdziwię jak na ME w szóstce na ataku będzie wychodził Jarosz.... Ot, taka zmyłka Daniela :)
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn sezon 09'

Post autor: lucass90 »

hubert pisze:Wcale się nie zdziwię jak na ME w szóstce na ataku będzie wychodził Jarosz.... Ot, taka zmyłka Daniela :)
To już się poddajemy...? Szkoda.
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn sezon 09'

Post autor: hubert »

lucass90 pisze:
hubert pisze:Wcale się nie zdziwię jak na ME w szóstce na ataku będzie wychodził Jarosz.... Ot, taka zmyłka Daniela :)
To już się poddajemy...? Szkoda.
Nikt się nie poddaje, co najwyżej niektórzy forumowicze jęczą na prawo i lewo bo gra zawodnik którego nie lubią.
W podziale na pozycje http://www.volley24.pl/index.php/Mistrz ... twa-Europy Gruszka jest jako przyjmujący. Ciekawe czy tak podał Castellani czy taka interpretacja volley24.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn sezon 09'

Post autor: Nagor »

Pozostajemy bez medalu... Samym Gumą i środkiem nie wygramy... Dziś z Włochami było widać, że gramy środkiem kiedy tylko można, a dlaczego? Bo to jedyny pewny sposób na punkty... Lozano zna naszych na wylot, Francuzi też (przez Antigę i Samicę)... a jeśli już wyjdziemy z grupy to jeden meczyk i do domu.
...
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn sezon 09'

Post autor: lucass90 »

hubert pisze:
lucass90 pisze:
hubert pisze:Wcale się nie zdziwię jak na ME w szóstce na ataku będzie wychodził Jarosz.... Ot, taka zmyłka Daniela :)
To już się poddajemy...? Szkoda.
Nikt się nie poddaje, co najwyżej niektórzy forumowicze jęczą na prawo i lewo bo gra zawodnik którego nie lubią.
W podziale na pozycje http://www.volley24.pl/index.php/Mistrz ... twa-Europy Gruszka jest jako przyjmujący. Ciekawe czy tak podał Castellani czy taka interpretacja volley24.
To już nie mogę mieć innego zdania od ciebie ?
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn sezon 09'

Post autor: Nagor »

lucass90 pisze: To już nie mogę mieć innego zdania od ciebie ?
Nie możesz, przecież Bąku i Kurek prezentują się najlepiej z wszystkich drużyn na ME :D Do tego Grucha wraz z Jaroszem/Gromadowskim są nie do zatrzymania i jak byśmy ich porozdzielali do 3 drużyn to te drużyny mają medale jak w banku. No i wirtuoz przyjęcia Gacek, oby grał jednak Igła...
...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Reprezentacja mężczyzn sezon 09'

Post autor: dreamer »

hubert pisze:Nikt się nie poddaje, co najwyżej niektórzy forumowicze jęczą na prawo i lewo bo gra zawodnik którego nie lubią. W podziale na pozycje http://www.volley24.pl/index.php/Mistrz ... twa-Europy Gruszka jest jako przyjmujący. Ciekawe czy tak podał Castellani czy taka interpretacja volley24.
1. Gdyby trenerem reprezentacji był ktoś inny a nie Daniel Castellani (nawet Raul Lozano), to może zastanawiałbym się, czy decyzje personalne są słuszne. Tutaj nie mam najmniejszych wątpliwości, tym bardziej, że całkowicie zgadzają się z moim odczuciem wartości poszczególnych graczy.
2. Na Strefie Siatkówki też jest nius ze składem. Tam wyraźnie jest zapisane, że Piotr Gruszka podany jest wśród trójki atakujących. Ale jak sądzę dziecko od razu wpadłoby na ścieżkę logiki myślenia Castellaniego, która doprowadziła go do takiego a nie innego składu.
Trójka w ataku - bo niestety żaden z tych trzech kandydatów nie wybił się w okresie przygotowawczym w żaden sposób przed pozostałych. Atutem Gruszki jest tutaj fakt, że równie dobrze może wspomóc zespół na ataku jak i na pomocy. Osobiście liczę na pokazywaną do tej pory wspaniałą intuicję Castellaniego (o jego charakterze nieugiętym już nie wspominam, bo pod tym względem bije wszystkich naszych konowałów trenerskich i przy okazji nie do końca wyedukowanych, a zabierających głos różnej maści fachowców), i mam nadzieję, że ona już na 100% skłania go w kierunku pozostawienia wyjściowego składu na ME w takiej postaci jak w Memoriale Wagnera (Zagumny, Gruszka, Kurek, Bąkiewicz, Pliński, Możdżonek i Gacek).

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
spark
Posty: 177
Rejestracja: 10 kwie 2009, o 23:05
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn sezon 09'

Post autor: spark »

czemu tak pesymistycznie? Wcale to zle nie wyglada. Zabiera 14 zawodnikow. Nie zapominajcie, ze na ataku jest jeszcze Gromadowski, wiec bedzie mogl rotowac na tej pozycji.
Jastrzebie Zdroj
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn sezon 09'

Post autor: Chal »

dreamer pisze:Castellaniego (o jego charakterze nieugiętym już nie wspominam, bo pod tym względem bije wszystkich naszych konowałów trenerskich i przy okazji nie do końca wyedukowanych, a zabierających głos różnej maści fachowców)
Niech zdejmie Gumę z boiska, gdy ten zacznie psuć atmosferę w drużynie, wtedy przyznam Ci rację ;)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
spark
Posty: 177
Rejestracja: 10 kwie 2009, o 23:05
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn sezon 09'

Post autor: spark »

Chal pisze:
dreamer pisze:Castellaniego (o jego charakterze nieugiętym już nie wspominam, bo pod tym względem bije wszystkich naszych konowałów trenerskich i przy okazji nie do końca wyedukowanych, a zabierających głos różnej maści fachowców)
Niech zdejmie Gumę z boiska, gdy ten zacznie psuć atmosferę w drużynie, wtedy przyznam Ci rację ;)
albo niech powola Wlazlego do Kadry ;-)
Jastrzebie Zdroj
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Reprezentacja mężczyzn sezon 09'

Post autor: dreamer »

Chal pisze:...Niech zdejmie Gumę z boiska, gdy ten zacznie psuć atmosferę w drużynie, wtedy przyznam Ci rację ;)
Trafiłeś idealnie w przykład, który byłby sztandarowym argumentem aby bezwarunkowo wierzyćcastellaniemu.
Niestety - na tej pozycji jest absolutna katastrofa jeśli chodzi o zmienników. Większa niż na ataku.
Castellani właściwie nie miał najmniejszego wyboru. On w oczy nikomu nie mógł powiedzieć tego, co ja teraz napiszę, mianowicie, Ze jemu było tak naprawdę obojętne, czy obok Gumy bierze Łomacza czy Woickiego. Chyba w takiej sytuacji wybrał dobrze, bo Woicki czasem przydaje się zadaniowo. Łomacz byłby tu tylko balastem. Choć nie zmieniam mojej oceny, że w czasie LŚ bardziej Castellani prz4ekonał się do Łomacza i do niego wróci po ME z myślą o budowie perspektywicznej drużyny, a Woicki zapewne wyleci z kręgu kadry (bo jeszcze jest Dżyzga).
Problem Gumy (który moim zdaniem Castellani znał z ligi dość dobrze) wydaje mi się, że nasz coach rozwiązał po mistrzowsku - w jedyny możliwy do zaakceptowania sposób, przy założeniu, że bez Gumy nic na razie nie znaczymy.
Po prostu Castellani zaczął nad Gumą pracować mentalnie i efekty już widać. Guma zmienił się diametralnie jeżeli chodzi o zachowanie na boisku i to mnie niezmiernie ciedszy.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja mężczyzn sezon 09'

Post autor: Guilder »

dreamer pisze:(...)1. Gdyby trenerem reprezentacji był ktoś inny a nie Daniel Castellani (nawet Raul Lozano), to może zastanawiałbym się, czy decyzje personalne są słuszne. Tutaj nie mam najmniejszych wątpliwości, tym bardziej, że całkowicie zgadzają się z moim odczuciem wartości poszczególnych graczy.
(...)dreamer
Popraw mnie jeśli źle zrozumiałem, ale zacytowany fragment mówi, że słuszność wyborów nie uzależniasz od samego doboru, ale od wybierającego. Ja tu widzę bardziej wiarę w kunszt Castellaniego aniżeli przekonanie do wybranych zawodników.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn sezon 09'

Post autor: lucass90 »

dreamer pisze:Problem Gumy (który moim zdaniem Castellani znał z ligi dość dobrze) wydaje mi się, że nasz coach rozwiązał po mistrzowsku - w jedyny pożliwy do zaakceptowania sposób, przy założeniu, że bez Gumy nic na razie nie znaczymy.
Po prostu Castellani zaczął nad Gumą pracować mentalnie i efekty już widać. Guma zmienił się diametralnie jeżeli chodzi o zachowanie na boisku i to mnie niezmiernie ciedszy.

dreamer
Mnie jeszcze bardziej podoba się to, co zrobił ze Zbyszkiem Bartmanem... I to w przeciągu paru dni, bo od el. do MŚ do Memoriału. Byleby w Rosji nie trafił na jakiegoś masochistę, tylko na kogoś , kto będzie miał dla niego dużo cierpliwości. Tak jak Castellani.
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn sezon 09'

Post autor: Nagor »

Trójka w ataku - bo niestety żaden z tych trzech kandydatów nie wybił się w okresie przygotowawczym w żaden sposób przed pozostałych.
Bo niestety żaden z nich nie wybił się na zadowalający poziom.
...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Reprezentacja mężczyzn sezon 09'

Post autor: dreamer »

Dennis Guilder pisze:...Popraw mnie jeśli źle zrozumiałem, ale zacytowany fragment mówi, że słuszność wyborów nie uzależniasz od samego doboru, ale od wybierającego. Ja tu widzę bardziej wiarę w kunszt Castellaniego aniżeli przekonanie do wybranych zawodników.
Prawda leży pośrodku.
Tym, kogo wybrał i na jakie pozycje, Castellani pokazał, że ma wizję tego co chce (i kim chce osiągnąć). Nie skreśla Gruszki - powiem więcej, tym składem osobowym pokazał, że bardzo liczy i wierzy w jego umiejętności i w to, że pomoże zespołowi. Jestem przekonany, że widzi Gruszkę jako zawodnika zaczynającego w pierwszej szóstce na pozycji atakującego. Zagrał odważnie na trójkę atakujących (bo do końca jeszcze nie przekonał go żaden), szafując nieco na pozycji środkowego. Ale tutaj ma dwóch murowanych pewniaków - Plińskiego i Możdżonka i dlatego branie dwóch dodatkowych byłoby w naszej sytuacji kadrowej zamrażaniem nieefektywnie wykorzystanego miejsca na pozycji, co do obsady której (szóstkowej) nie ma najmniejszych wątpliwości).

Zreesztą mogę nawet przyjąc Twoją wersję, że wierzę nieugięcie w jego kunszt trenerski. Ale w efekcie (w moim mniemaniu) i tak wszystko sprowadza się do tego samego wspólnego punktu. Najprościej określiłbym to tak:
Zawsze wierzyłem w kunszt trenerski Castellaniego. Teraz natomiast mam satysfakcję, że nie zawiodłem się, bo wszystkie jego trenerskie decyzje potrafię logicznie wyjaśnić w sposób dla mnie całkowicie logiczny i przekonujący.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn sezon 09'

Post autor: hubert »

lucass90 pisze:To już nie mogę mieć innego zdania od ciebie ?
Nigdzie tego nie napisałem.
//-----------------------------------------
Wiadomo już od dość dawna, że mamy dużą lukę na ataku i mniejszą na przyjęciu więc co ma zrobić Castellani ? Powiedzieć, że wali go to i zrezygnować ? Lepszej ekipy na chwilę obecną nie mamy.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Reprezentacja mężczyzn sezon 09'

Post autor: Elgarten »

Co do powołanego składu na ME nie ma żadnych niespodzianek. Tak na prawdę jedyną niewiadomą był trzeci środkowy. Woicki dobrze zagrał w Gdyni, więc wybór DC jest jak najbardziej zrozumiały. Z trójki atakujących niestety nikt się nie wybił. Według mnie poprawnie grał ostatnio Gruszka i ma duże szanse na grę. Jarosz na obecną chwilę bez formy. Gromadowski nie dostał szansy pokazania swoich umiejętności przez dłuższy okres czasu. Jednak to po prostu źle świadczy o nim, że nie potrafił przekonać do siebie Castellaniego podczas treningów. Dwójka środkowych i Guma do podstawowej szóstki niezagrożeni. I jeszcze jedna pozycja - libero. Pisząc najkrócej, uważam, że Krzysztof Ignaczak jest najlepszym w Polsce na tej pozycji. Według mnie jest lepszym libero od Piotrka, na dodatek jest w lepszej formie. Dzisiaj po raz kolejny Gacek popełniał proste błędy w przyjęciu(podobnie było w meczu z Hiszpanią). Z całym szacunkiem dla serwisu Sali, nie powinien on sprawiać tak ogromnych kłopotów naszemu libero. Z Hiszpanami też miał problemy z flotami. Piotrek to dobry zawodnik, ale moim zdaniem miejsce w szóstce należy się Ignaczakowi. Obawiam się jednak, że Castellani zadecyduje inaczej. A może Gacek mnie pozytywnie zaskoczy na ME ;) ? Oby :) .
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
mbor3k
Posty: 533
Rejestracja: 27 kwie 2009, o 12:07
Płeć: M
Lokalizacja: Resovia

Re: Reprezentacja mężczyzn sezon 09'

Post autor: mbor3k »

Elgarten pisze:Jarosz na obecną chwilę bez formy.
Jarosz na obecną chwilę jest w optymalnej formie. A że gra, jak gra, co zrobić... :|
To co oczywiste, przeczytaj jeszcze raz.
jacek05
Posty: 189
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn sezon 09'

Post autor: jacek05 »

mbor3k pisze: Jarosz na obecną chwilę jest w optymalnej formie. A że gra, jak gra, co zrobić... :|
Taaa, bo łapanie się na pojedynczym bloku to oznaka optymalnej formy..

Wg. mnie Jarosz gra strasznie nie równo ostatnio. W gdyni też zagrał jeden słaby mecz i jeden całkiem całkiem. Tak czy inaczej to cieszę się że Gromadowski też jedzie.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn sezon 09'

Post autor: Chal »

jacek05 pisze:Taaa, bo łapanie się na pojedynczym bloku to oznaka optymalnej formy..
W przypadku braku umiejętności czemu nie?
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn sezon 09'

Post autor: Kay »

Chal pisze:
jacek05 pisze:Taaa, bo łapanie się na pojedynczym bloku to oznaka optymalnej formy..
W przypadku braku umiejętności czemu nie?
Dokładnie, to była chyba ironia ze strony mbor3k-a
AZS Częstochowa
luna
Posty: 26
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 17:02
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn sezon 09'

Post autor: luna »

W ostatnim meczu nasz podstawowy atakujący JAROSZ zdobył aż 1 punkt
A oto jego szczegółowe statystyki:
7 razy atakował i w tym został:
4 razy zablokowany
1 raz piłkę przebił
1 raz zaatakował w aut
1 PKT ZDOBYŁ Hura!!!

Jak tak dalej będzie grał a DC na niego stawiał to medal murowany a wyjście z grupy wywalczymy na stojąco. ;)

Mnie zastanawia kogo DC będzie sadzał na trybunach bo przecież z 14 przed każdym meczem musi podać 12. Czy będzie w 12 zostawiał 3 atakujących kosztem przyjmującego lub środkowego czy jeden z atakujących będzie siedział na trybunie.
Trochę czarno widzę jak Gromadowskiego posadzi na trybunach (wg komentatorów jest on tylko na przyczepkę), Gruszka się zatnie a Jarosz wejdzie i będzie tak skuteczny jak ostatnio. Bez ataku z Niemcami przy mocnej zagrywce nie mamy szans.
Awatar użytkownika
mbor3k
Posty: 533
Rejestracja: 27 kwie 2009, o 12:07
Płeć: M
Lokalizacja: Resovia

Re: Reprezentacja mężczyzn sezon 09'

Post autor: mbor3k »

Kay pisze:Dokładnie, to była chyba ironia ze strony mbor3k-a
Dokładnie tak ;)
luna pisze:Trochę czarno widzę jak Gromadowskiego posadzi na trybunach (wg komentatorów jest on tylko na przyczepkę), Gruszka się zatnie a Jarosz wejdzie i będzie tak skuteczny jak ostatnio. Bez ataku z Niemcami przy mocnej zagrywce nie mamy szans.
Na szczęście jest Kurek, który znowu będzie trzymał grę w ataku, a nominalny atakujący dostanie piłkę od czasu do czasu, żeby nie skakali Bartkowi potrójnym. Oby się nie wypalił kondycyjnie. W sumie jest jeszcze Zbyszek, no i drugi przyjmujący uzupełniający atak, no i środek, którym Paweł Zagumny może pograć dość często (początek spotkania z Włochami). Ale atak to nasza kadrowa pięta Achillesa. Mam nadzieję, że Piotrek Gruszka utrzyma zwyżkę formy i zdecydowania, pewności w ataku.
:)
To co oczywiste, przeczytaj jeszcze raz.
Bartex
Posty: 567
Rejestracja: 2 lip 2008, o 15:41
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn sezon 09'

Post autor: Bartex »

Na pytanie czemu podczas turnieju kwalifikacyjnego w Gdyni (tam mogła grać tylko 12) postawił na Gacka odpowiada: - To był trudny wybór, bo obaj libero grają na podobnym poziomie. Zadecydowało przyjęcie zagrywki typu flot. Piotrek trochę lepiej sobie z tym radzi, co jest bardzo ważne wobec kłopotów z flotami, jakie mają Kurek i Bartman – tłumaczy Castellani.
Ciekawa opinia ...
ja wam mówię - jest dobrze.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn sezon 09'

Post autor: Nagor »

Oooo nie... Jeśli przyjmowanie flotów na 3 metr jest marzeniem, to spoko, ale wydawało mi się, że trzeba je dogrywać do rozgrywającego raczej... :|
...
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn sezon 09'

Post autor: Kay »

Nagor pisze:Oooo nie... Jeśli przyjmowanie flotów na 3 metr jest marzeniem, to spoko, ale wydawało mi się, że trzeba je dogrywać do rozgrywającego raczej... :|
Zdaje Ci się... :D
AZS Częstochowa
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Reprezentacja mężczyzn sezon 09'

Post autor: Arff »

Nagor pisze:Oooo nie... Jeśli przyjmowanie flotów na 3 metr jest marzeniem, to spoko, ale wydawało mi się, że trzeba je dogrywać do rozgrywającego raczej... :|

Jak Igła przyjmuje floty pokazał w meczu z Brazylijczykami... kiedy to piłka również czasem szła na na 3ci metr, ale tylko dlatego że na nim spadała na parkiet... o dziwo na naszej połówce, nie u przeciwnika...

Co do tego flota, to w tym roku najlepiej przyjmował je Zatorski... któremu najlepiej wychodziło branie flotów na palce... niestety dużo gorzej było z mocnymi zagrywkami...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”