Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Czy jesteś za czy przeciw występom Wilfredo Leona Venero w Reprezentacji Polski?

Czas głosowania minął 16 sie 2015, o 12:07

Jestem za
35
51%
Jestem przeciw
26
38%
Nie mam zdania
7
10%
 
Liczba głosów: 68

kanimo

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: kanimo »

Owszem gra i chyba niezle, skoro Kamil nie dostaje wiekszych szans. I nawet kontuzji nie zlapal.
Przynajmniej ma ciekawego pierwszego do nauki. W odroznieniu od Kozuba czy Bienkowskiego.
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: PvK »

kanimo pisze:Owszem gra i chyba niezle, skoro Kamil nie dostaje wiekszych szans. I nawet kontuzji nie zlapal.
Przynajmniej ma ciekawego pierwszego do nauki. W odroznieniu od Kozuba czy Bienkowskiego.
Ale co Wy z tym Kozubem? Jak na pierwszy sezon gry w tak silnej lidze, to biorac pod uwage wiek gra calkiem sporo. Natomiast patrzac jeszcze na to, ilu rozgrywajacych w jego wieku mialo w ostatnich latach tyle rozegranych setow, to nie ma co marudzic.
kanimo

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: kanimo »

Chodzilo mi o to, ze Kozub moim zdaniem rozgrywa lepiej od Amerykanina. Przewaga tego ostatniego jest blok i atak i wynika to glownie ze sporej roznicy wzrostu. Wiec Kozub od Amerykanina duzo sie nie nauczy. Choc zawsze od kazdego cos mozna podpatrzyc.

Komenda troche wchodzil, nawet MVP dostal w swoim pierwszym sezonie.
Fabie chyba tez gral. Zostal wtedy "odkryciem roku".
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: PvK »

kanimo pisze:Chodzilo mi o to, ze Kozub moim zdaniem rozgrywa lepiej od Amerykanina. Przewaga tego ostatniego jest blok i atak i wynika to glownie ze sporej roznicy wzrostu. Wiec Kozub od Amerykanina duzo sie nie nauczy. Choc zawsze od kazdego cos mozna podpatrzyc.

Komenda troche wchodzil, nawet MVP dostal w swoim pierwszym sezonie.
Fabie chyba tez gral. Zostal wtedy "odkryciem roku".
Komenda zaczął chyba dopiero wtedy, gdy Kielce zmuszone były grać na dwóch rozgrywających.
Fabian pewnie tak, ale kiedy to było?
Jasne, mógłby grać więcej, ale daleki jestem od lamentów odnośnie ilości jego gry.
kanimo

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: kanimo »

Komenda wchodzil od 4 rundy, w 6 np w kazdym z setow. To bylo przed kontuzja Jungiewicza. Wiec "troche" wchodzil.

Fabie w Czewie 2008/2009

Nikt nie lamentuje. Taka pozycja, ze idzie to wolniej. Nie tylko u nas. Poze kilkoma wyjatkami typu Giannelli
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Noworoczny »

Właśnie, a jak się wiedzie Jungiewiczowi?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: krzysiu »

czasem kariery nie skończył?
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Noworoczny »

To było dawniej. Potem jednak znowu zaczął grać. W tym sezonie miał grać w lidze niemieckiej.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Szampon093 »

Noworoczny pisze:To było dawniej. Potem jednak znowu zaczął grać. W tym sezonie miał grać w lidze niemieckiej.
Bodajze w Buhl i gra calkiem przyzwoicie. Czesto liderem swojej druzyny.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: SerCos »

Jungiewicz gra w Bühl. Zdobył 1 złote MVP i 3 srebrne. W rundzie zasadniczej był drugi jeśli chodzi o najlepiej punktujących. Pierwszy był Strohbach. Rundę zasadnicza skończył z prawie 44% skutecznością. W pierwszym meczu play off z Berlinem zdobył 21 punktów skuteczność 36%. Na 51 ataków 8 błędów i 4 razy zablokowany.
kibic-alk
Posty: 414
Rejestracja: 3 sie 2016, o 17:32
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: kibic-alk »

Liga Mistrzów brutalnie zweryfikowała Konarskiego. Ja bym Kurka w kadrze na prawym jednak zostawił.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Aranger »

kibic-alk pisze:Liga Mistrzów brutalnie zweryfikowała Konarskiego. Ja bym Kurka w kadrze na prawym jednak zostawił.
Ta weryfikacja to dwa mecze z Biełgorodem, z czego jeden, w którym zagrał przyzwoicie ? Bardzo duża dawka spotkań do oceny.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: krzysiu »

te mecze pokazały że słabo gra z wysokiej - to przeciez norma,wiec skąd to zdziwienie
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: madlark »

A Kurek w tej LM błyszczał? :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: krzysiu »

http://www.olimpijski.pl/pl/aktualnosci ... rmuje.html może to nie ten temat heh ale pokazujący,że PZPS chyba chce mieć jakieś pieniądze skoro Czarneckiego dają na szefa PKOL - eh

http://www.przegladsportowy.pl/siatkowk ... 1,892.html Kubiak kapitanem ;)
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Szampon093 »

kibic-alk pisze:Liga Mistrzów brutalnie zweryfikowała Konarskiego. Ja bym Kurka w kadrze na prawym jednak zostawił.
A ja kosztem LS postawilbym na Muzaja, nie wiem co ME ale Muzaj to jest zawodnik przyszlosci.
Dodatkowo nie wiadomo czy nie odpali bardziej :)
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Didek »

Na LŚ musi jechać w większości ekipa z IO z kilkoma zmianami. Myślę, iż 2 zmiany to max jakie będą.
GolMar
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: GolMar »

http://www.polsatsport.pl/wiadomosc/201 ... kosztowac/

Duże poparcie Polsatu dla Leona w kadrze + negocjacje z Kubą trwają <- to tak w dużym skrócie.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: drukjul »

GolMar pisze:http://www.polsatsport.pl/wiadomosc/201 ... kosztowac/

Duże poparcie Polsatu dla Leona w kadrze + negocjacje z Kubą trwają <- to tak w dużym skrócie.
Andrzej Grzyb w bardzo obszernym materiale na temat tego problemu, który pojawił się właśnie dziś na stronach sport.tvp.pl twierdzi natomiast, że to niestety tylko i wyłącznie dobra mina do złej gry ze strony związku i typowe dla pewnego typu działaczy związkowych wodzenie nas za nos. Jego zdaniem w rzeczywistości PZPS nie kiwnął dotąd nawet palcem w całej sprawie Leona. A i w dalszym ciągu, może właśnie poza mową-trawą różnych panów rzeczników, którzy nieudolnie próbuje przykryć smętną rzeczywistość, nie zamierzają robić kompletnie nic. :(
[...] "Nie ma w tym ani krzty prawdy, bo PZPS nie prowadzi żadnych rozmów w sprawie Wilfredo Leona. Jest to bzdura i udawanie, że cokolwiek robią. Nie ma jakichkolwiek ruchów ze strony federacji. Zmieniło się tylko to, że trzy osoby ze związku przekonywały o swej prominencji, że będą działały za pośrednictwem ministerstwa spraw zagranicznych i poprzez ministerstwo sportu i turystyki. Do dzisiaj nie zrobiły absolutnie nic. [...]
Na dziś jedyne wyraźniejsze światełko w tunelu to nadzieja, że FIVB naciskana przez Brazylijczyków w sprawie Leala w szerszej płaszczyźnie rozwiąże problem wszystkich zawodników kubańskich mających z macierzystą federacją te same problemy co Wilfredo.
[...]"Rozmawiałem z człowiekiem z FIVB i powiedział mi "Andrzej, nie ma żadnych ruchów, nic nie jest zrobione. Oprócz tego, że czekamy na naciski Brazylii w sprawie Leala. Prezes FIVB naciska na Kubańczyków, że wstrzyma im dotacje". Być może, jeśli mistrzowie olimpijscy przeforsują swój pomysł, to pomogą przy okazji w sprawie Leona – ocenił."
Jest też mowa o zainteresowaniu możliwością gry Leona w naszej reprezentacji ze strony Fefe
"Selekcjoner Ferdinando de Giorgi zapytał ostatnio wprost: "Kiedy będę miał Leona u siebie?"
Całość dostępna po tym adresem http://sport.tvp.pl/29695332/andrzej-gr ... awie-leona
Mateja
Posty: 1084
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Mateja »

Miałem właśnie wrzucić tutaj ten artykuł, ale drukjul był szybszy. Cóż, może Leonowi uda się zadebiutować w polskiej kadrze na Mistrzostwach Świata 2026?
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Didek »

Gdyby Leon wybrał Rosję, już grałby u nich w kadrze. Nic nie jest winny naszym działaczom. Jak Brazylijczycy przepchną zmianę o której wszyscy piszą, Leon ma moralne prawo do tego aby Naszym działaczom odmówić, no nasi tylko markują działania. I ja do niego pretensji mieć nie będę.
Awatar użytkownika
nikt wazny
Moderator
Moderator
Posty: 1528
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 10:16
Płeć: M
Lokalizacja: Opole

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: nikt wazny »

http://eurosport.onet.pl/siatkowka/repr ... wej/26wzpy

Dałbym chłopakowi trochę wolnego...
Ale jedno wiem po latach,
prawdę musisz znać i Ty.
Zawsze warto być człowiekiem,
choć tak łatwo zejść na psy...
meduza123
Posty: 347
Rejestracja: 28 maja 2010, o 22:50
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: meduza123 »

nikt wazny pisze:http://eurosport.onet.pl/siatkowka/repr ... wej/26wzpy

Dałbym chłopakowi trochę wolnego...
Dokładnie tak. W tym sezonie i tak grać będziemy parą Kubiak/Kurek - Kubiak jako kapitan a Kurek musi poczuć na nowo pozycję. O rezerwowych powalczą Buszek, Żaliński, Włodarczyk, Śliwka, Szalpuk? Młodzież raczej na MŚ juniorów. Mika niech się wyleczy i dopiero wróci do swojego poziomu czego jemu i naszej kadrze życzę. Mika na 60% to nie to.

Bardziej jestem ciekawy co z innymi pozycjami. Pewnie przy Zatorskim szlify zbierać będzie już Popiwczak.

Rozegranie - pewnie na ten rok, dwa jeszcze Żygadło dałby radę, z drugiej strony Fabian według mnie powoli się ogarnia, chociaż fizycznie spore braki, z młodych to chyba Komenda jedynie mógłby dostać szanse na drugiego? Nie chciałbym ciągnąć dalej Łomacza i Woickiego, nie dają jakości ani przyszłości.

Atak to chyba spokój względny - Konar zapewni stabilność, Muzaj przyszłość. Ciekawe czy Filip, Kaczmarek, Schulz czy może Butryn na trzeciego?

Mnie osobiście jednak najbardziej ciekawi pozycja środkowych - tutaj chyba duże zmiany, bo czas Nowakowskiego raczej dobiega końca, a Kłosa dalej ciągnąć za uszy się nie da. Bieniek dalej jest jak dla mnie bardzo niepewny - zagrywka ok, nawet w obronie fajnie, ale w ataku jak lebioda, zbyt mocno nie uderza, skacze do przodu a nie w górę, no a blok to niestety jeszcze nie ten poziom. Pewnie Wiśnia, Możdżonek, Bieniek, Lemański i prosi się do tego grona o środkowego ofensywnego z świetnym atakiem i mocną regularną zagrywką - tu chyba tylko Kochanowski....
mmb
Posty: 1760
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: mmb »

Fabię też powinien odpocząć i w końcu wyleczyć to nieszczęsne kolano..
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Didek »

Za dużo zmian do IO proponujecie. Trzeba płacić kary, a na to PZPS się nie zgodzi. Na IO była 12 i większość ma grać w LŚ. Dodatkowo ME w Polsce i nie będzie zgody na drugi skład.

Co niezmienna faktu, iż wietrzenie kadry by się przydało.
meduza123
Posty: 347
Rejestracja: 28 maja 2010, o 22:50
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: meduza123 »

Didek pisze:Za dużo zmian do IO proponujecie. Trzeba płacić kary, a na to PZPS się nie zgodzi. Na IO była 12 i większość ma grać w LŚ. Dodatkowo ME w Polsce i nie będzie zgody na drugi skład.

Co niezmienna faktu, iż wietrzenie kadry by się przydało.
Sezon na wietrzenie i leczenie idealny, pewnie połowa ekip tak zrobi, ale nasi działacze wolą sobie kolejny turniej ściągnąć, najmniej ważny w całym czteroleciu i razem z polsatowską świtą głosić opinie o wielkim wydarzeniu.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Noworoczny »

A pomyślcie o takim squadzie: Kędzierski, Butryn, Kochanowski, Bieniek, Żaliński, Kurek.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
kinagyo
Posty: 746
Rejestracja: 27 sty 2015, o 21:06
Płeć: K

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: kinagyo »

Noworoczny pisze:A pomyślcie o takim squadzie: Kędzierski, Butryn, Kochanowski, Bieniek, Żaliński, Kurek.
prowokacyjna teza, ale jeśli będą zdrowi i w lepszej formie od zawodników lepszych (tylko) na papierze, dlaczego nie?
akurat Mice przydałby się porządny odpoczynek i czas na zaleczenie urazów, zresztą tak samo jak Drzyzdze. To, że nie mamy głębi składu nie powinno powodować tego, że gracze nie dostają potrzebnego czasu na wyleczenie, bo nie opłaca nam się to w dłuższej perspektywie. Widzieliśmy w jakiej formie byli Mika i Drzyzga na Igrzyskach po wyczerpujących sezonach 2014/15. Jakoś inne reprezentacje zastępują swoich asów jakimiś mało rozpoznawalnymi graczami, nawet na jeden turniej, ale tylko u nas jest takie ciśnienie na medale.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Noworoczny »

Biegało o zagrywkę (jeśli dobrze pamiętam, że Kędziora bije z wyskoku?).
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: maciek77 »

Niestety nie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”