Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Czy jesteś za czy przeciw występom Wilfredo Leona Venero w Reprezentacji Polski?

Czas głosowania minął 16 sie 2015, o 12:07

Jestem za
35
51%
Jestem przeciw
26
38%
Nie mam zdania
7
10%
 
Liczba głosów: 68

Awatar użytkownika
Artem
Posty: 420
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:33
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Artem »

Zmienię temat bo martwi mnie rok 2019.
Niedługo dowiemy się kiedy i w jakich terminach odbędą się kwalifikacje do IO w Tokio.

Według wielu artykułów:

"Najpierw, rozgrywany na początku 2019 roku światowy turniej kwalifikacyjny. Potem turniej lub turnieje interkontynentalne i na koniec mistrzostwa Europy. Tak w skrócie będzie wyglądała droga polskich siatkarzy na igrzyska olimpijskie w Tokio 2020."

Z tego wszystkiego tylko data ME jest znana. 13-29.09.
Wiadomo, że w 1 turnieju kwalifikacyjnym Leon na pewno nie zagra. Ten turniej najprawdopodobniej rozegrany zostanie w trakcie trwania lig rodzimych. Liga narodów pozostanie pewnie bez zmian, końcówka maja - rozpoczęcie i początek lipca zakończenie. Od tego czasu do 24 lipca minie około 2 tygodnie. Czy w tym czasie FIVB wciśnie 2 turniej bądź turnieje kwalifikacyjne? Oby nie... We wrześniu ME a PŚ powędruje najprawdopodobniej na listopad tak jak to miało miejsce w 2011 roku.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: drukjul »

Sposób wyboru trenera kadry przez PZPS w ostatnich tygodniach często dostarczał nam rozrywki, raz bywało śmiesznie, raz strasznie, a najczęściej zarówno śmiesznie jak i strasznie równocześnie, ale nastawiajcie się lepiej z góry, że jutrzejszy wielki finał tego pasma udręczeń i rewii dowcipów zarazem - czyli decyzja zarządu związku może przejść wszystkie nasze i wasze najśmielsze oczekiwania - jeżeli ktoś takie w stosunku do panów działaczy ma, bądź też przeciwnie - obawy.

Podejrzewaliście w najgorszych snach, że o wyborze trenera ma zdecydować krótki 30 minutowy "stand-up" przed wszystkimi członkami zarządu PZPS każdego z kandydatów? I że głównym kryterium selekcjonera męskiej kadry, mogą okazać się pieniądze? No to już teraz wiecie;
[...] - PZPS określi się dopiero po jeszcze jednym przesłuchaniu kandydatów. - Powiem szczerze, że nie wiem, jak będzie wyglądało spotkanie 7 lutego. Powiedziano nam, że cała trójka ma się stawić podczas zebrania zarządu i ponownie przedstawić swoją koncepcje na kadrę. Myślę, że nie nakażą mi od podstaw opisać mojego pomysłu, bo nic się nie zmieniło, ale będę musiał przedstawić go w skrócie - mówił nam kilka dni temu Gruszka.[...]

[...] Kandydaci mogą uzupełnić swoje analizy i koncepcje oraz wprowadzić do nich nowe elementy. To będzie zależeć od kandydatów - tak Uznański tłumaczy zasadność kolejnego spotkania. Z każdym z kandydatów zarząd chce rozmawiać przez 30 minut [...]

[...] Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że Belg jest gotów prowadzić Polskę nawet za połowę tego, co dostawał De Giorgi. Wychodzi pięć tysięcy euro miesięcznie. O wiele więcej Kowal zarabia jako trener Resovii. Podobno PZPS uznał, że skoro Heynen nie ma wygórowanych oczekiwań, to jego konkurentom może przedstawić taką samą ofertę, jakiej oczekuje Belg. W środowisku pół żartem pół serio mówi się już, że Heynen psuje rynek. [....]]


http://www.sport.pl/siatkowka/56,65103, ... Z_MTstream
Vital Heynen psuje rynek, ale na szczęście w sporcie tylko doping jest zakazany, natomiast dumping już nie, więc jest szansa że Belga nie zdyskwalifikują. Choć z drugiej strony z panami działaczami to nigdy nic nie wiadomo. :D
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: aezakmi »

I po co Jerzy w studiu Polsatu mówił, że trener Słowenii, Gianni - pracował prawie za darmo? Już "Janusze" z PZPS podchwycili pomysł. :D A w końcu praca z naszą reprezentacją to zaszczyt, będzie do CV. :]
mmb
Posty: 1760
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: mmb »

Czyli znamy już trenera! Nikt nie powie więcej w 30min niż Heynen i nie będzie pracował za tak śmieszne pieniądze :D

To jest prawdziwy wariat-pasjonat marzący o medalu na IO, i tego mu życzę z naszą kadrą!
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Didek »

Heynen to jakiś filantrop. Dosyć, iż będzie pracował za pół darmo to jeszcze sam sfinansuje swoją karę umowną z federacją Belgii. Taki człowiek to skarb. A tak serio, to myślę, iż oczekuje iż go szybko wywalą a resztę z kontraktu wypłacą jako odszkodowanie.
PH3N-x
Posty: 765
Rejestracja: 6 lip 2011, o 16:03
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: PH3N-x »

Tylko, żeby się nie licytowali kto jest w stanie pracować za mniejsze pieniądze. :D
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Didek »

PH3N-x pisze:Tylko, żeby się nie licytowali kto jest w stanie pracować za mniejsze pieniądze. :D
Pewnie znajdzie się taki, który ostatecznie powie iż to on będzie do PZPS u płacił za to, iż będzie trenerem.

Mądrzy ludzie mówią, aby nie ufać tym którzy nie chcą zarabiać. Gdzieś musi być haczyk.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Szampon093 »

Didek pisze:
PH3N-x pisze:Tylko, żeby się nie licytowali kto jest w stanie pracować za mniejsze pieniądze. :D
Pewnie znajdzie się taki, który ostatecznie powie iż to on będzie do PZPS u płacił za to, iż będzie trenerem.

Mądrzy ludzie mówią, aby nie ufać tym którzy nie chcą zarabiać. Gdzieś musi być haczyk.
Wspomniane było o Belgu - niska podstawa wysokie pewnie za sukcesy. Wierzy raczej w siebie, swój warsztat, drużynę.
GolMar
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: GolMar »

Dziś po 15:00 będziemy wiedzieć... Jeśli ma zadecydować 30-minutowe "show" to Heynen ma pracę jak w banku - czarować to on potrafi ;) Dałabym mu szansę. Mam wrażenie, że preferowany przez niego styl gry upodabnia go do Antigi, podobnie jak pasja do siatkówki. Różnica jest taka, że Vital ma większe doświadczenie - zarówno w prowadzeniu klubów, jak i reprezentacji, a poza tym Heynen nie grał w PlusLidze, więc raczej kolesiostwa nie będzie można mu zarzucić (chyba że faworyzowałby kogoś z prowadzonej przez siebie Bydgoszczy... w co wątpię).

Zobaczymy. Mam nadzieję, że zawodnicy po raz kolejny tego nie schrzanią i po jednym sezonie pełnym motywacji, nie osiądą na laurach i nie zwolnią tym samym kolejnego trenera.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: pewniak »

GolMar pisze:Dałabym mu szansę.
Szansa to mało, bo rok 2018 będzie ciężki (wynikowo). Dlatego najważniejsze jest by niezależnie od efektów sportowych tego roku nie wywalono go za chwilę. Zresztą to się tyczy każdego wybranego trenera.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: drukjul »

GolMar pisze:Dziś po 15:00 będziemy wiedzieć... Jeśli ma zadecydować 30-minutowe "show" to Heynen ma pracę jak w banku - czarować to on potrafi ;).
No nie wiem. Belg to niezły jajcarz, ale jak pamiętamy Piotrek Gruszka podczas meczu Gwiazd przeszedł przed tą decydującą rozmową z zarządem PZPS suchą zaprawę z kabaretem "Neo-Nówka", więc akurat w stand-upie może być dziś bardzo konkurencyjny.

Zresztą sami wiecie, że pierwsze wrażenie zawsze najbardziej się liczy, a pamięć ludzka bywa bardzo zawodna, więc w jakiej kolejności będą wchodzić kandydaci na rozmowę kwalifikacyjną z zarządem też może mieć spore znaczenie. Pewnie najsprawiedliwiej i najuczciwiej by było, żeby bezpośrednio po każdej takiej rozmowie z kandydatem na selekcjonera każdy z członków zarządu przyznawał punkty głosując tabliczkami. O coś takiego https://youtu.be/EvoTaNk9dFo?t=192
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: grzegorzg »

drukjul pisze:Zresztą sami wiecie, że pierwsze wrażenie zawsze najbardziej się liczy(...)
Na szczęscie jednak nie zawsze. Cos mogłaby powiedziec zapewne o tym moja żona, ale bajki z mchu i paproci zostawmy. Natomiast ten kto po raz pierwszy trafiłby na Heynena prowadzącego "zajecia z krzesłami", zapewne pomyslałby, ze to wariat. A przeciez wszystko możemy napisac o Belgu, ale na pewno nie to, że nie pozostaje przy zdrowych zmysłach. ;)
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: drukjul »

Oscar Wilde twierdził, że tylko ludzie płytcy nie sądzą po pozorach. Jestem głęboko przekonany, że nie tylko wszyscy członkowie zarządu wiedzieli dobrze na kogo oddadzą swój głos jeszcze przed tym nieszczęsnym 30 minutowym przesłuchaniem kandydatów - bo jaki sensowny program można w końcu w tak krótkim czasie w ogóle przedstawić? - ale też większość z tego grona dobrze wie jak zagłosują koledzy, więc nie mają żadnych wątpliwości, kto dziś zostanie wybrany. Więc po co w ogóle jemy dziś tę żabę? Wbrew pozorom tylko i wyłącznie dla pozorów.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: grzegorzg »

Takie "pozory" służa najpewniej stosownej argumentacji, choc ja akurat nie jestem przekonany, czy naprawdę jakieś opcje sie jednak nie scierają, wszak owym "pierwszym wrażeniem" był jakby Piotr Gruszka. ;)
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Aranger »

Stało się, Vital Heynen trenerem naszej reprezentacji.
Awatar użytkownika
b^free
Posty: 315
Rejestracja: 21 sty 2014, o 14:50
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: b^free »

Obrazek
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: drukjul »

Aranger pisze:Stało się, Vital Heynen trenerem naszej reprezentacji.
I najlepsze, że ogłosiła to na twitterze jego agencja menadżerska, a nie PZPS. :]
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Noworoczny »

Ausgezeichnet
Fein
Far out
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Garp
Posty: 596
Rejestracja: 18 mar 2012, o 20:46
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Garp »

No i po co były te całe korowody... Że tylko polska myśl szkoleniowa, że czemu nie Polacy, że nie gorsi, że tacy biedni, że nikt nie daje szansy... A i tak wybrano fachowca... No i dobrze...
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Kiepski »

Bardzo dobra decyzja. Kowala bym nie zniósł
knightrider
Posty: 925
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: knightrider »

Tylko nie oczekujcie jakiejkolwiek rewolucji, że nagle wyskoczy ktoś na rozegraniu i jakiś asior na przyjęciu. Będzie grane tym co jest Łomacz rozegranie + przyjęcie Kubiak, Mika, Kwolek, Kurek co przy wykorzystaniu ich na solidnym poziomie da realną szansę walki o medale na mundialu.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: aezakmi »

knightrider pisze:Tylko nie oczekujcie jakiejkolwiek rewolucji, że nagle wyskoczy ktoś na rozegraniu i jakiś asior na przyjęciu. Będzie grane tym co jest Łomacz rozegranie + przyjęcie Kubiak, Mika, Kwolek, Kurek co przy wykorzystaniu ich na solidnym poziomie da realną szansę walki o medale na mundialu.
W życiu! Szalpuka w akcji - Heynen widział na PP, on będzie w kadrze na 100%, Kurek nie ma do niego startu. Na rozegraniu Heynen też może zaskoczyć. Zobaczymy, ale zmiany będą na 100%, muszą być.
mmb
Posty: 1760
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: mmb »

Ufff, na szczęście nie Ryszard C, jest dobrze :D
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: grzegorzg »

Korowody były własnie po to, ze było silne lobby...

Czy to dobrze, czy zle, to sie przekonamy. Ja mam stosunek raczej obojetny, choc mi trochę zal.

I tak warunkiem sukcesów jest raczej dojscie do formy kluczowych zawodników.

Oczywiście, chętnie się pomyle...
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: drukjul »

knightrider pisze:Tylko nie oczekujcie jakiejkolwiek rewolucji
Tylko rewolucja!!! Medalla o muerte! :]

Obrazek
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: TommyLeeJones »

Żeby jeszcze Vital doczekał Leona na stołku trenera ;) ...

Heynen był w sumie jedynym jakkolwiek sensownym wyborem więc nie jestem zaskoczony. Z drugiej strony ciekawi mnie zderzenie jego temperamentu z charakterkami naszych kadrowiczów. Belg nie toleruje zadzierania nosa.
GolMar
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: GolMar »

drukjul pisze:
knightrider pisze:Tylko nie oczekujcie jakiejkolwiek rewolucji
Tylko rewolucja!!! Medalla o muerte! :]

Obrazek
Drukjul jak zawsze niezawodny ;) Skąd żeś taką fotkę wynalazł? :D

Ciekawa jestem bardzo, jak to będzie. Mała rewolucja nastąpi na pewno. PZPS chce złotej młodzieży i na pewno będzie ona wprowadzana.
iron
Posty: 1248
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: iron »

Belg wydaje się być bezkompromisowy więc może jednak doczekamy się rewolucji. Ale z drugiej strony z *** bicza nie ukreci.
No sympathy for fools...
RobertBaklarzan
Posty: 145
Rejestracja: 7 lut 2018, o 14:38
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: RobertBaklarzan »

mmb pisze:Ufff, na szczęście nie Ryszard C, jest dobrze :D
???
iti
Posty: 916
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: iti »

Pierwsza mysl "cale szczescie, ze nie Kowal".

W 2018 nie powinnismy stawiac przed nim jakichkolwiek wymagan, byle tylko nie przytrafialy sie takie "Slowenie" jak na Euro u nas. Mozna przegrac po walce, a takie porazki - my - kibice jestesmy w stanie przyjac. Oczyscic kadre, przywrocic normalnosc i jednoczesnie zrobic wynik? Bedzie mega ciezko. Gleboko chce wierzyc, ze dzialacze przed Heynenem postawili plan na Tokio 2020, a nie medale w tym czy przyszlym roku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”