Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Czy jesteś za czy przeciw występom Wilfredo Leona Venero w Reprezentacji Polski?

Czas głosowania minął 16 sie 2015, o 12:07

Jestem za
35
51%
Jestem przeciw
26
38%
Nie mam zdania
7
10%
 
Liczba głosów: 68

kanimo

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: kanimo »

Lub Lomacz+Drzyzga :D

Powiem tak: graja aktualnie Kedzierski i Komenda. Zaden nie wyglada wybitnie. Komenda ma wolniejsze odbicie, gra chyba troche dokladniej, niezle wybory. Jest nieco wyzszy.
Grywa Kozub-odbicie i dokladnosc na plus, ma tez niezly serwis. Tez nie wyglada jakos wybitnie, ale calkiem przyzwoicie.Niski.
Przed sezonem pogral Gil. Ciekawy zawodnik. Niski.
Nie gra Bienkowski. Janusz?? raczej nie ten poziom, niech walczy w lidze. Choc dal pare razy niezle zmiany. Kowalski nie powala.
Droszynski rozegral chyba 2 pelne mecze. Potrzebuje czasu i gry. Niski ale skoczny.Talent, ktory sie pogubil.
Rajchelt-w eliminacjach nie zachwycil, juz w kadecie wydawal sie ciekawszy. Dodatkowa taki troche Nerojowaty (poza wzrostem).
Czetowicz? jakos wybitnie nie wyglada.
Prokopczuk podobal mi sie jako kadet. Jako junior-nie widze postepow a raczej uwstecznienie w dokladnosci. Odmowil Spaly. Moze blad?
Ten sypak z MOSu (kadet) co jest w Spale to akurat mi sie nie podobal ale to swiezak i malo go widzialam, moze wybuchnie talentem.
Powalajacego talentu brak az do kadeta...
Chyba zeby jakis nieprzewidziany rozwoj.

2 grajacycych, 2 grywajacy (Kozub i Janusz) i 2 z mozliwosciami ale brakiem okazji do gry (Gil i Droszynski).
2ostatni wydaja sie najciekawsi ale i graja najmniej. W dodatku obaj niscy.
Nic na teraz i raczej nic na jutro.
A.. i ten rudy z mlodego Trefla zly nie byl. Ale 2giego Pankowa to raczej nie mamy.

A..; gdzies w mlodziku widzialam fajnego sypacza (Lechia????). Taki malutki i strasznie szybko biegal i fajnie bronil. Na libero go i moze cos z tego bedzie :D
Ostatnio zmieniony 12 lut 2017, o 22:03 przez kanimo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Chal »

kanimo pisze:Komenda ma wolniejsze odbicie, gra chyba troche dokladniej, niezle wybory. Jest nieco wyzszy.
I blokuje więcej od Bieńka ;)

Wszyscy to melodia przyszłości, żaden nie jest już na takim poziomie, żeby w PlusLidze nie mógł się nic nauczyć i trzeba było go ogrywać w kadrze. W sumie gdyby któryś był, to by nie trzeba było go ogrywać, tylko nim grać ;)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
mmb
Posty: 1763
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: mmb »

O kurde, zawsze mi się wydawało że to Kędzior z nich najwyższy, a tutaj Komenda prawie 2m, czyli ładnie :D

@kamino, a co z Firlejem?
kanimo

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: kanimo »

Nie wiem. Napisz do Polsatu, zeby transmitowli PW czesciej. ;) Jest w zespole PL, ktory nie daje meczy na YT :D, w przeciwienstwie do mlodzikow, kadetow czy juniorow.

Podobal mi sie dosyc w Czarnych. Ale powiedziala bym ze wydawal sie niezly ale nie najlepszy. Raczej slabszy niz Gil, sporo slabszy niz Droszynski w top formie. Chyba ciut wyzszy ale do wysokich nie nalezy.

Mysle tak jak Chal. Trzeba duzo czasu i nauki.
Ostatnio zmieniony 12 lut 2017, o 22:30 przez kanimo, łącznie zmieniany 1 raz.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: aezakmi »

kanimo pisze:Lub Lomacz+Drzyzga :D
Nie przypadkowo tej pary nie wymieniłem. Logiczne jest, że skoro Żygadło pojawia się na liście Fefe (tak w magazynie Polska 2017 mówili), to raczej nie jest zainteresowany graniem tą dwójką. Mi osobiście najbardziej podoba się gra Kędzierskiego (z Polaków grających w pluslidze). Rozgrywa dużo szybciej od Łomacza i Drzyzgi. Para Żygadło + Kędzierski na 2017, tak bym postawił gdybym mógł zagrać w "wygrajkadrę" :D.
kanimo

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: kanimo »

Kedzierski mial wzeszlym sezonie duuze problemy z dokladnoscia.
Jest Uniwersjada. Na poprzedniej nie bylo ograniczen wiekowych. Co moglo by oznaczac pare Kedzierski/ Komenda.
Ciekawe, kto poprowadzi ten zespol jako trener.

A wroc.Naklada sie z U23 wiec Komenda zagra pewnie tam. Ciekawe, gdzie Gil.
Ogolnie bedzie tyle gry, ze wszyscy niezli powinni dostac mozliwosc gry.
Ostatnio zmieniony 12 lut 2017, o 22:48 przez kanimo, łącznie zmieniany 1 raz.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: aezakmi »

W obecnym sezonie Kędzierski gra lepiej. Warto też się przyjrzeć dla Firleja, bo jednak zaskoczył już Gruszkę i zaskoczył Skrę (to taki dobry sygnał, że może kiedyś będzie polskim Toniuttim czy Grankinem :D).
iti
Posty: 919
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: iti »

Przydalaby nam sie kadra B w LE w tym sezonie. Zaraz pojawia sie glosy, ze U23 rownie dobrze moze nia byc, ale w LE nie beda grac... :(
kanimo

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: kanimo »

U 23 i Uniwersjada pokrywaja sie. Wiec powinny to byc 2 rozne kadry.

Przyjrzec- komu/czemu?. Spojrzec- na...
Awatar użytkownika
Aimar
Posty: 283
Rejestracja: 12 mar 2010, o 21:02
Płeć: M
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Aimar »

Dawno nie śledziłem spraw reprezentacyjnych, jak wyglada sprawa Leona, coś nowego? Bez takiego game changera będzie raczej cieżko w perspektywie Tokio, bo póki co sezon weryfikuje nasze talenty.
Hala Madrid!
mmb
Posty: 1763
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: mmb »

Właśnie pismaki przypomniały sobie o Leonie :D

http://sport.se.pl/inne-sporty/siatkowk ... 53101.html
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: PvK »

W jakich barwach mieni sie mozliwosc gry w kadrze przez Kamila Rychlickiego?
Wystepowal w kadrze Luksemburga, czy wiec musialby przechodzic normalny okres karencji? Chlopak ma niesamowity potencjal
rocky
Posty: 1185
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 09:16
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: rocky »

Mieni się tak że chyba ani on ani związek specjalnie się do tej gry nie pali.
kanimo

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: kanimo »

Warto moze go sciagnac do PL. W jakies mile miejsce, gdzie mozna studiowac (moze jest zainteresowany?).
Np Gdansk ;)
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Noworoczny »

Z tym, że jako Luksemburczyk będzie pozbawiony swojego największego atutu.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
kanimo

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: kanimo »

Niektorzy maja luz. Tylko na szczycie cudzoziemcow nadmiar. W Gdansku np nie. ;)
A potem pomalu pagadac, zachecic...
kanimo

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: kanimo »

Specjalnie nic nie wnosi. Ze chce i jest gotowy, to wiemy od paru lat.
Gdybac kiedy i na jakiej pozycji to warto bedzie, jak od strony formalnej cos sie ruszy.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Chal »

Tak a propos tematu, który się tutaj przewijał co jakiś czas: Kochanowski na pytanie, czy gdyby zależało to wyłącznie od niego, grałby dziś na przyjęciu, odpowiedział nie.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
ciorny17
Posty: 8536
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: ciorny17 »

Chal pisze:Tak a propos tematu, który się tutaj przewijał co jakiś czas: Kochanowski na pytanie, czy gdyby zależało to wyłącznie od niego, grałby dziś na przyjęciu, odpowiedział nie.
Czyli przyjęcie na Tokio jak ktoś pisał Kaczmarek - Kochanowski w połowie już nierealne 8-)
Kłamca.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Noworoczny »

Wilfredo Leon tym wywiadem nie przeszedłby testu Turinga.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: madlark »

Noworoczny pisze:
Wilfredo Leon tym wywiadem nie przeszedłby testu Turinga.
Przecież oczekujemy od niego, że będzie robotem :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
GolMar
Posty: 623
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: GolMar »

Noworoczny pisze:
Wilfredo Leon tym wywiadem nie przeszedłby testu Turinga.
???? Co to za spostrzeżenie...

Btw. jeśli ktoś umie włoski to prosiłabym o jakieś streszczenie, bo translator pokazuje głupoty... A dotyczy to m.in. sprawy Leona.

http://www.sportpiacenza.it/pallavolo/v ... -leal.html
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Jiroux »

Krótko mówiąc
Pamiętasz o co chodziło ze sprawą Marshalla? Piszą, że apelacja do FIVB odniosła sukces i od przyszłego sezonu będzie mógł wybiegać na boisko jako Włoch. Co może też przyspieszyć transfer Leona do nas.
ciorny17
Posty: 8536
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: ciorny17 »

Jiroux pisze:Krótko mówiąc
Pamiętasz o co chodziło ze sprawą Marshalla? Piszą, że apelacja do FIVB odniosła sukces i od przyszłego sezonu będzie mógł wybiegać na boisko jako Włoch. Co może też przyspieszyć transfer Leona do nas.
Sprawa Marshalla to prędzej spowoduje możliwość grania zawodników z podwójnym obywatelstwem w Pluslidze jako Polacy. Do sprawy Leona de facto to nic nie wnosi.
Kłamca.
GolMar
Posty: 623
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: GolMar »

Jiroux pisze:Krótko mówiąc
Pamiętasz o co chodziło ze sprawą Marshalla? Piszą, że apelacja do FIVB odniosła sukces i od przyszłego sezonu będzie mógł wybiegać na boisko jako Włoch. Co może też przyspieszyć transfer Leona do nas.
Pamiętam i dziękuję :) Ale właśnie, teraz jest kwestia, czy zmiany FIVB będą mieć wpływ tylko na ligę, czy również na możliwość gry w reprezentacji, ale chyba to jedno i to samo - chodzi o licencję.
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: maciek77 »

Przewija się cały czas nazwisko Bartmana w kontekście reprezentacji, więc sprawdziłem jak tam sobie ZB radzi w Turcji.

Toy 536 ataków - 53%/31% eff - 0,34 bloków/set - 0,48 asów/set
Venno 630 ataków - 51%/34% eff - 0,3 bloków/set - 0,56 asów/set
Sanchez 549 ataków - 51%/33% eff - 0,38 bloków/set - 0,32 asów/set
Nilsson 235 ataków - 51%/33% eff - 0,29 bloków/set - 0,56 asów/set
Klapwijk 549 ataków - 51%/32% eff - 0,22 bloków/set - 0,48 asów/set
Statsenko 410 ataków - 51%/26% eff - 0,38 bloków/set - 0,11 asów/set
Rouzier 375 ataków - 50%/28% eff - 0,28 bloków/set - 0,30 asów/set
Bartman 602 ataków - 47%/25% eff - 0,3 bloków/set - 0,26 asów/set
Nemec 421 ataków - 46%/25% eff - 0,30 bloków/set - 0,35 asów/set
Miljkovic 339 ataków - 46%/27% eff - 0,2 bloków/set - 0,30 asów/set
Van Dijk 218 ataków - 47%/32% eff
Price 239 ataków - 47%/29% eff

I jak na średnią ligę turecką to słabo to wygląda, niby punktuje ale % taki sobie. Do tego sporo błędów w ataku i na zagrywce, a wspominał w wywiadzie że fizycznie czuje się najlepiej w karierze.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: aezakmi »

Bartman gra w Turcji na ataku wg tego, co piszą na konkurencyjnym. Chyba tylko raz zagrał mecz na przyjęciu i
W ofensywie nie imponował skutecznością, skończył bowiem tylko 40 proc. piłek. Lepiej wyglądała jego gra w przyjęciu, na 19 prób popełnił tylko jeden błąd. Zanotował 63 proc. pozytywnego i 47 proc. perfekcyjnego przyjęcia.
W kadrze na ataku miejsca dla Bartmana? Trzeba brać np. Muzaja. Jeśli Zibi miałby powalczyć o kadrę, to niech Fefe sprawdzi go na przyjęciu. A czy Zbyszek będzie w stanie wnieść coś więcej od np. Kubiaka czy Żalińskiego? Nie wiem, w Turcji nie gra na przyjęciu więc ciężko cokolwiek powiedzieć. Na ten moment sytuację na przyjęciu w kadrze widzę tak: Mika, Kurek, Żaliński, Kubiak. Poza tą czwórką są wg mnie: Fornal, Kwolek, Buszek, Włodarczyk oraz Szalpuk. Fornal i Kwolek? Ja wybieram Żalińskiego na sezon 2017, przyjmuje podobnie, lepszy w ofensywie, wytrzyma presję, jest bardziej doświadczony i stabilny. A wiadomo - jest parcie na wynik na ME 2017. Buszek to jest słabszy od Żalińskiego od 2 lat. Włodarczyk za słabo przyjmuje, a Szalpuk na Włochy, USA, Rosję zostanie po prostu rozstrzelany zagrywką ofensywną z wyskoku.
@edit
Jeszcze co do pozycji atakującego - to jest jedna wielka niewiadoma, jak oni będą grać. Przy Toniuttim, to Rouzier kosił aż fajnie było popatrzeć. Konarski w kadrze to może być ten Konarski 33% więc w sumie ta cała grupa atakujących ma o co walczyć (w tym Bartman). A no faktycznie :).
mmb
Posty: 1763
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: mmb »

I tak Fefe w kwadracie będzie wolał mieć doświadczonego Buszka, tak jak w Zaksie ;)
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: krzysiu »

No tak gra na ataku , bo musi :) Ale on chce grać na przyjęciu i na tej pozycji już raczej na zawsze , bez zmian na atak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”