Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Czy jesteś za czy przeciw występom Wilfredo Leona Venero w Reprezentacji Polski?

Czas głosowania minął 16 sie 2015, o 12:07

Jestem za
35
51%
Jestem przeciw
26
38%
Nie mam zdania
7
10%
 
Liczba głosów: 68

kanimo

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: kanimo »

W juniorze gral w reprezentacji Francji. Ale w zdjeciach z akademika ma na scianie flage polska i gdzies tam wpisywal polskie pochodzenie. Patryiotycznie wychowany :)
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Michal5 »

Na finale obserwowali go swoi ludzie 8-)

https://pbs.twimg.com/media/C_P4aJlWAAA5HN7.jpg:large
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: krzysiu »

Pawel9221
Posty: 1184
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Pawel9221 »

kanimo pisze:W juniorze gral w reprezentacji Francji. Ale w zdjeciach z akademika ma na scianie flage polska i gdzies tam wpisywal polskie pochodzenie. Patryiotycznie wychowany :)
Niby spoko , Podolski tez calowal Polska flage i plakal jak nam strzelal gole , a czy cos to zmienialo ? NIe , grał dla Niemiec , strzelal i odnosil sukcesy w niemieckiej reprezentacji.
Jesli chlopak gral w kadrach juniorskich i to Francja go wczesniej odkryła można powiedzieć , to jeśli chłopak ma troche honoru to bardzo w to wątpie żęby zmienil zdanie i zacząl grać dla Polski .
Francja to nie jakas Portugalia czy Slowacja ( bez obrazy) europejskiej siatkowki ,aby uciekać grac dla Polskiej reprezetancji ze wzgledu na wyzszy poziom i wieksze mozliwosci.
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: TommyLeeJones »

Niezależnie od finału sprawy Szerszenia, Andrzej Kowal już łapie plusa z tym, że nie śpi i chce go związać z Polską. Nieważne czy chłopak się rozwinie, czy będzie Juantoreną, czy nie. Bo na PZPS nie ma co liczyć, z Leonem od paru lat się kompletnie kompromitują.
miki1990
Posty: 168
Rejestracja: 2 gru 2008, o 16:48
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: miki1990 »

o co chodzi z piotrem nowakowskim bo kadziewicz mowi programie polska 2017 w kontekscie srodkowych ze nie ma mozdzonka i nie ma nowakowskiego jak to bywało w poprzednich latach bieniek tez w wywiadzie w kadziu projekt mowi ze nie ma nowakowskiego jak jest w kadrze na lś 2017 i mało tego był wczoraj juz w spale bo widziałem na filmikach i na porltalach społecznosciowych
mmb
Posty: 1762
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: mmb »

Bo już nie ma, Włodarczyka też.

A odpowiedniejszy wątek masz tu:
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=55&t=5905
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: drukjul »

krzysiu pisze:http://siatka.org/pokaz/nicolas-szersze ... la-polski/ jest i rozmowa z Szerszeniem
Super wywiad. Gratki dla autora. :P
Michal5 pisze:Na finale obserwowali go swoi ludzie 8-)

https://pbs.twimg.com/media/C_P4aJlWAAA5HN7.jpg:large
Do najbardziej spostrzegawczych nie należę, ale AK podczas relacji na tym meczu również wypatrzyłem. Był zdaje się nawet ubrany w dres drużyny z Ohio. [56'05] https://youtu.be/QnFJm7Z6Rvc?t=3365

Wychodzi na to, że AK to już kibic Szerszenia pełną gębą. :D
Pawel9221 pisze:
kanimo pisze:W juniorze gral w reprezentacji Francji. Ale w zdjeciach z akademika ma na scianie flage polska i gdzies tam wpisywal polskie pochodzenie. Patryiotycznie wychowany :)
Niby spoko , Podolski tez calowal Polska flage i plakal jak nam strzelal gole , a czy cos to zmienialo ? NIe , grał dla Niemiec , strzelal i odnosil sukcesy w niemieckiej reprezentacji.
Jesli chlopak gral w kadrach juniorskich i to Francja go wczesniej odkryła można powiedzieć , to jeśli chłopak ma troche honoru to bardzo w to wątpie żęby zmienil zdanie i zacząl grać dla Polski .
Francja to nie jakas Portugalia czy Slowacja ( bez obrazy) europejskiej siatkowki ,aby uciekać grac dla Polskiej reprezetancji ze wzgledu na wyzszy poziom i wieksze mozliwosci.
Z tego co pamiętam jeszcze z podstawówki, to Bóg powierzył honor wszystkich Polaków akurat Xsięciu Pepi, który zanim bohatersko i efektownie utonął w nurtach Elstery, w swoim życiu nosił mundury kilku armii, skoro był austriackim pułkownikiem, polskim generałem, oraz marszałkiem Francji. W tym kontekście jednak zawsze lepiej zatroszczyć się o własny honor i przypomnieć o nim sobie na przykład wtedy, kiedy jesteśmy zmuszeni rozliczyć się z fiskusem. Rzucanie na prawo i lewo wielkimi słowami, zwłaszcza takimi jak honor kompletnie nic nas nie kosztuje, a o sobie jako o "ludziach honoru" to najchętniej mówili akurat włoscy, oraz amerykańscy mafiosi, natomiast zachować uczciwość w nawet w takich wydawałoby się banalnych sprawach jak rzetelne rozliczenie się fiskusem, to już znacznie poważniejsza próba życiowa ;)

Wracając jednak o meritum, to młody Szerszeń rzeczywiście był powoływany do francuskich reprezentacji młodzieżowych, głównie w okresie kiedy był jeszcze kadetem, ale nigdy nie był w nich zawodnikiem podstawowym. Odkąd zresztą wyjechał na studia do Stanów szkoleniowcy reprezentacji U21 i U23 Les Bleus w ogóle przestali go powoływać. W przeciwieństwie do praktycznie wszystkich innych czołowych francuskich siatkarzy zarówno tych starszych, jak i młodych, poza epizodycznymi przygodami z kadrą kadetów, Nicolas nie był objęty szkoleniem centralnym, więc przy ewentualnej zmianie licencji Francuzi nie mają żadnych podstaw, aby na przykład zażądać od PZPS rekompensaty za jego wyszkolenie.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: krzysiu »

Kim ty kurde jesteś bo poraża mnie twoja wiedza :D
kanimo

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: kanimo »

Kadra Bednaruka i Meksyk to nie bylo U 21?
Bo w eliminacjach zagral z pewnoscia i wchodzil na boisko, nie bedac podstawowym. Idz swiadkiem, razem to ogladalysmy. Boyer jeszcze wtedy gral na przyjeciu ;), juz wtedy w oko wpadal.
Potem chyba rzeczywiscie Nicolas nie pojechal do Meksyku.
Pewnie wlasnie to wszystko dzialo sie w okresie okolowyjazdowym.

Zreszta francuscy trenerze sygnalizowali, ze go nie odpuszczaja, deklarujac w wywiadach potrzebe posiadania tago typu zawodnika w doroslej kadrze w przyszlosci.

Ma wybor. :D
Ostatnio zmieniony 9 maja 2017, o 23:45 przez kanimo, łącznie zmieniany 1 raz.
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: ldz »

kanimo pisze:Bo w eliminacjach zagral z pewnoscia i wchodzil na boisko, nie bedac podstawowym. Idz swiadkiem, razem to ogladalysmy.
#trustory #takbyło
szczerze mówiąc, z kadry Francji najbardziej pamiętam właśnie Szerszenia, i to nie tylko ze względu na nazwisko.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: drukjul »

kanimo pisze:
Zreszta francuscy trenerze sygnalizowali, ze go nie odpuszczaja, deklarujac w wywiadach potrzebe posiadania tago typu zawodnika w doroslej kadrze w przyszlosci.
Domyślam się, że masz na myśli przytoczoną teraz przez stronę francuskiej federacji wypowiedź o Szerszeniu Trillon'a (opiekuna dwurocznika młodzieżowego 1995-1996 reprezentacji trójkolorowych ), która pochodzi tak naprawę jeszcze z ubiegłego roku, kiedy Nicolas zdobywał pierwsze mistrzostwo NCAA i tytuł zawodnika roku ligi akademickiej (AVCA Mens National Player of the Year), przyznawanego przez stowarzyszenie amerykańskich trenerów siatkówki.

Ta ubiegłoroczna notatka na temat sukcesów Szerszenia za oceanem z tej samej strony francuskiej federacji ( https://www.facebook.com/FFVolleyBall/p ... 07221133:0) była zresztą wtedy jak z tego widać znacznie bardziej rozbudowana i ciekawsza jeżeli chodzi o treść, niż ta wyjątkowo zdawkowa i lakoniczna tegoroczna. Francuski szkoleniowiec opowiedział wtedy niejako przy okazji, że Szerszeń sam zrezygnował z zostania objętym francuskim szkoleniem centralnym, porównując jego sytuację - bycia trenowanym przez własnego ojca rzecz dosyć charakterystyczna do początków kariery młodego Jenii Grebennikowa. Rzecz o tyle ciekawa, że Jenia akurat nie tylko nie mógł zostać objętym szkoleniem centralnym we Francji, ale też nie mógł występować we francuskich reprezentacjach młodzieżowych z jednego prostego powodu, że najzwyczajniej nie miał jeszcze wtedy francuskiego obywatelstwa. Trillon specjalnie też rok temu nie ukrywał, że Szerszeń jest Polakiem z pochodzenia i był właściwie pewien, że czołowe polskie kluby siatkarskie już teraz uważnie śledzą jego karierę za oceanem i będą starały się go w przyszłości pozyskać. Dziś wiemy, że się nie mylił. ;)

Ciekawe jednak jak wygląda sprawa zainteresowaniem osobą Szerszenia klubów włoskich, bo Pasini już rozsiewa na swoim blogu plotki, że z kolei tegoroczny MVP rozgrywek NCAA TJ DeFalco, a to zawodnik jeszcze od Szerszenia młodszy - rocznik 1997, który według tych plotek miałby już teraz, zaledwie po II roku przerwać studia i przenieść się w przyszłym sezonie do Serie A, a konkretnie do zespołu z Monzy, którego trenerem jest Falasca. Byłoby jednak to o tyle dziwne, że Michał Anioł ma już w swoim zespole Czecha Dzavoronoka - a to jest dokładnie ten sam rocznik - zawodnik 20 letni i też przyjmujący.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Noworoczny »

krzysiu pisze:Kim ty kurde jesteś bo poraża mnie twoja wiedza :D
Legendą forów siatkarskich. Jeszcze z początków lotnictwa. Z dawnych dobrych czasów Repnet i czasów świetności SN. Pochlebiam sobie, że ja go tu ściągnąłem (a to ze względu na nik, który tutaj przyjął) (-;

W każdej razie, Szanowny Drukjulu, gdy przeczytałem w Twoim przydługim poście pierwszy raz słowo fiskus, pomyślałem, że rozumujesz, jak ja: w Polsce są niższe podatki (liniowy CIT) i Scherschen wybierze nasz piękny kraj, żeby mniej oddawać złodziejom. Ale ostatnie zdania wyprowadziło mnie z błędu. Uważam inaczej. Nie ma potrzeby, by oddawać jak najwięcej (jakiemukolwiek) fiskusowi, by ten dał zatrudnienie z godną płacą żonie ministra lub wprowadzał inny szkodliwy dla kraju program. Zaoszczędzone pieniądze można podarować na jakiś chlubny cel, choćby nawet związany z krzewieniem patriotyzmu (Szanowną Moderację proszę o nietraktowanie tej uwagi jako politycznej). Wg mnie właśnie o wiele bardziej ważne jest, jakie barwy nosi podczas spotkań międzypaństwowych.

Co zaś do szansy jego występów w barwach białoczerwonych, myślę, że to będzie głównie zależeć od tego, czy kapitan naszej kadry uzna za godne rywalizowanie z Nicolasem o miejsce w składzie - i mam nadzieję, że tą wątpliwością nie otworzę puszki z Pandorą.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: krzysiu »

oj reprezentacja.net to był super serwis :)
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: drukjul »

Noworoczny pisze:Mam nadzieję, że tą wątpliwością nie otworzę puszki z Pandorą.
"Znałem kiedyś jedną Pandorę, ale nie chciała mi pokazać żadnej swojej puszki". :D A co do ewentualnych rozważań, co w patriotyzmie jest ważne, a co jest również ważnym, ale jednak tylko dekorum, to zdaje sobie sprawę, że tego typu separowanie pojęcia społeczeństwa i państwa oraz narodu to wynik przede wszystkim długiego historycznego dziedzictwa zarówno I Rzeczypospolitej, w której szlachta z ogromnym trudem uświadamiała sobie dobrą stronę podatków, a w jeszcze większym stopniu lat zaborów, kiedy oszukiwanie własnego państwa mogło być traktowane jako obywatelska cnota. Na okres PRL-u, zwłaszcza na jego schyłkowy okres też można podobne myślenie o "tylko częściowo własnym, częściowo obcym" państwie rozciągnąć. Wszystko to sprawiło, że na tle innych społeczeństw i narodów Europy i świata jesteśmy w pewnym sensie dalej "patriotyczni inaczej" i nie tracące aktualności ponura mantra Norwida, mówiąca że "jesteśmy wielkim sztandarem narodowym, ale żadnym społeczeństwem. Polska jest ostatnie na globie społeczeństwo, a pierwszy na planecie naród. Polak jest olbrzym, a człowiek w Polaku jest karzeł. Słońce nad Polakiem wstawa, ale zasłanie swe oczy nad człowiekiem" od 150 lat niestety dalej jest naszym społecznym problemem i niewiele straciło na aktualności. Marszałek Piłsudski w 20-leciu międzywojennym z którego jesteśmy dziś tak dumni też gorzko kiedyś zauważył, że Polacy "naród wspaniały, tylko ludzie k..."

Na razie jak głosi często powtarzana przed meczami siatkówki i piłki nożnej kampania społeczna, żądają od nas jako kibiców, aby przy zakupie brać paragon i na razie przynajmniej to ma być wyrazem zdrowego, kibicowskiego patriotyzmu. Podobny apel "biało-czerwoni płacą podatki" o rzetelne i uczciwe rozliczanie się z fiskusem to już nie byłby żaden kibicowski patriotyzm, ale wręcz apel o postawę martyrologiczną, więc może i całkiem słusznie że nikt od nas kibiców tego (przynajmniej na razie) nie oczekuje i nie żąda. ;)
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Noworoczny »

drukjul pisze:Marszałek Piłsudski w 20-leciu międzywojennym z którego jesteśmy dziś tak dumn
Kto jest, to jest. A w akcji z paragonami fantastyczne było to, że opla insignię wygrała koleżanka pani ministry, oczywiście zupełnie przypadkowo, co do czego nie można mieć żadnych wątpliwości, bo sama tak powiedziała. I o tym mni wincy piszę. Nie można utożsamiać patriotyzmu z bezmyślnym płaceniem podatków. Do jakiey zresztą granicy? Ordynacja podatkowa twierdzi, że jeśli pójdziemy na rynek i wynegocjujemy cenę truskawek z 20 pln/kg do 18 pln/kg to od tych 2kg winniśmy zapłacić PIT (CIT) a sprzedający od 2 pln VAT. A yak przenocujemy u cioci i zjemy u niej obiad, to winniśmy od ceny rynkowey obiadu i noclegu zapłacić CIT (PIT).

To ja już wolę, jak taki Nicolas Shershen swój patryotyzm wyrazi przez wygranie meczowej w 1/2 IO w barwach naszej kadry, niż przez zapłacenie tego PIT za nocleg u cioci. Co niechby się stało.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Didek »

Noworoczny pisze:
To ja już wolę, jak taki Nicolas Shershen swój patryotyzm wyrazi przez wygranie meczowej w 1/2 IO w barwach naszej kadry, niż przez zapłacenie tego PIT za nocleg u cioci. Co niechby się stało.
Chłopak ma Polskie nazwisko a nie jakieś japońskie. Po co przekręcasz?
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: SerCos »

W międzyczasie Kamil Rychlicki jest w czternastce trenera Dietera Scholla na Mistrzostwa Europy Małych Państw, które odbywają się w islandzkim Reykjavíku.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: krzysiu »

Kochanowski odpada z kadry ,wraca do juniorów wg.Polsat Sport
kanimo

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: kanimo »

Chyba nie odpada. Tak bylo przewidziane. W juniorach jest kapitanem i nie bylo opcji, ze nie zagra z nimi. Mowil o tym i Fefe i Kuba. Byla tez mowa o ewentualnym pozniejszym dolaczeniu.
qtp
Posty: 2277
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: qtp »

Nowakowski i Włodarczyk wykreśleni z kadry na LŚ to chyba jednak zaskoczenie? Zwłaszcza Włodi który w tym sezonie od Szalpuka i Śliwki grał zdecydowanie lepiej. Przy takim zestawieniu środkowych brak Wiśniewskiego też ciekawy.
iti
Posty: 918
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: iti »

Zdaje sie, ze Wisniewskiego nie ma w kadrze, bo chce wyleczyc swoje problemy zdrowotne. Taka informacja pojawila sie juz dawno - jeszcze w trakcie sezonu ligowego.
mmb
Posty: 1762
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: mmb »

Mnie tam ciągle zastanawia co ten biedy Popiwczak im wszystkim zrobił, że tak go olewają..
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: madlark »

mmb pisze:Mnie tam ciągle zastanawia co ten biedy Popiwczak im wszystkim zrobił, że tak go olewają..
Bycie drugim libero pewnie jest frustrujące. Po co stresować chłopaka? :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: StanLee »

Czyli przyjęcie naszej kadry to Kubiak, Kurek, Buszek i Śliwka/Szalpuk?
astronauta
Posty: 2900
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: astronauta »

mmb pisze:Mnie tam ciągle zastanawia co ten biedy Popiwczak im wszystkim zrobił, że tak go olewają..
Ma złe nazwisko, tylko pierwsza litera jest ok.
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
Awatar użytkownika
maciek0812
Posty: 674
Rejestracja: 22 kwie 2013, o 14:46
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: maciek0812 »

Tylko 4 środkowych a aż 3 libero ???
Zagumny, Świderski, Kadziewicz, Wlazły, Winiarski, Pliński, Ignaczak
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: ldz »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 14 maja 2017, o 06:02 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: chyba nie to forum...
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: SerCos »

Jak to się stało, że w rozgrywanej aktualnie czwartej edycji Islamic Solidarity Games w ekipie Azerbejdżanu występują Miłosz Hebda i Bartłomiej Lipiński? :D
Awatar użytkownika
Zamorano
Posty: 81
Rejestracja: 20 sie 2014, o 10:19
Płeć: M
Kontakt:

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Zamorano »

A jak sobie brat Bereniki Tomsi radzi NCAA (zdaje się Long Beach, tegoroczny półfinalista) po tym jak tam poszedł ze szwajcarskiego Lugano?
Some men aren't looking for anything logical, like money. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”