Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Czy jesteś za czy przeciw występom Wilfredo Leona Venero w Reprezentacji Polski?

Czas głosowania minął 16 sie 2015, o 12:07

Jestem za
35
51%
Jestem przeciw
26
38%
Nie mam zdania
7
10%
 
Liczba głosów: 68

Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: grzegorzg »

drukjul pisze:(...)atakującym do dobrej gry potrzebna jest jednak duża pewność siebie i wiara we własne umiejętności, a tę daje tak naprawdę tylko udany, długi sezon klubowy.
We Wszystkim co napisałeś jest bardzo duzo prawdy, ale trudno w moim przekonaniu wrzucac wszystkich graczy i wszystkie sytuacje do jednego worka. Czego innego bowiem nalezy się spodziewa po graczu młodym, a czego innego powinno się wymagac od gracza pokroju Bartka. Ja akurat, tak jak napisałem w innym temacie, z róznych wzgledów jestem w stanie Bartosza zrozumieć i bronic. Nie oczekiwałem także od niego w meczu finałowym PP "wejścia smoka", choc nie powiem, było ono pożądane. ;)
Nie mogę się jednak zupełnie pogodzic z tym, ze z tych kilku ataków które wykonał, wiekszośc była kompletnie bezmyslną, godna kadeta próba dobicia sie do boiska. Gdyby próbował uderzac po bloku lub - kiwac, nie miałbym mu tego za złe. Naprawdę nie uważam, ze odnalezienie się w syatuacjach, które zastały go na boisku i rozgraniczenie uderzenia w sensie wysokości nad taśmą, wymaga rozegrania pełnego dobrego sezonu. Nie w tym wieku, nie z takim doświadczeniem. To jest rozgraniczenie na poziomie lepszej amatorki!
Co do zmiany W piatym secie meczu w Bełachatowie - znowu wróce do wieku i doświadczenia. Bartek powinien doskonale wiedziec jaki jest "system" gry w tym sezonie i jaka jest rola atakujacego. naprawdę nie dziwi mnie ta sytuacja i nie byłbym nia zaskoczony, ze dokonano zmiany w obliczu (jak wskazywali kibice na meczu) pewnych oznak zmęczenia zawodnika. Przecież Skra bez atakujacego w dobrej formie obecnie nie istnieje, i to nawet okazuje sie w meczu z Espadonem. TB jest krótki i nie ma miejsca na błedy.
PS A z tym "dobrym sezonem" to tez róznie bywa. Np taki Wlazły pod koniec sezonu na przyjęciu. ;)
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: aezakmi »

Statystyki Kurka wielokrotnie były tutaj przytaczane. Ja też raz podawałem, że na PŚ 2015 popełnił bardzo dużą ilość błędów na zagrywce - na top40 zawodników był na samym końcu (prawie najwięcej błędów). Ja jak najbardziej jestem w stanie sobie wyobrazić - atak reprezentacji bez Kurka.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: grzegorzg »

Teraz, jak Konarski zrobił kolejny krok do przodu, to mozna sobie wyobrazic atak bez Kurka. Sęk tylko w tym, ze jeszcze nie wiadomo jak Konarski poradzi sobie na szerokich wodach reprezentacyjnych (oby jak najlepiej), a za Konarskim, to mamy jednak jeszcze więcej niewiadomych.
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Marcy$ »

A co, trzeba mieć dwóch Wlazłych?:) Na drugiego atakiera Muzaj.

I tak największy problem może być z przyjęciem. W zasadzie jedno nazwisko i to kiepskie.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: grzegorzg »

Obym się mylił, ale Muzaj to na takie granie nie jest jeszcze gotowy.
kibic-alk
Posty: 414
Rejestracja: 3 sie 2016, o 17:32
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: kibic-alk »

Ivan Zaycev gra w klubie na przyjęciu i zaliczył ostatnio kosmiczny mecz z 10 proc. skuteczności. Czy ktoś tam w ogóle myśli nad rezygnacją z niego w kadrze? Ja nie widzę takich głosów. Ale u nas jeszcze play offy się nie zaczęły i już jest przydzielanie ról i wywalanie zawodników ( i to jakich). Możecie być spokojni jak Bartek nie będzie się czuł na siłach, to sam zrezygnuje z kadry.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: grzegorzg »

Zalezy o co będziemy grac, ale ja na wszystkich pozycjach widzę zawodników niesymetrycznych. A ci "symetryczni" obniozyli znaczaco loty np Nowakowski czy Zatorski, albo jest obawa czy warunków im starczy na top np Wisniewski . I tak mamy albo srodkowych z relatywnie słabym blokiem, albo przyjmujacych bez przyjecia lub ataku itd itp. Obawy np co do Konara sa np imho takie same jak do Wisni. Przy czym jeszcze bez Kurka (w formie) naprawdę brakuje potencjału w napadzie. Bo jednak patrząc z podziwem i całą sympatią dla Knarskiego, to jednak imho nie wydaje się on graczem do gry niezrównoważonej.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: aezakmi »

grzegorzg pisze:Obym się mylił, ale Muzaj to na takie granie nie jest jeszcze gotowy.
Niech sobie Fefe weźmie Filipa, Muzaja oraz Kaczmarka do Spały i pogra nimi w sparingach przeciwko jakiejś solidnej europejskiej reprezentacji - można ich sprawdzić. A na Konarskim to Fefe może się w kadrze przejechać - to również duża niewiadoma więc warto mieć zaplecze.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: grzegorzg »

Ale ci młodzi to jeszcze wieksza i to duzo. ;) I ja jednak wziąłbym Filipa. W odróznieniu od Muzaja, zaczyna czasami grac jak rasowy atakier. By może także po karierze na przyjeciu, wydaje mi się na bosiku bardziej ogarniety. Ale to moja ocena, niekoniecznie prawdziwa.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: aezakmi »

grzegorzg pisze: I ja jednak wziąłbym Filipa. W odróznieniu od Muzaja, zaczyna czasami grac jak rasowy atakier. By może także po karierze na przyjeciu, wydaje mi się na bosiku bardziej ogarniety. Ale to moja ocena, niekoniecznie prawdziwa.
Moja jest podobna. Filip to rasowy atakujący z niesamowitą dynamiką i szybkością, jak Wlazły. Ja również postawiłbym na niego, a nie na wolnego Muzaja czy Kaczmarka. Andre Nascimento i Mariusz Wlazły grali lub grają na szybkości + również zasieg w ataku. Muzaj ma ten zasięg, ale nie ma szybkości. Taki Poletajew o podobnym zasięgu w ataku ma również odpowiednią szybkość, dynamikę i przez to jest lepszy od Muzaja. Za Poletajewem nie nadążają w bloku, a Muzaj często jest wyblokowywany.
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: reeman »

Żeby grać szybko, trzeba mieć przyjęcie, a kto u nas ma przyjąć?
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: grzegorzg »

Może lotna zmiana? Przyjmuje Buszek, wpada Szalpuk? :D
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Kamil92 »

Muzaj z Masnym grał często bardzo szybko, z Kampą z resztą też potrafią tak zagrać. Co do jego szybkości samej w sobie, to można ją zobaczyć, jak ucieka z ustawienia, w którym jest na lewym ataku. Często zdąża bez problemu do ataku.
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Michal5 »

Kamil92 pisze:Co do jego szybkości samej w sobie, to można ją zobaczyć, jak ucieka z ustawienia, w którym jest na lewym ataku. Często zdąża bez problemu do ataku.
Co w samo w sobie jest trochę parodystyczne na tym poziomie.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Kamil92 »

Michal5 pisze:Co w samo w sobie jest trochę parodystyczne na tym poziomie.
Zdecydowanie się zgadzam.
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: reeman »

Dzisiaj nawet był szybszy od piłki :D
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: StanLee »

Szkoda, że Konarski tak przeciętnie, tzn. jak na swoją pozycję i międzynarodowy poziom (czyli w porównaniu do Zaytseva, Michajłowa, Atanasijevicia etc), serwuje.
ciorny17
Posty: 8520
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: ciorny17 »

1. U Filipa widać znaczące urozmaicenie w ataku. Do niedawna im dalej w las, to Muzaj słabnąc leciał na skuteczności w dół. Ofc Filip też bazuje w znacznej mierze na fizyce, ale potrafi ładnie pomyśleć i np, pi prostej po bloku wybić. Z chęcią obu bym zobaczył w kadrze.

2. Dziwne jest, że orka Kurkiem w Rzeszowie (kibice z Podkarpackiego no offence) nie była traktowana jako marnowanie potencjału przy widocznych kłopotach rzeszowian na lewym. Trochę takie uprawiania fuck logic wobec "ekspertów" polsatowskich.
Kłamca.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: StanLee »

ciorny17 pisze:Dziwne jest, że orka Kurkiem w Rzeszowie (kibice z Podkarpackiego no offence) nie była traktowana jako marnowanie potencjału przy widocznych kłopotach rzeszowian na lewym. Trochę takie uprawiania fuck logic wobec "ekspertów" polsatowskich.
Co?

Filip jest czwarty-piąty w kolejce do grania w kadrze, może mieć problem z tą szansą, zresztą, nie wiem czy zasługuje, dzisiaj kolejny mecz z czołówką - i zepsuł większość zagrywek i popsuł 30% ataków.

Włodarczyk w miejsce Buszka to trochę no-brainer na ten moment.
ciorny17
Posty: 8520
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: ciorny17 »

Chodzi mi o dwa aspekty.
1. Nikt się nie oburzał jak przestawiano Kurka na atak. Tuzów w 2015 roku na kadrze na przyjęciu nie miał, a przypomnę, że czwartym przyjmującym był po kolei Bednorz i Szalpuk. Z Kurkiem na przyjęciu wygraliśmy ME grając de facto na dwóch libero i turnieju życia Gruchy i Bąka. Antiga wiedział, że system gry i wpasowanie do niego Kurka - przyjmującego nie ma racji bytu. Ofc decyzja podyktowana posuchą na ataku i dziurą pokoleniową.

2. W naszym kraju Bartek ma jakiś parasol ochronny. Mówi się o fantastycznym potencjale, z którym się jak najbardziej zgadzam. Był niby problem z jego atakiem z prawego. Pokazał, że potrafi z 1. i 2. strefy atakować. Czyli skoro ma takie możliwości to powinien on się nimi obronić. Gdyby przyjmował tak jak chociażby Buszek ok zgoda BK na przyjęciu dawałyby równie dużo. Ale jeśli on ma problem z atakiem to czemu my dywagujemy o przejściu na przyjęcie? Druga strona medalu to fakt, że w Bełchatowie to on się nie nagra. Kwesti czemu i dlaczego nie będę roztrząsał bo jak mi powiedziano, na treningi nie chodzę nie mam prawa się wypowiadać.

Sprowadzanie problemu do faktu, że powinien grać w Skrze na przyjęciu bo siedzi na ławie i jest Wlazly jest mocnym spłyceniem problemu.
Kłamca.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: aezakmi »

StanLee pisze: Włodarczyk w miejsce Buszka to trochę no-brainer na ten moment.
Wydaje się, że jak najbardziej brainer. On (Buszek) na tej ławce to zesztywniał coś i w ataku gra słabo, a samo przyjęcie to za mało na topowe ekipy (przyjąć to równie dobrze może Szymura - efekt będzie ten sam, a Żaliński to jeszcze dorzuci coś w ataku). Ostatnio oglądałem mecz z Brazylią w LŚ 2014, ten na wyjeździe - wygrany przez Polaków 3:0 i on kurde miał więcej tego powera w ataku niż obecnie. 2 lata grzania ławy zrobiły swoje. Przyjęcie zaproponowane przez Antigę na 2015-2016 musi zostać zmienione i Fefe mam nadzieję, że o tym wie, bo po to został nowym selekcjonerem, aby już dłużej tamtego wózka nie ciagnąć.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: StanLee »

Kurek powinien grać na przyjęciu, bo, po pierwsze, lepiej żeby grał na przyjęciu niż nie grał na ataku (z perspektywy reprezentacji) i powinien dostać szansę na przyjęciu w klubie, bo nie gra kosztem Szalpuka i Bednorza, którzy ani nie przyjmują dobrze, ani nie błyszczą w ataku. To chyba dwa powody dla których chcemy/chcą Kurka na przyjęciu. Oczywiście wtedy Szalpuk i Bednorz nie pograją, ale niespecjalnie będzie mi ich szkoda szczerze powiedziawszy.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: madlark »

StanLee pisze:Kurek powinien grać na przyjęciu.
Ale on nie chce i co mu zrobisz? :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: aezakmi »

Ja na razie to jestem bardziej zwolennikiem Filipa niż Muzaja (chyba dlatego, że Filip przypomina mi Wlazłego), ale przyznam szczerze, że marzy mi się właśnie ta para atakujących w kadrze - Filip + Muzaj i tak aż do Tokio (nie lubię tego określenia - cykl olimpijski, ale takie coś miałoby miejsce na tej pozycji). Jeden jest szybki i dynamiczny, jak Wlazły, a drugi łapie bardzo wysoko i przy słabszym przyjęciu może iść górą na wysokiej piłce lub ciasny skos w 2 metr. Można by fajnie wykorzystać walory jednego i drugiego, i dostosować pod konkretnego przeciwnika lub aktualną sytuację boiskową
- fajna mieszanka. Kurka mieć w obwodzie jako 4 przyjmujący na czarną godzinę - przyjmujący/atakujący. :)
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Kamil92 »

aezakmi pisze:...
Jak dla mnie, to ten post, to Himalaje abstrakcji.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: aezakmi »

Kamil92 pisze: Jak dla mnie, to ten post, to Himalaje abstrakcji.
Anastasi miał wizję Bartmana i Jarosza na ataku. To dopiero wydawała się abstrakcja, a jednak zdobył srebro PŚ i złoto LŚ grając nimi na ataku. To, co dla jednego wydaje się abstrakcją, dla innego jest rzeczywistością. Alekno jest moim guru :D
Milten
Posty: 1137
Rejestracja: 23 cze 2013, o 19:16
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Milten »

Come on, people. Jarosz i Bartman u Andrei swoje już pograli w PLS, i to w niezlych zespołach. Nie rozumiem też kompletnie fascynacji Filipem- dla mnie to idealny kandydat na Gromadowskiego V2.
Bartosz Kurek jest tytanem siatkówki. <3
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: grzegorzg »

Z mojej strony nie ma jakiejs fascynacji Filipem. Ja się fascynuje Muzajem, moze dlatego jestem wobec niego taki krytyczny. ;)
Co dfo Filipa - po prostu wydaje mi sie, chociaz tak jak napisałem, to moje wrazenie podparte w dodatku wzglednie mała iloscia obserwacji. Tak wiec istotnie, biorąc pod uwagę start Filipa, wydaje mi się,że to on robi chyba najszybsze postępy
Milten
Posty: 1137
Rejestracja: 23 cze 2013, o 19:16
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Milten »

Bo Filip jest fajny wizualnie. Wali mocno, efektownie, zalicza dużo punktow z ogórkami. No i ma fizjonomie Sokołowa, co u naszych atakujących jest raczej rzadkie. Ale jak pisali poprzednicy, z lepszymi druzynami naprawde nie ma u niego szalu.
Bartosz Kurek jest tytanem siatkówki. <3
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: grzegorzg »

Ok, ale znowu jakies proporcje - Muzaj jest 1,5 sezonu podstawowym atakujacymn, a Filip 1,5 sezonu w ogóle atakujacym. ;)
Stąd ja o tych postepach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”