Dorota Świeniewicz

damianaptek
Posty: 16
Rejestracja: 1 mar 2008, o 15:10
Płeć: M

Dorota Świeniewicz

Post autor: damianaptek »

Co sądzicie o tej zawodniczce.Jest o niej dość głośno teraz.Za co ją cenicie za co źle komentujecie.Czy jej powrót jest udany?Mi się wydaje,że nie.Czy ma szansę się jeszcze poprawić szczególnie w przyjęciu.Czekam na wasze opinie
Ostatnio zmieniony 1 sie 2009, o 11:54 przez damianaptek, łącznie zmieniany 1 raz.
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Dorota Świniewicz

Post autor: KadrO »

damianaptek pisze:Co sądzicie o tej zawodniczce.Jest o niej dość głośno teraz.Za co ją cenicie za co źle komentujecie.Czy jej powrót jest udany?Mi się wydaje,że nie.Czy ma szansę się jeszcze poprawić szczególnie w przyjęciu.Czekam na wasze opinie
Przypominasz mi po części znanego i "lubianego" abramova.
Po 2 jeśli jest temat o siatkarkach, to tam zadajesz pytanie a nie tworzysz nowy bezsensowny temat.
I ostatnia sprawa, Świeniewicz do kadry już się nie nadaje ma swoje lata, i może na ten sezon jeszcze wystarczy, ale na następny jej być już nie ma.
damianaptek
Posty: 16
Rejestracja: 1 mar 2008, o 15:10
Płeć: M

Re: Dorota Świniewicz

Post autor: damianaptek »

Chciałem się dowiedzieć tylko co inni o niej sądzą i tyle.To po pierwsze.Po drugie szukałem tematu gdzie mogę zadać takie pytanie ale takowego nie znalazłem.Nie umieszcze jej chyba w Siatkówce niepełnosprawnych
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Dorota Świniewicz

Post autor: evija »

Ja nie znam żadnej Świniewicz, gdzie ona gra?

Natomiast co do Doroty Świeniewicz to ona ma być gotowa na ME i takie jest jej zadanie. Teraz musi nabrać pewności w grze, której jak sama zainteresowana mówi, jej brakuje. Jest jeszcze sporo czasu do ME i naprawdę nie ma się co podpalać. Dorota ma najlepszą technikę (lata gry w Seria A) w całej kadrze i jak tylko dojdzie do dobrej formy, będziemy jeszcze dziękować, że wróciła.
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Dorota Świniewicz

Post autor: KadrO »

evija pisze:Ja nie znam żadnej Świniewicz, gdzie ona gra?

Natomiast co do Doroty Świeniewicz to ona ma być gotowa na ME i takie jest jej zadanie. Teraz musi nabrać pewności w grze, której jak sama zainteresowana mówi, jej brakuje. Jest jeszcze sporo czasu do ME i naprawdę nie ma się co podpalać. Dorota ma najlepszą technikę (lata gry w Seria A) w całej kadrze i jak tylko dojdzie do dobrej formy, będziemy jeszcze dziękować, że wróciła.
Właśnie nienaganna technicznie Świeniewicz przy stanie 20:18 dla Polek zaatakowała z przechodzącej w aut. :|
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Dorota Świeniewicz

Post autor: evija »

Nie no, najlepiej na podstawie jednej akcji oceniać. Wierzbowski ustrzelił Gibę w przyjęciu w meczu z Iskrą. No to musi być kiepski ten Brazylijczyk normalnie drewno...

Jak ktoś nie wie jakim typem zawodniczki jest D.Świeniewicz to może lepiej nic nie pisać, niż pisać głupoty...
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Dorota Świeniewicz

Post autor: KadrO »

evija pisze:Nie no, najlepiej na podstawie jednej akcji oceniać. Wierzbowski ustrzelił Gibę w przyjęciu w meczu z Iskrą. No to musi być kiepski ten Brazylijczyk normalnie drewno...

Jak ktoś nie wie jakim typem zawodniczki jest D.Świeniewicz to może lepiej nic nie pisać, niż pisać głupoty...
Nie oceniam Doroty po jednym meczu, akcji, punkcie. Nie wątpię także że jest najlepiej wyszkoloną technicznie zawodniczką w kadrze. Po prostu napisałem to co odzwierciedla rzeczywistość, tzn. gdyby Dorota skończyła piłkę przechodzącą (na czystej siatce) i nie uderzyła w aut, to możliwe że mecz wyglądał by teraz zupełnie inaczej, set 1 najprawdopodobniej byśmy wygrali, a tak... jest 2:0 dla Holenderek.
damianaptek
Posty: 16
Rejestracja: 1 mar 2008, o 15:10
Płeć: M

Re: Dorota Świeniewicz

Post autor: damianaptek »

No niestety nie widziałem gry Doroty Świeniewicz w pierwszym secie ale z tego co słyszałem skończyła 1/5 piłek.Niestety Dorota nie radzi sobie w przyjęciu(turniej kwalifikacyjny MŚ i World Grand Prix).Mam nadzieję,że dużo lepiej będzie na Mistrzostwach Europy 2009 :)
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Dorota Świeniewicz

Post autor: Nagor »

Napiszę całą prawdę o Świeniewicz - jest już za stara na kadrę, kompletnie się do niej nie nadaje, co udowadnia z meczu na mecz.
...
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Dorota Świeniewicz

Post autor: Mate »

Nagor pisze:Napiszę całą prawdę o Świeniewicz - jest już za stara na kadrę, kompletnie się do niej nie nadaje, co udowadnia z meczu na mecz.
A ja napiszę tak: jest stara itd., ale jeśli wykorzysta technikę to może pograć jeszcze z rok, dwa. Przecież, żeby obić blok wyskakiwać wysoko nie trzeba. Przykładem jest tu Antiga. Ale jeśli chce wykorzystywać swoją cherlawą siłę to Matlak powinien ją wyrzucić z kadry, jak najszybciej.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
xyz91
Posty: 154
Rejestracja: 15 maja 2009, o 14:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Dorota Świeniewicz

Post autor: xyz91 »

Mate pisze:
Nagor pisze:Napiszę całą prawdę o Świeniewicz - jest już za stara na kadrę, kompletnie się do niej nie nadaje, co udowadnia z meczu na mecz.
A ja napiszę tak: jest stara itd., ale jeśli wykorzysta technikę to może pograć jeszcze z rok, dwa. Przecież, żeby obić blok wyskakiwać wysoko nie trzeba. Przykładem jest tu Antiga. Ale jeśli chce wykorzystywać swoją cherlawą siłę to Matlak powinien ją wyrzucić z kadry, jak najszybciej.
Ona ma już najlepsze lata za sobą i nie powinna grać w rep. Polski. W meczach, które rozgrywała nie dała zespołowi praktycznie nic.
xyz91
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Dorota Świeniewicz

Post autor: Nagor »

Uwaga! W końcu coś w tej kadrze zmierza do lepszego! Świeniewicz sama zrezygnowała z gry, za co ją szanuję. Takich decyzji wymaga się od tak doświadczonych zawodniczek.
...
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Dorota Świeniewicz

Post autor: Mate »

Jest :D !!! 2 sierpnia świętem narodowym !!! No i dobrze, że zakończyła karierę reprezentacyjną.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Dorota Świeniewicz

Post autor: KadrO »

Mate pisze:Jest :D !!! 2 sierpnia świętem narodowym !!! No i dobrze, że zakończyła karierę reprezentacyjną.
A nie przyszło wam do głowy że powyczytywała co my tutaj piszemy ? :D Bo jakaś nagła ta decyzja. :]
damianaptek
Posty: 16
Rejestracja: 1 mar 2008, o 15:10
Płeć: M

Re: Dorota Świeniewicz

Post autor: damianaptek »

W sumie z jednej strony szkoda, bo dodatkowe osłabienie dla kadry i szukanie kolejnej przyjmujacej(wątpie by Paulina Maj grała jako przyjmująca na ME) ale szanuję jej decyzję.Z drugiej strony nie szło jej za bardzo więc słusznie zrezygnowała
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Dorota Świeniewicz

Post autor: kevinpsb »

Po za tym że Dorota Świeniewicz oddała swoje miejsce w skladzie młodszym koleżankom to trzeba jej jeszcze podziekowac za wspanialą gre w kadrze. Mysle że poprostu nasza kapitan chciała za wszelka cene pomoc reprezentacji ale widzac że juz jej wiek na to nie pozwala zdecydowała że zrezygnuje! Pełen profesjonaliżm.
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Dorota Świeniewicz

Post autor: hubert »

kevinpsb pisze:Po za tym że Dorota Świeniewicz oddała swoje miejsce w skladzie młodszym koleżankom to trzeba jej jeszcze podziekowac za wspanialą gre w kadrze. Mysle że poprostu nasza kapitan chciała za wszelka cene pomoc reprezentacji ale widzac że juz jej wiek na to nie pozwala zdecydowała że zrezygnuje! Pełen profesjonaliżm.
Profesjonalizm to byłby jakby powiedziała, że ustępuje młodszym a nie, że krytyka, że dziennikarze itp.
Strzeliła focha i poszła. I bardzo dobrze.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
spark
Posty: 177
Rejestracja: 10 kwie 2009, o 23:05
Płeć: M

Re: Dorota Świeniewicz

Post autor: spark »

Pelen profesjonalizm?? ;-) No profesjonalnie to ona sie juz zachowuje od jakiegos czasu. Po przejsciach z Bonita, ta kadra miala byc dla niej szansa na pokazanie, ze ten poprzedni trener sie mylil co do jej osoby. Niestety okazala sie jednak bardzo slabiutka, wiec trzeba znalesc innych kozlow ofiarnych. Przeciez nigdy ona nie jest/byla winna.
Jastrzebie Zdroj
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Dorota Świeniewicz

Post autor: Mate »

W końcu ktoś sławny przeczytał nasze forum :D . Teraz trzeba rozszyfrować czy ma konto na siatce. Skoro Świeniewicz zmieniła decyzję przez forum to może Castellani powoła Prygla :D .
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Dorota Świeniewicz

Post autor: jasson »

Niestety musiało do tego dojść. Krytyka konstruktywna jest potrzebna ale ostatnio przerodziła się ona w obrażanie. Już nawet komentatorzy Polsatu na czele z panem Wanio wzięli się za krytykę i ustawianie wyjściowej szóstki Matlakowi. Wszyscy, którzy mają pojęcie o siatkówce wiedzą że nadrzędnym celem w tym roku był awans do MŚ (skuteczny!) i ME we wrześniu. GP jest tylko przy okazji więc Matlak dowalił mocne treningi i zespół gra słabo ale z meczu na mecz lepiej. Czy stać nas na pozbywanie się takich siatkarek jak Świeniewicz? Na dziś nie widzę zawodniczek, które mogą osiągnąć tyle co Dorota...
majki39
Posty: 3
Rejestracja: 24 lip 2009, o 14:11
Płeć: M

Re: Dorota Świeniewicz

Post autor: majki39 »

moim zdaniem chyba już się trochę wypaliła. nie widać specjalnego entuzjazmu i chęci do gry, a to w końcu pani kapitan naszych Złotek.
mimo to nie ma co jej spisywać na straty. rozgrywki w ten weekend nie wyglądały zbyt różowo. w prawdzie udało się wygrać z Japonią, ale jest jeszcze sporo do zrobienia...

a pan Wanio (Polsat) tragedia.... gość powinien prowadzić wywiady, ale na bardziej podwórkowym szczeblu rozgrywek!
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Dorota Świeniewicz

Post autor: madlark »

majki39 pisze: a pan Wanio (Polsat) tragedia.... gość powinien prowadzić wywiady, ale na bardziej podwórkowym szczeblu rozgrywek!
Popieram i dziwię się sobie że kiedyś miałem o nim dobre zdanie.
Podobnie koleś który rozmawiał dzisiaj z Matlakiem powinien mieć więcej pokory.
Co do Doroty, to jestem w 1000% po jej stronie i stronie trenera Matlaka.
To on ją powołał i on odpowiada za wynik. Jakoś Dorota niektórym nie odpowiada, ale nikt nie pisze(mówi) o odwołaniu trenera.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Dorota Świeniewicz

Post autor: evija »

Jest różnica między kosntrultywną krytyką, a obrażaniem czy tzw "krytykanctwem" jest to dramat swego rodzaju dla zawodniczki, nie można zapomnieć, że to też na Boga są ludzie z krwi i kości i też pewne rzeczy przeżywają tak jak my.

Bardzo smutny dzień, a świętującym szczerze "współczuję"... zajmijcie się może swoimi żałosnymi blogami i 208 stroną blah blah na temat transferów...
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Dorota Świeniewicz

Post autor: Nagor »

evija pisze:Jest różnica między kosntrultywną krytyką, a obrażaniem czy tzw "krytykanctwem" jest to dramat swego rodzaju dla zawodniczki, nie można zapomnieć, że to też na Boga są ludzie z krwi i kości i też pewne rzeczy przeżywają tak jak my.

Bardzo smutny dzień, a świętującym szczerze "współczuję"... zajmijcie się może swoimi żałosnymi blogami i 208 stroną blah blah na temat transferów...
Ale co mieliśmy pisać? No Dorota trochę gorzej, ale ma jeszcze przed sobą tyle czasu i na pewno wróci do formy? Problem w tym, że jej ten czas już uciekł. Oczywiście nie wierzę, że przeczytała to forum i dlatego odeszła, ale wiem, że zrobiła bardzo dobrze, i tym samym pomogła kadrze.
...
Jack22
Posty: 1
Rejestracja: 21 lip 2009, o 14:13
Płeć: M

Re: Dorota Świeniewicz

Post autor: Jack22 »

A mi się wydaje że Dorocie się jeszcze pięć razy odmieni, o ile nie pokłóciła się z trenerem. A po za tym to w tej chwili Dorota jest słabsza od Oli Jagieło i Ani Barańskiej.... Możliwe że Ławki grzać nie chciała.... A mam takie pytanie: Czy Ania Podolec będzie grała na ME ?
damianaptek
Posty: 16
Rejestracja: 1 mar 2008, o 15:10
Płeć: M

Re: Dorota Świeniewicz

Post autor: damianaptek »

Andrzej Niemczyk zapowiada,że będzie rozmawiał z Dorotą.Wcześniej zostało powiedziane,że przeczytała to forum tylko dla żartów.Poprostu Dorota nie wytrzymała psychicznie a dobiło ją to,że jej nie szło w poprzednich meczach.A co z Anią Podolec to nie wiem ale wydaje mi się,że nie skoro Matlak szuka atakującej na ME a ma tylko Asię Kaczor
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Dorota Świeniewicz

Post autor: Nagor »

Wcześniej zostało powiedziane,że przeczytała to forum tylko dla żartów.
Kto i gdzie to powiedział? Jak ma do kogoś pretensje to niech mówi po nicku, a nie skarży się na presję ale nie powie o co dokładnie chodzi...
...
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Dorota Świeniewicz

Post autor: Mate »

damianaptek pisze:Andrzej Niemczyk zapowiada,że będzie rozmawiał z Dorotą.Wcześniej zostało powiedziane,że przeczytała to forum tylko dla żartów.Poprostu Dorota nie wytrzymała psychicznie a dobiło ją to,że jej nie szło w poprzednich meczach.A co z Anią Podolec to nie wiem ale wydaje mi się,że nie skoro Matlak szuka atakującej na ME a ma tylko Asię Kaczor
Andrew meczy nie ogląda?? Naoglądał się za swojej kadencji, jak się schylały to teraz musi się odwdzięczyć. Nie no przepraszam, ale po co Świeniewicz w kadrze?? Żeby jeszcze trzymała przyjęcie lub atak, ale ani tego, ani tego. Świeniewicz była wielka, ale przeszłość już nie powróci.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Dorota Świeniewicz

Post autor: evija »

Ona miała jeszcze blisko 2 miesiące na powrót do formy, a przecież teraz nie zaczynała od zera i z tygodnia na tydzień już było coraz lepiej... szkoda. Czy do Was nie dociera, że ona nie ma być gotowa na dziś, a na druga połowę września?

A co zrobicie za rok, jak Świder będzie być może wracał, też powiecie, że to już przeszłość i nie ma w ogóle po co się starać???
Założę się, że wszyscy będą trzymać kciuki i piać z zachwytu nad każdym postępem...
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Dorota Świeniewicz

Post autor: Nagor »

Taka zawodniczka powinna dobrze grać samym doświadczeniem, ale tego nie robiła. Zamiast popisywać się swoją niebywałą techniką uparła się, że w tym wieku będzie dynamiczna i tak to się skończyło.
...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”