Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2010

Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2010

Post autor: madlark »

Ktoś tu kłamie:
Potem zaplanowałem wizytę na meczu Ligi Mistrzów w Jastrzębiu, następnego dnia chcę być w Częstochowie na spotkaniu Pucharu CEV. Później mam w planie wyjazd na mecz ligowy Resovii ze Skrą w Rzeszowie.
Miał Pan wczoraj oglądać mecz Asseco Resovii Rzeszów z Paris Volley. Co sprawiło, że zmienił Pan plany i przybył jednak do Jastrzębia?

- To wszystko przez śnieg. Mieliśmy już duże opóźnienie w drodze i stwierdziliśmy, że nie mamy szans dotrzeć na czas, więc zdecydowaliśmy się przyjechać do Jastrzębia.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Eltek
Posty: 137
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:04
Płeć: M

Re: Castellani

Post autor: Eltek »

Wg mnie temat powinien byc przeniesiony do dzialu z reprezentacja bo co on ma wspolnego z plus liga??
Nie zapomnij gdzie sie urodziles, bo w pamieci jest siła zaklęta
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Castellani

Post autor: lucass90 »

Nie mówiąc o tym, że taki temat zresztą już istnieje...

http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=55&t=1266
AZS CZĘSTOCHOWA!
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Reprezentacja Polski mezczyzn sezon '10

Post autor: Arff »

Dzisiejszy Przegląd Sportowy publikuje 21-osobowy skład na Ligę Światową i powiało niespodziankami... tymi na plus i na minus...

Rozgrywający:
dostaną powołania: Zagumny, Żygadło, Łomacz, Drzyzga

Atakujący:
dostaną powołania: Wlazły, Jarosz, Gruszka

Środkowi:
dostaną powołania: Pliński, Możdżonek, Kłos, Jurkiewicz

Przyjmujący:
dostaną powołania: Winiarski, Kurek, Bąkiewicz, Buszek, Bartman, Ruciak, Wika

Libero:
dostaną powołania: Gacek, Ignaczak, Zatorski


Pierwsze co jest najbardziej widoczne to obecność w kadrze Łukasza Zygadły... ale i brak Pawła Woickiego... wg. mnie zmiana na zdecydowany plus... zapewne Guma dostanie kilka tygodni wolnego i Łukasz w ten czas przejmie pałeczkę jako pierwszy rozgrywający, a młodzi będą się bić o miano jego zmiennika...

Na pozycji atakującego widać brak Marcela Gromadowskiego... ale w obliczu powrotu Wlazłego, ta zmiana mogła być do przewidzenia...

Ale już pozycja środkowego to dla mnie małe nieporozumienie... Jurkiewicz ??? ;| Przecież Czarnowski gra 2 razy lepiej... jest młodszy, mocniej i pewniej atakuje, lepiej zagrywa i ostatnio także świetnie blokuje... mam nadzieję że ten skład to tylko plotka... a Jurkiewicz nigdy nie przekroczy progu spalskich obiektów sportowych... nie w miejsce Czarnowskiego czy Wiśniewskiego...

Na pozycji przyjmującego mamy zapowiadaną nieobecność Świderskiego... ale że Wika w jego miejsce ??? ;| już wolałbym wziąć Świderskiego... tym bardziej że ostatnio zanotował we Włoszech bardzo dobry mecz...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
przeemekk90
Posty: 1315
Rejestracja: 31 sty 2009, o 11:51
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mezczyzn sezon '10

Post autor: przeemekk90 »

Ciekawe skąd Przegląd Sportowy ma takie info, skoro sam Castellani powiedział, że szeroki skład poda w marcu(tak w połowie). I miało to być około 30 osób z których najlepsi otrzymają powołanie na Ligę.

Dziwi mnie też powołanie Kłosa, jeśli chodzi o środkowych. Rozumiem że gdy Nowakowski nie jedzie to trzeba powołać młodego za młodego ale on chyba jeszcze sie nie nadaje na takie mecze.

Najbardziej dziwi mnie jednak brak wspomnianego wyżej Czarnowskiego i Marcela. Już wolałbym przesunąć Gruszkę na przyjęcie za Wikę albo Buszka, a wtedy niech Marcel rywalizuje z Jaroszem o szóstkę. I tą rywalizację wygrałby.

Źygadło niby pierwszy rozgrywający ale moim zdaniem już w pierwszym meczu Łomacz wygra z nim tą rywalizację. Ale Castellani ma taką cechę że trzyma zawodnika na boisku by dać mu szansę na lepszą grę(czyt. Piotrek Gruszka na ME)
Real Madrid/Jagiellonia Białystok
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja Polski mezczyzn sezon '10

Post autor: Nagor »

Buszek, yes yes yess :D

O Czarnowskim:
lepiej zagrywa
:] Ale lepiej zagrywa jak? w siatkę ? w aut? czy może lepsze balony daje?
...
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Reprezentacja Polski mezczyzn sezon '10

Post autor: maksik »

Arff pisze: Ale już pozycja środkowego to dla mnie małe nieporozumienie... Jurkiewicz ??? ;| Przecież Czarnowski gra 2 razy lepiej... jest młodszy, mocniej i pewniej atakuje, lepiej zagrywa i ostatnio także świetnie blokuje... mam nadzieję że ten skład to tylko plotka... a Jurkiewicz nigdy nie przekroczy progu spalskich obiektów sportowych... nie w miejsce Czarnowskiego czy Wiśniewskiego...
A ja mam nadzieję, że to nie plotka jeśli chodzi o Jurkiewicza. Nie wiem Arff co Ty porównujesz go z Czarnowskim.. Na korzyść Partyka przemawia tylko wiek.Czarnowski 2 razy lepiej?? tzn? Mocniej? Skuteczniej? Lepiej zagrywa? Znaczy ....mocniej? Spójrz w statystyki zagrywki..jaką ma pewną zagrywkę.Ile razy popsuł a ile razy asa przy tym zdobył. Skuteczność w ataku i w bloku niestety też na korzyść Wojtka więc pomimo tego że ja widział bym i tak ich obydwu zamiast Kłosa to mówienie że gra 2 razy lepiej jest lekką - nie...... jest zdrową przesadą. Poza tym przy takim przyjęciu jakie ma JW a jakie ma Delecta środkowi mają większe pole do popisu. Wrócił Dębiec i Jurkiewicz zanotował 84% w ataku.. Już dawno pisałem że Wojtek zasługuje na powołanie. Patryk może i ma zasięg, dynamikę i wygląda to efektownie ale fakty są takie, że podobnie jak nie skuteczniej gra przyklejony do ziemi Adaś Nowik.
Szkoda tylko że nie ma Wiśni..tu się zgodzę. Ten to rządzi wśród środkowych na zagrywce.
Ostatnio zmieniony 2 mar 2010, o 12:11 przez maksik, łącznie zmieniany 1 raz.
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Awatar użytkownika
yfysk
Posty: 562
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:52
Płeć: M
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Re: Reprezentacja Polski mezczyzn sezon '10

Post autor: yfysk »

A mnie oprocz braku Marcela dziwi i martwi brak Kadziewicza np. za Plinskiego. To jest sklad na LS, a sklad ktory bedzie razem z nimi w Spale bedzie na pewno wiekszy i mam nadzieje ze beda w nim zawodnicy, o ktorych pisze.
Marcin Podwysocki na prezydenta!
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Reprezentacja Polski mezczyzn sezon '10

Post autor: lucass90 »

Jurkiewicz na pewno nie zasłużył sobie na powołanie bardziej od Czarnowskiego, a już na pewno nie bardziej od Wiśniewskiego... Jest flegmatyczny i przy szybszym rozegraniu u przeciwnika wpada w siatkę... Naprawdę, na Kubańczyków Wojtek jest jak znalazł !!! Nie wiem, może jeszcze niech Castellani się upewni, czy Tomasz Wójtowicz nie chciałby sobie popykać w Światówce...
Gruszka...? Za co to powołanie ? Innej odpowiedzi, niż "za zasługi" być nie może, bo nasz "MVP" rozgrywa beznadziejny sezon. Już bardziej od niego na powołanie zasłużył sobie Konarski, który przynajmniej rokuje jeszcze jakieś nadzieje na przyszłość.
Co do przyjmujących, to dałbym szansę Mice, który miałby okazję potrenować z najlepszymi. Mogłoby to zaowocować w przyszłości. No i za Wikę, dałbym Pęcherza.
AZS CZĘSTOCHOWA!
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mezczyzn sezon '10

Post autor: KadrO »

Przecież to tylko spekulacje Przeglądu Sportowego. Na pewno bardzo widoczny brak Czarnowskiego, Wiśniewskiego, Kadziewicza, Gromadowskiego i Świderskiego. Widać że to trochę bezsensowny skład. To że Gruszka świetnie zagrał na pozycji atakującego, nie zmienia faktu że cały sezon w Delekcie gra i będzie grał na przyjęciu. To jest taki strażak, który po prostu zastąpił Wlazłego.

Jeśli chodzi o rozgrywających, zgodziłbym się.
Natomiast, według mnie powinny być następujące zmiany :

Gruszka -> Gromadowski
Kłos -> Czarnowski
Jurkiewicz -> Kadziewicz
Buszek -> Gruszka
Wika -> Świderski
Awatar użytkownika
przeemekk90
Posty: 1315
Rejestracja: 31 sty 2009, o 11:51
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mezczyzn sezon '10

Post autor: przeemekk90 »

KadrO pisze: Wika -> Świderski
Ale przecież Świder nie dostanie powołania dlatego że jest ''za słaby'' , tylko ma solidnie przygotować się do MŚ. Więc po co ma blokować miejsce w składzie na LŚ.
lucass90 pisze: Co do przyjmujących, to dałbym szansę Mice, który miałby okazję potrenować z najlepszymi. Mogłoby to zaowocować w przyszłości. No i za Wikę, dałbym Pęcherza.
No ok Mika niech jedzie na zgrupowanie, potrenuje, ale na LŚ jest za słaby.
A powiedz w takim razie czym sobie Pęcherz zasłużył na powołanie bardziej od Wiki ? Ostatnim meczem w Kędzierzynie ? Już Pawliński jest od niego lepszy.
Real Madrid/Jagiellonia Białystok
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Reprezentacja Polski mezczyzn sezon '10

Post autor: lucass90 »

przeemekk90 pisze:
lucass90 pisze: Co do przyjmujących, to dałbym szansę Mice, który miałby okazję potrenować z najlepszymi. Mogłoby to zaowocować w przyszłości. No i za Wikę, dałbym Pęcherza.
No ok Mika niech jedzie na zgrupowanie, potrenuje, ale na LŚ jest za słaby.
A powiedz w takim razie czym sobie Pęcherz zasłużył na powołanie bardziej od Wiki ? Ostatnim meczem w Kędzierzynie ?
Tym, że za każdy razem świetnie spisuje się z powierzonej mu roli. Ma wejść i utrzymać przyjęcie - robi to, pociągnąć atak - wchodzi i ciągnie (bez żadnych głupich skojarzeń!). Wg. mnie to jeden z najbardziej niedocenianych zawodników w lidze, m. in. razem z Gierczyńskim i Dobrowolskim. A Wika nie pokazuje w tym sezonie nic specjalnego. Poza tym i tak raczej nie łapałby się do pierwszej "czwórki" przyjmujących, która zarezerwowana jest dla Winiarskiego, Kurka, Bąkiewicza i Ruciaka/Bartmana. A Pęcherz mógłby być fajną alternatywą dla Miśka, są zawodnikami o podobnej specyfice (w tym sezonie Bąkiewicza widzę jako naturalnego zmiennika Winiara).
przeemekk90 pisze:Już Pawliński jest od niego lepszy.
No tu już pojechałeś po bandzie... :]
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
przeemekk90
Posty: 1315
Rejestracja: 31 sty 2009, o 11:51
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mezczyzn sezon '10

Post autor: przeemekk90 »

lucass90 pisze:
przeemekk90 pisze:Już Pawliński jest od niego lepszy.
No tu już pojechałeś po bandzie... :]
Zupełnie tak samo jak Ty z tym Pęcherzem... :] :D
Real Madrid/Jagiellonia Białystok
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Reprezentacja Polski mezczyzn sezon '10

Post autor: lucass90 »

Jednak z jakichś powodów jeden gra w zdobywcy Pucharu Polski i czołowej drużynie PlusLigi, a drugi w najgorszej drużynie ligi...
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
przeemekk90
Posty: 1315
Rejestracja: 31 sty 2009, o 11:51
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mezczyzn sezon '10

Post autor: przeemekk90 »

lucass90 pisze:Jednak z jakichś powodów jeden gra w zdobywcy Pucharu Polski i czołowej drużynie PlusLigi, a drugi w najgorszej drużynie ligi...
Gra tak?
No to jeśli mówimy o grze, to te określenie zdecydowanie nie pasuje do Pęcherza w przeciwieństwie do Pawlińskiego. Bardziej pasuje trenuje ;)
Real Madrid/Jagiellonia Białystok
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja Polski mezczyzn sezon '10

Post autor: Nagor »

Nie no bez jaj z tym Pęcherzem. Raz zagrał dobry mecz i tyle. Na dwóch sparingach z AZS Olsztyn (!) odbijał się od bloku jak od ściany. Solidny ligowiec to maksimum co może pokazać. W kadrze dla takich miejsca nie ma. Jeśli Pęcherz dostanie powołanie, tracę wiarę w tę kadrę...
Jurkiewicz na pewno nie zasłużył sobie na powołanie bardziej od Czarnowskiego, a już na pewno nie bardziej od Wiśniewskiego... Jest flegmatyczny i przy szybszym rozegraniu u przeciwnika wpada w siatkę...
Ja się nie zgodzę. Potrafi soczyście przyłożyć z dobrej piłki, a blok ma 10x lepszy niż Czarnowski i 5x lepszy niż Wiśniewski. Aż z ciekawości sprawdzę staty na pls.

O 3 bloki ma mniej niż Wiśniewski przy rozegraniu 7 setów mniej. Kłos drugie miejsce. Kłos jest najlepszy w blok/set a Jurkiewicz wyprzedza Wiśniewskiego o 1 pozycję.

LŚ ma być testem przed MŚ? Jeśli tak to wiadomo, że bardziej opłaca się zabierać doświadczonych i dobrych niż młodych i dobrych. Przy setówce będzie przechodząca i co Wiśniewski zrobi? Albo gonimy przeciwnika a tu... serw pod siatką Czarnowskiego... Nie można sobie na to pozwolić, na MŚ mają być wyniki a nie ogrywanie młokosów. A żeby się zgrali trzeba grać LŚ.
...
Awatar użytkownika
przeemekk90
Posty: 1315
Rejestracja: 31 sty 2009, o 11:51
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mezczyzn sezon '10

Post autor: przeemekk90 »

Nagor pisze: LŚ ma być testem przed MŚ? Jeśli tak to wiadomo, że bardziej opłaca się zabierać doświadczonych i dobrych niż młodych i dobrych. Przy setówce będzie przechodząca i co Wiśniewski zrobi? Albo gonimy przeciwnika a tu... serw pod siatką Czarnowskiego... Nie można sobie na to pozwolić, na MŚ mają być wyniki a nie ogrywanie młokosów. A żeby się zgrali trzeba grać LŚ.
No tak. Tylko Castellani obiecał, że na LŚ będzie starał się ogrywać młodych. I kazdy pewnie na to czeka. Tylko ze w 2009 roku był problem ze skompletowaniem składu to grali młodzi. Teraz jest komu grać i będą grać starsi. Tym bardziej że MŚ. A za rok będą ME, a w 2012 IO. I tak w kółko....
Osobiście wolałbym żeby grali starsi, bo mamy naprawdę mocny skład, a fajnie byłoby coś ugrać w LŚ...:)
Real Madrid/Jagiellonia Białystok
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja Polski mezczyzn sezon '10

Post autor: Nagor »

No tak. Tylko Castellani obiecał, że na LŚ będzie starał się ogrywać młodych.
Niech starszymi sobie zagwarantuje udział w FS a potem gra młodymi :D Na pewno chciałbym zobaczyć mecz Polska (najsilniejszy skład) z Kubą. Mogłaby być niezła rzeźnia. A z innymi niech sobie grają Kłosy i Drzyzgi :D
...
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Reprezentacja Polski mezczyzn sezon '10

Post autor: lucass90 »

Nagor pisze:Nie no bez jaj z tym Pęcherzem. Raz zagrał dobry mecz i tyle. Na dwóch sparingach z AZS Olsztyn (!) odbijał się od bloku jak od ściany. Solidny ligowiec to maksimum co może pokazać. W kadrze dla takich miejsca nie ma. Jeśli Pęcherz dostanie powołanie, tracę wiarę w tę kadrę...
No tak, bo przecież każdy szanujący się selekcjoner wybiera skład na podstawie przedsezonowych sparingów... :]
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja Polski mezczyzn sezon '10

Post autor: Nagor »

lucass90 pisze:
Nagor pisze:Nie no bez jaj z tym Pęcherzem. Raz zagrał dobry mecz i tyle. Na dwóch sparingach z AZS Olsztyn (!) odbijał się od bloku jak od ściany. Solidny ligowiec to maksimum co może pokazać. W kadrze dla takich miejsca nie ma. Jeśli Pęcherz dostanie powołanie, tracę wiarę w tę kadrę...
No tak, bo przecież każdy szanujący się selekcjoner wybiera skład na podstawie przedsezonowych sparingów... :]
No nie ale na podstawie jednego meczu w lidze już może :D Pęcherz pewnego poziomu nie przeskoczy.

Rozgrywający:
dostaną powołania: Zagumny, Żygadło, Łomacz, Drzyzga

Tu się zgadzam. Woicki słabiutki sezon, Żygadło w sumie trochę za zasługi a nie za grę ale wiemy co potrafi. Reszta niech się uczy.

Atakujący:
dostaną powołania: Wlazły, Jarosz, Gruszka

Zamieniłbym Gruszkę na jakiegoś Gromadowskiego.

Środkowi:
dostaną powołania: Pliński, Możdżonek, Kłos, Jurkiewicz

Zgadzam się

Przyjmujący:
dostaną powołania: Winiarski, Kurek, Bąkiewicz, Buszek, Bartman, Ruciak, Wika

Wika za zasługi. Reszta ok. Jak już dopuszczamy opcję powołania za zasługi to Świderski zamiast Wiki i jest ok.

Libero:
dostaną powołania: Gacek, Ignaczak, Zatorski

Zakrztusiłem się. Gacek? Jemu ciężko nawet za zasługi dać miejsce. Niestety sprawdzają się moje obawy. Pierwszeństwo ma skra bełtów, a potem dobieramy uzupełnienie...
...
Awatar użytkownika
przeemekk90
Posty: 1315
Rejestracja: 31 sty 2009, o 11:51
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mezczyzn sezon '10

Post autor: przeemekk90 »

Nagor pisze:
dostaną powołania: Gacek, Ignaczak, Zatorski
Zakrztusiłem się. Gacek? Jemu ciężko nawet za zasługi dać miejsce. Niestety sprawdzają się moje obawy. Pierwszeństwo ma skra bełtów, a potem dobieramy uzupełnienie...
Mam nadzieje że kolejność nie ma znaczenia i Gacek sprawiedliwie przegra rywalizację z lepszymi.
Real Madrid/Jagiellonia Białystok
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Reprezentacja Polski mezczyzn sezon '10

Post autor: lucass90 »

Nagor pisze:
lucass90 pisze:
Nagor pisze:Nie no bez jaj z tym Pęcherzem. Raz zagrał dobry mecz i tyle. Na dwóch sparingach z AZS Olsztyn (!) odbijał się od bloku jak od ściany. Solidny ligowiec to maksimum co może pokazać. W kadrze dla takich miejsca nie ma. Jeśli Pęcherz dostanie powołanie, tracę wiarę w tę kadrę...
No tak, bo przecież każdy szanujący się selekcjoner wybiera skład na podstawie przedsezonowych sparingów... :]
No nie ale na podstawie jednego meczu w lidze już może :D Pęcherz pewnego poziomu nie przeskoczy.
To Twój problem, że widziałeś tylko jeden mecz tego zawodnika. Ja pamiętam go jeszcze z czasów gry w Radomiu i zapowiadał się na świetnego zawodnika.
Nagor pisze:Rozgrywający:
dostaną powołania: Zagumny, Żygadło, Łomacz, Drzyzga

Tu się zgadzam. Woicki słabiutki sezon, Żygadło w sumie trochę za zasługi a nie za grę ale wiemy co potrafi. Reszta niech się uczy.


W sumie też się zgadzam, jednak jak tylko widzę nazwisko "Łomacz", to od razu podnosi mi się ciśnienie... Nie przekonuje mnie ten zawodnik. Mam nadzieję, że pod nieobecność Gumy grę reprezentacji prowadził będzie Łukasz Żygadło.

Nagor pisze:Atakujący:
dostaną powołania: Wlazły, Jarosz, Gruszka

Zamieniłbym Gruszkę na jakiegoś Gromadowskiego.
A ja za Gruszę wziąłbym Janeczka. Do treningu.
Nagor pisze:Środkowi:
dostaną powołania: Pliński, Możdżonek, Kłos, Jurkiewicz

Zgadzam się
A ja nie. Jurkiewicz - out, Wiśniewski + Czarnowski - in.
Nagor pisze:Przyjmujący:
dostaną powołania: Winiarski, Kurek, Bąkiewicz, Buszek, Bartman, Ruciak, Wika

Wika za zasługi. Reszta ok. Jak już dopuszczamy opcję powołania za zasługi to Świderski zamiast Wiki i jest ok.
J.w. . Wikę wymieniłbym już nawet na obojętnie kogo, i tak sobie nie pogra.
Nagor pisze:Libero:
dostaną powołania: Gacek, Ignaczak, Zatorski

Zakrztusiłem się. Gacek? Jemu ciężko nawet za zasługi dać miejsce. Niestety sprawdzają się moje obawy. Pierwszeństwo ma skra bełtów, a potem dobieramy uzupełnienie...
Tu się zgadzam. Jak dla mnie, to powołania powinno dostać tylko dwóch libero - Zatorski i Ignaczak. Reszta obecnie nie dorasta im do pięt.
AZS CZĘSTOCHOWA!
Edyta

Re: Reprezentacja Polski mezczyzn sezon '10

Post autor: Edyta »

Nie odpowiada mi sposób potraktowania Kadziewicza, który nie tylko ma lepszy sezon np. od Jurkiewicza (ciężko porównać, ale takie mam odczucie i już), ale i całokształt umiejętności. Mógłby Castellani przynajmniej jedno zdanie wyjaśnienia spłodzić, a umilkłyby spekulacje "kadziofanek", "kadziofanów" i osób względnie obiektywnych, które gołym okiem widzą, że brak powołania ma powody pozasportowe.

Zdanie z papierowego wydania "Przeglądu Sportowego": "Na specjalnych zasadach powołanie dostanie Sebastian Świderski, który nie wystąpi w Lidze Światowej, ale będzie się przygotowywał z kadrą do mistrzostw świata". Jeśli Castellani rzeczywiście wiąże ze Świdrem plany na MŚ i nie jest to powołanie "bo nie wypada go pominąć", to myślę, że lepiej by mu zrobiło granie w Lidze Światowej. Nad odbudowaniem formy już dłuższy czas pracuje we Włoszech, ale na razie gra mało i wydaje mi się, że parę meczów w LŚ byłoby jak znalazł. No ale Castellani twierdził w niedawnym wywiadzie, że będzie wystarczająco dużo sparingów po LŚ, potem MHW, a jakiś specjalny program, który mu zaaplikują, wyjdzie mu bardziej na zdrowie niż LŚ. Może nie mnie osądzać.

Biorąc pod uwagę formę i możliwości, Wika jawi mi się trochę jak zapchajdziura. Bo nawet nie za zasługi. A ileż tych zasług miał Wika dla reprezentacji? Bez porównania więcej miał Gruszka i on to już na 100% jest za zasługi :) Ja bym brała Gromadowskiego, ale nawet jestem w stanie zrozumieć trenera, któremu nie wypada nie powołać MVP ME, któremu wyszedł jeden turniej od dawna, ale za to ważny. I jakby nie patrzeć uratował nam tyłki pod nieobecność Wazłego i przy takim sobie poziomie prezentowanym przez Jarosza. Aczkolwiek mam dziwne przeczucie, że to był łabędzi śpiew. Ale jeśli na MŚ pojadą Wlazły, Jarosz i Gruszka (a pewnie tak), to prawdopodobnie i tak Gruszka będzie tym siedzącym na trybunach.
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mezczyzn sezon '10

Post autor: kevinpsb »

Arff pisze:
Rozgrywający:
dostaną powołania: Zagumny, Żygadło, Łomacz, Drzyzga

Atakujący:
dostaną powołania:Wlazły, Jarosz, Gruszka

Środkowi:
dostaną powołania: Pliński, Możdżonek, Kłos, Jurkiewicz

Przyjmujący:
dostaną powołania: Winiarski, Kurek, Bąkiewicz, Buszek, Bartman, Ruciak, Wika

Libero:
dostaną powołania: Gacek, Ignaczak, Zatorski
Czy to napewno już na 100% pewny skład na lś?
Czy jest na tym forum choć jedna osoba którą Zagumny ma przekonać że potrafi grać? Jego powołanie na lś zupełnie bez sensu! Jestem pewny że Łukasz Żygadło udowodni że nasza kadra bez gumy może wygrywać. Z resztą powołań na rozegranie się zgadzam... O ile Wlazły mało grał więc jego powołanie jakoś uzasadnione o tyle Gruszka przy obecności Mariusza jest niepotrzebny... Po co Pliński? Możdżonek też już pokazał że potrafi grać... Powołałbym Kadziewicza, Nowakowskiego, Kłosa, Wiśniewskiego i Czarnowskiego! Jurkiewicz? Nie przekonuje ani wiekiem ani umiejętnościami. O ile powołanie Ignaczaka i Zatorskiego to powinność o tyle rozumiem że Castellani potrzebuje kogoś kto bedzie czyścił buty dlatego na liście powołanych jest Gacek. Winiarski mało grał, Kurka trzeba uczyć wszystkiego od nowa, czy Bąku jest potrzebny na LŚ? Śmiem twierdzić że nie. Na MŚ oczywiście ale w LŚ... W jego miejsce Świderski który musi wrócic do formy bo para Bąkiewicz Winiarski na MŚ mnie nie przekonuje a Kurek z Winiarem to już wogóle... Zresztą przyjmujących sie zgadzam bo uważam że Wika ma prawo szansy odbudowania się w kadrze!
Ostatnio zmieniony 2 mar 2010, o 16:23 przez kevinpsb, łącznie zmieniany 1 raz.
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
przeemekk90
Posty: 1315
Rejestracja: 31 sty 2009, o 11:51
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mezczyzn sezon '10

Post autor: przeemekk90 »

Edyta pisze:Nie odpowiada mi sposób potraktowania Kadziewicza, który nie tylko ma lepszy sezon np. od Jurkiewicza (ciężko porównać, ale takie mam odczucie i już), ale i całokształt umiejętności. Mógłby Castellani przynajmniej jedno zdanie wyjaśnienia spłodzić, a umilkłyby spekulacje "kadziofanek", "kadziofanów" i osób względnie obiektywnych, które gołym okiem widzą, że brak powołania ma powody pozasportowe.
Na ten moment nie ma co płakać że nie ma Kadzia. NIe wiadomo skąd Przegląd Sportowy te powołania wziął, bo miały one pojawić się zdecydowanie później. Może sami to wymyślili, albo na podstawie wywiadu z trenerem wysnuli. Nawet jeśli są to autentyczne dane od Castellaniego , to i tak jest tu niby 80% nazwisk. Więc cierpliwie czekam, aż na liście oficjalnej od DC zobaczę: Kadziewicz i Gromadowski.

CO do Marcela to uważam że jest lepszy od Jarosza. Ale jest to moje subiektywne zdanie, z którym napewno wszyscy się nie zgodzą. Gorszy nie jest. Więc powołanie powinien dostać i jeśli Jaroszka jest naprawdę taki dobry, to niech jedzie na te Mistrzostwa, Ligę i zdobywa medale.
Real Madrid/Jagiellonia Białystok
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3859
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Reprezentacja Polski mezczyzn sezon '10

Post autor: tomasol »

Widzę, że co niektórych rozpaliła lista powołań podana przez "PS". Osobiście radziłbym poczekać na ogłoszenie listy oficjalnej bo póki co są to spekulacje, choć niewątpliwie w wielu przypadkach te spekulacje potwierdzą się. Warto też pamiętać o kadrze B, która jeśli dobrze pamiętam ma przez dłuższy okres czasu trenować z kadrą A. Niewykluczone, że pojawią się tam choćby Wiśniewski czy Czarnowski. Tak więc może trochę spokoju i cierpliwości.

PS. Z pewnością brak na tej liście paru zawodników może zastanawiać i ja jestem skłonny zgodzić się, że np. Wiśniewski czy Gromadowski powołania mogliby dostać. Ale poczekajmy na oficjalną listę Castellaniego.
Edyta

Re: Reprezentacja Polski mezczyzn sezon '10

Post autor: Edyta »

Akurat o Kadziu jest tam zdanie, że dzwonił do niego bodaj Brandt, albo sam Castellani (zapomniałam kto) i poinformował go, że definitywnie dziękuje mu za usługi. Wydaje mi się, że tego by dziennikarze nie wymyślili, czy nie dopowiedzieli sobie sami. Wiem, że Kadziu jest dość trudny i sama powiesiłam na nim trochę psów przez te lata, ale żałuję, że tak się stało. Wydaje mi się, że trener powinien umieć sobie poradzić nie tylko z aniołkami, ale i z cięższymi charakterami, jeśli względy sportowe za tym przemawiają. A wg mnie przemawiają.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja Polski mezczyzn sezon '10

Post autor: Guilder »

Cieszę się, że szansę dostanie Żygadło. Bardzo liczę na tego zawodnika. Ogólnie to z paroma rzeczami może i się nie zgadzam, ale nie znamy jeszcze pełnego i oficjalnego składu, więc trzymam gębę na kłódkę.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
parodia
Posty: 96
Rejestracja: 23 cze 2008, o 17:15
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mezczyzn sezon '10

Post autor: parodia »

Mogę wam wytłumaczyć skąd PS ma takie informacje. Wstępne powołania zostały wysłane już podobno siatkarzom na maile i najwidoczniej ktoś "puścił parę z ust" i informacja doszła do dziennikarzy PS. Już wcześniej informowałem, że Kadziewicz nie zostanie powołany :)
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Reprezentacja Polski mezczyzn sezon '10

Post autor: Mate »

Jurkiewicz :o ?? WTF?? Jeżeli z tej "21" ma jechać skład na MŚ to dlaczego nie ma Kadziewicza?? Nie chce mi się wierzyć w te powołania, ale ok. Poza tym i tak do Spały pewnie przyjedzie ok. 40 graczy.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”