Reprezentacja Kobiet na sezon 2010

pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kobiet na sezon 2010

Post autor: pk+ »

Mate pisze:Jeżeli ta wiadomość jest prawdą to Matlak zachował się niepoprawnie. Albo wyrzucić dwie, albo zostawić. Lepszym rozwiązaniem byłby wariant pierwszy, czyli dziękujemy Barańskiej i Skowrońskiej. Tylko, kto grałby wtedy??
Tylko jeśli panie się pokłóciły to niekoniecznie wina rozkłada się równo po połowie... pomijając już aktualną formę i to która ciągnie grę drużyny.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Awatar użytkownika
limona
Posty: 184
Rejestracja: 6 lis 2009, o 19:11
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa

Re: Reprezentacja Kobiet na sezon 2010

Post autor: limona »

To o czym Nagor napisał było po części wiadomo na początku zgrupowania w tym roku.Gdy Skowrońska zapytana z jakim numerem by chiała grać powiedziała, że dalej z 1 i zwróciła się nawet o to z prośbą do związku. A potem Barańska zapytana w wywiadzie powiedziała że jej jest to obojetne z jakim numerem ma grać, chociaż kwestia o 1 mogłaby być załatwiona pomiędzy samymi zawodniczkami.

Co do funkcji kapitana to Barańska w tym samym wywiadzie mówiła, że prosiła dziewczyny aby na nią nie głosowały.
Kibic to dziwne stworzenie jest. Niby zwykły człowiek, a jednak inny.
Awatar użytkownika
Arogancja
Posty: 369
Rejestracja: 6 sie 2008, o 18:48
Płeć: K

Re: Reprezentacja Kobiet na sezon 2010

Post autor: Arogancja »

Mam nadzieję, że nie narażę się moderatorom, jeśli dla uściślenia całej sprawy podam linka do informacji, które zasygnalizował Nagor, a które szerzej opisała limona?

http://reprezentacja.net/siatkowka/aktualnosci/28638

Co do "medialnych rewelacji", to mnie to trochę bawi, bo artykuł już zdążył się przykurzyć przez miesiąc, miesiąc, w ciągu którego nie był chyba interpretowany jako zarzewie konfliktu.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja Kobiet na sezon 2010

Post autor: Nagor »

Arogancja pisze:Mam nadzieję, że nie narażę się moderatorom, jeśli dla uściślenia całej sprawy podam linka do informacji, które zasygnalizował Nagor, a które szerzej opisała limona?

http://reprezentacja.net/siatkowka/aktualnosci/28638

Co do "medialnych rewelacji", to mnie to trochę bawi, bo artykuł już zdążył się przykurzyć przez miesiąc, miesiąc, w ciągu którego nie był chyba interpretowany jako zarzewie konfliktu.
Brałem je z innego portalu i artykułu, gdzie było napisane mniej więcej to co w moim poście.
...
Awatar użytkownika
rodzyn3k
Posty: 60
Rejestracja: 5 gru 2009, o 11:22
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja Kobiet na sezon 2010

Post autor: rodzyn3k »

MŚ 2010: 19-osobowa kadra Polski na mistrzostwa świata.

Trener Jerzy Matlak powołał Izabelę Bełcik, Krystynę Strasz, Klaudię Kaczorowską i Zuzannę Efimienko do kadry Polski na mistrzostwa świata, które na przełomie października i listopada rozegrane zostaną w Japonii.

http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/201 ... twa-swiata
"Statystyka jest jak latarnia w dzień. Niczego nie rozjaśnia, niczego nie oświetla ale… zawsze się można o nią oprzeć…"
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Reprezentacja Kobiet na sezon 2010

Post autor: dreamer »

rodzyn3k pisze:...Trener Jerzy Matlak powołał Izabelę Bełcik, Krystynę Strasz, Klaudię Kaczorowską i Zuzannę Efimienko do kadry Polski na mistrzostwa świata, które na przełomie października i listopada rozegrane zostaną w Japonii...
Brawo Matlak.
Przyznam, że z ulgą odetchnąlem po zobaczeniu o jakie nazwiska trener Jerzy Matlak poszerzyl kadrę.
Uważam, że przede wszystkim wyjdzie kadrze na zdrowie fakt, że nie nastąpilo jakieś cudowne wizjonerskie "nawrócenie" w kierunklu Katarzyny Skowrońskiej. Myślę, że pryncypialna decyzja w tej sprawie wplynie na utrzymanie dobrej atmosfery w drużynie.
Bardzo dobry pomysl z wlączeniem Izabeli Belcik do kadry. Jej obecność - przynajmniej ja - traktuję jako próbę doprowadzenia do twórczej rywalizacji na pozycji rozgrywającej, co powinno wyjść kadrze tylko na zdrowie, a i bez względu na to, czy ostatecznie pojedzie do Japonii, czy nie, powinna dużo na tym skorzystać zwlaszcza Joanna Wolosz.
Ciekaw i bardzo dobre także wlaczenioe do przygotowań Krystyny Strasz.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kobiet na sezon 2010

Post autor: madlark »

dreamer pisze: Bardzo dobry pomysl z wlączeniem Izabeli Belcik do kadry. Jej obecność - przynajmniej ja - traktuję jako próbę doprowadzenia do twórczej rywalizacji na pozycji rozgrywającej, co powinno wyjść kadrze tylko na zdrowie, a i bez względu na to, czy ostatecznie pojedzie do Japonii, czy nie, powinna dużo na tym skorzystać zwlaszcza Joanna Wolosz.
A to niby w jaki sposób? Skoro Iza będzie trenowała w klubie, a nie z reprezentacją?
Matlak powołanie tych dodatkowych dziewczyn traktuje jako zabezpieczenie przed kontuzjami.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
qchar
Posty: 67
Rejestracja: 25 mar 2009, o 21:13
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kobiet na sezon 2010

Post autor: qchar »

dreamer pisze: Bardzo dobry pomysl z wlączeniem Izabeli Belcik do kadry. Jej obecność - przynajmniej ja - traktuję jako próbę doprowadzenia do twórczej rywalizacji na pozycji rozgrywającej, co powinno wyjść kadrze tylko na zdrowie, a i bez względu na to, czy ostatecznie pojedzie do Japonii, czy nie, powinna dużo na tym skorzystać zwlaszcza Joanna Wolosz.
Ciekaw i bardzo dobre także wlaczenioe do przygotowań Krystyny Strasz.
dreamer
Decyzja z Bełcik jest rzeczywiście bardzo dobra bo jak napisałeś wzmocni rywalizacje.
Dla Strasz to na pewno doświadczenie ale konkurencja dla Zenik i Maj... żadna. Brakuje mi tu Agaty Sawickiej która mogłaby powalczyć o wyjazd.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Reprezentacja Kobiet na sezon 2010

Post autor: dreamer »

madlark pisze:...A to niby w jaki sposób? Skoro Iza będzie trenowała w klubie, a nie z reprezentacją?
Matlak powołanie tych dodatkowych dziewczyn traktuje jako zabezpieczenie przed kontuzjami.
A niby jak rywalizują wtedy, gdy wszystkie sa w tym samym czasie zebrane w ośrodku szkoleniowym ???
Podkladają sobie nogi na treningach, czy może trening zaczynaja od jednej rundy bokserskiej ???
Rywalizacja między zawodniczkami w każdym przypadku sprowadza się do mentalnego poukladania sobie w glowie zaistnialej sytuacji i odpowiedzenia samemu sobie na pytanie, czy interesuje mnie jedno z mozliwych do zajęcia miejsc, skoro jest na nie więcej niż jedna kandydatka. Która z zawodniczek lepiej się zmotywuje, ta jest w stanie lepiej przygotować się do rywalizacji.
Przecież sklad ostateczny na mundial jeszcze nie jest ogloszony. Pojechać może któraś z tych "z odwodu" o ile te z 15-tki nie będą zadowalająco realizować planów przygotowawczych trenera Matlaka.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kobiet na sezon 2010

Post autor: madlark »

dreamer pisze: A niby jak rywalizują wtedy, gdy wszystkie sa w tym samym czasie zebrane w ośrodku szkoleniowym ???
Podkladają sobie nogi na treningach, czy może trening zaczynaja od jednej rundy bokserskiej ???
Jeśli są w jednym ośrodku to trener może na bieżąco oceniać postępy(formę) obu.
Niby jak ma oceniać Izę której nie widzi?
Inna sprawa to zgranie z drużyna co w wypadku sypaczki jest kluczowe.
Jak myślisz, dlaczego Matlak nie chce przyjazdu "odwodu" na zgrupowanie?
Przyjmując Twoją filozofię to zgrupwania kadry sa niepotrzebne.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kobiet na sezon 2010

Post autor: pk+ »

Nawet jeśli Matlak doszedł do porozumienia z trenerami klubowymi i rozpisał dokładnie co dziewczyny mają robić na treningach to pozostaje drobny szczegół o którym wspomniał Madlark - zgranie zespołu.
Natomiast jeśli nie rozpisał przygotowań to zawodniczki na pewno nie będą w formie turniejowej, w klubach mają trochę inne priorytety przygotowań.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: Reprezentacja Kobiet na sezon 2010

Post autor: mAt »

Panie dreamer czy ja mogę prosić o źródło skąd Pan wie, że atmosfera na kadrze jest dobra, skoro odsunięcie Katarzyny S.-D. ma ją niby utrzymać?
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kobiet na sezon 2010

Post autor: madlark »

pk+ pisze:Nawet jeśli Matlak doszedł do porozumienia z trenerami klubowymi i rozpisał dokładnie co dziewczyny mają robić na treningach to pozostaje drobny szczegół o którym wspomniał Madlark - zgranie zespołu.
Natomiast jeśli nie rozpisał przygotowań to zawodniczki na pewno nie będą w formie turniejowej, w klubach mają trochę inne priorytety przygotowań.
Zwłaszcza w Treflu, gdzie cały zespół jest nowy, a cele postawione wysoko.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kobiet na sezon 2010

Post autor: madlark »

Okazało się, że Skowrońska potrafiła przygotować formę
http://reprezentacja.net/siatkowka/aktu ... har_turcji
http://reprezentacja.net/siatkowka/aktu ... _naprawde_
Myślę, że Matlak popełnił błąd rezygnując z niej
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
przeemekk90
Posty: 1315
Rejestracja: 31 sty 2009, o 11:51
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kobiet na sezon 2010

Post autor: przeemekk90 »

madlark pisze:Okazało się, że Skowrońska potrafiła przygotować formę
http://reprezentacja.net/siatkowka/aktu ... har_turcji
http://reprezentacja.net/siatkowka/aktu ... _naprawde_
Myślę, że Matlak popełnił błąd rezygnując z niej
popełnił błąd bo ja nie wierzę w jej słabą w formę. Rezygnacja z niej było rozwiązaniem konfliktu który pojawił się w kadrze...
Real Madrid/Jagiellonia Białystok
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Reprezentacja Kobiet na sezon 2010

Post autor: maksik »

przeemekk90 pisze:
madlark pisze:Okazało się, że Skowrońska potrafiła przygotować formę
http://reprezentacja.net/siatkowka/aktu ... har_turcji
http://reprezentacja.net/siatkowka/aktu ... _naprawde_
Myślę, że Matlak popełnił błąd rezygnując z niej
popełnił błąd bo ja nie wierzę w jej słabą w formę. Rezygnacja z niej było rozwiązaniem konfliktu który pojawił się w kadrze...
i tu chyba potwierdzenie Twoich slów..
http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/201 ... otowaniach
Dziwi mnie że na takim poziomie trener nie potrafi schować dumę w buty a i zawodniczka to samo.. Wszelkie konflikty powinny być pominięte i rozwiązywane w dużo bardziej profesjonalny sposób. To nie jest klub tylko reprezentowanie swojego kraju i wszelkie takie dziwne działania i zachowania nie wpływają dobrze na klimat zespołu i wokół niego a także na ocenę siatkówki polskiej przez swiat zewnetrzny.
Matlak nie wziął Kasi...czy błąd to nie wiemy.. to że zagrała super w Superpucharze to jedno a to czy była źle przygotowana czy może teraz tak mówi bo cos tam iskrzyło i była jakaś "zwora" z Matlakiem.. to drugie. W każdym razie wg mnie z całą sympatią do Kasi.. może i ma swoje racje ale wg mnie powiedziała do mediów za dużo. Czy słusznie czy nie to już inna rzecz. Matlak podjął decyzję i uciąl sie od komentarzy a jeśli jakichkolwiek się podejmował to robił to ogólnikowo i ze sporą dozą dyskrecji. Kasia przegięła trochę moim zdaniem - choć żeby była jasność jej nieobecność na MŚ była dla mnie zaskoczeniem ale jak sama przyznała nie była w formie a to czy Matlak jej nie potrafił przygotować... trochę nie chce mi sie w to wierzyć bo dobrze wszyscy wiemy jak Jurek potrafi przygotować zespół..
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Wojtek60
Posty: 196
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 13:53
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kobiet na sezon 2010

Post autor: Wojtek60 »

Taka wielka "gwiazda" cofnęła się w rozwoju :] Ta wypowiedź świadczy najlepiej o jej pełnym "profesjonaliźmie"....
A jak koleżankom uda się zakwalifikować na IO w Londynie to zobaczymy kto do kogo wykona pierwszy telefon
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Reprezentacja Kobiet na sezon 2010

Post autor: Arff »

tak... ale obawiam się, że to raczej Matlak zrezygnował ze Skowrońskiej, a nie na odwrót... więc nie rozumiem po co ta wypowiedź "szklanej gwiazdki"
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Reprezentacja Kobiet na sezon 2010

Post autor: evija »

Na pewno jest to ciężka sprawa. Kasia nie błyszczała delikatnie mówiąc, a według mnie trener Matlak też na MŚ się szczególnie nie popisał. Teraz pytanie kluczowe. Zwalniać czy nie zwalniać. Okazuje się, że część zawodniczek w przeciwieństwie do sytuacji z Danielem Castellanim trenera nie popiera. Skowrońska zdecydowała się na bardziej otwartą krytykę. Pozostaje jednak sprawa, że jeżeli idziemy za opcją a) czyli zwalniać, to trzeba znaleźć godnego zastępce. Wagner dopiero zaczyna pracę z kobietami, poza tym w Cze-wie szału nie zrobił. Świderek od lat nie prowadził żeńskiej ekipy - ostatnio Winiary Kalisz sezon 2004/2005, zakończone co prawda złotym medalem MP. Mimo wszystko licząc od wiosny - bo wtedy zaczęła by się na dobre praca z kadrą - minie aż 6 lat. Nie jestem przekonana. Nie wierzę, by PZPS postawił na Piotra Makowskiego. Moim zdaniem nie mają jaj, no i ja chcę, by Pałac trochę dłużej pociągnął w tej lidze, bo ostatnia zmiana trenera skończyła się spadkiem :P Trener zagraniczny to nie jest na tym etapie dobra opcja, bo już w nadchodzącym sezonie kadrowym zacznie się batalia o Londyn 2012. Zespół trzeba bardzo dobrze poznać, ligę, zawodniczki itd. Nie ma czasu na takie rzeczy. Sytuacja dla mnie jest patowa i po sporym zastanowieniu wydaje mi się, że jednak pozostanie trenera Matlaka będzie mniejszym złem.
Ewentualnie może negocjować z Chiappinim, trenerem Sopotu, bo w wiosną już będzie miał sporą wiedzę na temat ligi i zawodniczek. Nie jest łatwo. Chcę wierzyć, że zarząd podejmie dobrą decyzję i nie będzie robił z kadry kobiet królika doświadczalnego wciskając nam Wagnera lub jakieś inne wynalazki. Jeśli już zmieniać to na uznaną markę. Jakimś ostatecznym odwołaniem jest jeden bardzo utytułowany polski trener... Andrzej Niemczyk. Ale jak to mówią - dwa razy do tej samej rzeki się nie wchodzi. Z tym, że dla trenera Niemczyka byłby to już w sumie trzeci raz w roli trenera kadry ;) Oprócz lat 2003-2006 były jeszcze 1975-77.
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kobiet na sezon 2010

Post autor: madlark »

MGM w pewnym sensie wycofała się z kadry, a to ona stanowiła atut Matlaka.
Wagner - broń Boże.
Niemczyk - swoje pokazał i dziękujemy.
Jeśli nie zagraniczny, to może Kawka, Makowski, Wiktorowicz?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Reprezentacja Kobiet na sezon 2010

Post autor: evija »

To trenera Kawki się zraziłam trochę jak w minionym sezonie w Dąbrowie do Kasi Walawender wypalił na czasie "zamknij się" (mecz w Polsacie, poszło w eter na całą PL), gdy to pod koniec czasu próbowała zagrzewać dziewczyny do boju... Cóż pozytywne zachowanie to nie było i przez jakiś czas troszkę się na atmosferze odbiło. Do samego warsztatu nie mam zaufania... Z polskich trenerów to trener Budowlanych, Wiesław Popik. Mariusz Wikotorowicz zdobył MP i został zastąpiony przez Wagnera, który debiutuje w roli trenera zespołu żeńskiego. Do dziś mnie dziwi to posunięcie działaczy BKS, ale ich wybór. Na pewno ciekawa opcja, ale czy teraz na I trenera kadry?
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kobiet na sezon 2010

Post autor: madlark »

evija pisze:To trenera Kawki się zraziłam trochę jak w minionym sezonie w Dąbrowie do Kasi Walawender wypalił na czasie "zamknij się" (mecz w Polsacie, poszło w eter na całą PL), gdy to pod koniec czasu próbowała zagrzewać dziewczyny do boju... Cóż pozytywne zachowanie to nie było i przez jakiś czas troszkę się na atmosferze odbiło. Do samego warsztatu nie mam zaufania... Z polskich trenerów to trener Budowlanych, Wiesław Popik. Mariusz Wikotorowicz zdobył MP i został zastąpiony przez Wagnera, który debiutuje w roli trenera zespołu żeńskiego. Do dziś mnie dziwi to posunięcie działaczy BKS, ale ich wybór. Na pewno ciekawa opcja, ale czy teraz na I trenera kadry?
Popik robi dobre wrażenie. Kawka jest impulsywny, ale z tego co słyszałem cieszy się autorytetem wśród dziewczyn.
Generalnie chciałem powiedzieć, że postawiłbym na nową polską siłę, która z dziewczynami przeszedł kawałem drogi.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3859
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Reprezentacja Kobiet na sezon 2010

Post autor: tomasol »

Zaczynam się zastanawiać co jest na prawdę problemem żeńskiej reprezentacji na przestrzeni kilku ostatnich lat. Kolejny raz trener z jakiś powodów zawodniczkom nie pasuje. Zawsze są w tle jakieś konflikty, nieporozumienia, waśnie. Może to zawodniczki stanowią tak na prawdę problem ??? W końcu nawet same ze sobą nie potrafią się często dogadać. Niemniej symptomatyczne jest to, że ze słowami Skowrońskiej o kiepskich treningach u Matlaka, współgrają wypowiedzi Zaroślińskiej o krótkich i niezbyt intensywnych treningach co zaowocuje nie najlepszą dyspozycją w najbliższych spotkaniach.

Z drugiej strony zawsze twierdziłem, że sugerowanie się opinią zawodników, a zwłaszcza polskich, o tym kto powinien ich trenować, nie powinno być brane pod uwagę. Nie wierzę w trenerów-zamordystów ale zawodnicy/czki mają często tendencję do wybierania sobie szkoleniowców-kumpli, którzy nie będą za dużo wymagać. Nie mówię, że ich opinia jest nieważna (zwłaszcza jeżeli są bardzo solidarni) ale jak dasz palec, to zaraz całą rękę zabiorą.

Żeby trzymać się tematu trochę bardziej, to na koniec napiszę, że wyniki kadry w tym sezonie należy ocenić pozytywnie. Występ w WGP bardzo dobry (w końcu ile to razy graliśmy w final six ??? ), występ na MŚ przyzwoity, choć sukcesem nie mogę go nazwać. Mozna było jednak skończyć nieco wyżej. Tym samym uważam, że Matlak stanowiska tracić nie powinien, no chyba, że wydarzyło się coś o nie wiadomo publicznie, a co dyskwalifikuje Matlaka jako trenera, no ale nie wydaję mi się aby coś takiego miało miejsce.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kobiet na sezon 2010

Post autor: madlark »

Katarzyna Skowrońska-Dolata została wybrana najlepszą zawodniczką Klubowych Mistrzostw Świata siatkarek w Doha.
Brawo :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Reprezentacja Kobiet na sezon 2010

Post autor: maksik »

madlark pisze:Katarzyna Skowrońska-Dolata została wybrana najlepszą zawodniczką Klubowych Mistrzostw Świata siatkarek w Doha.
Brawo :D
Rzeczywiście Kasia grała świetnie w tym turnieju a zwłaszcza w finale i zasłużenie to MVP. Brawo, brawo. Sądzę, że tym samym zaczną się medialne naciski spekulacje, przeprosiny (wymuszone czy nie ale podejrzewam że cos będzie) bo nie wiem jak wybrną z tłumaczenia że Kasi nie ma w kadrze bo jest Matlak i już..
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kobiet na sezon 2010

Post autor: madlark »

maksik pisze:
madlark pisze:Katarzyna Skowrońska-Dolata została wybrana najlepszą zawodniczką Klubowych Mistrzostw Świata siatkarek w Doha.
Brawo :D
Rzeczywiście Kasia grała świetnie w tym turnieju a zwłaszcza w finale i zasłużenie to MVP. Brawo, brawo. Sądzę, że tym samym zaczną się medialne naciski spekulacje, przeprosiny (wymuszone czy nie ale podejrzewam że cos będzie) bo nie wiem jak wybrną z tłumaczenia że Kasi nie ma w kadrze bo jest Matlak i już..
I to przy lekkiej kontuzji. Ja jakoś tego powrotu nie widzę, zwłaszcza, że MGM też na razie odpuściła
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
picaporte
Posty: 466
Rejestracja: 19 sie 2008, o 17:40

Re: Reprezentacja Kobiet na sezon 2010

Post autor: picaporte »

No, no :D Skowrońska jak na razie prezentuje niesamowitą formę, KMŚ: MVP, najlepiej punktująca SuperPuchar Turcji: MVP...
Ciekawa jestem jak potoczy się jej sprawa w reprezentacji. Sama zawodniczka powiedziała już, że jeśli trenerem jest Matlak, to ona na zgrupowaniu się nie pojawi. Prezes Przedpełski wielokrotnie już powtarzał, że do gry w kadrze nikogo zmuszać nie będzie, ale sprawę Skowrońskiej skomentował w ten sposób, że nie może być tak, iż zawodniczka nie gra tylko z powodu osoby trenera. W każdym bądź razie przy powołaniach może być ostro, a szkoda. Wydaje mi się, że tylko przyznanie się do błędu (niepowołania na MŚ) i przeproszenie zawodniczki przez Matlaka może zmienić tą sytuację.
riki tiki tak!
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kobiet na sezon 2010

Post autor: madlark »

Matlaka na to nie stać. Zresztą nikt z polskich trenerów nie potrafi się przyznać do błędu.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
picaporte
Posty: 466
Rejestracja: 19 sie 2008, o 17:40

Re: Reprezentacja Kobiet na sezon 2010

Post autor: picaporte »

To w takim razie tak mi się wydaje, że reprezentacji pod panowaniem trenera Matlaka nie stać też na zebranie wszystkich naszych "gwiazd", a tylko z wszystkimi naszymi "działami" możemy liczyć na wygrywanie w świecie (bo na Europę wybrakowany skład jeszcze starcza).
riki tiki tak!
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kobiet na sezon 2010

Post autor: madlark »

Prezes Przedpełski wielokrotnie już powtarzał, że do gry w kadrze nikogo zmuszać nie będzie, ale sprawę Skowrońskiej skomentował w ten sposób, że nie może być tak, iż zawodniczka nie gra tylko z powodu osoby trenera.
W tym wypadku to Matlak nie widzi jej w składzie. Czyli rezygnuje z jej usług
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”