Sparingi polskiej kadry siatkarzy i siatkarek - sezon 2010

Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Sparingi polskiej kadry siatkarzy i siatkarek - sezon 2010

Post autor: Chal »

Tanceti pisze:A na hali atmosfera była wręcz fenomenalna :D Nie ma nic lepszego w życiu człowiek jak trąbić z całej pery jak serwuje Brazylijczyk. :D
Olaboga... Widzę są i tacy, którym imponuje południowoafrykański styl "dopingu". Szkoda, że nie potrafią uszanować zdania już nie tylko dużej rzeszy przeciwnych temu kibiców, ale nawet siatkarzy, którzy jasno wyrazili się, że przeszkadza im to w grze, stąd apel PZPS-u na początku sezonu reprezentacyjnego. Ale co tam siatkarze, oni są mniej ważni, liczy się festyn i dobra zabawa. Ehh...
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Sparingi polskiej kadry siatkarzy i siatkarek - sezon 2010

Post autor: Mate »

Panie władzo, za co?? Za trąbienie na hali :) .
Niektórzy nie zrozumieją, że trąbienie przeszkadza i dekoncentruje. Było jeszcze syrenę strażacką i wóz strażacki na sygnale wprowadzić. Yh..
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Sparingi polskiej kadry siatkarzy i siatkarek - sezon 2010

Post autor: Arff »

Chal pisze:
Tanceti pisze:A na hali atmosfera była wręcz fenomenalna :D Nie ma nic lepszego w życiu człowiek jak trąbić z całej pery jak serwuje Brazylijczyk. :D
Olaboga... Widzę są i tacy, którym imponuje południowoafrykański styl "dopingu". Szkoda, że nie potrafią uszanować zdania już nie tylko dużej rzeszy przeciwnych temu kibiców, ale nawet siatkarzy, którzy jasno wyrazili się, że przeszkadza im to w grze, stąd apel PZPS-u na początku sezonu reprezentacyjnego. Ale co tam siatkarze, oni są mniej ważni, liczy się festyn i dobra zabawa. Ehh...
z tego co ja zrozumiałem, to Tanceti posłużył się ironią :P
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Sparingi polskiej kadry siatkarzy i siatkarek - sezon 2010

Post autor: Chal »

Arff pisze:
Chal pisze:
Tanceti pisze:A na hali atmosfera była wręcz fenomenalna :D Nie ma nic lepszego w życiu człowiek jak trąbić z całej pery jak serwuje Brazylijczyk. :D
Olaboga... Widzę są i tacy, którym imponuje południowoafrykański styl "dopingu". Szkoda, że nie potrafią uszanować zdania już nie tylko dużej rzeszy przeciwnych temu kibiców, ale nawet siatkarzy, którzy jasno wyrazili się, że przeszkadza im to w grze, stąd apel PZPS-u na początku sezonu reprezentacyjnego. Ale co tam siatkarze, oni są mniej ważni, liczy się festyn i dobra zabawa. Ehh...
z tego co ja zrozumiałem, to Tanceti posłużył się ironią :P
No, chyba że 8-) Jeśli tak, to zwracam honor :)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
olek322
Posty: 432
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 22:09
Płeć: M

Re: Sparingi polskiej kadry siatkarzy i siatkarek - sezon 2010

Post autor: olek322 »

Tanceti pisze:Wrócę jeszcze do MVP... Winiar nie wiem za co to dostał. U nas dosyć wyrównany poziom prezentowali tylko Nowakowski i Guma i to któryś z nich powinien dostać MVP.
Zagumny według mnie zagrał średniawke, Za mało środkiem i Pipe'm, troche niedokładnych zagrań, i wogle bez polotu, jak na niego oczywiście. Nowakowski 5 bloków ok, szacun, ale w ataku za mało. W mojej skromnej ocenie MVP należało by dać chyba Kurkowi. Na przestrzeni całego meczu ciągnął atak, mimo iż w pewnym momencie wszystkie piłki szły do niego; w przyjęciu jak na niego całkiem całkiem, dorzucił chyba jeszcze ze 2 asy, jakiś blok.
Ignaczak na pewno zasługuje na obiektywne traktowanie.
Tanceti
Posty: 123
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 12:32
Płeć: M

Re: Sparingi polskiej kadry siatkarzy i siatkarek - sezon 2010

Post autor: Tanceti »

Kurek za dużo grał seriami, niepewnie. To trochę za mało. Momentami jego akcje zasługiwały na oklaski na stojąco, ale niektóre akcje kazały łapać się za głowy.
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Sparingi polskiej kadry siatkarzy i siatkarek - sezon 2010

Post autor: kevinpsb »

Fajnie że wczoraj z Brazylią miał swą szanse Ignaczak. Zagrał przyzwoicie czym tylko potwierdził to że od Gacka jest graczem lepszym. Żeby nie było problemów z jego zachowaniem i na mś nie powinno być tak źle jak się zanosiło po LŚ kiedy odsunięty od składu został Zatorski a został sam Gacek.
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sparingi polskiej kadry siatkarzy i siatkarek - sezon 2010

Post autor: Guilder »

Jedno mnie zastanawia. Jeśli Ignaczak jest problemem pod względem charakterologicznym, to po cholerę w ogóle jedzie na MŚ? W końcu zepsuje atmosferę w zespole tak czy siak. A jeśli jednak nie jest taki zły, to czemu nie jest pierwszym libero?
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Sparingi polskiej kadry siatkarzy i siatkarek - sezon 2010

Post autor: Arff »

bo na dzisiaj jest jedynym doświadczonym polskim libero który reprezentuje jakikolwiek poziom... niezbyt wysoki, ale Castellani nie ma wyboru...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Sparingi polskiej kadry siatkarzy i siatkarek - sezon 2010

Post autor: madlark »

Arff pisze:bo na dzisiaj jest jedynym doświadczonym polskim libero który reprezentuje jakikolwiek poziom... niezbyt wysoki, ale Castellani nie ma wyboru...
Może DC powinien pomyśleć nad przekwalifikowaniem Bąka?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Sparingi polskiej kadry siatkarzy i siatkarek - sezon 2010

Post autor: kevinpsb »

madlark pisze:
Arff pisze:bo na dzisiaj jest jedynym doświadczonym polskim libero który reprezentuje jakikolwiek poziom... niezbyt wysoki, ale Castellani nie ma wyboru...
Może DC powinien pomyśleć nad przekwalifikowaniem Bąka?
Bąkiewicz nie dałby rady... Jest w stosunku do libero mocno za słaby w obronie. A jak twierdzi sam Castellanii trzeba 2 lata żeby przestawić przyjmującego na libero.
Problem z libero w najbliższym czasie(po mś) powinien skończyć Zatorski ;)
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
d12343
Posty: 787
Rejestracja: 13 paź 2009, o 09:47
Płeć: K
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Sparingi polskiej kadry siatkarzy i siatkarek - sezon 2010

Post autor: d12343 »

Cóż, Bąku ma spore umiejętności w obronie, ale na możliwości mają pewnie wpływ kwestie obiektywne, czyli wzrost. Każdy z trójki naszych reprezentacyjnych libero ma ok 185 cm wzrostu, a Bąku jednak mierzy ponad 10 cm więcej, co mu obron pewnie nie ułatwia.
Z drugiej strony patrząc, jego dość mocną stroną jest też zagrywka, a nie mamy aż tak wielu zawodników, którzy regularnie sprawiają kłopoty serwisami.
Myślę, że przekwalifikowanie go teraz nie miałoby sensu, zresztą dobrze, że Lozano też zarzucił ten pomysł.
It's magic, it's tragic, it's a loss, it's a win.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Sparingi polskiej kadry siatkarzy i siatkarek - sezon 2010

Post autor: Arff »

nie chodzi o jego wzrost... obrona to w 90% taktyka i ustawienie się... no chyba że nazywamy się Sergio, to wtedy sporo mniej... przestawienie zawodnika na lewą stronę obrony, to zmiana taktyki, nawyków w ustawieniu się, a do tego trzeba czasu...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Sparingi polskiej kadry siatkarzy i siatkarek - sezon 2010

Post autor: dreamer »

olek322 pisze:...Ignaczak na pewno zasługuje na obiektywne traktowanie.
Traktuję to zdanie jako zwykle przejęzyczenie...
Na obiektywne traktowanie nie tylko zasluguje każdy zawodnik, ale każdy powinien być wlaśnie tak traktowany.
Żeby tego nie walkować w nieskończoność, to dodam jeszcze tylko, że między innymi obiektywnie powinien być potraktowany także Winiarski - w tym przypadku obiektywne potraktowanie polegaloby na tym, że nie powinien otrzymać MVP.

Myślę, że z tym MVP to byl naprawdę pewien (umówmy się - nie jakiś wielki, raczej maly) zgrzyt.
JUż pisalem o tym i teraz powtórzę, że Polacy grali w tym meczu różnie. Każdy z naszych gral trochę dobrze, trochę kaszany. Na tytul prawdziwego MVP nie zaslugiwal tak naprawdę żaden z naszych zawodników.
Myślę, że niestety, tym razem naszym polskim organizatorom zabraklo po prostu bystrego pomyślunku w chwilach tuż po zakończeniu meczu i rozwiązania tej sprawy w sposób godny miana "najlepszych organizatorów widowisk siatkarskich".
Po prostu w sytuacji gdy Polska wygrala mecz, a naprawdę żaden z naszych siatkarzy na wyróżnienie nie zaslużyl, trzeba bylo MVP dać któremuś z Brazylijczyków (może np. Rodrigao). Myślę, że to byloby salomonowe rozwiązanie.
Każdy przecież widzial, że ani po jednej ani po drugiej stronie siatki nie bylo tego dnia zawodnika godnego do otrzymania takiego tytulu. Obdarowanie nim najlepszego zawodnika drużyny przegranej byloby w takim przypadku gestem który dobrze odebraliby wszyscy - a "pamięć" tego wydarzenia jeszcze by na tym zyskala.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Sparingi polskiej kadry siatkarzy i siatkarek - sezon 2010

Post autor: lucass90 »

Bernardo Rezende nie poprowadzi reprezentacji Brazylii w Memoriale Huberta Wagnera w Bydgoszczy. Selekcjoner "Canarinhos" w czasie czwartkowego wieczornego treningu zerwał ścięgno Achillesa w lewej nodze i postanowił wrócić do kraju - poinformowało Radio PiK.
AZS CZĘSTOCHOWA!
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Sparingi polskiej kadry siatkarzy i siatkarek - sezon 2010

Post autor: kevinpsb »

dreamer pisze:
olek322 pisze:...Ignaczak na pewno zasługuje na obiektywne traktowanie.
Traktuję to zdanie jako zwykle przejęzyczenie...
Na obiektywne traktowanie nie tylko zasluguje każdy zawodnik, ale każdy powinien być wlaśnie tak traktowany.
Żeby tego nie walkować w nieskończoność, to dodam jeszcze tylko, że między innymi obiektywnie powinien być potraktowany także Winiarski - w tym przypadku obiektywne potraktowanie polegaloby na tym, że nie powinien otrzymać MVP.

Myślę, że z tym MVP to byl naprawdę pewien (umówmy się - nie jakiś wielki, raczej maly) zgrzyt.
JUż pisalem o tym i teraz powtórzę, że Polacy grali w tym meczu różnie. Każdy z naszych gral trochę dobrze, trochę kaszany. Na tytul prawdziwego MVP nie zaslugiwal tak naprawdę żaden z naszych zawodników.
Myślę, że niestety, tym razem naszym polskim organizatorom zabraklo po prostu bystrego pomyślunku w chwilach tuż po zakończeniu meczu i rozwiązania tej sprawy w sposób godny miana "najlepszych organizatorów widowisk siatkarskich".
Po prostu w sytuacji gdy Polska wygrala mecz, a naprawdę żaden z naszych siatkarzy na wyróżnienie nie zaslużyl, trzeba bylo MVP dać któremuś z Brazylijczyków (może np. Rodrigao). Myślę, że to byloby salomonowe rozwiązanie.
Każdy przecież widzial, że ani po jednej ani po drugiej stronie siatki nie bylo tego dnia zawodnika godnego do otrzymania takiego tytulu. Obdarowanie nim najlepszego zawodnika drużyny przegranej byloby w takim przypadku gestem który dobrze odebraliby wszyscy - a "pamięć" tego wydarzenia jeszcze by na tym zyskala.

dreamer
Nie widzę powodu dla którego MVP meczu wygranego przez Polaków miałby dostać Brazylijczyk! Ja jakoś nagrody MVP meczu nie traktuję bardzo poważnie. Więc czy Winiarski czy kto inny to już bez różnicy. Choć z tego co się dowiedziałem to Winiarski nie grał wybitnie ale na pewno nie zawiódł.
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
d12343
Posty: 787
Rejestracja: 13 paź 2009, o 09:47
Płeć: K
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Sparingi polskiej kadry siatkarzy i siatkarek - sezon 2010

Post autor: d12343 »

Ale zdarzało się nie raz, że w oficjalnych meczach po pięciosetowej walce nagroda MVP wędrowała do zawodnika drużyny pokonanej.

W tym przypadku wydaje mi się, że cała sytuacja z nagrodą była od początku do końca inicjatywą jednego ze sponsorów, ot tak, żeby jeden z polskich zawodników mógł otrzymać gromkie brawa od 11-tysięcznej publiczności :)
It's magic, it's tragic, it's a loss, it's a win.
Tanceti
Posty: 123
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 12:32
Płeć: M

Re: Sparingi polskiej kadry siatkarzy i siatkarek - sezon 2010

Post autor: Tanceti »

To jasne jak słońce że to było ukartowane. U nas tylko Nowakowski i Zagumny trochę zasłużyli na tą nagrodę. Brazylijczyk byłby dobrym wyborem ale jednak ciesze się z ukartowania bo to jednak w Polsce mecz był i na otwarcie polskiej hali :D Ale zawodnik nie ten oj nie ten
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Memoriał H. Wagnera 2010

Post autor: dreamer »

madlark pisze:Jeśli Memoriał miał miał wykrystalizować skład MŚ, to niczego nie wyjaśnił.
To był ostatni oficjalny sprawdzian i dowodzi chaosu w kadrze...
Ostatnim oficjalnym sprawdzianem są dwa towarzyskie mecze z Brazylią na ich terenie (a do tego jeszcze trzeci - nieoficjalny, "przy zamkniętych drzwiach")

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
winiarska13
Posty: 21
Rejestracja: 17 maja 2009, o 23:40
Płeć: K

Re: Memoriał H. Wagnera 2010

Post autor: winiarska13 »

a oficjalny nieoficjalny mecz z Kubą to gramy ... >?
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Memoriał H. Wagnera 2010

Post autor: Arff »

winiarska13 pisze:a oficjalny nieoficjalny mecz z Kubą to gramy ... >?
gramy gramy... po Brazylii jedziemy na Kubę ;] Potem zapewne już we Włoszech zagramy jakieś zamknięte sparingi z którymś z zespołów, albo z kilkoma... może znowu z Brazylią ? ;]
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
winiarska13
Posty: 21
Rejestracja: 17 maja 2009, o 23:40
Płeć: K

Re: Memoriał H. Wagnera 2010

Post autor: winiarska13 »

dzięki Arff ;) wiedziałam, że gramy tylko nie bardzo potrafiłam te gry umieścić w czasoprzestrzeni.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Memoriał H. Wagnera 2010

Post autor: madlark »

dreamer pisze:
madlark pisze:Jeśli Memoriał miał miał wykrystalizować skład MŚ, to niczego nie wyjaśnił.
To był ostatni oficjalny sprawdzian i dowodzi chaosu w kadrze...
Ostatnim oficjalnym sprawdzianem są dwa towarzyskie mecze z Brazylią na ich terenie (a do tego jeszcze trzeci - nieoficjalny, "przy zamkniętych drzwiach")

dreamer
Skoro to mają być ostatnie sprawdziany to dlaczego nie jedzie Gato?
Co innego umówione gry, a co innego gra w turnieju.
Jak już wcześniej mówiłem – to jest najgorszy moment dla mnie, ponieważ zdaję sobie sprawę z tego, że zawodnicy już nie mogą doczekać się mojej decyzji, czekają na ogłoszenie finalnej listy. Niestety to również jest część mojej pracy.

Oczywiście, można odwlekać decyzje, bo kto tego zabroni?
Zobaczymy jak zmiana stref czasowych wpłynie korzystnie na wyniki na MŚ?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
winiarska13
Posty: 21
Rejestracja: 17 maja 2009, o 23:40
Płeć: K

Re: Memoriał H. Wagnera 2010

Post autor: winiarska13 »

madlark pisze: Skoro to mają być ostatnie sprawdziany to dlaczego nie jedzie Gato?
powód jest prosty , prywatny, mały i pewnie bardzo głośny ...
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Memoriał H. Wagnera 2010

Post autor: madlark »

winiarska13 pisze:
madlark pisze: Skoro to mają być ostatnie sprawdziany to dlaczego nie jedzie Gato?
powód jest prosty , prywatny, mały i pewnie bardzo głośny ...
o tym wiem :D
czyli z tego wynika, że sprawdzian w Brazylii, wcale nie jest taki ostateczny,
zresztą Plina podobno też się nie wybiera
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
picaporte
Posty: 466
Rejestracja: 19 sie 2008, o 17:40

Re: Sparingi polskiej kadry siatkarzy i siatkarek - sezon 2010

Post autor: picaporte »

Sekretarz generalny PZPS Bogusław Adamski stwierdził, że Bułgarom wcisnęli tylko taki kit, że nie mamy pieniędzy na sparingi z nimi, coby się nie obrazili. A tak naprawdę to nie było nam do nich po drodze, bo nie byłoby czasu wówczas na trening i nam się jednak odmieniło. I tak dyplomatycznie chcieliśmy to załatwić. :D

Źródło: http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/201 ... niarskiego
riki tiki tak!
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Sparingi polskiej kadry siatkarzy i siatkarek - sezon 2010

Post autor: KChudz »

Czy zna ktoś wynik dzisiejszego sparingu z Brazylią ??? :D
Domelinho
Posty: 586
Rejestracja: 24 kwie 2008, o 17:53
Płeć: M

Re: Sparingi polskiej kadry siatkarzy i siatkarek - sezon 2010

Post autor: Domelinho »

mecz rozpoczyna sie o godz. 00:00
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Sparingi polskiej kadry siatkarzy i siatkarek - sezon 2010

Post autor: madlark »

KChudz pisze:Czy zna ktoś wynik dzisiejszego sparingu z Brazylią ??? :D
Domelinho pisze:mecz rozpoczyna sie o godz. 00:00
Oczywiście, przegraliśmy gładko :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Sparingi polskiej kadry siatkarzy i siatkarek - sezon 2010

Post autor: Nagor »

Jeśli najlepszym zawodnikiem był Wlazły, który zdobył aż 9 punktów, to ja się boję o dyspozycję reszty :|
...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”