Potencjalni następcy Daniela Castellaniego

Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Potencjalni następcy Daniela Castellaniego

Post autor: Arff »

monica pisze:Ha,ha padłam normalnie.Że niby kto wprowadził nas na salony siatkarskie??Castellani?.
Na salony siatkarskie wprowadził nas czy sie to komu poboba czy nie RAUL LOZANO.
a kiedy to Lozano prowadził Skre ?! :| Ja tam się nie znam, ale jakoś mi się nie przypomina... ;/
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Potencjalni następcy Daniela Castellaniego

Post autor: evija »

Ja dam dwa cytaty z pana Kmity:
I w dalszym ciągu nie jesteśmy pewni, kto to będzie. To działa na szkodę siatkówki. Trudno nawet połapać się, jak krzyżują się interesy działaczy. Ten chaos jest niezrozumiały i utrudnia nam pracę. Potrzebny jest nam trener, który nie będzie chodził ani na pasku PZPS, ani na pasku silnych klubów - mówi Kmita.
a dalej...
Ubolewam nad tym, bo nie mamy żadnego wpływu na trenera kadry. Gdyby było inaczej, byłby on znany już dwa miesiące temu. Irytuje nas tempo tej zmiany - mówi Kmita.
Czyli PZPS nie ma mieć wpływu na trenera, ale Polsat tak? xD Wszyscy pamiętamy presję na Daniela w związku ze słabnącą oglądalnością LŚ.

Ale zgadzam się co do jednego, mnie też irytuje tempo tej zmiany, a także jej styl i przebieg. Niech już będzie Anastasi i ten cyrk się skończy w końcu.
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
Awatar użytkownika
d12343
Posty: 787
Rejestracja: 13 paź 2009, o 09:47
Płeć: K
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Potencjalni następcy Daniela Castellaniego

Post autor: d12343 »

monica pisze:
walettrefl pisze:Dlaczego Skra pozbywa sie kogos kto wprowadzil ich na salony nie biorac pod uwage tego co teraz czyli polaczenia kadry z klubem.
Ha,ha padłam normalnie.Że niby kto wprowadził nas na salony siatkarskie??Castellani?.
Na salony siatkarskie wprowadził nas czy sie to komu poboba czy nie RAUL LOZANO.
:o Ja rozumiem ferwor dyskusji, ale chyba można się postarać czytać ze zrozumieniem. Walettrefl pisze o Skrze, a Ty masz ewidentnie na myśli reprezentację.

Kmita się ostatnio bardzo, ale to bardzo kompromituje. Pardon, cofam "ostatnio" :D
Ostatnio zmieniony 2 lut 2011, o 18:59 przez d12343, łącznie zmieniany 1 raz.
It's magic, it's tragic, it's a loss, it's a win.
Awatar użytkownika
przeemekk90
Posty: 1315
Rejestracja: 31 sty 2009, o 11:51
Płeć: M

Re: Potencjalni następcy Daniela Castellaniego

Post autor: przeemekk90 »

Będziemy płakać za Castellanim :) Nikomu nie wychodziły zmiany z dobrego na lepsze.

Po krótkim odpoczynku od siatkówki(oglądałem mecze, ale patrzyłem z bardzo dużym dystansem) tak znielubiłem tą całą otoczkę oraz te całe łajno które wydaje decyzje, że nie mam żadnej przyjemności z oglądania tego sportu. O poziomie ligi nie będę nawet tutaj pisał. No ale cóż, jestem zażartym kibicem i mimo wszystko nie przestane kibicować chłopakom, bez względu na wszystkie układy, wypowiedzi, bez wzgledu na przynależność klubową (czyt. PGE). Najgorsze jest to że ucierpi poziom grania i kibice.

Po takich medalach, które dzięki Bogu zdobyliśmy, bo do tej pory nie wiem komu możemy zawdzięczać srebro na MŚ i złoto na ME, apetyty były duże, ale może niestety nadejść 7 lat chudych przez nieodpowiednia organizację i nieodpowiedzialność. Mieliśmy już MŚ we Włoszech i wyszło szydło z worka. Analogicznie piłkarze ręczni. Ehh najgorzej gdy marzenia i ambicje kibiców oraz zawodników zderzą się z brutalną rzeczywistością.

Mam nadzieje, że Castellani będzie miał mnóstwo okazji do świętowania sukcesów w nowej pracy. Tego mu życzę. Lozano też.
Real Madrid/Jagiellonia Białystok
Awatar użytkownika
Skalar121
Posty: 384
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:17
Płeć: M

Re: Potencjalni następcy Daniela Castellaniego

Post autor: Skalar121 »

evija pisze:Ja dam dwa cytaty z pana Kmity:
I w dalszym ciągu nie jesteśmy pewni, kto to będzie. To działa na szkodę siatkówki. Trudno nawet połapać się, jak krzyżują się interesy działaczy. Ten chaos jest niezrozumiały i utrudnia nam pracę. Potrzebny jest nam trener, który nie będzie chodził ani na pasku PZPS, ani na pasku silnych klubów - mówi Kmita.
a dalej...
Ubolewam nad tym, bo nie mamy żadnego wpływu na trenera kadry. Gdyby było inaczej, byłby on znany już dwa miesiące temu. Irytuje nas tempo tej zmiany - mówi Kmita.
Czyli PZPS nie ma mieć wpływu na trenera, ale Polsat tak? xD Wszyscy pamiętamy presję na Daniela w związku ze słabnącą oglądalnością LŚ.

Ale zgadzam się co do jednego, mnie też irytuje tempo tej zmiany, a także jej styl i przebieg. Niech już będzie Anastasi i ten cyrk się skończy w końcu.
Wiesz, patrząc na to:
Ubolewam nad tym, bo nie mamy żadnego wpływu na trenera kadry. Gdyby było inaczej, byłby on znany już dwa miesiące temu. Irytuje nas tempo tej zmiany - mówi Kmita.
można jeszcze mieć nadzieję, że chodziło jedynie o wybór trenera, a nie o sprawowanie nad nim później kontroli. Możliwe, że o to chodziło Kmicie, i wtedy, gdyby do pierwszego zdania dodać słowo "wybór" pomiędzy "wpływu na trenera" to wyszło by to, co naprawdę miał na myśli Kmita. Albo co chciał powiedzieć, bo tego co naprawdę o tym myśli już nie jestem taki pewny.
Nawet w drugiej lidze Czarnych Radom się nie wstydzę!
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Potencjalni następcy Daniela Castellaniego

Post autor: Arff »

oczywiście, ze to chodzi o wybór trenera... tak to jest, jak dziennikarze "redagują" słowa działaczy, a potem takie kwiatki wychodzą... to jest wypowiedź Kmity z magazynu siatkarskiego Iwańczyka, na wlaśne uszy słyszałem, że Kmita powiedział, że gdyby mieli wpływ na wybór trenera to byłby już wybrany 2 miesiące temu... więc, zanim się kogoś tak oskarży radziłbym jednak sprawdzić :)
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
arbas
Posty: 562
Rejestracja: 20 sie 2008, o 00:16
Płeć: M

Re: Potencjalni następcy Daniela Castellaniego

Post autor: arbas »

Arff pisze:oczywiście, ze to chodzi o wybór trenera... tak to jest, jak dziennikarze "redagują" słowa działaczy, a potem takie kwiatki wychodzą... to jest wypowiedź Kmity z magazynu siatkarskiego Iwańczyka, na wlaśne uszy słyszałem, że Kmita powiedział, że gdyby mieli wpływ na wybór trenera to byłby już wybrany 2 miesiące temu... więc, zanim się kogoś tak oskarży radziłbym jednak sprawdzić :)
To jest wlasnie problem, ze za duzo ludzi chce miec cos do powiedzenia. Kmita sobie moze mowic co chce min ze spelniaja swoja role w 200% ??? Prawda jest taka ze im wiecej ludzi ma cos do powiedzenia tym wieksza biurokracja sie robi i burdel. Ale koniec koncow wyglada na to ze jednak wszystko zmierza do sensownego finalu:

1. Piechocki wcale nie ma az tak duzego wplywu na PZPS jak sie niektorym wydaje - byl za pozostaniem Castellaniego, ale zostal on zwolniony, zwiazek na laczenie przez Nawrockiego roli selekcjonera i treneiro repy sie nie zgodzil
2. Chcieli trenera Polaka ale jak przyszlo co do czego to sie okazalo, że tylko Nawrocki od biedy by sie nie zgodzil. A ze Nawrocki sie nie zgodzil na opuszczenie Skry czemu sie w ogole nie dziwie bo mimo wszystko on ma w Skrze ciepla posadke - w Polsce nie jest tak ciezko wygrywac wszystko poki co natomiast z Pucharow nikt Skry nie rozlicza.
3. Jesli selekcjonerem zostanie Anastasi to chyba nikt nie bedzie mial zastrzezen i ciezko na dzien dzisiejszy wymyslic realnie lepszego trenera?
4. Przypomne ze jak wybrany zostal Castellani tez byl placz i marudzenie a jednak IMO wynik sportowy zapisze sie w kartach historii wiec byl to dobry ruch (moze nie najlepszy ale dobry na pewno).
kanimo

Re: Potencjalni następcy Daniela Castellaniego

Post autor: kanimo »

sluchajcie, ja sie juz gubie w tym cyrku
Mieli glosowac w srode (nie wiadomo nad kim i na jakich warunkach)
U mnie jest sroda wieczorem. To co z tym glosowaniem?
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Potencjalni następcy Daniela Castellaniego

Post autor: evija »

Muszę przyznać, że oparłam się tylko na tekście, jeszcze nie miałam czasu obejrzeć magazynu niestety. Jeśli chodzi o wybór to zmienia sens wypowiedzi, jeśli sponsor by to przyśpieszył to OK.
Zgadzam się z arbasem, że za wiele osób chce się mieszać. Niech podejmie decyzję zarząd albo prezes, potem coś pójdzie nie tak to odpowiedzialność będzie się rozmywać. Im mniej osób tym lepiej.

Kanimo, pewnie decyzję poznamy jutro, potrzymają nas w niepewności.
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Potencjalni następcy Daniela Castellaniego

Post autor: madlark »

evija pisze: Kanimo, pewnie decyzję poznamy jutro, potrzymają nas w niepewności.
Może PZPS czekał z decyzją do dzisiejszego meczu ekipy Nawrockiego? ;)
Teraz im się troszkę rozjaśni.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
walettrefl
Posty: 16
Rejestracja: 1 lut 2011, o 10:13
Płeć: M

Re: Potencjalni następcy Daniela Castellaniego

Post autor: walettrefl »

Problem polega na tym ze związek próbuje poprawiać coś co jest dobre.Przy tak mocnej rywalizacji na świecie w tej dyscyplinie normalnym jest ze raz się jest na wozie a raz pod nim.Tak przy Lozano jak i Castellanim nie było potrzeby (czysto sportowej) aby zwalniać trenera.Byla potrzeba aby tak jednemu jak i drugiemu dać odrobinę spokoju i pewności ....niestety nasze władze w gorącej wodzie kąpane po 20 latach posuchy chciały mieć od zaraz 20 lat urodzaju.Skończy się tym ze przez następne 20 będziemy motać się w poszukiwaniu odpowiednich trenerów którzy to co raz będą zwalniani.Po tym jak zwolniono Lozano i zatrudniono go w Niemczech swojemu znajomemu powiedziałem ze nie minie 2-3 lata jak Niemcy nas dogonią a po następnych dwóch pobija.Jak zwolniono Castellaniego powiedziałem ze już teraz jesteśmy od Niemców słabsi.Dziś niemieckie drużyny pokazały nam przedsmak tego co czeka nas w konfrontacji reprezentacji.Niestety ale robimy krok w tyl i to dużej mierze dzięki związkowi.Nie wykorzystaliśmy czasu gdy mieliśmy świetnych trenerow i zawodników do tego aby wspólnie budować nowa równie mocna kadrę.Juz wkrótce pozostaną nam tylko piękne chwile z Lozano i Castellanim w tle.Smutne ale prawdziwe.
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Potencjalni następcy Daniela Castellaniego

Post autor: evija »

madlark pisze:
evija pisze: Kanimo, pewnie decyzję poznamy jutro, potrzymają nas w niepewności.
Może PZPS czekał z decyzją do dzisiejszego meczu ekipy Nawrockiego? ;)
Teraz im się troszkę rozjaśni.
Możliwe ;) A jutro z miną wielkiego tryumfu nasz najwspanialszy prezes pod słońcem ogłosi zwycięstwo włoskiej myśli szkoleniowej nad polską, opowie nam o wszystkich sukcesach Anastasiego i doda, że jak Nawrocki może łączyć funkcje, skoro Skra sobie z Belgami nie radzi ;)
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
Awatar użytkownika
nikt wazny
Moderator
Moderator
Posty: 1529
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 10:16
Płeć: M
Lokalizacja: Opole

Re: Potencjalni następcy Daniela Castellaniego

Post autor: nikt wazny »

Anastasi na 99% trenerem naszej kadry.
Dla mnie to dobra wiadomość, bo do końca miałem obawy, że jednak może wygrać Nawrocki :)
Ale jedno wiem po latach,
prawdę musisz znać i Ty.
Zawsze warto być człowiekiem,
choć tak łatwo zejść na psy...
Awatar użytkownika
reptar17
Posty: 6
Rejestracja: 19 sty 2011, o 13:17
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Potencjalni następcy Daniela Castellaniego

Post autor: reptar17 »

ja się będę bardzo cieszył jeśli Andrea zostanie trenerem, no ale warto też podkreślić że największe sukcesy odnosił ok. 10 lat temu, a od tego czasu siatkówka poszła bardzo do przodu.
Aczkolwiek 4 miejsce na MŚ też jest dobre i na pewno Andrea wniesie dużo do polskiej siatkówki, oby tylko zarząd i PGE nie komplikowało mu pracy.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Potencjalni następcy Daniela Castellaniego

Post autor: madlark »

nikt wazny pisze:Anastasi na 99% trenerem naszej kadry.
Dla mnie to dobra wiadomość, bo do końca miałem obawy, że jednak może wygrać Nawrocki :)
Podobno jest już decyzja
http://www.sport.pl/siatkowka/1,65103,9 ... adry_.html
Polskie gwiazdy siatkówki z legendarnej drużyny Huberta Wagnera wspominają Anastasiego jako niewysokiego, dopiero wchodzącego do kadry młokosa, który nie był zbyt przyjemny dla kolegów i rywali.
:D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Potencjalni następcy Daniela Castellaniego

Post autor: azsiak88 »

Trenejro mamy, lepiej późno niż wcale jak to mawiają. Czyli co, medalik na ME, następnie 10 miejsce w Londynie (jeśli będziemy) i out i zabawa od początku w 2013 roku. Bo historia kołem się toczy.
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
Awatar użytkownika
Urban
Posty: 683
Rejestracja: 29 gru 2007, o 17:57
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Potencjalni następcy Daniela Castellaniego

Post autor: Urban »

I właśnie tego jestem ciekaw. Czy Anastasi dostanie kontrakt na dwa lata czy na 4.. W obecnej sytuacji i trudnej drodze do Londynu sensowniejsze wydaje sie powierzenie mu przygotowania kadry również na MŚ 2014.
Przede wszystkim kibicuję... Polskiej Siatkówce!
walettrefl
Posty: 16
Rejestracja: 1 lut 2011, o 10:13
Płeć: M

Re: Potencjalni następcy Daniela Castellaniego

Post autor: walettrefl »

Czwarte miejsce na MS w których wszystko było ustawione pod Włochów to mizerne osiągniecie...jak dla mnie.Nasi dwaj poprzedni trenerzy mieli lepsze osiągnięcia z nasza kadra i nawet to nie zagwarantowało im dłuższej posady.Jak dla mnie nowo wybrany trener będzie na tym stanowisku do momentu aż nie wyklaruje się pewny polski kandydat a wtedy każdy powód będzie dobry. Zycze powodzenia dobrych wyników i szybkiej nauki języka polskiego.
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Potencjalni następcy Daniela Castellaniego

Post autor: azsiak88 »

Czy on będzie miał kontrakt na 2 czy na 10 lat to "za porozumieniem" stron zawsze mogą go zwolnić ;)
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Potencjalni następcy Daniela Castellaniego

Post autor: lucass90 »

- Nie było zastanawiania się. Jego kandydatura była najbardziej wyrazista - powiedział po głosowaniu mistrz świata z 1974 i w owych latach jeden z najlepszych rozgrywających globu Stanisław Gościniak, członek Zarządu. Sam wolałby głosować za Polakiem, ale Anastasiego poparł bez wahania. - Ja byłem za tym, żeby kadrę Polski poprowadził Polak. Jednak jeśli dla Nawrockiego ważniejszy jest klub, niech sobie dalej prowadzi reprezentację Bełchatowa, a nie wybiera i tu, i tam. Kadrze naprawdę trzeba się poświęcić. To jest z reguły taka formuła - komentował wydarzenia poprzedzające Zjazd Zarządu.
Ostro Stanley pojechał po bandzie :D Amen !!!
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Potencjalni następcy Daniela Castellaniego

Post autor: Nagor »

lucass90 pisze:
- Nie było zastanawiania się. Jego kandydatura była najbardziej wyrazista - powiedział po głosowaniu mistrz świata z 1974 i w owych latach jeden z najlepszych rozgrywających globu Stanisław Gościniak, członek Zarządu. Sam wolałby głosować za Polakiem, ale Anastasiego poparł bez wahania. - Ja byłem za tym, żeby kadrę Polski poprowadził Polak. Jednak jeśli dla Nawrockiego ważniejszy jest klub, niech sobie dalej prowadzi reprezentację Bełchatowa, a nie wybiera i tu, i tam. Kadrze naprawdę trzeba się poświęcić. To jest z reguły taka formuła - komentował wydarzenia poprzedzające Zjazd Zarządu.
Ostro Stanley pojechał po bandzie :D Amen !!!
Plus dla niego, w końcu ktoś o tym otwarcie powiedział... Na łączenie klubu z reprezentacją to sobie może pozwolić a) dobry trener b) słaba kadra. Jako, że Polska ani Nawrocki nie spełniają tych punktów, nie ma opcji...
...
Awatar użytkownika
yfysk
Posty: 562
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:52
Płeć: M
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Re: Potencjalni następcy Daniela Castellaniego

Post autor: yfysk »

hmm..nie można się nie zgodzić z Gościniakiem..ale..

w sprawie ewentualnej rezygnacji niektórych zawodników z grania w reprezentacji:
Stanisław Gościniak nie może też zrozumieć takiej postawy. - To jest paranoja, żeby w ten sposób podchodzić do sprawy. Dla mnie jest oczywiste, że to niejako obowiązek i ogromny honor - mówił "złoty chłopak Wagnera".
Może i na stare lata inaczej widzi te sprawy, ale jego postawa za czasów Wagnera też nie była idealna...
Marcin Podwysocki na prezydenta!
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Potencjalni następcy Daniela Castellaniego

Post autor: KadrO »

Jako że wybrano już następcę Castellaniego, ten temat powinien zostać zamknięty. ;)
Ostatnio zmieniony 4 lut 2011, o 15:57 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: mówisz i masz
Zablokowany

Wróć do „Polskie reprezentacje”